Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) execute93 válasza zuzu000 (#31400) üzenetére


execute93
őstag

Lettem volna, Mega a klántársam mindenkit elvert, így nem kerültem sorra:D

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#31402) Eyesis válasza execute93 (#31401) üzenetére


Eyesis
őstag

Hát igen :(

Eyesis

(#31403) zuzu000


zuzu000
őstag

Versenyen benyom ellenem egy GM zerget. Na ez nem az én szintem :))

(#31404) Formaster válasza zuzu000 (#31403) üzenetére


Formaster
addikt

Milyen versenyen indultál?

(#31405) zuzu000 válasza Formaster (#31404) üzenetére


zuzu000
őstag

[link]
Mondjuk egy master zerget megvertem, szóval nem panaszkodhatok :B

(#31406) Winner_hun


Winner_hun
félisten

HomeStoryCup Day 1
Ez is

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31407) Winner_hun válasza Winner_hun (#31406) üzenetére


Winner_hun
félisten

Még egy stream

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31408) execute93 válasza Winner_hun (#31406) üzenetére


execute93
őstag

Én is tegnap 21-22 óra felé figyeltem fel TL-en. SC2 oldal úgy elvan laposodva, mint az állat..Legalább ezt kiírhatták volna

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#31409) Eyesis


Eyesis
őstag

(#31410) mistixx válasza Eyesis (#31409) üzenetére


mistixx
tag

MMM rulez.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#31411) Carasc0


Carasc0
őstag

Üdvözlet!

Nektek nem akad a játék indításkor? Tegnap még minden rendben volt, a gép teljesen jól működik. Ma indítani akarom a játékot és borzalmasan szaggat. A hőmérsékletek rendben vannak, egyszerűen nem értem. Borzalmas lassan indul a játék és a LOGIN-nál is akad! WTF! Tuti nem az én gépem a rossz ezt most leellenőríztem! :W

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#31412) execute93


execute93
őstag

Breach ladder - live -

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#31413) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Halihó
Nemrég kezdtem a játékot ha egy protoss nagymester kicsit kiokítana skypen vagy ts-en annak nagyon örülnék :)
És még 1 kérdéssel fordulnék hozzátok azt miért van hogy silver top 13. ba voltam vesztettem egyet és átrakott bronz 2. -re ?
üdv.

[ Szerkesztve ]

El. Psy. Congroo.

(#31414) Winner_hun


Winner_hun
félisten

6 pool + összes drone allint kaptam. Könnyedén védhető, a lényeg hogy a 11. probe-bal kell a forge-ot lerakni majd befalazni. Igaz az egyik gate-et lebontotta de nem számít, hoztam le a probe-okat aztán próbáljon nyerni ha tud.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31415) execute93 válasza adamkaa777 (#31413) üzenetére


execute93
őstag

Protoss vagyok, top50 mester. így megfelel? :)

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#31416) adamkaa777 válasza execute93 (#31415) üzenetére


adamkaa777
senior tag

persze mester :)

El. Psy. Congroo.

(#31417) zuzu000 válasza Winner_hun (#31414) üzenetére


zuzu000
őstag

Hát, viszont ha ezt egy 4 playeres mapon kapod, akkor szopacs. Ő az overlordjával meg ha szerencséje van, megtalál.

(#31418) Formaster válasza execute93 (#31415) üzenetére


Formaster
addikt

Ez így nem ér! Én is kérnék egy mester zerget okítónak. :DDD

(#31419) Winner_hun válasza zuzu000 (#31417) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ott is védhető ha jönnek a probe-ok védekezni mert mire odaér 1 cannon kész van, 2 gw lent van, kis helyen tud csak bejönni azt meg meg kell tömni probe-okkal és az elöl harcoló probe-okat mineralwalkolni kell hazafele, ennyi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31420) zuzu000 válasza Winner_hun (#31419) üzenetére


zuzu000
őstag

Hát viszont ha akkor veszed észre, hogy már indul a csapat, akkor a cannon nem lesz kész addigra.

(#31421) Winner_hun válasza zuzu000 (#31420) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tény hogy nem árt tudni hogy korai pool van-e vagy nincs.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31422) zuzu000 válasza Winner_hun (#31421) üzenetére


zuzu000
őstag

Tehát, szerencse kérdése, hogy mikorra scoutolod ki a zerget. Szerencsére csak elenyésző számban csinálják ezt, legtöbben mindig a roach+linget nyomják, ami szeretek :))

(#31423) execute93 válasza Formaster (#31418) üzenetére


execute93
őstag

1-2 trükköt tudok zerggel is. Zergel olyan dia szinten lehetek.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#31424) Eyesis válasza adamkaa777 (#31413) üzenetére


Eyesis
őstag

biztos már csak bronzok ellen tudtal nyerni... 50%os winrate a célja a battlenetnek :)

Eyesis

(#31425) Formaster válasza execute93 (#31423) üzenetére


Formaster
addikt

Te vagy az én emberem :K

[ Szerkesztve ]

(#31426) KINKY_007 válasza YaShock (#31330) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

A mai matiné végeredménye Breach vs YaShock 3:0.
Breach apm kb. 200, YaShock kb. 140.
Szép meccsek voltak.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#31427) execute93 válasza KINKY_007 (#31426) üzenetére


execute93
őstag

Breachnek azért volt nagyobb az APM-je, mert a marinokkal játszadozott ami sok kattintás.. Nem szabad ez alapján leírni YaShockot

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#31428) KINKY_007 válasza execute93 (#31427) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Nem leírásról van szó, hanem arról, hogy Breach jobb játékos. Szubjektív és objektív módon is. Az APM-je a mikrozásnál 300 felett volt, de alapvetően az tükrözi, hogy mennyire tudja megosztani a figyelmét. Egy zerg játékosnak is lehet bőven 200, sőt az nagyon imba op toss-t is lehet igen magas apm-mel játszani...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#31429) Winner_hun válasza KINKY_007 (#31428) üzenetére


Winner_hun
félisten

nagyon imba op toss

Ismét száll a lollerkopter:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31430) KINKY_007 válasza Winner_hun (#31429) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Tudom, hogy itt toss uralom, de majd szegény terranok megpróbálnak feltörni... :C

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#31431) adrian360 válasza KINKY_007 (#31430) üzenetére


adrian360
őstag

nálad még mindig az APM >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> minden más. az a baj hogy az apm k.rvára nem jelent semmit, lehet 300 apm-ed ha szar a helyzetfelismerésed, szar a taktikád. ez a mai meccs sem az apm csatáról szólt...

(#31432) KINKY_007 válasza adrian360 (#31431) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Köszönöm, hogy 2 sorból megfejtetted a legbelsőbb gondolataimat. Kérlek, taníts meg erre engem is! :R
Ha már kijavítasz, akkor megnézhetnéd, amire hivatkozol, 3 meccs volt (BO5) és az magyarul már meccsek!
Nyilván nem csak az APM számít a meccseken, de az egy szám, ezt lehet mérni.
Master, GM szinten szerinted olyan bénák a játékosok, hogy nem lenne helyzetfelismerésük, taktikájuk?! Valamiben felül kell múlnia a másikat és ebben elég sokat számít az apm is kb, mint a max payne-ben a bullet time, neked több lehetőséged van jó döntések meghozatalára... Breach kissebb apm-mel amúgy simán bukta volna a meccseket, hiába hozta volna ugyanezeket. Ajánlom a micro tournament nevű mod-ot, próbáld ki microzás nélkül mit ér egy csapat.
Ha valaki azt nem érti meg, hogy a másik mitől jobb játékos, taktika, szerencse, időzítés, légkondi, nyúlláb, akkor is erre lehet hivatkozni.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#31433) Formaster válasza KINKY_007 (#31432) üzenetére


Formaster
addikt

Az a helyzet, hogy ha az az APM nem spam, és pontosan ütlegeli a gombokat, ami elég valószínű, akkor számít az a +60 AMP. Az másodpercenként pont 2,3 kattintás a 3,3 helyett, tehát percenként 60 action pluszba van Breach.

(#31434) steveetm válasza KINKY_007 (#31432) üzenetére


steveetm
őstag

Szerintem egy BO5-ös meccs volt, amiben 3 játék ment le. Na most?

Nyílván jelent valamit az apm-m, de jó kérdés mit. A legnagyobb gond vele, hogy egy átlagot kapsz az egész játékra. Szerinted az első 2 percben, amíg fél percenként kb. egy effektív utasítást lehet kiadni(probe, scout, első 2 épület), milyen mértékben torzul az apm a játék végére? Master és GM szinten sem gondolom, hogy szar lenne a helyzetfelismerés, taktika és egyéb, de a másik játékosnak azért mindig lehet jobb. És egy egységet elmovolni valahova, úgy, hogy tízszer kattintasz a movera vagy egyszer, ugyanazt fogja eredményezni csak tízszeres apm-el. Azon kívül, hogy az egység tuti odamegy és nagyobb az apm-ed, semmit nem jelent.

Én inkább gondolom úgy, hogy egy bizonyos szint fölött már mindenkinek megvan a kellő "apm", hogy kivitelezze, amit akar, de ha tökéletesen hajt végre 1000apm-el egy alapvetően szar countert, akkor azzal kb. kitörölheti. Az, hogy nem képes több helyre figyelni, az nem apm függő. Inkább fordítva:)

Az a bajom, hogy logikád szerint master/gm ligában, tournamenteken csak is kizárólag az apm dönt, mert helyzetfelismerésük, taktikájuk az már jó, sőt, a legjobb, mindnek ugyanolyan. Remélem ezt nem csak én nem hiszem el.

Üdv.: steveetm

(#31435) KINKY_007 válasza steveetm (#31434) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Biztos a nagy meleg miatt ilyen nehéz néhány ember felfogása.
BO5 az a Best Of Five, azaz 5 meccsből van eldöntve, hogy ki a jobb. Tanult steveetm fórumtárs kedvéért az úgy lehetséges, hogy az 5 páratlan szám, így valaki eggyel többször fog győzni, mint a másik maximum 5 meccs lejátszása után. Steveetm most figyelj, ha tudod követni még: a 3 több, mint a 2, ezért ha valaki az első hármat nyeri, akkor már nem kell többet játszania.
Mást is magyaráznék szívesen, de most nyári szünet van, szeptemberig nem tervezetem órákat tartani.
Nem, nem az mondom, hogy az APM-mel lehet nyerni.
Utolsó nekifutás: SMS-ben megkapod egy csaj méreteit: 90-60-90. Húú, milyen jól néz ki. Kb. ennyi az APM. Attól még élőben lehet szakálla is...
Olvasd el az eggyel előtted lévő hozzászólást.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#31436) steveetm válasza KINKY_007 (#31435) üzenetére


steveetm
őstag

Gondolom nem próbálsz meg nekifutni ennek a kommentnek mégegyszer:)

http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/The_SHOUTcraft_Invitational/4
Ebből kiemelném, hogy " The tournament proceeds as normal from that point with the winners advancing to the Grand Final for a BO7 matchup and the losers entering the bronze match to compete for a 3rd place prize." és megkérnélek, tanult kollégám, hogy fordítsd le nekem kérlek a bronze match részt. Annyit segítek, hogy a bronze meccs egy BO5-ös meccs volt:D Szerintük, de lehet ők is szarabbul* tudják, majd teamliquidnek is magyarázd el, lehetőleg hasonló stílusban, mint nekem, köszike:)

De pont te győzködtél, hogy azért volt jobb valaki, objektíven!!, mert több volt az apm-je.
Üdv.: steveetm

[ Szerkesztve ]

(#31437) steveetm válasza steveetm (#31436) üzenetére


steveetm
őstag

Bocsánat, abbahagytam ígérem, de azthittem ezt is beszerkesztettem a végére:) :
http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/Definitions
BoX
Best of (Number) - The winner between two players is determined by winning the majority of a set number of games. For example, Bo5 ("Best of 5") means a player must win the majority of 5 games to win the series. Common BoX's are Bo1, Bo3, Bo5, and Bo7.

Csak nagyfokú tudatlanságom fényében, miután Kinky alászállt, hogy megoszza velem égi bölcsességét, teljesen elveszettnek érzem magam, mert megrendült a bizalmam, egy olyan jelentéktelen és irrelevánst információkat tartalmazó wiki oldalban, mint a teamliquid. Fogalam sincs mitévő legyek, mert nekem nem élet az élet, ha a BO5ös meccsen minimum 3 darab meccset játszanak, de maximum öt meccset. A BO5-ön belüli meccsek akkor BO1-es meccsek? Teljesen összezavarodtam:(
Üdv.: steveetm

[ Szerkesztve ]

(#31438) Winner_hun válasza steveetm (#31437) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi az hogy BO5-ön belül BO1?

A BO után a szám azt mutatja hogy a nyertes kihirdetéséhez maximum hány meccset kell lejátszani.
Ha BO1 akkor az nyer aki az első meccset nyeri. Ha BO3 akkor az nyer aki 2 meccset nyer. Ugyanis ha 1-1 az első két meccs eredménye akkor jön a döntő meccs, így 1+1+1=3
BO5-nél 2-2 állás esetén jön a döntő meccs, 2-3 vagy 3-2-es végeredménnyel. De ha valaki 2-1 után 3-1-re viszi a győzelmi pontjait akkor 4 meccsből le van tudva a verseny, mivel aki 1 pontot szerzett hiába nyerne, csak szépíteni tudna, a versenyt már nem nyerhetné meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31439) Formaster válasza Winner_hun (#31438) üzenetére


Formaster
addikt

:K

[ Szerkesztve ]

(#31440) hopehu


hopehu
tag

:D Frankón nem értem, ki mit nem ért. Mindketten azt mondjátok, h a BO5 az azt jelenti, hogy aki a legtöbbet nyer 5-ből. Az pedig nem kérdés, hogy a BO5-re mint meccsre hivatkozunk (ha már az angolból vesszük át ezeket). Nem pedig BO5 meccsek (még akkor sem, ha nyilvánvalóan nem csak egyet játszanak le...
:D

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#31441) steveetm válasza hopehu (#31440) üzenetére


steveetm
őstag

Igen, a bo5 a meccs, és a meccsen belül játszák a játékokat, nem további meccseket:D
Tökéletesen értek mindent egyébként, nem kell értem aggódni:)
Ironizálni próbáltam, de hiba volt^^
Üdv.: steveetm

(#31442) hopehu válasza steveetm (#31441) üzenetére


hopehu
tag

Nem rád gondoltam, h nem érted... én értettem, hogy érted. Hogy azzal, hogy meccset mondtál, BO1-re utaltál volna... nyilván nem :D
Erre mondtad, hogy BO5-ön belül BO1... :P stb stb

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#31443) KINKY_007 válasza steveetm (#31441) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Nem értem miért angol oldalakat nézegetsz, ha a magyart sem fogod fel!
Winnerhun, Euzsolt szépen leírta neked példával együtt is, olvasd még át párszor, hátha leesik.

Az egész onnan indult, hogy Yashock leszidta Eyesis, hogy miért mondja Breach-re, hogy ő a legjobb játékos. Most 3x verte meg egymás után. Akinek ez nem elég, azt mondja, hogy a meleg miatt volt csak, azért írtam, hogy nem csak megverte, hanem az egyik fontos, és mérhető összetevőjében (APM) a játéknak is magasabb értéket produkált.

Akinek bármi nem érthető ezzel kapcsolatban, vagy velem vagy gondja, az írjon privit (max. letiltom, ha már nagyon idegesít), ne ide szemeteljünk már, ennek sok köze nincs az SC2-höz!

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#31444) adrian360 válasza KINKY_007 (#31443) üzenetére


adrian360
őstag

akkor kiemelem hogy nekem mi nem tetszik a te irásodban :
"hanem az egyik fontos , és mérhető összetevőjében (APM)". szerintem az APM-nél sokszor fontosabb hogy mennyi a income-od, mennyi az unit lostod, egyáltalán milyen a sereg összetéleted. lehet neked 653-as apm-ed ha szar a sereged és nincs income újat csinálni. mint ahogy pl F1-ben sem feltétlenül (sőt általában nem is) az az autó nyer, amelyiknek a legnagyobb a végsebessége.

(#31445) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Valaki 1v1 / többvétöbb?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31446) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Hali tudnátok linkelni egy oldalt ahol a világ legjobb player einek a replayei találhatók ?

El. Psy. Congroo.

(#31447) zuzu000 válasza adamkaa777 (#31446) üzenetére


zuzu000
őstag

Toss vagy, ugye?
White-Ra
minden más

A white-ra replayek szerintem jók, az oldalon találsz vodokat is, amit ő kommentel, és elmagyarázza, mit miért csinált.

[ Szerkesztve ]

(#31448) föccer válasza adamkaa777 (#31446) üzenetére


föccer
nagyúr

A TeamLiquid oldalán elég sok replay fent van.

Nem feltétlen van fent minden, de elég jól lehet szűrni közöttük. A top playerek pedig nem mindig adják közre a replayeiket. Van aki csak pénzért adja, van aki még úgy se nagyon.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31449) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sajnos kifutottam a szerkesztési időből tudnátok mondani 1-2 pro playert ? ( eddig főként Sase replay-t néztem White-Ra valamiért nem jött be :) )

[ Szerkesztve ]

El. Psy. Congroo.

(#31450) h.adam.92 válasza adamkaa777 (#31449) üzenetére


h.adam.92
őstag

naniwa, creator, squirtle, mc

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.