Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) execute93 válasza Winner_hun (#30649) üzenetére


execute93
őstag

Kiforgatod a szavaimat. Neked nem mindegy, hogy melyikkel játszom?!
Aznap volt, mikor megvettem a játékot, és 2 hónapot kihagytam

Szerk.: Pvp ben mit számít? Kb 3 gate roboval nyitnak, 4 gatet meg sem érdemes próbálni, mert 42523 sentryt lehív. onnantól kezdve meg GG

Nincs kedved gyorsba letolni egy PVT-t? én leszek a terrán

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#30652) Winner_hun válasza execute93 (#30651) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kiforgatod a szavaimat.
Nálam ezt úgy hívják hogy értelmezem azokat;]

PvP-be 10-nél teszem a gate-et, ott számíthat a korai támadáshoz hogy mikor van kész a wapr (nem mindegy hogy az ellen mennyi probe-ot chronoz, egységet chronoz-e vagy csak a warp gate-et)

Lehet majd belépek a játékba, ma még nagyon nem volt rá időm, lehet nem is lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30653) execute93 válasza Winner_hun (#30652) üzenetére


execute93
őstag

23 ig vagyok, írj pm-et ha akarsz egyet játszani.
Én biztosan nem kerestem volna vissza, hogy anno mit írtam.
nem nyersz sokat a 10nél letett gw-vel, 10 mp et talán? Egy chronot kell rábszni a nexusra, onnantól meg gyűjetni a chronot a warp ig. De ez a normálisnál van

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#30654) Winner_hun válasza execute93 (#30653) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem-e? Igencsak sokat lehet nyerni:) 2 chronot lehet rányomni a nexusra, utána tartalékolni ha gyors warp gate-et akarsz (~5:30-ra)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30655) execute93 válasza Winner_hun (#30654) üzenetére


execute93
őstag

Akkor 2 gw vel nyitok és akkor 3 stalkert kihozok + 2 gw és akkor úgy bemenni, TOd streamjét nézem, hát érdekes... Engem a játéka eleje érdekel, de persze, hogy azt sosem látom..

na mentem jó éjt sziasztok. ( tudom 23.00 írtam, de elálmosodtam)

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#30656) Winner_hun válasza execute93 (#30655) üzenetére


Winner_hun
félisten

10 gate jó a 2 gw / 3 stalker ellen:) Vagy csak rosszul csinálták az ellenfeleim az időzítéseket:D

Péntek dél körül leszek tán, holnap még nem tudom hogy leszek-e.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30657) föccer válasza execute93 (#30648) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerinted a Blizzard mennyi játék statisztikája alapján balanszolja a játékot? ;)

Egyébként meg mindenki azzal játsszon, amelyikkel neki a leginkább szórakoztató. Ha P-vel csalódás a játék, akkor játsszon valamelyik másikkal. Csak abba gondolj bele, hogy mi volt a 3 hónappal ezelőtti véleményed és mi a mostani. Ha jól emlékszem, akkor ebben az időszakban nem volt számottevő balance változtatás. :N

A másik fele a dolognak, hogy ahogy fejlődsz a játékban úgy kapsz egyre erősebb ellenfeleket. Elvileg egy picit hullámzónak kell lenni a teljesítményednek, ahogy a rendszer megpróbál 50% körül tartani. Lehet, hogy most egy olyan periódusban vagy, ahol náladnál erősebb játékosokkal sorsol össze a gép. Ez úgy tűnhet, hogy mostanában sokkal nehezebben játszható a P, miközben csak az ellenfelek lettek erősebbek, akik jobban ki tudják használni a saját fajuk erősségeit és a P gyengeségeit. Ezekre a dolgokra (erősség/gyengeség) alacsonyabb szinten nem, vagy csak alig figyelnek a játékosok. Gyémánt/mester szinten viszont nagyon durván kihasználja az ellen a hibáidat és a faj gyengeségeit.

Szóval szerintem nem az imbaságban kell keresni a hibát, hanem gyakorolni és tanulni minden meccsből. :))

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30658) BeLucZ válasza föccer (#30657) üzenetére


BeLucZ
addikt

Teljesen osztom ezt a véleményt! :R Rohadt erős ellenfelek vannak ott már, ahol nagyon pici apróságok is számítanak!

(#30659) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hatalmas:D (nem a fél perces átugorhatatlan reklám az elején)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30660) rt06 válasza Winner_hun (#30659) üzenetére


rt06
veterán

"nem a fél perces átugorhatatlan reklám az elején"

a hiba az on keszulekeben van

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#30661) Eyesis válasza execute93 (#30631) üzenetére


Eyesis
őstag

ez olyan mintha azt mondanam, hogy persze, a protoss tud cronozni, ezért aztán mennyire op...

nézd, ha terran rax expelni tervez, de kozben deriti hogy 4 gate vagy 3 gate vagy 2 gate jon, akkor már szinte édes mindegy mit csinál.. persze, ha a protoss forge expel vagy gw expel de meg ha fn-ezik akkor is meg siman van eselye megfogni akar egy korai pusht vagy allint...
mondjuk kb, ha a protoss koran expelt es a terran nem allinezik vagy pushol sikeresen ellene akkor az mar igy is ugy is all in mert a protoss elonyben van..

Eyesis

(#30662) oxox válasza Eyesis (#30661) üzenetére


oxox
addikt

Kerlek ezt magyarazd el nekem....

"nézd, ha terran rax expelni tervez, de kozben deriti hogy 4 gate vagy 3 gate vagy 2 gate jon, akkor már szinte édes mindegy mit csinál.."

terranal kb 1v1-ben van 9 gyozelmem...amibol az utolso is a jatek megjelenese utani honapban szuletett....de ha gondolod siman kiallok ellened ugy, hogy toss vagy, es fogom a 3gate v 4gate-edet....ugy, hogy korai expre megyek...azt nem igerem, hogy a pushod utan meg is nyerem a jatekot (a fenti rengetem meccsembol adodoan), de mindket pusht siman lehet fogni...es szoktak is nekem fogni.

elarulom a titkot...ha latja a 3gate+robo, vagy a negy gate-et, akkor bunkerezik....fentre leraksz minimum egyet a supply moge....feltoltod, es tossal fel sem mesz...vagy ha nagyon belennek tojva, akkor ket bunker...ott aztan tenyleg nem jossz fel...

ha meg kesz a masodik base, es megha nem is tudod lereptetni, akkor is nagy plussz bevetel a ket helyrol erkezo scv a main mineral line-ra....ha meg nincs korai push, akkor a lejarohoz az exphez raknak le rendszerint 2-3-4bunkert...tord fel ha tudod...sokkal tobbet buksz mire atmesz rajta, mint amit nyersz, es siman visszavernek....

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#30663) Winner_hun válasza oxox (#30662) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hehe mikor próbáljuk ezt ki?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30664) Eyesis válasza oxox (#30662) üzenetére


Eyesis
őstag

a bunker nem ér tul sokat ha ff miatt nem lehet javitani, még akkor sem ha 3 van :(
amugy ha meg blinkre megy es felpattan a mainre akkor mar nagyon nagy a szar..
dt felelem miatt meg nem szivesen hivom le az op mulokat amig nicns ravenem vagy turretem...

Eyesis

(#30665) Winner_hun válasza rt06 (#30660) üzenetére


Winner_hun
félisten

2 böngészővel is muszáj megvárni míg lejár, nincs átugrási lehetőség 5 mp után. Vagy nálad máshogy van?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30666) rt06 válasza Winner_hun (#30665) üzenetére


rt06
veterán

semmifele reklamot nem lattam - hogy az adblock, vagy a teruleti es nyelvi beallitasok miatt, azt passzolom (probald meg attenni a teruletet worldwide-ra)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#30667) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

fél7-7 óra felé valaki egy kis teamgame? ( oxox ) :)

(#30668) Winner_hun válasza rt06 (#30666) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem találtam rá beállítási lehetőséget. Adblock flash tartalomból mióta tud reklámot szűrni?

Itt látszik a reklám, a csíkja is sárga., nem piros. Sehol egy továbbugrásra mutató dolog, beletekerni se lehet.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30669) execute93


execute93
őstag

Valaki 1v1?

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#30670) rt06 válasza Winner_hun (#30668) üzenetére


rt06
veterán

a teruleti beallitast a lap aljan talalod, a nyelvi beallitas mellett
adblock meg azer ttudja egyes esetekben megfogni a flash reklamot, mert azokat egy javascript-en keresztul toli be a flash

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#30671) Winner_hun válasza rt06 (#30670) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ja hogy ott. Na az pl. benne van adblockba:D
Sajnos ez se oldotta meg a problémát. Adblockba mit tegyek hogy tecsőn ne legyenek reklámok? Ehhez már oldal forrásában kell turkálni, vagy csak nem jöttem még rá az adblock és az element hiding helper minden funciójának rendes használatára.

Holnap déltől 3-ig szerintem ráérek játszani ha valaki akar 1v1-et / többvétöbbet:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30672) Alg


Alg
veterán

Nah, ha minden igaz holnap összeáll a gépsárkány, most már netem is van, kíváncsi vagyok milyen lesz 15,4-ről 23-ra váltani :C (Na meg min grafról max fullHD-ra :) )

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30673) oxox


oxox
addikt

Jelentem...ha mar DPeti nem tette meg :B .....tegnap kikonyokoltuk magunknak a megerdemelt, helyunket TOP DIAMOND-ban....nagy az arcom, de nem erzem a master-t elerhetetlennek...ha az economyra kicsit jobban figyelunk, ill. a late game-re akkor van helyunk ott is :DD

eddig is voltunk diamondban (randomban, massal) de ez azert er tobbet szamunkra, mert egy bevett taktikat csinalunk szinte mindig, ami nem sajtolas, nem rush...sot fogjuk is a hasonlo probalkozasokat....

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#30674) sith7 válasza oxox (#30673) üzenetére


sith7
nagyúr

Hajrá, csak így tovább :C

(#30675) DarthPeeter válasza oxox (#30673) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Elnézésed kérem, be akartam jelenteni én is, de az asszony lefoglalt :DDD

Hát azért a master-hez még én kevésnek érzem magam. Lategame-ben elfelejtek időben expelni, fejleszteni, nem figyelem rendesen az ellen seregét, stb.
Na de gyakorlás teszi a mestert, hiszek magunkban :D

(#30676) Winner_hun válasza DarthPeeter (#30675) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lategame-ben elfelejtek időben expelni

20+ percben ha nincs mani menni kell expelni, ezt nem elfelejteni hanem észrevenni kell:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30677) oxox válasza Winner_hun (#30676) üzenetére


oxox
addikt

szoktam is neki mondani :D ....tegnap valasz

"haaaat en elkuldtem az scv-t de csak nem epitette" :B ;]

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#30678) sith7 válasza oxox (#30677) üzenetére


sith7
nagyúr

Hát micsoda egy scv ez ??????
Mindent a szájába kell rágni ??? :P

(#30679) oxox válasza sith7 (#30678) üzenetére


oxox
addikt

:DDD
akkor mar nem volt sok eselyunk, mert engem az elejen kicsit megcsapkodtak, az ellentamadasunkban tobb volt, de vegul szetestunk egy kicsit...szoval mindegy volt ez a resze...Petit jobban bantotta mint engem..."hat elakadt valahol az a mocsok"...meg hasonlok :DDD ...mondjuk en hajlamos vagyok a meg nem elbukott meccset is bukotta nyilvanitani (de ez tenyleg az volt)...ha varnak a tamadassal akkor mondjuk nyerunk (counterbe jol alltunk volna....ott colo+zea + mmm, nalunk nalam gw units + voids, tank+marine...csak meg kellett volna az az 5 perc, hogy meglegyen a mennyiseg is....

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#30680) DarthPeeter válasza Winner_hun (#30676) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Nálam már a 10+ is lategame :DDD Na jó nem erről van szó, csak általában amíg a többiek kiexpelnek az első sikertelen adok-kapok után, én még bőszen hozom a unitokat, hogy "na majd én megmutatom ezeknek!!" :D

(#30681) Winner_hun válasza DarthPeeter (#30680) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igaz a 20-on gondolkoztam hogy nem lesz-e sok mert 15-17. perc körül már jöhet bármi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30682) Ghoosty válasza oxox (#30677) üzenetére


Ghoosty
őstag

Én úgy szoktam járni, hogy megépítem a bázisomon, aztán ottmarad, majd megint eszembe jut, hogy még nincs kinn az exp, ezért gyártok mégegyet. Eddigi legdurvább az volt, hogy 3 Command center ült a main-en. Mondjuk utána 2 helyre is gyorsan kiexpeltem PF-fel, egy meg maradt tartalék scan/mule-nak.

Ha elküldöm építeni, akkor gyakran járok úgy, hogy útközben befogom a harcosokhoz, aztán azt látom legközelebb, hogy az SCV az első sorban harcol. :)

(#30683) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Visszanézve a replay-t, igen sok hülyeséget csináltunk.
Nálam a nem expelős dolog úgy történt, hogy a 12. percben elküldtem az SCV-t, a parancsot kiadtam, de közben küldtem a legyártott egységeket a bázisról a frontra és sikeresen egybefogtam a pont kifelé menő SCV-met is a többiekkel...
Csodálkoztam is hogy van 1400k mineralom. Általáben elköltöm minden pénzem, de most nem raktam le + barrackokat, hogy miért? há mer hülye vótam :DDD
Oxox, te is csináltál hülyeséget, nem maradsz ki te sem :D Végig ott dekkolt a tankjaim mögött 3 stalkerod, lehet teadélutánt tartottak, de hogy nem jöttek segíteni az biztos :)
Na meg az expjeiket nem bántottuk, túlerőltettük a támadást oldalról, miközben kb semmi hasznunk nem volt belőle...
Sebaj, az ilyenekbőll tanul az ember :K

(#30684) DarthPeeter válasza Ghoosty (#30682) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

"Ha elküldöm építeni, akkor gyakran járok úgy, hogy útközben befogom a harcosokhoz,"

Szóval nem csak velem van ez így :DDD

(#30685) execute93


execute93
őstag

vki 1v1?

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#30686) oxox válasza DarthPeeter (#30683) üzenetére


oxox
addikt

azert a maint leszedtem neki :) fent az imoval...a stalkereim meg vartak, hogy az scv-d epitse a bazist, es mehessenek segiteni :DDD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#30687) Ghoosty válasza DarthPeeter (#30684) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ezt már láttam WhiteRa streamen is szóval még a prokkal is előfordul, csak ők hamarabb észreveszik.

(#30688) oxox válasza DarthPeeter (#30683) üzenetére


oxox
addikt

amugy lehet a szembol tamadas jobban bejott volna....en meg garazdalkodhattam volna prismel....de mondjuk azok nem voltak bena jatekosok....jobb megoldas lett volna, ha az elejen az imom kitud jonni (supply hianyom volt...mert kicsit jatszadoztam a scout probe-ommal)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#30689) sith7 válasza oxox (#30679) üzenetére


sith7
nagyúr

csak meg kellett volna az az 5 perc, hogy meglegyen a mennyiseg is

igen, sok meccsünk nekünk is ezen bukott el :D :DDD

(#30690) Cpt.Price válasza execute93 (#30645) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

Hidden expet mindig teszel? Ebben a 2 játékban láttam, azért kérdezem. Szerintem túl rizikós, simán elúszhat rajta a gém, ha észreveszik. :U

Másik -lehet láma- kérdés, bárkihez:
p-nek t ellen ennyire nem érdemes stalkert hoznia? :F Én zealothoz képest kb 2:3 arányban szoktam, immo-t viszont gyakorlatilag semennyire, bár szerintem mostantól fogok.
Stalker nélkül büntetlenül viszi haza a medivaceket/(vikingeket) még egy vesztett csatából is + nekem érzésre jobb, hogy nem tudják sértetlenül kite-olgatni őket, úgy mint adott esetben a zelákat.

gl&hf

(#30691) execute93 válasza Cpt.Price (#30690) üzenetére


execute93
őstag

nem mindig teszek.
stalkert kb semennyire sem érdemes hozni, marauder szétkapja, immo a játék elején jó, 9-11 percig, aztán colora rámegyek

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#30692) DarthPeeter válasza Ghoosty (#30687) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Hát igen, de ő nem 5 perc múlva vette észre.... :DDD

(#30693) föccer


föccer
nagyúr

Teamplay valaki?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30694) oxox válasza DarthPeeter (#30692) üzenetére


oxox
addikt

miko' leszel ma? :DDD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#30695) DarthPeeter válasza oxox (#30694) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Most :D

(#30696) oxox válasza DarthPeeter (#30695) üzenetére


oxox
addikt

most dolgozok meg....szerintem del korul erek haza...akkor meg kicsit adok a no uralomnak, de majd igyxm

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#30697) DarthPeeter válasza oxox (#30696) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Rendben uram, én itt leszek ha minden igaz :)

(#30698) execute93


execute93
őstag

Winner ma 1v1?
Bármely fajjal megyek ellened:D

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#30699) Winner_hun válasza execute93 (#30698) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az előbb értem haza a Balatonról, ott votam a hosszú hétvégén. Ma már nem, holnap már van rá eséy hogy megnézzem a bneten mi a helyzet:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30700) Eyesis


Eyesis
őstag

kicsit diablosabbra vettem a figurat és érezhetően sokkal bénabb lette msc2ben :(

Eyesis

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.