Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Kis segitseg szeretnek kerni. Mostanaban aktivabban hasznalom a fiokomat (Csaladi premium, ha ez szamit) tobb platformon is. Telefon, privat es ceges laptop tovabba neha tabletrol kuldom ki a zenet a Sonos hangfalaimra.

Azt vettem eszre az utobbi idoben, h azokat a szamokat es leginkabb podcasteket amiket mar meghallgattam nem ugy jeleniti meg, mint mar meghallgatott.
Eloszor azt hittem, h az a baj, h a tabletrol ment es azert nem latom a telefonon vagy a lptopon, de odafigyelve sajnos rajottem, h ennek semmi koze mert azon a keszuleken sem jeleniti meg jol amirol a zene/podcast szolt.

Talalkozott mar esetleg v.ki hasonloval? Esetleg tipp, h mi okozhatja?

Elore is koszonom!

(#5002) Arellig


Arellig
tag

Sziasztok,

Van egy érdekes tapasztalatom, adott az otthoni magenta hálozat, a spotify premium és egy philips SW700M spotify hangfal.

Namost nagy nehezen össze konfigurálom a hangfalat a hálozattal a Philips appon keresztül. és minden rendben is tűnik, de gyakorlatilag amikor megnyitom a spotify appot nem látja a más készülékek lista a jobb alsó sarokban...

Ez tegnap még müködött... esetleg nincs preferálva már ez az eszköz?
Valaki tapasztalt hasonlót?

(#5003) No.01 válasza Arellig (#5002) üzenetére


No.01
őstag

Nekem neha napjan elofordul hasonlo a Sonos hangfalaimmal. Meg nem jottem ra mi okozhatja.
Router vagy/es hangfal restart megoldja az esetek 99%-ban.

Korabban azt hittem koze van az SW updatekhez, de idokozben rajottem, h semmi.

(#5004) mobilizmo válasza Arellig (#5002) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez érdekes. Nekem 2 Yamaha eszközöm van (R-N402D lejátszó, hangfalak vezetékkel és egy Yas-306 hangprojektor). A kettő külön-külön is Spoti kompatibilis, de mivel mindkettő MusicCast kompatibilis, a lejátszó egyébként is tud a hangprojektoron lejátszani (wifin küldi át). De még a munkahelyemen is megjelenik mindig mindkettő a browser-ben (mert az appot nem tudom telepíteni jogosultsági okokból).

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5008) borges7


borges7
aktív tag

Sziasztok, szeretnélek megkérdezni benneteket, hogy ti hogyan csináljátok a playlisteket, hátha kapok pár jó ötletet hozzá. Csináltam egy ilyen kis kérdőívet, ami hét pontból áll, akinek van kedve, az légyszi kommentben írja meg a saját szempontjait, köszi!

1. Hogy kezdesz hozzá?
-egyből beleraksz 20-30(vagy több) számot,
-vagy apránként, egyesével adogatod hozzá(ahogy épp meghallasz valamit, ami tetszik)

2. Mi a koncepció, hogyan nevezed el?

3. Hány számos lehet? tól-ig

4. Felhasználod-e a Spotify ajánlásait, listáit, vagy kizárólag saját fejből csinálod?

5. Szigorúan stílusok szerint külön készíted, vagy van átfedés egy listán belül?

6. Mi van, ha valami nem igazán illik egyikbe se?

7. Egyéb tippek, trükkök

(#5010) unravel válasza borges7 (#5008) üzenetére


unravel
őstag

7. Playlistmachinery weboldalon különböző szabályokkal lehet automatikusan frissülő listákat készíteni . Pl mindenféle egyéb listákból összerakható egy naponta frissülő saját mix. Vagy pl egybegyujteni automatikusan ami a Discovery Weeklyből megtetszik.

¯\_(ツ)_/¯

(#5011) Mr K válasza borges7 (#5008) üzenetére


Mr K
senior tag

1. Néhány számmal kezdem, és apránként bővülgetnek. Időnként törlök is belőlük, bizonyos számok átkerülhetnek inkább másik playlist-re, stb.
2. Tematika szerint. Nem bonyolítom túl. :)
3. 1-200. De ha egy playlist hosszabb távon sem éri el a 10-es méretet (lásd 1. pont), akkor valszleg felesleges. 200-nál több elemű listát szerintem már nehéz kezelni, ha ennél több gyűlne össze, akkor általában új listát nyitok (eredeti név + sorszám).
4. Igen, általában a két heti ajánlót végig szoktam hallgatni és kigyűjtöm ömlesztett listákba, ami tetszik. Ami nagyon tetszik, azt kedvencelem is. Ezeket a listákat ritkán hallgatom, de egyszer még jól jöhetnek :), és addig is segítik a spotify-t, hogy jobb ajánlásokat tudjon összeállítani.
5. Szigorúan véve nem. (Nem is vagyok elég művelt zeneileg, hogy besoroljak minden számot. A spotify meg nem mondja meg.) A listáim nem is feltétlen stílus szerint szerveződnek, persze a legtöbb listában akkor is felfedezhető valamilyen stiláris irányultság, ha nem ez a fő szempont.
6. Nyitok egy új listát. Vagy vannak az "ömlesztett" listák.
7. (a) Én szeretek albumokat egyben végighallgatni, ezért vannak "album" típusú listáim. Egy albumról egy szám kerül rájuk, és magát a listát nem "hallgatom", hanem csak arra használom, hogy megnyitom róluk a meghallgatni kívánt albumot. (Sajnos a Spotify-nak a meglehetősen kezdetleges Albums menüponton kívül nincs eszköze albumok gyűjtésére.)
7. (b) Van "Todo" listám. Erre olyan számok kerülnek, ahol vagy az albumot, vagy az előadó munkásságát érdemesnek vélem további hallgatásra. A számok származhatnak a heti ajánlókból, vagy egyéb forrásból is (youtube, shazam, újságcikkek, stb.). Ha éppen nincs ötletem, hogy mit hallgassak, akkor legtöbbször ehhez a listához nyúlok.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#5012) borges7 válasza #20749568 (#5009) üzenetére


borges7
aktív tag

Köszi, az 1600 az durva :) nekem a legtöbb is éppen csak 100 fölött van, bár az is igaz, hogy annyiféle zene érdekel, hogy ritkán hallgatok direkt playlistet.

7. jogos, én is selejtezek néha, pl. kezdek rájönni(ezt nem is kérdeztem külön), hogy egy-egy kedvenc előadós listán nem nagyon érdemes csinálni, mert ott van mindre a Spoti saját "This Is" listája, amiben benne vannak a nagyobb slágerek. Ja, meg van amikor elkezdek egy listát, ami jó ötletnek tűnik, de aztán behal. Bár én főleg a nem saját listákról iratkozok le, ha már nem kell.

(#5013) borges7 válasza Mr K (#5011) üzenetére


borges7
aktív tag

Hú, ez jó részletes, köszi :)

1. jaja, én is variálok néha vele, ha úgy érzem mégsem illik oda

3. igen, én már 100 fölött meggondolom, hogy ne kezdjek-e újat

7(a) hm, ez jó ötlet! lehet kipróbálom, mert én is elég sokat hallgatok teljes lemezeket, és van ami hamar feledésbe merül , mert jön egy másik, ami tetszik :) (tényleg jó lenne egy ilyen opció, ami csak az előadó/lemezcímet mutatná, akkor nyugodtan bele lehetne rakni akár 20-30 albumot is, most viszont ennyinél már egy csomót kell görgetni, ha végig akarod nézni)

7(b) ez is tetszik, köszi!

(#5014) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Segítsetek plíz!

Iphoneal használom a spotifyt és a régebbi Meizu EP51-el tök jó volt a hangzás. Most rendeltem egy TWS fülest és hangzás egy kupacba van. Variáltam eleget a hangszínszabályzóval, de nem az igazi. Gondoltam a füles ennyit tud.
Viszont most úgy merő véletlenül toltam egy youtube zenét és besza jó hangzást jött a fülesből.
Ilyenkor izé mi van? hogy tudnék jobb hangzást spotify alatt is kihozni? :U

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5015) Burt1793 válasza V.Stryker (#5014) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha rendkívülire van véve a minőség, akkor mást nem nagyon tudsz tenni sajnos.

(#5017) cukimajom


cukimajom
tag

Sziasztok!
Van arra módszer, hogy megnézzem, hogy hányszor hallgattam meg egy konkrét számot?

Siemens A40 --> Sony Ericsson K610i --> Nokia 5230 --> Alcatel POP C7 --> Vodafone Smart Prime 6 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro --> Xiaomi Mi 6 --> Redmi 7 --> Xiaomi Mi 9

(#5018) borges7 válasza cukimajom (#5017) üzenetére


borges7
aktív tag

Szia, Spotin nem tudom, de a Last.fm mindent elment(számok, albumok, előadók stb.). Én szeretem, azt össze lehet kapcsolni a Spotival.

(#5019) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv, szókimondó tartalmat hol tudom engedélyezni?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#5020) KaitouP válasza MikeWazowski (#5019) üzenetére


KaitouP
veterán

Beállítások, majdnem az elején:

PC-n is ennek megfelelően, emlékeim szerint.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#5021) MikeWazowski válasza KaitouP (#5020) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm szépen!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#5022) unravel


unravel
őstag

Az az érzésem , hogy a YouTube Music le fogja nyomni a Spotifyt. Jó soká, csak még nem tudom mikor. :(((

¯\_(ツ)_/¯

(#5023) WhiteWalker válasza unravel (#5022) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Miből gondolod?

(#5024) I02S3F válasza WhiteWalker (#5023) üzenetére


I02S3F
őstag

+1

(#5025) KaitouP válasza unravel (#5022) üzenetére


KaitouP
veterán

Egy indoklás elfért volna. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#5026) unravel válasza KaitouP (#5025) üzenetére


unravel
őstag

Még a legelején próbáltam ki akkor nagyon fapados, gagyi, rendszertelen volt és sok rossz minőségű, kétes eredetű felvétel volt.
Van Youtube Premiumom és kiderült hogy jár hozzá a Music. Ismét ránéztem és sokat fejlődött, de még mindig távol van a Spotifytól. Részemről.

¯\_(ツ)_/¯

(#5028) mobilizmo válasza #20749568 (#5027) üzenetére


mobilizmo
addikt

Vagy megveszi a Google a Spotit.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5029) Keem1 válasza mobilizmo (#5028) üzenetére


Keem1
addikt

Hogyisne... hogy aztán meg szétbarmolja... :U

(#5030) borges7 válasza #20749568 (#5027) üzenetére


borges7
aktív tag

Az Amazon eléggé jön fel, igen, de szolgáltatásokban még messze van szerintem a Spotitól. Én kipróbáltam nemrég a 3 hónapost náluk(1 euro, vagy mennyi volt, szinte ingyen), nem rossz, zenében ugyanazt megtaláltam, amit a Spotin, a mobil app is tetszett, de ajánlókban, meg hasonló plusz dolgokban jóval gyengébb, bár ebben nyilván az is közrejátszott, hogy még nem használtam annyit.

(#5031) I02S3F válasza borges7 (#5030) üzenetére


I02S3F
őstag

Nekem _szerintem_ a spoti hamar elkezdett jó dalokat ajánlani, de a "szám rádió oldala" típusú listák mellett nem sok szükségem van az ajánlatokra.

(#5032) #86564352 válasza borges7 (#5030) üzenetére


#86564352
törölt tag

Spotify, Deezer, Tidal: zene a fő profil, üzleti érdekük megtalálni miben jók
Google, Apple, Amazon: a zene csak egy szolgáltatás a sok közül

Remélem a nagyok nem nyomják le erőből a kicsiket.

(#5033) mobilizmo válasza #86564352 (#5032) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez így nem logikus. Bár a nagyoknak valóban sok minden más is van, de azok is pénzből élnek (sőt). Ugyanúgy érdekük, hogy megtalálják ebben a szolgáltatásban is az utat a felhasználókhoz. Pont ami az előnyük a "kicsik"-hez képest, hogy mértéktelen mennyiségű pénz van a fejlesztéshez. Lehet, hogy rosszul tudom, de talán a Spoti csinálja a legrégebben a zeneipart, mégis lehet a nagyok közül valamelyiknek előbb lesz veszteségmentes zenei stream szolgáltatása.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5035) #86564352 válasza mobilizmo (#5033) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tidal és Deezer látszik a lossless streaming olyan kicsi rétegigény egyelőre, csak egyedül azért nem fog nyerni az Amazon. Apple-nél nincs is még. A Spotify pipálja ki általánosan a legtöbb dolgot:

megvan a kezdeti előnyük ismertségben
legtöbb platformon ott vannak (appok, desktop, konzolokon is)
web player is (AM csak most lett)
van ingyenes (reklámos) mód (AM ha lemondod elvileg megy a levesbe minden playlist is)
akinek kell facebook összekötés
Spotify connect
ajánló algoritmus tapasztalatuk
podcast témára is költöttek pénzt

Az kétségtelen az Apple, Amazon, Google trió ha akarják tudják szórni a pénzt ebbe is. Apple 3 hónap próbaidőszakot megengedhet, iphone tábor miatt gyorsan nő az előfizetők száma, Google tud reklámmentes Youtube-ot is bedobni stb. azért remélhetőleg a Spotify állni fogja a sarat a következő tíz évben is.

(#5036) borges7


borges7
aktív tag

Mondjuk én annak még örülnék, ha behozná a Spoti, hogy lejátszás közben lehetne látni a dalszövegeket, erre nincs ilyen kezdeményezés, amit lehet támogatni, tudtok erről valamit?

(#5037) #86564352 válasza borges7 (#5036) üzenetére


#86564352
törölt tag

Annak én is! Sajnos a honlapjukon csak ennyi: [link] (külső soundhound appot kell letölteni)
Az AM ebben jobb. Fene se érti, régen a Spotify is tudta. A Musixmatch szolgáltatta, aztán vége lett a partnerségnek?

(#5038) borges7 válasza #86564352 (#5037) üzenetére


borges7
aktív tag

Igen, annak vége lett, ezt most olvastam, ahogy utánanéztem kicsit ennek. A Soundhound jó egyébként, én nemrég találtam rá, össze lehet kötni a Spotival, illetve gyakorlatilag bármilyen zenelejátszóval hallgatsz zenét mobilon, megkeresi a szöveget(ha felismeri, ami külföldi zenéknél szinte tuti, magyarnál azért gyengébb). Tényleg, PC-re nincs valami hasonló? az se lenne rossz

[ Szerkesztve ]

(#5039) borges7 válasza borges7 (#5038) üzenetére


borges7
aktív tag

Hopp, találtam is egyet, Musixmatch, ezt is össze lehet kapcsolni a spotival, és voila!

(#5040) mobilizmo válasza #86564352 (#5035) üzenetére


mobilizmo
addikt

Egyrészt igazad van, rétegigény is és mondjuk tömegközlekedés közben, olcsó eszközökön hallgatva nem igazán van szükség lossless-re. De ez szerintem árazás kérdése is. A nagyok meg tudják tenni ha nagyon akarják, hogy azon az áron adják a losslesst, mint mondjuk a Spoti a lossyt. Plusz arra is hatással tudnak lenni akár, hogy az eszközök amin már érdemes ilyen minőséget hallgatni olcsóbbak legyenek.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5041) I02S3F válasza mobilizmo (#5040) üzenetére


I02S3F
őstag

Van erőfölényük, van sok pénzük, de ez nem korlátlan és következmények nélkül nem használható fel, tehát nekik is fogy azért.

(#5042) patex1983


patex1983
őstag

Csókolom a keze munkáját annak, aki a ... menüben első helyre rakta a Dal elrejtése opciót az eddigi Felvétel listára helyett.... Már nem tudom mennyi zenét sikerült így elrejtenem, mikor reflexből vettem volna fel őket playlist-re... :(((

X

(#5043) Burt1793 válasza patex1983 (#5042) üzenetére


Burt1793
veterán

Detto. Ezekkel az újításokkal csak a régi felhasználókat szopatják. A szivecskézés a + helyett is egy sikeres újdonság volt...

(#5044) WhiteWalker válasza patex1983 (#5042) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Egyre sz@rabb a felülete a Spotify-nak.

(#5045) patex1983 válasza WhiteWalker (#5044) üzenetére


patex1983
őstag

De amúgy mi a jó ég lett velük?
Én évek óta megelégedett előfizetőjük vagyok, korábban úgy vettem észre, hogy adtak a felhasználók visszajelzéseire azért, most meg olyan szintű baromságokat hoznak be az app-ba, hogy az félelmetes.... Ennek így jó vége nemigen lesz.... :(

X

(#5046) WhiteWalker válasza patex1983 (#5045) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Újabb "értelemes" fejlesztés:

videó podcast

(#5047) Keem1 válasza WhiteWalker (#5044) üzenetére


Keem1
addikt

Ez igaz... Nem sok hiba lenne benne, amúgy tetszetős meg minden, de az elrendezése, felépítése minden logikát és józan eszet nélkülöz. Utoljára akkor volt jó, mielőtt a hamburger menüt eltüntették. Full érthetetlen, hogy alul ott van a menüsáv, ami nincs is mindig ott, más képernyőn keresd még három másik módon. Egy modern, profi GUI esetén a főmenünek minden képernyőről elérhetőnek kéne lennie, ráadásul transzparens módon, erre mobilon a legideálisabb a hamburger menü, ami nem csak az esetleg túl magas háromvonalas ikonnal, hanem a képernyő bal széléről befelé söpréssel is behozható. De nem, ők ezt megszüntették. Szűrés a kedvenc dalok között... menj fel a 3 pötty ikhonhoz, majd ennek folyományaként tök logikátlanul lent nyílik a menüje, ott keresés, majd a keresősáv ismét fönt nyílik. Igazán jó pingpong megoldás. Röhejes.

[ Szerkesztve ]

(#5048) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nekem sem tetszik a UI, de nekem igazából sosem tetszett, úgyhogy az új hülyeségek engem már annyira nem zavarnak össze. :))

(#5049) borges7


borges7
aktív tag

3 hónapos ingyenes prémium új előfizetőknek. [link]

Returning users
If you cancelled your Individual Premium plan for one reason or another you can get three months of Spotify Premium for just $9.99 (or local market equivalent). This offer is available for individual Premium plan subscribers who cancelled their Premium plans on or before the 14th April 2020.

The offer will be available until the 30th June 2020 in all markets except Japan where it is expected to be introduced ‘soon’.

[ Szerkesztve ]

(#5050) ubyegon2 válasza borges7 (#5049) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Magyar viszonylatban kicsit más a helyzet:

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.