Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Graphics válasza Akula (#7450) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs dízelfóbiám, de jelenleg tanuló autónak kellene, és inkább ez mint más márka .

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7452) diablo1984 válasza Graphics (#7451) üzenetére


diablo1984
veterán

Majd lesz, ha egy rosszul választott példányra ráköltöd a gatyád! :K

(#7453) lsc válasza Graphics (#7451) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben normális karbantartást kapott az egyik legjobb dízele a toyotának, de át kell nézetni vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#7454) pokers válasza Graphics (#7448) üzenetére


pokers
senior tag

Én 7 évig használtam egy 2006-os E12 corollát ilyen 1.4-es dízel motorral. Semmi baja nem volt, egy ismerős csapott le rá mikor eladó sorba került. Azóta is nagy megelégedéssel használja.
Mielőtt megveszed, mindenképp nézesd át márkaszervizbe, mert ki tudják olvasni a porlasztók állapotát. Ez már elég sokat elárul a motor állapotáról.
Egyébként láncos motor.

(#7455) Graphics válasza diablo1984 (#7452) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mint bármelyik autó esetében. :)

A lényegre koncentráljunk.

Benzines van Jazzből, a Toyotából most dízel a kiszemelt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7456) diablo1984 válasza Graphics (#7455) üzenetére


diablo1984
veterán

2000es évek toyotáinak volt egy agyonüthetetlen benzines állománya, max a gyűrűje hajlamos leragadni és olajat enni, de a világból kimegy. Egy tizenéves dízelben már van turbó, nagynyomású rendszer, adott esetben kettőstömegű, valamint jellemzően a dízeleket hajtották is, így az óratekergetés jobban elkapja őket!
Sok autó a motorválasztékának nincs ennyire jó benzines alternatíva, ez a hirdetéseken is látszik, hogy a dízele olcsóbb mint a benzines.....
De ha már dízel vonal, akkor a 2 literes jobban ajánlható, mint a 2,2-es, de az 1,4 -es dízel is agyonüthetetlen és kettőstömegű sincs tudtommal benne!

(#7457) dh66e válasza Akula (#7450) üzenetére


dh66e
veterán

Dízelem van,15 éves.Dobjam ki mert kuplungozni kellett? :DDD

(#7458) Akula válasza dh66e (#7457) üzenetére


Akula
őstag

jajj, írtam én neked ilyet? nem emlékszek. isten ments, hogy kidobd.
ez hogy jutott eszedbe? miből következtettél rá? :F

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#7459) Graphics válasza diablo1984 (#7456) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Aktívan nezelodok, aztán hátha :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7460) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Nem a dízelt fikázva, de tegnap M2-n 5 olyan P-s rendszámú autóval is találkoztam amiből ömlött a füst! Na már bocsánat, de ez nem a Diesel hibája, hanem annak fantasztikusan okos vizsgabiztosnak, aki engedi itthon levizsgázni az ilyen hulladékokat!
A 13 éves dízeled sem feltétlen füstöl, max egy picit kormol, de menet közben nem húzol füstcsíkot!

Na pont itt a TC cikk

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#7461) Dorian


Dorian
félisten

Hirtelen felindulásból ezt lefoglalóztam:
[link]
Ugye nem csináltam hülyeséget?
Nagyon nem egy sportautó, de 2 kisgyerek + 2 kutya kombóhoz sajna kell ekkora autó, és elsődleges a megbízhatóság és biztonság.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7462) Dare2Live válasza Csabroncka (#7460) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Bármit át lehet tolni műszakin. Tényleg bármit.
Elképesztő füstgenerátorok járják az utakat.

Euro5 2009től mindegyik dizelben ott a részecskeszürő. Ami 400-600.000Ft és átlagban 150.000 tisztítással 200.000kmet bír. Megadja magát 4-5év után lehet találgatni hány vállalkozás cserélteti és hány kötteti ki.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7463) Dare2Live válasza Dorian (#7461) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"és elsődleges a megbízhatóság"

Legalább átnézetted foglaló elött? Vagy csak láttad, hogy szépen ki van takarítva, lemosva és izgalomba leraktad a foglalót? Szervízkönyv vmennyire leelenőrizve? hamár szóba került nemrég DPF volt már cserélve vagy neked fog 400-500ba fájni?

btw a 2.0át nem ismerem de a 2.2es az egyik legproblémásabb Toyota Dizel.

Bocs

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7464) Dorian válasza Dare2Live (#7463) üzenetére


Dorian
félisten

Nem nézettem át, általában szerencsém szokott lenni ;]
Fingom sincs hogyan lehet leellenőrizni a szervizkönyvet, úgyh arról sem, volt-e cserélve a DPF, de asszem az utolsó bejegyzésben (németül) szerepel vmi olyasmi, h diesel szűrő cserélve, ami nem az olajszűrő, mert arra volt külön rublika.
Ahogy olvastam, a 2.2 DCAT a legmegbízhatatlanabb, a 2.0 D4D a legmegbízhatóbb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7465) Csabroncka válasza Dorian (#7464) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Nem nézettem át, általában szerencsém szokott lenni" ez egy igen komoly hiba volt a részedről, nem sértésnek szánom, de ezt általában azok csinálják ahol van pénz lóvéra, 3 milla ember :((( (persze ettől még lehet szerencséd)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#7466) Akula válasza Dorian (#7464) üzenetére


Akula
őstag

használd egészséggel :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#7467) pècsimunkás válasza Dorian (#7461) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Gratulálok hozzá ! Gyönyörű autó !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#7468) dh66e válasza Akula (#7458) üzenetére


dh66e
veterán

Nem,csak ez megütötte a szemem.
dízel. 13 éves.
Az viszont tényleg független hogy milyen autó ha karban van tartva,rendesen.

(#7469) Dare2Live válasza Dorian (#7464) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Innen akkor már csak annyit tudok mondani, hogy legyen szerencséd és sok hibamnetes kmet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7470) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok!

Szemezgetek a 2007-2008-as évjárató 1.8as Avensis wagonokkal.

Ezek álltalában 150k - 220k km-t futott darabok.
Mit kell figyelni, mi az ami ekkorra már csereérett, vagy már cserélve kellene, hogy legyen?

A hirdetések szépek, minden földi jót leírnak róluk, de jobb úgy odamenni, hogy tudjam mi az amit nézni kell.

(#7471) diablo1984 válasza Drughi (#7470) üzenetére


diablo1984
veterán

van ott 4-500 ezret futott is jó néhány, max 200ra van optimalizálva a kilométer!

(#7472) makaay2


makaay2
tag

Sziasztok!
Én is beléptem a Toyota tulajok körébe. Egy Corolla HB comfort style tech modellel. :) Kérdésem gondolom kicsit általános, csak szeretném tudni, hogy akinek ilyen kocsija van, annak milyen véleménye alakult ki?

Illetve a másik kérdésem ,hogy erre a 2019-es modellre ha jól hallottam, fel lehet (majd) tenni az Apple carplay-t? Válaszokat előre is köszönöm.

(#7473) Drughi válasza diablo1984 (#7471) üzenetére


Drughi
addikt

Akkor ezek szerint meg se nézzem a 200e felettieket?

Mikor kell ezeket nagyszervizelni(vezérlés?)
Vagy mi az ami egy 10-12 éves kocsinál már biztosan cserés lehet és horror ára van?

(#7474) diablo1984 válasza Drughi (#7473) üzenetére


diablo1984
veterán

Jó lehet egy 400 ezret futott is, csak az előélete lekövethető legyen olajcseréket tekintve. De a kintről jöttek 90%-a biztosan óratekert, és ki tudja honnan tekerik vissza, mert a toyota bele viszonylag jól bírja a használatot, nem málik, kopik, szakad általában, egy 200ezret futottról nem mondanád meg,hogy mennyi van benne csak beltérről, főleg ha nem valami munkásautónak használták(ez még nem jellemző), hanem gazdája van! De 3-400ezret futott bál is lehet jó állapotú, na kintről ezeket veszik meg fillérekért és lövik vissza 200 körülire, de persze semmi előélet papír nincs róla, csak az orvos tulaj templomba járós szövege, vagy ha van szervízkönyv, annak is valami ismeretlen nem szakszervíz bélyegzőjével megpecsételve, ami persze ellenőrízhetetlen....
Nézegesd őket, ami fontos, hogy ha meleg a motor, akkor túráztasd meg, hogy az már fájjon a gazdának is, ha löki a kékes füstöt, akkor eszi az olajat, mert vagy kopott a motor, vagy leragadt az olajlehúzó gyűrű(tipushibája a 2000-es évek toyota motorjainak), ha ez letapadt és kikopik belőle az olaj, akkor a motor is eléggé kukás.... De még ha eszi az olajat, és együtt tudsz vele élni(mint én is a yarissal), akkor jó alkualap, ha egyébként rendben van!

(#7475) diablo1984 válasza Drughi (#7473) üzenetére


diablo1984
veterán

az 1,6-1,8-as az tudtommal láncos vezérlésű, azt meg akkor kell ha csörög, nekem volt yarisom 275e km-rel, gyári lánccal, haverékéban 325e km van és még abban sem volt csere. A láncos vezérlés az közel örök életű, ha megkapja a megfelelő olajat a megfelelő időben, de akkor a benzines toyota motorok is örökké élnek, ha ezeket megkapják(meg persze a minőségi szűrőket is).

(#7476) Drughi válasza diablo1984 (#7475) üzenetére


Drughi
addikt

Köszönöm, ha oda jutok, így fogok tenni!

(#7477) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Vettem 4 gyári Toyota felnit gyári szenzorral! A jelenleg használt gyári lemezfelnin szintén van TMPS.
Kérdés: E15 facelift (2014-es gyártás), tud-e 2 szettet megjegyezni külön, illetve fel kell- tanítani a gyári TMPS-eket is?

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#7478) Drizzt válasza makaay2 (#7472) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Milyen motorral vetted?

Carplayrol honnan van info? Hivatalos megerositest sosem lattam.

I am having fun staying poor.

(#7479) makaay2 válasza Drizzt (#7478) üzenetére


makaay2
tag

1.2 benzines. Külföldi oldalakon néztem, hogy a 2019-es HB elméletileg már tudja, de aztán ki tudja... :)

(#7480) KTTech válasza Csabroncka (#7477) üzenetére


KTTech
veterán

Fel kell tanítani, Techstream-el gond nélkül megy. De a TS-ben csak egy szettet lehet beállítani (5 szenzor), ha jól emlékszem..

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7481) pècsimunkás válasza makaay2 (#7472) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Lentebb olvastam , hogy 1,2 turbós az autód .
Nekem a motorról van véleményem , az autóról nincs , mert előző szériás Aurisom van 1,2 t - vel . Baromi jó motor ! Jó a fogyasztása , de be is lehet vele sorolni ;] ! Nem fogod megbánni !
Majd írd meg a tapaszalataidat !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#7482) L4mie válasza diablo1984 (#7475) üzenetére


L4mie
veterán

422ezres estimám/previa is gyári láncos volt, motorja tökéletes volt:) más szinten már volt baja, de kölcsönzős autó volt 2 vel előttem.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7483) eastsider válasza KTTech (#7480) üzenetére


eastsider
nagyúr

toyota budánál 5k-ért tanították fel a 2. szettet

jól hanzik ez a techstream. vajon le lehet valahonnan legálisan tölteni?

[ Szerkesztve ]

(#7484) No.01 válasza eastsider (#7483) üzenetére


No.01
őstag

Most legalis legyen vagy olcso? :DDD

Mellesleg nemigen lehet, ha jol tudom... bar lehet van mas progi is amivel mukodik, de a tapasztalatom az, h ami mukodik az alltalaban nem ingyenes. Anno en vettem v.mi progit az appstorbol ami mukodott is tok jol. Egyszeri vasarlas tan 25EUR volt akciosan karacsony kornyeken. (eredeti ar tobb volt, de megerte volna azt is)
Sajna most telefonvaltas kozben vagyok igy a konkret app nevet nem tudom megmondani.

(#7485) eastsider válasza No.01 (#7484) üzenetére


eastsider
nagyúr

[link]

legálisant kérdeztem. nekem is kidobta google .... :D

[ Szerkesztve ]

(#7486) Csabroncka válasza eastsider (#7483) üzenetére


Csabroncka
addikt

Tehát megjegyezte egyszerre a 2 szett/8db TMPS adatot

(feleslegesen nem akarom megcsináltatni....)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#7487) eastsider válasza Csabroncka (#7486) üzenetére


eastsider
nagyúr

szett váltáskor össze kell "párosítani", de azt meg tudod csinálni te a kocsin

(#7488) L4mie


L4mie
veterán

Urak, van valakinek tapasztalata vele, hogy ikerbabkocsi (tandem) befér az E12 csomagtartójába O.o
:U

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7489) KTTech válasza No.01 (#7484) üzenetére


KTTech
veterán

Nem a Carly for Toyota volt? Az akciósan lehetett 25 körül, és egész jó dolgokat tud (35 a normál ára, ha jól rémlik).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7490) No.01 válasza KTTech (#7489) üzenetére


No.01
őstag

:K

(#7491) eastsider válasza KTTech (#7489) üzenetére


eastsider
nagyúr

csak a carlys adapterrel megy?

(#7492) KTTech válasza eastsider (#7491) üzenetére


KTTech
veterán

Holnap kiderítem, van a fiókban pár adapter (a beállításaiban nem csak a sajátja van).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7493) Dorian válasza Dorian (#7464) üzenetére


Dorian
félisten

Tegnap hazahoztam az autót 150 km-ről. Eddig jó ;]
Mondjuk a tempomat működésére még nem jöttem rá, sosem volt ilyen autóm.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7494) No.01 válasza Dorian (#7493) üzenetére


No.01
őstag

Kapcsold be :DDD
(gomb a kar jobb oldalan, majd a kivant sebessegnel poccintsd lefele ;) )

(#7495) zoltan.bagi válasza Dorian (#7493) üzenetére


zoltan.bagi
csendes tag

Mondjuk lehet hasznos elolvasni a használati utasítást :))
Végén az on/off. Utána lefelé adott sebesség rögzítése. Ha már tempomattal mész felfelé húzva +1,6km/h, lefelé -1,6km/h a beállított sebességhez képest. Magadhoz húzva inaktiválja. Felfelé húzva visszaállítja az előzőt.

(#7496) dh66e válasza zoltan.bagi (#7495) üzenetére


dh66e
veterán

Főleg ha van neki hozzá.

(#7497) Dorian válasza No.01 (#7494) üzenetére


Dorian
félisten

Ja, eddig csak benyomtam a bajuszkapcsoló végén lévő gombot és vártam a csodát.
De ezen kívül lehet fel, le és magam felé is pöccinteni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7498) Gaben92 válasza Dorian (#7497) üzenetére


Gaben92
őstag

Amugy valaki meg tudja magyarazni miert van ON/OFF gomb a tempomat karon? :DDD

He bekapcsolod az ON-nal akkor ugy meg semmi se törtenik mert kell neki egy setpoint. Ha ralepsz a fekre, vagy magadra huzod a kart (cancel) akkor meg deaktivalod de ettöl fuggetlenul bekapcsolva marad. Ilyenkor SET-tel lehet neki adni ujat, vagy RESET-tel visszaallitani az elözöt.

Na most... Ha be van kapcsolva de nincs setpoint mert sose adtal meg, vagy deaktivaltad a fekkel esetleg cancel-lel akkor az olyan mint ha kikapcsolt tempomattal mennel.

Minek kell ON/OFF gomb? Set/Reset/Cancel harmas böven eleg lenne... :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7499) Akula válasza Dorian (#7493) üzenetére


Akula
őstag

pedig szerintem jobb, mint azokban a kocsikban ahol a kormánykerék egyik gombját ennek szentelik és azzal az egy gombbal kell beállítani, kioldani, sebességhatárolót vagy tempomatot kiválasztani. áhhh, egy horror.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#7500) No.01 válasza Gaben92 (#7498) üzenetére


No.01
őstag

A kerdes jo. Szvsz lehetne default ON is es akkor csak poccinteni kellene.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.