Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) <Adamsky> válasza Fall-N (#5747) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... valami QC SoC van benne."
Jaja, ez már biztos. Ha, lehet hinni a Gearbest-nek, akkor Qualcomm 3040-es. Ja, és még egy abszolút nem elhanyagolható fícsör (ami a link-eden lévő cikkből totál kimaradt). Hybrid meghajtós a cucc. Van benne egy rezgőnyelves, és egy dinamikus meghajtó is. Ha, nem szúrják el a hangolást, akkor tényleg jó cucc lehet. Kár, hogy hangerőt még mindig nem lehet rajta állítani ...

(#5752) vicze válasza <Adamsky> (#5751) üzenetére


vicze
félisten

Felejtsük már el ez a kínai Google fordítós szerencsétlenkedés mert csak az sikít róla, hogy halvány lila fogalma sincs az adott embernek arról, hogy mit beszél. Az balanced armatúra magyarulis is az, nem kell a hülyeséget átvenni.

#5747 Fall-N: Elég sokszor leírtam, hogy nincs AptX HD és nem is lesz TWS-ben. A legjobb amit jelenlegi TWS tud az AptX Adaptive, vagy a Samsung Scalable.

[ Szerkesztve ]

(#5753) Fall-N válasza vicze (#5752) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen ez jogos, a kicsi akku miatt nem lehet még értelmes üzemidőt kicsikarni. A QC 3040 amúgy is csak a sima AptX-et támogatja.
A fordítás amúgy is gagyi, mert például a zajszűrés is csak a hívás közbeni, nincs benne ANC. Félreérthető a fordítás.

Ettől függetlenül lehet jó lesz végre olcsó áron az AirDots.

(#5754) <Adamsky> válasza Fall-N (#5753) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Közben én is utána néztem (QCC3040). Elvileg tényleg csak "sima" aptX. Szomorodjanak meg, hogy így megvezetik az embert! :((( Itt is ... az egyik helyen bt 5-öt írnak, a másik helyen már 5.2-t. A hybrid meghajtókról semmi ... :(((
A gyári oldal pedig aptX Adaptive-et említ - WTF :F - és a képeken ott virít a rezgőnyelves BA-s meghajtó is. Ilyen (sz@r)kavarások miatt szokott nekem elmenni a kedvem a Xiaomi ilyen-olyan átcímkézett termékeitől. Sokszor kideríthetetlen, hogy melyik release melyik verziójának frissített változatával áll szemben az ember. :W

(#5755) Fall-N válasza <Adamsky> (#5754) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem a Xiaomi sara, hanem a fordítás csesződött el a webshopoknál. Kína marketingi nyelven a HD hang = AAC vagy AptX. Így mosták össze AptX HD-re. A BT 5 vagy 5.2 meg sima elírás, majd kiderül melyik, bár szerintem mindegy, mert a legtöbb telefonban még az 5.0 van.

A QCC3040 meg széles körben használt és bevált SoC. Már csak a hangoláson múlik, hogy fog szólni, bár én attól annyira nem félek. Már csak egy saját applikáció kéne mellé, csak az szerintem nem lesz. Azt láttam, hogy MIUI-n lesz valami beállítás. Igazság szerint házon belül hasonló volt a Haylou GT1 Plus bár abban nem BA volt, ha jól emlékszem, hanem sima dinamikus driver.

(#5756) <Adamsky> válasza Fall-N (#5755) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... hanem a fordítás csesződött el ... "
Nem nézted a link-emen? A gyári oldal kínai ... és ott a sok csirkeláb között ott figyel az "aptX Adaptive" A bt. az kb. tényleg mindegy lenne, de az aptX Adaptive talán annyira nem...

(#5757) D5


D5
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok, kérlek, segíteni ebben a kérdésemben? Link

(#5758) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Keresek olyan wireless fülhallgatót, ami USB vevős. Létezik ilyen a Sennheiser 70k-s cuccán kívül? PS-hez kellene.

(#5759) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Egy Sennheiser CX 400 bluetoothos fülesre milyen memória habos illesztéket érdemes venni a gyári helyett?

(#5760) floratm válasza Csápájev (#5749) üzenetére


floratm
senior tag

Üdv mesterem.
Azota is nagy megelégedéssel használom az aláirásod amit rendelkezésemre bocsájtottál, bevált.

Az emlitett tws 200 as volt nekem közelmultig, jo beszélgetésre.(hátránya hogy nem usb c van rajta ezért készenlétbe kell tartani egy régibbi féle kábelt a töltéséhez). De ennek már van ujabbféle verziója is..

Amugy ebben az árkategóriában van néhány bevált versenyző amelyek szinte ugyanazt tudják és az eltérések nüansznyik...
Szerintem azt senki nem tudja hogy melyik a legjobb, csak van néhány ami tudja amit kell.

Fontosabb kérdés hogy nem kényelmetlen e hosszabtávon az agybadugós, és csak akkor ébredsz rá hogy félig nyitottat szeretnél inkább mikor már a kezedbe van...

(#5761) RazoR


RazoR
veterán

Módosúltak az igények, tudtok olyan fülest ajánlani ami hozza vagy esetleg jobb hangzása van mint az apple earpods-nak? (tudom hülye igény de azt használom most) Mondjuk 20- 25k-ig? Lehetőleg itthon is legyen beszerezhető. :R

(#5762) Csápájev válasza floratm (#5760) üzenetére


Csápájev
őstag

Köszi,de mit bocsátottam én rendelkezésedre? :F :B

(#5763) floratm válasza Csápájev (#5762) üzenetére


floratm
senior tag

O1G- az aláirást.

Bár az Orwell Viktor is elmés..:)

(#5764) floratm


floratm
senior tag

Best 2021 cheap wireless earbuds under $25[link]

Best cheap TWS wireless earbuds for calls - Q4 2020 [link]

[ Szerkesztve ]

(#5765) RazoR


RazoR
veterán

Az alábbiak közül melyiket ajánlanátok:

SABBAT X12 ULTRA MARBLE
JBL tune 120 TWS
Tronsmart Onyx Ace ANC
Tronsmart Encore Spunky Buds
Skullcandy Sesh Evo
Edifier X3
QCY T5
Xiaomi QCY T9S

(#5766) Bagoly01 válasza RazoR (#5765) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Üdv!
Ebben [link] tudna valaki segíteni?

(#5767) patomi válasza RazoR (#5765) üzenetére


patomi
őstag

Sabbat x12 pro volt nekem. Az ultra jobb elvileg. Számomra kényelmes volt, kicsit közép emelt. Az airpods jobb szerintem. Az x3 és a t5 agybadugós. Többit nem ismerem.

Szerk. Ha most néznék fülest ilyen kialakítással akkor aliról vennék Edifier tws200 plust, vagy Edifier gm5-t.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5768) RazoR válasza patomi (#5767) üzenetére


RazoR
veterán

Elég agyament dologhoz kellene, PS5-el használnám egy USB BT 5.0 transmitterrel és fontos lenne a minél kisebb latency, ahogy láttam tesztekben ilyen szempontból a QCY T5 a legjobb. Van van esetleg más ilyen szempont alapján ami ajánlott?

(#5769) bigdady válasza RazoR (#5768) üzenetére


bigdady
nagyúr

Haylou gt5?

(#5770) norby_42 válasza RazoR (#5768) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ha nem zenére kell, akkor jó a T5. Zenére is jó volt, amíg nem lett mellé egy X3. De a hang nem késik a gaming módban, az biztos.

Eat pasta, run fasta

(#5771) RazoR válasza norby_42 (#5770) üzenetére


RazoR
veterán

Csak játékra kellene.

bigdady: na pont ilyen kéne, ez a design jobban tetszik, mint a T5-nek az airpods fomája.

patomi: Ez a GM5 csábító csak kérdéses a vám+áfa 24k-ért aliról....

(#5772) patomi válasza RazoR (#5771) üzenetére


patomi
őstag

Lengyel raktárból egy héten belül itt van. Tréfa mentesen.
Szerk. De ott van a gm4 is ugyancsak játékra és olcsóbb is. Van EU raktáron az is.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5773) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Bemásolom ide tesóm üzenetét, hátha tudtok segíteni, erről a fülesről van szó..

Első használat előtt feltöltöttem a fülhallgatókat, kipróbáltam, szuperül működött. Futáshoz szerettem volna elsősorban használni, egy fórumon ajánlották. Séta közben semmi gond, szuperül működik, de ahogy elkezdtem futni az egyik kikapcsolt a másikban pedig akadozott a zene... Használok okosórát és hozzá pulzusmérő övet, ami szintén BT-os, még az zavarhatja, ez jutott eszembe. De akkor nyilván séta közben is zavarná. Tanácstalan vagyok.

Előre is nagyon köszi! :R

(#5774) <Adamsky> válasza Ronam (#5773) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Erre szerintem nincs, ill. nem lesz - a szó legszorosabb értelmében vett - megoldás. :(
Próbált a tesód okosóra és pulzusmérő nélkül is futni? Ha, nem ki kellene próbálni azt is, kiszűrendő az említett készülékek által okozott zavart.
Amire még gondolok, hogy esetleg futás közben nem marad kellőképpen a helyén a füles, és az optikai szenzor azt érzékeli, hogy ki lett véve. Tudom, hogy nem épp kényelmes, de én azt is megnézném, hogy ilyenkor, - mikor futás közben elkezd szakadozni a hang, akkor - megpróbálnám beljebb nyomni a fülbe, hátha ...
Egyébként jó nagy "nyele" van ennek a fülesnek. A tesódnak nem esik ki a füléből futás közben? Nekem szerintem két lépés után az történne. Legfőképp, mert nem "agybadugós".

(#5775) angyall


angyall
tag

Honor choice vagy Edifier x5? Ki melyiket ajánlaná? Általános használatra venném.

Motorola Edge 40 , IPad 2021, Baseus Bowie M2s

(#5776) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Melyik fülhallgató ajánlott 15k alatti kategóriában jelenleg? Legfontosabb a hangminőség + kényelem. Üzemidő, kinézet másodlagos.. Elsősorban sportra lenne használva.

:R

(#5777) Fall-N válasza angyall (#5775) üzenetére


Fall-N
veterán

Én meg vagyok elégedve a Honor Choice-szal, de még nem hallottam élőben az Edifier X5-öt. Annyiban jobb az X5, hogy tud AptX-et.

[ Szerkesztve ]

(#5778) enginev3.0 válasza Fall-N (#5777) üzenetére


enginev3.0
félisten

Pesten szívesen megmutatom az x5-öt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5779) angyall válasza Fall-N (#5777) üzenetére


angyall
tag

Értem, köszönöm! Megrendeltem az x5-öt, kíváncsi leszek rá.

#5778enginev3.0 : Meg vagy vele elégedve? :)

Motorola Edge 40 , IPad 2021, Baseus Bowie M2s

(#5780) Fall-N válasza enginev3.0 (#5778) üzenetére


Fall-N
veterán

Köszi, sajnos jó messze lakok Baján.

(#5781) Ronam válasza <Adamsky> (#5774) üzenetére


Ronam
addikt

Köszi szépen, valószínű az lesz a probléma, hogy mozog a fülében, és azért kapcsol ki. Keresünk valami más fülest, ezt meg nekem adja :). Tudnátok esetleg valamit ajánlani futáshoz? Nem kell igazából semmi extra, csak ne kapcsoljon ki futás közben :). Keret az nagyjából 10-15 ezer körül van.

[ Szerkesztve ]

(#5782) enginev3.0 válasza angyall (#5779) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én igen, nekem egy pici basszus még beleférne, de egyébként nagyon szeretem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5783) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

sportoláshoz (futáshoz) 30k körül van ajánlott füles?
annyi, hogy jó lenne ha TV-hez (Samsung Q60T) is tudna csatlakozni.
Utóbbi azért írtam, mert pl a Tronsmart Spunky Beat nem akar menni telón kívül semmivel.

Aurea mediocritas

(#5784) Onderon


Onderon
senior tag

Sziasztok,

Mi az oka, hogy alig találni Edifier X5-öt? Aliexpressen nincsen, Amazonon (DE) nincsen, GearBesten sem találtam, egyedül BangGoodon van, de azt nem igazán szeretem. Ti honnan vettétek a tiéteket?

(#5785) blueye válasza Onderon (#5784) üzenetére


blueye
veterán

Banggood mostanaban OK, a Gearbest nem ajanlott most.

(#5786) tlala válasza Onderon (#5784) üzenetére


tlala
addikt

29,90 volt nemrég a Banggoodon cseh raktárból, 3 nap alatt jött meg nekem.

(#5787) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Létezik olyan fülhallgató ami RF-es? Játékhoz kellene így a BT kilőve a késés miatt.

(#5788) <Adamsky> válasza Ronam (#5781) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Tudnátok esetleg valamit ajánlani futáshoz?"
Ez ugye erősen fül függő, hogy kinek mi marad - még futás közben is - a fülében. Az biztos, hogy én az ilyen earbuds (a hallójárat bejáratához illeszkedő) füleseket kerülném. És inkább az "in ear" vonalon nézelődnék. Utóbbiak közül pedig vagy valamilyen nagyon kicsit (pl. 1., pl. 2.) vagy olyat, ami ilyen "akasztós". Sajnos a jelzett árkategóriába nem tudom, hogy mi lenne ajánlott. Talán egy AirDots 2 v. "kintről" egy AirDots 3. Ment priv. üzenet ...

(#5789) Onderon


Onderon
senior tag

Köszönöm, megrendeltem akkor Bangoodról. Remélhetőleg eredetit adnak. Egyszer belefutottam egy Xiaomi Piston másolatba Aliexpressen, anyagminőségre és hangzásra is pocsék volt az eredetihez képest.

[ Szerkesztve ]

(#5790) Davkoka


Davkoka
csendes tag

Sziasztok!
Mi True Wireless Earphones 2 Basic-et vásároltam. Olyan kérdésem lenne hogy, kint az utcán kb. 10 perc múlva el kezd akadozni a zene, majd harmadik vagy negyedik újracsatlakozáskor áll vissza rendesen. Ha itthon használom nincs gond, rendbe működik. Vettem egy nyakba akasztható telefontokot is, nehogy az legyen a baj hogy zsebbe van a telefon. Mi lehet ennek az oka, van rá valami megoldás? Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is, szép napot

(#5791) <Adamsky> válasza Davkoka (#5790) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Vettem egy nyakba akasztható telefontokot is ... " - kár volt. Egy rendes fülesnek nem lenne szabad ilyet csinálnia. Én visszavinném / küldeném a helyedben. Adjanak másikat, és ha az is ezt csinálja, akkor nézz másik típus / márka után.

(#5792) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Hosszabb távú Samsung Buds Live vélemény, bejáratás és sok napi használat után:

Ez a formátum egy pár iteráció múlva tarolni fog. Egy hét megszokás után adja azt a kényelmet, hogy nem érzem a fülemben. Nem hallom a saját lépéseim zaját, és egyéb testzajokat, ha nem szól a zene, nem esik ki, nem mozog, helyezkedik, stb.
Ezt a részleges ANC-je kifejezetten feldobja, épp eléggé elszeparál, de nem izolál. Kb mintha az autórádiót hallgatnám, marad a külvilág, de ez még az autó motorhangjából is leveszi a legtöbbet. Kivonja a Subaruból a boxer bubogását, de megmarad a turbófügyülés, a wastegate szusszanása, és a kipufogó visszadurrogása, gumisurrogás az út felől. A forgalom többi része pedig ugyanúgy surrogva hallatszik, a fárasztó motorzúgások nélkül.
Persze én relatív csöndes helyen élek, és relatív csöndes környezetben mozgok, nem próbáltam metróban, csak nagyobb forgalmú külvárosi utcák mentén.

Az érintőfelület elsőre butábbnak tűnt, mint az első Buds, de mostanra megszoktam, honnan, milyen szögből nyomva biztos a hatás, és jól megy a dupla/tripla érintés is.

A hangja... Kellett a magasaihoz a hosszabb bejáratás. Az eredeti Buds hangjához képest ez egy határozott javulás. Szebb a közepe, tisztább, és nem emelt a magasa, és a tere is mélyebb, sokkal természetesebb. A basszusa clear állásban nem túloz nagyon, viszont tisztább, precizebb, és dinamikusabb a nagy DD miatt.

Mellette a járulékos dolgok, a mikrofonminőség, a jel stabilitás (házon belül 1-2 szobányira a telefontól még nem akad meg), mind kiváló.
Egyetlen SW hibába futottam bele, ami kellemetlenebb volt. Bekapcsolt ANC-vel egy Teams híváskor ahogy kivettem a fülest a tokjából, valami erősen szétborult a bal oldal mikrofonüzemmódjában, és zajszűrés helyett elég hangos fehérzajt kevert a bal oldalba. Mivel rebootra nincs lehetőség, az SW reset pedig a beállításait resetelte, és a BT bindinget, de ezt nem, így először megpróbáltam lemeríteni... De nem volt annyi türelmem :), úgyhogy kikapcsoltam az ANC-t, és használtam úgy, néha megnéztem, hogy rossz-e még. 3 nap után helyrebillent a pillanatnyi elmezavar, nem kellett szervizbe vinni, de remélem ezen stabilizálnak majd FW upgradek.

Szóval a kezdeti lelkesedésem hosszútávon is maradt, bőven felülmúlta az előzetes elvárásaimat.

(#5793) vicze válasza -NoVa- (#5792) üzenetére


vicze
félisten

"Ez a formátum egy pár iteráció múlva tarolni fog."
Szerencsére Samsung kihátrált mögüle és 0 esélyt látok rá, hogy ilyen valaha is lesz.

Továbbra is egy nagyon szűk réteg az akinek erre van szüksége, szerencsére neked, te vagy az egyik.

(#5794) fericske válasza vicze (#5793) üzenetére


fericske
addikt

Miről van szó? Nem értem.

(#5795) anrab válasza -NoVa- (#5792) üzenetére


anrab
addikt

Nekem is ez a live van, csak az enyém koppintás. Ennek ellenére a Galaxy s8-ban lévő hangprofil beállításokban olyan jól személyre szabható hogy nekem nagyon megfelel. Bejáratás után nagyon jó hangja van. Kb.3 napig ment rajta a 3 zaj egymást váltva. Jót tett neki. Ha elromlik biztos hogy ilyet veszek megint, csak mostmár eredetit. Megéri a pénzét. Egyszerűen nem érezni hogy a fülembe van de azért zár is. Az meg hogy nem esik ki a fülből bármit csinálsz..., nagyon ki lett találva ez a kialakítás.

(#5796) vicze válasza fericske (#5794) üzenetére


vicze
félisten

Röviden tömören nyitott füles ANC-vel.

(#5797) fericske válasza vicze (#5796) üzenetére


fericske
addikt

Ahh....Érdekes elgondolás....

(#5798) patomi válasza anrab (#5795) üzenetére


patomi
őstag

Egyetértek, roppant kényelmes. Mintha tényleg nem is lenne. Ha az enyémnek nem lenne annyira kritikán aluli a hangja használnám is. :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5799) laleeee válasza -NoVa- (#5792) üzenetére


laleeee
őstag

Jobb mint a Blon ? 😁 Amúgy ez a babszem hol van hangminőségben az olcsóbb vezetékes füleseidhez vagy akár Mangrid Tea-hez ?

(#5800) anrab válasza patomi (#5798) üzenetére


anrab
addikt

Igen, nekem szerencsém volt vele, nem úgy mint Neked.
A tapi is működik már de csak a Google asszisztens és a megállítás elindítás. A githubról töltöttem le egy kliens wearable alkalmazást és vagy 3x működött a hangerő fel le de elég fura módon. :D el szórakoztam vele hátha teljes funkciós lesz de nem. Viszont amit tud elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.