Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) bul07 válasza Skillet (#8648) üzenetére


bul07
nagyúr

Én inkább ezt rendelném és még olcsóbb is literje

Woolite finommosószer színes textíliákhoz, 3x 3,6l 180 mosás
[link]
6.999 Ft (648 Ft/l)
Ingyenes szállítás

Én ezt a pirosat használtam, de van több fajta is az arany csomagolású az univerzális
Nekem nagyon bejött jobban mint a lentebbi Lanza Vanish

De ha személyesen át tudod venni akkor ez is jó lehet

Lanza Vanish 2in1 mosószer színes ruhákhoz, 70 mosás, 4,62 l
[link]
2.999 Ft

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#8652) bul07


bul07
nagyúr

Ide is berakom hátha másikat valaki nem nézi

Egy tipp a emag 10/4e Ft-os kupon minél hatékonyabb elhasználására

Bővebben kifejtve linkelve itt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#8653) BiP válasza bul07 (#8652) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt a kupont hogyan lehet(ett) szerezni/kapni?

Kaba: Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8654) Kaba válasza BiP (#8653) üzenetére


Kaba
veterán

Már lejárt.A Visa kártyás akció volt.

[ Szerkesztve ]

(#8655) Skillet válasza bul07 (#8651) üzenetére


Skillet
addikt

Köszi mindenkinek az infókat.
Kipróbálunk helyette valamit, valószínűleg a woolite lesz az... De még bármi megeshet.
Én amúgy ehhez nagyon lüke vagyok... De a világjárvány hogyan ette meg a mosószer gyárat? Az emberek ugyanúgy vettek mosószert, mint eddig. Vagy nem? Gondolom amúgy, hogy a baj nem itt van, de azt nem tudnám megmondani, hogy hol.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#8656) Zeki válasza Skillet (#8655) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet a vegyianyag beszállító árat emelt, vagy brutál drága lett az energia, vagy amiket írtak a cikkben.
Az tény, hogy a szállodák kiestek tavaly , és itthon is ment csődbe mosoda, aki rájuk szakosodott.

[ Szerkesztve ]

(#8657) BiP válasza Zeki (#8656) üzenetére


BiP
nagyúr

a mosodák szerintem nem a mosószerár miatt, hanem a kieső megrendelések miatt mentek csődbe.

[ Szerkesztve ]

(#8658) rushty


rushty
senior tag

Lidl Románia összehasonlítás [link]

Revolut meghívó pü-ben

(#8659) Skillet válasza Zeki (#8656) üzenetére


Skillet
addikt

Jogos. Nem látok tovább az orromnál...

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#8660) Zeki válasza BiP (#8657) üzenetére


Zeki
nagyúr

És ha nincs mit mosni, nem kell annyi mosószer sem. Persze nem tandillal mosnak, de azt nem is kell úgy kiporcózni.

(#8661) sambenez válasza rushty (#8658) üzenetére


sambenez
addikt

Na az ilyen összehasonlításnak sok értelme nincs. Legalábbis engem pont nem érdekel máshol mennyibe kerül valami.
A Coop, CBA, Real szentháromsággal kell összehasonlítani.
Aztán mellétenni ezek mennyi bért fizetnek és a Lidl mennyit.

[ Szerkesztve ]

(#8662) sharp4 válasza sambenez (#8661) üzenetére


sharp4
őstag

Ne haragudj, de ennek nincs értelme, mintha almát hasonlítanál a körtével. A minőségek köszönő viszonyban sincsenek egymással. Hasonlót a hasonlóval elv alapján lehet a legpontosabban.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#8663) sambenez válasza sharp4 (#8662) üzenetére


sambenez
addikt

Mármint minek a minősége?
Nem értelek ezek ugyanolyan profilú üzletek.

(#8664) bul07 válasza sambenez (#8661) üzenetére


bul07
nagyúr

Pont ez a három szokott minőségben megbukni nálam, nem mellesleg árban, már ha ép nem akciós dolgot akarsz venni

De amúgy nincs mint csodálkozni a végeredményen
Románba majd minden tejtermék drágább, viszont a húsok zöldségek és a pék cuccok olcsóbbak
Vegyi áru megint sokszor drágább

Műszaki dolgok meg olcsóbbak van mai sokkal

Például klíma, klímás fórumba írta valaki hogy ami Romániában 250e körül van az itthon 500e felett van

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#8665) BiP válasza sambenez (#8663) üzenetére


BiP
nagyúr

Profilban. Minőségben meg ég és föld.Árban mrg nem érzem olcsóbbnak. Igaz kerülöm is őket, csak vész esetén térek be ebbe a háromba.
A minőség az egyik tényező, a másik, meg valóban az alkalmazottak megfizetése.

[ Szerkesztve ]

(#8666) Soulfly842 válasza rushty (#8658) üzenetére


Soulfly842
addikt

Majdnem ugyanaz. Két mondatot kell nézni:

"A Transindex együttműködésével kiszámoltuk a kosarak áfatartalmát is. Romániában az élelmiszerekre 9, Magyarországon pedig 5, 18 és 27 százalékos áfa rakódik (a wc-papír a kosár egyetlen nem élelmiszer terméke, ennek romániai áfatartalma 19 százalék). Számításaink szerint a romániai kosár áfatartalma 1080 forintnak megfelelő lej, a magyar kosár áfatartalma viszont 2394 forint."

Mindezek értelmében, hiába:

"Míg Budapesten 14 328 forintot mutat a végösszeg, Kolozsváron átszámolva 12 800 forint a kosár összköltsége, vagyis ott 10,6 százalékkal olcsóbb ez a bevásárlás."

Ha az adó különbözetet nem lenne adott (ami az alap élelmiszerárakat jobban megközelíti (extra adótartalomtól függetlenítve (a románhoz képest a magyar ÁFA tartalom többlet: -1314 Ft)))
13014 vs 12800 Ft

Tehát igazából semmi sem drágább szinte semennyire... csak az adótartalom különbözik, az áraik egységesek összegezve.

[ Szerkesztve ]

(#8667) bul07 válasza Soulfly842 (#8666) üzenetére


bul07
nagyúr

Románba a Lidl nem az olcsó üzletek közzé tartozik
Sok dolog többe kerül mint a Carrefour, Kaufland, Ochan, és egyéb nagyobb vagy ép kisebb üzleteben

Váradon pl egymás mellet van a Lidl meg a Kaufland, és a Lidl-be általában sokkal kevesebben vannak
Térkép[link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#8668) sharp4 válasza sambenez (#8663) üzenetére


sharp4
őstag

Csokit hasonlítasz csokival? Ugyanannak az összetevőknek kell benne lennie, ha összeszeretnéd hasonlítani.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#8669) Mr.Csizmás válasza sharp4 (#8668) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

hát a cba-s szemetet nehéz más hasonló minőségű, de más által forgalmazott élelmiszerrel összehasonlítani ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8670) sharp4 válasza Mr.Csizmás (#8669) üzenetére


sharp4
őstag

nem tudom milyen a minősége, mert nem járok ilyen helyekre. Se a minőséggel, se a tisztasággal nem vagyok megelégedve.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#8671) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

Minőségről nem tudok, ÁK árak alapján jóknak tűnnek:

Asus 34" TUF Gaming VG34VQL1B Ívelt monitor
173660 Ft | ÁK: 231390 Ft -tól | -25%

Samsung WD80TA046BE/LE Mosó-szárítógép
157990 Ft | ÁK: 231990 Ft -tól | -32%

Waterpik Ultra Professional WP-662 Elektromos Szájzuhany, fekete (WP-662EU)
23770 Ft | ÁK: 41100 Ft -tól | -42%

Havit Gamenote MS814, fekete
3790 Ft | ÁK: 6390 Ft -tól | -41%

Hancosy Bluetooth Fülhallgató i27 Fehér
5500 Ft | ÁK: 9990 Ft -tól | -45%

VAVA VA-EE008 légtisztító (EU) (78-05000-030)
15050 Ft | ÁK: 27907 Ft -tól | -46%

#akció #ármegosztó

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#8672) Kaba válasza ZsZso (#8671) üzenetére


Kaba
veterán

Lehet topikot tévesztettél ezeket egy másikba szoktad tenni.(vagy tudatosan ide szántad ezúttal).

[ Szerkesztve ]

(#8673) ZsZso válasza Kaba (#8672) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Elnéztem, bocsánat! Ha a topikgazdák törölnék, akkor megköszönném. :B

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#8674) Keef_Lee válasza sharp4 (#8670) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Én sok év után mentem ismét Coop-ba a minap. Meglepően drága, pedig valóban vannak hiányosságok...

(#8675) krizmo_ válasza Keef_Lee (#8674) üzenetére


krizmo_
addikt

Ellenben Olaszországban, nagyon jó minőségűek még a sajátmárkás termékek is, nagy a választék, és árban is jobb mint itthon. Múlt héten voltunk néhány üzletben (Lidl, Aldi, Coop és helyi marketek), alaposan bevásároltunk, ahogy szoktuk, mert sok szempontból jobb minden...

(#8676) Ra3


Ra3
őstag

Két érdekes cikk a témában hogy mi a baj a Coop/CBA és társaival, ami miatt sose lesznek Lidl/Penny/Aldi stb. szinten:
[link]
[link]
Amikor idén Lázár felkapta megint hogy ki kell szorítani a külföldi multikat akkor találtam ezeket, 2018-as cikkek, de nem hiszem hogy azóta bármi változott.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#8677) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Srácok, miért van már itt is off-tenger?
ide is bekúszik majd a hessteg? (Nem para ha igen ,csak lemaradtam a dologról...)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#8678) rushty válasza Ra3 (#8676) üzenetére


rushty
senior tag

HVG 36.szamaban írnak az osan vételről

Revolut meghívó pü-ben

(#8679) Beni2360 válasza bul07 (#8667) üzenetére


Beni2360
félisten

Miért, itt az olcsók közé tartozik?
Ritkán járok oda de tegnap bementem hazafelé jövet és 4 termékből csak egy volt elérhető. Végig néztem mi a kínálat, hát nem voltam az árakkal elajulva.
Igaz mi Penny vásárlók vagyunk, de itt drágábbak az árak.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8680) ZsZso válasza MittuDomain_ (#8677) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Rossz helyre toltam a hozzászólást, nem kúszik szerintem semmi sehova :).

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#8681) Ra3


Ra3
őstag

Nektek is adott a Lidl app 1500 felett pálcikás jégkrémet? Nem kaparós, csak reggel ránéztem és bedobta, ott van a 2000 feletti gumicukor is még, lehet hogy hazafelé beugrok és felmarkolom őket, úgysem voltunk a hétvégén vásárolni.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#8682) Top cat válasza ZsZso (#8680) üzenetére


Top cat
őstag

Nem hiszem, hogy konkrétan rád gondolt. Hanem úgy összességében, az utóbbi időben megszaporodott az OFF. :)

Ra3
Volt már ilyen korábban is.

(#8683) Kaba válasza Ra3 (#8681) üzenetére


Kaba
veterán

Lehet azért adta,mert a gumicukor sok helyen nem elérhető,szerintem mindenkinek adja.

[ Szerkesztve ]

(#8684) BiP válasza Ra3 (#8676) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem az alapján vásárolnak az emberek, hogy magyar vagy nem magyar. (legalábbis én nem).
Ár-értékben Lidl/Penny/Aldi vonalon többet kapok.
A Coop/CBA/Reál-nál mindig az az érzésem van, hogy tök amatőr az egész.

(#8685) arcsin válasza BiP (#8684) üzenetére


arcsin
senior tag

Úgy hozta a sors, hogy a helyi cba-ban vettem FEKETEborsot. Saját márkásat, mondván hogy úgyis jó lesz, mit lehet elrontani rajta. Hát szerintem a fehérbors a fiókban elszégyelte magát, amikor mellé tettem, annyira nem volt színe. :D Persze borsozni lehet vele, de nagyon meglepődtem.

(#8686) MittuDomain_ válasza Top cat (#8682) üzenetére


MittuDomain_
őstag

:K :K :K

És direkt on-ban bólogatok. Így értettem.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#8687) krizmo_ válasza MittuDomain_ (#8686) üzenetére


krizmo_
addikt

Mert a gumicukor és a jégkrém hetekig jobb téma... Szerintem, az nem annyira off, hogy hol lehet olcsóbban minőségi dolgokat vásárolni, sok érdekes dolog elhangzott az utóbbi időben...

(#8688) SyMbioTe válasza sharp4 (#8662) üzenetére

Nem lehet általánosítani, mi szoktunk helyi CBA-ba járni, egész korrekt kis bolt, saját márkás cuccok között is van jó (tejfölt pl mizo gyártja)
Illetve van egy coop is, oda mondjuk nem szoktunk menni, csak ritkán, de nemrég lett felújítva, azóta patent kis bolt az is. Ha meg nem a saját márkás cuccokat nézzük a többi ugyanaz, mint a többi boltban.

Azt aláírom, hogy a CBA/Coop drágább kicsit, mint a Lidl/Aldi és társai.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#8689) sambenez válasza SyMbioTe (#8688) üzenetére


sambenez
addikt

Drágább, ami azért érdekes mert a dolgozók fizetése kevesebb a kiszolgálás színvonala alacsonyabb. Akkor mire ez az árszínvonal?
Csak egy példa. CBA-ban egy pénztár van nyitva, hosszú a sor, de nem nyitnak újabb pénztárat.
A Lidl-ben ha már 4 ember áll sorba több termékkel, azonnal nyitják az újabb pénztárat.

(#8690) SyMbioTe válasza sambenez (#8689) üzenetére

Kevesebb a fizu, de jóval kisebb a forgalom is, viszont minden termék ugyanúgy megtalálható. Hát meg nyilván profitálni akarnak :D

Itt nálunk általában nyitnak szintén, ha nagyon megnő a sor, néha van az, hogy elfelejtenek.
Szerintem ez is nagyon boltfüggő.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#8691) Gézengúz válasza SyMbioTe (#8688) üzenetére


Gézengúz
addikt

Elég sok Coop-ban elfogadják a Szép kártyát, ahol ezzel lehet fizetni, ott általában minden drágább.

(#8692) Zeki válasza SyMbioTe (#8688) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezért drægább a magyar tulajdonú bolt,mint a nyugati. link

(#8693) amadeus11


amadeus11
senior tag

Lidl plus alkalmazásban ha kuponnal vásárolsz több akciós terméket akkor csak egyet számol akciósan?

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#8694) Kaba válasza amadeus11 (#8693) üzenetére


Kaba
veterán

Mindet akciósnak számolja,de előtte aktiválni kell őket.Egy adott termékből is többet vehetsz egyszerre.(kivéve a külön kapott egyedi kaparós az csak egy termékre jó és nem lehet újra aktiválni).

[ Szerkesztve ]

(#8695) BiP válasza amadeus11 (#8693) üzenetére


BiP
nagyúr

Az alkalmazásban a kupon részleteinél szerepel, hogy hányat lehet vásárlásonként. Általában 99db a limit, de van, amikor csak 20.
A ritkább, kedvezőbbeknél -bár lehet, hogy ez csak kaparósokra szokott lenni- pedig van, hogy csak 1.

[ Szerkesztve ]

(#8696) MittuDomain_ válasza BiP (#8695) üzenetére


MittuDomain_
őstag

nekem a legfájóbb Lidl kaparós akció a sajátmárkás nutella volt. (750/400g helyett 430 talán) Vettünk egyet próbából, nem mindegy, 1100/kg, vagy 2500...
Bejött, gondoltam veszek még, de a kupon eltűnt és azóta sem dobta a gép.

Azért különösen fura, mert a nem ajándék termékeket ezen kívül mindet többször is hagyta felhasználni eddig.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#8697) Kaba válasza MittuDomain_ (#8696) üzenetére


Kaba
veterán

"Finomítottak"a rendszeren.Most már a kaparósok is csak egyszer felhasználhatóak,ugyanúgy,mint az ajándék termékek.Kaparós blokkvégösszeg kupont is egyre ritkábban dob az alkalmazás.
Ettől függetlenül a lidl kupon,még mindig jobb,mint a sparos és tescós kupon,ahol csak egy terméket lehet kupononként vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#8698) DrBubo77 válasza Kaba (#8697) üzenetére


DrBubo77
addikt

Szóval megvolt a beetetés, most már kezdik visszább fogni a kedvezményeket.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#8699) BiP válasza Kaba (#8697) üzenetére


BiP
nagyúr

a nagy finomítás közben inkább azt oldják meg, hogy működjön. Ma folyamatosan errorokat dobott.
Végülis a gyűjtős pontot beírta, de kaparni nem tudtam azóta sem.
(azon meg már nem akadok fenn, hogy ingyen gumicukor megint nem volt a boltban).

(#8700) MittuDomain_ válasza BiP (#8699) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Gumicukor hétfő délben ebédszünetben sem volt már a Móricz-on, pedig aznap indult az akció...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.