Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Keef_Lee válasza BiP (#9999) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Kösz. (Csizmásnak is :)
Én is erre jutottam közben. (Valahogy ez a változás infó kimaradt nekem.)
Előfordulhat olyan, hogy nincs ellenőrzés a kamerákon?

[ Szerkesztve ]

(#10002) tope válasza Mr.Csizmás (#10000) üzenetére


tope
addikt

JNSZ megyei matrica, úgy, hogy még nincs is átadva az út :DDD

(#10003) Mr.Csizmás válasza tope (#10002) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

#10K hsz-hez méltó kontent :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10004) sambenez válasza Keef_Lee (#10001) üzenetére


sambenez
addikt

Nem. Teljesen automatikus. A gépek pedig nem pihennek.

A jövőre nézve ha ilyenbe beleszaladsz, a felhajtástól számítva most már van 1 órád amíg pótolhatod a matrica vásárlást.

[ Szerkesztve ]

(#10005) Keef_Lee válasza sambenez (#10004) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Az tiszta sor. De másnapra okoskodta csak ki a család :)

(#10006) MADcat válasza BiP (#9999) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Régen fehérvár mellett egy darabon nem volt ingyenes?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#10007) Csabex válasza Keef_Lee (#9997) üzenetére


Csabex
őstag

Ne is mond... Benéztem Novemberben egy matrica vásárlást, mert egy héttel későbbre vásároltam valahogy reggel 5 órakor, aztán egyik nap Kisbér, majd rá 2 napra Kecskemét miatt kaptam csekket :((( Hívtam őket és mondták, hogy nincs beleszólásuk, teljesen automatizált a rendszer, az ügyintéző csak a kifogásolt büntiket meg elírások miatt nézi át azokat amikre érkezett panasz. Most fizettem be, nem akartam adóssággal átmenni az Új Évbe :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#10008) zoltan6 válasza MADcat (#10006) üzenetére


zoltan6
őstag

De igen,az Auchan- ig,mi is arra jártunk sokáig,de már pá éve fizetős.

(#10009) rushty válasza zoltan6 (#10008) üzenetére


rushty
senior tag

Nagyon régen a fóti Coraig is ingyenes volt (M3).

Revolut meghívó pü-ben

(#10010) sambenez válasza Csabex (#10007) üzenetére


sambenez
addikt

Egyszer én is elszúrtam egy matrica vásárlást és oda-vissza megtettem az utat. Jött is 2 bünti érte. Kicsit drágára sikeredett a rokonlátogatás. :O

(#10011) bul07


bul07
nagyúr

Mi pár éve úgy mentünk hogy utánfutóra nem volt meg a matrica M35-M3-M0-M7 Balatonig, majd vissza és érdekes módon nem jött csekk, a kisbusza volt amivel húztuk
Jó pár héttel utána jöttünk rá hogy nem volt az utánfutóra matrica :)

Ha már autópálya, hátha tudjátok
Ugye utánfutó autópálya 80-an a megengedett
Mi GPS szerint 94-el mentünk hogy ne legyen bünti meg a kamionokat se tartsuk fel

De

De egyes Román kisbuszok meg egyes magyar autósok úgy mentek el mellettünk utánfutóval, tuti vagy 120-130-al
Hogy van ez, hogy nem kapnak büntetést,?
Vagy nem érdekli őket?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10012) Mr.Csizmás válasza bul07 (#10011) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mióta az M3-ason belső sávban orbánszállító merci kisbusszal (viano 4wd) 145-el hajtva jobbról előzött az üres tréleres román suv, nem lepődnék meg ilyeneken :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10013) BiP válasza bul07 (#10011) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezen én is meglepődök, amikor nyomják 120-130szal utánfutóval.
(Legutóbb ezt a szoci, Wartburghátsó kinézetű sátras pótkocsit húzta egy kombi mazda, ott előzgetett az M7esen, meg után a120szal a 8ason. Mondom ez nem normális.
Úgy b@$/nám nekik a csekket, mint a szél.

(#10014) bul07 válasza BiP (#10013) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem lepődnék meg ha ez a csoda magyar rendszer ami van az autópályáknál csak az első rendszámot figyelné, és ez alapján nézni a lehetséges sebesség büntetés határt

Tehát autó akkor 150-ig nem büntet az automata rendszer, de azt nem tudja érzékelni hogy utánfutót is húz és akkor már 96-tól büntetnie kell

És ugyan így a matricát is csak az első rendszámon figyelheti a fix kamerák

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10015) Keef_Lee válasza MADcat (#10006) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Pont erre emlékezett a kisagyam :)
#10008 zoltán6 Dettó :O

(#10016) JóGéza válasza bul07 (#10014) üzenetére


JóGéza
aktív tag

A hátsó rendszámot is nézi. A rendszámot nem veti össze az adatbázissal, hogy melyik tartozik utánfutóhoz.

(#10017) bul07 válasza JóGéza (#10016) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor miért nem kaptunk csekket?
Mert tényleg nem volt utánfutón, és mentünk vagy aznap vagy 750-800Km autópályán

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10018) JóGéza válasza bul07 (#10017) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Ha nem nézi a rendszámot, akkor a motorkerékpárok sem kapnak csekket.

(#10019) Beni2360 válasza bul07 (#10017) üzenetére


Beni2360
félisten

Mert utanfutora nem kell, nézd meg a táblázatot ott szerepel az autó utánfutóval a képen. A kamera nézi az első és a hátsó renfszsmot is és ott látja a vontatvanyt, meg egyébként is extra betűvel kezdődnek az után futok és azt kihagyja a sorból. Évekig futoztanm. És ezek a kamerák nem hitelesített és sebesség meresre nem használhatók. Volt valami kezdeményezés de e miatt elvetették, maradt a VEDA ami messziről látszik, jelzik, stb. Ezért van a száguldás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10020) sambenez válasza Beni2360 (#10019) üzenetére


sambenez
addikt

Elég lenne 2 kihajtó közötti átlagot mérni. Azt lehetne ezekkel a kamerákkal is. Csak akarat kellene rá.

(#10021) Beni2360 válasza sambenez (#10020) üzenetére


Beni2360
félisten

Volt erről szó de amint valami közbe jön máris bukta a mérés. WC, kávé, két kamion egymás mett stb és oda a mérés.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10022) sambenez válasza Beni2360 (#10021) üzenetére


sambenez
addikt

Itt a lényeg az lenne, hogy semmi értelme gyorsan hajtani, ha az út teljes hosszán 0 percet nyer valaki.

(#10023) Beni2360 válasza sambenez (#10022) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem voltál motoros? A száguldás ott a lényeg és ez atragad az autóra is. Én is 1x belementem egy biztonságos részen a 190-be csak az érzés végett. Nem szoktam gyorsan menni, max 10%-l léptem túl a megengedett. 50 éve amikor motoroztam a 145 km/h is élvezet volt.:B

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10024) sambenez válasza Beni2360 (#10023) üzenetére


sambenez
addikt

Nem. Mert amikor kiskoromban eltaknyoltam a verhovinámmal, rájöttem túl felelőtlen vagyok a motorozáshoz, viszont élni még szeretnék. ;]
Így nagyobb motorra már nem váltottam.

(#10025) Barret001 válasza bul07 (#9952) üzenetére


Barret001
addikt

Ez sem rosszabb semmivel! :)

(#10026) Nikaré válasza Barret001 (#10025) üzenetére


Nikaré
őstag

Ezek szerint van nem ehető marha kollagén?
Amúgy van aki marha sokat fozet a kollagénért.
Ebben a verzióban jó áron kapja!!!

(#10027) Paxker315 válasza Nikaré (#10026) üzenetére


Paxker315
addikt

Még mellé pár nem kívánt részt :D Amúgy a megoldás kötőszöveti fehérjékre: nem kell lefejteni a bőnyét-hártyát a húsról. Engem kiakaszt, hogy "prémium" karaj néven olyat adnak, amin se hártya, se zsírcsík, se ínvég, gyakorlatilag színhús.

Jó, jó, de tápanyagértékben a teljes hús nekem többet jelent. Így meg a rosszabb a drágább. :) Bár kötőszöveti fehérjét biztos nem virsliből ennék : ) (valamikor gyermekként (15 évesen?) kósoltam virslit, és számomra ehetetlen volt, gusztustalan. Azóta nem kísérleteztem vele, főleg, hogy hányingerem van a szagától is :( :( )

Boldog Új Évet minden topiklakónak! ;) ;)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#10028) #49155328 válasza Barret001 (#10025) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ha tudnád az a csirkehús miből van! 🤮

(#10029) fradi81


fradi81
veterán

Pár embernek be kéne menni a pickbe megnézni mi folyik ott nem venne annyi szemét virslit utána ;]

moto g72, Ninebot d28e

(#10030) Zeki válasza fradi81 (#10029) üzenetére


Zeki
nagyúr

Semmi gond, már van ahol sikerült szintetikus műhúst előállítani. Igaz még durván drága, de később már nem kell ennyi állatot tartani és etetni. Laborban nő a csirkefalatka.

(#10031) Digitalpimp válasza Paxker315 (#10027) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Úgy látom, hogy különleges egy fazon vagy, mint vasak közt a harapó.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#10032) Paxker315 válasza Digitalpimp (#10031) üzenetére


Paxker315
addikt

Ugyanmá! Nem eszek feldolgozott hústermékeket (felvágottak, virslik), gabonát, nem fogyasztok alkoholt, nem eszek cukros dolgokat. Ettől szerintem nem különleges vagyok, csak költségtudatos-spórolós. De miért ne tehetném? Ha nem szeretem őket, kifejezetten hányingerem van a parizertől, virslitől vagy a bortól, sörtől, nem kötelező megennem. :D 2008 óta sikerült így életben maradnom, és tényleg tiszta preferenciából. :)

Ha bárkit érdekel: a lapkasajt az más, azt szeressem, és a tömlős sajtokat is :D

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#10033) Keef_Lee válasza Paxker315 (#10032) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Az jó, mert a lapkasajtok nagy részének nem sok köze van a sajthoz :) a tömlősről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#10034) Paxker315 válasza Keef_Lee (#10033) üzenetére


Paxker315
addikt

tudom, el szoktam olvasni az összetevőket :) A makrótáblázat alapján döntök, megeszem-e v sem.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#10035) erdey_a válasza Paxker315 (#10034) üzenetére


erdey_a
őstag

nem bírnám ki, hogy az életemet egy "makró táblázat" irányítsa.
az evés nem csak létfenntartás, hanem élvezet is.
persze tudom, mi a válasz: az egészséges étel is lehet finom.
(van aki meg kalapáccsal veri a ph@szát és jó neki :DDD)

Vérboci

(#10036) Paxker315 válasza erdey_a (#10035) üzenetére


Paxker315
addikt

Ki mondta, hogy az irányítja az életem ;) ? Kizárólag a kajaválasztásban befolyásol, de, az életben van még pár tényező az étkezésen túlmenően. Meg rengeteg örömforrás.

Nálam a kaja ettől függetlenül élvezet : ) szerintem 99% a fűszerezésen, elkészítés módján múlik. Párolt vagy főtt dolgokat én sem ennék meg, de a sütőzacskó és jó fűszerek csodákra képesek. : )

Műsajtokat mondjuk anyuéknál eszek, mert magamnak sajnálom rá a pénzt, de ettől függetlenül "elfogadom" :DDD De engedem el itt

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#10037) joey1980 válasza erdey_a (#10035) üzenetére


joey1980
lelkes újonc

A makrótáblázat nem elsősorban egészségesség kérdése. Hanem a minőségé.
Azon sokat lehet vitatkozni, hogy mi egészséges.
De ha pl. veszek egy kolbászt, akkor hús legyen benne meg szalonna és fűszerek. Nem kérek se cukrot, se stabilizátorokat se 8 féle E-t, mert én se tennék bele, nem is való.
A lapkasajt is lehet ugyanolyan sajt, mint mondjuk a trappista. Ipari. de tejből készül.

[ Szerkesztve ]

(#10038) Digitalpimp válasza Paxker315 (#10032) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Igazán azt a kijelentésedet furcsáltam nagyon, hogy 15 évesen ettél először virslit. Addig hol-merre éltél, vagy a szüleid is ennyire tudatosan tápkálkoztak?

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#10039) Paxker315 válasza Digitalpimp (#10038) üzenetére


Paxker315
addikt

Addig kisgyermek voltam, és ha valaminek a szagától rosszul vagy, azt nem kóstolod (Apum ette rendszeresen, meg körülöttem mindenki, de nekem öklendezést-hányingert triggerelt, főleg mustárral együtt, így inkább kivontam magam). Később meg mertem próbálni, ahogy a sőrt vagy bórt is. :D

NEM tudatosan táplálkozom, hanem preferenciák-ízlés szerint. És tény, hogy a péktermékektől rosszul vagyok, felvágottaktól zsigeri undorom van (sokszor már fólián át látva, vagy pultnál). Nem bírom megerőszakolni magam, de nem is várja el senki tőlem. ;) Ahogy én sem másoktól, hogy úgy táplálkozzanak, ahogy én.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#10040) sambenez válasza Paxker315 (#10039) üzenetére


sambenez
addikt

Bórt milyen célból kóstoltad meg? Csontritkulásod van? ;]

[ Szerkesztve ]

(#10041) #49155328 válasza Paxker315 (#10039) üzenetére


#49155328
törölt tag

Van baj, szerintem itt az ideje áttérni a fényevésre!!! :U

Sambenez :C

[ Szerkesztve ]

(#10042) Top cat válasza #49155328 (#10041) üzenetére


Top cat
őstag

Na az ám a spórolás. Csak óvatosan vele, Lajcsinak sem jött be annyira. ;]

(#10043) Paxker315 válasza #49155328 (#10041) üzenetére


Paxker315
addikt

Miért lenne baj? Van miből választanom szerencsére ;) fényt amúgy szeretem, változatos hullámhosszon. :DDD

Nem, engem tényleg érdekel miért baj ha nem eszik valaki gabonát, cukrot, feldolgozott húskészítményeket, nagyon minimál mértékben fogyaszt csak finomított tejtermékeket , és gusztustalannak tartja a felvágottakat, virslit? Ez baj? Még korábban nem jelezte senki :DDD

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#10044) sambenez válasza Paxker315 (#10043) üzenetére


sambenez
addikt

Ha ennyi mindent nem eszel akkor mégis mit eszel?

(#10046) Digitalpimp válasza sambenez (#10044) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Gondolom mikor mi a divat. Most éppen a keto a menő. Ilyen 3 napig főzött leveseket, meg belsőségkből készült pástétomot meg ilyeneket esznek.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#10047) Paxker315 válasza Digitalpimp (#10046) üzenetére


Paxker315
addikt

Hagyjuk a 'csába a vonalat... "divat".. több, mint tíz éve így eszek, amúgy meg, van némi választék. Amúgy, eszek, amit megkívánok, elérhető a közelemben és OLCSÓN HOZZÁJUTOK. Húsok, halak, belsőségek, tengeri herkentyűk, tojás, zöldségek, leveles zöldek, saláták, keresztesvirágúak, hagymafélék, tökök, magvak, kevesebb tejtermék. Egyszer ugorjatok be egy Lidlbe, Aldiba, vagy más hasonló helyre, és lehet észreveszitek, van élet a gabonán-cukron-virslifelvágotton túl is.

De részemről lezárva na. Mindenki azzal eteti magát, amivel szeretné. Rohadtul nem "divat" vagy "menő" dolgokról van szó. Sajnálom, ha ilyeneket vízionálnak egyesek. :(

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#10048) SyMbioTe

Ahányszor előkerül szegény srác, mindig megtalálja valaki, hogy miért eszik így.
Hát had egyen így, ha neki így jó, attól még másnak nem kötelező. Én sem értek vele egyet, de nem b*sztatom miatta, hogy te miért így miért úgy. :D (jó, egyszer a cukros dolgokról vitáztunk egy rövidet)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#10049) krizmo_ válasza Paxker315 (#10047) üzenetére


krizmo_
addikt

Mindegy...

#10048 SyMbioTe
Persze, valahol igazad van, de akkor ő is fogadja el, hogy a gabona nem ellenség, mert szerintem, többek között ez váltotta ki néhányunkból azt, amit... Hiszen ő próbált meggyőzni minket arról, hogy szemetet eszünk...

[ Szerkesztve ]

(#10050) kdavid86 válasza Paxker315 (#10047) üzenetére


kdavid86
tag

Pedig gyerekkorunkban is milyen jol megvoltunk az agyoncukrozott fozelekekkel es a parizerekkel es megis ember lett belolunk!
Viccet felreteve azert neha elszomorito, hogy nemely ember taplalkozasi szokasai szinte semmiben nem kulonboznek a haztartasban tartott hizoktol.

El lehetne fogadni, hogy valaki sajat megfontolasabol dont ugy, hogy tudatosan etkezik. Van aki nem ert egyet a jelenlegi husfeldolgozo es halaszati iparagakkal, ezert vegetarianus lesz. Van aki nem iszik tejet, mert nem szeretne hormonokkal tomott tehenek togyebol szarmazo nedut fogyasztani.

Kovetkezo erdekes tema lehetne, hogy allva vagy ulve kell pisilni, vagy hany kocka papirral kell kitorolni nagydolog utan. :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.