Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5753) NC-17


NC-17
csendes tag

Sziasztok,

Van jelenleg Spotify 3 hónapos promo?

(#5755) kmarci25


kmarci25
veterán

Android app nálatok nem szórakozik? Már tegnap délután is, és az előbb is: ahogy elindítok valamit, percekig gondolkodik, és csak utána kezdi el lejátszani. Mintha nem lenne net, vagy csak nagyon lassú, ami persze nem igaz. Másnál nem jelentkezett ez?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5756) patex1983 válasza kmarci25 (#5755) üzenetére


patex1983
őstag

Nálam nem, pedig ma szinte egész nap szól a Spoti wifi-ről.

X

(#5757) Akelaus válasza kmarci25 (#5755) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nálam a lejátszási listában mindig csak egy dal szerepel, hiába teljes albumot hallgatok. Ma többször is előfordult.
Estére megkaptam az új gyűjtemények részt is, nekem jobban bejött a "lapozós".

(#5758) kmarci25 válasza Akelaus (#5757) üzenetére


kmarci25
veterán

Tegnap már jól működött.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5759) pethYeti


pethYeti
addikt

Valaki megkapta már itt az új könyvtár nézetet mobilon? Tényleg annyira használhatatlan lett mint ahogy írják?

(#5760) Akelaus válasza pethYeti (#5759) üzenetére


Akelaus
senior tag

Ha a gyűjtemény részre gondolsz, akkor én megkaptam.
Érdekes, maradjunk ennyiben. Egy jó dolgot tudok mondani rá, ki lehet tűzni albumokat listákat, így az van felül.
Oldalra lapozás nincs, csak a felső sort lehet jobbra-balra mozgatni (Műsorlisták, Előadók, Albumok, stb..)
A kezdőképernyőt lehetne testre szabni , mert rohadtul nem érdekelnek a podcast-ek- :((

(#5761) pethYeti válasza Akelaus (#5760) üzenetére


pethYeti
addikt

Na kíváncsi leszek, mondjuk az oldalra lapozás szerintem nagyon gáz, balról jobbra 6-ot kellett lapozni ha a podcast műsorokat akartad elérni.

Én is örülnék ha Spotify-ban nem lenne podcast, sokkal jobb külön appok vannak. Viszont ebben ők nyertek. Ezen belül hallgatok már podcastokat, kikerülhetetlen sajnos.

(#5762) Akelaus válasza pethYeti (#5761) üzenetére


Akelaus
senior tag

Most nem kell, csak hármat felül, de ha kitűzöd kedvencnek amit hallgatsz, akkor ennyit sem.
Most jött frissítés Androidra, de nem rémlik hogy a múlt héten ezt megelőzte volna frissítés.

(#5763) pethYeti


pethYeti
addikt

Megjött nekem is ez az új nézet. Le is mondtam az előfizetésemet. Ez az Összemosott zene+podcast keresgélés valami borzasztó ötlet volt. :W

(#5764) Gerzsi válasza pethYeti (#5763) üzenetére


Gerzsi
tag

Én még a telefont is elástam a kertbe ... :DDD kicsit túl van reagálva

(#5765) Brett001 válasza Gerzsi (#5764) üzenetére


Brett001
aktív tag

+1

Semmi bajom az új kinézettel, 1-2 nap alatt meg lehet szokni. :)
Én meg a Tidalt mondom le a picsába, ha tényleg lesz Spotify hifi. Elegem van a nagy rakás 0 keresőjével a szar irreleváns ajánlásaival. A Spoti ilyen szempontból sokkal jobb.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#5766) Mr K


Mr K
senior tag

Nem értek egyet azokkal, akik szerint a Spotify felülete azért használhatatlan, mert bénák. A fejlesztők láthatólag pontosan tisztában vannak vele, hogy mitől lenne jó egy felhasználói interfész, és szándékosan csinálnak mindent pont fordítva. (Ha pusztán bénák lennének, akkor időnként (véletlenül) becsúszna egy-egy használható részmegoldás.)

Nézzük pl. a full screen-t. Ha másra nem is, arra jó volt, hogy nagyban megtekintsük az album art-ot. Az új változatban egy 24 colos monitoron egy 32x32mm-es négyzet jut neki... Van viszont a teljes képernyőt átérő progress bar féleség (hasonlít arra, ami azt mutatja, hogy hol tart a számban a lejátszás), de még nem jöttem rá, hogy mit mutat. Először azt hittem, hogy azt, hogy mióta bámulom a full screen képernyőt. De aztán rájöttem, hogy ha lezárom, majd újra visszanyitom akkor nem ott tart, ahol volt, hanem visszaugrik egy keveset. Vagy éppen sokat. Egyszerűen misztikus.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#5767) borges7


borges7
aktív tag

nem könnyű nektek, az egyszer biztos

(#5769) borges7 válasza #20749568 (#5768) üzenetére


borges7
aktív tag

Elhiszem, különben nem tennék szóvá :) csak nekem ezek olyan pitiáner dolgoknak tűnnek, amik 90%-ának nincs köze magához e zenéhez, legfeljebb ahhoz, hogy milyen kényelmesen tudsz zenét hallgatni. Én alighanem máshogy, más eszközön hallgatok legtöbbször, és nem igazán fontos a körítés. Na meg általában még mindig lemezeket hallgatok(mármint albumokat egyben), ott meg nem kell "piszkálni" közben semmit :)

(#5771) #86564352 válasza borges7 (#5769) üzenetére


#86564352
törölt tag

Desktopon a 2013 körüli Spotify funkcionálisabb volt. Mobilon pedig az Android app mindig lemaradásban. Szerintem jogosan reklamálnak az emberek. Ha még áremelés és podcast erőltetés is lett. Már régóta nem egy startup cég. Piacvezetőként, annyi év előnnyel. (Rdio sajnos megszűnt, Deezer még kevés, Apple Music, Google és Amazon féle streaming még sehol nem volt, a Microsoft feladta) Apple Music esetében is érthetetlen a kényelmetlenség.

(#5772) Mr K válasza borges7 (#5769) üzenetére


Mr K
senior tag

A zenével nincs baj. Addig amíg az ember meg akar hallgatni egy albumot, vagy vagy benyom valamilyen rádiót vacsora alá, addig a szoftverrel sem. Ha ezen túl is érdeklik a hallott zenék, pl. tudni szeretné, kik is azok az előadók, akik szerepelnek a heti ajánlókban, vagy leválogatná a neki tetsző számokat, akkor egyszeriben fontosabb lesz az interfész (erre pl. a mobilos változat már nem is igen alkalmas.) Ha még ennél is tovább menne, pl. kíváncsi, hogy mit jelent a japán (arab, koreai, stb.) írással írt szám cím, vagy érdekelné a szövege, akkor a Spotify ebben már meg sem próbál partner lenni (sőt). Ahhoz is csak minimális támogatást ad, hogy az ember "saját" zenegyűjteményt hozzon létre, azt rendezgesse, keressen benne, stb.

A desktop kliens minapi módosításai pedig innen nézve azt jelentik, hogy
(1) újra kell tanulni az interfészt (oké, ezt néhány havonta meg lehet tenni, de az a néhány millió munkaóra, amit a felhasználói bázis erre fordít, akár hasznosabban is eltölthető lenne),
(2) nehezebb rajta eligazodni (kissé túlhasználták az "ikonok mátrixban" koncepciót),
(3) sokkal több egerészést kíván minden (pl. a "Bio" eddig két kattintásra volt a lejátszási listától, most meg az üveghegyeken is túlra került...),
(4) megint lett egy csomó friss bug.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#5773) unravel


unravel
őstag

Jelenleg ennyit tud a Spotify, de azt magabiztosan.

¯\_(ツ)_/¯

(#5775) unravel válasza #20749568 (#5774) üzenetére


unravel
őstag

User error.
Hozzáadtam a "Power saving exclusion" listához a Spotifyt, azóta megtáltosodott. 🏇

¯\_(ツ)_/¯

(#5776) D1Rect


D1Rect
félisten

Most tényleg megszakította a hallgatott podcastet, hogy elmondja a reklámot?
Hát ezért fizetek én?

(#5777) vacs válasza D1Rect (#5776) üzenetére


vacs
veterán

Pár napja hallgattam egy majd 2 órás podcastet, de nem volt reklám! :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#5778) #86564352 válasza D1Rect (#5776) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sajnos tényleg:
Spotify will use everything it knows about you to target podcast ads
Spotify Original podcasts have unskippable ads

Sok millió dollárt költöttek a podcast témára, keresni is akarnak rajta. Célzott reklámok az adatbázisuk alapján mennyi mindent tudnak userről + Facebook partnerség is.

(#5780) borges7 válasza #20749568 (#5779) üzenetére


borges7
aktív tag

OFF na ezt adom, bár nem ide tartozik, de League Pass(NBA) előfizető vagyok, és abban is van egy csomó reklám, minden büntetődobásnál beadnak valamit, meg mindenféle szavazások/quizek, utálom, de nem tudok vele mit csinálni. Bár ezek nem szakítják meg a meccset, de odatolják az arcodba, nem lehet kikerülni(illetve csak úgy, ha továbbpörgetsz).

(#5781) Mr K válasza #20749568 (#5779) üzenetére


Mr K
senior tag

Ha jól értelmezem az első cikket (The Verge), akkor ki lehet kerülni a reklámot, ha előbb letölti az ember a hallgatni kívánt podcast epizódot. (Persze egy 15 másodperces spot-tól nem feltétlen éri meg ilyen módon megszabadulni, de ha valaki egyébként is letöltött podcast-okat hallgat (pl. utazás közben), akkor ő megússza a reklámokat.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#5784) bl4ze


bl4ze
veterán

Segítsetek.... Spotify Android - ha autóban indul az AA (Android Auto) akkor automatikusan rögtön zenét játszik.
Nem tudom sehogyan lekapcsolni. A Spotify menüben a "allow Spotify in background" ki van kapcsolva, és a "Car Mode" pedig NEVER.
Nem értem.
És ha kilépek az AA-ból akkor a telefonon továbbra is megy a Spotify, látszik az értesítési sávban. Hogyan tudom ezeket megszüntetni, kilőni ?
Köszönöm :R

.:. bl4ze .:.

(#5785) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Egy profilhoz tartozó nyilvános lejátszási listát nyitottam meg, az a kérdésem hogy a lista létrehozója kap erről a tevékenységről bármi információt? Tehát látja hogy én épp a lejátszási listáját nézegetem?
Nem hallgattam bele.

(#5787) tothjozsi96 válasza #20749568 (#5786) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm! :R

(#5788) Keem1


Keem1
addikt

...Playlist recommendation...
Srácok, ha esetleg valakit érdekel: Petőfi TOP 40.

Ugyan láthatóan vannak ilyen kezdeményezések, de ahogy látom, ezeket egy idő után feladták készítőik. Amiben az enyém más, hogy adás után egy algoritmus parseolja a hivatalos weboldalt és teszi be emberi beavatkozás nélkül ezentúl minden vasárnap a playlistbe (és a korábbit törli belőle).
Az algoritmust még csiszolom, egyelőre nem ismert fel minden nótát (a Petőfi és a Spoti eltérő elnevezései miatt), de igyekszem a csorbát kiköszörülni.
Viszont tényleg meg van az az előnye, hogy adás után azonnal elérhetővé válik, akkor is, ha szabadságon vagyok, akkor is ha nem érek rá, mert nem emberi munkával frissül, hanem gépileg, programozottan. Ha valaki tud esetleg más rádiót, pl. Rádió 1, publikusan elérhető webes listát, akkor megcsinálom másra is.

(#5789) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Még egy kérdés, hogyha nekem valaki nem ismerősöm de rákeresek akkor én látni fogom hogy épp mit hallgat? Valószínűleg alap beállításokkal használja a Spotify-t, nem gondolnám hogy az adatvédelmi részen bármit is változtatott volna.

Köszönöm.

(#5791) Akelaus


Akelaus
senior tag

Helló Spotify Hifi. 💁‍♂️

(#5793) Akelaus válasza #20749568 (#5792) üzenetére


Akelaus
senior tag

Főleg, hogy az Amazon is lépett.

(#5794) #86564352 válasza #20749568 (#5792) üzenetére


#86564352
törölt tag

Milyen szappanopera, hogy zajlik az EU-ban a Spotify - Apple per, a Spotify nyugaton árat emelt, az Apple pedig megelőzi őket lossless kínálattal extra díj nélkül.

(#5796) Keem1 válasza #86564352 (#5794) üzenetére


Keem1
addikt

Miért van olyan érzésem, hogy ha lesz is Spoti Hifi, az extra cost lesz? :U

(#5797) #16820480 válasza #20749568 (#5795) üzenetére


#16820480
törölt tag

Közben jött az amazon is, lossless minden usernek.[link]

(#5798) tothjozsi96 válasza Keem1 (#5796) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem itt inkább megint az a kérdés hogy szükség van-e erre?
Én például AirPods Pro-ról hallgatok zenét, nem hiszem hogy profitálnak a jobb minőségből.

(#5799) Keem1 válasza tothjozsi96 (#5798) üzenetére


Keem1
addikt

Nekem nem lételemem amúgy.. csak a konkurencia miatt említettem. Én elvagyok az OG 320 kbps muzsikával is, egyrészt fülem nincs, másrészt lejátszóm nincs (telefon meg pc beépített dac), harmadrészt fülesem sincs (Galaxy Buds+).
Szóval voltaképp nekem is mindegy, én most is nagyon jól elvagyok a Spotival. Bár lett volna lehetőségem többször is váltani, annyira megszerettem 8 év alatt, amióta premium előfizető vagyok, még a sokszor hülyén megoldott GUI, még mindig béta állapotú group play és egyebek ellenére is.

(#5800) norbertoth


norbertoth
senior tag

Szoasztok!

spotin a heti ajánláson túl, hogyan tudok hasonló zenéket felfedezni mint amiket szoktam hallgatni? Van erre esetleg más lehetőség is? Nem mindig ajánl olyat ami az én ízlésem, max heti 2-3 dal. :U

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.