Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21281) perempe válasza perempe (#21269) üzenetére


perempe
addikt

Ezek azért jobbak a hazai Ászok-Borsodi-Soproni szentháromságnál.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#21282) kökény válasza looser (#21280) üzenetére


kökény
aktív tag

Ne is mondd, tök olcsón jutnak hozzá a jó kis sörökhöz, Finback mire ideér 3-4ezer forint, OH, TH 7500-tól felfele , amcsi másodlagos piacon 7-8 dollártól indulnak(ipakról beszélek, többit nem vágom) Monkish 15-20 dodó, itthon ezek már 10 eFt felett vannak javarészt. Vagy beszállsz 1 decis kóstolókba, de az nagyon kevés, cserébe lekóstolsz egyszerre 10-14 darabot. Az a jó, mikor eu webshopba jön vmi érdekesebb amcsi, azokat jó áron be lehet húzni, ha kellően gyors az ember :)

(#21283) [CsuCsu] válasza looser (#21280) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Tree House IPA $4 forrastol. Mondjuk USA-ban sokkal olcsobb a komlo, es kisebbek az adok is.

[ Szerkesztve ]

(#21284) looser válasza kökény (#21282) üzenetére


looser
addikt

OH-ról itt áradoztam, na nem kóstolás, csak vágyak szintjén :)

(#21283) [CsuCsu]: a beermenus.com eléggé naprakésznek tűnik, de olyan, mintha jelenleg sehol nem lehetne kapni a söreiket, még a saját városukban sem (Charlton, MA).

Szeretek inni, de ha kijutnék, jó lenne, ha lehetne 1-1dl-eket kóstolni, hogy mellette azért az ember észnél maradjon és fel lehessen fedezni a várost. Nem tudom, ilyesmire adnak-e lehetőséget a (brew)pubok. Így szépen végig lehetne kóstolni akár 100 sört is egy hónap alatt :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21285) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Szerintem az US főzdéket nem kicsit fogja taccsra vágni a válság, de ne legyen igazam. Megint kezdi sok állam a lezárogatásokat. Ezt a sörbiznisz is meg fogja érezni. Még egy ilyet mint ami március-májusig volt nem fognak kibírni. És ez már nem csak az átlag jómunkásembert fogja érinteni... :F Persze egyelőre még nem érint sok területet a válság közvetlenül. Legalábbis EGYELŐRE és KÖZVETLENÜL.

(#21286) Dhampir válasza Aranypatkány (#21285) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy az erdei moonshine előállítása fog még inkább teret hódítani. (?)

(#21287) [CsuCsu] válasza looser (#21284) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Craft soros helyeken szinte mindig van 1 decis adag (4 oz), Other Half-nal biztos ugyanis ott jartam. Angliaban is 1/3 pint megy. Nekem is igy jon ossze a sok sor.

@Aranypatkany
A normalisabb fozdek teljesen jol elvannak elviteles rendelessel. A jenkik sokat pialnak otthon is. Akik megszivjak, azok a csaposok, pincerek. A sor fogy.

(#21288) jegenye77


jegenye77
addikt

Na még ezeket hozzá raktam a pakkhoz.
Szerintem megleszek egy ideig :B

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21289) divot


divot
veterán

Bizonyosan én voltam figyelmetlen, de csak úgy belefutottam, hogy a 066-os Hedon Charlie Firpo 899 forint az Aldiban.

(#21290) Dilikutya válasza divot (#21289) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én nem merek Firpo-t venni, mióta a lejárattól távol álló 2x2-es Charlie/Johnny doboz egy része ihatatlan volt.
Pedig imádom, és 899-ért az jó ár, 4-5 éve került annyiba, azóta jó esetben akciósan.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21291) divot válasza Dilikutya (#21290) üzenetére


divot
veterán

Ez teljesen rendben van, épp iszogatom.

(#21292) divot válasza koxx (#21257) üzenetére


divot
veterán

Milyen fura az ízlés. :) Nekem meg olyan volt, mint egy jó IPA sok vízzel felöntve.

(#21293) jsk válasza divot (#21292) üzenetére


jsk
Topikgazda

(#21294) L4D1K válasza jsk (#21293) üzenetére


L4D1K
őstag

Tegnap este olvastam.

Kíváncsi leszek, mit hoztak össze. Tomi tegnap este magyarázta 9től, miért döntöttek így.

# ANTAL Tuning #

(#21295) Dilikutya válasza jsk (#21293) üzenetére


Dilikutya
félisten

Direkt nem is siettem este a fórumra beírni, azt hittem, már pörög a téma ezerrel. :) Kíváncsi leszek.
Olvasgattam ezt-azt, nem derült ki, hogy melyik kinek az ötlete volt, pl. mit tett a Dreher a Mad-nél főzött stout-hoz, és fordítva. Mert azért komlózni a Dreher is tud, nem hinném, hogy technológiailag nincsenek képben, magasan a legjobb nagyüzem. Érdekesebb lett volna amúgy, ha a stout-ot főzik a Drehernél, a Mad meg bevállal egy lagert, nem is tudom, volt-e már nekik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21296) koxx válasza jsk (#21293) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Uh, a stoutra kíváncsi leszek.

Amúgy megittam életem első dreher sörét ami ízlett és nem a lefolyóban végezte. A szilaj meggy sztem qrva jól sikerült.

(#21297) jsk válasza Dilikutya (#21295) üzenetére


jsk
Topikgazda

Páran már suttogtak róla hetek óta, de én is csak tegnap tudtam meg. Mindenesetre ezzel végleg kitörölhetik a Kraft kiáltványukkal a sejhajukat ;].

Az MS-nek egy lágere volt a Wolf Gang.

(#21298) F-ECT$


F-ECT$
titán

Tegnap este lecsúszott egy Jam52: tényleg nem különleges, viszont nekem ízlett, simán veszek majd máskor is.

Dive ever, work never.

(#21299) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#21295) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Gondolom azert igy szuletett az elosztas, mert a nagyuzem alsoerjesztesre van optimalizalva, a Mad pedig jobban ert a felsoerjesztesu es adjunkt sorokhoz (kaven kondicionalas).

Van egy gyanum, hogy a megallapodas lelke valojaban nem is a sor, hanem hozzaferes a Dreher disztribucios lancahoz, mig a Dreher kap egy premium brand-et.

A lager lehet azert nem is fog csapra kerulni, mert nem akarjak, hogy csapon egymas mellett hasonlitsak az alap Dreher-hez, es a vegen kiderul, hogy alig van kulonbseg, az aron kivul :DDD

De azert remelem, hogy a coffee stout jo lesz, edesapam vegre kapna egy olcso sort ami fekszik neki.

(#21300) Dorian válasza [CsuCsu] (#21299) üzenetére


Dorian
félisten

800 Ft / 3 dl nem mondható olcsónak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.