Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Melorin válasza #77646080 (#2997) üzenetére


Melorin
addikt

Hogy lehet szívecskét adni, vagy hol lehet kedvencekhez adni egy playlistet?

(#3002) #77646080 válasza Melorin (#3001) üzenetére


#77646080
törölt tag

PC felületen nyitottam meg és a jobb felső sarokban van az ikon.

(#3004) Rimuru válasza gabo91 (#2998) üzenetére


Rimuru
veterán

gdpr adatokban is ott van: "payment_method": "Spotify Family"

Vigyázat, csalok!

(#3005) OPiiPO válasza gabo91 (#2998) üzenetére


OPiiPO
addikt

nem azt mondtam hogy fekete zóna, hanem szürke - mivel akkor már megbeszélted volna a veled egy címen lakó családtaggal, azaz a Spotify felhasználói feltételektől eltérően eléggé tágan értelmezed a család fogalmát ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3006) #86564352 válasza OPiiPO (#3005) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Spotify is csak a könnyebb marketing miatt nevezi családi csomagnak. Nehezebb lenne úgy reklámozni "azonos címre bejelentett emberek háztartási csomag". :) Elvileg a címedre bejelentett barátnőd, lakótársad lehet a családi csomagodban, a máshol lakó testvéred nem.

(#3007) #86564352 válasza #86564352 (#2987) üzenetére


#86564352
törölt tag

Kezdem az X-aktákban érezni magam. Ma visszajött az a kiszürkült dal! És azt is észrevettem a Spotify desktop lejátszó átváltozott kicsit aztán vissza. Oldalsávban "Songs" volt a mentett dalaim része, ebből lett "Favorites" a + jelek és pipa helyett üres szív és teli szív állt a dalok mellett. Most megint + és pipa.

(#3008) Alvin_ti4200 válasza #20749568 (#3003) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ó, igazán köszi :B :R

(#3009) Digital válasza Alvin_ti4200 (#3008) üzenetére


Digital
addikt

A mai bringázásom közben jól esett hallgatni! :)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#3010) OPiiPO válasza #86564352 (#3006) üzenetére


OPiiPO
addikt

jogos

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3011) OPiiPO válasza Alvin_ti4200 (#2992) üzenetére


OPiiPO
addikt

:R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3012) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Köszi mindenkinek tényleg :B Ezen a héten a másik véglet van terítéken :K

Sok mindent nem is fűznék hozzá - nomen est omen :) A jó füles ismét csak ajánlott a mélyek miatt :R

Hallgassatok bele

[ Szerkesztve ]

(#3013) Digital válasza Alvin_ti4200 (#3012) üzenetére


Digital
addikt

Egynek jó, bár nem ez a kedvenc zenei stílusom. :D

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#3015) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

A Discover weekly / release radar playlist másoknak is 99% szerb, ukrán, cseh, stb. dalokkal van tele, vagy csak engem szeret ennyire? Nem tudom mi alapján állítja össze, de semmi ilyesmit nem hallgatok, és kifejezetten bosszantó.

Üfsz-el felvettem a kapcsolatot, kilogoltam mindenhonnan, jelszót változtattam. Semmi sem változott.

Van ötletetek hogy lehetne rávenni, hogy magyar/angol számokat játsszon?

[ Szerkesztve ]

(#3016) #86564352 válasza Marvinyo (#3015) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nekem hasonlókat ajánl amit hallgatok, jó kérdés nálad mi romlott el. Talán bekerültél valamilyen régiós tesztbe?

(#3017) kmarci25 válasza Marvinyo (#3015) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem akkor volt ilyesmi, amikor francia előadókat hallgattam. Nekem telepakolta északi (svéd, dán, norvég) előadókkal a weekly listámat. Egy időben meg több kortárs magyar előadót hallgattam, akkor beugrott néhány közép-/kelet-európai is. Miket hallgattál az utóbbi 1-2 hétben?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3018) Burt1793 válasza kmarci25 (#3017) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez a weekly ajánlgatás amúgy se ér semmit. Elég sokat hallgatok spotify-jal zenét, van 100 lejátszási listám kb. és nagyon sok beplusszozott dal és a rendszerüknek sikerül mindig a beplusszozott dalokat berakni a weekly-be, nagyjából minden 10. olyan, ami nem ilyen szám, de azok közül is sokat hallgattam már itt, csak nem tetszett annyira, hogy kapjon.

(#3019) Marvinyo válasza #86564352 (#3016) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Nem tudok róla. :-D

De másik furcsaság: Volt már létező accom Spotifyon, úgy, hogy én 99,999999999%, hogy nem regisztráltam. Hasonló névvel (marvinyo-de), és ugyanazzal az emaillel mint szoktam regisztrálgatni... :-) Ennyire feledékeny nem hiszem, hogy vagyok :-D

(#3017) kmarci25

Magyar illetve angol rock-metál vonal (kortárs és klasszikus is), kis kitérőkkel. De még stílusban sem egyezik messze sem amiket felajánl. Vagy a Spotify úgy gondolja, hogy a Lajtán innen mi itt ekkora haverok vagyunk, mint vikingék odafönn? :-D

(#3020) kmarci25 válasza Marvinyo (#3019) üzenetére


kmarci25
veterán

Szerintem régiókra vannak osztva a területek. Amikor franciákat hallgattam, akkor kaptam északit (érdekes módon németet pl. nem.) Valószínűleg a magyar rock miatt megkaptad a régió többi rock zenéit is.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3022) Marvinyo válasza kmarci25 (#3020) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Hát, de pont írtam, hogy még stílusban sem egyezik meg. Egyik se. A leges-legközelebb ahhoz amit valaha hallgattam a (talán) szerb nyelvű Stayin' Alive volt :)) És még ez is oly távol, mert a metál feldolgozását hallgattam.

[ Szerkesztve ]

(#3023) unravel válasza Marvinyo (#3022) üzenetére


unravel
őstag

bocs hogy felmerül de biztos hogy a saját Discover Weekly-det hallgatod? :D

¯\_(ツ)_/¯

(#3024) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Nálam jól működik mindkét ajánló, olyanokból dobál be, amik tényleg egybevágnak a hallgatottakkal. Szóval nem biztos, hogy általános jelenség, hogy össze-vissza zenéket ajánl.

[ Szerkesztve ]

(#3025) #86564352 válasza ígyvanferi (#3024) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nálam is, csak akinek nem olyan jó mivel mindenki magából indul ki, jönnek az általánosító semmit nem ér rossz az egész szövegek. Én szívesen kipróbálnám az Apple Music-ot is, amit olvastam róla ott nagyobb bajok is vannak az ajánlással és shuffle lejátszással. A legrosszabb amit olvastam, ha lemondod kb. 3 hónap után törlik a listáidat. A Spotify sokkal jobban csinálja: ha lemondod az előfizetést, az ingyenes reklámos módban megmarad mindened ahogy belaktad. Célszerszám módszer alapján maradok Spotinál, nekik a zene az üzletük, Apple-nél csak sokadik termék.

(#3026) ígyvanferi válasza #86564352 (#3025) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ami nekem problémás - bár lehet így működik jól, és a többségnek ez a logikus -, hogy ha hallgatok egy lemezt, aztán átmegyek egy másikra, elindítom valamelyik számtól, akkor csak az az egy fog lemenni, és folytatja tovább az előzőleg hallgatottat. Ha a lemez lejátszását választom, akkor persze átvált az újonnan választott albumra, de néha nem az elejétől akarom kezdeni. Oké, az is megoldható, mert csak odaléptetek, miután elindítottam az újat, de na. Néha belefutok ebbe, és meglepődök, hogy nem azt hallom, amit vártam.

(#3027) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Azt kellene megoldaniuk hogy akkor ha kikeresek egy számot, meghallgatom akkor utána a dalaim fület folytassa és ne a random ajánlásait erőltesse rám.. :U

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#3028) unravel válasza K1nG HuNp (#3027) üzenetére


unravel
őstag

A random ajánlás kikapcsolható

¯\_(ツ)_/¯

(#3029) Marvinyo válasza unravel (#3023) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Lehet másét? :-D De igen, biztosan. Sebaj, lesz még egy kör a supporttal. :C

#3025) twofatcat

"Nálam is, csak akinek nem olyan jó mivel mindenki magából indul ki, jönnek az általánosító semmit nem ér rossz az egész szövegek."

Azért ne haragudj, de a szerb pop jóval távolabb áll tőlem, mint hogy "nem olyan jó az ajánlás" :DD

[ Szerkesztve ]

(#3030) #86564352 válasza Marvinyo (#3029) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem haragszom, mivel nem is te írtad hogy nem ér semmit általánosítva. :) Nálad szerintem valamilyen egyedi hiba lesz, írtad már eleve a regisztrációd is furcsa valaki más használta az emailed? :F

Szerk.: nálam az aktuális Discovery listának legrosszabb esetben is 20-30% érdekes, a jobb heteken pedig 60-70%. Olyan is akadt majdnem az egészet elraktam későbbre úgy válogatott. Magyar dalokat nem hallgatok, nem is ajánlott soha egyet se pedig régió alapján elvben dobálhatná az algoritmus.

[ Szerkesztve ]

(#3031) unravel válasza #86564352 (#3030) üzenetére


unravel
őstag

"Magyar dalokat nem hallgatok, nem is ajánlott soha egyet se pedig régió alapján elvben dobálhatná az algoritmus."
...
szép is lenne, ha elkezdene PaDöDőt meg Lagzi Lajcsit ajánlani mert Magyarországon vagy.

¯\_(ツ)_/¯

(#3032) #77646080 válasza unravel (#3031) üzenetére


#77646080
törölt tag

Azért ennél sokkal összetettebb a hazai könnyűzenei (pop, rock stb) paletta. 😃

(#3033) unravel válasza #77646080 (#3032) üzenetére


unravel
őstag

igen. és az algoritmus is okosabb.

¯\_(ツ)_/¯

(#3034) OPiiPO válasza unravel (#3031) üzenetére


OPiiPO
addikt

vazze, és mindkettő van a Spotify-n :Y

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3035) unravel válasza OPiiPO (#3034) üzenetére


unravel
őstag

akkor most elb***tam a jövőheti ajánlásodat :( :))

¯\_(ツ)_/¯

(#3036) #77646080 válasza unravel (#3035) üzenetére


#77646080
törölt tag

:DDD

(#3037) OPiiPO válasza unravel (#3035) üzenetére


OPiiPO
addikt

kíváncsi vagyok hogy a progressziv jazz-t hogyan fogja Lakodalmas Lajossal összehozni az algoritmus :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3038) unravel válasza OPiiPO (#3037) üzenetére


unravel
őstag

Progresszív Lajos
vagy
Jazzy Lajcsi :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#3039) OPiiPO válasza unravel (#3038) üzenetére


OPiiPO
addikt

:D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3040) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Facebook fiókkal regisztráltam Spoti-ra, de szeretnék leszakadni fb-ról.
Prémium előfizum van, a zenéim meg szeretném tartani. Úgy olvastam új fiókot kell regisztrálni, de kellenének a zenék. Mit tehetek?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#3041) K1nG HuNp válasza Digital (#3040) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

prémiumot nem fogod tudni megtartani, várd meg mig lejár a mostanin utána válts.
új accounthoz en mindig ezt csinalom, 20 mp alatt megvan az osszes zene atpakolasa (sok évnyi ingyenélés rutinja :D szerintem még sosem fizettem teljes árat egy spoti hónapért)

tehát: gépen a spoti kliensben: dalok > ctrl+a > jobbklikk hozzáadás lej. listához > új lista
csinál neked baloldalra egy uj lejatszasi listat ezen a neven. arra jobbklikk, megosztás > link másolása
ezt a linket egyelőre félreteszed, megnyitod a böngészőben vagy elkuldod magadnak facen tokmindegy.

megcsinalod az uj accountot, figyelj arra hogy mikor melyikel vagy belépve a kliensbe, amint megvan a link a regibol ki is lephetsz.

új accountal link megnyit és követed a playlisted, innentol kezdve minden eddigi zenéd az előző accról be lesz pipálva tehát meglesz a gyűjtemény > dalok fülben. ha lejátszási listáid is vannak azokat csak meg kell osztani es megnyitni a linket.

have fun :DDD

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#3042) Rimuru válasza K1nG HuNp (#3041) üzenetére


Rimuru
veterán

Es hol maradnak a followok, stb? ;) Nekem pl az lenne a lenyeg (jelenleg 380 folott jar)

Oke, en tudnek ra scriptet irni ami a gdpr-os adatokbol visszatolti, de ez nem mindenkinek trivialis. :)

Vigyázat, csalok!

(#3043) mobilizmo válasza K1nG HuNp (#3041) üzenetére


mobilizmo
addikt

Remek hozzáállás. :(((

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3044) underdark


underdark
aktív tag

Sziasztok
Éjszaka még hallgattam mobilon a Spotify-t és ment a last.fm, most már telón se és gépen sincs bent
Kivették végleg, mert azt olvastam, hogy olyasmit terveznek, de semmi infó nem volt erről?

Mivel lehetne pótólni, ha így történt, főleg androidon kéne, mert ott hallgatom 90%-ban a zenéimet

[ Szerkesztve ]

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#3045) mukibuci válasza underdark (#3044) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

[link]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3046) underdark válasza mukibuci (#3045) üzenetére


underdark
aktív tag

Köszi, megy is =)

Látom májusi poszt, ez azóta így működik? :D

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#3047) unravel válasza underdark (#3046) üzenetére


unravel
őstag

kissebb nagyobb hibákkal igen.
most már a Local Files is működik vele.

¯\_(ツ)_/¯

(#3048) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Miért van az, hogy több szám hiányzik egyes albumokról hiányzik egy-kèt szám? Több előadónál észrevettem, hogy pl. az eredeti album 17 számot tartamaz, spotifyn az az album csak 15 szám. És amikor pont az egyik kedvenc hiányzik, elég bosszantó... :(((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3049) Rimuru válasza V.Stryker (#3048) üzenetére


Rimuru
veterán

Jogi okok. En is mindig sirok, foleg amikor pl egesz albumok is eltunnek. :(

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.