Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) MADcat válasza bazsimano (#8350) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ja. Én sem tudtam venni már régóta. Aldisat kellett vennem.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#8352) BiP válasza bul07 (#8347) üzenetére


BiP
nagyúr

Én most voltam, 11e-ért vásároltam, kaptam 3 pontot egyből. Így hamar meglesz mindenkinek.

(#8353) bul07 válasza BiP (#8352) üzenetére


bul07
nagyúr

Sőt ahogy nézem nem csak egyszer lehet nevezni, tehát 20nap alatt összejön vagy 15-20 pont az 3-4x nevezés a sorsolásra

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#8354) cd930 válasza MADcat (#8351) üzenetére


cd930
aktív tag

Az aldis minősége sajnos romlott pár hónapja. Új csomagolás, kicsi szemű só :(((

Pár hónapja volt róla szó, hogy valaki 20 kilós zsákban veszi, ennek még nem jártam utána, honnan lehet venni ilyet. De most épp kifogyott a gépből, sürgető lett a dolog.
Szóval ha valaki nagy kiszerelést használ, akkor forrást pls.

20+ éve a Prohardveren

(#8355) cd930 válasza rasky (#8348) üzenetére


cd930
aktív tag

Ennek milyen a kinézete?
Most a 4 csomagos gyűjtőből van otthon, de lehet, hogy épp a gyenge eresztésből van.

20+ éve a Prohardveren

(#8356) rasky válasza cd930 (#8355) üzenetére


rasky
senior tag

EZa fajta.

(#8357) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ezért zárt sajnos kudarccal az idei dinnyeszezon

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#8358) bul07 válasza Ciccuka (#8357) üzenetére


bul07
nagyúr

Aha persze majd sajnálom őket

Ki hiszi el hogy ingyen vagy jelképes összegért se vitték volna el, csak egyszerűen nem adták oda inkább beszántották

Na meg az az igazság hogy idén is a legfinomabb dinnye nem magyar volt amit ettem, a magyar dinnye amit itt kapni egyszerűen nincs megérve úgy szedik le(dinnye nem érik tovább ha leszedik)

Hát kösz akkor inkább veszek import dinnyét mert abban lehet jó is
Mielőtt valaki megmondaná a tutit 30-40Km körben nincs föld mindenki boltból zöldségestől veszi a dinnyét, esélyem sincs közvetlenül a földről venni

Ez is olyan mint minden mezőgazdasági cucc
Ha gond van rosszabb a termés vagy valami sírnak mint a fürdős k@rvák hogy gyorsan támogatás
Na de amikkor kirívóan jó a termés hogy abból vissza is adjanak valamit
(Mintha egy boltos sírna hogy rossza forgalom és adjon az állam pénzt mert nem tud venni új BMW-t venni)

Én a támogatásokat szerződéshez kötném, ha x éven belül kimagaslóan jó termés lesz a támogatás után akkor köteles visszafizetni a támogatás mondjuk felét, hogy esetlegesen pár év múlva lehessen megint támogatást fizetni

Na meg ugye lehet biztosítást is kötni a földekre mondjuk jégkárra, ááá de az pénzbe van inkább sírnak ha jött a jég

Mezőgazdaság nagyon álszent emberekből áll

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#8359) Top cat válasza Ciccuka (#8357) üzenetére


Top cat
őstag

A gonosz multik behozták a külföldi dinnyét. Leszámolunk velük. ;]

(#8360) Ciccuka válasza bul07 (#8358) üzenetére


Ciccuka
veterán

Amik a multiknál voltak nyáron, azok nagy része egyáltalán nem volt édesnek nevezhető (éretlen volt az összes szinte és drága). Nyár elején mindig jönnek azok a cikkek, amiben azt írják, hogy ilyen meg olyan édes idén a dinnye, de ez nagyrészt csak hülyítés.

Elég későn lehetett venni olcsón jó dinnyét (Augusztusban néha volt 99-ért is pl. Aldi-ban, ez már ízre is tűrhető volt).

Régen, amikor falvakba hordták a dinnyét kocsival, az szinte mind édes volt és érett. Csak olyan dinnyét hoztak (Balaton környékéről), ami jó is volt.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#8361) MADcat válasza bul07 (#8358) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Hasonló a véleményem. De én sokkal sarkosabban fogalmaztam volna. A jelenkori “gazdákat” nagyon nem tudom sajnálni semmi miatt sem.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#8362) Top cat válasza MADcat (#8361) üzenetére


Top cat
őstag

Azért ne vegyünk egy kalap alá mindenkit aki a mezőgazdaságból él.

De sok igazság van abban amit leírt.

(#8363) MADcat válasza Top cat (#8362) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Klasszikus kistermelőkkel, akik a “régi” rendszerben dolgoznak semmi bajom.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#8364) zoli03 válasza Ciccuka (#8360) üzenetére


zoli03
őstag

Pennyben én kb 7-ből 5-ször tudtam édeset venni (a másik kettő sem volt annyira rossz) és augusztusban talán ha kétszer vettem. Lidlben viszont nem volt az igazi egyszer sem.

(#8365) Soulfly842 válasza rasky (#8348) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az XXL-es akciók idején is volt, akkor betáraztam (több egyben, tartódobozzal együtt). az újak minősíthetetlenül rosszak. Remélem visszahozzák az állandó, normálisat.

(#8366) #49155328 válasza zoli03 (#8364) üzenetére


#49155328
törölt tag

Pedig rohadt egyszerű a kakaó készítés.
22%-os holland kakaó és porcukor, összekever, majd annyi forró vízzel felöntöd, hogy pépés állaga legyen.
Utána lehet higítani.
Kb. 15 éve így készítjük a kakaót. ;)

(#8367) Ciccuka válasza zoli03 (#8364) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nekem az a jó, ami mézédes és ha minden része édes, nem csak a közepe. :U

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#8368) zoli03 válasza #49155328 (#8366) üzenetére


zoli03
őstag

De én dinnyéről beszéltem :) .

(#8369) erdey_a válasza #49155328 (#8366) üzenetére


erdey_a
őstag

így azok csinálják, akiknek nincs zsetonjuk neszkvikre ;]

Vérboci

(#8370) Zeki válasza Ciccuka (#8357) üzenetére


Zeki
nagyúr

A szezonban jó magyar dinnyéket vettem . Majd augusztus végén 2x rosszat. 200Ft/kg áron. Onnantól volt az ottbbacca meg ahol van. Piacon sem találtam olcsóbban. A termelők értenek hozzá, hozzák fel a városokba a jó dinnyéket 120 Ft/kg-os áron és win-win.
Az apadt, nem édes dinnyét be drágán, a gyerekeim érdekében 2x belefutottam. Többször idén nem fogok.

Régen míg lehetett lékelni, nem volt ilyen gond. A rossz dinnye hamar kiderült. Igaz azzal is csaltak, a közepéből vágták ki, az mindig édesebb.

[ Szerkesztve ]

(#8371) #49155328 válasza zoli03 (#8368) üzenetére


#49155328
törölt tag

Mindegy, tegnap óta nem vagyok képben, fejjel hajlítottam a vasoszlopot. 🤕🥴😅

[ Szerkesztve ]

(#8372) AssAssynn válasza bul07 (#8358) üzenetére


AssAssynn
őstag

Te mindenkit utálsz? Vagy azért, mert neked rossz, legyen az másnak is?

Biztos oda tudták volna adni ingyen is, ahogy a gyártók a megmaradt telefonokat, tévéket vagy bármi mást is elosztogatják ingyen. :U

Ne legyetek már ekkora prolik. Fáj mindig ugyanezeket a marhaságokat olvasni itt.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8373) arcsin válasza Nirvatti (#8167) üzenetére


arcsin
senior tag

Hali! Köszi szépen! Rendeltem ma egy "első benyomás" próbacsomagot a kuponkóddal, így 5000 Ft-ra jött ki szállítással. Majd nyilatkozom, mi milyen volt :)

[ Szerkesztve ]

(#8374) rushty válasza #49155328 (#8366) üzenetére


rushty
senior tag

Palacsintába is úgy kell száraz por kristálycukor. ;]

Revolut meghívó pü-ben

(#8375) AndrewBlase válasza bazsimano (#8350) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Tegnapelőtt, ahogy voltam, láttam. Nem mintha érdekelne, de ott volt a Lidlis "calgon" mellett.

Miért mindig én???

(#8376) bul07 válasza AssAssynn (#8372) üzenetére


bul07
nagyúr

Másik cikkben olvastam hogy 30-40-50Ft/Kg áron adták a felsárlóknak
Mai világban ezeregy csatorna van meghirdetni akár a szed magad akciókat.

De esetleg adománynak is mehetett volna felhívni önkormányzatokat, hogy hoznak 4-5 embert meg utánfutót, és vihetnek jelképes összegért 10-20 mázsát amit kioszthatnak a faluban

Szinte minden önkormányzatnak van busza amiből ki lehet szedni az ülés és utánfutójuk is van, közmunkás is akad, termelő rámutat hogy ezt viheted és se perc alatt összeszedik a földőr a termelőnek csak mutogatni kell

És igen is az is bosszant ha lesütött pékárut kidobják a helyett hogy odaadnák mondjuk hajléktalan szervezetnek ilyeneknek, de a legrosszabb esetben kutyamenhelynek

Mezőgazdaságra vagyis a termény termesztésre meg rálátok, ott tényleg sok a sz@revő

Például aratják a 20-40hektár földjét és a munkásoknak akik dolgoznak vele nem képes hozni pár üveg kólát meg egy csomag nápolyit mondjuk, több milliós haszonból 2000Ft sajnál. Holott neki semmi dolga nem volt vele csak övé a föld és kiadta művelésre bérmunkára.

Na de ha nem neki van a legnagyobb átlag, vagy csak elvan maradva pár mázsával hektáronként akkor egyből jön a siránkozás

Nem hinném hogy csak ezen a környéken lenne ez jellemző a föld tulajdonosokra

De tudok jó példát is

Tudjátok volt pár éve hogy a kígyó uborkára fogták a megbetegedéseket [link]
Na akkor nem vette senki nagyáruházak visszamondták a rendeléseket
40Km arábbi faluban volt egy ilyen termelő, és dolgozott ott vagy ő volt a tulajdonos egy falu béli már nem tudom
Csak azt hogy amikkor jött a faluba szó szerint csontig pakolta a kocsiját és akit meglátott az utcán annak a kezébe nyomot egy jókora adagot, mert inkább elosztogatta egy részét minthogy azt is ki keljen dobni, bár elenyésző része volt ez is sokkal többet dobtak ki
(akkor senki hivatalos ember nem merte volna még ajándékba se elfogadni mert tuti lett volna egy két kamu beteg olyan hisztéria volt akkor)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#8377) AssAssynn válasza bul07 (#8376) üzenetére


AssAssynn
őstag

És te mit termelsz? Mi az, amibe befekteted erődet, idődet, pénzedet, és amiből most ingyen fogsz osztogatni minden topikolvasónak?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8378) s7evcsenko válasza AssAssynn (#8377) üzenetére


s7evcsenko
addikt

megfogtad a lényeget...
nem az "ingyen"-en van a hangsúly, hanem a "beszántás helyett"-en.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#8379) Ance válasza cd930 (#8354) üzenetére


Ance
őstag

Ha nagyobb városban laksz, akkor biztos találsz helyben boltot. 25 kg vízlágyító só-ra keress.

Ha online, akkor itt pl.: [link]

(#8380) bul07 válasza AssAssynn (#8377) üzenetére


bul07
nagyúr

Csak csemege szőlőt szoktunk osztogatni, szomszédoknak rokonoknak, munkatársaknak, mert 4tőről van olyan év hogy 50-60Kg is leszedhető(vagy több)
Eladni nem akarjuk, akkor meg miért rohadjon meg a szőlőn inkább elosztogatjuk

Idén nem volt jó termés valami rohadás megtámadta és az nagy fürtök bebarnultak

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#8381) Horec


Horec
tag

veszprémi penny (Cholnoky) : [Rios Delizioso, Coconut & Choco 900ml - 319ft] 899 ft
Meglehet, hogy csak helyi akció.

(#8382) Digitalpimp válasza arcsin (#8373) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Amíg nem kattintottam a linkre, sok minden átfutott az agyamon, hogy mit is rendeltél. :D

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#8383) #49155328 válasza Digitalpimp (#8382) üzenetére


#49155328
törölt tag

😂🤭🤪

(#8384) AssAssynn válasza bul07 (#8380) üzenetére


AssAssynn
őstag

Jó, ez teljesen más kategória. :N

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8385) arcsin válasza Digitalpimp (#8382) üzenetére


arcsin
senior tag

Hát persze, pusztán spórolásból :B

(#8386) bul07 válasza AssAssynn (#8384) üzenetére


bul07
nagyúr

Ó dehogynem aki a sajátjából is ad, az máshol is ad :)

Sőtt itt a cégek annyira sz@rrágók hogy a tört szemből nem adnak pár zsákkal a munkásoknak hogy a tyúkok pár hétig kaphassák, de vadásztársasságnak vad ettetésre egy pókocsínyit oda tudnak adni csak úgy

És annyi ilyen van, hogy adható dolgokkat nem adják amit amúgy le lehetne írni az adóból csak lenne vele fél napi papírmunka

Felfogás kérdése

Nekkem ha lenne sok pénzem annyi mindent megcsinálnák
(Van itt milliárdos is kis falu de van 2500hektár földje egy családnak, de semmi jótékonykodás)
Ha lenne pénzem simmán elvinném az egész iskolát mondjuk moziba, meg egy vacsorára
Kb 100gyerek van tanári karral 120fő kb, 5e forintból fejenként kijjönne jeggyel kajával együtt, de a gyerekeknek milyen nagy élmény lenne.

Sokk gond van ebben az országban a felfogásban, megvan az eredménye a gyűlölet kapmpányak, mindenhol ellenség, alkalmozottak ellenségek akik csak tartják a markukat de dolgozni nem akkarnak

Na de hagyom is ezt a témát nem ide való és én megoldani se fofom

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#8387) Ciccuka válasza bul07 (#8386) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lidl-ben és a Tesco-ban a visszavitt hiányos vagy hibás tárgyakat egyszerűen belevágják a kukába a végén (nem adják oda senkinek se, még akik ott vannak azoknak se) és még csak nem is szelektíven gyűjtik gyakran.

Sokszor a kajának is ez lesz a sorsa. :((

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#8388) Laca1212 válasza arcsin (#8373) üzenetére


Laca1212
őstag

Én is rendeltem. Meglátjuk. 😉

(#8389) fateless válasza Ciccuka (#8387) üzenetére


fateless
veterán

Ez egy hét éves videó :U
A Tesco és az Aldi pl az élelmiszerbank partnerei felé adja át az előző napi péksüteményt, zöldség-gyümölcsöt valamint rossz cikkszámú hús-és tejterméket.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#8390) Nikaré válasza fateless (#8389) üzenetére


Nikaré
őstag

Mi az a rossz cikkszám?
Rosszul cimkéznek egy kamionnyi "cuccot" aztán megy is tovább?

[ Szerkesztve ]

(#8391) Mr.Csizmás válasza fateless (#8389) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ne foglalkozz vele, szokásos clickbait figyelemhiány.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8392) MADcat válasza Mr.Csizmás (#8391) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Az. Nálunk pl rommá akciózza a Tesco. 40-90%. Semmi nem marad általában zárásra.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#8393) Peterhappy válasza MADcat (#8392) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jó hogy mondod, akartam is írni, Köki teszkóban halomban álltak a minap a homokozók (fedeles és fedél néküli), homokozó játékok fél áron, volt ami egész jó minőségűnek tűnt.

(#8394) MADcat válasza Peterhappy (#8393) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Veszprém detto. Jó sok volt kint.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#8395) rushty válasza fateless (#8389) üzenetére


rushty
senior tag

Jó videó.

Egyes boltjai. Nem az összes, a kisebb hányada, a többi kukázza.

Revolut meghívó pü-ben

(#8396) hhheni válasza Laca1212 (#8388) üzenetére


hhheni
tag

én is kokettálok vele
azt értem, hogy kedden hozzák, de semmi napszak vagy hasonló?
egész nap otthon kell dekkolni?

(#8397) BiP válasza Digitalpimp (#8382) üzenetére


BiP
nagyúr

Nincs mit agyalni. Azoknak való, akik szeretik a szájukban érezni a kolbászt, főleg férfi megrendelőkkel :) :o

(#8398) Ciccuka válasza fateless (#8389) üzenetére


Ciccuka
veterán

Megnézted a többit, vagy csak a legelső találatot (mert elég sok van még a témában ott)? Most volt pár hete visszatérő téma megint a Euronews-on.
Egyébként azóta se váltózott semmi a jó irányba.

Egyértelmű címkézéssel harcolna az EU az élelmiszerpazarlással

Az ételek több mint 10%-a a háztartási hűtőkből kerül a szemétbe, ami pénzben is pazarlás

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#8399) freelancer68 válasza hhheni (#8396) üzenetére


freelancer68
tag

Elkéstél vele, a bravúrosok lerabolták.

(#8400) arcsin válasza freelancer68 (#8399) üzenetére


arcsin
senior tag

Remélem az én husi csomagomat még feladják.
A suttogó asszonyok mindent elrontanak. :((

hhheni: GLS-sel jön, ők 3órás időintervallumot szoktak megadni. Ha esetleg újra lenne...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.