Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Múltkor téma volt a daily mix.
Írtam a supportnak, ránéztek, nem találtak semmi hibát, "működnie kellene".
Újratelepítést javasoltak (ami vicces mert 2 win és 1 android klienst használok, nem hinném, hogy mind sz*r).
Ez volt tegnapelőtt...

Tegapra újra lettek friss mixeim reinstall nélkül :DDD
Szóval valami mégiscsak lehetett...

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#5503) kmarci25


kmarci25
veterán

Akkor én is dicsekszem kicsit...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5504) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Android alkalmazásban le lehet valahogy tölteni csak az audio-t olyan podcast-nál ahol amúgy van videó is?
A videó nem nagyon érdekel, és vagy 15 percig töltött egy 220 perces podcast-et wifin keresztül. :N

[ Szerkesztve ]

(#5505) Mr K


Mr K
senior tag

Ezek az év végi összefoglalók szórakoztatóak, de túl sok információtartalmuk nincs. Én pl. megtudtam, hogy 623-féle műfajt (genre) hallgattam, több mint 180-nal többet, mint tavaly. Apró bibi, hogy fogalmam sincs, hogy mik lehetnek ezek, ha műfajokat kellene sorolni, talán ha tízig jutnék. (A Spotify láthatólag nyilván tartja, hogy melyik szám micsoda, de nekünk, mezei kuncsaftoknak nem árulja el.) Kedvenc műfajom elvileg továbbra is a chamber psych, amiről egyszer megnéztem a lexikonban, hogy micsoda, de már elfelejtettem.

Az 50000-es gratulációt én is megkaptam. Örültem neki :) , de nem lepett meg: aki szorgalmasan hallgatja a pénteki ajánlókat, az alighanem nehezen maradhat ki ebből az elismerésből. ;] (Azért viszont nem dicsért meg, hogy sok olyan előadót hallgatok, akinek havi 100 alatt van a hallgatottsága, pedig csak azért szenvedek velük, hogy ezt kiérdemeljem. :D )

A top számom valószínűleg egy tévedés: nem hiszem, hogy egy év alatt hétszer meghallgattam volna, bár nem rossz szám. :) (Viszont munkahelyen van, hogy 5-ször neki kell futni egy számnak, hogy egyszer rendesen végighallgassam - ezzel kellene inkább valamit kezdenie a Spotify-nak. ;) )

És a(z idei) kedvenc előadómnak a 0,5% leglelkesebb hallgatói között vagyok (ezért jók a négy órás koncertfelvételek, amiket a spotify akkor is ledarál, csak úgy magától, ha éppen el sem indítottam (erről majd később talán morgok majd egy sort - terápiás céllal. :(( )

A végére egy cikkajánló (hogy valami értelmes is legyen ebben a hozzászólásban):
A Spotify nemcsak azt változtatja meg, ahogy hallgatjuk a zenét, hanem azt is, ahogy készül

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#5506) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Külföldi, más országok csomag ajánlatát megtudom valahol nézni?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#5507) borges7 válasza Mr K (#5505) üzenetére


borges7
aktív tag

Nevetséges ez a siránkozás, hogy azért nem keresnek "eleget" (jelentsen ez bármit is), mert a Spotify keveset fizet. Nem kötelező szerződni vele, illetve más platformokon is lehet árulni, reklámozni a zenéket(pl. Bandcamp), rengeteg lehetőség van, soha ennyi nem volt. Az nem a streaming sara, hogy a fizikai eladások így visszaestek.

(#5508) mobilizmo válasza borges7 (#5507) üzenetére


mobilizmo
addikt

Olvasd el ezt a cikket. Hátha kicsit finomodik a véleményed a dologról. A fizikai eladások valóban nem a streaming-el kezdtek el visszaesni, de a mostani állapot jelentős mértékben a technológia elterjedésnek köszönhető. Én is lelkes fogyasztó vagyok egyébként és élvezem a sokszínűséget amit most nyújt nekem. Nagyon sok olyan zene is élvezhető most, ami a 30 évvel ezelőtti zeneiparban nem kerülhetett volna kiadásra (más kérdés, hogy akkoriban jóval kevesebben zenéltek is, jellemzően inkább csak profi zenészek). Azonban jelentős árnyoldalai is vannak ennek a rendszernek, iszonyú magas a "szemét" aránya is és sok régi zenész aki nem tud átállni erre a működésre, eltűnhet a süllyesztőben mert nem tud megélni. Értük különösen kár, mert nem elfelejtettek zenélni, csak kicsit másképp gondolkodnak a művészetről a minőségi zenéről.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5509) Shokkolo válasza mobilizmo (#5508) üzenetére


Shokkolo
addikt

Osztom az érveidet.
A "rendszeres, érdeklődésfenntartó" megjelenés hátulütője a minőség jelentős romlása.

Ugyanakkor az élet általános változás, amihez alkalmazkodni kell mindenkinek.
Most a zeneipart is elérte ugyanezt. Reméljük a minőségi tartalomgyártók át tudnak állni.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#5510) mobilizmo válasza Shokkolo (#5509) üzenetére


mobilizmo
addikt

Persze, "egyetlen állandó dolog van a változás". Csakhogy itt most az a helyzet, hogy a történet egyik szereplője annyira monopol helyzetbe került, hogy egyáltalán nem biztos, az a változás amit elindított az a felhasználók nagyobbik részének hosszútávú érdekével egyezik.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5511) jUUh


jUUh
addikt

Basszus, durva számokat látok Nálatok srácok! :DDD Nálam az egyetlen, ami megütötte a szemem, hogy a Spotify szerint a 0.05%-be tartozok a Foals hallgatói között. :Y

Samsung Galaxy S23+

(#5512) borges7 válasza mobilizmo (#5508) üzenetére


borges7
aktív tag

Elolvastam, arra reagáltam. Kinek tiltsuk meg, hogy zenéljen? hogy ne legyen ennyi "szemét". Monopolhelyzet? Van legalább 8-10 hasonló szolgáltató a világon, miért mindig csak a Spotify-ról van szó? A Tidal pl. többet fizet, ha jól tudom. Ráadásul gondolom az előadók ahány helyen megjelennek, annyi helyről kapják a jutalékot, szóval ez sem arra utal, hogy nagyon egysíkú lenne a rendszer(ezt érdekes módon sose említik). A régi, kiadói rendszerben is a nagy sztárok kapták a nagy lét, nincs olyan, hogy mindenki jól keres vele. Pláne ekkora mennyiségnél, ahogy te is írtad.

(#5513) mobilizmo válasza borges7 (#5512) üzenetére


mobilizmo
addikt

Senkinek ne tiltsuk meg, véletlenül se mondtam ilyet (sőt, élvezem a sokszínűséget). Egyszerűen csak a tényszerű, objektív helyzet értékelésre törekszem. A "siránkozós" jelző alapján te eléggé leegyszerűsíted, szubjektívan látod a helyzetet.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5514) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Biztos rég használtam spotify-t ,de az wtf -k, hogy megnyitok egy előadót, ott vannak a legjobb zeneszámai, rámegyek a legfelsőre és ha vége, akkor nem a másodikkal folytatja, hanem valami hasonlóval? Miért?

Ezzel szemben, ha rákeresek egy számra és azt elindítom, akkor meg b@szik hasonlókat rakni utána. :U :F

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5515) #86564352 válasza V.Stryker (#5514) üzenetére


#86564352
törölt tag

Talán ingyenes módban vagy, olyankor random. Ha előfizető vagy, akkor furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#5516) Rimuru válasza V.Stryker (#5514) üzenetére


Rimuru
veterán

Nezd meg a random mire van allitva, nekem pc-n sorba megy.

Telefonon reprozni se tudnam, premium nelkul csak random van.

Vigyázat, csalok!

(#5517) V.Stryker válasza #86564352 (#5515) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Premium van. Milyen menüpontot kéne megnéznem?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5518) Mr K válasza V.Stryker (#5517) üzenetére


Mr K
senior tag

A lejátszó gombok (play/pause) környékén van egy piktogram (két egymást keresztező nyíl - shuffle).

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#5520) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!

Jelenleg is ezek a korlátozások vannak az ingyenes változatban? Se több, se kevesebb különbség nincs jelenleg a prémiumhoz képest?

"-Reklámok jelennek meg két zeneszám között
-Csak kevert módú lejátszás választható (Mobil)
-Óránként csak 5 átugrás engedélyezett (Mobil)
-Nincs offline mentési lehetőség
-Nem elérhető az "extrem" minőség"

(#5521) #86564352 válasza Soma01 (#5520) üzenetére


#86564352
törölt tag

Csak véletlen sorrendben hallgathatom a zenéket?
A Véletlen sorrend ikonnal jelölt műsorlistákat csak véletlen sorrendben tudod lejátszani.
Ahol nincs Véletlen sorrend ikon, ott rákoppintva bármelyik dalt lejátszhatod.

(#5522) mobilizmo válasza #20749568 (#5519) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szerintem te sem gondolod, hogy a Spoti az abszolút hibátlan zenei streaming szolgáltató, de összességéban jelen pillanatban jobb nincs nála. Meglátjuk mi jön ki a YT Musicból. De egyelőre hálózati lejátszókban még nem támogatják, nekem addig felejtős.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5523) borges7 válasza #20749568 (#5519) üzenetére


borges7
aktív tag

Én néha letöltöm azokat, amik nagyon tetszenek, pár mp alatt megvan, aztán így hallgatom a PC-n, vagy mobilon. Ja meg végül is a Spotira is felrakhatod, ha csak azt hallgatsz.(jó kis dallamos nóta ez, bár többször nem fogom meghallgatni :) )

(#5524) borges7


borges7
aktív tag

majd, de még nincs...a magyar verzióban [link]
"Érdemes időnként megnézni, frissült-e már a Spotify mobilos alkalmazása, az új verzióban ugyanis a felhasználók már meg tudják változtatni személyes lejátszási listáik borítóképét."

(#5525) Mr K válasza borges7 (#5512) üzenetére


Mr K
senior tag

Számoljunk. Én kb. 27 ezer percet hallgattam zenét (ez kb. 450 óra), amiért kb. 22 ezret fizettem, amiből kb. 17 ezer jutott a spotify-nak. Ha kb. 5 perces track-eket hallgattam, akkor kb. 5 és fél ezer jutott a zenészeknek (mínusz az adó, nem tudom mennyi). A második előfizetésemen sokkal kevesebb hallgatás volt, az kb. 500 forintot termelt (a zenészeknek). A Spotify akkor jár rosszul (jogdíjakat nézve csak), ha valaki több mint 85 ezer percet hallgat zenét (kb. 1400 óra, ami kb. napi 4 óra).

Ennek a számolásnak persze így nincs sok értelme (mert nem vagyok reprezentatív előfizető, és mert változnak a díjak is (országonként, csomagonként)), inkább a költségek - nyereség - jogdíjtömeg hármasból kellene kiindulni, de azokat nem ismerem. (Azért az látszik, ha szignifikánsan több jogdíjat fizetnének, akkor már rajtam sem keresnének sokat.) De ha Spotify nem kiugróan nyereséges (és nem kiugróan pazarlóan gazdálkodik), akkor több jogdíjat csak az előfizetői díj emelésével tudna kigazdálkodni.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#5526) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
A bankkártya adatokat hol tudom megváltoztatni?Reggel egyszer megtaláltam de most nem találom.
Mintha a régi kártyám számát mutatta volna és volt is üzenet mellette.
De mivel most is vonja az új kártyámról nem hiszem,hogy a régi lenne ott. :D
Amúgy az hogy van hogy van aki fizetés nélkül használja a prémium szolgáltatást?
Munkatársam mindig azzal menőzik, hogy vam valami törése hozzá és én milyen hülye vagyok,hogy fizetek érte.
Nem szándékozok trükközni csak érdekel.
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#5527) mobilizmo válasza Orlin (#5526) üzenetére


mobilizmo
addikt

Profilodban a Fiókáttekintés oldalon fel van tüntetve az aktuális csomag. A kártyaszámnál ott a frissítés linkje, arra kell menned.
Ha nem szándékozol trükközni akkor miért érdekel? Nem te vagy a hülye, hanem a munkatársad élősködik rajtad és még büszke is rá.
Egyébként itt ez az infó nyilván nem megengedett.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5528) Orlin válasza mobilizmo (#5527) üzenetére


Orlin
addikt

Nem szándékoztam reklámot csinálni neki sőt.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#5530) kmarci25 válasza Sanyi.mTs (#5529) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem nem jött erről értesítés, de épp hétvégén vettem észre egy furcsa dolgot. Családi csomagom van, összesen 3an vagyunk benne. Hétvégén ránéztem az előfizetésemre, és akkor láttam, hogy még 3, számomra teljesen ismeretlen személy van a csomagban (valami spanyol nevek - pl.: Santiago - voltak). Nyilván, azonnal kidobtam őket, de azt nem értem, hogy hogyan kerültek oda. Kár, hogy nem csináltamn erről egy képernyőképet.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5531) Akelaus válasza Sanyi.mTs (#5529) üzenetére


Akelaus
senior tag

Remélem ezért nem bírok belépni. Múltkor is volt valami ilyen hír, akkor változtattam jelszót, de most semmi, folyamatosan hibát dob.
Mobilon megy böngészőben nem.

(#5532) jupp008 válasza Akelaus (#5531) üzenetére


jupp008
senior tag

Én is most meg szerettem volna nézni a családi csomag állapotát, de nem tudok belépni böngészőben.

(#5533) Shokkolo válasza jupp008 (#5532) üzenetére


Shokkolo
addikt

De jó, hogy írtad a csomagállapotot...
Szerencsére nálam a családiban nem volt idegen, de most vettem észre, hogy van "Duo" csomag is 6,5€ -ért.
Mivel csak ketten vagyunk barátnőmmel így váltottam is gyorsan, spóroltam kemény 1,5€ -t havonta :DDD

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#5534) borges7


borges7
aktív tag

Öö, az ingyenes változatban az normális, hogy ha elkezdek hallgatni egy playlistet(vagy lemezt), egy dal után mindig visszadob egy pár nappal ezelőtt hallgatott lemezre? (mindig ugyanarra). Ja és ha ezután rákattintok az előre léptetőre, akkor visszaugrik a playlist következő számára.

[ Szerkesztve ]

(#5535) Akelaus válasza borges7 (#5534) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nekem nem ingyenes van, de 2 napja kb. ugyanezt játszotta böngészőben.
Elindítottam egy albumot, és magától 3 számot ugrott.
A sütik törlése megoldotta a dolgot.

(#5536) Soma01 válasza #86564352 (#5521) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm szépen!

(#5537) Mizol29


Mizol29
senior tag

Hello! Eddig nem nagyon használtam spotify-t, most akartam egy kis zenét hallgatni (böngésző, nem desktop app) és ha elindítok egyet automatikusan átugrik 5 zenét és a 6.-at kezdi lejátszani. Régen nem tapasztaltam ilyet. Nincs prémium. Ötlet hogy mi lehet?

(#5538) Sharkweb válasza Mizol29 (#5537) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Ingyenes verziónál, csak kevert módú lejátszás lehetséges.

(#5539) Mizol29 válasza Sharkweb (#5538) üzenetére


Mizol29
senior tag

Ahha. És desktop appnál is így van? Mert régen nem így volt az fix, és akkor is csak inygenes verziót használtam. Ez mióta van?

(#5540) MADcat válasza Mizol29 (#5539) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Tudtommal elég rég óta.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5541) Mizol29 válasza MADcat (#5540) üzenetére


Mizol29
senior tag

Nem tudom már pontosan mikor használtam utoljára talán tavaly, akkor még nem így volt az tuti. Akkor appot használtam és rendesen sorba egymás után játszotta a zenéket ingyenes verzióban is. Mindegy akkor ez ilyen most sajnos. Köszönöm a felvilágosítást.

(#5542) unravel


unravel
őstag

Áldott Karácsonyt Spotifyosok!

Here’s a playlist for you… The Sound of Christmas Instrumental by The Sounds of Spotify

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#5543) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Ha egy kedvelt dalról leveszem a "szivecskét" és nem tudom, hogy melyik volt, van esélyem megtudni, hogy melyik volt?

(#5544) Akelaus válasza Sanyi.mTs (#5543) üzenetére


Akelaus
senior tag

Mobilon a neked készítettük rész alatt, nagyon bejött ➡️ korábbi kedvencek.

Vagy, ha több eszközön használod, és valamelyik nem volt azóta online, akkor azon még ott van a listában, amíg nem tud szinkronizálni.

(#5546) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Estét!
Nemrég óta van előfizetésem, még ismerkedem az alkalmazással.
A Kezdőlapon keresztül beraktam kedvencekbe egy ilyen listát:

A kérdésem az lenne, hogy ez a lista is automatikusan frissül majd bizonyos időközönként?
Mint az "E heti Kaland"?
Csak mert itt nem írja.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#5548) mert_csokis válasza #20749568 (#5547) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Persze, ez egyértelmű. De lehet azt tudni, hogy milyen időközönként frissülnek ezek az általános listák? Gondolom havi listák lehetnek.
Meg ez így gagyi. Rákényszerít valahol, hogy adott idő alatt végighallgasd, különben "örökre" lemaradsz arról a konkrét válogatásról, és számokról.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#5550) mert_csokis válasza #20749568 (#5549) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Na, az jó. Hol tudom megtenni?
Véletlenül rámentem a Letöltés gombra, így a listában lévő 49 számot letöltötte valahova. Hova menti ezeket?

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.