Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) Beni2360 válasza Keef_Lee (#27000) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha kenyér lisztből csinálod akkor nem kell hozzá. A sikér szálak mint a pókhálót képzelnek el és még a bélzetnél a tartást lyukak ne essenek be és a nyújthatoságot segíti elő. Ha Sims Bl55-ből dagasztasz akkor kell hozzá.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#27002) Lackki


Lackki
senior tag


20+10kg [yankee kávé] :D 11.13-11.14 pörkölések.
90k+45k szállítással együtt.
Pár csoporttárssal együtt közösen rendelve, így eléggé megérős, főleg az íze miatt.

Privátot hamarabb észreveszem

(#27003) AtHoS válasza Lackki (#27002) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez nagyon jó....mennyit lehetne így spórolni....kár, hogy nem kv-zom :O

read-only mode on the forum

(#27004) fateless válasza AtHoS (#27003) üzenetére


fateless
veterán

Akkor ezzel pazarolsz, hogy nem kávézol 😃😃

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#27005) st6969 válasza Slyer (#26989) üzenetére


st6969
őstag

Érdekes ez az öblítő illata megmarad téma...Nálunk az asszony jól meglöttyinti minden mosásnál, de valahogy egy idő után egyre kevésbé érzik. Szerintem csak egész egyszerűen hozzászokunk egy idő után. Ilyenkor mindig cserélünk és voilá, ismét érezzük az illatot.
A másik, ami még korábban bejött: valaki írta, hogy a sok öblítő egy idő után lerakódik a ruhák rostjai közé (lehet, hogy nem pontosan emlékszem, de valami ilyesmi volt), és érdemes ecetet használni helyette. Ez annyira hülyén hangzik, hogy mondom csak azért is kipróbálom. Olyan szinten illatozott utána a farmernadrágom, hogy nem akartam elhinni. Csak 20%-os volt itthon, talán 1 v 2 evőkanállal tettem bele, de azt túltoltam, mert párhuzamosan az ecet is érződött :DDD Állítólag 10%-ossal nem érződik.

(#27006) Zsmester89 válasza st6969 (#27005) üzenetére


Zsmester89
őstag

Vagy veszel mosóparfümöt...puella 390-es próbacsomagokkal elvoltunk egy ideig. Fél kis zacsi (talán 3ml) elég volt egy adathoz....komolyan elgondolkoztuk, hogy váltani kellene.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#27007) 8 válasza st6969 (#27005) üzenetére


8
senior tag

néhány öblítős példa:

[link]
[link]
[link]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#27008) Lackki válasza Zsmester89 (#27006) üzenetére


Lackki
senior tag

mi kidobtuk. Annyira erős illata volt fél csomagnak is, hogy szédültem 2 szobával arrébb... biztos egészséges...

Privátot hamarabb észreveszem

(#27009) Timeola válasza Lackki (#27008) üzenetére


Timeola
aktív tag

Dettó, mondjuk én amúgy sem bírom a túl erős illatokat /nekem az már szag kategória/ valahogy túl érzékeny vagyok rá vagy nem tudom, de íveltem az összeset amit /szerencsére olcsón teszt céljából/ rendeltem.. az meg hogy hígítva jó stb.. nekem nem jön be.

(#27010) Zsmester89 válasza Lackki (#27008) üzenetére


Zsmester89
őstag

Átvettem volna :D azért használtuk mi is csak a felét....viszont ha érzékeny rá az ember, akkor magát az öblítőt ki is lehet hagyni.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#27011) (ex)Cat válasza Lackki (#27008) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

A lányomék 1 hétig szellőztettek utána :) Én ezekután ki se mertem próbálni :D

(#27012) Lackki válasza (ex)Cat (#27011) üzenetére


Lackki
senior tag

én nem vagyok allergiás az illatokra, elsőre nem is értettem miért szédelgek, aztán már hányinger :D
Öblítőt meg mindig használtunk, de ilyet csak ezzel tapasztaltunk.

Privátot hamarabb észreveszem

(#27013) 123xyz


123xyz
tag

Aldi : jövő hét csütörtöktől toalettpapír akció.
3 rétegű, 150 lap, 85 ft / tekercs áron elég korrektnek tűnik :)

(#27014) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Ha már spórolunk.
Mi a véleményetek az elem adapterekről? Tudjátok ilyen műanyag doboz, beleraktok 1 db AA elemet, és végül a keretnek köszönhetően berakható a C vagy D elemnek való helyre.
Használtatok már ilyet? Jó lehet?
Nekem van tölthető AA elemem, arra 1.2V van írva, és van egy gyerekjátékom, ami 1.5V-os C elemet kér. Jó lehet így a feszültségkülönbség ellenére?
Köszönöm.
(Vagy hol kérdezzem ezt?)

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#27015) erdey_a válasza AssAssynn (#27014) üzenetére


erdey_a
őstag

a fiam autópályájába C-s elem való, de tölthető AA akkuval használom ilyen műanyag "felbővítő" bigyóval, megelégedéssel.
az a dolog, hogy az elem 1,5V, az akku meg 1,2V valójában nem teljesen igaz.

[link]

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#27016) AssAssynn válasza erdey_a (#27015) üzenetére


AssAssynn
őstag

:R
Köszi!

Közben kipróbáltam. Papírzsepibe bebugyoláltam az elemeket, hogy megnézzem elindul-e így egyáltalán az a cucc, amibe bele akarnám rakni és igen, működött. :B

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#27017) Top cat válasza erdey_a (#27015) üzenetére


Top cat
őstag

De azért biztos jóval hamarabb merül az AA, mint a C.

(#27018) erdey_a válasza Top cat (#27017) üzenetére


erdey_a
őstag

természetesen. de mivel tölthető akkuról van szó, ez gondot nem okoz. még sosem játszott annyit, hogy lemerült volna, játék után meg megy a töltőre.
más alkalmazási módban ez persze lehet hátrány.

Vérboci

(#27019) Stylewars_kp válasza AssAssynn (#27016) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Alufóliát szoktam összehajtani és berakni az aaa elem mögé.

(#27020) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Mai kihagyhatatlan akció az Auchanban :DD

A kereskedőknek elő van írva hetente meghatározott mennyiségű akció, ezzel egy ki van pipálva :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#27021) pohár válasza Donki Hóte (#27020) üzenetére


pohár
félisten

nekem pont ma jött 400ft alatt 3 zsugor az alkugurutól :K (csak az az 1500ft-os szállítás ne volna :DDD)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#27022) Donki Hóte válasza pohár (#27021) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jövőre vajon az alumínium sörös/üdítős dobozokon is rajta lesz az 50 ft betétdíj :F

Az jó nagy szopás lenne, hol a füttyömbe fogom tárolni a dobozokat :O Ha valahová menet megszomjazok, akkor vihetem haza a dobozt, hogy később visszaváltsam :((

Meg jó lesz, ha a 99 ft-os XIXO üdítőn lesz 50 ft betétdíj :W

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#27023) erdey_a válasza Donki Hóte (#27022) üzenetére


erdey_a
őstag

üveg, alu, pet.

az elmúlt 40 év legokosabb döntése. bár én a betétdíjat keveslem. 100 forint lenne a minimum.

Vérboci

(#27024) z67 válasza Donki Hóte (#27022) üzenetére


z67
őstag

Nem betétdij sajnos, hanem visszaváltási díj. A doboz árát is fizeted, mint eddig. Én úgy döntöttem hogy csak betétdijas terméket veszek. Üveges sör. Üveges Cola, ha lesz. Ha nem lesz akkor csapvíz, legalább egészségesebb leszek.

[ Szerkesztve ]

(#27025) Stylewars_kp válasza z67 (#27024) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

+1

(#27026) bul07 válasza Donki Hóte (#27022) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen, és nem szabad kicsit se megnyomódnia mert akkor lehet nem veszi vissza a gép

És minden nem visszaváltott csomagolás a Mohu gazdagítja
Így szerintem a gépek a legszigorúbbra lesznek állítva, sőt egyéb módokon is fogják nehezíteni a visszaváltást
Minél kevesebb palackot vesznek vissza annál jobban jár a Mohu

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27027) fogselyem


fogselyem
tag

A visszaváltósdiról két velem megtörtént eset ugrik be.

Anno Németországban dolgoztam, ott már működött a visszaváltás, egy élmény volt az üres fém dobozokat a mosogatóban kimosva tárolni, hogy a maradék pár csepp cukros, ragadós lötty ne a zacskóba kerüljön amikor viszem vissza visszaváltani.

Pár éve az egyik Tescoba elég sok borosüveget vittünk vissza visszaváltani és mire végeztünk úsztunk a borban, úgy szaglottunk, mint két masszív alkoholista, mert sok palack alján volt, maradt egy kortynyi bor.

Houhi-Gassen (放屁合戦) harcos.

(#27028) Lackki válasza bul07 (#27026) üzenetére


Lackki
senior tag

Ezeket majd akkor,ha mar aktiv lesz a rendszer, addig csak megint panikkeltes az egesz. Amugy meg egy flakont ha megnyomod nehez visszaalakitani a gyari allapotra? 😂

Privátot hamarabb észreveszem

(#27029) bul07 válasza Lackki (#27028) üzenetére


bul07
nagyúr

Elég csak megnézni a méh telepek dolgát, kb erre lehet számítani szerintem
Majd okosba csinálják ahogy szokták, nincs itt pánikkeltés csak aki itt él tudja mit várhat el egy lepacsizott buliba

Egy horpadt alu dobozt igen nehéz eredeti állapotára visszaállítani, mert alu dobozokról volt szó

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27030) arcsin válasza fogselyem (#27027) üzenetére


arcsin
senior tag

Nemetek is nagy, összehajthatós ikea-s vagy egyéb zsákban tárolják, szállítják az ilyesmit, amúgy meg milyen tirpákság nem kiöblíteni min 1x fél deci vízzel a használt üveget, aludobozt. Meg is érdemlik hogy bebüdösödik ;]

(#27031) Top cat válasza bul07 (#27029) üzenetére


Top cat
őstag

Itt nem az volt a cél, hogy kevesebb legyen a szemét, hanem az hogy a MOL jól járjon.

arcsin
Ki kell rendesen inni, nem öblögetni. Az vízpazarlás. ;]

(#27032) Lackki válasza bul07 (#27029) üzenetére


Lackki
senior tag

Méhtelepre is megoldották mostmár a kocsi leadást, nem muszáj egyben leadni, így megint örülnek a bontósok.

Privátot hamarabb észreveszem

(#27033) bul07 válasza Lackki (#27032) üzenetére


bul07
nagyúr

Hú nagy siker majd fél év alatt a régi ~570 átvételi pont helyet összehozni 127átvételi pontot
Hát tényleg ez milyen jó lett a lakosságnak

Két példa Gyulán és Békéscsabán nincs ilyen átvevő hely, milyen siker

PDF lista [link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27034) SzGee válasza arcsin (#27030) üzenetére


SzGee
aktív tag

Tehát a "környezetvédelem" meg az "ökológiai lábnyom" csökkentése címszóval basszunk el fél deci vizet minden palack után... Okos... :U

If you leave me, can I come, too?

(#27035) Lackki válasza bul07 (#27033) üzenetére


Lackki
senior tag

nem mondtam hogy siker, mert továbbra is egy idióta rendszer ez. De ez a visszaváltósdi igenis hasznos. Engem pont semennyire nem fog érinteni, mert nem fogyasztunk egyáltalán ilyen terméket, ami flakon vagy aludobozban van tárolva, de ha pl lehetne öblítőt vagy tusfürdőt tölteni mondjuk DMben, megtenném. Legalább a felére fog csökkenni szerintem ezzel az utcán lévő szar szemét.

Privátot hamarabb észreveszem

(#27036) arcsin válasza SzGee (#27034) üzenetére


arcsin
senior tag

Igen. Ez nem akkora impact azért. Bár lehet hisztizni is azon hogy lusta vagy elöbliteni és büdös.

(#27037) Top cat válasza Lackki (#27035) üzenetére


Top cat
őstag

Mi eddig is a műanyag szemetet (tisztán), papírt, fémhulladékot (tisztán), a sárga kukába raktuk. Ha ezeket mindenki így csinálná, akkor nem kellett volna ez az egész. Bár a Balkánon ez irreális elvárás. :(

Az már más kérdés, hogy a sárga kuka tartalmával mi lesz.
Vajon ezek után, ennek a szemétszállítási formának is annyi?

(#27038) pn4hvq válasza arcsin (#27036) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Előrebocsátom, tudom, hogy mi is rengeteg ilyen jellegű hulladékot termelünk, és normális megoldás kellene.
Azért a panelban érdekesen lehetne kivitelezni, hogy én tartsak itt 3 vagy 4 kukát a szelektálás miatt, egy rekeszt a 2,5dl-es alupalackoknak, egy rekeszt a 0,5l-eseknek, egyet a 1,5l-es ásványvizeknek, egyet a 1,5l-es ice teáknak, egyet az 1,75-ös cocanak, egyet a 2l-es cocának, egyet a 2,25l-es cocának, egyet a szörpöknek, egyet pedig mondjuk a borosüvegeknek. Hirtelen ennyi jutott eszembe, amikkel alkalomadtán én itthon találkozom, attól függően, hogy mit szeretnénk vagy mit sikerül venni.
Mivel az összenyomás nem játszik és a magasságuk szerintem eltérő, az átmérő értelemszerűen az, így az egyformákat tudnám egy helyre halmozni figyelve arra, hogy ne nyomódjanak nagyon (?) meg.
Teljesen életszerűen kivitelezhető ez nálunk. Mondjuk emgoldás lenne, ha 2-3 naponta mindig elszaladnék az aktuálisan felhalmozott palackokkal a boltba és szórogatnám bele. Munka után pont erre lesz kedvem, időm.
Tudom, megoldás, ne igyunk ilyeneket. De sajnos én/mi szeretjük az ízeket legyen szó alkoholos vagy alkoholmentes innivalóról.

(#27039) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Tud vki jó áron mosókapszulát?
Penny-ben a Tomi 77ft/db, ennél olcsóbb kell :DD

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#27040) Lackki válasza Top cat (#27037) üzenetére


Lackki
senior tag

nálunk a 100 lakásos házra 4db kis kuka jut összesen! Keddenként heti 1x viszik el, szerda reggel már mind a 4 tele van :D
Botrányos ami itt zajlik, mindenből folyik ki a szemét, úgy tele vannak és nem ürítik gyorsan. :(((

Privátot hamarabb észreveszem

(#27041) pn4hvq válasza Lackki (#27040) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Úgy tudom, a közös képviselő intézhet gyakoribb szállítást, de ez persze plusz költséggel fog járni a lakóknak.

(#27042) Top cat válasza Lackki (#27040) üzenetére


Top cat
őstag

4db 120 literes? Az gyönyörű. :U
pn4hvq
Inkább nagyobb konténer kuka kellene oda.

Itt falun is, egyszer péntekenként viszik el a kukát, de minden háznál van egy ilyen.
Van akinek ez sem elég. :D

[ Szerkesztve ]

(#27043) arcsin válasza pn4hvq (#27038) üzenetére


arcsin
senior tag

Nem kell ürtartalom szerint külön gyűjteni... Értem a logikát hogy így lehet szép piramist építeni belőle, de nem így müködik. :P
Nekünk idehaza ezek vannak egymáson. Annyi okból csak, hogy ezek régebben szennyesládák voltak, és megváltozott pár dolog a fürdőben így már nem volt szükség egy nagy ilyenre meg 2 kisebbre. Ezekből lett müanyag, papir meg fém/Üveg szelektív a konyhába. + komposztnak van egy kisebb, amit a a közösségi komposztálóba itt vidéken a paneltelepre el tudok vinni.
A fentebb említett nagyobb fajta IKEA-s szatyorba való gyüjtögetés teljesen jó, müködö dolog, egy pet palack nem nyonja be a másikat még ha 3 -4 van egymáson akkor sem.. Alulra lehet gyüjteni a sörös stb aludobozokat egy ikeasba rá meg lehet tenni a peteket simán sérülés, nyomódás nélkül.

Nálunk az a baj hogy kartonnal nyomják tele a kommunális szemeteseket, pedig 100m-re van 2 szelektív sziget is. Ott meg nem is kell összetépkedni, mert 1x beszéltünk azokkal akik viszik, és mondták hogy a nagyobb kartont nyugodtan szurjuk közé, vagy tegyük elé aztán jóvan, elviszik.

[ Szerkesztve ]

(#27044) erdey_a válasza pn4hvq (#27038) üzenetére


erdey_a
őstag

ha ez ekkora probléma, akkor ne gyűjtsd külön. a visszaváltós rendszer használata nem kötelező. ;)

Vérboci

(#27045) Peterhappy válasza Top cat (#27042) üzenetére


Peterhappy
őstag

For info.
Nem tudom, tarsashazaknal is igy van-e, es/vagy csak Budapesten, de itt (del-Pest, kerteshaz) a szelektiv kukakat dijmentesen cserelik nagyobbra, 120 vagy akar 240(?) literesre.
A honlapon van nyomtatvany, kitoltve-beszkennelve kell elkuldeni, par het az atfutasi ido.
A kommunalis csereje is igy zajlik, csak ott no a hulladekszallitas dija!

Szerk: maganszemelyeknel ingyenes a szelektiv kukak csereje, cegek szamara nem!
Erdemes lehet utanajarni, a tarsashaz minek minosul.
Szerk2: tartalycsere igenylo nyomtatvany [link]

En anno csereltettem a muanyagot, faj a szivem, hogy a 240 literes is megtelik egy honap alatt (mondjuk osszesen kilencen lakunk itt), de inkabb ez, mint a mua. hulladek fele menjen a kommunalisba.

[ Szerkesztve ]

(#27046) pn4hvq válasza erdey_a (#27044) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Tudom, csak ugye a 130ft-os ásványvízre az 50ft plusz csúnya felár. Nem a forintösszeg, hanem százalékosan.

(#27047) erdey_a válasza pn4hvq (#27046) üzenetére


erdey_a
őstag

akkor marad a visszaváltás, vagy egyéb alternatív megoldások (pl. csapvíz, szóda)

Vérboci

(#27048) Lackki válasza pn4hvq (#27041) üzenetére


Lackki
senior tag

sajna a háznak az átlagéletkora igen magas, így mindenen megy a spórolás :D van 4db ez a rohadt nagy billenős kuka a ledobóra, de összesen 4 szelektív van mellé. Ez ilyen.

Privátot hamarabb észreveszem

(#27049) Donki Hóte válasza erdey_a (#27044) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Persze, én nem vagyok köteles használni a visszaváltó rendszert, csak éppen az a baj, hogy a MoHu sem köteles működtetni a visszaváltó rendszert.

Egy 3000 fő lakosságú faluban lakunk, nálunk pl. nem lesz visszaváltó hely. A boltban viszont itt is 50 ft betétdíjért adják a PET/alu palackokat :O

Egy átlag, autó nélküli falusi mit csináljon? Üljön föl a legközelebbi városba menő autóbuszra egy zsák visszaváltadó palackkal? A sofőr úgy fogja lerugni a buszról, hogy csak úgy füstöl :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#27050) Top cat válasza Donki Hóte (#27049) üzenetére


Top cat
őstag

Egy átlag, autó nélküli falusi mit csináljon?
Egye meg amit főzött. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.