Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) #86564352


#86564352
törölt tag

Vajon a mai Apple event milyen hatással lesz a Spotify, Deezer stb. üzletére?

Apple One Bundle: The Individual plan gives subscribers Apple Music, Apple TV Plus, Apple Arcade, and iCloud storage (50GB) for $14.95 a month.

Miért fizessen valaki 10 dollárt a zenéért a Spotify-nak, ha Apple-nél 15-ért kap zenét és még három dolgot is?

(#5252) #86564352 válasza #86564352 (#5251) üzenetére


#86564352
törölt tag

Közben eszembe jutott igazából a Spotify is ad bundle csomagot Amerikában Spotify+Hulu, akkor túl sok kifogásuk nem lehet az Apple ellen.

(#5254) #86564352 válasza #20749568 (#5253) üzenetére


#86564352
törölt tag

Meglátjuk. Elég sok iPhone+Spotify kombót használót ismerek, én is köztük vagyok, ám ez az ajánlat pont elgondolkodtató lehet szerintem. Főleg amikor Spotin éppen kiszürkült valamelyik albumom. :D Egyelőre nem sajnálom a Spotify-t, még mindig ők a legnagyobb kutyák a zene streaming területén. Hiába van Amerikában pl. Amazon Prime bundle is zenével, videóval, könyvekkel. Meg AM öt éve, sokan táncolnak egyikről a másikra. Egyre több zenelista költöztető szolgáltatás is van már.

(#5255) escsé


escsé
tag

Sziasztok!

Van két egyforma desktop konfig. Klónoztam az egyikről a másikra a wint, hogy ne kelljen a telepítés macerát végigcsinálnom. A spotify működik. A gond az, hogy a "csatlakozás másik készülékhez" nem működik. A spotify klienst utólag telepítettem. Mit vesz alapul azonosításnak és azt lehet-e állítani?

(#5256) #86564352 válasza escsé (#5255) üzenetére


#86564352
törölt tag

Próbáld meg azt Spotify kijelentkezés mindenhonnan, aztán vissza hátha egymásra találnak a készülékek. Elég erős feature a Spotify connect, a napokban vettem észre még számítógépes telepített kliens se kell, mert a web playert is látom telefonról is.

(#5257) pethYeti


pethYeti
addikt

Elkezdtem Spotiyn hallgatni a podcastokat. Azóta a kezdőképernyő 2/3-a podcast ajánlás. Ez valami hihtetlen idegesítő számomra. :W

Kénytelen leszek vissza menni Apple Musicra és külön appot használni Podcastra, mert túltolja a Spotify és alig van zene ajánlás a főképernyőn...

(#5259) escsé válasza #86564352 (#5256) üzenetére


escsé
tag

A "kijelentkezés" megpróbálom. Jó ötlet. Köszi. A webesen is használom connectet. Teljesen rendben van. ;)

(#5260) pethYeti válasza #20749568 (#5258) üzenetére


pethYeti
addikt

Nekem van kb 3 sor zene ajánló, 6-9 podcast, mert x-y-t hallgattál, új epizódok, minden ilyen.

(#5262) #86564352 válasza pethYeti (#5257) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sok pénzt dobtak most a podcast iparba, fújolnak is a Spotify-ra sokan. Természetes nyomják ahogy látják rákaptál. :) Számomra még nem zavaró, mert igazából a kezdőképernyőn töltöm a legkevesebb időt. :D

(#5263) pethYeti válasza #86564352 (#5262) üzenetére


pethYeti
addikt

Nálam kihúzták a gyufát. Le is mondtam az előfizut és visszamentem Apple Musicra. Mivel sok podcastot használok, ezért lehet jobb ha van külön app erre is arra is.

[ Szerkesztve ]

(#5265) pethYeti válasza #20749568 (#5264) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi! Ez már legalább a 6. váltásom :) Valamelyikkel mindig van valami bajom.
IOS-en van egy songshift nevű app, az szépen szinkronizál oda-vissza.

(#5266) #86564352 válasza pethYeti (#5263) üzenetére


#86564352
törölt tag

Overcast egyik legjobb podcast app.

(#5267) pethYeti válasza #86564352 (#5266) üzenetére


pethYeti
addikt

:K Oda vándoroltam vissza.

Adtam egy esélyt ennek, hogy zene+podcast egy appban, de nagyon nem jött be.

(#5268) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok, az egyetemi kedvezményre mi az a doksi/screenshot, bármi, amit a Spotify elfogad? Mármint nálunk, magyar viszonylatban. :R

PSN ID: marquuard

(#5270) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok! Duo / családi csomag fizethető éves díjjal is? Vagy csak havi?!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5271) vgyuri válasza EnterR (#5268) üzenetére


vgyuri
őstag

Én a suli számláját fényképeztem le egyik vasárnap hajnalban, kb. 3 perc múlva el is fogadták.

(#5272) Kritya1011


Kritya1011
friss újonc

Sziasztok!

Az utóbbi időben olyat csinál nekem a spoty, hogy a kedvelt dalokat egy ideig szép sorban játssza le abc sorrendben és egy idő után véletlenszerűre áll át, de nem értem miért. Találkozott valaki ilyen problémával? A spotym a premium és kb 2700 szám van ebben a listában (lehet ezt nem bírja már kezelni :D )

(#5273) EnterR válasza #20749568 (#5269) üzenetére


EnterR
veterán

Igen. Egy rendes neptunos adatlapot screenshotoltam le, ahol kerek-perec le van írva minden. Azt hittem egy kicsit komplexebb az azonosítás, mert be lehetett volna azonosítani.

vgyuri: Befizetési számlára gondolsz? Van tandíjam, esetleg megpróbálkozok azzal.

PSN ID: marquuard

(#5274) vgyuri válasza EnterR (#5273) üzenetére


vgyuri
őstag

Igen, a befizetett összegről kértem cég nevére számlát, de az én nevem is szerepelt rajta, pár perc alatt elfogadták.

[ Szerkesztve ]

(#5275) #86564352 válasza pethYeti (#5267) üzenetére


#86564352
törölt tag

Végül is akkor maradhattál volna Spotify-on is. :) Overcast podcast, Spoti csak zene és akkor nem is fog podcastot ajánlani. Elvileg :D Apple Music kapcsán még kevésnek érzem, hogy iPhone-on még oké az app, viszont Windows PC-n az iTunes is és a music.apple.com web player is gyenge-gyenge a svédekhez képest.

(#5276) djnice


djnice
veterán

Mégis mi viszi rá ezt a rohadt Spotify-t, hogy magyar albumokat is kiszürkítsen???
Pl Sub Bass Monster - Félre az útból! [link]
...vagy akár egy fent lévő szám remixét? [link]

[ Szerkesztve ]

(#5277) Rimuru válasza djnice (#5276) üzenetére


Rimuru
veterán

Elfogyott/regio korlatos a licencuk.

Vigyázat, csalok!

(#5278) djnice válasza Rimuru (#5277) üzenetére


djnice
veterán

Melyik az a régió ahol minden elérhető?

(#5280) Keem1 válasza #20749568 (#5279) üzenetére


Keem1
addikt

5 éve vagyok előfizető, de már elkezdtem nézegetni, hogy ami Spotiban szürke, az vajon YTM-ban elérhető-e. Egész egyszerűen engem is kiidegel, hogy fizetek valamiért, de amit korábban megkaptam, azt most nem. :((

(#5281) djnice válasza Keem1 (#5280) üzenetére


djnice
veterán

Így van, ez egy szemét dolog, én is lemondtam az előfizetést és inkább begyűjtöm magamnak NAS-ra a zenéket.

(#5282) Keem1 válasza djnice (#5281) üzenetére


Keem1
addikt

Az a baj, hogy lassan tényleg ezt érik el vele, a fagyi visszanyal. Az emberek, pláne a magyarok árérzékenyek. Nehezen vehetők rá, hogy valamiért fizessenek, és ha sikerült, akkor a negatív dolgokra rendkívül érzékenyen reagálnak. A Spotify eddig tök korrekt cég volt, a Facebookkal és társaival ellentétben, szerintem nekik simán törekedni kellene a felhasználói elégedettségre. A prémium userek fizetnek a szolgáltatásért, az ingyenesek pedig reklámokat hallgatnak. Innentől kezdve a Spoti oldja meg a dalok elérhetőségét. Nem lesz*rni kell, "hoppá, a licenctulajdonos beintett.. szegény userek.. így jártak". Hanem tökösnek lenni és megoldani, megoldást keresni. Mindenre van megoldás. Ahogy egy bolgár haverom mondaná, öcsém, amit nem tudsz megoldani pénzzel, azt oldd meg sok pénzzel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5283) MADcat válasza Keem1 (#5282) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Én már régóta léptem. Helyette ott a youtube music. Nem bántam meg.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5285) MADcat válasza #20749568 (#5284) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Csomagban igen. Mondjuk nekem a youtube jobban fekszik zenei kínálatban. Sajnos elektronikus zenében, nagyobb mixekben nem alternatíva. Deezert nyúzom, az sem.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5286) Keem1 válasza #20749568 (#5284) üzenetére


Keem1
addikt

Az a baj, hogy egyelőre irracionálisan szeretem a Spotify-t. Mindig is mondták, az a hülye ragaszkodós fejem visz majd a sírba :( :DDD

(#5288) #86564352


#86564352
törölt tag

Filmeknél és sorozatoknál még rosszabb a helyzet, annyi helyen vannak a jogok miatt. Le is mondtam a Netflixet, csak alkalmi szinten évente egyszer egy hónapra bekapcsolom, másik hónap HBO GO. Apple TV ajándék egy év még tart, mindig jönnek az újak Amazon, Disney már mindenkinek lesz külön streaming szolgáltatása. :D Lehet havonta ugrálni, mert folyamatosan egyiket se éri meg fizetni szerintem.

Zenénél koncertfelvételek és Spotify-ról kiszürkültek alternatív beszerzése, OneDrive-ra felrakom onnan megtalálja a Spotify kliens, átszinkronizálni mobilra. Kissé körülményes, ez van. Apple Music: az a baj, nehéz a Spotify-tól elszakadni annyira crossplatform, connect, normális web player, app jobb még, egyedül a dalszöveg hiánya és kiszürkülő dalok miatt vagyok mérges rájuk.

A Deezerrel mi újság mostanában? Indulásuk óta nem néztem rájuk, a Spotify és Apple Music mellett nem jutnak eszembe. Tidalt és Youtube Music se érdekelt.

[ Szerkesztve ]

(#5290) unravel


unravel
őstag

Most tényleg megint az a baj hogy negyvenmillió zeneszamból nem elérhető a Szábbészmonszter ? :))
Ha annyira kell az az album akkor be lehet importálni vagy mást hallgatni a maradék negyvenmillió dalból.
Ti már nem emlékeztek az időre mikor ültünk a kazettás magnó mellett vártuk amit fel akarunk venni és reménykedtünk hogy nem beszélnek bele?!? Ehhez képest a Spotify mekkora királyság már? :)

Szerk : aztán lett discmaned , de nyilván nem hordtál magad mellett 584969 lemezt. Most viszont bárhol bármikor farzsebbol előhúzol RENGETEG zenét minden stílusban , de nincs szábbész. 😄🙃😐😢

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#5291) Rimuru válasza unravel (#5290) üzenetére


Rimuru
veterán

be lehet importálni - azt feltelelezed hogy valahogy mar egyebkent is megvan.. ha minden amit hallgatnek, neznek meglenne akkor miert fizetnek barmilyen streaming szolgaltatasert?

Vigyázat, csalok!

(#5292) djnice válasza unravel (#5290) üzenetére


djnice
veterán

Ez csak egy példa volt, és nem az a baj hogy egyáltalán nincs, hanem az, hogy volt és eltűnt.

(#5293) vgyuri válasza unravel (#5290) üzenetére


vgyuri
őstag

"Ti már nem emlékeztek az időre mikor ültünk a kazettás magnó mellett vártuk amit fel akarunk venni és reménykedtünk hogy nem beszélnek bele?!?"

Kikérem magamnak, ezek az idők sosem múlnak el, most is pont ugyanúgy belebeszél, mint 30 évvel ezelőtt Poptarisznya - Bétóshow B.Tóth Lászlóval :D

(#5294) #86564352 válasza unravel (#5290) üzenetére


#86564352
törölt tag

Igen, tényleg az a baj, hogy a jogi dolgok miatt kiszürkülnek dalok és eltűnnek albumok.

(#5296) MADcat válasza #20749568 (#5295) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ez így van. Fizetünk. Nekem is meg kellett érnem rá hogy digitális tartalomért fizessek. YouTube prémium, netflix, app-ok, stb. Viszont elvárom, hogyha fizetek ezekért, akkor működjön is minden.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5297) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Érdekes egyébként, hogy az utóbbi évtizedekben miként alakult át a filmek, zenék szerepe az életünkben.
És hogy miként váltak egyszerű fogyasztási, élvezeti cikkekké, mint egy üdítő, vagy cigi.

Amíg a technológia volt a limit, az ember kiolthatatlan fogyasztási kényszerét valamelyest kordában tartotta az, hogy azt vette meg, másolta le, tette be a lejátszóba, vitte magával (vagy egyáltalán nem is vitte, mert csak otthon tudta lejátszani), ami tényleg épp érdekelte, és többször is meghallgatta, jobban beleélte magát.
Többet, sokat nem volt kényelmes vinni.

Most, hogy maga a fogyasztói társadalom is iszonyatos tempóval vágtat, az emberiség fogyasztása pedig évről évre mesterségesen olyan szintekre lett fújva a profit reményében, ami már nem csak a bolygót és az intellektust, de a művészetet és annak feldolgozását is hátrányosan érinti.
Pörgetjük a zenéket swipe-swipe-swipe, a képeket, és már az embereket is. Így lettünk termékek, és vijjogva kérjük a még tökéletesebb és gyorsabban elérhető, elfogyasztható tartalmakat.
Normálatlan világot gyártottak nekünk, és csak egyre mélyebbre süppedünk benne. :(

Már itt ebben a kis fing országban is ott tartunk, hogy a pici pénzünkért minden is kéne, azonnal is kéne, Sub Bass Monstertől a csillagos égig.

Rendesen kisebb libabőrös pozitív élmény, hogy néha fogom az offline lejátszóm, felmásolok pár albumot, amiket a héten hallgatni fogok, és azt viszem magammal.

(#5298) #86564352 válasza FoxiestFox (#5297) üzenetére


#86564352
törölt tag

Képzeld el miután felmásoltad az offline kedvenc dalokat a lejátszódra, valaki fogja és törli róla, nem tudod hallgatni. Nem értem miért kell ehhez nosztalgia szociológiai tanulmányt csinálni. Régen eltűnt suliban az Oasis CD-m, az hasonlóan bosszantó ahogy most panaszkodok eltűnt Spotify-ról egy album.

Profit témában régen rosszabb volt: 4-5 ezer forint volt egy CD 8-10 dallal, most 5 euró a streaming havidíj sok millió dal katalógushoz.
Ellentmondást érzek: régen jobban beleéltük magukat ami érdekelt, most meg ne panaszkodjunk ha eltűnik a kedvencünk? :F

(#5299) FoxiestFox válasza #86564352 (#5298) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elképzelném, de ez fantasy.
Ahogy egy offline lemez, backup esetén tudod, hogy azt nem törölheti senki, nem tilthatja le ideiglenesen senki (persze drágább is), úgy a Spoti és egyéb streaming szolgáltatásoknál tudod azt, hogy bizony ez megtörténhet. Nem titok. Ennek fényében el tudod dönteni, kéred-e a szolgáltatást, vagy sem.
Ha kéred, és ahogy írod is a streaming előnyét, az árazást, akkor talán valahogy, embertelen kínok árán túl lehet élni az eltünedező ezt-azt.
Mondom ezt úgy, hogy engem is bosszant. :)

(#5300) #86564352 válasza FoxiestFox (#5299) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem nem jó, hogy a jogászok kénye-kedve szerint vagy üzleti okokból szürkül ki egy dal, tűnik el egy album mintha nem is létezne. Nem szerencsejátékért fizetünk, hogy ami fent volt az hirtelen eltűnhet. A Spotify a legnagyobb szolgáltató, oldják meg a kiadókkal.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.