Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) suste válasza zsül555 (#33550) üzenetére


suste
veterán

te használsz incomplet mappát?
mert én nem.....és nem is értem mi értelme:)
simán bemásoltam a félkész anyagot abba a mappába, ami meg van adva a transmissionban letöltési mappának
aztán fogtam és betöltöttem a torrent fájlt
leellenőrizte a meglévő fájlkat, és már folytatta is
ott lehet még kavarás, ha mappával együtt hozza létre a torrent a letöltendő anyagot, és te nem pontosan ua mappát hozod létre.....ezt a hibát kikerülheted, ha elsőre hagyod,hogy a torrent hozza létre a mappát (meg esetleg 1-2 fájlt), aztán utána tolod fel a meglévő fájlokat ebbe a mappába
ha használsz incomplet mappát, akkor szerintem próbáld meg kikapcsolni, és nélküle feltölteni

(#33552) zsül555 válasza suste (#33551) üzenetére


zsül555
csendes tag

Szia!

valami lehet a .torr és/vagy mappával mert másiknál működik ahogy írtad! kössz

Az incomp mappát akartam a gépen hagyni és done a routerre, hogy ha kész egyből tegye át megy is, de gép trans valamiért mindig visszaál alapbeállításra, már kézzel is átírtam de nem értem miért...
tegnap ma hajnal már működött most reggel már nem :F vissza ált alapra ???

a router + 114 fw megy rendesen! THX vargalex!

off
amíg megírta ezt addig lejött majd 8G, router 50-nell nyomja :DDD a rátöltés tovább tart mint lehúzás, de hát ennyi pénzért ez jár, de ezzel sincs gondom, csak az ubim szarakodik...
azt kéne gatyába ráznom, csak hát érti néne hozzá

up4300+vargalex115+usb hdd > Lubuntu kezdő (mert win-hez szocializálódtam)

(#33553) rgobolos válasza rgobolos (#33536) üzenetére


rgobolos
csendes tag

jaa most látom hogy elég hülyén linkeltem a problémát. :)
szóval
ez
történik a routerrel az elejétől és ez a script volna ami nem működik:

nano /etc/init.d/hdd.a

##########

#!/bin/sh /etc/rc.common
START=65
STOP=30

#mount UUID=3e3efa39-0506-455b-b04c-89fa6353cab3 /mnt/hdd

start()
{
echo -n "Testing USB Partition: "

e2fsck -p /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part1 & sleep 5
echo -n "Mounting USB drive: "
mount -o rw,noatime /dev/sda3 /mnt/hdd

echo -n "Starting hdd aplications: "

#/etc/init.d/lighttpd start
#/etc/init.d/samba start
#/etc/init.d/vsftpd start
#/etc/init.d/vnsatat start
#/etc/init.d/minidlna start
#/etc/init.d/transmission start

echo "Done."
}

stop()
{

echo -n "Closing hdd aplications: "

#/etc/init.d/transmission stop
#/etc/init.d/lighttpd stop
#/etc/init.d/samba stop
#/etc/init.d/vsftpd stop
#/etc/init.d/vnsatat stop
#/etc/init.d/minidlna stop

echo -n "Umounting USB drive: "
sync
sync
umount -l /dev/sda3
echo "Done."
}

restart()
{

stop
start

}

##########

kérlek segítsetek! :)
Köszönöm.

(#33554) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Az FTP szerveren szeretném beállítani az SSL-t, hogy a jelszavak ne igazán plain text-ben futkozzanak a net-en keresztül. Maga az FTP szerver beállítása sikerült, de ezzel az SSL-el szívok. Ezekkel a beállításokkal nem igazán tudok ftp-zni még belső hálózatomról sem:

ssl_enable=YES
force_local_logins_ssl=YES
force_local_data_ssl=YES

Mi lehet a probléma? A syslog-ban ilyesmit találtam:

Nov 3 09:17:55 dropbear[5267]: Child connection from 172.16.1.3:53958
Nov 3 09:17:58 dropbear[5267]: User 'ftp' has invalid shell, rejected
Nov 3 09:17:58 dropbear[5267]: Exit before auth (user 'ftp', 2 fails): Error reading: Connection reset by peer

Üdv: Szabi

(#33555) Sebiferi


Sebiferi
tag

Mitől lehet az (Vargalex 1.1.5 WDR-3600), hogy a QSS(WPS) gomb megnyomására az USB LED nem alszik ki miután lecsatolta a HDD-t? Persze a script aktiválva van. A másik gond, hogy ha újra rádugom a HDD-t, nem csatolja fel - kell neki egy router újraindítás.

[ Szerkesztve ]

Domoticz

(#33556) blacee válasza vargalex (#33546) üzenetére


blacee
csendes tag

Hi!

Köszi, azt már a telepítéskor megadtam: date.timezone = "Europe/Budapest" formában. De kezdettől fogva nem megy a date() függvény... Van még tipped?

Üdv.: Blacee

blacee

(#33557) RexpecT


RexpecT
addikt

Áhh megint kezdi a hülyeséget, volt hálózat de limitált(nem volt net), a konfigfelületet sem tudtam elérni, csak nagy nehezen...

Ezek után újraindítottam a routert, majd puttyon ment a top parancs, és egy 2 perc múlva mintha kikapcsolt volna a router(csak a power led világított) :U , tápkábel ki-be, most megint megy....

Ezek a processzek miért felelősek/ milyen szolgáltatást nyujtanak?

[kworker/u:0]
[kworker/u:1]
[kworker/u:2]

[ Szerkesztve ]

(#33558) tjsz


tjsz
senior tag

Csak félve merem megkérdezni: le lehet menteni 1 file-ba (esetleg kinyomtatni) a fórum összes (mint a 33558) hozzászólását? Eddig nem igazán találtam ilyen lehetőséget.

(#33559) doberman válasza tjsz (#33558) üzenetére


doberman
senior tag

hát rémálmaimban eltünik ebben a topikban felgyült okosság... brrr még belegondolni is rossz lenne.

8lnu

(#33560) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Nekem egy TP-Link TL-WR940N-es routerem van, amit szerintetek érdemes lecserélni erre a WR1043ND-re??
A problémám az, hogy az Internetet a szomszédból kapom (közösen fizetjük és nem lopom..:) ), és a routerem is ott van, s mivel családi házról van szó, így nem csak egy falon kell átjönnie a jelnek.
Két fal választ el a routertől (plusz szekrénysor), s laptopon még elfogadható is a jel, hisz 3-as jelerősséget mutat. Az inSSIDer-el is megnéztem, és -77-82 között ingadozik a jelerősség.
A problémám a telefonnal van(Sansung i9000). Sajnos nagyon gyenge a jel. :(((
Az inSSIDer -84-90 között mér, s ezért sokszor megszakad a kapcsolat.
Pedig szeretném ha a telefonon is jó lenne a vétel erőssége, mert Voip (Pl. Viber) beszélgetésre is akarom használni és ehez elég gyatra a Wifi jelerőssége. :(((
Szerintetek javulna a jelszint ezzel a WR1043ND-vel?
Van itthon ilyen antennám is. Igaz, még csak 1db van, de ez jó hozzá, ugye? :)
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#33561) RexpecT


RexpecT
addikt

Ezaz megint újraindult magától :W

(#33562) RexpecT


RexpecT
addikt

Egyébként ha a legfrissebb vargalex féle verzió van fent, de a beállításokat megtartva frissítettem még egy régebbi FW-ről.
Kérdésem az lenne, hogy a legújabb FW-n telepíthetem ugyanazt a FW-t(sysupgrade), de most beállításokat nem menteném át :F

(#33563) Intruder2k5 válasza RexpecT (#33562) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez teljesen felesleges művelet, felesleges kockázat, bőven elég egy reset! Ehhez a hátulján a gombot tartsd nyomva körülbelül 5-10mp-ig, amíg újra nem indul a vas! Ez látszik majd a LED-eken... Ha ez megvan, akkor minden alapállapotban lesz, tehát a jelszó beállítással kezded!

[ Szerkesztve ]

(#33564) RexpecT válasza Intruder2k5 (#33563) üzenetére


RexpecT
addikt

Igaz, köszönöm szépen!
A meglévő partícióimat hogyan tudom visszacsatolni?

(#33565) Sebiferi válasza RexpecT (#33564) üzenetére


Sebiferi
tag

Szerintem rádugod és fel fogja csatolni.
Nekem legalábbis így volt 1043-3600 váltáskor. Én sem értettem, hogy és miért, de örültem.

Domoticz

(#33566) Moerte


Moerte
csendes tag

Hello!

Kérdezném, hogy szerintetek halott-e a 1043-asom, ha PWR világít, SYS-WLAN villog.
Ping 192.168.1.1 címen válaszol, a böngésző erre a címre a:
Username or Password is incorrect.
Please refer to the troubleshooting below: ...stb ablakot dobja fel.
Telnet ablak felugrik, majd rögtön be is zárul, SSH-n "Network error: Connection refused" üzenetet dob.

(#33567) Intruder2k5 válasza Moerte (#33566) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem halott!

Milyen fw van rajta?

(#33568) Moerte válasza Intruder2k5 (#33567) üzenetére


Moerte
csendes tag

Üdv, vargalex1.1.5 volt rajta és tl-wr1043nd-openwrt-2-original.bin- t próbáltam rátölteni.
Próbáltam a QSS gomb nyomásával boot közben elérni a SYS led gyors villogását, de nem sikerült.

(#33569) Intruder2k5 válasza Moerte (#33568) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Reset gombot nyomd áram alatt 10mp-ig!

(#33570) Moerte válasza Intruder2k5 (#33569) üzenetére


Moerte
csendes tag

Az is volt, visszaáll erre az állapotra

(#33571) Intruder2k5 válasza Moerte (#33570) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Power és a SYS LED-ek állapota, valamint a pingre válaszolás arra utal, hogy a router él! Ráadásul elmondásod szerint még a böngészőben is reagál! Próbáltad a cache-t üríteni?

(#33572) Moerte válasza Intruder2k5 (#33571) üzenetére


Moerte
csendes tag

Most már igen, ugyanaz, két böngészővel is próbáltam. 192.168.1.1 cím beírása után kiegészíti a /cgi-bin/luci-val a címsort és egyből bejön a "Username or Password is incorrect oldal.

[ Szerkesztve ]

(#33573) Intruder2k5 válasza Moerte (#33572) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jajjj bakker, most nézem, hogy Te visszaálltál gyári fw-re! Ez esetben viszont az ESET Smart Security a hunyó...

(#33574) Moerte válasza Intruder2k5 (#33573) üzenetére


Moerte
csendes tag

Köszi nagy vagy, a rutin meg az évek :R
Nincs is node32 a gépemen, de most megpróbáltam Androidról és úgy műxik.
Mégegyszer köszi!

(#33575) Intruder2k5 válasza Moerte (#33574) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs mit! Lehet közben már más biztonsági szoftvereknél is előjön a probléma! Mellesleg köztünk szólva szerintem ez a TP-LINK hülyesége, és nem az ESET-é, már csak a Te példád miatt sem! Gondolom valamit elb@szt@k benne, aztán meg jönnek a workaroundok...

(#33576) tjsz válasza doberman (#33559) üzenetére


tjsz
senior tag

Igen, azért lenne jó lementeni.... De nem tudom hogyan.

[ Szerkesztve ]

(#33577) libus


libus
őstag

Erre valaki? :)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#33578) Zol77 válasza libus (#33577) üzenetére


Zol77
aktív tag

Esetleg vehetsz 4500Ft-ért egy olcsóbb TP-Linket,azt felteszed a szekrényed tetejére,ami wds-en keresztül kapcsolódik a szomszédban lévő routeredhez,majd adja tovább neked a jelet otthon.
Hátránya,hogy a sávszélesség így feleződik,de lesz wifi. Van olyan mód is,ahol megmarad a teljes sávszélességed,de nem lesz wifi,csak kábeles net,de az maxon.
Amúgy bővebben itt olvashatsz róla: [link]
Így viszont nem fontos 13000Ft-ért routert venned,megoldhatod olcsóbban is.
A 1043-as,nem hinném,hogy nagyságrendekkel nagyobb térerőt produkálna.
Még esetleg azt is meg lehetne próbálni,hogy állítani kellene a router antennáján,ez egy próbát megér,nem kerül semmibe.

(#33579) Moerte


Moerte
csendes tag

Sziasztok!
Tud segíteni vki abban, hogy van 2db 1043-as routerem master-client módban üzemelve, de a kliensen nincsen net hozzáférés. Master gyári fw 192.168.1.2 címmel, client vargalex1.1.5 fw 192.168.1.1
Nem tudom jól csináltam-e. Wifi--Felderítés--Csatlakozás a hálózathoz, megadtam a jelszót, hagytam a felajánlott wwan interfész nevet. Első kérdés hogy melyik tűzfal zónabeállítást válasszam? Elküld, ment után szépen feláll ügyfél üzemmódban, de nincs net. Nem tudom kell-e próbáltam az Interfészek--LAN--Szerkesztés--Fizikai beállítások alatt kapcsoltam hidat a lan és az új wwan interfészek közé, de így sem működik.
köszi

(#33580) tomi7711


tomi7711
aktív tag

Sziasztok!

Tervezem a WDR3600 openwrt-sítését. Gyári firmware-re visszatéréskor kell vágni (ha esetleg szükség van rá)

(#33581) Sebiferi válasza libus (#33560) üzenetére


Sebiferi
tag

Szerintem jobb lesz a 1043-al a jelerősség. Igaz nekem csak 3 hétig volt ilyenem de 199mW-on is erősebb volt a jel a lakásban mint az előzővel. (Asus WL500)
Az antenna jó lesz hozzá de nem is biztos, hogy kell majd.

Domoticz

(#33582) Zol77 válasza Sebiferi (#33581) üzenetére


Zol77
aktív tag

Azt is nézd,hogy te egy 7 éves routerhez (Asus WL500) méred a 1043 teljesítményét, neki meg a másik oldalon egy TL-WR940N van.

[ Szerkesztve ]

(#33583) Sebiferi válasza Zol77 (#33582) üzenetére


Sebiferi
tag

Ez igaz!
Én panelban lakom, két falat kellett átlőnie a jelnek a mobilomig - erre alapozva írtam. A teljesítményt alapon hagytam. Sajnálom is, hogy nem próbáltam ki 500mW-on.

Domoticz

(#33584) Sebiferi


Sebiferi
tag

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

Domoticz

(#33585) libus válasza Zol77 (#33578) üzenetére


libus
őstag

Köszi a lehetőségeket! ;)
Nem szeretném felezni sem a sávszélességet, meg a másik megoldás sem jó, hisz a mobil telefonba nem tudok kábelt dugni! :D
Inkább 7,5k-ért eladom a TL-WR940N routerem, veszek egy ilyen 1043-ast, meg hozzá 8dBi-s antennákat, és azzal már szerintem jó lesz a jelem a telefonon is.
Így körülbelül annyit költök a dologra, mintha vennék egy olcsóbb TP-Linket, de legalább megmarad a teljes sávszél. :)
Meg ez a router okosítható + használhatok hozzá Pendrive-ot háttértárként. :)

"Sebiferi" - Neked is köszi a választ! :R
Ezt a 199mW-ot mivel mérted??

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#33586) Sebiferi válasza libus (#33585) üzenetére


Sebiferi
tag

Nem mértem - a router menüjéből állítható a teljesítmény.

Domoticz

(#33587) libus válasza Sebiferi (#33586) üzenetére


libus
őstag

Aha, Ok!
Majd én kipróbálom az 500mW-on! :K
Bár valószínű, hogy muszáj is lesz erre állítani, hisz a szomszédból jön majd a jel, aminek több falon is át kell mennie.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#33588) Azharel


Azharel
aktív tag

Üdv!

Egy elrontott frimware frissítést akarok helyre hozni, jövő héten lesz is hozzá kábelem.
Véletlenül összezártam a soros kivezetésen a gnd és a 3,3v lábakat a panelen, a router mintha újraindult volna legalábbis a ledek alapján, okozhatott ez szerintetek valami kárt ?

(#33589) csixy válasza libus (#33585) üzenetére


csixy
addikt

"Így körülbelül annyit költök a dologra, mintha vennék egy olcsóbb TP-Linket, de legalább megmarad a teljes sávszél. "

20m UTP-kábel szerintem sokkal kevesebbe kerül és még a routered is hazaviheted.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#33590) libus válasza csixy (#33589) üzenetére


libus
őstag

Ez nem is olyan rossz ötlet! ;) Megfontolandó! :K

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#33591) Sebiferi válasza csixy (#33589) üzenetére


Sebiferi
tag

És akkor a szegény szomszéd fog ugyanazokkal a gondokkal küszködni mint most libus. :D

Domoticz

(#33592) csixy válasza Sebiferi (#33591) üzenetére


csixy
addikt

Hát , igen.
De:
-hátha neki nem olyan a mobilja
-hátha neki is van routere

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#33593) libus válasza Sebiferi (#33591) üzenetére


libus
őstag

:D :D :D :C :C
A jel erősséggel a laptoppal nincs baj se a részemről, se az ő részéről nem lenne (szerintem).
Nekem a telefonom veszi gyengén a wifi jelet, s ez a bajom (mert nem tudok így Voip-ozni).
Neki meg nem olyan mobilja van amivel tudna akár netezni.
Nem rég megrendeltem ezt a 1043-as routert, meg ebből az antennából is rendeltem 3db-ot.
A 1043-hoz adott gyári antennákat fel sem teszem! Egyből a nagyobb teljesítményűvel fogom üzembe helyezni a routert. Így nagyobb esélyem lesz a jó vételre! :D

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#33594) Winne


Winne
nagyúr

OFF: itt vannak a szakik, ha itt nem tud senki segíteni, akkor sehol, így megpróbálom.

Adott két TP-Link router, amik tudják a WDS, azaz wireless bridge funkciót. A felső szinten van behúzva a kábel, ott van a modem, az alsó szinten meg gyenge a jel, oda szeretném letenni a másodikat, ahol még van jel, hogy az meg terítse az alsó szintet. Az egyes számú router van kábellel a modemre kötve. A kettes számú routerrel felmegyek az elsőre, ki is írja néha, hogy internetkapcsolat, de nem megy a net, csak az elsőn, általában DNS hibát ír. Ugyanarra a csatornára tettem őket, n only, de b/g/n módban is, jelszót is beállítottam neki, ami az első routeren van, jelszó nélkül is próbáltam. Így állítottam be: [link]

Valakinek építő jellegű 5lete? Én kifogytam.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#33595) FishAir válasza Winne (#33594) üzenetére


FishAir
senior tag

Tegyél fel egy Gargoyle-t, azzal menni fog.
Wireless Bridge

iDontcare

(#33596) Winne válasza FishAir (#33595) üzenetére


Winne
nagyúr

Ezt elég ha a másodikra teszem fel?

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#33597) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Volna egy 1043nd tplinkem szeretném nyomtatószervernek alkalmazni asus mögé.
A kérdésem nagyon egyszerű:
Hogy is kellene beállítanom őket? :))
Az asus rt-n16 on tomato van a tp linken gyári firmver. :B
A segítséget előre is köszönöm.

(#33598) Moerte válasza Winne (#33594) üzenetére


Moerte
csendes tag

Nekem kb 10 perce állt össze, igaz még egyenlőre itt vannak kb 1m-re egymástól.
Nálam így működik:
1.router TP1043ND Vargalex fw, ezen van a net 192.168.1.1 címen AP WDS üzemmódban

2.router TP1043ND gyári fw 192.168.1.2 címen WDS Bridging üzemben

Akkor lett netem a második routerre kötött gépen amikor a DHCP beállítási fülön beállítottam, hogy a default gateway a 192.168.1.1 legyen és beírtam a DNS-eket is amit az 1-es a modemtől kap.

(#33599) Intruder2k5 válasza lolka1980 (#33597) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt is csak azt tudom mondani, amit odaát! Induljunk ki abból, hogy az ASUS IP címe 192.168.1.1...

1. TP-LINK IP címét állítsd 192.168.1.2-re.
2. TP-LINK DHCP szerverét kapcsold ki.
3. LAN portból LAN portba kösd össze őket.
4. Esetleg a TP-LINK WiFi-t kapcsold ki, ha nem kell.
5. 192.168.1.2 címen eléred a nyomtatót.

(#33600) Winne válasza Moerte (#33598) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez jó tipp, ezt még nem próbáltam, de nem nálam van a cucc, hanem barátnőméknél, oda meg csak holnap este megyek újra meló után, aztán megnézem. Két 740N van náluk amúgy. A DHCP-s megoldás jó lesz szerintem. :R

Ha nem, akkor meg leszedem a lejjebb linkelt firmware-t és próbálkozom tovább.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.