Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) Peterhappy válasza sambenez (#9750) üzenetére


Peterhappy
őstag

Mondjuk ha bitkészlettel együtt kerül annyiba, úgy tényleg jó vétel!

@MADcat: ha lecsúszol a konyháról, vegyél egy aksis fúró-csavarozót, az is lesz a jövő héten, csak a Gyerkőcnek kell beadni, hogy a kettő kvázi ugyanaz - és ha nem jönne be, hivatkozz Sambenezre ;)

(#9752) agroman válasza erdey_a (#9724) üzenetére


agroman
senior tag

baromsagokat irsz..
mar eleg sok publikacio szol arrol, hogy a tehentej mennyi egeszsegugyi problemat okoz es nem csak a gyerekeknek...

------

(#9753) Csabex válasza agroman (#9752) üzenetére


Csabex
őstag

Már ne haragudj, mutatnál egy ilyen publikációt? Első körben kíváncsi lennék a forrásra aztán meg arra aki publikálta... Elárulom neked, hogy annak idején amikor nagyapám fejte a tehenet mellé ültem a kis bögrémmel, aztán hol a kannába hol a bögrémbe fejte és kutya bajom sem lett, itt vagyok, élek és virulok... A másik élmény amikor a tejfölt kanállal szedtem le a fazékban lévő tejről és emiatt sem lett semmi bajom... Imádtam a nagyszülökhöz menni vakációban, mindig egy élmény volt.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#9754) joey1980 válasza agroman (#9752) üzenetére


joey1980
lelkes újonc

Na, azért ne fogalmazzunk ilyen sarkosan. Ezek általában hitbeli kérdések. A tudomány jelen állása szerint viszont a dietetikusok napi fél liter tejnek megfelelő tejtermék elfogyasztását ajánlják az étel-intoleranciában nem érintettek számára. Hasonlóan igaz a gabonára, a glutént tartalmazókra is. Mondjuk nem ártana kovászos kenyeret fogyasztani. A változatos étkezés még mindig az ajánlott. Aztán hogy valaki bármilyen filozófia, ideológia, kutatás, diéta stb. miatt bármit vagy valamit mellőz a táplálkozásából, szíve joga, én is teszek így, de ne mondjuk már abszolút igazságnak. Rohadtul nem tudja senki. Jelenleg a legmodernebb vizsgálatok a bélbaktériumokra gyakorolt hatások alapján ajánlanak ételeket, de még ez sem a bölcsek köve, és sokat is kell még vizsgálni. De addig, amíg valaki azt gondolja, hogy 130 kilósan leginkább örökölhette a felnőttkori cukorbetegségét, miközben nyilvánvalóan számára minimum nem ajánlott, de inkább tiltott "moslékokat" linkel, teljesen felesleges a tudomány.

[ Szerkesztve ]

(#9755) erdey_a válasza agroman (#9752) üzenetére


erdey_a
őstag

ennek ellenére a tej ill. tejtermékek is 10.000 éve biztosítják az emberiség fennmaradását.
azért mert néhány hipszter az elmúlt 20-30 évben kitalálta a vegán, tejmentes, lisztmentes, húsmentes, cukormentes, nemtommimentes fényevést, mert van akinek gondot okoz, azért a föld lakosságának meghatározó része köszöni szépen és jól elvan ezekkel a táplálékokkal (is). de tiltsuk be a biztonsági övet is, mert a karambolos autók mindegyikében volt. véletlen? aligha...
de természetesen neked ettől még nem kell tejet innod, mert nem kötelező.

a stílusodon meg nyugodtan csiszolj, mert nem mindenki ilyen jó fej mint én, aztán még elásnak valahol Dunaszerdahely határában ;)

btw van nekem egy vastag könyvem, amit a gyerekek születésekor vettünk, abban van benne, hogy a lisztérzékenység elkerülése érdekében célszerű se túl korán, se túl későn elkezdeni a gabonás hozzátáplállást. mivel nincs kedvem azt bepötyögni, így a témában egy random gugli kereséssel talált babás oldalból ollózom ezt most ide:

A legújabb vizsgálatok szerint a lisztérzékenység legjobb megelőzése, ha bevezetésekor még folyik a szoptatás, és érvényesülnek az anyatej védő hatásai. Nagy kockázatú csecsemőknél a glutén bevezetését 5 hónapos kornál nem hamarabb és 7 hónapos kornál nem később ajánlják, így érdemes a hozzátáplálás kezdő ételei közé a gyümölcsök és zöldségek mellett felvenni a gabonákat is.

A más hitbéliek gondolom találnak ellenkező tartalmú könyvet / random gugli oldalt is. Így a vita parttalan. De "baromságoskodni" talán mégsem kellene.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#9756) erdey_a válasza erdey_a (#9755) üzenetére


erdey_a
őstag

kimaradt a hivatkozás: [link]

és akkor most inkább spóroljunk ahogy a topikban szokás :K

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#9757) joey1980 válasza erdey_a (#9755) üzenetére


joey1980
lelkes újonc

erdey_a
Az évezredek stb. hivatkozásokat én azért nem szeretem annyira, mert pl. 100 éve sokkal korábban haltak meg az emberek. Illetve nem is pasztörizáltak, nem létezett fehér liszt, másmilyenek voltak a gabonák stb-stb. A többségnek nem is volt lehetősége sok húst, sok tejterméket, tojás fogyasztani stb. Viszont nem voltak vegyszerek, adalékok, antibaktériumok. Nehéz ügy. Nem volt aranykor sosem, nincs teljes igazság sem. Még a teljes kiőrlésű gabonán is vitatkoznak, hogy előnyös-e. Sok rost, lassú felszívódás, de lehet mitotoxinos. Ha kovászos a kenyér akkor kovász blokkol negatív hatásokat, de a mitotoxint mégse biztos. Ahány tudós, annyi érv, végtelenségig lehet vitatkozni.

(#9758) agroman válasza erdey_a (#9755) üzenetére


agroman
senior tag

mindenki gondolja vegig, hogy mire valo az anyatej!
teljesen mindegy hogy emberi, szarvasmarhae vagy mas elolenye.
az utodok kezdeti taplalasara, a kezdeti novekedesi boost megadasara.
aztan gondold at a szarvasmarhak tomegnovekedeset.

"aztán még elásnak valahol Dunaszerdahely határában"

neked meg azt ajanlom, hogy banj csinjan az ilyen eletveszelyes fenyegetozesekkel, mert nem tudhatod ki all veled szemben.

------

(#9759) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Nem nagyon nézegettem mostanában aldi újságot, a zasszonypajtásra hagytam, ill csak gyorsan átfutottam.

Így ugyancsak meglepett, hogy a cégemtől kapott 40K aldi utalvány felhasználása után még kaptam +4 ezer kupont :) Ez így jól esett! :D

(#9760) Beni2360


Beni2360
félisten

Valaki nem tud akciós anyatej csomagolást, mert nekem az jönne jól. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9761) joey1980 válasza agroman (#9758) üzenetére


joey1980
lelkes újonc

Mondjuk ez elég harmatos érv. Fél liter ajánlott egy 80 kg-os embernek. A "gondold végig"-nél azért vannak komolyabb kutatások. A bél meg többek között arra van, hogy kivigye a bélsárt, aztán mégis ehető, és meg is eszik. Ennél azért fontosabb, hogy a gyakorlatban milyen hatása van. Ne akard már ennyire erőltetni a hitedet. Pont, mintha a vallásod akarnád racionális téríteni. Nem lehetetlen megpróbálni, csak értelmetlen.

(#9762) Paxker315 válasza Soulfly842 (#9759) üzenetére


Paxker315
addikt

ez korrekt. Néha nagyon jól tud jönni az, vagy a 20% spar-os kupon, bár, a Lidl utalványnak jobban örülök általában :C

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#9765) bul07


bul07
nagyúr

Lidl

Ha nem próbáltátok még a Gesztenyés Bejglit akkor tegyétek meg, 22-től 369Ft lesz darabja
Melegen a legjobb

28-tól

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#9766) Mr.Csizmás válasza agroman (#9764) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mindenki: táplálkozás témát folytassátok szaktopicban, vagy egy folyékony kenyér mellett személyesen/privátban:R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9767) sambenez válasza bul07 (#9765) üzenetére


sambenez
addikt

Már 16-a óta ennyi a bejgli.

(#9768) Beni2360 válasza bul07 (#9765) üzenetére


Beni2360
félisten

OK, de melyik? Az AA vagy az AAA a finomabb?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9769) bul07 válasza Beni2360 (#9768) üzenetére


bul07
nagyúr

Ízlések és pofonok :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#9770) Nikaré válasza bul07 (#9769) üzenetére


Nikaré
őstag

Ne személyeskedjél a pofonokkal mert nem tudhatod kivel állsz szemben.
:DD ;]

A bejglit érdemes megvenni? Jó ízű?

(#9771) MADcat válasza MADcat (#9749) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Reggel nagy sor. Szinte csak a konyha miatt. Három raklap volt kint, de sztem 10 perc alatt egyet simán elhordtunk belőle. Aki emiatt megy, siessen.

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#9772) krizmo_ válasza MADcat (#9771) üzenetére


krizmo_
addikt

:C Örülök, hogy sikerült. :) Lesz akkor nagy öröm. :D

(#9773) Igric válasza MADcat (#9771) üzenetére


Igric
tag

Nálunk is ugyanez, vidéki lidl. Óriási sor 2 raklap konyha. Egyet üresre lefosztottak 15 perc alatt. Szerencsére nekem is sikerült venni, pedig 7 után értem oda, annyi volt a trükk, hogy nem vettem bevásárló kocsit.

(#9774) -cobra- válasza Igric (#9773) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Kecskeméten nyitáskor vagy 40 méteres sor, 5 raklap konyha volt kirakva, nem igazán volt olyan bevásárló kocsi amiben ne lett volna. :)

(#9775) raziel01 válasza -cobra- (#9774) üzenetére


raziel01
veterán

Miről van szó? Újságban nem látom mi lehet ez a "konyha".

(#9776) zoltan6 válasza raziel01 (#9775) üzenetére


zoltan6
őstag

Én se nagyon vágom,van az újságban kétlapos rezsó,meg valami játék konyha,ez a két tippem.

(#9777) krizmo_ válasza raziel01 (#9775) üzenetére


krizmo_
addikt

Feltételezem ez lehet:
Fa játékkonyha

Ahogy látom reklámba is betették: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9778) Keef_Lee válasza zoltan6 (#9776) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Szerintem is a játékkonyha. Ez a menő. :)

(#9779) Igric válasza krizmo_ (#9777) üzenetére


Igric
tag

Igen erről van szó. Ár értékben a legjobb gyerek konyha, mindenki ilyet akar minden évben amikor van karácsony előtt.

(#9780) Keef_Lee válasza Igric (#9779) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Igaz 35-ért még valamelyik hónapban láttam felnőtt konyhát is. Belépőszinten panelba :), de hát ...

(#9781) Igric válasza Keef_Lee (#9780) üzenetére


Igric
tag

:U

(#9782) erdey_a válasza Igric (#9779) üzenetére


erdey_a
őstag

jó hogy ilyen sokan ilyen nagy lakásban laknak, hogy egy ekkora, össze nem csukható gyerekkonyha elfér még ;]

Vérboci

(#9783) Igric válasza erdey_a (#9782) üzenetére


Igric
tag

a sok hasztalan f*s műanyag játék helyett inkább ennek szorítok helyet ;)

(#9784) MADcat válasza Igric (#9783) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Éppenséggel majdnem az egész fából van.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#9785) Igric válasza MADcat (#9784) üzenetére


Igric
tag

pont ezért írtam azt amit :B

[ Szerkesztve ]

(#9786) MADcat válasza Igric (#9785) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Gyá! Igaz. :B Rosszul értelmeztem.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#9787) erdey_a válasza Igric (#9783) üzenetére


erdey_a
őstag

nyilván, egyetértek. csak trollkodok.
de akár fa, akár műanyag, hamar útban lesz ez is...
hüpp... de gyorsan felnőnek a gyerekek :O

Vérboci

(#9788) Keef_Lee válasza erdey_a (#9787) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Meg kell erősíteni keresztbe szögelt deszkával, aztán jó lesz a papának satupadnak :)
Inkább, mint anyának fésülködő asztal

[ Szerkesztve ]

(#9789) Mr.Csizmás válasza krizmo_ (#9777) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

sárgacsíbót lehet főzni rajta? ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9790) BiP válasza Keef_Lee (#9788) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha a praktikum oldaláról nézzük, nekünk egy korábbi változatú Lidl-s konyha van - épp most növik ki, már nem nagyon használják, úgyhogy megy a tanakodás, hogy mi legyen vele. Ha már foglalja a helyet a sok műanyag bizbasz mellett :)
Már alapból használtan vettük, de (a keresztbe szögelt deszkáról jutott eszembe), hogy alapból meg kellett csavarokkal erősíteni, hogy egyáltalán használható legyen, annyira nyeklett-nyiklett. Szóval ez se satupadnak, se fésülködőasztalnak, de még gyerekkonyhának se volt használható megerősítés nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#9791) sambenez válasza BiP (#9790) üzenetére


sambenez
addikt

Ha útban van, vidd be az egyik közeli oviba. Biztos örülni fognak neki.

(#9792) BiP válasza sambenez (#9791) üzenetére


BiP
nagyúr

A mi ovinkat megkérdeztük, ott sajnos nem tudják fogadni. És bár vigyáznak a gyerekeink a cuccaikra, azért mégiscsak használt már, úgyhogy bárhova mégse lehet elvinni.

(#9793) krizmo_ válasza BiP (#9792) üzenetére


krizmo_
addikt

Szoktak feladni ingyen elvihető hirdetéseket (Facebookon sok ilye megosztást látok), biztos vagyok benne, hogy valaki nagyon örülne neki. :K

#9789 Mr.Csizmás
Ne rosszalkodj, Csizmi! :N

(#9794) fateless válasza BiP (#9792) üzenetére


fateless
veterán

Helyi CSÁO-t is megkérdezheted

CSÁO = Családok Átmeneti Otthona

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#9795) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Az meg van, hogy már a Reál-nak is van külön mobil App kedvezmenye? :D

(#9796) bul07 válasza Soulfly842 (#9795) üzenetére


bul07
nagyúr

Rettentő korlátozott az elfogadó helyek száma a kuponoknál

Például időnél ennyi [kép]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#9797) arcsin válasza Soulfly842 (#9795) üzenetére


arcsin
senior tag

Coop-nak is van de nem mertem még megnézni :D

(#9798) Soulfly842 válasza bul07 (#9796) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ja jó, akkor egy rossz szavam nem lehet... ezek mind az ALFI üzletek...

(vagy ezekkel kezdték el az APP tesztelését, vagy velük történt megállapodás)

ÉK magyarországon a nagyobb méretű mind az alfi kezében vannak... (Szabolcs, Borsod)

valószínűleg ezért van még csak ~1K letöltő is.

#9797arcsin

Azt én se merem... az ÉK magyarországi Alfi reál üzletei kifejezetten igényesek és egy 20 méterre van tőlem.

A coopokat én is utálom :D

[ Szerkesztve ]

(#9799) arcsin válasza Soulfly842 (#9798) üzenetére


arcsin
senior tag

Nálunk annyiból útbaesik a coop hogy kb az 5 perc sétányira lévö easybox mellett van. Sok emagos cuccot kérek ide és néha jártam már bent apróságokért. Mindig ámulatba ejt a húspult a száraz minyonokkal meg az Ursula hentesekkel húspulti eladóhölgyekkel:B

(#9800) rushty válasza Soulfly842 (#9798) üzenetére


rushty
senior tag

Az Alfa az nagyon dizájnos, multi szint.

Revolut meghívó pü-ben

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.