Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#114) Viszlát válasza Dalai Láma (#112) üzenetére


Viszlát
addikt

Kezd kicsit már paródiaszerű lenni ez a lovaglás a szó szerinti érelmezésen. Ne vedd kérlek magadra, de egy kicsit ha kimozdulsz a saját álláspontodból és megpróbálod magad áthelyezni mondjuk az enyémbe, akkor talán Téged is idegesítene, hogy egyesek és kettesek nem is akarják igazán érteni, csupán a kapaszkodót keresik, hogy hol lehet belekötni. Mindezt úgy, hogy emaileket kapnak, meg hallanak egy-egy verset, ismernek egy-egy szakaszt. Idegesítő és unalmas.

Egészében tekintve és természetesen kellő korismereti háttérrel egyértelműek ezek a dolgok, így értettem az egyértelműt. Én hiszem, hogy a Biblia Isten által lett ihletve, de azt is tudom, hogy emberek írták le. Így miért akadnék fenn Noé történetén, hiszen amikor azt leírták, ezredannyi információjuk sem volt a Földről, mint ma egy átlagos embernek. Tehát teljesen ''logikus'', hogy szó szerint kell venni, de végig szem előtt tartva, hogy mindezt egy olyan ember írta le, akinek sem geograifkus, sem térképészeti ismeretei nem voltak. Betelt az emberek bűne Isten előtt ezért az általa ismert világban, ami lehetett kb párszáz nkm (tegyük hozzá, hogy csak saccolni lehet, hogy mekkorra volt a Föld lakossága akkor), Isten víz által elpusztította az élővilágot. Mi ebben a hihetetlen? Nem tudom, hogy a dinoszauruszok hol voltak, hol nem, mikor és mikor pusztultak ki, de nem is írtam azt hiszem erről semmit, nekem bőven elég azzal foglalkozni, amit a Biblia ír.

Ha zsidóknak adott törvényeket vesszük, akkor szintén vannak olyan dolgok, amiket szem előtt kell tartani. Amit korábban is írtam, az egyiptomi kivonulás után és még a honfoglalás előtt kapták ezen törvények nagy részét. Tehát egy vándorló népről van szó, akik tulajdonképpen rabszolgaként éltek 430 évig Egyiptomban, mivel a hikszoszok átmeneti uralkodása után a visszatérő fáraók nem ismerték Józsefet és így a zsidók sorsa megpecsételődött. Nem egy katonai nemzetről van szó, meg kellett őket tanítani harcolni, közben persze megcsinálták a saját kis hülyeségeiket, ezért egy olyan szabályrendszerre volt szükség, ami biztosítja a túlélésüket, mind egészségileg, mind etikailag. Humanista baromságokkal megfertőzött modern ember azt mondja, a jóságos Isten sose adott volna ilyen és olyan parancsokat. Igaz, akkoriban a többi nép körében teljesen elfogadott volt a gyermekáldozat, önkényes ítélkezés, paráznaság minden formája. Lényeg a lényeg, mindezeket figyelembe véve megintcsak nem látok semmilyen problémát a szó szerint vétellel. Csak tudod, ezt nem lehet úgy, hogy kiragadok 4 verset a Bibliából és akkor hogy is van ez? Meggyőződésem, hogy akik így állnak a dologhoz - mint már korábban is írtam - nem is akarják megérteni a dolgokat...

A próféciák szintén ugyanilyen nehéz ügy. Még egy száz évvel ezelőtti embernek is nehezére esett volna az akkori ismereteivel körülírni egy Mars-kutató szonda útjának körülményeit, akkor gondold el, hogy több ezer évre előre a saját szavaiddal kell leírni bizonyos eseményeket. Nem egyszerű.

Jézus szavaival talán a legkönnyebb, elég sok kortörténeti információnk van arról a korról, köszönhetően a Római Birodalomnak. Viszonylag sokat lehet tudni ekkorra már a zsidók szokásairól és a kialakult politikai és vallási helyzetről. Ennek fényében kiviláglik, hogy sok esetben Jézus miért tanított arról amiről és miért úgy, ahogy.

Hidd el, nem arról van szó, hogy bármit is eldöntök. Ezek a dolgok nem tőlem függenek, mint ahogy a téves tanítások elterjedése sem azok döntése volt, akik hosszú idő óta becsapva vannak... Éppen ezért tartom a reformáció legnagyobb eredményének, hogy a Biblia visszakerült az emberek kezébe :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.