Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eight

    senior tag

    válasz nagyidai #26439 üzenetére

    Annak alapból mennie kellene, egyszerűen állítsd át az FSB-t 250 Mhz-re, aztán 10 körös IBT-vel nézd meg hogy nem melegszik e túl a proci, azaz hogy a coretemp nevezű progiban a magok hőmérséklete nem megy e 70 fok fölé.

    Figyelj a BIOS-ban hogy a ramok sebessége se menjen 1066Mhz fölé, 1:2-höz aránnyal pont 1000Mhz lesz.

    Ha a hőmérséklet jó, de az IBT mégsem tud stabilan lefutni (bár kétlem mert 2800Mhz-et inkább noszogatásnak nevezném mint túlhajtásnak), akkor adj 0,0125V-ot a procinak (terhelés közben coretemp kiírja mi az alap fesze --> a VID rublikánál, tehát ha mondjuk a procid VID-je 1.2875V akkor állítsd a biosban 1.3000V-ra), és ugyancsak adj egy picit a NB-nek (Northbridge-nek vagy MCH-nak is szokták hívni) mondjuk legyen 1.325V (ha még mindig instabil lenne ,akkor legyen NB 1.35V, de erre szinte semmi esély)

    Ha még mindig nem fut le, akkor adj még +0,0125V a procinak, de félő hogy egy (kupakleszedés nélkül) conroe-t nem fogsz tudni ennyi túlfesszel gyári hűtővel hidegen tartani:(

    Sok sikert:)

Új hozzászólás Aktív témák