Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) vicze válasza <Adamsky> (#5698) üzenetére


vicze
félisten

Mint írtam csak ez az egy van, így csak erre tudok gondolni.
Elég hosszú lenne leírni, hogy miért vonnak le hibás következtetéseket, a technológiai háttér ismeret hiányában, és hibásan vannak az eredmények értelmezve ezért.

"A DSP ne keverd ide! Semmi köze a codec minőségéhez."
Ez ugye nem mondod komolyan? :U
A DSP fogja meghatározni az összes codec hangját, ez a valós különbség amit hallasz és rohadtul nem a codec.

(#5702) Fall-N válasza tomp (#5693) üzenetére


Fall-N
veterán

Hülyeség! Mindkét fülesem tudja az AAC-t és mindkettőt azzal használom. Az Android ajánlja fel egyébként is, hogy elérhető. Semmi köze ennek az Applehöz, nem ők szarták a spanyolviaszt. :U Azaz az AAC nem az Apple fejlesztése csak ők is használják. Mondjuk csoda, hogy nem találtak még ki valami külön kodeket ahogyan a Samsung is tette.

A fülesek hullámzó minőséget meg kodek terén ne keverjük ide! Ha normálisan van implementálva akkor rendesen szól az AAC, nem jobb az Apple-ön. Ez is urban legend ahogy az Apple kizárólagos AAC támogatása. Azért szokták emlegetni az AAC-t, mert ha iPhonenal használod a fülest akkor tudni fogja az AAC-t és azt fogja használni nem az SBC-t, ennyi az egész.

[ Szerkesztve ]

(#5703) Aksomatic válasza patomi (#5699) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Miben tetszik jobban a hangja?

(#5704) patomi válasza Aksomatic (#5703) üzenetére


patomi
őstag

Számomra teljesebbnek hat. Az NB2 kicsit mélyorientáltabb talán, illetve volt a basszusába valami amit nem bírtam.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5705) tomp válasza Fall-N (#5702) üzenetére


tomp
félisten

Nem hülyeség!
ProStereo H2: SBC, aptX, aptX HD, AAC, LDAC
Ez van a dobozán!
Androidon nincs AAC. Ha iPhone-ra kapcsolódik akkor van.
A füles ha androidot lát akkor nem engedi az AAC-t. Majd reggel felrakok róla képet, hogy androidon nincs AAC.

(#5706) patomi válasza tomp (#5705) üzenetére


patomi
őstag

NB2 is pont ilyen, erről volt szó az elején.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5707) vicze


vicze
félisten

Hány fülest szeretnél, hogy linkeljek ahol AAC-t használok Androidon? Eléggé biztos vagyok benne, hogy a néhai H2-ön is működött gond nélkül. A hibát a készülékedben keresd... Androidok továbbra se egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#5708) tomp válasza vicze (#5707) üzenetére


tomp
félisten

Van nekem is AAC-s fülesem. De a H2-n nem megy. Android 11-en ki is van szürkítve, hogy nem elérhető.
Android 11-es OnePlus 7T Pro-n, de Android One 8.0-n se Alcatellel.

(#5709) <Adamsky> válasza vicze (#5701) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... csak ez az egy van ... " - szerintem van több is, de a kereső ezt elsők között dobja
" ... így csak erre tudok gondolni ... " - gondolhattál volna másra, is de Te tudod :R

" ... a technológiai háttér ismeret hiányában, és hibásan vannak az eredmények értelmezve ezért." - ennyire amatőrök lennének az oldal szerkesztői? Hmm...

"Ez ugye nem mondod komolyan?"
Teljesen komolyan. Itt most codec-et, codec-el próbáltunk hasonlítani. A végeredmény persze sok mindenen - köztük a DSP-n is - múlik, de utóbbi sem képes csodákra. A hiányzó információt nem tudja pótolni.

(#5710) Fall-N válasza tomp (#5705) üzenetére


Fall-N
veterán

Na ne mond. :U

Redmi Note 7 + Honor Choice. Android 10 - MIUI 12 EEA Global ROM (hivatalos nem custom!).

De elárulom a titkot, hogy előző telefonom is működött (Xiaomi Mi A1) és az asszony telefonján is (Huawei P Smart 2018). Az hogy hülye a gyártó és valami miatt tiltja attól default támogatja az Android!

Amúgy nem tudom miért kell ellenkezni, ha már ketten is írjuk, hogy működik. Biztos hazudunk és ez is Photoshop. :W

[ Szerkesztve ]

(#5711) tomp válasza Fall-N (#5710) üzenetére


tomp
félisten

Értelmezd amit írtam! ;)
Azt írtam van olyan füles ami csak iPhone esetében engedi az AAC-t.
Pl H2
A OnePlus fülesem nekem is AAC-n megy. Ott SBC és AAC van.

(#5712) vicze válasza <Adamsky> (#5709) üzenetére


vicze
félisten

Pont ugyanazt értelmezik félre amit te is.
A codecet önmagában fizikailag lehetetlen mérni BT esetében, mert legalább 3 réteg megy rá, az adó eszközről, a codec és a vevő eszköz. Ezeket kizárólagosan együtt tudod mérni és nem lehet szétválasztani. Így amit kapsz abban benne van az adó DSP-je és a vevő DSP-je(meg miegymás), és minding minden esetben ezt fogod hallani és ezt nem tudod megváltoztatni.
A codec nem ad hozzá színezést, nem ad hozzá módosítást az egy teljesen egyenletes dolog. Ezen gondolkozz el.
Minden különbség amit hangzásilag különbségeket mérnek egy codec között az a DSP és így a tesztek semmi más nem csinálnak, mint a DSP beállításokat mutatják ki a codecek között, még hozzá az eszközök kumulált változtatását.
Ebből adódóan, amit mérnek, az kizárólag az adott eszközre vonatkozik, és bármi másra teljesen más lehet.

Csak hogy érzékeltessem, hogy mennyire értenek hozzá:
"AAC is the audio standard for lossy digital audio compression. It also happens to be the license-free standard"
Csak éppen...

Egészen mellesleg egyetlen egy tesztükben sincs leírva, hogy mivel és hogyan mértek, ami egy csöppet fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#5713) Attipatti


Attipatti
tag

Sziasztok, érdemes x3 rol x5 re váltani? Az x3 nak nagyon szeretem a hangját elégedett vagyok vele, és konferenciázni is egész jó. Talán egy picivel több üzemidő még jöhetne hogy egy teljes munkanapot kibirjon. Az x5 ben nagyobb akksi van? Ha jól értelmezem mikrofonból több van benne...

(#5714) MadKet


MadKet
tag

Tegnap jött meg az Edifier X5-öm. Hangja nekem teljesen jó, még így első bekapcsolás után is. Viszont van rá esély hogy ezt az "agybadugós" témát nem fogom megszeretni (nem volt még ilyenem előtte), lehet hogy egy TWS200 jobb választás lett volna, vagy valami hasonló, legalábbis kényelem szempontból :)

(#5715) patomi válasza Attipatti (#5713) üzenetére


patomi
őstag

Szerintem tök egyforma a palcika kivételével. És pont ezért szerintem jobb telefonálásra, de emiatt én nem váltanék.

MadKet
Próbálj kisebb illesztéket. Hátha segít.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5716) MadKet válasza patomi (#5715) üzenetére


MadKet
tag

Köszi a tippet. Egyelőre csak azzal probáltam ami alapból rajta volt, nem tudom hogy amik jártak hozzá azok között van-e kisebb is. Ha nincs, van valami jó forrás ahonnan tudok valami univerzálisat beszerezni?

Illetve még egy kérdés. Használnám TV-hez meg asztali géppel, esetleg van valami univerzális bluetooth adapter ami bevált valakinek ilyen célra?

(#5717) patomi válasza MadKet (#5716) üzenetére


patomi
őstag

Általában közepes van rajta gyárilag. Kell lennie egy pár kisebbnek és nagyobbnak is. A méretük S,M,L. De lehet kisebbet is kapni, SS méret. Sony EPEX10-ben van is.
Második részre nem tudom a választ.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5718) tomp válasza Fall-N (#5710) üzenetére


tomp
félisten

Elméletileg a H2 tudja az AAC-t de androidon nem engedi:
codec lista
Igen, a rendszer tudja az AAC-t:
íme
Így már okés? :D

(#5719) vicze válasza tomp (#5718) üzenetére


vicze
félisten

Biztonság kedvéért megnéztem a még elérhető specifikáció listákat és nem írják sehol az AAC-t, gyártó már nem létezik, így a hivatalost nem tudom megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#5720) taknyí


taknyí
senior tag

Sziasztok
Haylou GT1 plus vagy Haylou GT5 lenne a ket kiszemelt. Ha az 5 mindazt tudja mint az 1 akkor az 5 lenne az usb-c meg a vezetek nelkuli toltas matt. Varom valaszotokat.

taknyi

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#5721) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van mostanában valami edifier X5 féle cucc? Szeretem, de kipróbálnék mást is
Csak hasonló kialakítású és méretű cucc érdekelne, esetleg több mély hanggal :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5722) Pug válasza Pug (#5676) üzenetére


Pug
veterán

Gyerekek, a Geekbuying customer service es aftersales-szel valo kommunikacional meg a sajtreszelovel valo rejszolas is szorakoztatobb....

(#5723) floratm válasza Pug (#5722) üzenetére


floratm
senior tag

Igen, az nagyon fárasztó:)

(#5724) prolad


prolad
őstag

Sziasztok

Ha fogok egy vezetékes fülest és rákötöm egy vezeték nélküli adapterre, akkor hangminőségben hova jutok a mostani divatos TWS fülesekkel szemben?

Egy Fiio FH3 és Fiio UTWS3 kombón gondolkodom, kb egy Samsung Buds Pro árából kijönne. Megérné, vagy annyit romlik a hang a BT miatt, hogy teljesen mindegy?

(#5725) <Adamsky> válasza prolad (#5724) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szerintem ez egy jó kombó lehet. A minőséggel biztos nem lesz gondod. Plusz ugye "kábeles módban" is tudod használni az FH3-at, ha nincs feltétlen szükséged a kábelmentességre. Amiről - mondjuk egy Buds Pro-hoz képest le kell mondjál, az az ANC.

#5722 Pug
" ... aftersales-szel valo kommunikacional meg a sajtreszelovel valo rejszolas is szorakoztatobb..." - bővebben? Mi a gond?

[ Szerkesztve ]

(#5726) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

15e-ig van ajánlatot vezetek nélküli fülhallgató? :R

(#5727) Pug válasza <Adamsky> (#5725) üzenetére


Pug
veterán

Hibás Sabbat E12 Ulrta:

- 03.05 atvetel
- 03.06 ticket opened
- 03.08 valasz: 20 USD kompenzacio es javitassa meg magam, vagy 2 honap alatt javitjak
- 03.08 kozoltem, hogy vagy oroginal uj cseretermek, vagy cashback, mivel DOA a termek
- 03.10 valasz: oke, akkor kuldjem vissza es kapok masikat
- 03.10 kertem egy cimet, hogy hova kuldjem es hogy mikor kapom meg a cseret

Azota se jott feedback, a livechat nulla infot ad, a customer service-uk egy hulladek, atlag 2 napot kell varni, hogy valaszoljanak.... :N

[ Szerkesztve ]

(#5728) -NoVa- válasza prolad (#5724) üzenetére


-NoVa-
őstag

FH3-am épp akad, UTWS3-at nem igénylem. Nagy a doboza, nem fér kéntelmesen farmerzsebbe, stb.
Amúgy maga az FH3 elég jó, szeretem a hangját, BTR5-tel nagyon szépen zenél (ha lecseréled a pocsék kábelét, és SpinFit CP500 eartipeket szerzel hozzá).

De azért akad lényegesen jobb fülesem is, aztán ha kimegyek, mégis a Buds Live-ot viszem 10-ből 10x, mert pici a tokja, kényelmes, és a hangja is egész jó.

(#5729) bigdady


bigdady
nagyúr

Ez a lumaudio milyen minőség? [link]

(#5730) patomi válasza bigdady (#5729) üzenetére


patomi
őstag

Van ott Honor choice is ami valszeg jobb mint ez. [link]

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5731) bigdady válasza patomi (#5730) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez a kilóg az ember füléből valami az nem tetszik de kösz.

Egyébként Haylou GT5 jónak tűnik, bár nem nagyon látom ezek a pl T15-ök jobbak vagy más technológia? :U

Illetve GT1 pro/plus között sem nagyon látok különbséget illetve GT5-höz képest mintha ez a kettő csak a vezeték nélküli dobozban különbözne :U
:C

[ Szerkesztve ]

(#5732) patomi válasza bigdady (#5731) üzenetére


patomi
őstag

Mind kilóg kicsit, max a pálcika nincs. Hayloukat nem ismerem, ugyanakkor ajánlott a márka maga. Kicsit vissza keresve van tapasztalat velük itt is.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5733) tween


tween
őstag

Sziasztok!
Munkahelyre (járműipar) keresek vezeték nélküli fülest, hogy zenével elnyomjam a csatazajt :DDD
Úgy 30K-ig mi lenne a legjobb vétel?

(#5734) qltsar válasza <Adamsky> (#5634) üzenetére


qltsar
addikt

Köszönöm az ajánlást!

Csodák csodájára megkerült a Spunky Beat-em, viszont szeretnék kipróbálni egy ANC-s fülest kb. max 30.000 forintig nézegetek, de elég limitáltak az opciók ahogy látom - nem csak a méret-elvárás miatt.

Mindenképpen szükségem van AptX-re, csak inear típus lehet, és jó lenne kicsi is, valamint nem bass-heavy-t keresek.

Kompromisszumokkal csak a már említett két modellt tudtam számításba venni: Tronsmart Apollo Bold (nem túl kompakt), EarFun Free Pro (gyenge ANC) - de elvileg mindkettő kissé bass heavy.

Ha a méretet elengedem, van esetleg még lehetőségem ebben az árkategóriában?

Köszönöm :R !

(#5735) ferzoli


ferzoli
Ármester

Sziasztok!

Egy Earfun Air-t szeretnék rendelni a honlapjukról, kiválasztom a fülest, megadom a kuponkódot, a szállítási adatokat, majd nem enged paypal-lal fizetni. Nem történik semmi, ha rákattintok. (a bankártyás fület persze lenyitja, hogy megadjam a kártya adatok majd pay)

Tudja valaki hogy lehetne paypal-lal fzetni??

(#5736) RedCactus válasza ferzoli (#5735) üzenetére


RedCactus
senior tag

És ha a lap alján a "continue shopping" -ra kattintasz?

(#5737) ferzoli válasza RedCactus (#5736) üzenetére


ferzoli
Ármester

Bingo, köszönöm. :R
Úgy rémlik, kattintottam korábban arra is, de akkor elvitt a fizetős oldalról.

(#5738) RedCactus válasza ferzoli (#5737) üzenetére


RedCactus
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#5739) bigdady válasza patomi (#5732) üzenetére


bigdady
nagyúr

Végül Haylou GT5 lett, Belgiumból szállítják 27 USD caklipakk. Ennyiért ajándék :)

(#5740) sasa134


sasa134
addikt

Sziasztok, sztetek melyik jobb vétel ?
Anker Soundcore Liberty Pro 2 - 90Euro
Vagy Jabra Elite 75t - 123Eur

Sima otthoni ill. utcai zenehallgatásra kéne, stílus főleg rock/stoner/blues/ska/reggae.

Köszönöm.

Avanti Roma

(#5741) Fall-N


Fall-N
veterán

Mi a fene. A Xiaomi Airdots 3 kapott BT 5.2-t, AptX támogatást, Type-C portot, érintéssel vezérlést és új színeket. Még a végén megéri megvenni. Pedig milyen gagyi volt az első generációs. Van egy a fiókban, de borzalmas a hangja. Eskü veszek egyet ha itthon megjelenik.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5742) MadKet válasza patomi (#5717) üzenetére


MadKet
tag

A kisebb méretet teszteltem, azzal már nem idegesít annyira :D De azért lesz egy ilyen Sony EPEX10 is, biztos ami biztos :)

A bluetooth adapterre esetleg valaki más tud adni tippet, ami bevált? PC-re mg TV-re kötném rá. Gyors keresés alapján ez mondjuk szimpi.

(#5743) <Adamsky> válasza Fall-N (#5741) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Jól hangzik az aptX (pláne a HD) papíron, de csupán ettől nem fog jobban szólni. Persze ne legyen igazam!

#5740 sasa134
Ha, az ANC-ot el tudod engedni, és nem zavar a Liberty Pro 2 nagyobb mérete, akkor lehet ez jobb választás. Az Anker fülesében ugye két driver van (egy rezgőnyelves, és egy dinamikus). Valamint elég jó a hardveres EQ, amivel teljesen testreszabható a hangzás. Persze a Jabra-ban is van EQ, csak nem tudom, hogy az nem-e csak szoftveres. Faggattam ezzel kapcsolatban már itt pár tulajt, de választ még nem kaptam. :U

#5742 MadKet
Hát, ha mindenképp egy eszközzel szeretnéd megoldani, akkor egy ilyesmi - amit link-eltél - jó választás lehet, bár én PC-hez inkább egy bluetooth dongle-t vennék, a TV-hez pedig olyat, ami optikain köthető össze a készülékkel.

(#5744) sasa134 válasza <Adamsky> (#5743) üzenetére


sasa134
addikt

köszi, sztem teszek egy próbát az Ankerrel :R

Avanti Roma

(#5745) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok
20 ezerig kategóriában keresek olyan fülhallgatót,aminek nagyon jó a mikrofonja. Ez a legfontosabb szempont. Mindegy milyen kialakítású.
Melyiket ajánlanátok?

(#5746) Arween


Arween
senior tag

Sziasztok, én Bluetooth headset-et keresek eddig egy plantronics M70-et használtam azon kívül hogy pár óra után azért nyomta a fülem más baja nem volt😬 Most kinéztem egy Jabra talk 5 headsetet, nekem nem egyértelmű hogy ez kezeli a WhatsApp hívást is? Illetve kèpes WhatsApp hangüzenet küldésére?

(#5747) Fall-N válasza <Adamsky> (#5743) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha van AptX, főleh ha HD, akkor biztos hogy valami QC SoC van benne. Amúgy maga a kialakítása nem volt rossz, csak gyenge SoC volt benne. A második a generációs már sokkal jobban sikerült, az legalább AAC-t tudott és abban Realtek volt, ami azért alsó kategóriás termékekben nem rossz.

Az első gen magas hangokkal állt hadilábon, mert fülsértő volt. EQ-val lehetett kicsit segíteni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#5748) patomi válasza Csápájev (#5745) üzenetére


patomi
őstag

Truair2, TWS200 irányában keresgélnék. TWS200 még zajosabb környezetben is megállta a helyét. Előbbit ugyan nem próbáltam zajban, de holnap megteszem. Még ami jó volt az NB2 és azért az x5 sem volt rossz azok közül amiket próbáltam.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5749) Csápájev válasza patomi (#5748) üzenetére


Csápájev
őstag

Ő az? :) [link]
Igazából a legjobb érdekelne :)
QCY HT01 -ről nincs még tapasztalat? Tudod anno ezzel szemeztem :)

(#5750) patomi válasza Csápájev (#5749) üzenetére


patomi
őstag

Igen ez az. A legjobbat nem tudom, csak azokról tudok véleményt alkotni amikkel találkoztam is.
QCY HT01és Haylou T16. Nem tűnik rossznak.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.