Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) Mirage


Mirage
tag

Valaki belefutott már hasonló hibába?
Főleg telefonról és tabletről hallgatom a zenét, de amikor odaülök a laptopomhoz mindig azt veszem észre mintha nem szinkronizálna... tehát amit hozzádok pl albumot vagy zeneszámot a könyvtáramhoz, az nem jelenik meg ott csak ha teljesen kilövöm a programot és újraindítom.
Az összes készülék almás, és mind az os mind a spotify a legfrissebb verzión van mégis kitart ez a jelenség.
Valamit lehet ezzel kezdeni :F

(#5852) Akelaus válasza Mirage (#5851) üzenetére


Akelaus
senior tag

Jelen.
Bár én Android- iOS alatt hallgatom, de előfordul ott is. Oda vissza.
Mentem az almás készüléken az albumot, aztán sehol a droidos app-ban, de fordítva is csinálta már.
Ami nálam még előfordult, hogy vége az adott albumnak, kezdődik az albumrádio, csak az halkabb. 🤷‍♂️
Olyan is volt a napokban, hogy a droidos telón az app más dalt mutatott mint ami szólt.

Minél többet frissítik, annál 💩 lesz.

(#5853) Mirage válasza Akelaus (#5852) üzenetére


Mirage
tag

Minél többet frissítik, annál 💩 lesz.

Sajnos én is ezt érzem már, sokáig használtam a Spotifyt de folytonos ui változatatások nagyon nem tetszettek (de akkor ilyen szinkronizálós gond nem volt legalább...) de mostanság egyre több olyan bug is van ami a működést is befolyásolja sajnos.

Őszintén, elég erősen fontolgatom hogy visszaváltok alma muzsikára, de mivel egyelőre csak a spotinak van konzol applikációja ez így jobbára várat még magára... :U

(#5854) #86564352 válasza Mirage (#5853) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Sony és a Spotify külön szerződést kötöttek Playstationre, szóval oda ne várj mást mostanában.
Nekem AM van állandóra mert egyre jobb, a Spotify-t már csak a 3 hónap egy áráért ajánlatokkal használom.

(#5855) Mirage válasza #86564352 (#5854) üzenetére


Mirage
tag

Áhh nem is várom rá őszintén, xboxra sem...
Pedig tényleg egyre jobb az am, főleg a mac verzió ami kapott egy kis ráncfelvarrást (ami megjegyzem ráfért nagyon) nemrég.
Korábban a desktop Spotify klienst jobbnak mondtam volna de lassan kezd az is eléggé mehh lenni. :O

(#5857) #86564352 válasza Mirage (#5855) üzenetére


#86564352
törölt tag

Eddig mint egy macska nyávogtam a két szolgáltatásról, most már csak beletörődve nyugtázom mit alkotnak. AM nincs add to queue, Spotify nincs play next. AM megmarad a sor history visszamehetsz, Spotify ha a sorban lement egy dal, akkor elveszett. AM van dalszöveg, videó, interjú, jobb hangzás, olcsóbb, viszont gagyi lassú program desktopon és weben. Spotify felület gyors a platformokon, van connect és crossfade, de zavaros UI és nincs dalszöveg, helyette erőltetett podcastok.

Egy ponton azt vettem észre az AM hibáival inkább együtt tudok élni, pedig sok év Spotify van mögöttem. Nehéz elengedni. Még jó vannak ezek a 3 hónapos ajánlatok. Gépen Spotify, mobilon AM. Így többnyire elkerülöm mindkettő gyengeségeit.

(#5858) Mirage válasza #86564352 (#5857) üzenetére


Mirage
tag

Na hát lényegében jól összefoglaltad röviden mi a szitu mindkettővel :D

Kezdem én is ezt érezni amúgy, bár én mindkettőre nem fogok előfizetni egyszerre, az biztos.
Eddig össz-vissz 3x váltottam ide oda a két szolgáltatás közt, asszem most maradok a spotival egy darabig a fent kifejtett okból.
Majd ha elrontják azt is hogy a konzolon folyó zenelejátszást simán irányítsam telefonról is, na az lesz az “utolsó húzása” a spotinak számomra :DDD

(#5859) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Hogyan lehet beállítani, hogy ne játssza le a dalok videoklipjeit az albumborító helyett?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#5860) PhilBrick válasza Rigormortiis (#5859) üzenetére


PhilBrick
őstag

Beállítások, canvas.

(#5861) Keem1


Keem1
addikt

Amúgy a dalszöveggel mi lett? Rég nem láttam már. Tudjátok, ha épp danolni támad kedvem :D
YT Musicban van, csak ezért jutott eszembe.

(#5862) Mirage válasza Keem1 (#5861) üzenetére


Mirage
tag

Szerintem már viszonylag régóta nincs benne, amelyik alatt volt is annak az is 2/3-ban az előadó megjegyzéseit mutatták főleg a dalszöveg helyett, szóval sok értelme nem volt...
Most meg néhány alatt van storyline ami ugyanez csak már abszolút nem mutatnak dalszöveget benne :DDD

(#5863) krystman


krystman
őstag

Van olyan lehetőség, hogy egy másik fiókból át lehetne vinni a kedvelt dalokat egy másik fiókba?

(#5864) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Kipróbálnám az Apple Music-ot is.
A Spotify-ban van majd 8000 dalom, ezeket szeretném átvinni Apple Music-ra.
Egyszer már próbálkoztam a Tune My Music-al de az fizetős lett. Ki-mit használ a költözéshez? Egyéb alternatíva?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#5866) domerator válasza Digital (#5864) üzenetére


domerator
veterán

Soundiiz 200 dalonkent ingyenes

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#5867) repvez


repvez
addikt

udv!
Valaki tudna nekem egy kics felvilágositást, hogy hogy lehet kiigazodni ezen a spotifyon?
A regisztráciokor kérte , hogy jelölje meg azokat a számokat mamik tetszenek rá is nyomkodtam azokra amik tetszenek.
De még is azután hogy tudom azt elérni, hogy csak azokat a zenéket játsza le amiket bejelöltem? Mert most ha elinditom akkor egy se az amit én akarok.
Meg ha android auton inditom akkor nincs lehetőségem menükbe kotorászni akkor mi alappján választ zenéket?

Egy átláthatatan katyvasz számomra az egész kezelöfelület is az meg, hogy mi alapján játszik le számokat meg pláne.

Nincs szükségem , hogy le legyenek töltve a számok és az sem érdekel, hogy vannak reklámok és nem tudom áttugrani a számokat, tehát a free verzio megfelel számomra, de akkor legalább azokat a zenéket játszaná le amiket én választok ki ,ne olyat amiről azt sem tudom , hogy mi és mégcsak nem is az a stilus.

(#5869) Mr K válasza krystman (#5863) üzenetére


Mr K
senior tag

(Tudom, hogy régi kérdés, de hátha még aktuális.)
Van, de pc kell hozzá. (Már korábban is leírtam.) A régi accountban kell csinálni egy playlistet. Ezután a Liked songs mappában ki kell választani az összes számot (lista végére menni (Ctrl+End, majd Ctrl+A)), és átmásolni mindent az új paylist-be. A playlist-et ezután publikussá kell tenni (jobb egérgomb). Az új accountban ezután meg kell nyitni a régi accunt-beli listát (a régi accountban a lista címét ki lehet másolni a vágólapra), és át lehet másolni egy helyi playlistbe. A régi account-on ezután a temporális playlist törölhető.

Ha az a cél, hogy az áthozott dalok az új accountban is kedveltek legyenek, az egy picit trükkösebb, de nálam működik az, hogy kiválsztjuk az áthozott playlist összes elemét (akár közvetlenül a régi account megosztott playlistjében is lehet), és drag&drop-pal átmozgatjuk (egérrel áthúzzuk) a menüben lévő Liked songs-ba (kedvelt dalok?).

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#5870) repvez válasza #20749568 (#5868) üzenetére


repvez
addikt

Ha akarsz segiteni akkor tedd, ha nem akkor ne válaszolj kérlek vagy ne ilyen lekezelöen, biztos számodra is van olyan ami elsörre nem átlátható , remélem akkor te is hasonlo stilusban kapsz segitséget.

Igen elöadók voltak, de ez mit is számit, ha nem tudom kiválasztani, hogy az elöadótól melyik albumrol melyik számot akarom hallgatni ?

Megjelöltem pár kedvencet is és plazlistet is, de ha kocsiba ülök ott csak egy gomb van, hogy play, nincs menübe kotorászás, hogy mit szeretnék csak játsza amihez kedve van olyanokat akikrol nem is hallottam . Meg mégha egy kedvencnek jelölt számot is inditok el egy idő után azt veszem észre, hogy már olyan számot játszik amit nem ismerek és nem jelöltem kedvencnek

A kereső is mindent fel ad csak nincs semmi filter amivel legalább lehetne szükiteni a találatokat.

(#5871) PhilBrick válasza repvez (#5870) üzenetére


PhilBrick
őstag

Az ingyenesnek vannak limitációi. Fizess elő és azt hallgatsz amit akarsz.

(#5872) Keem1 válasza Keem1 (#5788) üzenetére


Keem1
addikt

#playlistrecommendation

Ahogy az #5788-ban már céloztam rá, folytattam a itthoni rádiós playlist projectet, már egy ideje kész a Rádió 1 Top 50, a műsor után ez is magától frissül.
Lehet követni... feltéve, ha valakit érdekelnek a hazai rádiós slágerlisták :D

Ja, azt nem említettem, de gondolom, hogy mindenkinek egyértelmű, hogy nemcsak a tracklist, de a sorrend is a műsoréval egyezik, tehát ami feljebb/lejjebb kerül, az a playlistben is ugyanoda vándorol.

Már megy egy ideje, de több előadó/szám is másképp van elnevezve a rádióban, mint a Spotin, így az algoritmuson csiszolni kellett, mivel nem akartam folyton kézzel utómunkázni, ehhez lusta vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5873) Mr K válasza repvez (#5870) üzenetére


Mr K
senior tag

Mint előttem is írták, az ingyenesség korlátokkal jár. Az egyik ilyen, hogy nem szabhatod meg a számok sorrendjét. A másik, amit figyelembe kellene venned, hogy az ajánlási algoritmus a zenehallgatási szokásaidból indul ki: ha új felhasználó vagy, akkor nincs igazán támpontja (szerintem a kedvenc előadókat is csak támpontnak tekinti, nem úgy, hogy ezeket szereted és kész.)

Én azt javasolnám, hogy szánj rá néhány órát, és rakj össze néhány 100-200 számot tartalmazó playlistet (tipikusan 8-16 órányi zene), olyan zenékből, amiket tényleg kedvelsz. (Ezt legkönnyebb PC-n megtenni a Spotify alkalmazásban (nem a web-es felületen.) Teljes albumokat vagy más playlisteket is hozzá lehet egy mozdulattal adni a listához, ezért ez nem annyira szaporátlan, mint amilyennek hangzik.) Amikor autóba ülsz, akkor ezek valamelyikét indítsd el, feltételezem, hogy erre van mód. (Persze még elindulás előtt!) Ilyenkor elvileg csak az adott playlistet fogja játszani, max néhány promó számot szúr be reklámként(?). A lejátszás eleve random lesz, szóval a playlistek összeállításánál a sorrenden nem kell sokat agyalni...

Még egy gondolat az ingyenes változatban nem szabhatod meg a számok sorrendjéttel kapcsolatban. Ezt úgy kell érteni, hogy (1) bármit, amit le akarsz játszani (album, lista, kedvencek, stb.) azt random sorrendben teszi, (2) ha túl kevés számot tartalmaz az, amit le akarsz játszani (album, lista, kedvencek, stb.), akkor azt kiegészíti random, általa választott számokkal, hogy meglegyen egy minimális elemszám (10-15 elem, nem tudom, hogy most pontosan mennyi).

A második szabály nyilván azért van, hogy ne lehessen kicselezni a rendszert azáltal, hogy pl. egy-két elemű listákba pakolod, amit aktuálisan hallgatni szeretnél. Az első szabály alól pedig vannak kivételek, pl. a heti ajánlókat sorrendben is lehet hallgatni. (Illetve PC-n nem feltétlen vannak érvényesítve ezek a szabályok, a mobilos lejátszást jobban félti a Spotify.)

(Disclaimer: Sohasem hallgattam ingyenes Spotify-t, szóval nem saját tapasztalatból beszélek... :) )

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#5874) repvez válasza Mr K (#5873) üzenetére


repvez
addikt

Köszi, ahogy az első hsz-emben is irtam nem a számok sorrendjével van gondom tisztába vagyok az ingyenesség korlátaival és a reklám és az árugrás hiánya se zavar.
De , hogy nem azokat a számokat játsza le ahogy egy normális zenelejátszó az inkább.
Miért kellett kiválasztanom az elöadokat ha nem azok zenéi közül játszik le? be van jelölve 50 elöadó szinte az összes DJ és trance, erre hipp hopokat játszik le nekem.

Be van még jelölve 30 kedvenc is, de ha párat lejátszik közülük azután egy reklám vagy csak ugy random, mintha kilépne a mappábol elkezd teljesen más számokat és elöadokat játszani mint amit elözöleg beállitottam.

A kocsiban az Android autora ha rádugom a telefont, akkor menet közben nem kezdek el a telefonon mokolni, hanem csak rábökök a kocsi kijelzöjén a spoti ikonjára és ott már csak a play, a következő szám gombok vannak nincs menüben keresgélés lehetőség.
Azért meg nem inditonm el a spotit, hogy majd menetközbe majd valammikor hallgatni alkarom, mert akkor közbe szedi az adatot is, hogy nem is hallgatom.

Nem akarok sokat, csak ha vamit beteszek a kedvencekbe akkor csak azt és semmi más ne játszon le és ha végig ér a listán akkor kezdje elöről, mint egy winamp vagy más lejátszó teszi.

(#5875) #86564352 válasza repvez (#5874) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezek az ingyenes változat korlátai. Prémium kell ahhoz amit szeretnél. Ki lehet kapcsolni az autoplay-t is, olyankor ha egy saját lista végére él, nem fog ajánlott ismeretlen zenéket játszani.

(#5876) Keem1 válasza repvez (#5874) üzenetére


Keem1
addikt

Nem bántásból, de szerintem neked a prémium kéne. Én (asszem) 2014 óta vagyok prémium előfizető, azóta egy percet se voltam a free planben és nem is szeretnék.

Szerintem mindenki megtalálja a megfelelő csomagot magának, elég jók vannak.
Mi az asszonnyal Duo-ban vagyunk, az fejenként ~3,2 EUR (~1100 Ft), de pl. a családi csomag fejenként már csak 440 Ft-ba kerül (oké, tudom, 6 rokon egy háztartásban, de ki tudja, vannak több generációs családi házak is már).

Félreértés ne essék, nem akarok a zsebedben turkálni, sőt, a prémiumot se tukmálni, de ahogy küzdesz az erőkkel, már rég előfizethettél volna 3 hónap ingyenre, aztán utána eldöntheted, hogy menjen-e tovább, vagy vissza az ingyenes.

(#5877) Mr K válasza repvez (#5874) üzenetére


Mr K
senior tag

Őszintén szólva nem volt még olyan autóm, amiben lehetett volna (érdemes lett volna) zenét hallgatni. Esetleg podcastot. Szóval nem igazán tudom, hogy pontosan miről beszélsz.

Mindenesetre amikor megnyomod a play gombot akkor a spotify valamit játszik. Ez a valami tudomásom szerint lehet lista, album, előadó (az összes száma), kedvencnek jelölt számok, keresés találati listája. Kedvenc előadók zenéit (sok előadót vegyesen) nem lehet lejátszani, csak ha előzőleg az előadók összes zenéjét összemásolod egy listába és a listát játszod.

Amikor valamit jászol (és magad sem tudod hogy mit?), akkor amikor elfogynak a számok (a listáról, albumról, stb.) akkor az a default viselkedés hogy random játszik hasonló számokat (amiket a spotify választ). Ha azt szeretnéd, hogy inkább kezdje elölről, akkor ezt ki kell választanod előzőleg az erre szolgáló kezelőszervvel (körbe mutató nyilak), illetve a hasonló zenék játszását le lehet/kell tiltani a beállításokban. (Nálam is le van.)

A hasonlót a spotify szabadon értelmezi nem szűken műfaji azonosságot ért alatta. (Ez egy kimondottan jó tulajdonsága: nekem ne olyan zenéket ajánlgasson, amiket már amúgy is unalomig hallgatok...) Ráadásul mindent amit valaha lejátszottál (nem lépted át, nem tetted tiltólistára) úgy tekint, hogy szereted, vagy legalábbis nincs ellene kifogásod. (Amúgy nem tudom, hogy a DJ meg a trance mennyire áll távol a hip-hop-tól...)

Szóval azt tudom javasolni, mint fent: csinálj lejátszási listákat. Mielőtt autóba ülnél kezdd el játszani az egyiket. Amikor autóban elindítod a lejátszást, feltehetően onnan fogja folytatni. Ha mégsem, akkor nem fogod megúszni, hogy valami beállítást eszközölj. (Félre kell állni, ha szükséges, nincs jobb ötletem.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#5878) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Van valami beállítás arra, hogy ha a kedvenc dalaim között vagy egy playlistben rákeresek egy számra, és lejátszom, akkor utána folytassa a többivel, ne csak annál a dalnál akadjon be?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#5879) Keem1 válasza Rigormortiis (#5878) üzenetére


Keem1
addikt

Esetleg ez? Biztosra nem tudom, sose próbáltam, szóval csak tipp.

(#5880) Shokkolo válasza repvez (#5874) üzenetére


Shokkolo
addikt

Androud autoban is van lehetőség a saját playlistedet előásni csak "kicsit" bonyolultabb, mint a rendes kliensből.

Viszont a legnagyobb problémád (szerintem) itt is az ingyenes verzió korlátai lesznek (meg az h a spoti is szeretné neked mutogatni az egyébként egész jó AI-ját)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#5881) Mr K válasza Rigormortiis (#5878) üzenetére


Mr K
senior tag

Beállítás nem hiszem, hogy lenne. A queue-val lehet esetleg ügyeskedni.

1. Elindítod a megtalált szám lejátszását, és utána bepakolod a queue-ba, amit még játszani szeretnél utána.

2. Vagy fordítva. Elindítod a lista lejátszását, és a keresési találatokat adod a queue-hoz. Ilyenkor a következő számnál a lista lejátszása felfüggesztődik, helyette lejátssza az előzőleg hozzáadott találatot, majd ha vége, akkor folytatja a lejátszást a listával. (Tetszőleges számú tételt be lehet így szúrni.)

Én a második módszert rutinszerűen szoktam használni. Pl. amikor hallgatom a heti ajánlókat, be szoktak ugrani zenék, amiket így közbevetőleg meg tudok hallgatni anélkül, hogy a lista lejátszása megszakadna.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#5882) Rigormortiis válasza Mr K (#5881) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ez mondjuk sokkal jobban tetszett a Deezerben. Ott van külön keresés ikon hogy csak az adott listában (pl kedvencek) között keressen, elindítod, utána folytatja a listát.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#5883) Mr K válasza Rigormortiis (#5882) üzenetére


Mr K
senior tag

Igen, a spotify vezérlése kissé fura (szokni kell, és állandóan variálják is). Viszont listára (beleértve a kedvencek listáját is) vonatkozó helyi keresés Spotify-ban is van, bár a legutolsó módosításban kissé eldugták. De azért a lista felett jobb oldalon ott a nagyító ikon (vagy Ctrl+F), ahol lehet szűrni a listát, és a találatokat Add to queue-val lehet beszúrni a lejátszási sorba. Hát igen, nem feltétlen kézenfekvő...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#5884) Shokkolo válasza Mr K (#5883) üzenetére


Shokkolo
addikt

Ilyenkor jön ki, hogy a Developer másik állatfajta, nem igazán userként gondolkozik.
User:
> rémálom amit kitalál a dev
Dev:
> mi olyan bonyolult ezen?!

Örök dilemma :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#5885) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Használom már pár éve a Spity-t és szeretem is. De most jutott eszembe egy dolog.
Van esetleg valami infó, leírás, hogy az ajánlott listákat mi alapján "súlyozza" az algoritmus. Gondolok itt például arra, hogy mi-mennyit nyom a latba mondjuk, hogy hányszor hallgatok egy előadót/stílust, vagy betettem e a listámba, vagy nyomtam rá szívecskét. Vajon, hogy működhet ez?
Mondjuk kétlem, hogy ilyenek publikusak lennének.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5886) unravel


unravel
őstag

Nem találom androidon, hogy egy adott playlist mikor frissült . Tényleg kivették? :W

¯\_(ツ)_/¯

(#5887) #86564352


#86564352
törölt tag

A neten panaszkodnak a Spotify modelljére, általánosan a nép kajálja:
Spotify’s paid subscribers hit 165M as podcast listening ‘improved modestly’
20% prémium növekedés tavalyhoz képest.

(#5888) F-ECT$


F-ECT$
titán

A Spotifyt úgy hallgatom mostabnában, hogy elindítok egy Spotify listát (éppen a Night Rider-t) a telefonon, és szól, ameddig a kocsiban vagyok (BT-n keresztül). A lista 30 órányi zenét tartalmaz, de feltűnt, hogy néhány órányi meghallgatása után olyan számokat játszik le, amiket már tuti hallottam. Mivel sokszor szállok ki-be a kocsiból, így nem mindig emlékszek, hogy pontosan melyik számnál állt meg a lejátszás, de tuti, hogy nem értem még végig a 30 órán, és mégis olyan számnál tart, aminél már voltam. Amikor hallgatom, akkor tuti, hogy szépen, egymás után játssza le a számokat, de ezek szerint ha megáll a lejátszás, és utána órákkal vagy napokkal később folytatnám, akkor (néha?) valahonnan máshonnan folytatja a listát.
Ez valami beállítás vagy bug vagy elment az eszem? :)

Dive ever, work never.

(#5889) Mr K


Mr K
senior tag

A Spotify gettóba zárja a magyar zenekarokat
(Minimálisan hallgatok magyar zenét, nem tudom értékelni az elhangzottakat. Az korábban feltűnt, hogy egy (másnak készített) lejátszási listánál, amiben kb. 10%-nyi magyar szám is volt, a lista végén az ajánlási szekció kizárólag magyar számokat ajánlott (akárhányszor is generáltattam újra). Az előbb megint megnéztem, de már csak külföldieket ajánl. Most vagy finomítottak az algoritmuson, vagy a lista gyarapodásával az ingerküszöb alá csökkent a magyar számok aránya.)

#5888 F-ECT$ Sohasem tapasztaltam ilyet. (Illetve csak akkor, ha különböző eszközöket használtam.) Nem lehet, hogy egyszerűen nem elég változatos a lista tartalma? ;]

#5886 unravel Eddig volt? (Régebben szerintem nem volt, de mostanában nem nagyon néztem ilyen szemmel a mobilos alkalmazást.)

#5884 Shokkolo Szerintem a Spotify kinézetét és "tudását" már rég a marketing meg az üzleti részleg határozza meg, a számítástechnikai részleg maximum dühöng (amikor pl. jól kiszedetik a korábban lefejlesztett feature-öket.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#5890) unravel válasza Mr K (#5889) üzenetére


unravel
őstag

Persze , hogy volt. Jobbra kellett húzni a playlist borítót. Onnan tudtam meg, hogy működik a soundiiz szinkronizáció. :))

¯\_(ツ)_/¯

(#5891) repvez


repvez
addikt

És azt valaki el tudja nekem mondani, hogy azt ugy hogy tudom halgatni, ha elöadora rákerestem megtalálja az elöadót felsoprolja az albumait és az alján van egy olyan , hogy this is XY elöado, ha azt hozzáadom a kedvencekhez akkor elvileg az összes albumát le kéne játszani, legalább is a jobbakat, mert kiirja, hogy 3-4 orányi számot tartalmaz.
Na ha ilyen válogatásokat bekedvelek akkor , hogy tudom ugy lejátszani, hogy ezekbol az albumokbol véletlenszerüen játszon le egy egy számot? mert ha elinditom, akkor gondolom hogy ettöl az elöadotol fogja lejátszani az összes számot ami abban a mapában van és a másikakbol meg egyet sem.

Tehát valami olyan megoldás kellene amivel össze tudom válogatni az összes elöadot kedvenc számot ami az én accountom alatt szerepel és ha rányomok a playre akkor találomra és össze vissza kezdi lejátszani a számokat azoktol az elöadoktol amiket én bekedveltem

(#5892) patex1983 válasza repvez (#5891) üzenetére


patex1983
őstag

Csinálsz egy ilyen lejátszási listát és azt olyan sorrendben - találomra és összevissza- tudod hallgatni, ahogy csak szeretnéd.
A This is.... szintén csak egy lejátszási lista az adott előadó zenéiből összeválogatva, amit a Spoti generált.

[ Szerkesztve ]

X

(#5893) repvez válasza patex1983 (#5892) üzenetére


repvez
addikt

az oké, de azt nem lehet , hogy a lejátszási listám csak ilyen listák gyujteménye legyen és azok között váltogatna és nem nekem kellene egyesével beletennem a listámba a számokat ?
Az ugy nagyon idöigényes és macerás.
Miért nincs olyan, hogy lejátszási listához adás és mindegy hogy album vagy csak egy szám attól még ugyan ugy lejátszná véletlenszerüen .

(#5894) patex1983 válasza repvez (#5893) üzenetére


patex1983
őstag

Albumot hozzá tudsz adni lejátszási listához, lejátszási listát nem.

X

(#5895) #86564352 válasza repvez (#5893) üzenetére


#86564352
törölt tag

Desktop app tud olyat, hogy This is előadó listán belekattintasz, CTRL+A kijelölöd a playlist összes dalát és áthúzod drag&drop egy saját listádra és aztán ehhez később még pakolsz ahogy akarsz.

(#5896) Mr K válasza repvez (#5893) üzenetére


Mr K
senior tag

PC-n tudsz olyat csinálni, hogy a kiválasztott lejátszási listákat (amilyen a "This is ..." is) belepakolod egy folder-be (magyarul talán mappa?). A folder-nek is van lejátszó gombja: ha azt megnyomod, majd alul átállítod a lejátszást véletlenszerűre, akkor kb. azt kapod, amit szerettél volna. A folder-ek amúgy láthatók mobilon is, de ott nem találtam lejátszó gombot, szóval mobilon ez nem fog működni. És folderbe csak listákat lehet pakolni, mást (pl. albumokat) nem.

Megjegyezném még, hogy a "This is ..." nevű listák közönséges válogatások, nem az adott előadó "legjobb", de még csak nem is feltétlenül a legnépszerűbb számai. És nincs is minden előadónak ilyenje, hanem csak a népszerűbbeknek(?).

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#5897) repvez válasza Mr K (#5896) üzenetére


repvez
addikt

köszi, szmbaton volt egy 15 orás auto utam, azon teszteltem , elötte csináltam hogy a számokat mekerestem ami tetszik és megnyomtam a szivecskéket, igy amikor elkezdtem a lejátszást akkor a kedvenceknél csak ezek a számok voltak és véletlenszerüen le is játszotta, ami sznte az amit én is szeretnék.
Viszont ami nem testzik, hogy volt olyan szám amit többszor is lejátszott és volt amit egyzsersem, viszont egy idő után ugy 6 ora folyamatos lejátszás után, egyszercsak abbahagyta a kedvencek lejátszását és egy teljesen ismeretlen stilusu számokat kezdett lejátszani.

föleg trance zenéket válogattam a kedvencekbe és mégis ilyen számokat kezdett el lejátszani mint a sabaton és asonlo rock zenék.

ennyit arről, hogy a hasonlo stulusokat ajánl fel.

igaz, hogy ingyenest használom, de még is talán 3x hallottam reklámmegszakitást .

(#5898) unravel


unravel
őstag

Helló, van a Google Clock ébresztőóra, amiben van Spotify támogatás. Van kedvetek kipróbálni ? Mert nekem már egy ideje nem akar működni , nem a kiválasztott playlist ébreszt , hanem egy gyári "bip bip" hang.
Lehet le kell tölteni a playlistet?😑

¯\_(ツ)_/¯

(#5899) PhilBrick válasza unravel (#5898) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ma reggel is arra keltem.
Két különböző ébresztő és lista is be van állítva, működnek letöltés nélkül.

(#5900) borges7


borges7
aktív tag

Filléres előfizetői csomagot tesztel a Spotify, néhány már használhatják.
Spotify Plus néven jöhet az új előfizetői csomag, ami adna néhány előnyt az ingyenes verzióhoz képest, de a hirdetések megmaradnának az appban. [link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.