Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) DrDobos válasza vicze (#5550) üzenetére


DrDobos
őstag

:R

Samsung Galaxy A55 5G

(#5552) pete_21 válasza pete_21 (#5471) üzenetére


pete_21
addikt

Erre valamelyikotok vetne egy pillantast, ha szepen kerlek? :) Nagyon el vagyok veszve, tenyleg barmilyen ajanlast szivesen fogadok. Az is nagy segitseg, ha csak annyit mondotok, hogy a sokat dicsert Edifier X3 megfelelne, es jo lenne kezdo wireless fulesnek. :)

(#5553) blueye válasza pete_21 (#5552) üzenetére


blueye
veterán

Kezdesnek persze h jo az X3, raadasul nem kockaztatsz sokat :)

(#5554) mocsyvitya99 válasza vicze (#5542) üzenetére


mocsyvitya99
csendes tag

Semmi "problémám" nincs a freebuds pro-val, csak kiváncsi lennék más véleményére is mielőtt megvenném, hiszen ki nem tudom próbálni, csak galaxy buds volt a fülemben többször is, de gondolkodom cserében és erre szavaznék. De mást is meghallgatnék erről, mit gondol erről a váltásról.

(#5555) F.B.I. válasza blueye (#5553) üzenetére


F.B.I.
veterán

+1. Vegyél egyet, kezdésnek, egyáltalán kipróbálni, hibátlan. Ha nem válik be (mert minden feltételednek nem felel meg 100%-ig), akkor bármikor eltudod adni és egy drágább modell irányába mozdulhatsz. Szerintem. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5556) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Ma vettem egy Honor Choice TWS fülest, amit szeretnék iPhone 11-el használni. Szépen párosodik meg minden, de ugye van ez a funkciója, hogy a környezeti zajokat a mikrofonnal megszólaltatja a fülesben és ezt nem lehet sehol kikapcsolni. Nagyon zavaró, mert konkrétan ha kicsit zajosabb a környezet nem lehet rendesen hallani a zenét, meg minden körülmény között zajos.
Szoftvert iOS-re nem találtam hozzá és sehol nem is találok erre hivatkozást. Próbálkoztam a Huawei AI life appal, de az meg nem látja a fülest, manuálisan se lehet hozzáadni. Más meg egyszerűen nincs, még a dobozban lévő felhasználói leírásban sincs erről semmi.
Valaki erről tud valamit?

[ Szerkesztve ]

(#5557) vicze válasza mocsyvitya99 (#5554) üzenetére


vicze
félisten

Elnézését, fordítva. :U ;)
Szóval mi a probléma a Buds-szal, és kell-e a Freebuds Pro ANC-je?
Attól függően milyen profillal használod a Buds-ot sokkal erősebb V karakter a Freebuds.

(#5558) Fall-N válasza Pano (#5556) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem is Choice van, de ilyen funkció nincs benne. Biztos hogy Honor Choice? Alkalmazás sincs hozzá semelyik platformon. A zajokat sem engedi be, passzívan szűr.

(#5559) Pano válasza Fall-N (#5558) üzenetére


Pano
addikt

Igen, az. Ha zenét hallgatok nincs ilyen gond, de ha mondjuk egy "halkabb" podcastet , akkor hallani, hogy a külső zajokat átjátsza a mikrofon. Direkt kipróbáltam. Pl a tőlem 2 méterre lévő HDD normális kerregését olyan szinten felerősítette, hogy nem bírtam végighallgatni a podcastet, annyira idegesítő volt.
Próbáld ki hogy leállítod a zenét és matass magad előtt (pl tesztnek jó az, hogy gyűrsz valamilyen papírt), akkor halhatod, hogy olyankor bekapcsol a mikrofon és visszahallod ami kinn van. Egyelőre podcastek esetében találkoztam ezzel, mert azok ugye csak beszédek, de elég sokat hallgatok belőlük.
Amúgy a dobozán rajta van, hogy "Dual-mic Noise Cancellation". De aztán lehet keverem a szezont a fazonnal, de a jelenség az valós. :)

[ Szerkesztve ]

(#5560) Fall-N válasza Pano (#5559) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem ilyet nem csinál, karácsony előtt vettem tavaly azaz megvan már több, mint két hónapja. Azért sem értem nálad miért van ez a jelenség. Szerintem hibás darabot fogtál ki.

A dual mic noise cancellation pedig már alap dolog, nem a Honor tulajdonsága. Lényege, hogy két mikrofon van benne így szoftveresen ki tudja szűrni (valamennyire) a zajokat. Ha nincs jel (hang vagy videólejátszás a forráson) vagy hívás akkor elvileg standby módban van és nem aktív a mikrofon (egyébként sem csak hívás közben). Ekkor villog a fehér LED oldalt.

Amire te gondolsz az az ambient mód lenne, de az olcsó eszközök (így a Choice sem) nem tudják.

Arra gondoltam még esetleg, hogy nem megfelelő méretű a gumiharang a fülesen és nem ül elég mélyen a füledbe, így beszűrődnek a zajok.

[ Szerkesztve ]

(#5561) tlala


tlala
addikt

Rendeltem egy Edifier X3-at.
Tényleg nagyon jó a hangja, de nekem kényelmetlen a kezelése, mert túl pici a kezemnek, nagyon hiányzik az a megfogható szár. Ha valakit érdekel, írjon rám.

(#5562) Zοltta válasza tlala (#5561) üzenetére


Zοltta
senior tag

Nekem is fura volt , de idő kell hozzászokni. Pedig nekem is tepsi kezem van.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#5563) mocsyvitya99 válasza vicze (#5557) üzenetére


mocsyvitya99
csendes tag

Ja akkor már értem a kérdést :D. Kicsit fáradt voltam már és nem tudtam értelmezni, hogy a meg nem lévő termékről, hogy tudnék nyilatkozni mi a probléma :D... Na mindegy.
Sokat utazom és azért zavar hogy körülöttem beszélnek, viszont nem akarom hangosan hallgatni a zenét e miatt, hogy elnyomja a külső hangokat. Nem volt még anc-s fülesem, nem tudom milyen élményt nyújt.

(#5564) vicze válasza mocsyvitya99 (#5563) üzenetére


vicze
félisten

Én írtam baromságot, nem értettél fére semmit.

ANC amit írsz arra sajnos általánosan nem jó. Tompítja a beszédet, de megszűntetni nem fogja. ANC monoton főleg mély zajokat tud a legjobban elnyomni, a beszéd egy nagyon változó és magas hangos, így arra kevésbé alkalmas. Motorzajt nagyrészt eltűnteti.

[ Szerkesztve ]

(#5565) mocsyvitya99 válasza vicze (#5564) üzenetére


mocsyvitya99
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget :). Még átgondolom akkor szükségem van e rá.

(#5566) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Az Edifier X5-ről alig találok bármiféle review-t, videót, teszet... Sőt, szorosan nézve egyet sem. Ez ennyire új cucc, vagy csak eltűnik az X3 árnyékában? Tud róla valaki valami érdemi infót?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#5567) tigipuf válasza Litván Zongora (#5566) üzenetére


tigipuf
senior tag

[link] :D

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#5568) Litván Zongora válasza tigipuf (#5567) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Köszönöm... :D Csak fura, hogy a neten alig lehet találni említést, az is jobbára webshop. :F

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#5569) tomp válasza Litván Zongora (#5568) üzenetére


tomp
félisten

Én csak a kínai Edifier oldalán találtam az X5-ről infót. Nem értem amúgy miért ennyire titkos ez a modell. Oké gondolom kína only de akkor is.

(#5570) mcdennis


mcdennis
tag

Sziasztok!

Keresek fülhallgatót főleg podcast hallgatásra és telefonálásra. (Zenét nagyon ritkán hallgatok)
Fontos lenne hogy halljanak jól ha telefonálok. Ezenkívül edzés közben is használnám szóval izzadságot el kellene viselnie az eszköznek. Hang minősége kevésbé fontos nekem mivel ahogy mondtam főleg podcast hallgatásra és telefonállásra használnám.

a keret 10-12 ezer ft. Ennyiért mit javasoltok újonnan illetve mi az amit használtan ámde még élő garanciával beleférne a keretbe?

előre is köszi!

(#5571) Locutus


Locutus
veterán

Üdv

A lányomnak eddig Tronsmart Onyx Ace volt, de sajnos utolérte a végzete, mert nem valami stabil a fülében. Hát ja, megúsztatta az egyiket.
A kérdésem, hogy ebben a kategóriában mit lenne érdemes venni helyette, ami jobban tartja magát? Akár hátsó pántos is szóbajöhet, ami sportoláskor sem hullik el.

Köszi

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#5572) sompetike válasza mcdennis (#5570) üzenetére


sompetike
aktív tag

Meizu ep52.Jó Akksi,jó minőség.

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#5573) kovacszk válasza mcdennis (#5570) üzenetére


kovacszk
senior tag

Sony WI-C310-et használok jó ideje, podcast hallgatáskor kibír 10+ órát bőven, könnyű kényelmes.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#5574) floratm válasza sompetike (#5572) üzenetére


floratm
senior tag

Az olyan régi modell hogy már szinte retró

(#5575) blueye válasza floratm (#5574) üzenetére


blueye
veterán

Nekem van Meizu EP51-em, meg mukodik es tenyleg nem rossz a maga nemeben. :)

(#5576) floratm válasza blueye (#5575) üzenetére


floratm
senior tag

Igen, és is használok egy 3 éves xiaomi neckbandet néha...de ha most keresnék ujat, nem vennék régi modelt, egyrészt azota volt valami fejlődés....de ha tehnológiai előrelépés nem is hiányzik......
ezek kb 3 éve gyártott modellek és valami raktárba volt letéve, az aksi pedig annyira nem szereti az idő mulását...

(#5577) blueye válasza floratm (#5576) üzenetére


blueye
veterán

Persze, en is igy gondolom.

(#5578) Eliott válasza Eliott (#5524) üzenetére


Eliott
tag

Erre valaki? :)) :R

Metin2 is the best game ever. Change my mind.

(#5579) Scarabeus


Scarabeus
tag

Sziasztok! Van most valami BB flash deal Alin vagy valamelyik kínai webshopon amivel 5k környékén értelmezhető fülest lehetne venni? Bogyós kialakításúra gondolnék. Ha nincs még mindig az Edifier X3 a legjobb ár/értek arányú füles?

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#5580) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok! In ear tws-t tudnátok ajánlani, ha a telefonálás a cél (hagyományos bt headsetet nem akarok)? Kizárólag lakásban használnám. Árban 10 ezerig és persze külföldi rendelésre gondolok.

(#5581) tomy86 válasza tomy86 (#5580) üzenetére


tomy86
addikt

Kereső alapján talán a qcy t5-tel teszek egy próbát. Azt meg tudja valaki erősíteni, hogy csak a bal oldali füles használható-e önállóan?

(#5582) norby_42 válasza tomy86 (#5581) üzenetére


norby_42
aktív tag

Igen, bármelyik fele.

Eat pasta, run fasta

(#5583) tomy86 válasza norby_42 (#5582) üzenetére


tomy86
addikt

Köszönöm.

(#5584) floratm válasza tomy86 (#5581) üzenetére


floratm
senior tag

"bal oldali füles használható-e önállóan?"

Én is ilyet kerestem a mult héten. A lényeg hogy tudjon "dual connect" csatlakozást a füles. Az edifier tws 200 pl nemtud ami amugy beszélgetésre jó lenne...

(#5585) tomy86 válasza floratm (#5584) üzenetére


tomy86
addikt

Leírás szerint tudja. De azért is kérdeztem, hogy az itteni tapasztalatok alapján működik-e önállóan, mert a netes leírásokban nem bízok ilyen olcsó eszközöknél.

[ Szerkesztve ]

(#5586) fericske


fericske
addikt

Ha van akit érdekelne.

"....
USD50 off for GEEKFLY GF8S TWS IEM
Coupon code : PA585858

Here is the purchase link:
https://penonaudio.com/geekfly-gf8s.html
...."

(#5587) <Adamsky> válasza fericske (#5586) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Mi a szösz ez? Még nem is hallottam róla. :F
Papíron nagy jónak tűnik, de pl. a Youtube se ismeri. A gyártó oldalán (ami finoman szólva meglehetősen egyszerű) 109$.

[ Szerkesztve ]

(#5588) RedCactus válasza tomy86 (#5585) üzenetére


RedCactus
senior tag

Edifier TWS 200 tudja, de csak a baloldali. Addig a másik maradhat a tokjában.

(#5589) tomy86 válasza RedCactus (#5588) üzenetére


tomy86
addikt

Az nekem jó, ha a bal oldal működik, mert a jobbost soha nem használnám, de kimondottan gumiharangos, in ear kialakításút keresek. Illetve már meg is rendeltem egy qcy t5 prot.

(#5590) RedCactus válasza tomy86 (#5589) üzenetére


RedCactus
senior tag

Szerintem tökéletes lesz az igényeidnek.

(#5591) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Jobb lett a Samsung beans, mint vártam.

Pár óra kellett, hogy megszokjam a formát. Érzem, hogy a fülemben van, de nem fárasztó, nem nyom több óra múlva sem. A hangja nem kiemelkedő, alapvetően durván túlemelt basszusa van, Clear EQ állásban már csak kevésbé durván, cserébe a magasa visszafogott. Ha több lenne, valószínűleg nagyon kihallatszana, szóval részemről kb jó kompromisszum ehhez a formátumhoz. Kb fél nap járatás kellett neki, hogy elégedett legyek vele, csúnyán mosottnak indult.

Az érintőfelület még mindig az eredeti Buds-on működik a legprecizebben, de legtöbbször itt is helyesen értelmezi a dupla-tripla tap-et.

Az izolációmentességét korrektül hozza, nem nyomja el a meeting a családot teljesen, halk zene mellett lehet beszélgetni, teszi a dolgát. Legjobb home office kellék, ha nem veszekszik a feleségem rajta, hogy már megint beszél hozzám, én meg nem hallom.

A mikrofonja abszolút hibátlan, eddig messze a legjobb TWS-től.

És a lényeg, az ANC... Vagy inkább ABC, mert inkább csak a basszustartományt oltja ki, de azt meglepően hatékonyan, ha pontosan áll a fülemben. Kávédaráló, centrifuga, motorhang, egyéb búgásokat egész jól letolja ingerküszöb alá, miközben még mindig lehet hozzám szólni közben, hallom, értem, stb. A többi részre számítottam, kb tudtam, mit várjak, ez viszont meglepett.

A mérete határeset, az én fülembe még jó, kisebbe már nem, a feleségemében nem áll meg. Neki a Buds is határeset volt, de az még ugrálásnál sem esett ki. Szóval ez most jónak tűnik, kb ezt vártam, aztán hosszabb távon majd megerősítem/cáfolom.

(#5592) vicze válasza -NoVa- (#5591) üzenetére


vicze
félisten

"Az érintőfelület még mindig az eredeti Buds-on működik a legprecizebben"
Fú a Pro-n konkrétan hülyét kapok tőle, mikor akarom akkor nem érzékel, mikor nem akkor meg nyilván igen, szinte leheleten úgy megfogni, hogy ne vigyen be egy érintést...

Arra amire neked kellett ingyen végül is tök jó, csak zenehallgatásra alkalmatlan. :P

(#5593) -NoVa- válasza vicze (#5592) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért egy Tenore szintet ez is megüt, aktív elmélyülős zenehallgatáshoz meg eddig sem TWS-t vettem elő. Szűk rétegigényt szolgál ki, de azt jól.

(#5594) lavassa


lavassa
csendes tag

Sziasztok!
Édesanyám szeretne egy olyan vezeték nélküli fülhallgatót, amivel TV-t is tud nézni, meg a laptopról is tud filmezni. Visszaolvasva látom, nagyon ajánljátok az Edifier X3-at, illetve egy SONY WI-C310-t is ajánlottatok ilyesmi célre - megkérdezem majd, melyik tetszik neki. Ha nem bírja az agybadugóst, akkor meg talán egy Xiaomi Mi True Wireless 2 Basic-et vennék.
A TV-be meg egy ilyen transzmittert gondoltam: [link]
Mi erről a véleményetek, járható út lesz, vagy kényelmetlen átpárosítani a fülest? Vagy van valami jobb megoldás erre? Rádiós fülesem volt régen a TV-hez, de már nem is találok olyat. Köszönöm!

(#5595) Fall-N válasza -NoVa- (#5593) üzenetére


Fall-N
veterán

Én úgy vagyok velük ahogy a telefonjaikkal. Jók de nekem nem kellenek. ;] Bár a Buds annyira nem szimpatikus, van tonnányi kínai alternatíva, mellesleg olcsóbban. De elismerem, hogy support terén azért más egy Samsung, mint egy random kínai márka, de azért ott is vannak pozitív példák.

(#5596) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Egyelőre teljesen tanácstalan vagyok. Szeretnék vásárolni egy jó zajszűréssel, és vízállósággal is rendelkező ear-in avagy "agybadughatós" vezeték nélküli Bluetooth fülhallgatót.
Motorozáskor használnám bukósisak alatt, és ha már vízálló, akkor zuhanyzáskor, és úszáskor is használnám... Bár utóbbi ritkán fordulna elő.
Keresném a legjobb ár/érték arányút, tehát még olcsó is legyen. Ejj. Létezik egyáltalán ilyen? :DDD
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Szép napot mindenkinek! :)

(#5597) -NoVa- válasza vicze (#5592) üzenetére


-NoVa-
őstag

"végül is tök jó, csak zenehallgatásra alkalmatlan."

Nem, sőt... Bekapcsolt ANC-vel autózás, utcai mászkálás, beszélgetés, erdei séta, és máris ez a kedvenc mászkálós fülesem. Mentes minden saját zörgéstől, amit az in-ear produkál, lehúzza az átható mély búgó hangokat a városról, és teljesen jól lehet halk aláfestő zenét tenni a világra. Kicsit filmszerű élmény, nekem bejön.

(#5598) pete_21 válasza blueye (#5553) üzenetére


pete_21
addikt

#5553 blueye, #5555 F.B.I.:
Koszonom mindkettotoknek! :) Megrendeltem, meg is erkezett. Tetszik, bar neha kimozdul a fulembol, es kiesik :D Illetve ahogy igazgatom, neha veletlen megnyomom a "gombot" es ha hivasban vagyok, akkor az megszakitja a hivast... Ezt meg szokni kell, gondolom nem lehet kikapcsolni az erintes vezerlest?
A leirasban latok olyat, hogy: Bluetooth pairing, es TWS pairing. Meg tudnatok mondani, hogy mi a kulonbseg koztuk?
Illetve tudom, hogy ha a toltotokba rakom a fulest, akkor kikapcsol es egyben tolti is. Van olyan megoldas, hogy csak kikapcsol, ne toltse? Esetleg ha nem rakom tokba, x perc utan kikapcsol?

Koszonom a tippeket, alapvetoen tetszik a fules, meg vagyok vele elegedve.

(#5599) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

TWS fülest szeretnék a mindennapokra, ami aktívabb, izzadós ugrálós sport (futás, crossfit) közben is megállja a helyét. Eddig néztem párat, a tesztek alapján mindegyiket ajánlják, de nem könnyű a döntés:

1. Beats Powerbeats Pro - integrálódik az apple dolgokhoz, ami nekem kényelmes, vonz a nagyon stabilnak tűnő kialakítás, de elég drága. 85k
2. Beats Powerbeats 4 - a fentihez hasonló előnyök, de ott az összekötő vezeték, ami bizonyos gyakorlatok közben sérülhet, cserébe olcsóbb. 53k
3. Bose Sport - állítólag ultrakényelmes és stabil, szépen szól, de elég borsos az ára, kölün app van hozzá kb nulla állítási lehetőséggel, nincs zajszűrés. 76k
4. Sony WF-SP800N - dicsérik, 40k alatt is hozzájutni már, jó zajszűrés, jó app.

Melyiket vagy esetleg ezektől eltérően mást ajánlanátok?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#5600) TheBomberman


TheBomberman
tag

Sziasztok,

Garmin Vivoactive 4 futóórámhoz keresek olyan vezeték nélküli fülhallgatót, mely csatlakozás után a teljes funkcionalitását „kihasználja” az órának – gondolok itt elsősorban a számok közti léptetésre, hangerőszabályzásra.
Van egy Blitzwolf Airaux AA-UM5 fülesem, mely ugyan csatlakozik, de a hangerőszabályzás nem működik az órán (és a fülhallgatón nincs ilyen funkció), míg párom Tronsmart Onyx Ace fülese tökéletesen működik, csak például szaggat.

A kérdésem, hogy milyen specifikációk alapján tudhatom meg, hogy minden funkció működni fog kapcsolódás után, anélkül, hogy a fülhallgatót ténylegesen kipróbálnám?
Az ezzel kapcsolatos tapasztalatotokat szívesen fogadom.

Előre is köszönöm! :R
Gábor

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.