Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) <Adamsky> válasza patomi (#5647) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Semmi extra költség nem volt." - az azért vicces. Itthon nem ilyen ára van az amazon-on meg pláne. Nehezen hihető, hogy a 80$-ba belefért a szállítás mellett a magyar áfa is. Ritka az ilyen durva különbség. Mind1, egy szó, mint száz, érdemes közvetlen a gyártótól rendelni.

(#5652) tomp


tomp
félisten

Az Edifier X5-öt normál Comply-val használom de ugye mivel hosszúkás így a tokban összenyomódik és kevesebb mint egy hónap alatt elkezdett szétesni.
A Truly Wireless típus mennyire ajánlott rá?

(#5653) helixP válasza pulutodurumo (#5645) üzenetére


helixP
nagyúr

Nekem ez tetszik benne a legjobban :) nem is érzem.

(#5654) tlala válasza pulutodurumo (#5645) üzenetére


tlala
addikt

+1.
Valahogy nekem is utálatos, pedig lassan kezdem megszokni. Nehéz kivenni, leejtem, túl pici - a doboza meg eldől, stb.
Van X5-ösöm is, annak a doboza fekvő (kb. ugyanannyi ccm), és MEG LEHET FOGNI a fülhallgató szárát. Fényév.

(#5655) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Kerekparozashoz keresnek fulest. Bt kepeset.
Tws vagy vezetekes a ketto kozott.
Olyan erdekelne,aminek a ful mogottre van olyan kampoja ami tartja.
Mi az ajanlott? Nem a legdragabbat keresem. :)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#5656) Demizson92


Demizson92
aktív tag

Sziasztok!

adott egy Airpods (2. Gen) kb 3 hete használom, de néha telefonálás közben elmegy a mikrofon, és használhatatlan, nem értik amit mondok. Egy ilyen drága terméktől nem ezt várna az ember ...

valakinek van hasonló tapasztalata?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#5657) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Az eddigiek visszaolvasása után max 50$-ig melyik lenne a legjobb vétel ár/érték arányban, futáshoz?

- Edifier X5
- Sabbat X12 Pro
- Sabbat X12 Ultra

Nem jutok dűlőre. Esetleg más lenne a befutó?

Rockot, hard rockot, heavy metalt hallgatok alapvetően.
Sajnos eléggé izzadós típus vagyok :B így jó lenne ha nem akarna kimászni a fülemből és bírná az izzadságot és a vizet (esőben futást).
A beszédminőség nem fontos, edzés közben esetleg, de futás közben nem telefonálnék.

Előre is köszönöm a segítséget!

szerk, kieg: nem ragaszkodom a fülbedugós megoldáshoz, lehet akasztós is, csak ne mozogjon, ne kelljen néhány percenként igazgatni.

[ Szerkesztve ]

(#5658) Hummin válasza patomi (#5647) üzenetére


Hummin
tag

Tetszetős darab! Ez textil felület, vagy műanyag így mintázva?
Ha textil, akkor tuti lehet, mert nem csúszkál a zsebben. Szegény mifo o5-öm tokja remek tok, de már számtalanszor csúszott ki, és persze a dugók mindig kiesnek. Egyszer a kiskutyánk találta meg a fotel alatt, azóta a gumitartó peremből hiányzik egy rész. :((

(#5659) patomi válasza Hummin (#5658) üzenetére


patomi
őstag

Igen textil. .. Ismerős story, kis korában mi kutyánk is tett tönkre ezt-azt. Fülest azért nem. :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5660) sipi83


sipi83
aktív tag

Sziasztok!

Patomi fórumtárs bejegyzésén és a külföldi tesztek után fellelkesedve, én is berendeltem a [tevi kistesóját]!
Kíváncsi vagyok az állítólag kicsit erőteljesebb mélyeire.
A hangját egy DT 770 Pro fejeshez tudom leginkább hasonlítani.
Tudom, hogy kicsit az almát a körtéhez esett, de már nagyon várom.
Illetve van egy [Anker] is itthon, de az teljesen “alsó polcos” az S20-hoz képest.
Patomi még annyit kérdeznék ha lehet, hogy a bluetooth kapcsolódás minőségével és távolságával mennyire vagy elégedett?
Még a különböző jelzései (low battery, full volume, stb.) milyenek ?
Mert pl. az Anker nagyon zavaróan és idegesítően jelez mindent.
Köszi előre is.

(#5661) patomi válasza sipi83 (#5660) üzenetére


patomi
őstag

Kapcsolati probléma nincs, talán egyszer, mikor az app-ot először indítottam el, akkor volt némi anomália. Többire passzolok, max hangerőt sosem hallgatom. Olyan hosszú üzemidőt ígér, hogy szerintem sosem fogom hallani mi történik ha lemerül. :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5662) sipi83 válasza patomi (#5661) üzenetére


sipi83
aktív tag

:DD :R
A max hangerőt azért kérdeztem, mert az Anker néha gyengébb forrásról pl. YouTube, kicsit halk nekem... De jöjjön már meg, és akkor minden kiderül.

(#5663) patomi válasza sipi83 (#5662) üzenetére


patomi
őstag

Szinte csak spotify-t hallgatok, meg pár saját fájl van a telómon.
Egyebkent érdekes, hogy korábban Levi néven futott az S20.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5664) DrDobos válasza patomi (#5663) üzenetére


DrDobos
őstag

Nem tudom mi az oka a nevvaltasnak, de a Tevi is Pureplay Z3 neven fog futni nemsoka..

Samsung Galaxy A55 5G

(#5665) patomi válasza DrDobos (#5664) üzenetére


patomi
őstag

Olcsóbb, mint az új fejlesztés :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5666) DrDobos válasza patomi (#5665) üzenetére


DrDobos
őstag

Pedig ne mondja nekem senki, hogy nem ment a 2 széria, főleg a tevi, és nem éri meg újat kitalálni.. :D

Samsung Galaxy A55 5G

(#5667) fericske válasza DrDobos (#5664) üzenetére


fericske
addikt

A gyártó azt mondta, hogy csak a könnyebb beazonosítás miatt változtattak nevet.
Lesznek még új modellek is, és már így is nagyon hasonlóak a nevek, így keverhetőek. Tevi, Levi, Bevi....
Ezt egyébként írják is a Tevi és Levi oldalán. Szóval nem marketing fogás vagy ilyesmi, csak nem buli az ilyen félreértésből adódott termék cseréje, és bontottként eladása haszon nélkül.

(#5668) DrDobos válasza fericske (#5667) üzenetére


DrDobos
őstag

Valahol megértem. De pont hangulatos volt ez a Tevilevibevimevi dolog. Na mindegy. Jöhetnének lassan egy jó ANC-s modellel, fenntartva az érdeklődést feléjük.

Samsung Galaxy A55 5G

(#5669) Pug


Pug
veterán

Na ilyen az én szerencsém, tegnap megjött a Sabbat E12 Ultrám.... persze hibás... a jobb oldali buds nem tölt...
Geekbuying esetén van valakinek tapasztalata a garanciával?

(#5670) <Adamsky> válasza Pug (#5669) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Geekbuying esetén van valakinek tapasztalata a garanciával?"
Nekem ilyen 15$-ig. Akkor simán visszaadták a pénzt (a termék visszaküldése nélkül).
Szerintem írj nekik. Tuti kérni fognak egy videót, aztán elválik. Ilyen értékű cuccnál már lehet kéri majd a visszaküldést. PayPal-al? Amennyiben igen, akkor a visszaküldés "nem fog fájni"...

(#5671) Pug válasza <Adamsky> (#5670) üzenetére


Pug
veterán

PayPal-al? Amennyiben igen, akkor a visszaküldés "nem fog fájni"...

Ez alatt pontosan mit értesz?

(#5672) <Adamsky> válasza Pug (#5671) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ez alatt pontosan mit értesz?"
Ezt: Visszakaphatja visszaszállítási díját.
Én is futottam bele hasonló szituba, csak picit (jóval drágább) termékkel. Muszáj volt visszaküldeni, és akkor tudtam csak meg én is, hogy ilyen van. Nagyon jól tud jönni, mikor a posta ilyen 5-10e Ft is lehet akár. Szerencsére egy ideje már az Ali-n is lehet PayPal-al fizetni.

(#5673) Pug válasza <Adamsky> (#5672) üzenetére


Pug
veterán

Ez nagyon hasznos info :R
Vajon akkor is igénybe tudom ezt venni, ha az adott vásárlás után aktiváltam a szolgáltatást?

(#5674) <Adamsky> válasza Pug (#5673) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... ha az adott vásárlás után aktiváltam a szolgáltatást?"
Tuti. Nálam ez történt.
aktiválás → csomag feladása → feladóvevény & blokk beszkennelése → form kitöltése → visszaigazol e-mail → pár nap után landolt a pénz a PayPal-os számlámon

(#5675) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

~ 1 évig használtam egy SoundPeats Trueair fülest, viszotn most lecserélném.
Új füles kritériumai:
- aptX támogatás : Oneplus 8-as telómhoz venném [kép] [kép]
- zajszűrés legyen benne(ANC)
- mindenképp TWS fülest akarok, nem pedig ilyen ,,agybedugós" verziót.
- árban max 50 dollárig, jöhet bárhonnan EU-ból vagy kintről remélhetőleg ,,olcsó-vámmentes" szállítással.
- zenehallgatásra (metal,rock,hardcore...) és telefonálásra kellene

Amiket kinéztem:
SoundPEATS TrueCapsule2 : ~ 50 usd
SOUNDPEATS TrueAir2 : ~40 usd
EDIFIER TWS200 Plus : ~50 usd

Ezek többségében csak kínából rendelhetőek, sajnos EU raktárban nincsenek, viszont ilyesmit szereték.
Ezenkívül van más amit ajánltok?

Menyasszonyom egy Edifier TWS 200-at használ nagy megelégedéssel, szóval ha semmi ha max nem jutok dülőre vagy mindenhol ki vanank fogyva akkor itt van lengyel raktáron.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5676) Pug válasza <Adamsky> (#5674) üzenetére


Pug
veterán

Nagyon koszonom az infot :R
Meglatjuk mikor jon feedback a Geekbuying-tol.

(#5677) tigipuf válasza stigma (#5675) üzenetére


tigipuf
senior tag

A SoundPEATS TrueCapsule2 szerintem "agybedugós" :)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#5678) floratm válasza stigma (#5675) üzenetére


floratm
senior tag

Szerintem ezek jok, nagy kulonbség nincs köztük.
Én a második verziot rendeltem nemrég...

És a barátnőd féle tws 200 volt ezelőtt ami elég jo de nem venném mégegyszer mert nem usb-c s a csatlakozója és nem tudja a master-slavi oldalt cserélni.

(#5679) stigma válasza floratm (#5678) üzenetére


stigma
addikt

#5678floratm:
Én a második verziot rendeltem nemrég... => Gondolom akkor a EDIFIER TWS200 Plus-ra gondolsz.
Amúgy köszi az infókat. :R

#5677tigipuf:
Hi, ez mind rendes TWS füles, az agybedugós megnevezésem ilyen pl : Soundpeats TRUEFREE

Amiket én linkeltem ezek egyik sem az volt.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5680) tigipuf válasza stigma (#5679) üzenetére


tigipuf
senior tag

Na akkor tegyük már helyre a dolgokat mert vagy én értek félre valamit vagy te.Szóval te ilyen fülest szeretnél gondolom mert az általad említett
EDIFIER TWS200 ilyen:A hallójárat bejáratához illeszkedő (Earbuds).
A SoundPEATS TrueCapsule2 viszont :A hallójáratba illeszthető (In Ear).
Most,hogy pálcikás,vagy nem pálcikás az megint más kérdés.
De lehet én tévedek akkor nem szóltam.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#5681) stigma válasza tigipuf (#5680) üzenetére


stigma
addikt

Hi, hu de nagy hülyeséget irtam, elnézést. :U
Igen, Edifier féle Earbuds-ot akarok.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5682) floratm válasza stigma (#5679) üzenetére


floratm
senior tag

Nem, a felsorolásodbol a másodikra. SOUNDPEATS TrueAir2

De a második generacios tws 200 as is jonak tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#5683) stigma válasza floratm (#5682) üzenetére


stigma
addikt

Köszi. :R
Megnézem mi van ami EU-ból be tudok szerezni.
Illetve köszi a türelmedet és a javítást, elég figyelmetlen voltam. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5684) patomi válasza stigma (#5683) üzenetére


patomi
őstag

Nekem is van trueair2 és tws200 is. Korábban Jim74 írt a kettő viszonyáról. Szerintem kényelemre egál, kb.
Külsőre a tws200 igényesebb, jobb megfogni, ránézni. Igaz a fényes felület kényes. A trueair2 inkább funkcionális, átgondolt tervezés és type-c csatlakozós. Hangja (szubjektív) nekem a tws200 jobban bejön. Több részletet közöl, magasabb hangok is megszólalnak, trueair2 inkább a mélyekre helyezi a hangsúlyt és nekem nyersebbnek is tűnik.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5685) stigma válasza patomi (#5684) üzenetére


stigma
addikt

Hi, akkor szerintem benevezek egy trueair2-re, kipróbálom milyen. :R
Ahogy Néezm van Amazonon is már szóval ali-t hagyom is, úgysincs EU raktárból.

Köszi a segítséget és az infót.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5686) beci válasza stigma (#5685) üzenetére


beci
őstag

En ugyanezt rendeltem Alirol,most 25 euro volt.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#5687) stigma válasza beci (#5686) üzenetére


stigma
addikt

Köszi az infót. :R
Gondolom volt 5euros kuponod, így frankó ár érte nagyon.
Amazon.de-n igaz 35 euro, de legalábbi itt van 1 héten belül, lehet majd ezt választom, meló után estefele rendelek is egyet.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5688) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

15000 most Alin az Edifier TWSNB2, viszont se aptx de ACC nincs benne, van esetleg valami alternatíva ezen ár környékén? (ultra low latency is érdekelne)

[ Szerkesztve ]

(#5689) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Aki nem basshead és valamilyen jó árú, kicsi, kiegyenlített hangzású cuccot keres, annak jó választás lehet az Oluv által hangolt Earfün Free Pro (már csak 263db van belőle ;) ).

(#5690) patomi válasza Aksomatic (#5688) üzenetére


patomi
őstag

Aptx hiányát nem veszed észre. AAC-t tudja, de csak Apple eszközzel elérhető (nyilván).

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5691) Aksomatic válasza patomi (#5690) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Éri azt az árat? Edifier X3-ra gondoltam, de tetszik a low latency, meg igényes fülesnek tűnik. Láttam róla itt az írásodat a topikban.

(#5692) vicze


vicze
félisten

Miért áll fenn az a tévképzet, hogy AAC csak Apple eszközön van? :F
Még nem volt olyan Androidos telefon a kezemben, ami ne tudta volna. Nyilván vam gyártó aki kihagyja, de egyáltalán nem általános.

(#5693) tomp válasza vicze (#5692) üzenetére


tomp
félisten

A füles tudja de android telefonnal nem fogja engedni azt beállítani!
Nekem is van olyan fülesem ami tudja az AAC-t is de androidon az nem elérhető.

(#5694) vicze


vicze
félisten

Minden Androidos eszközön AAC-vel hallgatom, az összes TWS-t, ha csak nem AptX-es az csak 1 van.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#5695) <Adamsky> válasza vicze (#5692) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én se láttam még olyan droid-os készüléket, amin ne lett volna. Más kérdés, hogy egyes tesztek szerint messze nem olyan hatékony (itt legfőképp az üzemidőre gondolok), mint az almás cuccokon. A minőség is elég hullámozó. Egyik gyártónak jobban sikerült implementálni a codec-et, míg másiknak nem. Szóval valid igény lehet az aptX.

(#5696) ferzoli válasza <Adamsky> (#5695) üzenetére


ferzoli
Ármester

Sziasztok!

Futáshoz melyik tws füles kialakítás a kedvezőbb, ami kevésbé könnyen esik ki a fülből?
Van esetleg bevállt, megbízható típus kb 50$-ig bezárólag, csak zenehallgatásra?

(#5697) vicze válasza <Adamsky> (#5695) üzenetére


vicze
félisten

"egyes tesztek szerint"
Egyetlen egy teszt szerint, aminek eléggé megkérdőjelezném az eredményeit különböző okokból. A telefonodat nem meríti és fülest se fogja jobban meríteni.

aptX esetében ugyan olyan "hullámzó" az implementálás, és túlnyomó többségben szarabb, mert csak rátolnak egy mély DSP-t és jó napot.

(#5698) <Adamsky> válasza vicze (#5697) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... egy teszt szerint, aminek eléggé megkérdőjelezném az eredményeit ... "
Én erre gondoltam: "If you have an Android phone, you won’t really benefit from AAC as its performance is unreliable: it’s a power-hungry codec that Android remains unprepared to handle efficiently."
... és Te?

" ... rátolnak egy mély DSP-t és jó napot ... "
A DSP ne keverd ide! Semmi köze a codec minőségéhez.
A "hullámzó teljesítmény" egyébként az SBC-re is igaz. Létezik olyan eset, hogy gyk. alig megkülönböztethető a minősége a "sima" aptX-től (az adaptive-t nem éri be, de azt még sajnos nem sok füles támogatja)

#5696 ferzoli
Sajnos ez nagyon egyénfüggő. Nekem pl. egy 1More TWS ANC sem esik ki. Szóval vagy rizikózol vagy olyat keresel, ami pici (nem lóg ki annyira) vagy olyat, ami ilyen "akasztós".

[ Szerkesztve ]

(#5699) patomi válasza Aksomatic (#5691) üzenetére


patomi
őstag

Sokkal igényesebb és app támogatás is van környezeti móddal, anc-vel.. Nekem x3 hangja jobban bejön. NB2 viszont más kategória.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5700) patomi válasza vicze (#5692) üzenetére


patomi
őstag

Az NB2 valamiért droiodon nem hagyja kiválasztani az aac kodeket. Csak sbc van.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.