Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45801) doberman válasza osztraksajt (#45800) üzenetére


doberman
senior tag

letiltani lehet, a Luci felületen a csatolási pontoknál keresgess, de nem hinném, hogy gond lenne ha hagyod.
(van olyan routerem ahol már több mint 2 éve működik pendrive-vel. igaz ott nincs torrent...)

8lnu

(#45802) cimp válasza osztraksajt (#45800) üzenetére


cimp
senior tag

Ahogy doberman írta, lecsatolod és kész. Ha mondjuk a pendrive lassú akkor lehet többet árt egy swap rajta mint amennyit használ. De ott van ki kell próbálni!

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#45803) Frankies


Frankies
csendes tag

Sziasztok!
DLNA kérdésem lenne... visszaolvasva nem találtam meg a választ, de lehet hogy csak Én nem vettem észre...
A helyzet az, hogy az USB-s winyon lévő fájlok közül kb csak az 1/3-át listázza ki, veszi észre (pl- A-G vel kezdődőket)
Tud valaki erre megoldást? (Vargalex-es 117-es OpenWrt van rajta, a vinyó ntfs-re van formázva...

Köszi

(#45804) suste válasza Frankies (#45803) üzenetére


suste
veterán

Sajnos az NTFS sok galibát tud okozni openwrt alatt.
De pl ha NTFS-es vinyó van rajta, akkor gondolom SWAP sincsen, ami szintén komoly probléma, főleg ha még torrentezel is a routerrel.
A másik probléma az ushare lehet, ha azt használod minidlna helyett.

(#45805) vargalex válasza Frankies (#45803) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem lehet, hogy nem állítottad át a miniDLNA adatbázis (és esetleg a log) útvonalát, ami így a /tmp-be jön létre, és be is töltötte azt (feltéve, ha miniDLNA-t használsz)? Azaz nem tud több rekordot írni az adatbázisba.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#45806) Frankies válasza suste (#45804) üzenetére


Frankies
csendes tag

SWAP nincs persze, de torrentre nem használom. és miniDLNA-t használok a SAMU miatt...

Viszont köszönöm a tippeket és meglesem a tmp beállításokat, azt biztosan nem piszkáltam..

[ Szerkesztve ]

(#45807) vargalex válasza Frankies (#45806) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Akkor egészen biztos, hogy teleírta a /tmp-t (gondolom sok media tartalom van a HDD-n). A miniDLNA config-ban (LuCI-ban szerkeszthető) a Haladó beállításoknál az adatbázis és a napló könyvtár ne a /var-ra mutasson. Valamilyen, a HDD-n lévő könyvtárban legyen.

Alex

(#45808) Frankies válasza vargalex (#45807) üzenetére


Frankies
csendes tag

Sajnos igy sem lett jobb.. szintén 92 média fájl felismerése után a folyamat abba marad és újraindul a router...

(#45809) Intruder2k5 válasza Frankies (#45808) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Indítsd újra, lépj be SSH-n, és add ki a...

df -h

parancsot, többször egymás után, és látni fogod, ahogy fogy a hely! Ha ez a gond...

Egyszer kiadod, aztán felfelé nyíl és enter-el tudod ismételgetni!

[ Szerkesztve ]

(#45810) suste válasza Frankies (#45808) üzenetére


suste
veterán

milyen elérési utat adtál meg a var-os helyett?
swap nélkül az ntfs simán agyonterheli a routert az adatbázis készítésnél....hidd el, tapasztalat
vagy beüzemelsz egy swap fájlt, vagy váltasz ext4-re (és akkor már swap is lesz a beépített formázóval)
egyébként miért erölteted az ntfs-t?
lehuzogatod a routerről?

[ Szerkesztve ]

(#45811) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Jó reggelt!
Sikerült már valakinek megoldani, hogy 100Mb/s-nál nagyobb net is át tudjon szaladni a routeren, vagy kell másikat vennem?
És ha ez tényleg nem tudja, akkor mit érdemes venni helyette? Semmi különös nem érdekel, csak hogy legyen giga lan a gépek között, egy ddns, és a júpíszí 240-es netjét hagy tudjam kihasználni.

A javaslatokat előre is köszönöm!

...mint az közismert...

(#45812) suste válasza PapaMaci (#45811) üzenetére


suste
veterán

(#45813) PapaMaci válasza suste (#45812) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ez nagyon szép!
Ez egy főzőtt FW, ami megtalálható?

...mint az közismert...

(#45814) PapaMaci válasza suste (#45812) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nagyon köszönöm!

...mint az közismert...

(#45815) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Most már csak az a problémám, hogy az open wrt nem beszélget no-ip.com -mal, és az eddig tökéletesen működő FTP most nem elérhető. Már maga a szerver sem látja a WAN IP-t. A porforward-ot beállítottam, de már abban sem vagyok biztos, hogy jól...

...mint az közismert...

(#45816) PapaMaci válasza PapaMaci (#45815) üzenetére


PapaMaci
őstag

Közben ez is elindult. Sajnos kicsit bosszant, hogy nem tudom, mitől állt, és mitől indult el, mert igazából semmit nem változtattam, és egyszer csak...

...mint az közismert...

(#45817) Hunsaman


Hunsaman
tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi!
Lehet úgy port forwardingolni, hogy csak egy adott időintervallumban nyitott a port? (pl.:reggel 7-től délután 16-ig)

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#45818) siddis válasza Hunsaman (#45817) üzenetére


siddis
őstag

Én úgy csinálnám, hogy a most aktuális szabályokat lementeném fájlba és a másolaton módosítanék amit kell, aztán meg a cron-ból váltogatnám a kettőt..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#45819) Ursache


Ursache
senior tag

Sziasztok!

2db 1043nd-m van, mindkettőn openwrt. Az egyik közvetlenül kapja a netet WAN-ra modemből. A másikat tegnap szereztem be, és Client-ként szeretném hozzácsatlakoztatni a másik routerhez wifin keresztül (később kábeles megoldás lesz). Mik a legfontosabb beállítások, amelyeket feltétlen el kell végeznem? Mert nem sikerült eddig összehozni. Rácsatlakozott, windows nem vinnyog, hogy nincs internet access, de mintha a dns-sel lenne a gond, de ez nem biztos, bőven nem.

Szummázva: 2db router, egyik wifin clientként a másikra. Mikre kell figyelni és miket kell beállítani?

Köszönöm szépen!

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#45820) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Akadt egy érdekes problémám.

Akármilyen eszközzel csatlakozok wifin a routerhez, mindig csak 65 Mbps-n megy. Bármit csinálok, bárhogy állítom be a wifit, nem működik. Érdekesség, hogy 10-14-s csatornán el se indul a wifim... vagy a hostapd, ahogy nézzük.

Szóval miért van az, hogy 3-4 féle gépen is kipróbálva nem jön ki a 300 mbps? mindegyikben min 150-s adapter van, ami elég is lenne, ha kijönne mind a 150 mbps... Vadi új gépekről beszélünk, Dell Latitude, Lenovo Ideapad U510, HP Elitebook... Egyedül a HP ment egyszer 104 mbps-sel, ennyi. Természetesen vargalexes openwrt van rajta, de ha jól emlékszem már a gyárival is csinálta...

Képek a beállításról és egyebekről:

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#45821) Ursache válasza McSzaby (#45820) üzenetére


Ursache
senior tag

Advanced settingsnél mi a helyzet?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#45822) McSzaby válasza Ursache (#45821) üzenetére


McSzaby
őstag

A HT módban nem igazán voltam biztos, de azt is kb. végigpróbáltam...

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#45823) Zsadi


Zsadi
őstag

Az miért van, hogy bizonyos időközönként nem tudok csatlakozni a routerhez, csak ha újraindítom? (Minden más működik rendesen. Net van, Nas megy, a helyi háló is ok.)
Ritkán állítgatom, de mostanában már másodszor játszotta el két héten belül.

(#45824) suste válasza Zsadi (#45823) üzenetére


suste
veterán

gondolom gyári FW,az meg ilyen sajnos:(

(#45825) Zsadi válasza suste (#45824) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszönöm a választ! :R
Igen, gyári a FW. És semmi megoldás nincs rá?

(#45826) norbsz


norbsz
újonc

sziasztok.
két routert használok, az egyik az emeleten (csak szórja a jelet) a másik lent (DHCP-t is oszt) és a hatósugaraik fedik egymást, ezért a cuccok (laptop, tablet, telefon) nem lépnek át automatikusan.
ismertek valami olyan beállítási lehetőség,h az ismert hálózatok között mindig az erősebb jelre lépjen át a készülék, ha a másik nem szakad meg akkor is?

(#45827) Intruder2k5 válasza norbsz (#45826) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Amit ilyet tud, az a WDS!

(#45828) siddis válasza norbsz (#45826) üzenetére


siddis
őstag

Ilyen profilozó program esetleg.?.?

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#45829) Intruder2k5 válasza siddis (#45828) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem arra való, amit Ő szeretne! Ez a program az IP / munkacsoport / stb... beállításokat módosítja egy kattintással, ami annak jó, aki rendszerint több helyen is használja ugyanazt a gépet, laptopot, hálózaton! Lehet az egyik helyre fix ip kell, még a másikra dhcp, a harmadikra megint fix, de más tartományban, stb...

(#45830) McSzaby válasza McSzaby (#45820) üzenetére


McSzaby
őstag

Nos,

Próbáltam sok mindent, sok leírást, de valamiért nem akarja az igazságot. Az jutott eszembe, hogy visszarakom a gyári romot és ha azzal sem egy, akkor visszaviszem garanciára. Egy korábbi hozzászólás szerint csinálnám meg.

Ha minden igaz csak annyi dolgom van, hogy a u-Boot-s "vágott firmware-t" feltolom Luciba utána pedig már szinte bármelyik gyári fw-t használhatom. Ez így helyes, vagy a "bármilyen fw" helyett azért megvan adva mit használhatok? Illetve ezzel érdemes visszavinni, cserélik hamar?

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#45831) Intruder2k5 válasza McSzaby (#45830) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OpenWrt-re kizárólag olyan gyári fw-t tehetsz fel, aminek a nevében nincs benne a boot szó! Természetesen az átnevezés nem segít ezen, tehát eredetileg sem lehet a nevében! ITT találsz használható fw-t 1043-hoz, és hozzá md5 file-t is, az ellenőrzéshez!

(#45832) McSzaby válasza Intruder2k5 (#45831) üzenetére


McSzaby
őstag

Miután ezt felraktam, mehet bármilyen fw utána rá? Szóval a TP-LINK oldalán lévő fw-k közül használhatom bármelyiket?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#45833) Intruder2k5 válasza McSzaby (#45832) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, gyárira már aztán bármilyen gyárit tehetsz! Újat, régit, boot-ost, boot nélkülit, ami tetszik...

(#45834) norbsz válasza Intruder2k5 (#45827) üzenetére


norbsz
újonc

Szia

biztos,h ez a wds a jó megoldás? mármint amit a neten találtam abból nem pont ez jött le.
nálam a routerek össze vannak kötve egy utp-vel és mindkettő szórja a wifi jelet.
a kábelmodemes d-link oszt dhcp-t, a másik tp-link csak sugároz.
ha mindkettőre azonos ssid-t és wpa2-t állítok attól még nem lép át a készülék az erősebb jelre, csak ha nincs fedés és megszakad a kapcsolat.
(de ezt különböző ssid-vel is megcsinálja)
viszont nálam a nagy fedés miatt sosem szakad meg a kapcsolat.
mi lehet erre a megholdás?

(#45835) Intruder2k5 válasza norbsz (#45834) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amit Te szeretnél, hogy a kliensek automatikusan váltsanak AP-t, az csak WDS-el működik! Én nem mondom, hogy ez a legjobb megoldás, sőt, személy szerint az egész WiFi-t nem szeretem, de két külön AP közt nem fognak ugrálni a kliensek! Az, hogy az egyiken nem fut DHCP, a WiFi kliensnek tök mindegy, ennyi erővel a szomszéd routerére is bármikor átugorhatna, ha el van mentve a jelszava, vagy éppen egy nyilvános hotspot-ra, ha elérhető ilyen nálad!

[ Szerkesztve ]

(#45836) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

nem tudom működésre bírni a wifi részét a routernek. Az Interface-k közé fel kell venni?

Illetve az InSSIDer3 csak 130ast ír rá a 300 helyett

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#45837) poli27 válasza cellpeti (#45836) üzenetére


poli27
veterán

ott van openwrt néven meg kéne találnod.Interface hez nem kell felvenni, csak a lanhoz kell csatolva lenni a lan interface nél .

[ Szerkesztve ]

(#45838) cellpeti válasza poli27 (#45837) üzenetére


cellpeti
veterán

ok, köszönöm.

Az normális, hogy bitrátánál 1.0Mbit/s ír ki?

Illetve az nem lehet, hogy lehülyül a modemem és azért nem kapok netet wifin?

Így csinálom amúgy, hogy:

- összedugom a modemet a routerrel
- kábellel a routert és a gépet
- majd hozzá adom a wifi hálózatot, majd ezután meghal a dolog...de kábeles részen meg kapok

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#45839) poli27 válasza cellpeti (#45838) üzenetére


poli27
veterán

sztem rosszul állítod be... ha pmbe adsz elérést szívesen rákukkantok (ip login pass)

(#45840) cellpeti válasza poli27 (#45839) üzenetére


cellpeti
veterán

ment privát

Tigris, tigris, csóvafény...

(#45841) Frankies válasza suste (#45810) üzenetére


Frankies
csendes tag

Hali,

Hát a helyzet csak rosszabb lett.. átformáztam a külső vinyót a 8081-es porton lévő opcióval, felmásoltam a fájlokat és jelenleg csak 9 fájlt hajlandó felismerni többit nem....:-)
Help! :O

A minidla.log tartalma:
[2013/11/17 11:12:58] minidlna.c:889: warn: Starting MiniDLNA version 1.0.24 [SQLite 3.7.12.1].
[2013/11/17 11:12:58] minidlna.c:989: warn: HTTP listening on port 8200
[2013/11/17 11:13:00] upnpsoap.c:1739: warn: Returning UPnPError 402: Invalid Args
[2013/11/17 11:23:57] minidlna.c:154: warn: received signal 15, good-bye
[2013/11/17 11:23:57] minissdp.c:775: error: sendto(udp_shutdown=8): Invalid argument
[2013/11/17 11:23:57] minissdp.c:775: error: sendto(udp_shutdown=8): Invalid argument
[2013/11/17 11:23:57] minidlna.c:1253: error: Failed to broadcast good-bye notifications
[2013/11/17 11:23:36] minidlna.c:889: warn: Starting MiniDLNA version 1.0.24 [SQLite 3.7.12.1].
[2013/11/17 11:23:36] minidlna.c:989: warn: HTTP listening on port 8200
[2013/11/17 11:23:51] upnpsoap.c:1739: warn: Returning UPnPError 402: Invalid Args
[2013/11/17 11:23:36] minidlna.c:889: warn: Starting MiniDLNA version 1.0.24 [SQLite 3.7.12.1].
[2013/11/17 11:23:36] minidlna.c:989: warn: HTTP listening on port 8200
[2013/11/17 11:23:48] upnpsoap.c:1739: warn: Returning UPnPError 402: Invalid Args

(#45842) Szabie93


Szabie93
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az ncore torrentek nem futnak rendesen, állandóan hibát írnak ki. Próbáltam ezt a módszert [link] de valamiért nem tudom ezt összehozni, insert után nem tudok kilépni Mi lehet a gond? Köszönöm előre is :R

(#45843) siddis válasza Szabie93 (#45842) üzenetére


siddis
őstag

Nem ismered a vi-editor parancsait..Kettőspont+w a mentés és kettőspont+q a kilépés.. De szerkesztheted a Midnight Commander-ben is a fájlt az F4-el..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#45844) cellpeti válasza Szabie93 (#45842) üzenetére


cellpeti
veterán

ha UPC-d van, akkor állítólag az nem engedi már meg a szolgáltató az nCore-t

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#45845) Intruder2k5 válasza siddis (#45843) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, de a beillesztés után kell még egy ESC is, tehát...

ESC : w q ! ENTER

gombok és karakterek így sorrendben, de szóközök nélkül! :)

[ Szerkesztve ]

(#45846) Intruder2k5 válasza cellpeti (#45844) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez egy hülyeség! Ne dőlj be minden pletykának...

(#45847) SteveL válasza cellpeti (#45844) üzenetére


SteveL
aktív tag

Nálam megy UPC-vel. Simán kiköttetném, ha nem menne, és sokan vannak ezzel így.. :)

(#45848) Intruder2k5 válasza SteveL (#45847) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam is megy, ráadásul pirosodás hiba sincs benne, csak nagyon ritkán, egy-egy torrentnél!

(#45849) SteveL válasza Intruder2k5 (#45848) üzenetére


SteveL
aktív tag

Nálam ugyanez van a TM 2.81 verzió óta, az az előttiek sz.rakodtak csak.

(#45850) Intruder2k5 válasza SteveL (#45849) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk én nem Transmission-t használok, nem is TP-LINK-en, és nem is OpenWrt-n, csak a UPC miatt írtam ezt!

ASUS RT-N66U + Tomato Firmware + rTorrent

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.