Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Core2duo6600 válasza Gaben92 (#6250) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Olvastam egy cikket a holland helyzetről aminek az volt a tanulsága, hogy erős központi nyilvántartás van, és olyan büntetési tétel, ami visszatartja a kereskedők jelentős részét a tekergetéstől, ha jól emlékszem, akkor talán még link is volt a cikkben, ahol le lehet kérdezni, persze nem ingyen

(#6248) rob210
Ha magad vezeted haza, mi történhet ?

(#6249) molnarpeter
Mi a megbizható forrás ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6252) molnarpeter válasza Core2duo6600 (#6251) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Auto van Beuwenn, privátban ment kontakt.

(#6253) rob210 válasza Core2duo6600 (#6251) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha te mész ki érte és hozod haza az tiszta ügy, akkor semmi :R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#6254) Core2duo6600 válasza molnarpeter (#6252) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Köszi

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6255) Csabroncka válasza Core2duo6600 (#6247) üzenetére


Csabroncka
addikt

A szervizkönyv sem minden ható!

Én 4 évesen vettem a corollát, és nem volt pecsételve a szervizkönyvbe! Mondom helló, hát ez mi? A Meszlényi-s kereskedő mondja ne is foglalkozzak vele, sokan nem vezettetik a papír alapút, majd az átvizsgáláskor nyomtatták a rendszerből a digitálisat!

Na az mindent elárult, ehhez képest a plecsni valóban 0-át ér, illetve arra jó, hogy az amatőr kuncsaftot még jobban meg lehet vezetni vele!

"in medias res"

(#6256) resool


resool
aktív tag

Sziasztok,

Hengerfej problémával hova érdemes vinni az autót? (Budapest és környéke). Olyan hely lenne a jó, ahol ki is tudják szedni és megjavítani.(vagy esetleg aki intézi az elküldését máshova).

Előre is köszönettel.

(#6257) DjKoxi válasza resool (#6256) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Toyoteam
A toyotafórumon sokan ajánlják őket. Eddig csak telefonon beszéltem velük, és nagyon segítőkészek voltak.

(#6258) Ehnaton88


Ehnaton88
csendes tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek új autónál érdemes az első olajat hamarabb lecserélni az előírtnál? Az alany egy 1.6 Auris, most van benne 900km kb 3 hét alatt, ennek a 80% város. Most beletekerek nagyjából 1000km az elkövetkezendő pár napban, autópályát ajánlás szerint még kerülöm az első 3000km ig, vagy szerintetek ennek van értelme?

(#6259) rob210 válasza Ehnaton88 (#6258) üzenetére


rob210
nagyúr

5000 nél ajánlott az első olajcsere, a motor összekopása után célszerű előbb cserélni az olajat.
Ez minden új autónál igaz.
;)

Renault power

(#6260) Gombinyó válasza Ehnaton88 (#6258) üzenetére


Gombinyó
őstag

Sokan lecserélik biztos, ami biztos alapon, de eltérő infókat is találni. [link]

(#6261) Core2duo6600 válasza Ehnaton88 (#6258) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mehetsz pályán csak ne 200 al.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6262) Dare2Live válasza Gombinyó (#6260) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Olajcsere zizis tétel. Leragadt gyürű miatti motorfelújítás milliós tétel.

Enniy

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6263) Akula válasza Ehnaton88 (#6258) üzenetére


Akula
őstag

Azért írják, hogy kerülni kell az autópályát, mert az autópályán beállsz egy tempóra és ez egy állandó fordulatszámot jelent és nem váltogatsz sebességet sem. A bejáratásnak pont az a lényege, hogy változó fordulatszám és az összes sebességfokozat használva legyen. De ezt így nem írják le a júzörsz menyjuölben.
Amúgy nyugodtan mehetsz autópályán, no para. De ne egy sebességgel haladj 500km-t, mert annak nincs értelme. Ha manuális váltód van, szerencsésebb a helyzet, mert oda pakolod ahová kell és annak megfelelően beállítod a tempomatot, hogy milyen fordulatszámot akarsz kihozni.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6264) Akula válasza rob210 (#6259) üzenetére


Akula
őstag

+1
Ennek a költségnek én sem néztem oda :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6265) Uzmany válasza Akula (#6264) üzenetére


Uzmany
őstag

Tudnátok chr-hez ajánlani olyan fékbetétet amelynél minél kevesebb a fékpor? Sajnos ate, ebc oldalán nem szerepel az autó. Zimmermann van, de azt nem szeretnék.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#6266) Akula válasza Uzmany (#6265) üzenetére


Akula
őstag

Hát vannak igényeid.
Aisin-t próbáltad? Az japó cucc.
Amúgy a feleségem kocsijában Bosch fék van. Szar is. Nyikog, nyüszög, barna fékport termel. Minden más alkatrész nem német.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6267) molnarpeter válasza Uzmany (#6265) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak hirtelen néztem rá, EBC Ultimax létezik pl, bár "call for availability" státuszban. Meg kéne nézni a cikkszámot, hátha más autón volt már ugyanilyen fékbetét, és az alapján nézni tovább.

(#6268) rob210 válasza Akula (#6266) üzenetére


rob210
nagyúr

Nekem semmi bajom a boschal, nyikog picit, de az az eus szabályozás miatt van..

Ha nen akarsz fékport vegyél mintexet olyan kemény, higy az valami eszméletlen, nincs is fékhatása hidegen.

Renault power

(#6269) Satan_Claus válasza rob210 (#6268) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Hát, én vettem Mintexet, bár Celicára, de 3 naponta kéne felnit mosnom, annyira porol.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#6270) rob210 válasza Satan_Claus (#6269) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát akkor nem értem.

Mondjuk én ate zimmer bosch trw-t szerelek.

Renault power

(#6271) Akula válasza rob210 (#6268) üzenetére


Akula
őstag

hajnalban, mikor indulok és tolatok kifelé a kocsibeállóból, a párás fék úgy nyifog, visít, hogy a környék felébred. Míg rá nem taposok hármat, addig visít. Szörnyű.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6272) paolinho válasza Csabroncka (#6219) üzenetére


paolinho
őstag

Végül is ezt a megoldást választottam. Toyota Frei-nél vettem gyári lapátot 3e-ért,és a raktáros srác 2 perc alatt ki is cserélte szívességből.

(#6273) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok. FL Aurisba hol érdemes gummiszönyeget venni? Joáron van valami ajánlott?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6274) Doki16 válasza gboszi (#6273) üzenetére


Doki16
addikt

Én a Toyotától vettem gyárit. 17k Ft összesen. Nekem nem jöttek be az utángyártottak.
Annyival nem olcsóbb az utángyártott, hogy megérje :) [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#6275) Akula válasza gboszi (#6273) üzenetére


Akula
őstag

Az eredetivel mi lett? Elkopott?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6276) gboszi válasza Doki16 (#6274) üzenetére


gboszi
senior tag

Ez igy ok. És azt hol tudok venni? Van olyan toyota szalon vagy szerviz ahova odamegyek s kapok?

@Akula
Én olyat nem kaptam, csak sima szönyeget.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6277) Akula válasza gboszi (#6276) üzenetére


Akula
őstag

Toyota Supernél kérdezték (Verso 2015), hogy milyen szőnyeggel kérjük. Gumiszőnyeggel kértük, mert azon a hólé nem csorog át.
De így már értem, hogy neked ez miért fontos. Amúgy az utángyártottal sem lehet nagy baj, elég méretpontosak mostmár a gyártók. Csak ha fontos a toyota felirat, akkor azt a toyotától kell megvenni.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6278) Gaben92 válasza Akula (#6277) üzenetére


Gaben92
őstag

Azert ez sem mindig igaz. Kulföldi Lexus csoportban irtak többen is, hogy az utangyartott gumiszönyegnek (Weather Tech es több noname) a pereme nem olyan magas mint a gyarinak es anyagban is a legtöbb nem annyira strapabiro. Nagyon sokan nem voltak megelegedve vele es inkabb vettek gyarit.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6279) Gombinyó válasza gboszi (#6276) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nekem az innen rendelt szőnyeg nagyon bevált. Kb 2 hét volt mire legyártották és meghozta a GLS.

(#6280) Doki16 válasza gboszi (#6276) üzenetére


Doki16
addikt

Felhívod őket, berendelik neked és elmész érte vagy elküldik ha jófejek. Viszont ha van a közeledben Toyota akkor megér egy kérdést. Max nincs akkor megrendelik neked.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#6281) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Toyota Corolla Verso tulajok. Lidl-ben vettem autó üléshuzatot és szomorúan tapasztaltam (egyelőre csak az első üléseknél) hogy nem lehet a hátrész alatt (az ülés és a hátrész között) átbújtatni. Pedig ennek a fajtának ez a lényege, így most folyton felgyűrődik. Más is tapasztalt ilyet esetleg, mit lehet ezzel kezdeni?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#6282) Gaben92 válasza Gombinyó (#6279) üzenetére


Gaben92
őstag

Öket linkelte valaki mar mashol es a keszitett szövet szönyegjeik tenyleg jok, de itt most gumiszönyegröl van szo. Rapillantottam es CT-hez pont azt a WeatherTech hotalcat aruljak amit emlitettem, hogy a kulföldi forumon szidtak. :U Viszont azt is hozza kell tenni, hogy nem a WeatherTech-el van baj, mert sokan irtak, hogy amiatt vettek mert olyan van az IS-ukben vagy a GS-ukben is ahol meg tökeletes, de valahogy a CT-hez valo szar...

Az, hogy az Auris-ba valo jo vagy nem, jo kerdes...

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6283) Gombinyó válasza Gaben92 (#6282) üzenetére


Gombinyó
őstag

Sorry, annyira nem olvastam vissza. Azt hittem szövet szőnyegre van szükség.

(#6284) Csabroncka válasza gboszi (#6276) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem az összes márka kereskedés/szervíz esetében lehet!

"in medias res"

(#6285) Csabroncka válasza paolinho (#6272) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egyébként ezek a gyári "utángyártottak" is jó minőségűek. Nagy részük lengyelben készül!

Az akkumulátoron filózok nagyon! Bannert vennék egyébként, de lehet árban lehet nem lesz akkora különbség, hogy megveszem a gyárit!

"in medias res"

(#6286) Akula válasza Nerazim (#6281) üzenetére


Akula
őstag

Semmi ilyen szupermarketes méretpontos dolgot nem szabad megvenni.
Sem üléshuzatot, sem a jelenleg témában lévő csomagtértálcát és gumiszőnyeget, sem autóponyvát. Az, hogy ráírják a negyvenkét autótipust amire mind passzol, az egy mese.
Anno még a Skoda Feliciámra vettem teszkóból. A hátsó ülésekre egy nagy osztatlan darabot terveztek, holott 40:60 arányban ledönthető volt ráírva. Végül megkapta a kutya az ólba, hogy ne a deszkán kelljen feküdnie.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6287) maláj


maláj
őstag

Toyota Yaris 1 benzin, 1l, 68LE, stb. olajcsere:

Toyota Engine Oil Fuel Economy, 5W-30, 1lit

vagy

Mannol 7709-4ME O.E.M. for Toyota, Lexus 5W-30 motorolaj 4lit. fémdobozos API SN PLUS !

vagy

Eneos Premium Hyper Multi 5W-30 4L

melyiket szeressem ??? ne az ár döntsön hanem a minőség :K

(#6288) rob210 válasza maláj (#6287) üzenetére


rob210
nagyúr

Toyota gyári.
A mannolt semmi kép se, a mi versonk utálta csörgött zakatokt a motor tőle 2 nap múlva le is cseréltem a gyári olajra, szépen kisimult a járása.
Előtte mobil1 et használtunk, de amióta be tudom szerezni a gyárit, csak azt kapja.

Renault power

(#6289) maláj válasza rob210 (#6288) üzenetére


maláj
őstag

olajszűrőnél mi legyen ?

(#6290) rob210 válasza maláj (#6289) üzenetére


rob210
nagyúr

Purflux, hengst el szerelek mindent, nem volt még baj velük soha.

Renault power

(#6291) maláj válasza rob210 (#6290) üzenetére


maláj
őstag

mivel a szűrő nem drága ezért úgy gondoltam, hogy megveszem a "legdrágábbat" remélve, hogy az ár egyenes arányban lesz a minőséggel :K

MANN W68/3 ==> ellenvetés ???

[ Szerkesztve ]

(#6292) Dare2Live válasza maláj (#6291) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szerintem 0w-20 és gyári szürő. 1sz-febe sztem elég ha 3L veszel.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6293) rob210 válasza maláj (#6291) üzenetére


rob210
nagyúr

Sokan pont a mannal faragtak rá.
Többek között én is, azóta veszem a purfluxot, vagy a hengst-et.
(nekem a perem tömítést kinyomta, mint kiderült, el volt vékonyodva az egyik széle.)
De többeknek is volt már baja, levegőszűrővel, olajszűrővel, mann-ból.
Ettől még sokan használják és mai napig ezt tekintik minőségnek.
:R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#6294) gboszi


gboszi
senior tag

Köszi a segitséget a gummiszönyeg ügyben. Megfuttatom ezt a gyári vonalat mert annyi még beleférhet pénzben. Sosem volt uj autom, édes teher (meg drága :) )

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6295) Csabroncka válasza gboszi (#6294) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én a lassan öt éves autómhoz is megveszem a gyári alkarészek zömét. Az más kérdés, hogy a szerviz óradíja, nálam is kiveri a biztosítékot, magát a szerelést azt ismerősnél csináltatom.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#6296) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Én több utángyárott szürőt is kipróbáltam de ha állt egy 8-10ht az autó az indításnál mindig +1sec volt mire elment a hidegindítás hangja. Állítólag van vmi szelep ami nem engedi lefolyni az olajat és az általam próbált utángyártottban az lehetett a probléma. Azóta kifizetem a gyáriért fogam szivva a ~3.000Ftt.

0w-20 viszont Toyotaból annyiba kerül, hogy eszembe nem jutna. Főleg, hogy ugye Toyota nem gyárt olajat...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6297) Akula válasza Dare2Live (#6296) üzenetére


Akula
őstag

Most a Castrol szállít be nekik.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6298) hhenry


hhenry
őstag

Priusosok:[link]

[ Szerkesztve ]

(#6299) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Camry árlista mótvá?

A dátum alapján lehet ott van már egy ideje, de csak most vettem észre. Igazából a hybrid Corollák mellett nem tűnik vészesnek az ára. Jó nagydarab.

I am having fun staying poor.

(#6300) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Van itt olyan, aki Toyota Touch 2-es autóval rendelkezik? Most néztem, hogy nem lehet beletekerni a zenébe a csúszkával. Tudom first worild's problem, de sokat utaznék, amikor ez egy hasznos kényelmi funkció lenne. Erre van megoldás? Pendrive és telefonnal nem megy ez a funkció.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.