Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) vargalex válasza parkasz (#33048) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem kell megnyomni, automatikusan lefut.

Alex

(#33052) vargalex válasza cimp (#33050) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Persze, lehetne ilyen listát csinálni, de ahhoz a LuCI-t kellene fejleszteni. Illetve szerintem nem lenne kényelmesebb, mint a statikus DHCP-t beállítani.

Alex

(#33053) LetoAtreides válasza vargalex (#33052) üzenetére


LetoAtreides
csendes tag

Hello!

Ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy a LuCI-t hogyan lehet fejleszteni? Tehát, mondjuk ha én ki akarok rakni a felületre magamnak még 1-2 oldalt, azt hogyan tudom megcsinálni? Mármint itt arra gondolok, hogy merre van a forrása, telepített vargalex fw esetén hogyan lehet beletúrkálni meg ilyesmi.. :) Nem pedig arra, hogy "hogyan programozzunk php-ban meg ilyesmi." :)

[ Szerkesztve ]

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

(#33054) vargalex válasza LetoAtreides (#33053) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A LuCI felület lua-ban íródott. A linkelt oldalon minden fontosat megtalálsz. A firmware-ban már jó ideje az a default, hogy a forrást nem tömörítik, így meg is találod a /usr/lib/lua/luci alatt.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#33055) csabsz13


csabsz13
aktív tag

sziasztok!

lehetséges, hogy a routerhez adott (eredeti csomagolásban) LAN kábel nem gigabit képes? (CAT5 jelölés van rajta)

ezen kívül megkérdezhetem, hogy nektek milyen tapasztalatotok van az USB-n routerre kötött külső adattárolók elérési sebességével kapcsolatban? elsőre összerakva a rendszert (gyári legújabb firmware) nem volt túl meggyőző...

köszi

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#33056) Begi válasza csabsz13 (#33055) üzenetére


Begi
senior tag

Szia,

A CAT5-ös kábel csak 100Mb/s sebességre képes. Gigabitre Cat5e vagy Cat6-os kábelt kell használni.

Második kérdésedre pedig a válasz az, hogy attól függ:). LAN sebesség a kérdés vagy Wifi? Milyen fájlrendszer van a külső vinyón/flash drive-on?

OpenWRT + ext4 LAN oldalon olyan 10-12MB/s körüli értéket ad.

[ Szerkesztve ]

(#33057) cimp válasza csabsz13 (#33055) üzenetére


cimp
senior tag

Sok mindentől függ!
1-2 MB/s -től 10-12 MB/s -ig Sokminden lehet.
Több hozzászólást találsz a témában ha visszakeresel.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#33058) csabsz13 válasza Begi (#33056) üzenetére


csabsz13
aktív tag

köszi, akkor kell szereznem egy CAT5e kábelt, mert az asztali gép és a router között nem jó a kapcsolat, ha az alaplap hálóbeállításait gigabitesre teszem. ilyenkor a teszteknél a kábelt kifogásolja.

hát a 10-12 MB/sec csodásan hangzik, elsőre nekem ennek a tizede sem jött ki.

elvileg egy gigabit képes PCről másolnék LAN kapcsolattal (amihez akkor veszek egy jó kábelt) és egy SAMSUNG 250 GB-os külső winchester lenne, ami NTFS filerendszerrel működik.
ha marad a gyári firmware, akkor milyen átviteli sebességre számíthatok?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#33059) cimp válasza csabsz13 (#33058) üzenetére


cimp
senior tag

Erre amit most tapasztalsz!

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#33060) Begi válasza cimp (#33059) üzenetére


Begi
senior tag

Jó esetben 2-3MB/s.

(#33061) csabsz13 válasza cimp (#33059) üzenetére


csabsz13
aktív tag

hát ez nem biztató... :O
@Begi: ez már inkább :K elég lenne nekem az is, több mint ami eddig volt...

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#33062) vargalex válasza LetoAtreides (#33020) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Amit mindenképpen fontos kiemelni:

a /etc/samba/smb.conf file szerkesztése szigorúan tilos! Ez egy symlink a /var/etc/smb.conf file-ra, amit a rendszer a /etc/config/samba és a /etc/samba/smb.conf.template file-ok alapján hoz létre a samba indulásakor!

[ Szerkesztve ]

Alex

(#33063) LetoAtreides válasza vargalex (#33062) üzenetére


LetoAtreides
csendes tag

Igen, ezt kifelejtettem. :) Pedig korábban a saját káromon meg is tanultam ezt. :)

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

(#33064) cimp válasza csabsz13 (#33061) üzenetére


cimp
senior tag

A mostani kábelproblémád szerintem bőven fölötte van a gyári fw és főleg ntfs fájlrendszer együttes tudásának. Tehát akár fénysebességű kábelt is odatehetsz a hdd elérese nem hiszem, h jobb lesz. A gyári csak ntfs-t kezel, tehát itt javítani nem nagyon lehet. OpenWRT viszont nem szereti az ntfs-t. De nem is kell szeresse, ha nem akarod leszedegetni róla a winyót és hurcolni. Akkor viszont tényleg el lehet érni a 10-12 MB/s-et.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#33065) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

nem tudok belépni az admin felületre, ezt dobja ki a Chrome. :F

(#33066) csabsz13 válasza cimp (#33064) üzenetére


csabsz13
aktív tag

értem.
akkor ha valóban komolyan szeretném kihasználni ezt a lehetőségét a routernek és egy régebbi 5400rpm-es WD winyót tennék be USB-n (külső ház, külön táppal hűtéssel - nem hordoznám utána már máshova), akkor milyen filerendszert és melyik firmware-t javasolnál?

az igaz, hogy ha telepítek egy nem gyári firmware-t akkor utána még vissza lehet tenni a gyárit, ha valami gond van? (megvallom félek egy kicsit az open firmware telepítéstől, főként a szakértelem hiánya miatt)

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#33067) vargalex válasza zetecR (#33065) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Milyen firmware? Ha gyári (legalábbis a hozzászólásaidra rákeresve gondolom az) és most frissítettél a legújabbra, akkor (talán) 192.168.0.1-es IP-re váltottak.

Alex

(#33068) zetecR válasza vargalex (#33067) üzenetére


zetecR
addikt

Oda sem tud csatlakozni...
Gyári fw, a vicc az, hogy net viszont van, csak fw szeretnék frissíteni egy probléma miatt.

Bár félek, hogy nem oldja meg...

(#33069) cimp válasza csabsz13 (#33066) üzenetére


cimp
senior tag

Az előttem szóló Vargalex OpenWRT buildje van fent két routeremen is. Nyugodtan állíthatom, hogy minden különösebb felkészültség nélkül konfigolható. De ha elakadsz akkor a legkompetensebb ember (ide egy kis dobpergést képzeltem), maga ALEX! tud itt segíteni!
Innentől adott a fájrendszer is. Alex fw-je tartalmaz egy hdd formázó tool-t ami készre főzi a cuccot, és már csak fogyasztani kell. De legegyszerűbb ha elolvasod a blogját.

Gyárit vissza lehet tenni, csak vigyázz mit teszel fel. Nehogy neki ugorj és letöltesz egyet és telepíted, mert téglásítod a cuccot. Előbb kérdezz, valaki segít, hogy melyik gyárit tudod feltenni open-re.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#33070) vargalex válasza zetecR (#33068) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Akkor valószínűleg reboot kell. Gyárival kapcsolatban lehet ilyet olvasni.

Alex

(#33071) Intruder2k5 válasza cimp (#33069) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"maga ALEX! tud itt segíteni!"

Szerintem nyugodtan tegezd Te is Alexet, más is így tesz! :)

(#33072) cimp válasza Intruder2k5 (#33071) üzenetére


cimp
senior tag

Ha-ha-ha!

Próbáltam kicsit magasztosan beszélni róla, de úgy látom nem érte el a kellő hatást.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#33073) csabsz13 válasza cimp (#33069) üzenetére


csabsz13
aktív tag

OK! köszi az infót!
azt már láttam a topic olvasgatása közben is, hogy ALEX nagy titkok tudója :))

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#33074) zetecR válasza vargalex (#33070) üzenetére


zetecR
addikt

Az alapvető problémám még mindig az (amit már korábban is jeleztem), hogy a router Wifin keresztül szolgál ki 2 gépet. Ha az asztali kikapcsol, újraindul, vagy sleepel, akkor a noti elveszíti a netet és több perc, még megtalálja. Fordítva semmi gond.
A nyáron gariban cserélték, a cseredarab WR741ND-vel nem csinálta, az tökéletesen ment, nem volt ilyen net-elhagyásos probléma.

A boltban a srácok mondták, hogy frissítsek fw-t, hátha az segít.

(#33075) vargalex válasza zetecR (#33074) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi

Nem kellene, hogy ilyen szempontból köze legyen egymáshoz a két gépnek. Egy OpenWrt-t nem akarsz esetleg megpróbálni?

Alex

(#33076) zetecR válasza vargalex (#33075) üzenetére


zetecR
addikt

Megnézem a legfrissebb gyárival, ha nem adja, akkor igen. :K

(#33077) deejaysun


deejaysun
csendes tag

OpenWrt vel jobban lehet dolgozni mind a eredeti softal ?! Eleg nagy pingem van a router miatt es sebessegem se az igazi ! meg mindig 40 megabit kulombseg van kabel es wifi kozt. garancia vesztessel jar e ?

(#33078) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

az mitől van, h az új FW-je Alexnek olyat csinál, hogy nincs WiFi? kb 30 percig van, de mindig ki kell húzni a routert, és csak utána van... majd gondol egyet, nincs net, kihúz-bedug, újra van :S

UPC F.P.

kellene valami gyors, és jó megoldás, mert ez így nem állapot :W

(#33079) suste válasza CoolBoy323 (#33078) üzenetére


suste
veterán

ezt szerintem fejtsd ki, hogy tudjon valaki segíteni:
mit jelent pontosan a nincsen wifi?
-kliensek nem látják az ssid-t?
-van wifi, csatlakozik is,csak a net megy el?
-a wifi interfész látható-e a luci-ban, ha igen akkor engedélyezve van-e
-logban van-e valami hibaüzenet?
-próbáltál-e másik csatornára váltani, vagy új interfészt létrehozni (környezetedben lévő wifi mennyi, milyen csatornán van?)

(#33080) deejaysun válasza suste (#33079) üzenetére


deejaysun
csendes tag

de igen wifi mukodik - csak nagy Pingel es a sebesseg se ugyan az mind a kabelon
igen csatornat valtottam es gbn mixt hagytam mert csak n en nem mukodott nem tudom miert

kabelon 95 megabitem van kb es 4 ping , wifi csatlakozassal 60 megabit korul es 24 ping korul

szeretnek ezen javitani mennyen jobban es ha lehet ugyan ugy mind kabelon

(#33081) CoolBoy323 válasza suste (#33079) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem látják az SSID-t így van... ergó nem tud hozzá csatlakozni, szal net sincs így :D

wifi interfész látható persze, mert néha van...

másik router nincs a környéken, vagyis van egy messze, és ezért 1es csatornán van fixen...

g+n módban van, ez lehet gond?

(#33082) deejaysun válasza CoolBoy323 (#33081) üzenetére


deejaysun
csendes tag

SSID latja es kapcsolodik is csak nincs meg az a sebessegem mindha direkt be dugnam a kabelt a halozati kartyaba a laptopba . A kozelbe igen van meg mas wifi is ! azert raktam mas chanelt de bgn mixed modban mukodot csak , mert mikor n re raktam xarozot fel csatlakozott megjelent alol h van net es megse ment semmi.

(#33083) lasarus1988


lasarus1988
tag

vargalex:

Az általad elkészített build-ek támogatják a TP-Link - TL-WR1042ND routert? Elvileg csak egy antennával kevesebb, mint a 1043-as, de kapott egy WiFi On/Off gombot a WPS helyére, ami hátra került.

(#33084) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem elsősorban a vargalex fw-t használó felhasználókhoz szólna.
Szeretném használni a Samba-t, megy is pöpecül. Viszont mivel a hálózaton sok más gép is tartózkodik és nem mindenkinek kéne látni a rajta lévő adatokat, így szeretném lejelszavazni.
Láttam hogy van olyan lehetőség, hogy "Engedélyezett felhasználók" a "hálózati megosztások"-on belül. Ez eddig megy is, de a jelszót azt hol tudom beállítani a webes felületen? Előre is köszönöm!

(#33085) tomi7711


tomi7711
aktív tag

WDR3600 esetében hogyan megy a gyári fw-re való visszatérés? Van már erre gyakorlat? Vágni kell?

(#33086) LetoAtreides válasza Feribacsi555 (#33084) üzenetére


LetoAtreides
csendes tag

http://prohardver.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_33020-33020.html
http://prohardver.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_33062-33062.html

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

(#33087) LetoAtreides válasza vargalex (#33054) üzenetére


LetoAtreides
csendes tag

Hello!

Nem tudom mennyire vágod a LUA-t meg, hogy hogy lehet modulokat írni a LuCI-hoz, de azért megkérdem. Szóval írtam egy kis modult. A /user/lib/lua/luci/controller/subversion.lua fájlom:

module("luci.controller.subversion", package.seeall)

function index()
if not nixio.fs.access("/etc/config/subversion") then
return
end

local subversion, config, other

subversion = entry({"admin", "services", "subversion"}, alias("admin", "services", "subversion", "config"), "Subversion")

config = entry({"admin", "services", "subversion", "config"}, cbi("subversion/config"), "Config", 10)
config.leaf = true

other = entry({"admin", "services", "subversion", "other"}, cbi("subversion/other"), "Other", 20)
other.leaf = true
end

A /user/lib/lua/luci/model/cbi/subversion/config.lua fájlom:

m = Map("subversion", "Subversion")

s = m:section(TypedSection, "subversion", "Subversion")
s.anonymous = true

path = s:option(Value, "path", "Path")
port = s:option(Value, "port", "Port")

return m

Ez ugye azt kellene csinálja, hogy csinál egy Subversion menüt, azon belül pedig egy Config és egy Other menüt. Még van a /user/lib/lua/luci/model/cbi/subversion/other.lua fájlom, de az most nem érdekes. A gondom pedig az, hogy szépen bejön a felület, ki is olvassa a dolgokat a subversion config fájljából, ha módosítom és rányomok a Mentés és Alkalmazás-ra, akkor le is menti a config fájlban, viszont a subversion-t nem indítja újra. :F Pedig elvileg úgy van, hogy, amit a Map-nak adok első paramétert, azt a szolgáltatást újra kellene indítsa.

Ez miért lehet?

[ Szerkesztve ]

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

(#33088) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott a topicban szereplő router, az fw rajta: DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std és két gép. Mindkettő gigabites lan-nal, de a gyakorlatban nem sikerül elérni a kívánt sebességet.

Anno kb. 2 éve már nekifutottam a témának, akkor sikerült is elérni viszonylag jó sebességet, de most megint nem az igazi az egyik gép cseréje után ill. akkor is csak fél siker volt, mert az FTP nem ment rendesen.
Sokat vesződni nem akarok vele, mert ritkán használom ki, de ha vkinek van bejáratott guide-ja akkor azt végigpróbálnám.

Amire emlékszem 2 év távlatából:
- Lan driver beállításokat piszkáltam: jumbo packet, flow control, interrupt moderation, powersave tiltások, stb...
- Iperf-el sikerült elérni 80MB/s körüli értékeket.
- Win megosztáson belül is másolt kb. 60-70MB/s-kel.
- Az FTP úgy rémlik nehezebb ügy volt, ott többféle szerverrel próbálkozva volt amivel download irányba sikerült a 60-70MB/s-et kihozni, upload viszont 10-12MB/s-et tudott, másik szerverrel 30-40MB/s volt le, 20MB körül fel. Itt a buffer méretek növelése segített valamelyest, de csak a fenti korlátokig.

A kérdés tehát az lenne, hogy:
1. Mit kéne driverben állítani?
2. Mivel mérjek/teszteljek, mit használjak. Melyik ftp szerver lenne a legjobb?
3. Routeren mit kell piszkálni? (ha lehet maradna a DD, Opennel, linux-szal nem vacakolnék, ha lehet, szerintem ezzel a részével az iperf-es tesztek alapján nem lehet probléma)

szerk: HDD-k vegyesen vannak a két gépben, de bírnák az iramot, ezt gépen belül megnéztem másolással.

[ Szerkesztve ]

(#33089) papppapa válasza jbl (#33028) üzenetére


papppapa
csendes tag

Köszi !

Állandóan Access denied -et kapok .

Ü.P.S.

(#33090) Feribacsi555 válasza LetoAtreides (#33086) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Jól veszem ki a linkjeidből, hogy szinte 0 linuxos tudással semmire nem fogok ezzel menni? :D
Mert én ehhez nem értek, webes felületen próbáltam beírni etc/samba/smbpasswd és ebből a leírásból nagyon nem derül ki számomra semmi, hogy ugyan vajon hol tudnám én az én jelszavam beállítani :)

[ Szerkesztve ]

(#33091) parkasz válasza vargalex (#33047) üzenetére


parkasz
senior tag

Üdv!

sed -i 's/ENABLED=0/ENABLED=1/' /etc/hotplug.d/block/50-startservices paranccsal szeretném ezt elérni:

A meghajtó csatlakozásakor lefutó script futása is tiltva van. Az aktiválásához a /etc/hotplug.d/block/50-startservices script-ben az ENABLED változó értékét kell 1-re állítani, de ezt is írja a log-ban. Ha aktiválva van, akkor a szolgáltatások indítása után az USB ledet bekapcsolja.

de ezt az üzenetet kapom

can't create temp file '/etc/hotplug.d/block/50-startservicestBmkl7': No space left on device

Mi a gond? :F

(#33092) parkasz


parkasz
senior tag

Ha a transmission jelszavát megváltoztatom és save and applyt nyomok valamiért nem hajtja végre. Ezt mi okozhatja? :F

(#33093) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok! Abban tud valaki segíteni hogy mitől lehet az hogy én elkezdtem törölgetni csomagokat, mivel nincs szükségem a torrentre, és sok minden másra sem, és miután törölgettem ezeket még kevesebb szabad helyem lett? Igazából nem értem miért van ez, de most a szoftver résznél ezt írja: Szabad hely: 40% (232.00 KB). Fel szerettem volna rakni egy programot, az írja angolul nincs elég hely. Mielőtt töröltem volna bármit 54% körüli szabad helyem volt. Mit lehet vagy érdemes letörölgetni, vagy beállítani hogy több helyem legyen és tudjak rá programcsomagokat is telepíteni? Első körben gondolom nyomjak egy gyári visszaállítást ugye?

-Norbi-

(#33094) Intruder2k5 válasza Norby86 (#33093) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mivel ezek bele vannak forgatva a firmware-be, így nem tudod őket törölni, maximum töröltként jelölni, ami annyit jelent, hogy tovább használni nem lehet, és készül egy bejegyzés, miszerint az adott csomag törölve lett... Ez a bejegyzés viszont további helyet foglal el!

Használj extroot-ot, vagy pedig alap OpenWrt-t!

(#33095) Zotya84


Zotya84
őstag

Sziasztok, elakadtam, így ismét hozzátok fordulok. Adott egy v1.9-es router v1.1.5-ös Vargalex-szel. Eddig az előző volt fent, és ezzel is ugyanaz a gondom: (ez nem saját, egy ismerősé, így nem tudok azonnal változtatni rajta...)

Van egy Samsung S2-es 2,5"-es 640GB hdd, meg egy 80/25-ös digi net. Amikor korábban ext3-ra formáztam a hdd-t, akkor egészen az első újraindításig jó is volt. Újraindítás után viszont nem mountolta fel a hdd-t. Később visszakapta az ntfs-t, így jól működik - majdnem, ugyanis a mountolással így már nincs bajom, azonban van mással: az egyik a DLNA, ezt ugyanis sehogy sem tudtam működésre bírni, semelyik filerendszerrel sem. mappák jól beállítva, konfig tökéletesnek tűnik, és mégsem megy. Odáig már egyszer eljutottam, hogy a samsung (okos)tv-je már látta az eszközt a router mögött (a PC eddig is ment wifin megosztással), de a rárakott tartalmat egyáltalán nem kezelte. Most meg már ott tartok, hogy a tv fel sem ismeri, plusz a szolgáltatást sem tudom elindítani. (Samba teljesen jól megy.)

A következő dolog ezzel kapcsolatban, hogy a transmissiont beállítottam, hogy a dlna könyvtárába tegye a kész fileokat, de azt nem csinálja sajnos meg.
Plusz a sebességgel is gondok vannak. Elindítottam rajta a pár korábbi torrentet, és amíg hashelt, iszonyúan lelassult a router, semmilyen webes felület nem volt elérhető, majd a wifi is elszállt, végül odáig jutott, hogy teljesen megállt, csak a PWR led maradt bekapcsolva, minden más kialudt. Újrapróbálkozás után ugyanez lett a vége, így azokat kipucoltam a hdd-ről gépen, és új letöltéseket állítottam sorba. Először ugyanez fogadott, majd újraindítás után már dolgozott, de miközben a net jól ment a router elérhetetlen volt, majd egyszer csak újra leállt (USB-WAN-WLAN-SYS led sorrendben mentek el a dolgok), de ekkor újraindult minden magától.
Továbbra is a következők vannak: Net teljesen jól megy, a router alig elérhető (mind LuCI, mind Transmission), USB led folyamatosan "karistol", hdd dolgozik, letöltési sebesség meg max 1,14MBps, de általában 3-700 kBps között tetőzik. Androidos remote transmission felületen egész jól követhető az állapot, böngészőben alig. Valamint a Samba is akadozva érhető el. Amint végez a letöltéssel, minden megjavul a dlna-t leszámítva. (A router meleg, de nem érzem olyan melegnek, hogy az gondot okozhasson.

Tehát a kérdéseim a következők:
1. Mi lehet az oka, hogy a hdd használat ennyire megfogja a routert? Az, hogy valamiért nem szereti a hdd-t, az hogy ntfs-re van formázva, vagy valami konfigot cseszhettem el?

2. Mekkora sebességre számíthatunk torrent esetében? Jó értékeket láttunk, vagy az előbbi probléma miatt ilyen lassú?

3. Mi a franc lehet az oka, hogy a transmission a letöltött állományokat nem helyezi át? (Ez a legkisebb bajunk. Szeretnénk, ha a dlna által figyelt helyre kerülnének.)

4. Mi lehet az oka annak, hogy a dlna-t semmilyen filerendszerrel sem sikerült működésre bírni? Szolgáltatás belőve, indítása automatikus, és mégse.

Remélem mindent leírtam. Előre is köszi a segítséget.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#33096) suste válasza Zotya84 (#33095) üzenetére


suste
veterán

Az én tapasztalataim:
1: NTFS felejtős, nekem ugyan így megállt minden, amikor még ezzel próbálkoztam (és még volt itt pár ember ugyan így). Hamár vargalex fw-thasználsz, akkor miért nem használod a beépített formázót (http://192.168.1.1:8081), ami ext4-re formáz? Ez mindent elintéz egyben, partíciók, felcsatolás, SAMBA, transmission, írási jogok.

2: ha visszakeresel akkor voltak itt akik elég jó torrent sebességről írtak, én max 7-800KB/sec-et hagyok neki lefelé, mert a DLNA-t is és a SAMBA-t is használom. Az biztos, hogy a korlátozást használni kell, ne hagyd korlátlanul tölteni.

4: nekem is samu tv-m van, nálam a miniDLNA hibátlanul teszi a dolgát, az uShare-t nem bírtam működésbe hozni:(
azt nem írtad melyikkel próbálkozol te
vargalex alatt a miniDLNA-ban csak a megosztási mappát kell beállítani, és a log és adatbázis helyét, aztán mehet is
Fontos, hogy mind a miniDLNA-hoz, mind a transmission-hoz kell a SWAP, amit szintén beállít a beépített formázó.
Ha ez nálad nem volt, akkor ezért volt elérhetetlenül lassú a router.

3: Én úgy használom,hogy eleve a miniDLNA-ban megadott mappába tölt le a transmission. A logban néha látszik, hogy hibát jelez a félkész fájlnál, de késöbb amikor elkészül, akkor rendesen beleteszi az adatbázisba, szóval teljesen jól működik, szerintem nincsen szükség az ide-oda pakolgatásra.

(#33097) Norby86 válasza Intruder2k5 (#33094) üzenetére


Norby86
őstag

Köszönöm a segítséget, extrooton gondolkodtam már, de még nem fogtam bele, viszont ez a vargalex féle open-wrt az első open-wrt rendszerem routeren, tehát az alap openwrt-t még nem próbáltam. Az teljesen slim, nincs benne csomag? Vagy az miket tartalmaz és TP-Link 1043ND esetén mekkora tárhely növekedéssel járna? Mert ahogy látom sajnos itt kilobájtokról beszélek csak, ez meg önmagában kb semmilyen csomagra nem elég, max egy két kiegészítőre. :( Úgyhogy lehet extroot lesz a vége. Bár most reseteltem a routert és 60%-ra felment a tárhely, na de ez is csak pár száz kilobájt sajnos.

-Norbi-

(#33098) SteveBeard válasza parkasz (#33092) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Nincs több szabad helyed és már nem tudja hova menteni a változásokat.

Steve

(#33099) cimp válasza suste (#33096) üzenetére


cimp
senior tag

A letöltést akkor kell korlátozni ha az internet felől nem kapsz eleget. Ez nekem nem nagyon okoz gondot. A felfelé sávszélesség inkább. Arra tettem egy korlátot. A SAMBA meg a DLNA a belső háló felé forgalmaz ott meg van sávszélesség GB-al.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#33100) Norby86


Norby86
őstag

Van egy kis gondom. Éppen néztem hogy feltudok csatlakozni más nyitott wifi hálózatokra is így kipróbáltam és új hálózatot hoztam létre, de amikor a meglévő saját wifi hálózatomra szeretnék visszamenni és megnyitnám a fület a hálózat -> wifi menüben akkor ezt az üzenetet kapom:

/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute arcombine dispatcher target for entry '/admin/network/wireless/radio0.network1'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/i18n.lua:110: bad argument #2 to 'format' (integer expected, got string)
stack traceback:
: in function 'assert'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>

Ezzel most mit lehet kezdeni?

-Norbi-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.