Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51901) poffsoft válasza qqcqqc (#51855) üzenetére


poffsoft
addikt

"megosztás után jogosultság adás mindenki felhasználónak és gond nélkül megy" :ezért macerás.

[ Szerkesztve ]

(#51902) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

nekem V1-es routerem van. S a hálózat sebességével kapcsolatban lenne kérdésem.

Tervben van ugyanis egy médialejátszó beszerzése, de nem tudom eldönteni, hogyha hálózatra kötöm azt is, s a hálózatba veszek egy NAS-t, akkor a routeren keresztül milyen átviteli sebességet tudok elérni. Minden eszköz cat5e kábellel van a routerhez csatlakoztatva.

Azt tudom, hogyha veszek egy hordozható USB3-as HDD-t, akkor arra olyan 120MB/sec-el tudok másolni, de ezt cipelgetnem kell gép és mediaplayer, vagy másik gép közt. (nem használva a router-t)

Ellenben, ha beruházok egy normálisabb NAS-ba, fix HDD--vel, meg cat5e kábelekkel minden eszközhöz a routeren keresztül, akkor mekkora sebességet tudok elérni?

nem szeretném ugyanis megvenni fölöslegesen a NAS-t, ha utána router-t is cserélnem kellene, vagy maradna a mobil vinyóval hurcolászás gépről gépre...

Köszönöm.

(#51903) Intruder2k5 válasza Rederik (#51902) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

E a NAS-on múlik!

(#51904) Rederik válasza Intruder2k5 (#51903) üzenetére


Rederik
tag

Egy SYNOLOGY DiskStation DS112j lenne a kiszemelt.

De igazándiból általánosságban érdekelt volna, hogy akkor pl két gép közt tudok-e legalább 80MB/sec-el másolni, ha azok kábellel direktben összekötve tudnak ennyit egymással. Tehát korlátozna-e a router, ha azon keresztül menne a file transfer?

[ Szerkesztve ]

(#51905) Intruder2k5 válasza Rederik (#51904) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, a router LAN<->LAN irányban semmit sem korlátoz!

(#51906) qqcqqc válasza poffsoft (#51901) üzenetére


qqcqqc
őstag

3 kattintás, ha már belementél a megosztás beállításába. szerintem a macera 20-30 perc Sz@rakodás után kezdődik :)

(#51907) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Hamarosan nálam lesz egy 1043ND v1.8 dd-wrt-vel. Lenne két kérdésem, később biztos, hogy lesz több is:

1) gondolom mindkettőnek megvan a saját tábora, de melyik az ajánlottam firm erre a routerre, dd-wrt vagy openwrt (pl. vargalex-féle), és miért? Mi az egyiknek és másiknak az előnye illetve hátránya?
Fő szempont a stabil működés, vagyis ne kellejen restartolgatni, megfelelő sebességen működjön a wifi, LAN.

2) tudna-e valaki segíteni abban, ha azt szeretném megoldani, hogy két belső hálón fix IP-vel rendelkező gép a routeren beállított openVPN kapcsolaton keresztül csatlakozzon a netre, de minden más eszköz, ami a routert használja, az direktben, nem openVPN-en keresztül. Ezt nehéz és bonyolult beállítani? Olvasgattam róla elég sokat, de azért mindenképpen segítséget szeretnék kérni.

Köszönet!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#51908) siddis válasza gurabli (#51907) üzenetére


siddis
őstag

1.Alex-é mindenképpen többet tud, mint a "sima" dd-wrt" vagy openwrt, azokat még hegesztgetni kell ha valami extrát akarsz bele..

-- Aux armes, citoyens --

(#51909) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Légyszi, segítsetek már rájönni ennek az okára. Már minden beállítást végigpróbáltam, épp most dobtam fel a legújabb gyári fw-t, de semmi sem változik.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#51910) Zsolteecah válasza siddis (#51908) üzenetére


Zsolteecah
tag

Honnan lehet letölteni egy DD-WRT t ?Milyen verzió kell? Nem ismerem ezt az fwt

(#51911) Zsolteecah válasza Zsolteecah (#51910) üzenetére


Zsolteecah
tag

Mert látom,hogy van,de v1eshez enyém v2es arra milyen ddwrt lehet felpakolni?

(#51912) Intruder2k5 válasza Zsolteecah (#51910) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jól eldugják, de talán a weboldalukról, vagy az FTP szerverről kell megpróbálni! :)

1043NDv2-re ez az utolsó DD-WRT kiadás!
ftp://ftp.dd-wrt.com/betas/2014/06-23-2014-r24461/tplink_tl-wr1043nd-v2/

[ Szerkesztve ]

(#51913) Zsolteecah válasza Intruder2k5 (#51912) üzenetére


Zsolteecah
tag

De itt csak ez az 1es verzió van

köszi a linket!

kérdés hogyan kezdjek neki? nincs flashere
az alap firmware flasherrel kezdjem el?

[ Szerkesztve ]

(#51914) Intruder2k5 válasza Zsolteecah (#51913) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. factory-to-ddwrt.bin file-t letöltöd!
2. Nyomsz egy áram alatt 10mp-es reset-et a routernek!
3. Belépsz az admin felületre, és az upgrade menüben flasheled a DD-WRT-t!
4. Ha már sikerült elérni a DD-WRT-t, akkor megint 10mp reset!
5. Beállítod, használod!

(#51915) Zsolteecah válasza Intruder2k5 (#51914) üzenetére


Zsolteecah
tag

Oké azért szeretném mert nem stabil a wifi,ha ezzel sem lesz az akkor nem tudom mi lesz :s
Azért is mert több beállítási lehetőség lesz ezzel. Hátrány,hogy nincs help mindenhol amerre állítgatok.

Olyan nem lehet,hogy nem engedi újratenni a gyári fw-t ha szükséges? Írtak már ilyesmit,de elég furán hangzik.

Nagy baj csak akkor lehet ezzel ha a flashelés közben jön egy áramszünet

[ Szerkesztve ]

(#51916) Intruder2k5 válasza Zsolteecah (#51915) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#51917) Zsolteecah válasza Zsolteecah (#51915) üzenetére


Zsolteecah
tag

Van akinek stabilan megy a v2es routere DDWRTvel?

(#51918) Zsolteecah válasza suste (#51800) üzenetére


Zsolteecah
tag

Nálam a Samsung Galaxy Gion is csinál ilyet egyszer csak nem sugározza a wifi jelet.

(#51919) Intruder2k5 válasza Zsolteecah (#51917) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nincs nagy tolongás... Az a baj, hogy itt alig-alig használnak DD-WRT-t, szerintem a fórum 70-75%-a OpenWrt-s, 20%-a stock, és maradék pár százalék a DD-WRT!

(#51920) Basii


Basii
csendes tag

Üdv!
Felteszem újra a kérdésemet, hátha tud valaki segíteni.
Van egy Pirelli router+modemem és vettem hozzá egy WR1043ND V2-t (Ver 2.1)
Mivel jelerősségben nem hozott javulást szeretném bridgelni. Tudnátok esetleg használható leírást adni hozzá? Nem mondanám, hogy a téma szakértője vagyok.
Vagy próbálkozzam a következőkkel:
https://www.youtube.com/watch?v=_Muv1KWxdKU
És utána:
https://www.youtube.com/watch?v=SqmAjcAPBpA

Sürgős lenne mert nemsokára megyek vissza külföldre dolgozni, és úgy szeretném itthagyni, hogy a családom használni tudja.

A nappaliban, állandóan megszakad a a net pedig kb. 8 m-re vagyok a routertól, meg egy harmincas és egy tizenötös falra. Az Asus laptopom azt írja csatlakoztatva, jelerősség 3-as, de nem tudok netezni, esetleg korlátozott internetelérést ír ki. Újracsatlakozás után egy kicsit megy aztán megint semmi.
Megnéztem az inSSIDer-el és itt a jelem -80dbm, de a szomszédok hálózatai is, az utca túloldaláról és két házzal odébbról. Ők a csatornakiosztás közepét használják én az 5-13-at. Jelerősségem a maxon.
A routert nem tudom átrakni máshová, egy erősebb antenna sem biztos jó megoldás.
A helyzet kissé idegesítő,párszor már felmerült bennem, hogy fizikailag megsemmisítem a kinai ipar eme termékét.
Ami csekély hozzáértésemmel megvalósítható, azt én megtettem szerintem.

Ha valakinek más megoldása lenne azért nagyon hálás lennék.

(#51921) Sanya válasza Basii (#51920) üzenetére


Sanya
nagyúr

wifin bridgeled vagy kábelen?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#51922) Basii válasza Sanya (#51921) üzenetére


Basii
csendes tag

Kábelen van össszekötve a két készülék, a Pirellin levan tiltva a wireless.
Én azt nem értem, hogyan lehet , hogy az egyik pillanatban 10,7Mbp a sebesség és 44 a ping, néhány pillanat múlva meg nem tudja betölteni az oldalt, holott csatlakoztatva van és 3-as a jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#51923) petakpa1


petakpa1
őstag

TP Link 1043ND routerem van V1.18 gyári FW-el
Be van állítva a dyndns szolgáltatás, és menüjáben ki is írja, hogy Succeeded:)
Sajnos ennek ellenére nem érem el routert távolról (WAN-ról).
Pingelni se tudom. A ping a domain név alapján beazonosítja az ip címemet, tehát a dyndns működik, de a router nem reagál a pingre 100% loss:((
Mitől lehet ez?

Web mgmt. portot átállítottam 50xyz-re és az alábbit írva a böngészőbe próbálom elérni a routert de semmi:(
abcdef.dyndns.org:50xyz

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#51924) Kicsirics77 válasza petakpa1 (#51923) üzenetére


Kicsirics77
veterán

https://abcdef.dyndns.org:50xyz
elé kellene tenni esetleg

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#51925) Intruder2k5 válasza petakpa1 (#51923) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet le van tiltva az icmp respond, és ezért nem válaszol a pingre!

Távoli elérést is engedélyezted?

Gyári szoftver, vagy OpenWrt?

[ Szerkesztve ]

(#51926) petakpa1 válasza Intruder2k5 (#51925) üzenetére


petakpa1
őstag

icmp-t megnézem, de szerintem nincs letiltva. gyári szoftver van rajta

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#51927) Intruder2k5 válasza petakpa1 (#51926) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És a többi? Távoli elérés aktiválva van?

(#51928) raidx


raidx
őstag

Mivel a 143ND továbbra is szívat vissza akartam rakni a gyári firmwaret, letöltöttem a vágott wr1043nv1_en_3_13_12_up120405.bin verziót elvileg felraktam, router újraindulása utánn továbbra ia a Gargolyle van fent. Ilyenkor mi van?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#51929) Intruder2k5 válasza raidx (#51928) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valami nem sikerült...

- Szerintem adj neki egy rövidebb nevet, legyen mondjuk stock_fw.bin!
- Mindenképpen próbáld Internet Explorer-ből!
- És ugye v1-es routered van?!

(#51930) petakpa1 válasza Intruder2k5 (#51927) üzenetére


petakpa1
őstag

Igen. Távoli elérés aktiválva van. A gyári firmware-ben ezt úgy lehet, hogy meg kell adni azt az ip tartományt, amely elérheto a router-t. Ha 255.255.255.255-öt adsz meg akkor bárhonnan elérhető.
A baj az, hogy pingre se válaszol kívülről:)

Plussz ujabban csinál még furcsa dolgokat. Pl. LAN-ról behívva a 192.168.1.1-et se mindig adja be a belépési oldalt, de ha rányomok egy frissítésre akkor már megnyitja. Ez a hiba akkor fokozódva jelent meg, amikor egy HUB-on keresztül több pendrive volt ráakasztva az USB portra. Volt, hogy ilyenkor egyáltalán nem értem el a belépési oldalt LAN-ról se:(

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#51931) Kicsirics77 válasza petakpa1 (#51930) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Aktív usb hub?
Mert ha nem akkor tápellátási problémára lehet visszavezetni.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#51932) Intruder2k5 válasza petakpa1 (#51930) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor lehet, hogy NAT-olt hálózaton vagy...?! A routerben látott WAN IP cím megegyezik azzal, amit ITT látsz?

(#51933) petakpa1 válasza Kicsirics77 (#51931) üzenetére


petakpa1
őstag

Passzív HUB volt, de most nincs HUB egyáltalán, csak egy db pendrive van közvetlenül bedugva, igaz az egy komolyabb darab USB 3.0-s 32 GB-os.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#51934) petakpa1 válasza Intruder2k5 (#51932) üzenetére


petakpa1
őstag

Ezt most nem tudom megnézni csak majd este otthonról.
UPC a szolgáltatóm és Ubee modemem van, amin a router funkciókat letiltottam, Bridge módban üzemel.

NAT-olt hálózat mit jelent? Töbször hallottam már, de nem tudom pontosan mi a tartalma.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#51935) Intruder2k5 válasza petakpa1 (#51934) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig UPC nem NAT-ol, akkor jónak kell(ene) lennie!

NAT-olt hálózat az, amikor a szolgáltató egy IP cím "mögé" több felhasználót is betesz, és azoknak már nem publikus, hanem egy belső hálózati IP címet ad, tehát konkrétan egy router mögött vannak, amihez nem férnek hozzá, nem tudnak portot nyitni rajta, stb..., így lehetetlen minden fajta távoli elérés, de a torrent aktív mód is!

[ Szerkesztve ]

(#51936) petakpa1 válasza Intruder2k5 (#51935) üzenetére


petakpa1
őstag

Értem.

Korábban működött mind a távoli elérés, mind a routeren futú ftp szolgáltatás WAN-ról is, és nem is igazán buzeráltam a router beállításait mostanában. Bár egy firmware frissítés lehet hogy volt, illetve a UPC is UBee-re cserélte a korábbi Motorola modememet.

Router-t tegnap rebootoltam, de az nem segített.

Ha hátul nyomok egy hard resetet az az összes beállítást törli? Emlékeim szerint van egy lementett konfig fájlom abból az időből, mikor még biztosan működött az ftp szolgáltatás WAN felől is. Ha azt visszatöltöm a hard reset után az megoldhatja a dolgot?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#51937) Intruder2k5 válasza petakpa1 (#51936) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen az mindent töröl... Meg lehet próbálni a konfigot!

(#51938) raidx válasza Intruder2k5 (#51929) üzenetére


raidx
őstag

Igen V1 és rövidebb névvel SSH alól sikerült. Igaz nem sok eredményt hozott a le fel sebességbe. Le átlag 21 fel átlag 3 Mbps ez javult az 1-hez képest. A 741-es router és a direkt kapcsolat Le 54,8, Fel 32,5 Mbps átlagokat hoz. Szóval valami gubanc van a 1043ND-vel. Viszem gariztatni. Azon gondolkodom, hogy mostanába elég lenne csak WIFI elérés a telók miatt és egy USB Wifi kütyü is megtenné. Valami tapasztalat azokkal?

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#51939) raidx


raidx
őstag

Továbbra is megy a szívatás. Felraktam a legfrissebb gyári firmware-t és ez fogad:

Innen aztán hogyan tovább?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#51940) raidx válasza raidx (#51939) üzenetére


raidx
őstag

Megoldódott ez is. Elő kellett keresni a telepítő CD-t és onnan konfigurálni. Eddig még firmware update után sosem kellett ilyen.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#51941) Intruder2k5 válasza raidx (#51939) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remek! Nem vagy vele egyedül...
http://forum.tp-link.com

szerk.:
Egy reset-et javasoltam volna! :)

[ Szerkesztve ]

(#51942) szpilu


szpilu
tag

Sziasztok

Használom egy ideje a Vargalex féle openwrt-t a 1043ND v1-es routeremmel, az lenne a kérdésem, hogy ezt gond nélkül fel tudom tölteni egy 1043ND v2-re is.

Üdv.

(#51943) raidx válasza Intruder2k5 (#51941) üzenetére


raidx
őstag

Resetet próbáltam de maradt a fenti kép. Igaz, nem sokat volt gyári firmware a routeren de szerintem eléggé átdolgozták ezt a legújabbat. A digi ma is bűvészkedett valamit mert néha nem tudtam belépni az oldalukra. A mérést teljesen átalakították például és eddig a 1043 routerrel nem igen jött le az új maximum. Lehet, várok még egy kicsit a gariztatással, hátha meggyógyul magától (Digitől)

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#51944) Intruder2k5 válasza szpilu (#51942) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem! V2-re jelenleg nincsen vargalex build, helyette van poli27, aminek az alapja szintén a vargalex build, csak nincs benne ntfs támogatás, és ushare, viszont cserébe 1 évvel újabb!

(#51945) poirot válasza raidx (#51940) üzenetére


poirot
senior tag

Szintén zenész...

Itt szenvedek a V2-es router-rel, vissza kellett raknom a V1-et, mert nem tudtam elérni a NET-et semmiképpen.

Van valami ötletetek ? Előre is köszönöm. Ha már megy a NET,. majd csak elboldogulok. Mindenesetre Feintallálom a CD, addig.

Köszönömszépen.

(#51946) CloZee


CloZee
aktív tag

Mi van a Tp-link weboldalával? Napok óta nem elérhető

Erre betölt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51947) poirot válasza poirot (#51945) üzenetére


poirot
senior tag

Felraktam a CD-ről, a tesztnél a WAN kábelnél hibát jelez. A V1-nél ugyanaz a kábel müködik.

Most a V1-el vagyok fent.

:(((

[ Szerkesztve ]

(#51948) raidx


raidx
őstag

Opera 12.xx alatt továbbra is kapom az autorizácios problémát. A legfrissebb Opera alatt simán megy minden.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#51949) poirot


poirot
senior tag

Na a V2-el vagyok fent, firmware frissítés, plusz újra konfigurálás, most van NET-em. A munka oroszlán része most következik. NAS, stb.

:)

(#51950) huh87


huh87
tag

Sziasztok!

Milyen színei vannak ennek a routernek (v2)? Ház fekete vagy kékes? Státuszledek zöldek vagy kékek? Antennák szürkék vagy feketék?
Gugliból nem egyértelmű.
Kösz!

[ Szerkesztve ]

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.