Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok! Lengyel raktárból rendeltem pár X3-at, 7 napos szállítással. Nemrég kaptam emailt hogy "arrived at your local post". Itthon ki fogja kiszállítani? Hol, kinél tudnék érdeklődni majd ez ügyben? Alis tracking link

[ Szerkesztve ]

(#5352) kalozhun100 válasza gorje (#5351) üzenetére


kalozhun100
őstag

Magyar posta. Általába a hozzád legközelebb eső postára rakják le.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5353) gorje válasza kalozhun100 (#5352) üzenetére


gorje
senior tag

Köszi szépen! Akkor postán maradó? Érdemes akár ma megnézni? A nyomkovetes csak szám. Az alapján kerestethetem a postán?

(#5354) <Adamsky> válasza gorje (#5351) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Inkább üsd be a tracking-et ide vagy ide. Lehet a postás kihozza, de az is lehet, hogy "postán maradó". Ha türelmetlen vagy, akkor esetleg a nyomkövetési számmal bekocoghatsz, és kérheted, hogy nézzenek utána. Az én csomagjaimat 98%-ban ki szokta hozni a posta.
Tényleg, SMS! Ahogy kalozhun100 is írta, ha az Ali-s address book-odban - a címed mellett - adtál meg telefonszámot is, akkor jönni fog SMS (ha postán maradó)

[ Szerkesztve ]

(#5355) kalozhun100 válasza gorje (#5353) üzenetére


kalozhun100
őstag

Ha rendeleskor adtál meg telefonszámot és postán maradó, akkor kapsz smst ha megjön.
Volt nekem is ilyen, amire ezt írta aztán vagy 2 hét volt mire jött róla értesítés.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5356) gorje


gorje
senior tag

Köszönöm a válaszokat! Ajándékba lenne azért érdeklődöm ennyire.

link

[ Szerkesztve ]

(#5357) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Megjött az Edifier X3, az itthon lévő Haylou GT1 plus-al összehasonlítva, attól kényelmesebb (bár jobban kiáll de szabilabban befeszül) és a hangerő kicsit több (nem sokkal de kültéri használat miatt, akinek fontosabb).

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5358) halitibi01 válasza Jim74 (#5345) üzenetére


halitibi01
csendes tag

Szia,
hát már mindegy, mert hosszas rágódás után az Edifier mellett döntöttem, meg is rendeltem Spanyol raktárból. A kínai Sennheiser-nek :)) mondják..
.. és igazából több külföldi tesztben összehasonlítva más modellekkel, ezt dicsérték hogy beszélgetés során igen jó. Nekem meg az számít, zenét kb nulla amit fülessel hallgatok. Jövő héten itt van, használat után többet tudok majd mondani. :R

(#5359) Strangers


Strangers
tag


Sziasztok!
Ismeri valaki a Anker Soundcore Liberty 2 Pro -t? A zene mellett fontos lenne néha a telefonálás is!
A gyártó állítja hogy a 4 mikrofon , a külső zajok szűrése miatt nagyon jól használható telefonálásra is, de a gyártók állítása nem mindig találkozik a felhasználók véleményével!
Megköszönöm ha aki ismeri mond róla néhány szót!

(#5360) darakzs válasza Tujmos (#5125) üzenetére


darakzs
újonc

Köszi választ. :))

(#5361) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

Adott egy OnePlus 3 telefon + egy Ticwatch pro 3 GPS okosóra + egy Anker Soundcore Liberty Air 2 füles. Az óra és a füles a telefonhoz van párosítva (ez a bluetooth menüben is látható), csatlakoztatva van mind a kettő.

Olyan gondom lenne, hogy ha jön egy telefonhívás a telefonra, és a füles a fülbe van rakva, akkor nem a fülesen jön a hang!

Miért nem a fülesen szól a bejövő hívás hangja?

Ha zenét hallgatok a telefonon, akkor az óráról tudom a zenelejátszót vezérelni és a hang a fülesen jön! Ekkor szól, de telefonhívás alkalmából nem!

Még annyi információ, hogy a felső menüt lehúzva, akkor azt írja ki:
Audiokimenet: Telefon hangszórója, illetve TicWatch Pro 3 GPS.

Egyébként, ha az óra nincs kapcsolatban a telefonnal, akkor a telefonálás remekül működik a fülessel!

@Strangers-nek:
- Igaz, hogy az én fülesem nem pro, de azt tudom mondani neked, hogy a minősége nagyon jó. Jól lehet vele, jó minőségben zenét hallgatni, illetve telefonálni vele (Sajna, most jelenleg nálam az óra bezavar).

(#5362) vicze válasza alec.cs (#5361) üzenetére


vicze
félisten

Nézd meg hogy a BT menüben az órának van-e "Call audio" opciója, ha igen az kapcsold ki.

(#5363) alec.cs válasza vicze (#5362) üzenetére


alec.cs
tag

@vicze1
Köszi, megnéztem, s valami hasonló volt a BT menüben...

Kipróbáltam, igen úgy működik mint ahogy már régebben is használtam (a fülesen tudtam beszélni hívás közben).
igen, úgy megy, de...

Az a gondom így, hogy nem igazán úgy működik ahogy szeretném, ahogy jó lenne a használat...

Mondok egy életszerű használati példát (főleg télen hasznos) ami jó lenne, ha így tudna működni!

Tehát:
Telefon a táskában, óra a kézen, a füles a fülben. Megyek az utcán, vagy vezetem az autót...
Jön a bejövő hívás. Na ekkor nem kell elővennem a telefont a táska aljáról, mert látom a bejövő hívást az órán. Tudom ki hív engem. Felveszem a hívást az órára bökve és beszélek a hívóval a fülesen keresztül...
Szuper, mert látom az órán, hogy megy a hívás. Ha befejeztem a beszélgetést, akkor megint az órára kattintok.
Ebben a módszerben az a jó, hogy nem kell a telefont elővenni. Tudom végezni a dolgomat eközben...

EZT SZERETNÉM ELÉRNI! Így életszerű a használat.

Meg lehet ezt oldani?

[ Szerkesztve ]

(#5364) hkuteam


hkuteam
csendes tag

Sziasztok, aki hallgatta és ismeri mindkét fülest, melyiknek jobb a hangminősége zenehallgatás esetén: Honor Choice vagy Edifier X3? Hazai beszerzéssel nagyon hasonló az áruk. Köszönöm szépen!

(#5365) anrab válasza alec.cs (#5363) üzenetére


anrab
addikt

Be lehet állítani nálam hogy 2mp múlva automatikusan vegye fel a hívást. Ilyenkor a zene elnémul. Mondom igen tessék. Bemutatkozik majd mondja amit akar. Ha vége újra szól a zene.

(#5366) Archi4


Archi4
újonc

Sziasztok
Vennék bluetooth fülest (nem muszáj tws) 100 euró körüli árban. Telefonálás nem fontos, csak a zenehallgatás. Rock, heavy metal és társai.
Annyira a vezérlés funkció se fontos, ugyis előveszem hozzá a mobilt. Szóval a zene minősége az egyetlen ami igazán számít.
Tudnátok ajánlani füleseket, hogy ne lőjjek mellé? :))

[ Szerkesztve ]

(#5367) alec.cs válasza anrab (#5365) üzenetére


alec.cs
tag

@anrab

Igen, lehet úgy is csinálni. De, ahogy én szeretném, az lenne számomra a legjobb!
Telefont nem kellene nézni, tartani, s a hívást le lehetne folytatni az óra és a fülessel...

A telefonon a BT menüben megjelenik az óra és a füles is (mind a kettő csatlakoztatva van).
Ha jön egy bejövő hívás, akkor az az órán megjelenik, s fel is tudom azt venni vele, csak a hangot nem tudom a fülesre irányítani!

Ellenben, ha zenét hallgatok, akkor annak a hangját át tudom rakni a fülesre.

Valaki használja az óra és füles megoldást a telefonáláshoz?

(#5368) vicze válasza alec.cs (#5363) üzenetére


vicze
félisten

A Call Audio-t a HSP BT profil kezeli és nem lehet a funkcionalitását több eszközre szétosztani, vagy az egyik kezei vagy a másik. Nem tudod az adudiót és a vezérlést szétválasztani.
Általában a multipoint-ot támogató eszközök ez időosztással és folyamatos váltogatással meg tudják oldani, de a valóságban, ahhoz amit akarsz az óra egy appot kell vezérlejen a telefonon, ami a funkciókat megcsinálja és csak táviránytóként működik, nem pedig egy HSP eszközként, amíg at a HSP eszköz és ő kezeli a hívásokat, a fülesre nem mehet hícás hang.
A zene (A2DP) és a hívás (HSP) két teljesen külön BT profil amiknek semmi köze egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#5369) patomi


patomi
őstag

Sennheiser CX 400BT 35 990.- Megint akciós,,, ha valaki rámozdulna.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5370) blueye válasza patomi (#5369) üzenetére


blueye
veterán

Volt... :(

(#5371) patomi válasza blueye (#5370) üzenetére


patomi
őstag

Sajnálom, gondolom kevés volt belőle.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5372) blueye válasza patomi (#5371) üzenetére


blueye
veterán

Még pont láttam az akciós árat, rafrissitettem és eltűnt. Legalább egy dilemmaval kevesebb :)

(#5373) <Adamsky> válasza blueye (#5372) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... egy dilemmaval kevesebb"
Azt csak hiszed! :D Az amazon-on azért még mindig elég kedvező az ára. ;)

(#5374) alec.cs válasza vicze (#5368) üzenetére


alec.cs
tag

@vicze1
A Call Audio-t a HSP BT profil kezeli és nem lehet a funkcionalitását több eszközre szétosztani, vagy az egyik kezei vagy a másik. Nem tudod az adudiót és a vezérlést szétválasztani.

Köszi válaszod.

Amit szeretnék elérni az egy életszerű használat. Például: Kocsit vezetek, teló a kesztyűtartóban, óra a kézen, füles a fülben. Jön a hívás és én az órán látom, hogy ki is hív. Ha kell, akkor az órán felveszem a hívást és beszélek vele a fülesen keresztül, s közben még tudok is haladni... Ha kész, akkor az órán bontom a hívást.
Ami a lényeg, hogy ehhez a telót nem kellett kivennem és használnom. Remélem érthető, hogy mit is akarok.

Csak egy életszerű használatot. Nem is értem, hogy erre nem gondoltak...

Egyébként, más hogy használja az órát telefonálásra?
Gondolom, hogy miként! De, néha én nem akarom, hogy mindenki hallja a hívásomat (hívás közben még egyéb mást is tudok csinálni).

Most úgy csinálom, hogy ha jön a hívás, akkor azt látom az órán. Ott felveszem (át teszi azt a telóra), s beszélek a fülesen.

Így részben jó is lenne, csak... Miután át tevődik a telóra a kijelzés, akkor az órán nem látható tovább a hívás állapota. Ettől kezdve a telót kell használnom az egyéb vezérlésekre. Illetve a fülessel le tudom állítani a hívást, ha az kell. Ezzel csak az a baj, hogy nem mindig tudom biztosan, hogy mikor bontódott a hívás (messzebb menten a telótól)!!!

Remélem, hogy érthetően írtam le. hogy mit is szeretnék.
Megoldható az, hogy úgy működjön ahogy én szeretném használni?

(#5375) f4lcon válasza alec.cs (#5374) üzenetére


f4lcon
őstag

már leírtad egyszer
vicze1 megválaszolta: nem lehet
pontosan melyik részét nem érted a leírtaknak?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#5376) helixP válasza alec.cs (#5374) üzenetére


helixP
nagyúr

Xiaomi Mi9T - Ticwatch S - Edifier X3. Úgy működik, ahogy leírod. Zene szól, hívás becseng, órán felveszem, fülesen beszélek. Hívás letesz, zene tovább szól.

Mondjuk a Ticwatchnak nincs mikrofonja, nem tudod telefonként használni, lehet, hogy ez befolyásolja.

(#5377) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello, láttam, hogy az edifier x3 ból van usb c-s kiadás is. Honnan tudnám jó árban beszerezni? Mert alin 19ért van a microusbs.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5378) patomi válasza kalozhun100 (#5377) üzenetére


patomi
őstag

Az a TO-U verzió 33 dolcsi körül szokott alin lenni. Pink és kék.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5379) alec.cs válasza f4lcon (#5375) üzenetére


alec.cs
tag

@f4lcon

Köszönöm a válaszod...

(#5380) kalozhun100 válasza patomi (#5378) üzenetére


kalozhun100
őstag

De volt fekete usb c-s.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5381) patomi válasza kalozhun100 (#5380) üzenetére


patomi
őstag

Emlékeim szerint nem volt.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5382) Vismajor01 válasza alec.cs (#5374) üzenetére


Vismajor01
addikt

Miert oran kell felvenni es letenni? Szinte mindegyik TWR tudja ezt gesztus vezerlessel?

Amugy nem is ertem többiek miert írták h nem működik. Nekem nincs okosórám dhal nemtom, de telefonon es oran is feltudod venni a hivast nem? Es a hang meg oda megy es jon ami primary csatlakoztatva van?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#5383) Archi4 válasza patomi (#5369) üzenetére


Archi4
újonc

És megint az, rá is mozdultam :D

(#5384) patomi válasza Archi4 (#5383) üzenetére


patomi
őstag

Elmúlt :D. De majd pár sort írhatnál róla ha megkapod.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5386) Archi4


Archi4
újonc

[link] ez?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5387) kalozhun100 válasza Archi4 (#5386) üzenetére


kalozhun100
őstag

Ennyiért jó árba van? Hangzásban hasonló áron van jobb?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5388) patomi válasza kalozhun100 (#5385) üzenetére


patomi
őstag

Rossz a link.

Archi4 ,, jogos, nem kerestem rá, csak a korábbi linken néztem.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5389) kalozhun100 válasza patomi (#5388) üzenetére


kalozhun100
őstag

[link] itt

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5390) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Edifier x3 segítség kellene!
Ki lehet ezt valahogyan kapcsolni? Mert még mindig 65%-on van, most mindig rakjam a dobozba? De ilyenkor állandóan rátölt, akkor hamar vége lesz a cuccnnak. :U

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5391) patomi válasza kalozhun100 (#5389) üzenetére


patomi
őstag

Igen, mikro USB-s fekete, fehér. Míg pink, kék type-c.

F.B.I. Szerintem semmi gond nem lesz vele.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5392) F.B.I. válasza patomi (#5391) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem számít az aksijának a töltési ciklus? Akkor tényleg komoly. Na majd visszatérünk rá 1 év múlva, sajnos van, hogy csak fél órát hallgatom egy nap, utána megint megy a dobozba és tölti. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5393) patomi válasza F.B.I. (#5392) üzenetére


patomi
őstag

Én is így vagyok, van, hogy rövid ideig hallgatom csak, majd vissza a tokba. De van a családban 1 évnél idősebb edifier tws1 és hibátlan.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5394) tomp válasza F.B.I. (#5392) üzenetére


tomp
félisten

Számítani számít de ha 60%-ig merült és visszarakod azaz töltöd akkor csak 40%-ot tölt vissza. Azaz ez a töltés 0,4 ciklusnak felel meg. Gyakorlatilag így tovább bírja az akksi. :)

Habár én is szeretném tudni miként lehet kikapcsolni a fülest mert ha lemerült tokba rakom vissza az X5-öt akkor marad bekapcsolva...
Nem értem miért nem kapcsol ki.
(OnePlus Buds Z lemerült tokba rakva is kikapcsol)

(#5395) <Adamsky> válasza F.B.I. (#5390) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ha nem csatlakozik semmihez, akkor sem kapcsol ki egy idő után?
Egyébként szerintem ez egy elég nagy öngól. Persze nézhetjük onnan is - ahonnan valószínű a gyártó is teszi - a dolgot, hogy ezek ilyen "eldobható" cuccok. Ha elromlik, veszel újat. Garancia már nem lesz rá, és javítani sem nagyon lehet (tisztelet a nagyon kis kivételnek).
Szóval a féltó / óvó tulajjal, aki 10 perc zenehallgatás után nem teszi rögtön a kis töltő-dobozába a fülest, nem nagyon szoktak számolni. Mondjuk én pont beleesek ebbe a hibaszázalékba. Én mindig kikapcsolom a sajátomat, és ha megoldhatom, akkor csak akkor töltöm, ha kell. Kíváncsi leszek, hogy lesz-e valaha olyan TWS aminél gondolnak majd az ilyen mókusokra, és lesz egy gomb a dobozon a töltés ki- ill. bekapcsolására.

#5394 tomp
" ... ha 60%-ig merült és visszarakod azaz töltöd akkor csak 40%-ot tölt vissza. Azaz ez a töltés 0,4 ciklusnak felel meg."
Igen? Na, ennek megpróbálok majd utána járni. Én eddig úgy tudtam, hogy 1 töltési ciklus, az 1 töltésnek felel meg. Vagyis mindegy, hogy 35- v. 65% pumpálok a készülékbe.

[ Szerkesztve ]

(#5396) <Adamsky> válasza <Adamsky> (#5395) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

UPDATE: úgy tűnik rosszul tudtam, és tényleg a 0% → 100% számít egy ciklusnak. Ettől függetlenül azért picit fura, ha valamit csak úgy lehet "kikapcsolni", hogy az ember töltőre teszi.

(#5397) F.B.I. válasza <Adamsky> (#5395) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mindig csatlakozik, mert a BT az óra miatt be van kapcsolva a telefonon állandóan. Mindegy. Akkor így lesz használva, csak ez így ebben a formában vicces egy ugyanilyen árú Haylou mellett. :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5398) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Sennheiset cx400ast lehet úgy hasznalni, hogy csak az egyiket?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5399) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Szeretnek venni egy minosegi TWR fulest a telefonmhoz, samsung s21u.

Galaxy budsot neztem ki, plust ajanlottak de az 35-tol kezdodik.

Mennyire van ez tularazva minosegben/hangzásban/mikrofonban egy sabbath e12 ultimatehez vagy mas , 20-25ks fuleshez kepest?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#5400) -NoVa- válasza Vismajor01 (#5399) üzenetére


-NoVa-
őstag

Előrendelted? Mert akkor jár a Buds Pro, csak be kell regisztrálni hozzá az akcióra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.