Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Doki16 válasza Drizzt (#6149) üzenetére


Doki16
addikt

Köszi a részletes leírást :)

Gondolom a sedan verziót pórbaltád. Az nekem nagyon nem jön be már kinézetre se. Az európai piacon a Corolla TS fog tarolni ebben biztosak lehetünk.

Ha a jó fogyasztás és a környezettudatosság a szempont akkor csak a Toyota marad. Mai napig a Prius vonal a legjobb károsanyag kibocsátású benzines. [link] Ott van egy panda de az gázos.

(#6150) sasa134: Gratula hozzá :) Mindig van igény a képekre :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#6152) Drizzt válasza Doki16 (#6151) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen, én a Sedant próbáltam. Nekem valahogy ha autó, akkor sedan, s semmi más. Egyszerűen furának tartok minden más kivitelű autót. Sokáig nem tudtam eldönteni, hogy tetszik-e az autó, képeken az eleje oldalról nem néz ki túl jól. Ami kifejezetten zavart rajta, az a króm szürke a lámpák mellett. Szerintem nagyon nem illik oda. Ami az alap színeivel élőben is így volt. Viszont sötét színekkel élőben kifejezetten gyönyörűnek tűnt.

Volt már egyébként HB hybrid is biztosan a kereskedésben ahol voltam, szerintem TS is, de arra most nem merek mérget venni.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#6153) molnarkrav


molnarkrav
csendes tag

Sziasztok! 2013-as Yaris Touch and Go 2-re lehet valahogy car play-t varázsolni?

(#6154) molnarkrav válasza molnarkrav (#6153) üzenetére


molnarkrav
csendes tag

Ezek szerint sehogy.
https://www.apple.com/ios/carplay/available-models/

[ Szerkesztve ]

(#6155) gaborbol


gaborbol
őstag

Tegnap bedobta a p2 a piros haromszoget, 312k km volt az eredeti aksiban, 2007-es a joszag.

Nincs kedvem/idom szorakozni vele, helyi kis ceg, kizarolag Prius aksi javitassal foglalkozik fog felujitott aksipakkot cserelni benne.
$1000 dollar, szamlaval, ket ev garral tokkal, vonoval.
Volt egy $750 es ajanlat, de messze, meg egy $500 dollaros is, de az csak gyalog ember, se ceg, se szamla.

$4000 ert vettem 5 eve, es egy kerekcsapagy, egy kabin venti, es egy fenyszoro izzo volt a teljes hibalista es belement kb 100.000 km. Soha nem volt ennyire megbizhato autom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6156) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Uj autot amugy ha vesz az ember, hogyan erdemes eldonteni, hogy honnan? Termeszetesen fontos az ar, de egyeb tenyezoket mit kell figyelembe venni? Tervezem, hogy irok a markakereskedeseknek, hogy mit szeretnek, mi lenne opcionalis a felszereltsegbol. Meg megirom, hogy miert javasolnak, hogy naluk vegyek, ha azonos ajanlatok erkeznek. Ez jo taktika? Toyota uj arbol sikerult mar faragnotok? Ha igen, mekkorat?

I am having fun staying poor.

(#6157) Uzmany válasza Drizzt (#6156) üzenetére


Uzmany
őstag

Nekem az a tapasztalatom, hogy a készleten lévő autók esetén tudsz kedvező árat kapni (Németország).

® visions created with passion

(#6158) molnarpeter válasza Drizzt (#6156) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ár legyen az első szempont, de legyen kikötve minden (összes rejtett költség, szőnyeg, háromszög, eü doboz...), illetve a Toyota nem ad sok kedvezményt, míg egy VAG elég sokat (csak nézd meg hahun pl :).)

(#6159) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Ha minden jól megy, június-júliustól topic tag leszek egy Corolla HB 2.0 hybridnek köszönhetően. Kíváncsian várom, első új autó, látatlanban rendelve (a sedant, kombit azért megnéztem :) ), amint megjön, egy párezer km hosszú körúton bejáratjuk. :)

(#6160) Doki16 válasza motoflug (#6159) üzenetére


Doki16
addikt

Uhh irigyellek :D Baromira bejön az új Corolla nekem. Az a 2.0 hybrid meg ütősnek ígérkezik az eddigi tesztek alapján :)

Milyen felszereltséggel kérted?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#6161) motoflug válasza Doki16 (#6160) üzenetére


motoflug
őstag

Nekem is nagyon bejött a külső. Sajna kicsit szűkös lesz a csomagtér, de most cabriom van, eddig is megoldottuk. :) Mentem az 1.8 C-HR-el, nekem nem tetszett a motor "karakterisztikája', így a 2.0 mellett döntöttem. Igazi sleeper lesz, alap szín, felni, (nekem nagyon bejön), Tech csomaggal, na meg riasztóval. ;)

(#6162) Doki16 válasza motoflug (#6161) üzenetére


Doki16
addikt

Akkor a TS-t kellett volna venned :)

Nekem 1,8-as Aurisom van. Nem mondom, hogy erős, de azért bőven használható a maga 136 lóerejével. Az új 1,8-as hibrid sajnos gyenge lett szerintem azzal a 122 lóerővel. Tehát ha a CH-R motorjába csalódtál 1,8-ként akkor a Corolla még rosszabb lett volna :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#6163) motoflug válasza Doki16 (#6162) üzenetére


motoflug
őstag

Céges autó lesz, így a hybrid vonal kötött volt, miután kiesett, amit kinéztem. :) Szerintem jóban leszünk, így egy 16 éves autó után meg pláne. :B

(#6164) gboszi


gboszi
senior tag

Bakker ki az a féleszű őrült barom aki tervezte, hogy ha lezárom az elektromos ablakokat, hogy a gyerekek ne csesztessék, akkor ÉN SEM tudom fel/lehúzni... :((( :(
Toyota Auris TS 2018

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6165) Ehnaton88


Ehnaton88
csendes tag

Sziasztok én is beálltam a sorba egy Auris 1.6 benzinessel, ha minden igaz akkor a hó végén megérkezik.
Sok helyen olvastam, hogy a mirrorlink működik a touch 2 -n , az nekem elég a navigációhoz (remélem)
Szerintetek várható, hogy a toyota kiad frissítést, és működni fog az android autó is?
Úgy láttam, hogy a fejegység ugyan az a típus újabb modellekben, ami már tudja ezt a funkciót.
Nincs bajom a telefontartós megoldással, de ha megy a képernyő megosztás, akkor tartó se kell ;]

[ Szerkesztve ]

(#6166) Doki16 válasza gboszi (#6164) üzenetére


Doki16
addikt

Ez komoly? :D Eskü holnap kipróbálom, nem lehetnek ennyire hülyék? :)
Lehet, hogy csak nemes egyszerűséggel úgy oldották meg, hogy elvágták a tápot mindegyik ablaknál?

(#6165) Ehnaton88: Samsung S3 volt az utolsó amit tudta a mirrolinket. Tuti, hogy nem lesz rá AA, se CarPlay.
A legújabb Corolla infotainment rendszerét nem ismerem, de még a C-HR se tudja egyiket se. Az Auris meg már 2015-ös Touch 2-t kapta meg.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#6167) Geresics válasza gboszi (#6164) üzenetére


Geresics
addikt

Már 2007-ben is így volt... ;)
Engem jibban idegesít, hogy nincs a CD lejátszón Pause, csak Mute, és olyankor megy tovább a CD...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#6168) dkpisti


dkpisti
tag

Sziasztok!
2003-as Corollába (wagon) kellene bal első féltengely szokásos tipushiba elrohadt ki az aki cserélt már esetleg utángyártott-ra vagy inkább bontásra ítélt autóból érdemes kiszedni.
Dízel féltengely jó egyébként a benzinesbe?

Elrőe is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#6169) gboszi válasza Geresics (#6167) üzenetére


gboszi
senior tag

Komolyan, akinek eddig elmondtam azt mondta hogy en vagyok a hulye. Van egy gombom amivel tudom magam korlátozni:) ha nem akarom magam korlátozni, akkor megnyomom mégegyszer :) jah a cd lejátszo se rossz. Bár 10 éve nem hallgattam cd-t szoval erre szerintem soha nem jöttem volna rá :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6170) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Abban segítsetek egy picit, hogy mennyire van nekem az alábbiakra szükségem:
- LED fényszóró vs. vetítőlencsés fényszóró
- LED hátsó lámpák

Kb. ezek tűnnek elsőre hasznosnak a style felszereltségből. Node: mennyivel leszek ettől jobban látható, illetve mennyivel fogok ezektől jobban látni, mint az alap megoldásokkal? Corolla hybridről van szó még mindig.

Van ezen kívül más is, de azok számomra biztosan nem adnak extrát. Persze menő a sötétített üveg, de talán lehet nélküle élni. :D Nagyobb felnik: ez se tűnik feltétlen előnyösnek, bár a felnik amikkel adják elég dögösek.

I am having fun staying poor.

(#6171) molnarpeter válasza Drizzt (#6170) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

LED fényszóró adaptív? Jobb fény nagyon hasznos, ha este is vezetsz. A casco véd úgyis, de amúgy drága móka, ha sérül. Hátsó lámpa az csak design.

(#6172) Doki16 válasza Drizzt (#6170) üzenetére


Doki16
addikt

Nekem elől Bi-Led van az Aurisban és simán megéri az árát. Tűéles a vetítési képe és gyönyörűen mindet bevilágít. Este imádok vele vezetni. Teljesen automata a fényszóró és a távolsági. A Corollában gondolom fejlesztettek még rajta, tehát csak jobb lehet. Bármilyen halogénnél fényévekkel jobb :)
A hátsó lámpa már alapból ledes kellene, hogy legyen nem, hogy feláras. Az Aurisban a helyzetjelző már alapfelszereltség részen ledes elől hátul. Nevetséges a Toyota részéről, hogy egy Hybridben még mindig izzókat használ mindenhol.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#6173) Ehnaton88 válasza Doki16 (#6166) üzenetére


Ehnaton88
csendes tag

S8 ban a beállítások között nekem van mirrorlink, azért majd kipróbálom, hátha

(#6174) Doki16 válasza Ehnaton88 (#6173) üzenetére


Doki16
addikt

Nekem is van a telefonomban. A TV-vel simán müködik is. Csak a Toyota a régi ósdi USB-n keresztüli mirrorlinket támogatja.

Mondjuk lehet, hogy neked talán menni fog. Ezzel a módszerrel próbáld majd ki. [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#6175) gboszi válasza Drizzt (#6170) üzenetére


gboszi
senior tag

Budapesten megmutatom egyik este :) az egyik legjobb dolog. Én ennek, meg a tolatokameranak örültem a legjobban. Szerintem azt mindenképp kérd.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6176) Doki16 válasza gboszi (#6164) üzenetére


Doki16
addikt

Kipróbáltam én is :) Ha benyomom a gombot akkor az összes ablakot letiltja a sajátomon kívül :D
De legalább egy működik, mondjuk fura ez a megoldás.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#6177) diablo1984 válasza gboszi (#6164) üzenetére


diablo1984
veterán

Japán szokás, az én Isuzu Trooperemben is így van, konkrétan mindent blokkol még az anyós oldalit is, csak a vezető oldali marad fel és lehúzható!

(#6178) Drizzt válasza gboszi (#6175) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Koszonom a felajanlast. A problema az, hogy a Style csomagban van csak benne, ami 580k, mas meg nem nagyon kene belole. Annyit meg azert csak nem er.. Rakerdeztem, csomagon kivul nem lehet kerni.

I am having fun staying poor.

(#6179) gboszi válasza Drizzt (#6178) üzenetére


gboszi
senior tag

Annyit meg lehet alkudni simán...

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6180) methyl


methyl
tag

Sziasztok!
Olaj csere előtt állok, Toyota Corolla 1.4 VVTi, 2003-as évjárat (benzines).
Milyet rakassak bele? 5W30? Ezt ajánlották a legtöbben.
Az előző tulajdonosa 10W40-el használta (Castrol Magnatec).

''Nem én vottam''

(#6181) Core2duo6600 válasza methyl (#6180) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Azt amit a gyártó előír.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6182) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Toyotánàl a kötelező szervízt mennyire veszik szigorúan? 15000-es szervízre 14000km-nél került sor, a következő a 30000-es szervíz lesz, ha mondjuk 29400-nál viszem az nagy gond? Vagy +-pár szàz km nem számít?

iPhone 13 Pro Max

(#6183) psycroptic válasza jozsi252 (#6182) üzenetére


psycroptic
őstag

Idekinnt 1000Km és/vagy 2 hét a határidö/táv. Korábban bármikor lehet vinni.

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#6184) pècsimunkás válasza psycroptic (#6183) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem 2000 km -t mondtak kint . De természetesen inkább előbb viszem mint utóbb .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#6185) jozsi252 válasza psycroptic (#6183) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi! Igazából arra értettem hogy esetemben átléptem a 15 000km-t, hogy az nem probléma-e. De akkor ezek szerint 1000-1500km környéke belefér simán, nekem csak max pár százzal lenne több.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#6186) Drizzt válasza gboszi (#6179) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Gondolom nem attól függ, hogy kér-e az ember style csomagot, hogy mennyit lehet alkudni. Így igazából nem számít a kérdés szempontjából. Akárhogy nézem, abszolút értékben kb. félmillió pluszt kellene kifizetni egy csomagért, amiből csak egy dolog érdekel. Nem tűnik egy jó dealnek.

I am having fun staying poor.

(#6187) Core2duo6600 válasza jozsi252 (#6185) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Úgysincs azonnal időpont.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6188) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
A mai nap eseménye:
Toyota Corolla Verso 1.6, 2008 évj. Elvittem szerelőhöz futómű beállításra, 10 óra körül hív, hogy van-e valami indításgátló a kocsiban, mert nem indul akármit csinál. Mondom neki nyomja be jobban a kuplungot, mondja, hogy ezt ismeri itt más baj lesz.
Visszahív fél óra múlva, hogy beszélte egy Toyota -s ismerősével és ilyenkor azt kell csinálni, hogy ablakot felhúzni, kiszállni a kocsiból 2 lezárni majd kinyitni, beülni és indítani.
Azt mondja gyermekbetegség néha elveszti a jelet a kocsi a kulccsal vagy valami ilyesmi :F
Már kicsit kezd sok lenni ez a gyermekbetegség nekem :DDD
Másnál is volt már ilyen?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#6189) DjKoxi válasza Nerazim (#6188) üzenetére


DjKoxi
senior tag

A totalcar erőmérő adásában egy Yaris volt a fékpadon, és kb hasonlóan érdekes megoldással kellett a kipörgésgátlót kikapcsolni. Japán logika :)

(#6190) Doki16 válasza DjKoxi (#6189) üzenetére


Doki16
addikt

Priuson még bonyolultabb :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#6191) psycroptic válasza jozsi252 (#6185) üzenetére


psycroptic
őstag

Ha igazán megnyugtató választ akarsz, akkor hívd fel akihez vinned kell szervízre, mert pl. Skynak 2000Km-t mondtak és ö is idekinnt él, habár Magyarországon viszi mühelybe. Szóval én Sem tudom biztosra csak tippelem, hogy pár száz kilométer nem lehet gond. :B

PSNID: Tomy83PS

(#6192) DjKoxi válasza Doki16 (#6190) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Hihetetlen :Y :F

(#6193) gaborbol válasza Doki16 (#6190) üzenetére


gaborbol
őstag

Erre azert az uj taviranyito hazi programozasa is raver nyitas zaras funkcioval :DDD

Step 1
Insert the current fob into the dashboard slot, then remove it. Repeat this sequence three more times for a total of four "in/out" sequences. Insert the fob a fifth time and leave it inserted.
Step 2
Open and close the driver's door a total of six times.
Step 3
Remove the old fob from the slot. The Prius is now in fob programming mode.
Step 4
Insert the new fob and let it remain in the slot. Watch the blinking red light on the dashboard. When the light stops blinking and goes out, the new fob is programmed.
Remove the new fob. Test both fobs to ensure they work properly.

Programming Door Lock/Unlock
Step 1
Open the unlocked Prius driver's door. (It doesn't matter if the other doors are unlocked or not.)
Step 2
Insert and remove the present fob into the dashboard slot twice within five seconds.
Step 3
Close and open the driver's door twice, then remove the old fob.
Step 4
Insert and remove the old fob again once.
Step 5
Close and open the driver's door twice again.
Step 6
Insert the old fob in the slot, get in the Prius, and close the driver's door.
Step 7
Press the power button without pressing the brake pedal, wait a second, press the power button again, wait another second, and press the power button a third time to turn the car off. Wait a second, press the power button yet again, wait a second, press it once more to again turn the car off.
Step 8
Open the door, exit the Prius, and remove the old fob from the slot. The "add mode" is now engaged. (The Prius should automatically lock and unlock the doors twice to verify "add mode" is activated.)
Step 9
Press both buttons on new the fob simultaneously and hold both down for a second and a half. Within three seconds of releasing the buttons, press just the lock button. The Prius should respond by locking/unlocking the doors. This verifies that the new fob is working.

Exit the programming mode by opening the door or putting a fob in the slot.

Mondjuk nekem jol jott, mert csak megvettem az uj taviranyitot, es siman megcsinaltam markaszerviz nelkul a haz elott.

[ Szerkesztve ]

(#6194) Doki16 válasza gaborbol (#6193) üzenetére


Doki16
addikt

Mennyit agyalhatnak ezen a Toyotánál, hogy milyen kombinációkat találjanak ki :D

Amikor megvettem a kocsimat nem működött az automata beparkoló rendszer. Rákerestem a neten és kalibrálni kell. A kalibráló menübe megy úgy lehet belépni, hogy miközben "jár" a motor nyomva tartom az IPA gombját és ötször fel le kapcsolom a helyzetjelzőt gyorsan :D Agyament egy metódus. Ilyen hülye kombinációkat figyel a kocsi, de bezzeg arra már képtelen, hogy kijelezze amikor kiégett a féklámpa izzóm :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#6195) pècsimunkás válasza psycroptic (#6191) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Kint 2000 km-t mondtak , ahogy írtam is , otthon 1000 vagy 1500 km . Erre nem emlékszem pontosan . De , ahogy fentebb írtam is , inkább előbb viszem mint utóbb , ha véletlenül gond van akkor nehogy azt mondják , hogy túl sok volt a km , ugrik a gari . A szó elszáll ...
Nyáron viszem olajcserére az autót megint - ha csak nem jön közbe a húsvéti szabi után még egy haza út . Elvileg otthon tudom megint cseréltetni az olajat , de ha sok lesz a km elviszem itt aztán kész . Műszakira úgyis kell vinni az autót júliusban , megcsináltatom max akkor . Itt sajnos csak 3 év az első műszaki . Mondjuk ha nem lesz semmi extra , csak elviszem , aztán átmegy a műszakin . Tökéletes állapotban van az autóm . Lehet hülyén hangzik , de büszke vagyok rá .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#6196) gboszi


gboszi
senior tag

Nincs valakinek kölcsönbe egy Mini VCI kábele? Belelesnék a kocsiba...
Privát jöhet.

Köszi

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6197) psycroptic válasza pècsimunkás (#6195) üzenetére


psycroptic
őstag

Miért hangozna hülyén? Én is elégedetten használom a miénket. :R

PSNID: Tomy83PS

(#6198) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Sziasztok a következő probléma miatt kellene segítség:

Amint látható a bal tükörnél a rugórögzítő fele le van törve, a jobbnál az egész, lötyög is annak rendje-módja szerint.

A kérdés, hogy ez javítható vagy vehető hozzá rész alkatrész, vagy CSAK új komplett tükör horror áron, ergo mehetek bontóba nézni!

Magának a tükörnek, fűtésnek és motoroknak semmi baja!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#6199) molnarpeter válasza Csabroncka (#6198) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Törött darabot nem találtál mellette? Műanyaghegesztő műhelyben megmutatnám, hátha.

(#6200) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Gondolkodok még továbbra is, hogy mit kéne venni, s persze kezdek a Toyotától is kikacsintgatni, mind felfelé(használt Lexus), mind oldalra(Hyundai Ioniq hybrid). Főleg utóbbi tűnik érdekesnek, általában nagyon jókat nyilatkoznak róla. Meg jól hangzik a nem CVT, hanem 6 fokozatú automata. A hibrid az továbbra is mindenképpen szempont. De továbbra is várok mindenféle típust amit szerintetek még érdemes lehet számításba venni.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.