Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) zuzu000 válasza Eyesis (#31499) üzenetére


zuzu000
őstag

OP-ból kifelejtetted a Ghost-ot :))
Illetve a mikró hekkből a Stimmelt mara marint. :)

(#31502) execute93 válasza zuzu000 (#31501) üzenetére


execute93
őstag

Medivac-et is kihagyta

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#31503) steveetm


steveetm
őstag

Isten ments, hogy belszóljak, de nem lenne már egyszerűbb azt sorolni, ami nem cheat?^^
Üdv.: steveetm

(#31504) kovsol válasza execute93 (#31495) üzenetére


kovsol
titán

bemény MM -be vagy ehhez hasonló nagyobb elektronikai boltba ahol ki vannak rakva az egerek és megtapogatod melyik hogy fekszik a tenyeredbe.

May the Force be with you!

(#31505) zuzu000 válasza steveetm (#31503) üzenetére


zuzu000
őstag

Carrier, void ray, stalker, dark templar, archon, phoenix, immortal, colossus :DDD

(#31506) Eyesis válasza execute93 (#31500) üzenetére


Eyesis
őstag

Sajnos nem volt túl jó szériája :(

Eyesis

(#31507) execute93 válasza Eyesis (#31506) üzenetére


execute93
őstag

Milyen moncsid van?

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#31508) KINKY_007 válasza kovsol (#31494) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Itt egy jó egérválasztó cikk
Eyesis biztatására én is vettem egy razer mambát, egy hónap szenvedés után eladtam hála az aprónak... Inkább a logitech g5-öt használom tovább, de megnézegettem az újabb g500-at, az is bejövős.
BBQ: A monitora az jó U2311, de már csak a ledes utódja megvehető az U2312.
Itt meg is nézhetsz pár rendes monitort élőben.

euzsolt: mivel nincs döntetlen az sc2-ben...

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#31509) Eyesis válasza execute93 (#31507) üzenetére


Eyesis
őstag

dell u2311h
de már van belőle u2312h is :) asszem bruttó 52ezer
http://www.oaziscomputer.hu/termekek/monitorok/22-23/dell-ultrasharp-u2312m
Az enyémet már nem kapni

Eyesis

(#31510) Eyesis válasza KINKY_007 (#31508) üzenetére


Eyesis
őstag

de van döntetlen :)
ha nem termel egyik faj sem, és eltelik asszem valami 5 perc akkor az a draw...

Eyesis

(#31511) execute93 válasza Eyesis (#31510) üzenetére


execute93
őstag

Mondok jobbat. Protos income 0 de full 0. S a terránnak lebeg a bázisa akkor draw.. Nem 1 db volt már nekem. Hiába van nagyobb seregem

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#31512) Formaster válasza KINKY_007 (#31508) üzenetére


Formaster
addikt

:R

(#31513) zuzu000 válasza execute93 (#31511) üzenetére


zuzu000
őstag

Ha van tamado legi egyseged akkor is?

(#31514) Eyesis válasza zuzu000 (#31513) üzenetére


Eyesis
őstag

akkor van 3 perced levadászni a repülő bázist :)
Amint nincs bevétele mindkét játékosnak, megjelenik egy számláló, hogy 3 perc és döntetlen :)

"Stalemate Detection has been added. This will end the game in a tie for all remaining players if no players have income, production, or destroyed structures for three consecutive minutes. A countdown timer will now appear when the game detects this scenario.
"

Eyesis

(#31515) katras válasza Eyesis (#31480) üzenetére


katras
tag

Kipróbálom :) köszi a linket, vannak még modok amiket érdemes megnézni?

(#31516) Eyesis válasza katras (#31515) üzenetére


Eyesis
őstag

modokkal óvatosan, elvileg bannolhatnak, bár gyakorlatilag, amikor Kas, meg Happy meg sokan mások ladderon csalnak, és nem bannolják őket, lehet nem is kell ettől annyira félni :D

Eyesis

(#31517) föccer válasza Eyesis (#31516) üzenetére


föccer
nagyúr

Hogyan szoktak csalni? Mit csinálnak? Kas közvetítését szoktam néha nézni, de ott nem szoktam semmi rendelleneset látni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31518) Eyesis válasza föccer (#31517) üzenetére


Eyesis
őstag

Hat nyilván, ha van egy kis esze, akkor stream alatt nem csal :D

Amúgy production tab hack a legjelemzőbb, de Breach ellen játszott egy protoss, aki miközben épp warpolt egységeket, a map másik részén ügyesen blink mikrózott :D
NA meg a maphack is előfordul, de magasz szinten a production tab pont elég...

Eyesis

(#31519) föccer válasza Eyesis (#31518) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezt a replayt esetleg el tudnád kérni tőle a részemre? Szívesen megnéznék egy ilyet.

Köszi,

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31520) Eyesis válasza föccer (#31519) üzenetére


Eyesis
őstag

sok van youtubeon is sajnos :)
http://www.youtube.com/watch?v=ARj8KISyEpA

Eyesis

(#31521) föccer válasza Eyesis (#31520) üzenetére


föccer
nagyúr

Ok, köszi, este ránézek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31522) Formaster


Formaster
addikt

Ezekről a modokról ne is beszéljünk. Mindenkit felbosszant, illetve akit nem, az meg csinálja. Szomorú, hogy egy ilyen kvalitású játékban ilyet lehet. Remélem az 1.5 patchel ezért lesz steam alapú a játék, hogy ezt kiküszöböljék.

Szerk: és még csodálkozunk, hogy elszaporodott a Toss.

[ Szerkesztve ]

(#31523) execute93


execute93
őstag

Srácok, a Koreaiak hova szokták felrakni a repjeiket? FRISS érdekelne. naver.com ban szoktak turkálni

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#31524) Eyesis válasza Formaster (#31522) üzenetére


Eyesis
őstag

hogy érted, hogy steam alapú? :)

Eyesis

(#31525) Eyesis válasza execute93 (#31523) üzenetére


Eyesis
őstag

ők nem szokták sehova, csak ha kötelező, nagyon féltik a replayeiket :)

Eyesis

(#31526) execute93 válasza Eyesis (#31525) üzenetére


execute93
őstag

www.playxp.com csak full koreai. Itt elvileg van sok

MEEEGVAN!!!:D http://drop.sc/

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#31527) steveetm válasza Eyesis (#31524) üzenetére


steveetm
őstag

Arra gondol, hogy stream alapú lesz, mint pl. a wow már régóta. Ha telepítésnél csak 1giga van letöltve nálam, attól még nyugodtan játszhatok, ha valami kell, betöltésnél lehúzza gyorsan. Dettó patchelésnél, nem kell végigvárni míg elkészül.

A vodot megnéztem, majd nyilatkozok, de most kisebb nagyobb problémáim vannak:( De tetszett alapvetően
Üdv. steveetm

(#31528) föccer válasza steveetm (#31527) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezzel csak annyi a probléma, hogy az SC2-t kifejezetten progaming/esport játéknak tervezték. Így megengedhetetlen, hogy akár ladderen is eltérő verzió számú kliensekkel játszanak egymás ellen a játékosok. Egyébként a mapoknál így van megoldva. Nem kel az összes térképnek letöltve elnnie, hogy játszhass. Viszont ha a lehetséges poolban benne van egy térkép ami nincs meg a gépen, akkor azt automatikusan tölti a játék.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31529) steveetm válasza föccer (#31528) üzenetére


steveetm
őstag

Nem értem igazából mi a probléma, mert jelenleg ez történt 1.5 ben:) Senkinél nem lesz eltérő a kliens verzió, csak nem kell végigvárni a 20 perces patchelést, 1 perc után lehet csapatni:)
Üdv.: steveetm

(#31530) föccer válasza steveetm (#31529) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezek szerint akkor nem értem, hogy mit írtál elsőnek. Az hogy lehet, hogy a pachelés nélkül ugyan azzal a verzióval játszol, mint a pachelt klienssel rendelkező játékos? Nincs itt valami ellentmondás? :F

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31531) steveetm válasza föccer (#31530) üzenetére


steveetm
őstag

Pont ez a lényeg, hogy patchelés közben már lehet játszni, sőt, már akkor lehet játszani, amíg a patch teljes terjedelmében még le se jött.

Lényegében 3 részre van osztva a patchelés:
1. Letölt egy minimálisat belőle, ami alapvető, addig nem lehet játszani.
2. Letölt egy nagyobb részt, amiben már nem annyira jelentős változások vannak, de még lehetnek akadások a játék betöltésénél(pl. új textúrák, hangok, amik a gameplayt nem befolyásolják számottevően)
3. Itt már szinte fennakadás nélkül lehet játszani, nem fog új dolgot letölteni, befejezi a patchelést.

Remélem így érthetőbb:)

Az első rész az tényleg minimális adatmennyiség amit letölt, utána "streameli" a patch többi részét.

Üdv.: steveetm

(#31532) föccer válasza steveetm (#31531) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah, így már világos. Én mondjuk marhára nem szeretném, hogy ha meccs közben, a háttér műveletek miatt akadozna a meccs. Amilyen gyakran jönnek a javítások, szerintem bőven belefér az a pár perc várakozás. Inkább meccsek/játék előtt várok, mint játék közben akadjak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31533) steveetm válasza föccer (#31532) üzenetére


steveetm
őstag

Addig nem indul el a játék, amíg nem jött le minden adat, ami az akadásmentes játékhoz kell, illetve külön kapcsolható, hogy játék közben végezzen-e a háttérben ilyen irányú műveletet.

Illetve, külön felhívja a figyelmedet, hogy ha nem várod végig a folyamatot, akkor az hatással lehet a játékélményre:)

Ergo semmi nem fog változni, a 20 perces patch ezután is 20 perc lesz, mire teljesen kész, de akik nem bírják intravénás ladder nélkül 3 percig, azok tolhatják egyből:)

Üdv.: steveetm

(#31534) föccer válasza steveetm (#31533) üzenetére


föccer
nagyúr

de akik nem bírják intravénás ladder nélkül 3 percig, azok tolhatják egyből

Jaa, akkor már értem, hogy miért álltam ennyire értetlenül a gondolatmenet előtt. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31535) zuzu000 válasza Eyesis (#31518) üzenetére


zuzu000
őstag

Honnan veszed hogy kas meg happy is csal?

(#31536) KINKY_007 válasza zuzu000 (#31535) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Biztos ismerősek neki a módszerek.
De már tudom miért győz Mr. Eyesis... :))

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#31537) Eyesis válasza zuzu000 (#31535) üzenetére


Eyesis
őstag

teamliquid :) amúgy pont azért nem lehet tudni egyértelműen, mert nehéz bizonyítani... Mondjuk látja, hogy DT-t épít, de ő pl amúgy is akart turretet rakni :)
MAss colora megy? Ő meg pont mass vinking-et próbált :)
Sok kritika érte amúgy Happyt meg Kast, hogy GM #1 ellenére az offline versenyeken nem szerepelnek jól... Talán mert nem érdekli őket, hiszen farmolják az online versenyeket :)
Persze lehet ez mind nem igaz, nyilván nehéz bizonyítani, és mivel addig nem bűnös senki, amig nincs bebizonyítva az ellenkezője, ők sem csalnak :) szóval tekintsd semmisnek amit mondtam :)

Eyesis

(#31538) föccer válasza Eyesis (#31537) üzenetére


föccer
nagyúr

Az online versenyek replay packjával lehet bizonyítani. Az ilyen véletlen dolgoat 1-2x elhiszi az ember, de ha mindig pont időben kezd el hard counterre techelni azért az már jelent valamit.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31539) Eyesis válasza föccer (#31538) üzenetére


Eyesis
őstag

Magas szinten nem kell ennyire durvára gondolni... bronz ligában nyilván egyszerűbb észrevenni, hogy ki csalt :)

http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=340614

van több ilyen topic is... néha törölnek ha ismertebb név kerül ki :)

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#31540) Formaster válasza Eyesis (#31524) üzenetére


Formaster
addikt

Én már annak is örülnék, ha azok a fájlok, amiket módosítanak, csak online steam szerűen lennének elérhetők, így lenne a hekk, sült-hekk.

(#31541) execute93 válasza Eyesis (#31539) üzenetére


execute93
őstag

Nem szűri ki őket a blizz?!

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#31542) Formaster válasza execute93 (#31541) üzenetére


Formaster
addikt

Csak bejelentés alapján lehetséges kiszűrni, akkor is csak úgy van ban, ha a bizonyíték egyértelmű, pl egy proxy vision nélküli betámadása több probebal, Én pont egy ilyen vodot láttam. Az ilyenek bejelentést követően, végleges bannt kapnak. Érdemes odafigyelni a gyanus helyzetekre.

[ Szerkesztve ]

(#31543) execute93 válasza Formaster (#31542) üzenetére


execute93
őstag

Megyek fel sc2-re, remélem fent vagy még..

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#31544) steveetm válasza Formaster (#31540) üzenetére


steveetm
őstag

Egy mod-nak édesmindegy, hogy honnan jön az adat, amit módosítani kell. Most, ha csak memóriában tárolja, az ugyanaz, mintha vinyón hekkelné át. Nem kihívás egy bármilyen hekk-nek. Az, hogy látható a production tab, az inkább egy design error. Értem ezt úgy, hogy játék közben, minden játékban résztvevő embernek rendelkezésére áll az összes információ, csak a kliens szűri ki neki, amit szerinte nem láthat. Egy fokkal logikusabb lenne, ha a két fél azután kapná meg a "teljes replayt", miután kilépett az egyik fél, így az összes production tab hack esélytelen lenne.
Egyébként ezekhez nagyon még mod sem kell, elég csak adatfolyamot figyelni, ahol pl. az összes láthatatlan egység megjelenik, és akár csipoghat neked, ha valami láthatatlan érkezik, már mekkora előny:) És ehhez különösebb tudás sem kell, sajnos.

Igazából az ilyeneket kiszűrni, mármint a programokat, modokat, 100%ra sose lehet, report és remélhetőleg foglalkoznak az üggyel, akkor járunk a legjobban, ha az adott illetőt banolják.

Üdv.: steveetm

(#31545) LinogeOW válasza Eyesis (#31525) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

:C
Sírok

(#31546) Eyesis válasza LinogeOW (#31545) üzenetére


Eyesis
őstag

hát nem ez áll annak is a hátterében, amiért a GSL mapok végén nincs statisztika sem, bo sem?

Eyesis

(#31547) execute93


execute93
őstag

Megnéztem 2 db TvP-t. Terrán 2ből 2x all in ezett. Haha..
Amúgy elég sok jó dolog van a repekben. Pl 1gate exp helyett úgy nyitnak a tossok, hogy 1 gate exp, majd 1 gate + 1 forge. 2 gwből hozza a unitot közbe megy az upgr.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#31548) Eyesis válasza execute93 (#31547) üzenetére


Eyesis
őstag

én azt gyakorlom, hogy behaluztatom, hogy 2rax megy, (lassítós maruder 5 marin) de mégis tank-al megyek és marinnal :)

Eyesis

(#31549) Winner_hun válasza Eyesis (#31548) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sima ügy:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31550) Eyesis válasza Winner_hun (#31549) üzenetére


Eyesis
őstag

úgy érted, ellened nem érne sokat ez a trükk? és ha megspékelném egy main droppal? :D

Eyesis

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.