Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Sungoo válasza Azie (#28996) üzenetére


Sungoo
addikt

Mi a különbség?

(#29002) Donki Hóte válasza Keef_Lee (#28998) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Lét, vagy levet. Egyik alak sem helytelen.

Magyar helyesírás szabályai, lásd a 30-as pontot :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#29003) rushty válasza Donki Hóte (#29002) üzenetére


rushty
senior tag

Ez az oldal napok óta nem biztonságos. NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID

Revolut meghívó pü-ben

(#29004) edk- válasza rushty (#29003) üzenetére


edk-
őstag

Attól tartasz, hogy a haramiák beinjektálnak hamis helyesírási szabályokat?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#29005) Donki Hóte válasza edk- (#29004) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Lehet, hogy már meg is hamisították a hejesírási szabájokat :Y

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#29006) bazsimano válasza Top cat (#28975) üzenetére


bazsimano
őstag

minek kezdjék el az ujak gyártását , ha még van készlet a régiből...nem fogják kidobni és leírni veszteségként :U :F és ahogy mondtam mivel kaptak haladékot addig próbálják kiszórni ne rohadjon rájuk...ennyi :)

(#29007) cd930


cd930
aktív tag

Ma voltam az Aldiban, csak fizetős (15 Ft), lebomló nejlonzacskók voltak a zöldségosztályon.
Máshol is megtörtént a váltás, vajon egységesen kivezették?
A pékáruknak még van ingyenes papírzacsi (egyelőre?).

bul07: ez kérdés akart lenni? Ott nem volt kitéve ár, illetve vettem benne pákárut és nincs zacskó-díj a számlán.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#29008) bul07 válasza cd930 (#29007) üzenetére


bul07
nagyúr

Biztos hogy ingyenes a papír zacsi mert Auchanba már az is fizetős.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29009) SyMbioTe válasza cd930 (#29007) üzenetére

Én egy ideje már csak a fizetős zacsikat látom.
Meg vannak kirakva az újra használható hálók is, 200Ft-ért.

#29008 bul07
Aldiban azok ingyenesek, ezt én eddig csak Auchannál láttam, hogy az is fizetős.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#29010) Attila2011 válasza cd930 (#29007) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Folyamatban van a kivezetése, ahol még van régi, azt felhasználják. Bár Fővám tériben több hét után bukkant fel újra ingyenes régi zacskó is.
A papírral amúgy az a baj, hogy sok pékárunak a zsiradéka átszivárog rajta, táskába nem szívesen rakom be úgy.

(#29011) cd930


cd930
aktív tag

A weboldal visszaszámlálója alapján február 25-én 12 órától újra elindul a Metro Gasztrokupon regisztráció :)

20+ éve a Prohardveren

(#29012) fogselyem válasza cd930 (#29007) üzenetére


fogselyem
tag

A Lildben még ingyenes a nejlonzacskó, azokat elrakom és máshol abba rakom a pékárut.
A zöldségeknek már vettem textilszütyit.

Houhi-Gassen (放屁合戦) harcos.

(#29013) fogselyem válasza fogselyem (#29012) üzenetére


fogselyem
tag

A pénztáraknál meg érdemes figyelni a kapott blokkot, mert valamelyik pénztáros beüti a hozott nejlonzacskót is helyben vasárolt nejlonzacsinak.

Sok kicsi -15 forint meg sokra megy.

Houhi-Gassen (放屁合戦) harcos.

(#29014) sherlock82 válasza cd930 (#29007) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nálunk hónapok óta csak ilyen van a zöldség részlegen aldiban.
a pékárú maradt a régi.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#29015) st6969 válasza sherlock82 (#29014) üzenetére


st6969
őstag

Nálunk egy időben (1-2 éve) elkezdték így bevezetni az Aldiban: zöldség - lebomló, pékáru - normál. Az történt, hogy mindenki a pékárus részlegről hozta a műanyag zacsit a zöldségeknek. Ha az elfogyott (gyakran volt így), akkor a papír(!) zacsit hozták el a zöldségeknek!
Pár hónap múlva visszatették a zöldséges részhez is a normál műanyagot. Nem veszi be az emberek gyomra a fizetőset.
Tescoban, Auchanban viszont már csak olyan van.
Mivel gyakori, hogy munka után veszem meg másnapra a reggelit, így műanyag zacsiban viszem (papírban kiszáradna). Ha csak fizetős lesz elérhető, az pékárunként 5-10% felár (feltételezve, hogy mindegyiket külön zacsiba kell tenni...nyilván a kolbászos pizzaszeletet nem fogom a csokis fánkkal egybe rakni). Ha veszek 3 féle pékárut, 15Ft/zacsi esetén az 45Ft/nap, 20 nappal számolva 900Ft/hónap. Nem mondom, hogy örülök neki.

(#29016) fogselyem válasza st6969 (#29015) üzenetére


fogselyem
tag

En viszek magammal zacskot amik otthon felgyultek az evek folyaman es nem dobom ki az ingyen elhozott Aldis, Lidlos zacsikat.

[ Szerkesztve ]

Houhi-Gassen (放屁合戦) harcos.

(#29017) Rowon válasza fogselyem (#29016) üzenetére


Rowon
veterán

Vettem netről vászontáskákat, abba tudtam venni a zöldféléket, gyümölcsöket, péksüteményeket. Mosógépben kimosom 30 fokon a többi ruhával együtt.

Ha úgy viszem oda a banánt az Aldiban a kasszához, egy szót sem szólnak érte, lemérik abban a cuccot én meg kifizetem és elhozom.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#29018) Azie válasza Rowon (#29017) üzenetére


Azie
őstag

nem biztos, hogy olcsóbb, ha mindig megveszed banánárban a saját szatyrod kilóra... 3-5 deka tuti van, 700-nál az 21-35ft :D és még mosod is magadnak :C :C

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#29019) MADcat válasza Rowon (#29017) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Banán, zeller, fokhagyma, stb viszem magába. Ha szól érte ott marad. Eddig sosem szóltak érte.
Több cikket olvastam, hogy az egyszerű zacskók elhagyása nagyobb környezeti teher mint az alternatívák. Én pl többször használom a kis zacskókat. A vége általában ideiglenes szemetes a pulton. Viszont mostanában több rajtuk a lyuk mit egy szitán, szóval kalap kaki már az összes.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#29020) Timyyy


Timyyy
őstag

Nekem fura hogy 2024-ben még mindig az eldobhatós zacskóknál tartunk... de ha már így van, ajánlom figyelmetekbe az ikeás zacsikat, van mindenféle méretben, visszazárhatós, fagyaszható, ha kell mosható, nekem még soha nem szakadt el 1 se.
És igen tudom, ikea nincs mindenhol, tőlem is 180 km-re van a legközelebbi, de vannak ismik / barátok akik hoznak szívesen ha arra járnak, meg már rendelni is lehet. ;)

(#29021) MADcat válasza Timyyy (#29020) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ez nem mind szép és jó. De ezek biztos mindig minden szituációban ott vannak nálad. Akár több is.
Jó dolog az újrafelhasználás, a környezetvédelem, de sokunk -köztük én is- figyelmetlenségből, kapkodásból stb alkalmatlanok vagyunk rá. Nekem is van több háló, de az esetek 75 százalékban otthon marad. Én ilyen béna vagyok.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#29022) tisn válasza Azie (#29018) üzenetére


tisn
addikt

ahol fizetos lett a kis zacsi oda nem jarok vagy nem veszek peksutit, zoldseget.
kapjak be, adjanak akkor papirzacsit, ha vedeni akarjak a kornyezetet, nekem megfelel az is.

(#29023) sherlock82 válasza st6969 (#29015) üzenetére


sherlock82
senior tag

Azon a véleményen vagyok hogy nem fizetik a nylon zacskóért. Azért meg főleg nem hogy megy a kukába. Papírt pedig nem viszek mert abban biztos h kiszárad a zsemle. Már ha veszek pékárút mert olyan drága lett egy ideje hogy köszönöm nem kell.. Ha meg csak olyan papír van az aldiban akkor inkább nem is veszek semmit sem.
Ilyen hálós zöldség tartó nekem is van itthon, de gyakran itthon hagyom. :D

Timyyy

ez az ikeás zacskó jó ötlet.
Ismerőst lehet megkérem h vegyen nekem. Bár szerintem ezt is itthon hagynám. :D

[ Szerkesztve ]

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#29024) tisn válasza sherlock82 (#29023) üzenetére


tisn
addikt

muanyagba bepunnyad. lidl/aldi felig papir zacsija jo egy napra, ket napos peksutit egyen akinek ket anyja van (max bundi/melegszenyo)

(#29025) fogselyem válasza Rowon (#29017) üzenetére


fogselyem
tag

A vaszontaskaba nem rakom a pekarut, a kasszanal meg vegighuzzak a dzsuvas szalagon, stbn.
Elhiszem, hogy kell az embernek a kosz az immunrendszer miatt, hat de na...

Houhi-Gassen (放屁合戦) harcos.

(#29026) sherlock82 válasza tisn (#29024) üzenetére


sherlock82
senior tag

arra gondoltam hogy haza viszem a boltból nem tárolásra.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#29027) st6969 válasza MADcat (#29019) üzenetére


st6969
őstag

Én nem szeretem többször használni a kis zacskókat. A környezetet szennyezni sem szeretem, de a kis zacskókba simán belekenődik a péksüti tölteléke (pl. a Lidl-ös belga csokis meggyes után a zacsi botrányosan tud kinézni). De ha csak tepertős pogit viszek benne, abban is benne marad az illata...
Nekem az a javaslatom, hogy legyen környezetbarát zacsi, de finanszírozzák meg az üzletek ;] (tudom, úgyis átterhelik ránk). Nekem meggyőződésem, hogy egy ilyen húzással (ingyen lebomló zacsi) lehet annyi forgalom többletet generálni, ami fedezheti ezt a kiadást.

(#29028) tisn válasza st6969 (#29027) üzenetére


tisn
addikt

30 eve a szelektivbe rakom, dolgozzak fel ujra, vagy egessek el eromuben (vegul is koolaj)

de mint irtam nekem a papirzacsi is tokeletes lenne.

(#29029) MADcat válasza st6969 (#29027) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Egy zacskó amiben alma volt vagy narancs, azt simán újrahasználom. Ami maszatos lett az szemetes zacskó lesz. A péksütit papírba hozom el. Annyit veszek, hogy ne kelljen átrakni, megesszük időben.
Nekem ez a lebomló zacskó ugyanolyan vakítás mint az elektromos autó. De ez már másik téma.
A szelektív gyűjtésre viszont odafigyelünk. Szemetelni sem szemetelünk. Minden leadunk a megefelő helyre. Bár már erről is hallottam sztorikat….

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#29030) freelancer68 válasza Keef_Lee (#28995) üzenetére


freelancer68
tag

Van az aldiban is ilyen. Nekem jobban ízlett, mint a lidls, ráadásul most akciós is volt szombatig.

(#29031) perempe


perempe
addikt

Vettem Aldi narancsot, de rengeteg a magja és savanyú. A Spar narancs sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#29032) kurtuzov válasza MADcat (#29029) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nemrég voltam egy milánói Lidlben, ott csak fizetős lebomló zacskó volt és 1 cent volt az ára.

(#29033) Top cat


Top cat
őstag

Valentin napi appos kupon a Lidlben.

(#29034) cof válasza sherlock82 (#29023) üzenetére


cof
veterán

Már ha veszek pékárút mert olyan drága lett egy ideje hogy köszönöm nem kell..

Így-így. Aztán mindenki a 15 Ft-os zacskón van fennakadva, közben 3x drágábbak lettek 3 év alatt. Most az "akciós" Penny sajtos pogácsa is 99 Ft a nevetséges 159 Ft helyett, aztán 45 Ft volt 3 éve, most drágább is meg még levegősebb is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#29035) Azie válasza st6969 (#29027) üzenetére


Azie
őstag

pontosan. 550 helyett 560 az alma, de nem b*****nak a zacsival. szerintem elegánsabb

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#29036) Peterhappy válasza sherlock82 (#29023) üzenetére


Peterhappy
őstag

En is mindig otthonhagyom a halosakat es a vaszonzsakokat, pedig vettem egy tucatnyit kb. :W

A lebomloval a baj, hogy jellegebol fakadoan toredek annyit bir, mint a sima. Kivetelesen Aldiban vettem most almat, 2kg, alig birtam beemelni a kosaramba, szakadt mindenfele.
De nem lenne ezzel gond, ha jo lenne. Nagyobb problema, hogy a legujabb tanulmanyok szerint semmivel sem kornyezetbaratabbak a lebomlo zacsik, mint a nem lebomlok.

(#29037) n@p@lm válasza kurtuzov (#29032) üzenetére


n@p@lm
őstag

Az még vállalható is a 3,9 forintjával.
Na de 15-ért?

(#29038) Rowon válasza MADcat (#29019) üzenetére


Rowon
veterán

Nem tudom, hogy mi mekkora teher, ennek nem olvastam utána, mindenesetre annyit látok, hogy lépten-nyomon fel lehet bukni a járdán az eldobált zacskókban. Engem ez a része zavar a legjobban. A legjobb hulladék az a hulladék, ami nem is keletkezik, ebből kiindulva pedig tényleg az lenne a legjobb, amit írtál, hogy kézbe kiviszem a banánt a boltból.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#29039) Rowon válasza fogselyem (#29025) üzenetére


Rowon
veterán

Ezt most nem értem, hogy mire írod. A táskában van benne a pékáru, a kasszánál pedig megmutatom a kasszásnak, hogy mi van benne. De van olyan is, aminek egyik oldala egybe teli anyag, a másik oldala pedig hálós, azt a kasszás is át tudja látni.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#29040) Xtomi válasza perempe (#29031) üzenetére


Xtomi
tag

A pennyben van most jó narancs, ha válogatsz :)

(#29041) edk- válasza perempe (#29031) üzenetére


edk-
őstag

Több forrásból érkezik nekik, amit én vettem, az jó édes volt.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#29042) 8 válasza perempe (#29031) üzenetére


8
senior tag

lekopogom, idén csak jó narancsot sikerült vennem, pl két hete a lidl akcióban, nagyon finom volt

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#29043) Skillet válasza 8 (#29042) üzenetére


Skillet
addikt

Ugyanígy. Idén én sem futottam bele semmi pocsékba.
Most pl Aldiból hoztam (400Ft), az is jó.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#29044) Zeki


Zeki
nagyúr

Erre írta azt valaki , hogy nagyon finom?
link

(#29045) Attila2011 válasza Zeki (#29044) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Egyszer vettem leárazva, nem volt rossz ízre, gyümölcs mennyisége is rendben volt benne.

(#29046) Beni2360 válasza Rowon (#29038) üzenetére


Beni2360
félisten

A járdán látható zacsik a kutyagumiknak van. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29047) Sungoo válasza MADcat (#29021) üzenetére


Sungoo
addikt

Pedig egyértelmű, hogy bármikor be kell ugranom boltba, a farzsebemben több típusú zacsi van a termékeknek. ;]

(#29048) Panthera válasza Top cat (#29033) üzenetére


Panthera
őstag

Már többször kérdezték itt, hogy kell e lidl kupon valakinek- azt át lehet adni? Az app-ból?

(#29049) rgranc válasza Zeki (#29044) üzenetére


rgranc
aktív tag

Nekem nagyon bejön, jó édes, kicsit savanykás, túl gyorsan elfogy.

(#29050) Rowon válasza Beni2360 (#29046) üzenetére


Rowon
veterán

Hát, ha még össze is szednék. Szemtanúja voltam Cegléden, hogy egy népművészeti cserépedény a dándog méretű kutyáját elkezdte szaratni az egyik forgalmas út járdájának közepén. A kutya akkora kábelt fektetett, hogy egy 100 kilós ember is megirigyelte volna. Szerinted összeszedte? Én remélem, mert autóból láttam.

Nagyon sok szemetet látok mindenhol az úton, útszélen eldobálva ezek jellemzően mind műanyag tasakok, zacskók. Főleg a települések közötti utak katasztrófálisak, a sofőrök és a parasztok oda dobálnak, hordanak ki mindent. Nehogymáraszemétdíjatisénfizessem címszóra. A kezük száradjon le! Lehet itt vergödni, hogy fú mekkora pocsékolás 10 forinttal többet fizettem a banánért, mert vászontáskába kértem, nem érdekelnek az ilyen üres okoskodások.

Én nem akarok térdig gázolni a műanyagban. Nekem úgy szép a természet, ha egy fa nem zacskókkal van kidekorálva, hanem zöld levelekkel. Pont.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.