Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) borges7 válasza ubyegon2 (#5050) üzenetére


borges7
aktív tag

ebben is ott van: (or local market equivalent)

De hol a link? én nem találom ezt magyar oldalon.

(#5052) unravel


unravel
őstag

Eddig nagyon Spotify őrült voltam.
De mostanában androidos kliensen mobilnetről metált hallgatva folyton átkapcsolódik valami spanyol népzenére, mint ha valaki távolról vezérelné. + Listák jelentek meg a profilomban.
Kijelentkezés mindenhonnan és jelszóváltás megvolt.
Ezt az új Group Session Beta csinalja ? :W

Ja és persze megint kib.....tt lassú az alkalmazás, ranyomok a keresőre vagy playlistre, 10 - 20 másodpercet gondolkodik.

Na ilyenek miatt lesz tömeges átmenetelés YT Musicra .

¯\_(ツ)_/¯

(#5053) ubyegon2 válasza borges7 (#5051) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ott van abban is, csak ugye az nem annyira konkrét. Ja bocsi, nem írtam, hogy én email-ben kaptam a képinfót no-reply@spotify.com-ról. Gyanítom az kap, aki regelve van náluk.
Az oldalon ugyanezt én sem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#5055) ubyegon2 válasza #40993792 (#5054) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Naná, mindig ez van, ha kora reggel a Látóasszonyos topikban kezdek. :K Mondjuk ebbe nem izzadt bele az épp ügyeletes látó.

Megnéztem logon-ban is, eszerint tényleg így számolná....

[ Szerkesztve ]

(#5057) unravel válasza #20749568 (#5056) üzenetére


unravel
őstag

Én is arra gondoltam. De jelszó módosítás után is ... Az fura.

Ha ma is baj lesz akkor írok nekik.

¯\_(ツ)_/¯

(#5058) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok.

Már volt előfizetésem, kb 1 éve, aztán átmentem yb musicra, most visszatértem ide mert jobb nótákat dobált fel mint a YT music, úgy is hogy a spotifyt ingyenesen használtam, de fura módon mióta előfizettem teljesen random szarokat dob be, mintha nem is az én profilomat hallgatnám. Persze ez lehet véletlen is.

A lényeg hogy szeretném megtanulni hogy lehet ezt profibban használni, most látom, hogy itt is van lehetőség követni másokat, és esetleg átvenni tőlük lejátszási listákat. Az érdekelne hogy hol lehet keresni ilyen listákat? Úgy értem vannak olyan emberek akik publikussá tesznek általuk jónak vélt válogatásokat? Bringás edzéshez keresnék valamit, de a beépített power hour meg társai, elég messze vannak attól ami nekem tetszik, és sajnos lusta vagyok saját playlistet összeállítani.

Mint írtam, nekem jelenleg a daily a discover stb mint mind rettenetes eredményeket ad, ráadásul ami fura, hogy itt még mindig nincs dislike gomb, miért nem tilthatom örökre a számokat? Hogy tanítom meg az algoritmusnak, hogy na ilyet nekem még 1x ne adjon?
Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#5059) #86564352 válasza trialboj (#5058) üzenetére


#86564352
törölt tag

Minél többet hallgatod a zenéidet, annál jobb lesz az ajánló algoritmus. Nekem a Discovery Weekly már nagyon be van járatva, minden héten sok dalt elspájzolok róla.

"sajnos lusta vagyok saját playlistet összeállítani"

A Spotify pedig főleg erről szól! :) Az is jó módszer kedvenceidre rádiót indítasz. Van dal elrejtése funkció is.

Keresőbe beírom pl. running és kidob egy rakás futós listát, Spotify általit is és más emberek publikus listáit is. Twitteren, Redditen is találni [link] [link]

(#5061) ubyegon2 válasza #20749568 (#5060) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyébként meg nem szóltok, hogy az összefoglaló tetejéről eltűnt a kép? Ejnye no...

Hú de hiányzott oda az a kép amúgy! :D

Egyébként meg az Összefoglalót ne frissítsük véletlenül a Tg uraság helyett? :P

Létezik olyan, hogy valaki állandóan ugyanazokat a zenéket akarja hallgatni amúgy? Elég pszicomorte lehet......én legutóbb 2016-17-es válogatást, Vivaldi, Verdi, Aerosmith, Motorhead, Sinatra, Black Sabbath.....etc. zenéket hallgattam. Mikor milyen kedve van a zembernek, ebből aztán csináljon listát a Spoty robotember.

[ Szerkesztve ]

(#5062) unravel


unravel
őstag

Nincs semmi baj azzal hogy akad a Discover Weeklyben olyan ami nem jön be. Erről szól a felfedezés. Van rá blokk gomb és van rá skip, át lehet ugrani, nem kell átcsévélni a szalagot mint 89ben. :)
Nekem van hét ami erős és tele van jobb dalokkal, de akad szarabb is. Vagy a hangulatom változó. 😐🙃

¯\_(ツ)_/¯

(#5064) ubyegon2 válasza #20749568 (#5063) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Eddig volt, ezután is lesz

Mármint a kép, aham. Aminek ugye akkor lenne értelme, ha lenyitás előtt is látszana, mert lássuk be, ha valaki megnyitja az Összefoglalót, jó eséllyel sejti hol is jár éppen. :D

Van egy majd 1600 számos playlistem, arról megy a kevert lejátszás. Nem minden nap jön be ugyanaz

De ez már túl nyújtott randomizálás, nem is azt hallgatod, amit éppen aktuálisan akarsz. Nekem ilyen volt évekig a TV-ben a VH1, le is mondtam a TV előfizetést, egy évben 2x jóanyám nézte rajta az RTL Klubot, amúgy mi soha semmi adót nem néztünk, havi 3100-ért ment a háttérben valami zenecsatorna. Végre nem voltam lusta és elbattyogtam a Digihez lemondani, erre a háttérzajongásra a Spotify is tökéletes...ééééés hoppa! Én döntöm el éppen mit akarok hallgatni.

Ez a playlist max arra jó, hogy kizárd azokat, amiktől mondjuk félrenyelsz, ha meghallod. ;]

Látom időközben a weboldalra is sikerült felszerkeszteniük ezt a bonyolultabb szöveget:

Válts Premiumra – a 3 hónap ára most csak 4.99 EUR

(lehet náluk is lusta a Tg!) ;]

[ Szerkesztve ]

(#5065) trialboj válasza unravel (#5062) üzenetére


trialboj
őstag

PLS? segíts már, hol a blokk gomb? Én nem találom. WEBEN kell, meló közben van erre időm/energiám, telefonról hallgatva éppen csinálok valamit és fülesben megy a nóta, ott csak skipet tudok adni, abszolút nem releváns hogy telefonon néhány helyen megjelenik egy áthúzott kör, az sem mindenhol van sajnos :(

"
"sajnos lusta vagyok saját playlistet összeállítani"
A Spotify pedig főleg erről szól!
"
Ne szivassatok már :U , hát már hogy lenne ez a lényeg? azért fizetek nekik, hogy ők állítsanak össze playlisteket amiket én vagy szeretek vagy nem, majd a csuda algoritmusukkal egyre pontosabban kitalálják, mit szeretek és ÚJ számokat dobáljon az app, anélkül hogy én órákig bújnám a listákat.
Biztos van akinek jó buli, de én utoljára 5 évvel ezelőtt szántam időt arra hogy lejátszási listát készítsek magamnak.
Azért jöttem vissza spotifyra mert precízebben belövi mit szeretek mint a YT music, ha nekem kellene válogatnom akkor a YT music is jó lenne.
Így hogy kiderült tudok mások lejátszási listájára is keresni már minden ok,
köszi.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#5067) I02S3F válasza #20749568 (#5066) üzenetére


I02S3F
őstag

Én bőven örülök az algoritmus ajánlásának is. Van, hogy olyan jó zenét ajánl, hogy nem tudok dolgozni miatta :), mert annyira élvezem.

(#5068) WhiteWalker válasza trialboj (#5065) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Érdemes kezdésként a kategóriákban nézelődni.
Party , Pop,Rock , HipHop stb amit kedvelsz és azokon belül nézelődni. Majd ami tetszik felvenni a playlistbe.

(#5069) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Haveromnak volt hasonló gondja.
Én úgy magyaráztam el neki, hogyha nincs ízlése, a Spotify nem tud adni neki. :))

(#5070) unravel


unravel
őstag

Magyar Alternatív [link]

Hungarian Rock [link]

Hungarian pop [link]

Hungarian metal [link]

Hungarian indie [link]

Hungarian hip-hop [link]

..... És még soksoksoksoksok zenei stílus [link] .......

¯\_(ツ)_/¯

(#5071) borges7 válasza trialboj (#5058) üzenetére


borges7
aktív tag

[link] (főleg, ha kék csepel kempingkerékpárod van!)

(#5072) trialboj válasza FoxiestFox (#5069) üzenetére


trialboj
őstag

Ez teljesen igaz, :F de neken jó más levetett Playlistje is, :DDD nem finnyáskodom. És most hogy tudom hol, lehet ilyeneket vadászni már minden ok, kösz mindenkinek mégegyszer. :R

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#5073) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok

Az miért lehet hogy ha külső bt hangszórót használok, akkor nem állítható a hang minősége? Sem pedig a hangszín, bár ez annyira nem érdekes csak furcsa.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#5074) #86564352


#86564352
törölt tag

Library-nál eltörölték a 10 ezres limitet. Playlist esetében még marad.

(#5076) trialboj


trialboj
őstag

Srácok, ez nekem csak nem megy :W

Playlists.net az összefoglalóból, sehogy nem tudom berántani az appba, webes felület, win10 chrome. Van ez a hibaüzenet ha a followra nyomok, ha pedig a "Play on spotify" ra kattintok bejön egy fekete oldal rajta szöveg ez az ablak "https://open.spotify.com wants to open this application.", de pár mp és visszaléptet oda ahonnan indultam.

Ok, a firefox volt olyan kedves hogy kiírta, kell neki az app, különben nem működik. :B

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#5078) norbertoth válasza #20749568 (#5075) üzenetére


norbertoth
senior tag

IOS, közben megvan, airplay-en nem müxik, bt-on igen.

Továbbá azt is észrevettem, hogy eddig amit zenéket hallgattam (eddig szinte mind kb 30 szám) le shazamoztam és ugyanazt lejátszottam apple music-ban, ami a megdöbbentő, hogy sokkal jobb a hangminőség apple music-ban, mélyebb és tisztább, erőteljesebb. Úgy h spotin be van állítva az állítólagos legjobb hangminőség, ennek ellenére dobozhangú, elég durván hallható a kül. Úgy látom vannak ilyen-olyan módok spotin (sztem túl sok is és felesleges) amik pl a dinamikát buzerálják, viszont így nem a valós hangokat tolja, bár ha mind kikapcsolom akkor sem, ez a 320kbps csak marketing sztem, mert nem adja az egészen biztos, pedig am-ban sem 320 de sokkal jobb a minőség, érdekes dolog ez.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#5080) norbertoth


norbertoth
senior tag

ahhaaa köszi!
Én nagy különbséget hallok, lehet csak nekem túl jo a fülem :D

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#5083) kory24 válasza #40993792 (#5081) üzenetére


kory24
őstag

Ez a kedvelt dalokra vonatkozik?

(#5085) unravel válasza norbertoth (#5080) üzenetére


unravel
őstag

"....hiszen már 2014 óta kérik a cégtől a módosítást."

Nem mondanám hogy elkapkodták. :N

¯\_(ツ)_/¯

(#5086) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Lehet telefon nélkül Spotify-jal zenét hallgatni Apple Watch + Airpods kombóval?

(#5088) cibus


cibus
aktív tag

? törölve lett a hozzászólásom ? :/

(#5090) MADcat válasza cibus (#5088) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Idézem az összefoglalót

"Fontos!
A családi csomagra csakis egy háztartásban élők, illetve rokonok fizethetnek elő!"

Minden más kérdés tiltott ezzel kapcsolatban.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5091) borges7 válasza #40993792 (#5081) üzenetére


borges7
aktív tag

Megnéztem a telefonomon 9467 file van a zene mappában(ez csak saját), ez több száz lemezt takar, ami kb. 600 óra zene, tehát majdnem egy hónapig tudnám ismétlés nélkül hallgatni, ha valakinek ez nem elég... :D mondjuk írják is, hogy ez csak a felhasználók 1%-át érinti kb. A Spotin most 3800 szám van elmentve, ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

(#5092) FoxiestFox válasza MADcat (#5090) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én még láttam a hsz-t. Ha jól emlékszem, azt írta, hogy egy háztartásban él a csajával, csak a lány nem ugyanoda van bejelentve, és ez probléma-e.
Ha így volt, ezt törölni mi értelme volt? :F

(#5093) MADcat válasza FoxiestFox (#5092) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Hidd el törölni kellett. Legyen elég ennyi.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5094) #86564352 válasza MADcat (#5090) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez a mondat nem elég egyértelmű. XY és barátnője egy háztartásban él, tehát jogos lehet az ilyen kérdés. Mivel korábbi feltételekban valóban úgy szerepelt egy háztartásban élés elég volt, nem volt muszáj családtagnak lenni. Aztán változtattak és pontosították az azonos lakcím és családtag feltételt, kettőnek kell teljesülni. Szóval egyértelműbb lenne az összefoglalóba bemásolni a Spotify megfogalmazását, sokkal pontosabb:

Spotify ÁSZF

Jogosultság és ellenőrzés
A. A Családi Premium előfizetésre való jogosultsághoz az elsődleges fiók tulajdonosának és a másodlagos fiókok tulajdonosainak azonos lakcímen élő családtagoknak kell lenniük.

B. A másodlagos Családi Premium fiókok aktiválásakor meg kell erősítenie lakcímét.

C. Időről időre lakcíme ismételt megerősítésére kérhetjük, hogy megbizonyosodhassunk arról, továbbra is megfelel-e a jogosultsági követelményeknek.

Lakcíme megtalálását és beállítását a Google Térkép címkereső funkciójával segítjük. Az aktiválás vagy ismételt megerősítés során megadott lakcímre a Google Térkép További általános szerződési feltételei, valamint a Google Adatvédelmi irányelvei vonatkoznak.
A Spotify fenntartja magának a jogot, hogy bármikor és azonnal megszüntesse vagy felfüggessze a Spotify Családi Premium szolgáltatáshoz, valamint a Spotify Családi Premium fiók(ok)hoz való hozzáférést, amennyiben Ön nem felel meg a jogosultsági követelményeknek, illetve a Spotify Felhasználási feltételekben meghatározott egyéb követelményeknek.

(#5095) Steelers


Steelers
senior tag

Tegnap frissült az android tv app, azóta nem működik. Kifagy, nincs hang. Sem tv-n, sem miboxon nem akar menni. Ez általános hiba vagy csak engem tüntet ki?

(#5096) Smiley válasza Steelers (#5095) üzenetére


Smiley
őstag

Igen, mindenki szopik jelenleg.
https://community.spotify.com/t5/Android/Android-TV-will-not-play-songs/td-p/4965935

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#5097) unravel


unravel
őstag

Ajánlok egy nem saját listát.
Népszerű pop rock dalok koncertfelvétele Elvis Presleytől Dua Lipáig
[link]
A Whitney Houston - I wanna dance with somebody ebben a verzióban nagyon jó :)

¯\_(ツ)_/¯

(#5099) #86564352 válasza unravel (#5097) üzenetére


#86564352
törölt tag

Fene a jogi hülyeségekbe... egy ilyen listán 40 (!) dal szürke? :(

(#5100) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah elolvastam az összefoglalót, de vannak még kérdéseim. Az alap kiindulás az, hogy Android Autó alatt szeretném használni. Most a Play zene megy, de hektikusan működik ezért keresnék más megoldásokat. Szóval a cél az lenne, hogy összeállítok valami listát és ezt tudjam lejátszani vele, igazából ahogy néztem nem fogyaszt túl sok mobil netet és nyilván egy Suzuki Vitara hangszórója nem is egy csúcshifi. A hosszabb utazásoknál használnám. A telefonon lévő számaimat lejátssza, a spotify vagy arra nem alkalmas? Mi van azokkal a zenékkel, ami nincs fent? Mennyi a legolcsóbb átlagembernek az előfizetés díja havonta? (nem iskolás, egyedül él, nem nyugger mitudom én... :D)
Hirtelen most ennyi. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.