Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45351) Gézengúz válasza DeFranco (#45350) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hirtelen azt hittem gugáról van szó.
Lassan 4 éve, hogy ő is elment. 😕

(#45352) DeFranco válasza Gézengúz (#45351) üzenetére


DeFranco
nagyúr

neduddki lassan 2 eve...

sajnalom, nem volt konnyu ember, de nagyon segitokesz volt

[ Szerkesztve ]

(#45353) cbmfan válasza Gézengúz (#45351) üzenetére


cbmfan
senior tag

már soha nem fogom hallani ahogy egy jó adag bableves után furulyán elfingja a száncsengőt...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45354) TaaT válasza DeFranco (#45352) üzenetére


TaaT
veterán

:(

Give them hell Ukraine!

(#45355) DeFranco


DeFranco
nagyúr

totál off lesz de nem tudom hova menjek vele, itt vannak ilyen kötögető meg pákás emberek, hátha van helyismeret, merre menjek.

kaputelefon programozás, proxy token témakörben kellene kis iránymutatás valakitől, aki már csinált ilyet és lehet tőle kérdezni, szeretném érteni az elvet meg a módot (sima codefon kaputelefon)

milyen topic felé érdemes elindulni?

(#45356) Spet válasza DeFranco (#45355) üzenetére


Spet
addikt

Azonnali fáradt gőzös. (nincs biztonságtechnikia topik)

Elvét tekintve RFID technológiát alkalmaz (van egy "mikrochip" a kártyában/token-ben és benne egy antenna réztekercs).

Te akár kínából tudsz nyers RFID kártyát/tokent rendelni (akár frekvencia azonost), viszont rá kell tenni még a megfelelő információt (pl lakás szám, emelet, jogosultság). Erre vannak szakprogramok, melyekkel eltudod végezni ezt a műveletet, ehhez persze kell egy adó-vevő egység is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#45357) iscsu válasza DeFranco (#45355) üzenetére


iscsu
tag

Bocsánat, szakértelem nélkül belevau (csak a lakásunknál senki nem volt hajlandó nekem megcsinálni, szóval utánajártam):
ha a sima digitális/MKT Codefon, akkor egy sima 125kHz taggel, a programozási leírás alapján fel lehet tanítani a tageket a lakásokhoz. A belépési "reset" kód a kérdéses, de ha az nem ismert, akkor a lapon egy jumperrel ki lehet nullázni.

(#45358) macilaci78 válasza DeFranco (#45355) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lakásfelújítós topik.
Ha van egy működő proxy, azt a legtöbb kulcsmásolóban tudják másolni. Gyakorlatilag egy RFID chip van a tokenben, ami egy bizonyos infót (számsort) tartalmaz. Maga a kaputelefon tudja, hogy az adott számsorhoz mi van társítva, például mely ajtókat nyithatja. Asszem, talán 5 darab különböző frekvencia van, amik valamelyikén üzemelnek ezek.
A token biléta, vagy kártya formájú lehet. Legutóbb a Savoya Parkban sikerült másoltatno kártya formátumról biléta formátumra. A csóka persze egyből mondta, hogy a kártya nem fér be a gép leolvasó üregébe, már többször próbálta. Bíztattam kicsit, hogy próbálja meg az esetemben is. Pittyent a készülék, meglepődöttségét legyőzve nyúlt egy bilétáért és felprogramozta.

Rendeltem pár éve 4 színben összesen 25 db tokent, 10 db kártyát, meg 10 db újraírható tokent és egy készüléket. Egy-két bilétát tutam vele másolni, után ugyanazt a bilétát sem. :F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45359) DeFranco válasza macilaci78 (#45358) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem másoltatni akarom, egyelőre elméleti síkon érdekel pár dolog arról hogy hogyan működik a kódkiosztás belső logikája, tokenhez rendelés, ilyesmi, ezért keresek szakit.

(#45360) kisi válasza DeFranco (#45359) üzenetére


kisi
aktív tag

Mintha valamelyik régi hobbi elektronika évkönyvben lett volna erről szó, de már homályosan emlékszem...

(#45361) Krisztianby


Krisztianby
tag

Hello, szerintetek túlárazom az eladni kívánt gépet? Én úgy érzem már így is "olcsón adom"? Vagy én piac érzésem ennyire szar? Elég sok alkatrésszel foglalkozó arc van itt :)

https://hardverapro.hu/apro/core_i9-10900_asrock_rx6600_challenger_8gb_2/hsz_1-50.html

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#45362) TaaT válasza Krisztianby (#45361) üzenetére


TaaT
veterán

Itt kérdezted már? [link]

Give them hell Ukraine!

(#45363) Krisztianby


Krisztianby
tag

Régebben még igen de azóta eltelt 1 év. Igazából szubjektív véleményekre vagyok kíváncsi inteni emberkéktől :R ha nagyon off átmegyek a másik topikba.

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#45364) TaaT válasza Krisztianby (#45363) üzenetére


TaaT
veterán

Azért érdemes oda is bedobni, mit mondanak rá.

Give them hell Ukraine!

(#45365) cbmfan válasza Krisztianby (#45363) üzenetére


cbmfan
senior tag

ha úgy nézzük, hogy pár hónapja újonnan 2-5 év garanciával 11900k/Asus Z590/2X8G Kingston/CM 360/2X1T Samsung m.2 kombót ~400k-ért vettem akkor esélyes. egy hónap "hozzám szól" garancia azért gyanús mikor több alkatrészre van még 1-3 év gar.

volt már kezetekben dobozos 11900k? jól néz ki az a keresztben nyitható doboz, plusz mágnesesen záródik a karton körülötte. akitől vettem ő akarta kibontani, hagytam, hadd legyen neki gyereknap :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45366) koby11h válasza cbmfan (#45365) üzenetére


koby11h
aktív tag

És ha belegondolsz, hogy 14-15 év múlva lehet a doboz többet fog érni, mint a proci...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#45367) cbmfan válasza koby11h (#45366) üzenetére


cbmfan
senior tag

esélyes, és legalább feleannyi ideig szeretném használni :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45368) PROTRON válasza Krisztianby (#45363) üzenetére


PROTRON
addikt

Előre jelzem nem vagyok boltos, csak figyelem a piacot-használt piacot, ár-értékben gondolkodom, nem hívószavakban.

Azért kérdezed mert 1 hónap alatt senki sem jelentkezett, vagy azért mert akit érdekelt, az egyből alkuval indított?
VGA-val együtt érted a teljes összeget?

Az alaplap ugyan jól hangzik hogy "z490", de az a "-A" jelzés adott márkánál az első generéciós változatot jelenti, aminél még a funkciók fele le van tiltva, másik esetben meg később átdolgozzák a tápellátó áramköröket a végleges verziókra. Ezért írtak rá az árazós topicban ilyen alacsony összeget.
Az SA400 SSD-re meg nagyon sok panasz érkezett, 1-2 eléggé rosszul átdolgozott revízó miatt, amiben ratyi vezérlőt építettek emiatt adatvesztéseket okozott. De nem midnen évjárat esetében.
Az Adata SSD-d is a gyengébbek közül való, tudom mert van egy ilyenem, továbbá mostanra nagyon beesett az új SSD-k ára, 20k környékén már tok faja gen 3.0 1TB SSD-ket dobnak utánad boltban.
(egyik boltban 26k a samu 980 1TB, ugye 5 év gyártói garival)

Azért kérdeztem a VGA-t, mert ha azt jelenleg 80k-ra értékeled az lehet hogy reális, akkor viszont kompletten tényleg kicsit felül lehet árazva.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#45369) Krisztianby válasza PROTRON (#45368) üzenetére


Krisztianby
tag

Fel éve hirdetem a gépet. Eddig 90.000 Ft már engedtem belőle. 300k alá nem szeretnek menni mert konkrétan látom i5/1660 gépeket árulnak 250k ért..

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#45370) cbmfan válasza Krisztianby (#45369) üzenetére


cbmfan
senior tag

kérni lehet bármennyit. mindig azt kell nézni, hogy mennyiért adták el.

pl. nemrég kerestem legalább egy tucat Pentium D 945 procit. köztudottan egy hulladék a proci, nem ér két kabátgombot, de kaptam olyan ajánlatot is, hogy 10k/db lenne neki az ideális...

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45371) tope válasza Krisztianby (#45369) üzenetére


tope
addikt

3 év garis (-2.5 hónap) Lenovo i5 11400, GTX 1660 Super gépet adtam el 175-be, úgy hogy 2 hete volt fent 190-200-ba, a kutya nem írt rám előtte.
Nem tudom milyen i5/1660 gépet láttál 250-be, max 12. Generációs érhet annyit garival

(#45372) Krisztianby válasza cbmfan (#45370) üzenetére


Krisztianby
tag

Én értem de egy i9 rol beszélünk és szerintem egy korrekt összerakott gépről. Valaki 200k ért akarta elvinni..

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#45373) cbmfan válasza Krisztianby (#45372) üzenetére


cbmfan
senior tag

legalább írhatnád azt, hogy az elemekre RMA garancia van, nem az, hogy hozzád szól egy hónapig. már emiatt sem érdeklődnek nálad..

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45374) Krisztianby


Krisztianby
tag

Kiegészítem majd vele :R

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#45375) cbmfan válasza Krisztianby (#45374) üzenetére


cbmfan
senior tag

azért az sem árt ha megnézed sorozatszámok alapján, hogy meddig van.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45376) Krisztianby válasza cbmfan (#45375) üzenetére


Krisztianby
tag

A procin és a kártyán kívül mindenre van szerintem. Tapra jól emlékszem 10 év gari van. De majd össze szedegetem

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#45377) PROTRON válasza Krisztianby (#45369) üzenetére


PROTRON
addikt

De VGA-val együtt annyi? Én nem akarom megvenni, csak érdekel.

Megjegyzem nem "engedtél" 90k-t belőle, mert az a kifejezés az alkudozási folyamatra szól, nem pedig a piac felmérésre amit eddig csináltál. Eredetileg nyilván nagyon túláraztad, amihez képest a piac válasza alapján újra pozícionáltad a terméket, piac kutatás után. De még mindig nem biztos hogy eltaláltad a megfelelő árkategóriát.
Ez nem "engedés", mert senki sem fogott pisztolyt a fejedhez. :D
Ezt nagyon sokan keverik.

Azzal is tisztában kéne lennie a használt piacon az embereknek(nem csak neked, általánosságban írom!!), hogy használtál egy műszaki cikket, aminek egyik felhasználási módja hogy x hónapon át pénz termelő munkát végzel vele(pl tervezés, dizájn készítés, etc...nem, nem csak bitcoin létezik a világon, pfuuuuj), tehát a műszaki termékkel x hónapon át hasznot tudtál realizálni.
Az hogy csak játékra használtad, az a Te döntésed, de fontos hogy az is egy fajta "haszon" amihez nem jutottál volna hozzá ha nincs.
Az hogy ezt követően el tudod adni a használt piacon, annak minden forintja nyereség. Lehet-e többet nyerni? Van hogy igen, van hogy nem. De semmiképpen sem vesztettél, hiszen x hónapon át használtad a műszaki eszközt.
Az hogy most szeretnéd a pénzt beleforgatni egy új műszaki egységbe, azt értelmesen nem lehet belekeverni a fenti képletbe, mert az már egy másik munkakör.

Sokan nem akarják elfogadni az emberek hogy amit Ők szeretnének, nem mindig találkozik a piac valóságával. Ha nem szeretnéd eladni 300k alatt, lehet nem is fogod eladni, egyáltalán. :D

Senki nem kötelezhető hogy annyiért vegye meg, amennyit Te gondolsz.
Persze lehet szembejön valaki aki éppen megveszi, de ugyanúgy nem vehető biztosra, mint az hogy Te úgy döntesz hogy 20k-ért eladod. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#45378) envagyok válasza cbmfan (#45370) üzenetére


envagyok
veterán

Az a proci azért sokat fog majd érni egyszer.
Az egyik legerősebb 2 magos p4.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#45379) cbmfan válasza envagyok (#45378) üzenetére


cbmfan
senior tag

jelenleg is van belőle bőven, de mind már lapban. viszont lenne még jó pár darab amibe kellene. és hogy fog -e érni valamit az jó kérdés mert nincs valami jó híre D szériának.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45380) SP4C3 válasza cbmfan (#45379) üzenetére


SP4C3
veterán

Volt anno egy D 805-om, 2.66-rol ment 3.5GHz-et, csak ott mar nehezvizzel kellett volna huteni! ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45381) cbmfan válasza SP4C3 (#45380) üzenetére


cbmfan
senior tag

ugyan, elég lett volna méteres rézcső is folyékony nitrogénnel megtöltve! :D ha már tuning volt olyan elvetemült aki egy Cedar Mill Cerkát 8.37 GHz-re húzott.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45382) SP4C3 válasza cbmfan (#45381) üzenetére


SP4C3
veterán

Azert az mar kemeny, minden elismeresem! :D

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45383) Krisztianby válasza Krisztianby (#45361) üzenetére


Krisztianby
tag

Sikerült eladni 310k ért. :R Boldogság.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#45384) opr válasza Krisztianby (#45383) üzenetére


opr
veterán

Grat, ezzel az eladassal igy ennyiert nagyon jol jartal. Szvsz a vevo mar nem annyira, de ha mindenki boldog, akkor mindenki boldog. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45385) cbmfan válasza Krisztianby (#45383) üzenetére


cbmfan
senior tag

előbb is írhattad volna, hogy ornitológus vagy :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45386) Ygg válasza cbmfan (#45385) üzenetére


Ygg
senior tag

Ornitológus :D. Ez mekkora!

(#45387) PROTRON válasza cbmfan (#45385) üzenetére


PROTRON
addikt

Ahhh az csak akkor lenne igazán, ha fél év múlva meglátná hogy a mostani vevője meghirdeti eladásra és lealkudná negyedére, mert hogy ebben a topicban már mostani időszakban is azt írták hogy keveset ér. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#45388) Top cat válasza cbmfan (#45385) üzenetére


Top cat
őstag

Pedig az avatárja pont az ellenkezőjéről tanúskodik. ;]

(#45389) 5teve válasza Top cat (#45388) üzenetére


5teve
senior tag

miért? varjú mióta nem madár? :D

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#45390) Krisztianby


Krisztianby
tag

Elvileg macOS-t szeretne rá telepíteni és munkára használni. De mint írtátok én is boldog vagyok ő is :R

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#45391) Top cat válasza 5teve (#45389) üzenetére


Top cat
őstag

Az ornitológus madarakat tanulmányoz. A varjú, vagy holló, az alanya. :D

(#45392) opr válasza cbmfan (#45385) üzenetére


opr
veterán

:DDD :DDD :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45393) TESCO-Zsömle válasza Top cat (#45391) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

-Halló? Madár lakás?...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45394) nullpoint válasza TESCO-Zsömle (#45393) üzenetére


nullpoint
senior tag

Nem, ez a Veréb lakás...

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#45395) Top cat válasza TESCO-Zsömle (#45393) üzenetére


Top cat
őstag

(#45396) TESCO-Zsömle válasza Top cat (#45395) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha ló, egyen zabot! :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45397) Top cat válasza TESCO-Zsömle (#45396) üzenetére


Top cat
őstag

(#45398) nullpoint válasza Top cat (#45397) üzenetére


nullpoint
senior tag

NANA!!

Abrak a Dabra??

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#45399) Top cat válasza nullpoint (#45398) üzenetére


Top cat
őstag

Az. :D

(#45400) cbmfan


cbmfan
senior tag

csak a szokásos...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.