Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) hash99 válasza dejaris (#49400) üzenetére


hash99
senior tag

Köszi akkor megnézem. Mana se egy magas szint :)

(#49402) santhab00 válasza dejaris (#49400) üzenetére


santhab00
tag

Durva a gép, de nekem is két dolog jutott eszembe. Egyrészt tudtommal TLO zerg, vagy legalábbis jó ideje a streamjeiben zerg-ezik. Miért nem lehetett akkor ő is zerg-gel meg a gép is?
Másrészt, tényleg megnéztem volna egy pro koreait is hogy mit tud kezdeni a gép ellen. Mert amilyen inefficient tradeket csinált az elején, szerintem egy Maru, vagy Stats, zergnél Serral megfogta volna a gépet.
Egyébként látszik mennyire komplex a starcraft. Itt nem tűnt annyira durvának, mint amit korábban láttam, hogy az AI-t ráeresztették a Dotára. Ott szó szerint iskolázott.

(#49403) hash99 válasza santhab00 (#49402) üzenetére


hash99
senior tag

Gondolom még csak pvp -re van felkészítve a gép ezért volt TLO is protoss. Egyébként tényleg bámulatos hogy eddig eljutottak de remélem hogy össze engedik egy top 16 játékos ellen is. Egyetértek ha már pvp akkor egy Stats ellen kéne meccselni nem egy zerggel aki a main fajával sem számít élvonalbelinek. Én úgy láttam hogy közel sem játszott hibátlanul a gép egy jó protoss meg se izzadt volna.

(#49404) MegalodonS válasza sh4d0w (#49397) üzenetére


MegalodonS
őstag

Akkor meg online volt ;]

(#49398) Hardstyler01

Az nagyon durva ,hogy 200 evnyi jatekido van mar benne,en is csak neztem.

(#49396) üzenetére

En nekem is ertelmetlen volt,hogy zerg jatekos miert tolt protost es a blizz miert ot ajanlotta a fejleszotknek.Egy pro biztos megfogta volna most de ez meg nem a vegleges valtozat,mert az ellen barki keves lesz majd.
A sakkot is ugy tanulta meg,hogy magaval jatszott!Ma mar nincs ellenfele sakkban es go-ban ugyan ez a helyze t lesz hamarosan itt is.Olyanokat fog muatatni hogy csak majd figyelunk :D En nagyon kivancsi leszek majd milye uj rush taktikat fog majd alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#49405) hash99 válasza MegalodonS (#49404) üzenetére


hash99
senior tag

Én nem vagyok olyan biztos benne hogy idővel nem lesz aki megfogja :) A fog of war és az emberi kreativitásnak intuícióknak hála sc2 -ben sosem lesz 100% win rate -je a gépnek. De majd meglátjuk mit mutat később.

(#49406) santhab00 válasza hash99 (#49405) üzenetére


santhab00
tag

Sokkalta erősebb lesz ennél még idővel a gép. De tényleg fura, hogy TLO-t rakták ellene ráadásul tossal. Biztos tudták ők is, hogy még nem elég erős elverni egy Marut :P
Ettől eltekintve durva, és megmosolyogtató ahogy a gép játszik. Ilyen 7-8 observer meg nem falaz ki sosem :D
Érdekes látni, hogy eddig a 200 évnyi pvp-jében nem érezte szükségét annak, hogy kifalazzon :D Lehet egyszer rájön :P (Vagy mi, hogy nem feltétlen kell)

[ Szerkesztve ]

(#49407) netpeti98 válasza santhab00 (#49406) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem néztétek végig a streamet? :)
Játszott Mana ellen is, aki Protoss játékos. Ráadásul ott már volt, hogy falazott is.

Szerk.: közben látom, hogy más is említette Manát

[ Szerkesztve ]

(#49408) santhab00 válasza netpeti98 (#49407) üzenetére


santhab00
tag

Nem, csak az első 1 órát. Akkor visszavonom. Bár akkor is lehetne egy jelenlegi top koreaival összeereszteni :D

(#49409) hash99 válasza netpeti98 (#49407) üzenetére


hash99
senior tag

Mana mikor nyert utoljára bármit is? :D tavaly eljutott egy döntőig ami ilyen vakszerencse volt kb. de ha megnézed kb. 5 éve nem volt premier tournamenten első 4-be sőt az utóbbi 3 évben még legjobb 16ig se jut el úgy hogy nincsenek koreaiak a tornákon ahol indul... ne ő legyen már a szint :D

(#49410) netpeti98 válasza hash99 (#49409) üzenetére


netpeti98
addikt

Leginkább az offrace részre reagáltam. Azért egy zerg játékos offrace protoss meccsei és egy protoss játékos meccsei között van különbség. :)

Nyilván vannak hibái is még bőven AlpahStarnak, pl. az utolsó meccsen a Warp Prism védhető lett volna, ha nem Oraclet hoz a Stargate-ből folyamatosan, de gyorsan fejlődik.

Szerintem nem kell olyan sokat várni, hogy koreaival játsszon, max 200 évet. :D

[ Szerkesztve ]

(#49411) dejaris


dejaris
addikt

Azert lassuk be ez is egy show, nem lehet egybol a koreaikkal osszeereszteni, inkabb csak egy figyelem felkeltes. Szerintem a fejlesztok meg meg sem mutattak volna, de ugye a befekteto is akar latni valami eredmenyt.

Ahogy en lattam: egyelore nem taktikazik jobban, es elkepzelese sincs hosszabb tavra.
Csak azert nyert minden egyes alkalommal, mert jol cserelt. Amit mar a szamologepek kora ota tudunk, hogy jobban szamolnak.

A skynet hype traine vakvagany 2019 januarjaban ;]

(#49412) Hardstyler01 válasza dejaris (#49400) üzenetére


Hardstyler01
tag

Az utolsó meccs visszanézhető Alphastra, vagy esetleg kombinált nézetből is vagy csak a Live on vetített MaNa nézőpontból?

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#49413) dejaris válasza Hardstyler01 (#49412) üzenetére


dejaris
addikt

ebben nem tudok segiteni

(#49414) MegalodonS válasza Hardstyler01 (#49412) üzenetére


MegalodonS
őstag

Itt az egesz video es a link a Mana nezopotol tudod nezni ;)

DeepMind StarCraft II Demonstration

Mana vs Alphastar

(#49415) Hardstyler01 válasza MegalodonS (#49414) üzenetére


Hardstyler01
tag

Kár :( mert pont arra lennék kíváncsi hogy reagálta le az immo rohamot amikor eltűnt a serege Alphának és mindenki ki abálta hogy hova lett Alpha serege

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#49416) netpeti98 válasza Hardstyler01 (#49415) üzenetére


netpeti98
addikt

Replay csomag

Le kell hozzá tölteni a mapet, az oldal alján leírja a menetét.

[ Szerkesztve ]

(#49417) Hardstyler01 válasza netpeti98 (#49416) üzenetére


Hardstyler01
tag

:R Hálás köszönet! :R

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#49418) Memphis


Memphis
tag

Sziasztok. vannak itt akik szoktak team laddert játszani? vagy mindenki 1v1? :D

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#49419) jokeph válasza Memphis (#49418) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Igen, 2v2 és néha 3v3 is. :)

Meg töméntelen COOP. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#49420) Pista622


Pista622
tag

Sziasztok!Most ismerkednék a játékkal,nagyon kezdő vagyok ugyhogy letöltöttem az ingyenes verzió t.Mivel sose játszottam ilyen játékkal(ja de még valamikor dosos kis dune 2000-rel :D )azt sem tudom ,hol tudok elindítani egy olyan játékmódot ahol annyi a lényeg hogy még csak el kell kezdeni "épitkezni,fejleszteni" mint a tutorialban.Nyilván nem is multiban szeretnék hanem a gép ellen.De akárhol keresem vagy multit találom meg,vagy küldetések és a kampány.

(#49421) santhab00 válasza Pista622 (#49420) üzenetére


santhab00
tag

Szia, igen, lényegében a starcraft arról szól, hogy építünk épületeket, gazdaságot és a hadsereggel legyőzzük az ellenfelet. Most nem vagyok gépnél, és nem tudom pontosan megmondani neked. De ha jól emlékszem a Multiplayer fül alatt található olyan, hogy "Training against AI" vagy valami hasonlót keress. Ha ott nem találod meg, akkor még mindig bemehetsz "Custom game"-be majd "Create New Lobby" és akkor ott kiválaszthatsz egy pályát a sok közül (Például hogy a szűrőben a Ladder pályákat választod ki, akkor általában jó kis pályákból választhatsz) ezután pedig berakhatsz magad ellen tetszőleges nehézségű AI-t tetszőleges fajjal.

Üdv!

(#49422) hash99 válasza Pista622 (#49420) üzenetére


hash99
senior tag

Told le a kampányt ;) jó a sztori és megtanulod az alapokat is.

(#49423) santhab00 válasza hash99 (#49422) üzenetére


santhab00
tag

+1

(#49424) Apollyon válasza Pista622 (#49420) üzenetére


Apollyon
Korrektor

+1 a kampányhoz, megtanít játszani.
Az mondjuk más kérdés, hogy vannak pusztán kampány specifikus unitok, amik a melee-ben nem lesznek mod nélkül.
Ettől függetlenül egy 0 km-es starcraftozni vágyónak tökéletesek a kampány küldik, + elég szórakoztató hozzá a sztori is. :K

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#49425) föccer válasza Apollyon (#49424) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem tanít meg játszani, max bemutatja az egységeket, meg az alap mechanikát. 0 km-es játékosnak elindulásra tökéletes és a sztori tényleg élvezetes. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49426) Apollyon válasza föccer (#49425) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jó, nem grandmaster szintre gondoltam, nem kell kiforgatni... :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#49427) wasdffafaaff


wasdffafaaff
junior tag

sziasztok társat keresnék 4v4 re master ligás vagyok ott

(#49428) trialboj


trialboj
őstag

Emberek, segítsen valaki mert nem értem mi van.

2018 2. negyedévében játszottam utoljára, 3as platina szinten. Kimaradt azóta kb 1 éve, most beléptem, toltam 1 zsugát, és egyből vissza rakott ugyan ide??? WTF, kiléptem a csoportból, játszottam még 1et, majd visszakerültem ugyan ide.

Miért? Hogy létezik hogy nem számolja újra? Gondolom a játék is változott, pl warpgate magától átalakul ha kész a fejlesztés (biztos más is van de eddig ennyit láttam) az összes build ordert elfelejtettem, csak szórakozni szerettem volna, nem izzadni ezen a szinten, amit tudom hogy kínkeservesen értem el kva sok melóval.

Most az az egyetlen megoldás, hogy 100x kilépek a meccsekből amíg vissza nem kerülök a kényelmes szinte kb low goldba?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#49429) Formaster válasza trialboj (#49428) üzenetére


Formaster
addikt

Nem fogsz visszakerülni, mert már szezon végéig nem tudsz leesni :DDD Ez van, így szeretünk blizz, arra azért készülj fel, hogy platinában már mastereket is dobálni fog :C

(#49430) trialboj válasza Formaster (#49429) üzenetére


trialboj
őstag

Remek, haverral 2v2ben toltuk régebben, platinában, erre most 1 nyert meccs után azt írja h masterben vagyunk, 2999 ponttal. Pár vesztett meccs után meg bronz ellenfelet dobott akik azt sem tudták hol vannak.

Így nem szórakoztató a játék, vagy lealáznak, vagy elpazarlunk 7 percet, mert az ellen közel sem 1 szint. 1 év inaktivitás után alap kellene legyen egy 5 meccses felmérés mint régen.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#49431) wasdffafaaff válasza trialboj (#49430) üzenetére


wasdffafaaff
junior tag

semmi ilyesmiről nincs szó hogy masterbe vagy
bugos a rendszer és félre írja a ligát néha de ami az mmr csíkon van ki írva liga az a valós ugyhogy meg nyugodhatsz nem azért vernek el mert a gép ireálisan erős ellenfelet ad hanem azért mert platina ligába is ennyire tudni kell már ,ez van

a rendszer nem mindíg talál azonos ellenfelet de az nem azért van mert neked félre van írva a ligád
1v1 be is volt amikor gm-et kaptam mert új fajt nyitott és nyilván ott a a legaljáról mire felhuzza magát addig mindenkit elver

[ Szerkesztve ]

(#49432) Formaster válasza wasdffafaaff (#49431) üzenetére


Formaster
addikt

Már hogyne lenne, eleget játszottam, közel 8 évet ahhoz, hogy észrevegyem a ladder maszekolását. Igenis összevissza bedobál a rankodnak nem megfelelő MMR-be, majd oda még rakosgat olyanokat, akik hozzá távolról sincsenek köszönő viszonyban, akár lentről, akár fentről. Amikor dia 2-ben Master1-eket dobál nem offrace-szes egyénekből, akkor anyázni tudnék, de ami a legjobban fáj, hogy te buksz rajta 20 pontot, viszont ha elvered ad 5-öt.

Őszintén szólva a blizz elcseszte az egész gamet, többet között ezért sem játszok 1 éve már lassan. A szinte tökéletes balanszoltságból (WoL) eljutottunk az utolsó epizóddal odáig, hogy egy katyvasz az egész, emiatt a játékosok 30%-ha megmaradt, az is csak azért, mert free2play lett a game és jött pár új gamer. Ezt most azzal próbálják balanszolni, hogy ne 10p legyen egy meccskeresést, hogy lassan bárkit összeraknak bárkivel.

(#49433) wasdffafaaff válasza Formaster (#49432) üzenetére


wasdffafaaff
junior tag

a többi játékossal se kedvesebb a kereső
szoval mindenki abba a ligába van ahova való

(#49434) Memphis


Memphis
tag

Sziasztok!

ha valakinek van kedve 1v1-en kívül mást játszani vegyen fel :)

RedJohn#2590

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#49435) Đ10Đ4


Đ10Đ4
aktív tag

Helló, Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a jelenleg játszható, (ingyenes! 'SC2 Legacy of the Void') játékban.. :F

Illetve, ami konkrétan érdekelne, az a benne lévő "extra" karakterek / képességeik..
Ebben a "formában" (hogy már free dl-s),
játszható-e / megszerezhető-e, egyáltalán vagy akár 'achievement'-el,
vagy bármi 'free' módon, "aktiválható"-e??!
- De, már olyat is hallottam, hogy ebben a(z) "Ingyenes"-be,
direkt nem lehet, extra 'dolgokhoz' hozzá férni..

Sokat, segít bárminemű, témával kapcsolatos pozitív hsz.! :R

- Konkrétan: '(I)Dark Archon(/I)' karakter = '(I)Mind Control(/I)' képességét szeretném "megszerezni".. Ha, lehetséges!! Láttam, pár hete online vs játékban youtyubon.. :-)
~ Mint, az 'SC1 BW'-ban is volt..

# ( - Konkétan, erre gondoltam! - ) ( Fandom, SC2 Wiki )

Válaszo(to)kat, segítséget, előre is köszönök! :) :R

Üdvözlettel,
M.

Kötekedő, rossz indulatú válaszokat/reakciókat, tartsátok másnak, máshova, máskor, ha kérhetem! Köszi! :U :K

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#49436) dejaris válasza Đ10Đ4 (#49435) üzenetére


dejaris
addikt

Nem

(#49437) Formaster válasza Đ10Đ4 (#49435) üzenetére


Formaster
addikt

A kinguin.net -en van 13.50€-ért kulcs.

(#49438) wasdffafaaff


wasdffafaaff
junior tag

3v3 master vagyok valaki jönne társnak mellém?

(#49439) Memphis válasza wasdffafaaff (#49438) üzenetére


Memphis
tag

én sajnos nem vagyok master, de jövök szívesen. pár hozzászólással feljebb ott van az ID-m

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#49440) concret_hp


concret_hp
addikt

na csak előkerült megint ez a móka, egyből kezdenék is egy n00b kérdéssel: hogyan kell patroloztatni a unitokat? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49441) Apollyon válasza concret_hp (#49440) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Már rég játszottam, de talán Ctrl-P ?...

Mindenesetre nem olyan rég kérdeztek hasonlót, ott van a többi command is: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#49442) concret_hp válasza Apollyon (#49441) üzenetére


concret_hp
addikt

köszi :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49443) wasdffafaaff


wasdffafaaff
junior tag

amugy van magyar chat a játékon belül

/ join hun-1

(#49444) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

ha megvan az első két rész, a LoV beszerzése hogy a legolcsóbb? (rendes helyről ofc)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49445) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Uj parancsnok erkezett :C

Co-op Commander: Stetmann

Zerg fanoknak kotelezo darab ;]

StarCraft 2 Co-op: STETMANN GAMEPLAY

[ Szerkesztve ]

(#49446) jokeph válasza MegalodonS (#49445) üzenetére


jokeph
nagyúr

LVL 11, 2 délután alatt. :) ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#49447) MegalodonS válasza jokeph (#49446) üzenetére


MegalodonS
őstag

Akkor neked bejott :Y Lowko azt mondta az egyik nagy kedvence ;] Azt nem ertem a Blizz miert nem csinalja meg,hogy a Co-op Commander lehessen valasztani mondjuk az AI ellen,vagy COmmander vs Commander legyen mert erdekes dolgok johetnenek ki belole??

(#49448) kovsol válasza MegalodonS (#49447) üzenetére


kovsol
titán

Commander vs Commander mód lehetne igazán. Azért még akár fizetnék is mondjuk 10€ vagy hasonlót.

May the Force be with you!

(#49449) jokeph válasza MegalodonS (#49447) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nekem bejön. :)

Amúgy is Zerg a main fajom is a ladderban is, Favorit Commandereim többsége is Zerg. :D

Zagara, Kerrigen, Dehaka... és a legjobb Abathur. :K

Terranból csak Nova és Tychus, protossból Vorazun/Zeratul. :K

Mondjuk, ez egy jó ötlet, lehetne egy ilyen bővítés a Coop módban...
Sőt, lehetne olyan is, hogy akár ugyanaz a Commander menjen a küldetésbe...

Vagy lehetne bővíteni esetleg 3, 4 fős-re is. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#49450) kovsol válasza jokeph (#49449) üzenetére


kovsol
titán

Én is zerges vagyok főleg. Dehaka, meg Abaturt szeretem legjobban.
Szerintem ma kipróbálom ezt az új commandert.

May the Force be with you!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.