Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45251) cbmfan válasza envagyok (#45250) üzenetére


cbmfan
senior tag

én is rühellem a karácsonyfának kinéző gépeket... egyedül VGA oldalán megy RGB csík állandóan, de asztal alatt úgysem látszik :) gombok és USB aljzatok tetején elől vannak így pont kézre áll, elég kitapogatnom.

abszolút halk a cucc, radiátoron pörög két venti 5 Voltról (ha kell nagyobb hűtés még kettőt bekapcsolok 12 Voltos ágon), Corsair 850 tápban és kártyán meg csak terhelés alatt indul be.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45252) PROTRON válasza opr (#45238) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a videót, tényleg jól hangzik ez a Peerless assassin, de azért erősen gondolkodom hogy megvárom mit lépnek noctuáék, aztán lehet hátha azt hogy az új széria miatt ledobják a régi árát. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#45253) Vicoo


Vicoo
senior tag

bill matricát szeretnék!
van ilyen fekete alapon fehér, meg átlátszó alapon fekete.
aha akkor ezt kérném, ez jól néz ki.
milyen színű a géped billje?
fekete.
akkor ez az átlátszó nem lesz jó neked.
miért?
:W

(#45254) cbmfan válasza Vicoo (#45253) üzenetére


cbmfan
senior tag

képes voltál nem eladni neki? pedig passzolt volna az egyéniségéhez...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45255) Klaus Duran válasza Vicoo (#45253) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Az kom.
Üzletileg hibás döntést hoztál. Ki kellet volna szolgálnod. Utána meg megveszi a jót is.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#45256) ollie


ollie
MODERÁTOR

May be an image of text that says "Kids these these days will never know the hardships of each week having to overcook a fresh hardboiled egg yolk for the computer mouse"

***

(#45257) PROTRON válasza Klaus Duran (#45255) üzenetére


PROTRON
addikt

ÁÁÁÁÁ...még jobbat tudok.
Amikor elmagyarázod neki hogy a "fekete a feketén nem fog látszani", majd azt válaszolja, hogy "dehát a másik matrica az ronda", akkor eladod neki a "kérésének megfelelőt"...

Amikor visszajön, eladni neki egy fehér színű billentyűzetet mondván " a vevő sose tévedhet, ha átlátszó alapon fekete kellett neki, akkor biztos a készülékben van a hiba"
szerelje át a korábban vásárolt matrica szettet...
Majd amikor visszajön hogy "dehát már nem ragad", na akkor eladni neki mind a két matrica színből 1-1 új sorozatot. :D
Hiszen 2 billentyűzete van...muhahhahaaaa

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#45258) tserrof77 válasza ollie (#45256) üzenetére


tserrof77
senior tag

:C :C :C :DDD :DDD :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45259) ollie


ollie
MODERÁTOR

No photo description available.

***

(#45260) Top cat válasza ollie (#45259) üzenetére


Top cat
őstag

(#45261) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Tudtok ajánlani bevált kensington zár alternatívát, az eredeti harmad, negyed áráért? Azaz kb 5k körül. Vagy ennyiért még nincs normális?

(#45262) Habib[HUN]


Habib[HUN]
senior tag

Na ma reggel jót röhögtem egy nagyker hírlevélen. Új Radeon 7670 4GB-s kártyák érkeztek. Potom 25k+fa áron :D Honnan halászták elő ezeket? Persze saját márkázott, mert kicsi kínai simán rászitáz bármit. Mennyiért kellene ezt adnom hogy ne legyen átverés? Jó kis legacy driver support.... És a vicc hogy szerintem simán elszórja az árut valakiknek.

(#45263) -=RelakS=- válasza Habib[HUN] (#45262) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

WTF? Potom 11 éves cuccok?
Amúgy irodai gépben, vagy facebook machine-ban elketyeg, nem? Tudom, azok elmennének IGPU-ról is

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#45264) Armagedown válasza Habib[HUN] (#45262) üzenetére


Armagedown
őstag

Azok után, hogy a Geforce 710et 32ezerért kínálják, nincs min csodálkozni.
De még ezeknél rosszabb Geforce 210 is van 22ezerért :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#45265) opr válasza -=RelakS=- (#45263) üzenetére


opr
veterán

Nem tudom, hogy ezekben milyen hw-es video encoderek vannak, abbol lehet baj yt/fb/irodai felhasznalasnal is.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45266) -=RelakS=- válasza opr (#45265) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Encoderek? Ezzel ne akarjanak videót csinálni.
Dekódolással talán nincs gondja, max megoljda a processzor izomból.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#45267) opr válasza -=RelakS=- (#45266) üzenetére


opr
veterán

Oh, bocsanat, jogos, decoderek. Reggel van meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45268) -=RelakS=- válasza opr (#45267) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

;] ;] ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#45269) Vicoo válasza opr (#45265) üzenetére


Vicoo
senior tag

H264 van benne biztos, akkor meg YT elmegy a h264ify kiegészítővel simán.

Az más kérdés, hogy milyen CPU mellé rakja ezt az ember?

(#45270) cbmfan


cbmfan
senior tag

ha már 7670, E8400 valakinek 68k-ért? lomisnál nemrég ezresért lőttem ötöt :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45271) PROTRON


PROTRON
addikt

Annak van értelme hogy egyesek régi gépeket kell hogy használjanak (mert munkahelyen valamilyen okból ez kell és passz), amihez továbbra is jó ha van alkatrész ellátás.
De a szerencsétlen vevőket erről a termék adatlapon értesíteni is illene.

Amúgy az a E8400 nem erősebb egy integrált celeron-os megoldásnál? Ja hogy ebből az összegből integrált celeronos alaplapot hűtőegységgel és rammal együtt kapok? Nem szóltam...

Nekem a HD3850-es kártyám már nem tudja lejátszani a youtube videókat, de lehet ha élne még a régi notebookom a GT540M gpu-val, már az se bírná...pedig nyers erőt tekintve mennie kéne, de hát nem.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#45272) envagyok válasza cbmfan (#45270) üzenetére


envagyok
veterán

Viccesnek tűnik, de nem az.
Bár inkább alaplapokra igaz. Vannak szoftverek, amiket adott géppel párosítanak össze például cnc vezérlés, leltárprogram, stb.
Akkor a delikvensnek pontosan ugyanolyan alaplapot kell vennie, lehetőleg azonnal.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#45273) PROTRON válasza envagyok (#45272) üzenetére


PROTRON
addikt

Igen, pont erre utaltam én is előtted.
BTW ez teljesen oké, hogy mivel cég ki tudja termelni azt az extra költséget, hogy 10 évvel korábbi technológia szerinti alkatrészt kell valakivel 1 fél sorozatban legyártani, amihez 1 egész napra le kell állítani azt a sorozatgyártás alatt álló terméket, amiből tonna számra adnak el naponta, mert aktuálisan van forgalma.

A gond akkor van amikor bemegy a nagymama hogy az unokának vegyen gépet, aztán az üzletkötő meg szintén nem ért hozzá mert csak be van oda állítva, megbeszélik hogy ez több magos és drágább mint a másik proci, tehát akkor ez jobb.
Ugyanígy a mama hallotta "dedikált videókártyák" mindig erősebbek mint az integráltak, tehát ha a drága procihoz akar videókártyát, már szorul a tárca, ez még pont belefér az árba.

És hopp megvette a vackot...

Tavaly láttam egy szállítólevelet cégnél, épületvillamosságban dolgozunk tervezés-kivetelezés.
Kérdem a kollegát mihez vettél PC-t? 40 éves villamosmérnök.
Office használatra...i3 proci iGPU nélkül mert úgy olcsóbb, 1 TB HDD mert mennyiségre olcsóbb, 1 db 8GB ram modul, Kolink legalsó szériás tápegység, de ami a legfontosabb dedikált VGA, 36k-ért...

Direkt megvette a GPU nélküli procit, mellé 36k-ért a VGA-t, mert hogy régebben használhatatlanok voltak az iGPU-k és milyen jót spórolt a procin...mondom dehogy, amire Te használod, arra az iGPU elég lett volna, ellenben csak 10k-val drágább a proci, így a maradék 26k-ból tellett volna jobb ramra, 250-es középkategóriás SSD-re, meg talán jobb tápegységre hogy mint munkaeszköz biztosan ne szálljon el a PC.
De hát de hát....mondom érdekes szó ez a de hát, forintra ugyanennyiből ha kérdezel jobban használható gépet raktam volna össze neked. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#45274) Mackósajt válasza cbmfan (#45270) üzenetére


Mackósajt
senior tag

A dobozos E8400 25 850 Ft + ÁFA volt szabályosan kiskerben 2008-ban, a megjelenése évében. Most visszanéztem az árajánlatot a gépre. (Most is arról a gépről írok, és még mindig az a proci megy benne.)

(#45275) cbmfan válasza Mackósajt (#45274) üzenetére


cbmfan
senior tag

E8200-at vettem Giga EP45-DS4 lappal, 4 Giga RAM-mal és 9600GT-vel 120k körül 2007-ben. csodálkoztam én is, hogy miért kerül közel háromszor annyiba most. jó kis proci volt az, POST-olt 4.78 GHz-en és 4.2 GHz-en stabil 2.66 helyett.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45276) tserrof77 válasza cbmfan (#45275) üzenetére


tserrof77
senior tag

Erről felrémlik pizzériás barátom Q-s szériás 566-os, FCPGA-magos celeronja, amit "véletlenül" 66MHz helyett sikerült nem 100(@850), hanem 133MHz-re állítva 1140MHz-elindítani. És legnagyobb megdöbbenésünkre stabil volt, pedig egy Tomato TX98-as volt alatta, ha jól emlékeszem :DD :DD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45277) opr válasza tserrof77 (#45276) üzenetére


opr
veterán

Azok a tomato lapok akkora lutrik voltak, hogy az nem igaz. Olyan szorassal gyartottak oket, hogy jobb helyen etelhordot se engednenek ki a gyarkapun ugy. :DDD
Nekem egy 266-os p2-t tudott stabilan 500mhz korul jaratni, havernak az ugyanolyan lapja ugyanazzal a procival 333mhz-en se bootolt. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45278) -=RelakS=- válasza tserrof77 (#45276) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Tomato :D
Nekem is volt olyan. Jó, hogy nem potato :D Akkor lehetett volna tényleg mondani, hogy egy krumplin próbálsz játszani

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#45279) PROTRON válasza Mackósajt (#45274) üzenetére


PROTRON
addikt

De te nem vagy egy nagymama.
Amúgy pontosan milyen rendszeren használod ha nem vagyok indiszkrét?

Én azt tapasztaltam hogy a 2008-ban vásárolt AMD gép már évek óta sehogy sem bírt a fosbúúk és a tecső 480p felett bekapcsolódó "vívmányaival", ha csak nagymama gépként van kezelve, tehát win10, 2x2GB ram, 8600GT VGA, 250-es sata 2 SSD, gugli chrúúm / tűzróka.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#45280) Mackósajt válasza PROTRON (#45279) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Windows 10. Giga EP45DS3R alaplap, 2x2 GB RAM, 640 GB HDD. A gépben csak a VGA nem az eredeti (ha nem számolom az olyan nélkülözhető dolgokat, mint a hangkártya), mert az megdöglött 3 év után, aztán újabb 6 év után az is megdöglött, amit helyette vettem. Ezen a ponton feladtam a játékos vonalat, és benyomtam a vésztartalék Radeon HD5450-est, azóta is az van benne.

Youtube alapból tipikusan 720p-ben megy, de most direkt kipróbáltam, megnyitottam egy filmelőzetest, és felnyomtam 1080p-re, nem volt vele gondja. Facebook-ot nem használom. Chrome-t használok általában (most is, amikor kipróbáltam a nagyobb felbontást Youtube-ban).

Nem mondom, hogy nem lassú a gép, mert de. A Windows frissítések pl. évezredekig tartanak. A sok képet tartalmazó mappák nagy ikonokkal megnyitása próbála teszi az idegeimet. De egyelőre semmi olyasmi, ami igazán kikényszerítené a cserét most, hogy már nem játszok (régi HoMM verziók nosztalgikus elővételét nem számítva). Gondolkoztam SSD-n, de pocsékolásnak érzem, hogy bármit fejlesszek egy ilyen régi gépen. 14,5 éves, meglehet csak akkor cserélem le, ha valami létfontosságú meghal (bármikor, nyilván) vagy ha lejár a W10 támogatása...

(#45281) PROTRON válasza Mackósajt (#45280) üzenetére


PROTRON
addikt

A fentebb említett régi gépem esetén az 1 perces videók 1080p-ben nekem is elmentek, de amin valami mondjuk 5 perc volt, akkor már menet közben elkezdett szakadozni, tehát amikor a második fele miatt gondolkodnia kellett.
Ezt még kipróbálhatnád.

Szerintem rendszer alá a használt piacról egy középkategóriás sata 250-es SSD-vel még tesztelném a helyedben, hátha a mappa kezelésben a HDD miatt téped a hajad, arra jó hatással van.
Meg ugye ott az urban legyend, mi szerint a win10 belső rutinjaiban van egy kód sor ami dedktálja hogy HDD van és direkt megfelezi a mappa kezelés sebességét a win7-hez képest is.
Akkor is ha egyébként semmi oka nem lenne belassulnia a gépnek, ez a rutin direkt azért van benne hogy a felhasználót ráerőltesse a rendszerhez az SSD használatra.
De ez már összeesküvés kategória, amiben én sem hittem amíg le nem cseréltem a 2011-es évjáratú i5 notebookomban a HDD-t SSD-re. :D

Ha nem válik be, még mindig tovább adhatod.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#45282) cbmfan válasza Mackósajt (#45280) üzenetére


cbmfan
senior tag

haver, te nálam ezzel kiérdemelted a hét mazochistája díjat :D évek óta egy Transcend IDE-s SSD-t használok P1-PIII lapokhoz 2.5"-3.5" átalakítóval, P4 és afölött pedig egy 120 Gigás Kingstont. ezekkel ég és föld a különbség töltési időben, pl. Win98 töltőképernyőt egy villanás idejére látom és 20 mp alatt betöltődött még egy P1 233MMX-en is (na jó, azért van mellette a lehető legtöbb RAM is, az sem árt), P4-nél pedig XP kockái maximum a csík felééig érnek el és már jön is az Üdvözöljük felirat.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45283) Mackósajt válasza cbmfan (#45282) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Tisztában vagyok vele, hogy egy SSD sokat dobna a sebességen. Egyértelmű, hogy egy csomó műveletnél a HDD a szűk keresztmetszet. És a munkahelyen mér régóta SSD-re lettek cserélve a HDD-k a régi gépekben is, úgyhogy nem csak mások elmondásából tudom mekkora különbség.

A mögöttes döntési, illetve nemdöntési folyamat az, hogy évek óta olyan fel évente elhatározom, hogy most aztán veszek egy új gépet (tehát akkor már minek SSD a régibe), aztán mégse veszek. :DDD

Lehet tényleg mazochizmus. :B

(#45284) Armagedown válasza Mackósajt (#45280) üzenetére


Armagedown
őstag

". A sok képet tartalmazó mappák nagy ikonokkal megnyitása próbála teszi az idegeimet."
Ez a Windows Defender miatt van, Avast mellett nem.
Viszont nem az alapértelmezett beállításokkal kell telepíteni, hanem a minimális védelmet választani, akkor nem kerül fel a sok mocsok.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#45285) Mackósajt válasza PROTRON (#45281) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Kipróbáltam. Youtube 1080p nem gond neki hosszabban sem (10 perc volt a próba).

A letöltött filmek más kérdés. Megvolt pl. a Valerian and the City of a Thousand Planets 1080p-ben. Némi gondolkodás után lejátszotta, de ha megpróbáltam beletekerni, attól szétfagyott a lejátszó. Tehát ha nem Youtube, hanem tényleg egy film, akkor 1080p már a határ neki, amit épp csak elbír, ha nem piszkálják közben.

(#45286) Klaus Duran válasza Mackósajt (#45285) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Kicsit off.
Régi gépemen a 1080p sem volt mindegy hogy milyen fajta.
Emlékszem az egyik Csillagkapu filmet alig bírta lejátszani.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#45287) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Ide írok, mert itt vannak a tapasztalt szakik.
Fiak gépében az alaplapi hangkártya megadta magát, csak morog és búg.
A gép B365-ös, így már csak pci-e van rajta.
Jelenleg egy laptokohoz szánt Logitech usb-s hangfal van rákötve, de ennek a fix kábele rövid, így egy toldóval oldottam meg, de ez szerintem nem tartós megoldás.
Néztem pci-e hangkártyát itt az aprón 10.000 Ft körül kezdődnek, Asus és Creative márkájuak vannak.
Nem létezik valami olcsóbb megoldás?
A Pci-os időben mindenféle noname kártyákat lehetett gombokért találni.

(#45288) ollie válasza qqcqqc (#45287) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs olcsóbb megoldás. A PCI-s időben tízszer annyit ért a forint. Ha használtan veszel egyet, az olcsóbb. Vagy veszel egy használt alaplapot, lehet hogy még olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

***

(#45289) bobsys


bobsys
addikt

Laptopban szeretnem a bios chipet cserelni, 4 eves HP 840 G5. Hol tudjak megcsinalni Budapest vagy koryneken? Ha kell megveszem a chipet, es persze megertem ha nincs gaancia a muveletre.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#45290) DAni198 válasza qqcqqc (#45287) üzenetére


DAni198
csendes tag

Valami egyszerű USB-s hangkártya nem elég? Azok már két-három ezer forintért vannak.

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#45291) DeFranco válasza qqcqqc (#45287) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom milyen minőségben gondolkodsz, de én a füleshez egy ilyet használok mióta kontaktos lett az előlapi kivezetés: [link]

nekem teljesen OK

[ Szerkesztve ]

(#45292) opr válasza qqcqqc (#45287) üzenetére


opr
veterán

Vegyel valami olcso fos usb dac-ot es kesz. 3-4000ft korul vannak a kinai csodak, a leiras alapjan ugyse a hangminoseg az elsodleges fokusz, arra, hogy hang jojjon belole meg teljesen jok azok is.
PL: [link] vagy [link]

Igazi chinesium, de... Mondjuk ugy, hogy ar-ertekben stimmel. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45293) qqcqqc válasza ollie (#45288) üzenetére


qqcqqc
őstag

Megnéztem az alaplapokat is, ami most van itt vettem az aprón 13 eFt-ért, most nem nagyon van 20 alatt.

(#45294) qqcqqc válasza qqcqqc (#45293) üzenetére


qqcqqc
őstag

És találtam egy ilyet. :) [link]
Mondjuk lehet, hogy megnézem mennyi az alin....

(#45295) PROTRON


PROTRON
addikt

Ha szabad ilyennel fárasztani a közösséget:
sem használt piacon, se megbízható boltban nem nagyon találok olyan PCIe kártyát, ami kifejezetten x1 slotba való, NVME M.2 SSD-hez.
Korábban volt 1-2 boltban, de gondolom nem volt kereslet.

Olyan fura helyzet van, hogy csak pcie x1-es slotok vannak szabadon adott gépben további adattároláshoz, meg van egy M.2 nvme SSD...de azt olvasom hogy ha az NVME adapter PCIe x4 méretű, akkor mivel analóg, kell neki az x4-es slot, tehát nem fog nálam menni.
Ahhoz hogy tudjam x1 slotban használni az SSD-t, kifejezett x1-hez készített adapter kell.
Valaki próbálta már?
Van tipp merre keresgéljek megbízható forrást?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#45296) opr válasza PROTRON (#45295) üzenetére


opr
veterán

Ezzel az a gond, hogy az a tippem, hogy annyira speciális probléma, plusz nem is egyszerű megoldani, hogy olcsóbb és jobb megoldás az alaplapot cserélni inkább valami olyanra, amin van több m.2 slot. Jobb x570 lapokon pl már minimum 3 pcie4x4 m.2 van.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45297) qnadam válasza PROTRON (#45295) üzenetére


qnadam
veterán

úgy tudom, hogy a négysávos ssd simán megy egy sávon is, csak lassabban. innentől egy olcsó x1 adapter akár aliról, és boldogság.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45298) PROTRON válasza qnadam (#45297) üzenetére


PROTRON
addikt

Jaja, az SSD oldaláról nincs megkötés, az adapter volt a kérdés, de akkor szerinted se menne x4-essel, hanem x1-es fog kelleni adapterből.
Reméltem hogy hátha lapul valamelyik raktárban még eldugva 1-1 darab. :D
500-1500 huf érték, nem nagy cucc

#45296 opr

Köszi a javaslatot, egyelőre igyekszem alaplap csere nélkül megoldani, házi server esetén nem ugyanaz a helyzet mint pistike puffogtatós PC-je...tudod a háziporesz ;)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#45299) opr válasza PROTRON (#45298) üzenetére


opr
veterán

Jahogy server. Az mas, az bonyolit a dolgokon, akkor vegyel adaptert. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45300) qnadam válasza PROTRON (#45298) üzenetére


qnadam
veterán

menne x4-essel is, mert az már mindegy, hogy a négyből három sáv az adapter egyik vagy másik végén fogy el. azt nézd meg, hogy ér véget a pcie slotod. ha nyitott a vége, akkor simán bele tudod dugni az x4 kártyát, ha nem, akkor kénytelen veszel x1-es adaptert venni.
vagy reszelőt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.