Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52101) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Tegnap óta vagyok tulaj egy v2 nek. Nehezen sikerült beállitani mindent , erősitó frankón játszotta kábelen keresztül kapcsolodva a netrádiót. Most próbálom semmi:
Network error
error code C5110

mi lehet a baja??

üdv

(#52102) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Úgy néz ki, hogy tönkrement az egyik LAN portja a 1043ND routeremnek. Most vargalex FW van rajta. Melyik gyári FW rakható rá, hogy úgy azzal adjam le garanciális javításra?

(#52103) Intruder2k5 válasza Celtis (#52102) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az, amelyiknek kicsomagolás után a file nevében nincs benne a boot szó!

(#52104) kiborg válasza Intruder2k5 (#52100) üzenetére


kiborg
aktív tag

Szia!

Kipróbáltam egy firmware frissítést és az sem oldotta meg a problémámat :(

Szóval akkor hétfőn viszem vissza, hogy valami gáz van.

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#52105) suste válasza Eduardo89 (#52093) üzenetére


suste
veterán

Biztos javít valami, de 1 wds-sel sokkal jobban jársz:
1: legolcsóbb, a tplink740 + openwrt
Egy hátránya a külön táp, külön doboz, amit le kell rakni valahova (vagy falra szerelni).
Viszont talán az antennánál is olcsóbb.

2: 710-es már gyári fw-vel is tudja ami neked kell, kompakt kivitel (csak bedugod a 230ba).
Persze openwrt-vel ez is jobb.
Viszont drágább és csak belső antennája van.

750/850/840/stbstb....

Meg persze vannak más márkák is....

(#52106) Eduardo89 válasza suste (#52105) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Oké, köszi szépen a segítséget! :R

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#52107) Addel válasza kiborg (#52104) üzenetére


Addel
senior tag

Előtte még próbáld meg, hogy nem a routert, hanem a modemet kikapcsolod ~5 percre és visszakapcsolod.

(#52108) nagyfejü válasza nagyfejü (#52101) üzenetére


nagyfejü
őstag

Erősitó reset után jó!! De vajon miért is van ez igy?. Az asus sal semmi ilyen gond nem volt. Vagy én csinálok valamit rosszul , vagy a gyári firm??

üdv

(#52109) Celtis válasza Intruder2k5 (#52103) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi, sikerült. Ilyesmire emlékeztem, de nem tudtam, hogy a boot-os vagy boot nélküli a jó.
Ja a tplink oldalala nem működik egyáltalán.

(#52110) raidx válasza Eduardo89 (#52092) üzenetére


raidx
őstag

Bizony, ragaszkodik az első CD-s konfighoz újabban. Régen még kikerülhető volt. A 1043ND-re gariztatás miatt visszaraktam a gyári firmware-t és frissítés után be sem engedett amíg a cd-ről nem konfigoltam.

@Intruder2k5 Mivel a kábelnek két vége van, ami nálam van az átköthető lenne, ha tudnám hogyan. Digi tagadja, hogy baj lenne a bekötéssel. Egyszerűbb lenne nálam megforgatnia bekötést.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#52111) Zigi


Zigi
senior tag

Sziasztok. Minap én is vettem egy ilyen routert a v2-t. Érdemes a gyári fw-t frissíteni a legújabbra használja valaki gyári fw-vel? Vagy ha nincs gond hagyjam a fenébe? A mostani fw: 3.15.28 Build 130618 Rel.58493n , jelenlegi legfrissebb: wr1043v2_en_3_17_38_up_boot(140613).

Üdv.

(#52112) raidx válasza raidx (#52110) üzenetére


raidx
őstag

Találtam itthon egy cross kábelt és a digi bejövőt meg a routert azzal kötöttem össze de sebesség változatlan maradt. Az UP továbbra is csak töredéke az elméletinek 50/30 Mbps, garantált 25/20 Mbps. Ezzel szembe 53/5 Mbps a 1043ND használatával. Direktbe kötve vagy a 741Nd-t használva az up is eléri a 30-at. Digit nem érdekli mert direktbe kötve jók a sebességek. A router más szolgáltató esetén szintén hozza az elvárásokat. Teljesen paff vagyok mert így gariztatni sem tudom, hisz nem produkálható a hiba csak Digi netnél és a TP-Link TL- WR1043ND esetében.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#52113) kiborg válasza Addel (#52107) üzenetére


kiborg
aktív tag

Szia!
Az is megvolt.

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#52114) kiborg válasza raidx (#52110) üzenetére


kiborg
aktív tag

Szia!

Az is megvolt.

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#52115) Bazsa74 válasza suste (#52071) üzenetére


Bazsa74
tag

Na mértem párat, de még mindig rohadtul ingadozik. Bár ez valószínüleg szolgáltató hiba. egy kettő. Nem tudom hogy tegyem ki képnek. Állandóan azt írja túl nagy. Már összevissza vágtam, hogy kicsi legyen, de nem. Na mindegy. Viszont megint kérnék segítséget. ez alapján próbálnám nyitogatni a portot, hogy szerót tudjak indítani, de nem megy, mert folyamatosan 5000 a pingem. Próbáltam wan és lanra is nyitni őket, de nem megy. Mi kellhet még ahhoz, hogy működjön? A gyári fw-n beírtam ezen portokat és rögtön működött.

Off

(#52116) wwenigma válasza kiborg (#52114) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Secondary connection miert van bekapcsolva? Az disabledre illetve "Connect automatically". Illetve miert tarcsazol be, az ONT nem csinalja meg a kapcsolatot?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#52117) Intruder2k5 válasza wwenigma (#52116) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt néztem én is, de egy normálisan működő primary connection esetén nem szabadna, hogy annak bármi jelentősége legyen!

(#52118) chipi89


chipi89
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy mjpg_streamer alkalmazással lehetséges e úgy képet menteni, és streamerlni, hogy a két mód között más a képméret?
Képmentésnél pl 1600x1200 Streameléskor 800x600 pixel?

(#52119) kiborg válasza wwenigma (#52116) üzenetére


kiborg
aktív tag

Szia!

Lényegtelen, hogy ki vagy be van kapcsolva, mindkét esetben ugyanaz a kapcsolatlanság a végeredmény.

Viszont kérdés:
26 1st day 00:50:31 PPP WARNING LCP down
25 1st day 00:50:31 PPP ERROR LCP down
Ez miez?

Betárcsázok? Csak rányomok a connect gombra. Miaz az ONT ?
Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#52120) wwenigma válasza kiborg (#52119) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

FTTH - Fiber to the Home, teljesen optikai hálózat, nálad a házban végződik az üvegszál egy ONT-ben (Optical Network Terminal), abból jön ki a net, tv, telefon. Bar ahogy utanaolvastam ezeknél le van tiltva a routerfunkcio teljesen. Melyik lan portba van dugva? Áramtalanitas megvolt? Hátha.

A 2 hibauzenet csak arrol szol, hogy nem jott letre a kapcsolat.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#52121) Eduardo89 válasza raidx (#52112) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Igen a sajátomnál is meg másik két darabnál is amit beüzemeltem tapasztaltam ezt.
Beállogattam mindent de nem volt kapcsolat, cds telepítővel meg 2perc alatt felállt a rendszer és ment a hálózat.
Sőt az egyiknél be sem jött a kezelői felület böngészőn át, de cdvel az is ment. Érdekes :F

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#52122) suste válasza Eduardo89 (#52121) üzenetére


suste
veterán

De ez miért jó így a tplinknek?
Aki totál kezdő, az eddig is hitt abban, hogy kell a cd és használta is.
Aki meg vágta a témát az nekieshetett webes felületen kézzel.
Nem értem mire ez az erőszakos cd tukmálás :F

(#52123) kiborg válasza wwenigma (#52120) üzenetére


kiborg
aktív tag

Szia!
Áramtalanítás megvolt.
Kipróbáltam az 1-es porton,most a 2-esen van. A WR642-nek mindegy a port is. Kipróbálva.
CD sem hozott eredményt.
Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#52124) Intruder2k5 válasza kiborg (#52123) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. A 642-ben kapcsold ki a DHCP szervert!
2. Kösd össze az ONT-ot, és a 1043ND-t is a 642 egy-egy LAN portjával!

...és próba! Kíváncsi leszek az eredményre!

(#52125) raidx válasza suste (#52122) üzenetére


raidx
őstag

Igaz, nem sokat volt gyári firm a 1043ND-n de sosem használtam a CD-t kivéve amikor visszaraktam a gyárit és másképp nem engedett be. Anno még írta is az ismertetője, hogy lehet kikerülni a CD-t. Az most nem működik! Ezt kapom!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#52126) kiborg válasza Intruder2k5 (#52124) üzenetére


kiborg
aktív tag

Szia!

Jól értem?
PC -> 1043 LAN
1043 WAN -> 642 LAN
642 LAN -> ONT LAN

Ha igen, akkor ez sem hozott eredményt.

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#52127) Pyzoo


Pyzoo
aktív tag

Sziasztok!

Nem találtam róla infót ezért a segítségeteket kérném! Rendeltem egy v2.1-es router-t. A falra szeretném felszerelni. Sehol nem találom a felfogatás lyuktávolságát (szeretném előre megcsinálni).
Akinek ilyen router-e van kérem mérje le nekem a furattávolságot!

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#52128) LamaCube válasza Pyzoo (#52127) üzenetére


LamaCube
addikt

122mm a tengelye, de én megvárnám, míg megérkezik, mert nem mindegy, hogy milyen a csavarnak a feje.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#52129) Pyzoo válasza LamaCube (#52128) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget!
Jogos a felvetés inkább megvárom biztos ami biztos.
Köszi még egyszer!

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#52130) Intruder2k5 válasza kiborg (#52126) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen így értettem, persze amennyiben előtte kikapcsoltad a 642 DHCP-t! Ha ez sem hozott eredményt, akkor szerintem valami szoftveres eredetű a probléma, valamiért a 1043ND fw-je nem tud csatlakozni! Ezzel a felállással a közvetlen hardveres kapcsolat meg van kerülve, tehát csak a szoftver marad, mint hibalehetőség!

(#52131) LamaCube válasza Pyzoo (#52129) üzenetére


LamaCube
addikt

Nagyon szívesen! :K

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#52132) Eduardo89 válasza suste (#52122) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Jó kérdés.... :F

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#52133) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Egy TL-WDN4200 -al egyszerűen nem tudok csatlakozni egy lucy-s 1043nd v1-hez. :O

eleve azt sem értem, hogy a wifi stickhez adott kis program miért akar TKIP -et használni AES helyett: a beállításban TKIP/AS látszik, a router pedig tegnap a logban TKIP -es kérést kap, de nem azt vár?!

Ha a windows wifi/hálózati kapcsolatot nézem, a sticket bedugva az usb-be, WPA/TKIP -et ajánl fel, és minden kihúzás/bedugás után át kell állítsam WPA2/AES-re, mert nem jegyzi meg a win7. Vajon miért nem?

A másik érdekesség, hogy az laptop alaplapi wifi-je max. jelerősséget lát, míg a stick csak 2-3-ast az 5-ből.

A megfelelő titkosítást és jelszót megadva, ha a wifi sticknél a csatlakozásra kattintok, azonnal feljön, hogy nem tud csatlakozni, szerintem meg sem próbálja, legalábbis a router logban nem látok a wifi mac-címével kapcsolatos bejegyzéseket.

Az alaplapi azonnal csatlakozik, stabil, csak arra gondoltam, talán az okosabb wifi stick alacsonyabb késleltetést tudhatna, mint a régi, 150mbps-es "alaplapi" wifije a laptopnak.

Mit lehetne ezzel tenni, hogy csatlakozzon?

Másik kérdés, hogy, ha az alaplapi wifi is hozza ugyanazt a sebességet (11mb/1mb) , mint amit a vezetékkel csatlakoztatott asztali gép, akkor, van-e valós esélyem a késleltetés csökkentésére egy modernebb wifi stick-el?

update:
lol. megírtam ezt ide, hogy nem csatlakozik. megpróbáltam még 2x, és másodjára csatlakozott :Y

Stabilnak egyelőre nem nevezném ezt a dolgot, de most, valamitől, megy.. :W

..és, a kisebb jelerősség ellenére, valóban gyorsabban betölti pl. a weboldalakat, mint az alaplapi.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#52134) MrCsiT válasza MrCsiT (#52133) üzenetére


MrCsiT
addikt

új kérdés:

OpenWrt Firmware Attitude Adjustment (r30919) / LuCI Trunk (trunk+svn8349)

alatt, azt meg tudom adni valahogy,hogy n db hibás root jelszó megadás után, zárja ki a próbálkozó IP-t?
csak mert ilyennel van tele a system log fájl:

OpenWrt authpriv.warn dropbear[8117]: Bad password attempt for 'root' from 61.174.51.199

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#52135) zolforg


zolforg
tag

Sziasztok,

1043nd V1 wifi kapcsolaton megszakad az internet legyen szó telefonról vagy laptopról.
Legújabb fw-t felraktam de a helyzet ugyanaz maradt.
Milyen megoldás jöhet szóba?

(#52136) Nataniel válasza zolforg (#52135) üzenetére


Nataniel
senior tag

Próbáld meg a tápot lecserélni egy szabványosra...ha úgy is megszakad, valami gyengélkedik, ha nem,akkor megvan a hiba oka. (vagy használd még a keresőt.)

Bocsi... azt hittem a Wifi szakad meg...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#52137) zolforg válasza Nataniel (#52136) üzenetére


zolforg
tag

Köszi a választ, probáltam rákeresni a problémára de megoldást nem nagyon találtam.
Az kiderült, hogy nem egyedi eset az enyém.
Júniusban járt le a gari, úgyhogy rendeltem egy V2-est.

(#52138) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Nekem V1-es routerem van, s úgy néz ki hamarosan kevés lesz a 4 portja. Milyen gigabites switch-et javasoltok az otthoni hálózatom bővítésére? Nekem elég 4 portos is, nem kell 10-16 portos, csak a router maradék portjait még tudjam használni mellette, s a switchre kötött eszközök és a routerre kötött eszközök is láthassák egymást.

Nem ismerem az árazásokat, de olyan switch kéne, amivel megy a gigabites hálózat rendesen, s remélem nem ugrik 10.000 fölé az ára.

Ja és ugye nem kell keresztkábel a két eszköz közé, mert egyenes cat5e típusú kábel lett behúzva a lakásba

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#52139) kiborg válasza Intruder2k5 (#52130) üzenetére


kiborg
aktív tag

Szia!

Megoldódott a probléma. Mivel nem tudtam a hálózati jelszót, ezért kerestem egy olyan programot,ami a pöttyökből "visszafejti". Egy-két jelszóval kipróbáltam és működött, ezért elhittem neki, hogy a Hello123World valós jelszó. Pedig nem. Tök más a jelszó. Felhívtam az ügyfélszolgálatot és megmondták a valósat és láss csodát működik.Így szívatott meg a Show/Hide passwords 0.3 firefox plugin.

Viszont kérdésem is lenne: vargalex féle cuccot vagy openwrt-t éri meg jobban feltenni a routerre? (WR1043ND V2.1)

Kiborg

ui: Mindenkinek köszönöm aki próbált segíteni. :R

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#52140) Intruder2k5 válasza kiborg (#52139) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor mégis az első tippem volt helyes!

A vargalex build is OpenWrt!

(#52141) Addel válasza Intruder2k5 (#52140) üzenetére


Addel
senior tag

v2-re nincs vargalex vagy már van ?

(#52142) Intruder2k5 válasza Addel (#52141) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez meg a másik! :)

Bár a vargalex build akkor is OpenWrt, de így legfeljebb poli27 félét tud tenni rá, ha vargalex-et szeretne! Úgyis szinte ugyanaz a kettő...

(#52143) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok! Megvan a v1es, ddwrt van rajta. Sajnos valami gond van a nettel, digilan. Kivalsztom a pppoe-t, user pass helyesen beir, de nem kap a router ip-t a wan porton igy nincs is net. Mi lehet meg, mit kell meg beállítani? Koszonom!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#52144) Intruder2k5 válasza gurabli (#52143) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Tegnap is volt valaki, aki váltig állította, hogy jó jelszót ír, aztán kiderült, hogy mégis a routernek van igaza!

Nálad mi van a logban?

[ Szerkesztve ]

(#52145) gurabli válasza Intruder2k5 (#52144) üzenetére


gurabli
senior tag

Szia!

Az éjjel kénytelen voltam abbahagyni az állítgatást, most alig látok és meló van:)

Az érdekes dolog: előtte egy szintén TP-Link routerem volt. Eladtam, vettem egy 1043ND v1-et, amin ugye a dd-wrt van. Érdekesség: régi router kiköt, új router beköt, elindít, laptopppal belép a router configba és itt lepődtem meg rendesen. Ugye a régi router pontosan azon az up-n érhető el, amin a mostani új. Ezért a régi könyvjelzőre kattintottam, be is jött egyből a GUI. Wifit gyorsan be is állítottam. Majd a digikábelt akartam beállítani, kiválaszt PPPeO a WAN-nál, és láss csodát!!!: a digi user és pass már ki van töltve!!! És helyesen! Én biztos nem írtam be az új routerbe! Talán valahogy a Chrome megjegyezte vagy "átemelte" valahonnan. Egyszerűen érthetetlen. Erre ha tud valaki mondani valamit, hogy történhetett. A régi routerbe még jó pár éve írtam be a user/pass-t, még nem is ezen a netbookon, amit most használtam és biztos nem volt elmentve a böngészőben.

dd-wrt-ben azt sem tudom, hogy hol kell log-ot nézni:( Délután nekiesek, mert ennek működnie kell! Csinálok egy 30/30/30 resetet, és kezdem előröl az egészet. Nem értem.

Tudtommal a digikábel nem köti a MAC-címhez, így nem kell a MAC-el bajlódni. Más nem jut eszembe.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#52146) gurabli


gurabli
senior tag

közben a Digikábeles topicban azt írták, hogy valami gond lehet a DD-WRT és Digikábel párosítással, térjek vissza a gyári firmware-re. Hát, lehet, hogy az lesz.

Kérdés: van itt olyan, aki teljes megelégedéssel használja az v1-en az OpenWRT-t (gondolom Vargalex-féle az ajánlott) digikábellel és hibátlanul működik a WAN illetve a WiFi is, stabil és jó minden?

Emígy miben tud többet pl Vargalex OpenWRT mint a DD-WRT? Jobb választás az előbbi?

Szerk: egy kis segítség, mert most nagyon kezdek belezavarodni és nem szeretném hazavágni a routert: ha visszaraktam a legújabb gyári firmware-t a DD-WRT helyett, akkor hogyan kell helyesen telepíteni a Vargalex fimware-t? Egyrészt pontosan melyik fájlt kell letöltenem, másrészt mi a teendő?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#52147) Pr3s válasza gurabli (#52146) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Szia,

ha már a gyári firmware van a routereden, akkor a vargalexből a factory név szerepeljen a firmware nevében amit fel akarsz telepíteni, mert a gyáriról factoryval frissítünk, openwrt-ről pedig a sysupgrade verzió a jó

(#52148) qqcqqc válasza gurabli (#52146) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam semmi gond nincs, v1-es és dd-wrt van digi100-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#52149) gurabli válasza qqcqqc (#52148) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm! Azt meg tudod mondani, hogy melyik dd-wrt van nálad telepítve?
Illetve a WAN-t hogy állítottad be, simán PPPoE, user/pass beír, minden más default, és megy rendesen, kap egyből IP-t WAN-on?

Amit használsz dd-wrt-ét, azon minden stabilan működik, wifi-t nem dobálja le, stb?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#52150) gurabli válasza Pr3s (#52147) üzenetére


gurabli
senior tag

Értem és köszönöm! Akkor mehet a legfrissebb gyáriról a legfrissebb Vargalex open-wrt, nem kell semmi más lépés?
Első körben a dd-wrt-ét szeretném beüzemelni, mert nekem jobb lenne (linux tudás nélkül).

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.