Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) FazekasLaci válasza typermuzli (#1348) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

De lehet kapni, csak nem biztos, hogy szakszervízbe kellene keresgélned. Olcsóbban kijössz egy utángyártottal, vagy univerzálissal. Én is így szereztem a PDA-mba ilyet, kapaszkodj meg, kb. 1000 Ft-értt egy fél éve...

A Kelenföldi pályaudvarnál van egy GPS/PDA bolt, én ott vettem... De a legegyszerűbb, ha google-ba beírod a mio-d típusát és a toll szavacskát, vagy a PDA toll kifejezést. Egy rakat fog kijönni....

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1352) FazekasLaci válasza azazell0 (#1347) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Igen. A Vaio-hoz van dokkoló is, így nem kellene össze-vissza dugdosnod a vezetékeket, ha hazaérsz, csak ráteszed a dokkolóra és már mehet is. Kiváló asztali gépnek is. Múlt héten volt szerencsém látni egy 18,4"-os VAIO-t (óriási volt), az már tiszta asztali gép :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1353) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Segítsen valaki. A Vaio FW21Z-m jobb felső részében vannak a mozikhoz szükséges gombok (play, stop, pause, forward, stb..). Ez szép és jó, de az általam használt és szeretett SMPlayer-ben nem működik, csak a "hagyományos" lejátszókkal (ld. Windows Media Player). Hogyan lehet ezeket programozni, hogy más programokban is működhessenek? Ezt még a használatiban sem találtam meg...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1354) Bocsek válasza FazekasLaci (#1353) üzenetére


Bocsek
aktív tag

A VAIO Control Center-ben lehet állítgatni a gombokat, de szerintem azt nem tudod ott beállítani hogy más programokkal is használhasd.

Nekem viszont volna egy kérdésem, tud-e valaki megoldást a következőre?:
Vettem egy Microsoft Bluetooth Notebook Mouse 5000-et, frankón működik. Azonban ha kikapcsolás után úgy indítom el a gépet, hogy bekapcsolva hagytam a Bluetooth-t a VAIO-n, akkor nincsen hangom! :F Kikapcsolom a Bluetooth-t, megszólaltatok valamilyen hangot, visszakapcsolom a Bluetooth-t, és úgy megy minden újra frankón. Azonban ez kicsit kezd az agyamra menni. Más is tapasztalt ilyet? Aki tudja, az próbálja ki legyen szíves hogy nála is ezt csinálja-e, vagy csak nálam?
Egyelőre az a megoldás, hogy figyelem bekapcsolás előtt hogy a Bluetooth ki legyen kapcsolva, de sokszor elfelejtem, aztán Vista alatt meg hirtelen nem tudom hogy miért nincs hangom. :O

(#1355) k. válasza Bocsek (#1354) üzenetére


k.
őstag

Rsszindulat on:
Kellett neked microsoftos egeret venni ;]
Jóindulat on:
Valószinűleg driver gond van.Esetleg neten nézz hozzá egy frissebbet.

(#1356) vis.p


vis.p
aktív tag

Hali!

Fw21e tulaj vagyok, xp-vel használom, de vistával is ez volt a problémám. Az lenne a gondom, ha videót nézek vagy egy usb-s tv használok, vagy ha pl. youtube-n nézek videókat, interlece-es a kép, és ezért szaggat is 1600x900-as felbontásban. Viszont 1280x720-ban tökéletes a kép, és 1980x1080-ban (xp-s driverrel lehetséges :) ).
Tudtok valami megoldást, hogy ne kelljen ilyen kis felbontással neteznem, vagy állandóan változtatni a felbontást? Elég zavaró :((
Előre is köszi a segítségeket.

(#1357) FazekasLaci válasza Bocsek (#1354) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

21E vagy 21Z?
Ha utóbbi, akkor megbeszélhetünk egy időpontot, elugrassz hozzánk és kipróbáljuk a gépemen. Nem hiszem, hogy itt sokaknak lenne ilyen MS egere...
Egyébként a kérdés engem is érdekel, mert most akarok egy hasonló egeret venni, bár én Logitech-ben gondolkozom, kb. 10es bluetooth-ban.
Bár ha gondolod, van egy bluetooth-os telóm, azzal kipróbálhatom neked....

Az lenne a szép, ha az MS egere és az oprendszer nem lenne kompatibilis. :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1358) FazekasLaci válasza vis.p (#1356) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A 21E eredetileg 1600x900-as felbontásra van előkészítve. Elképzelhető, hogy a gép ugyan mutatja XP alatt ezt a felbontást, de a videókártya nem bírja ezzel a driverrel. Nézd meg az ATI oldalán a legújabb drivert és azt próbáld felrakni, de a Sony-n keresgélj. Ráadásul az ATI-hoz szoktak lenni 3rd party driverek is... Én régen azzal buheráltam meg az XP-met, hogy vigyen 1600-nál nagyobb felbontást is egy 32 megás! videókártyával :)

A netezésnél nem lehetne ilyen probléma. De még nézd meg esetleg egy eredeti DVD filmmel (nem avi!), hogy annál is akadozik-e a kép. Még az is lehet, hogy az internetedben van a gond...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1359) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Kérdésem:
kb. 1 hónapja van meg a 21Z-m. Akinek ilyen van, az is tapasztalt hasonlót?
- ha a monitort lassan hajtom fel vagy le, akkor nyikorog a kijelző forgatója... Elég siralmasan :) Ezért gyorsan próbálom lecsukni, de a felnyitás nem mindig megy ugyanígy :)

Nem hiszem, hogy ezt meg lehetne olajozni kívülről :)
Annyit még nem használtam, hogy egy ilyen árkategóriában ez normális legyen, de mielőtt elvinném szervízbe (jó lenne, ha nem kellene egy hetet várni ilyen apróságra), azért megkérdezem...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1360) Kicsibika


Kicsibika
csendes tag

Hát Laci nekem nem nyikorog, többet nem tok hozzáfűzni... :N

MS egér?? LOL még vicnek is rossz;)
Én ilyet használok:Genius Kicsi, aranyos, gyors, olcsó és vezetéknélküli: semmi bluetooth, csak Wireless :DD

[ Szerkesztve ]

(#1361) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Annyira jó a Sony, hogy úgy döntöttünk, a meglévő 21Z mellé kollégának egy 21E-t is beszerzünk. Tud valaki helyet, ahol ez most megkapható? Nagy a ködösítés a piacon...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1362) Bocsek


Bocsek
aktív tag

Megint csak az előítéletek szólnak belőletek ;] , nekem ez már a második MS egerem (az első wireless volt, a gumírozott részén az oldalán meglátszott igaz hogy több éves, de nagyon jól szolgált; most valamiért nem akar működni mióta elhoztam otthonról, hogy a notival használjam; Murphy...). Azért vettem Bluetooth-osat, mert nem kell így semmi vevőt dugdosni/cipelni/elhagyni. Néztem Wireless-eset aminek mikro/mini/nano méretű vevője van, de azok mind drágák voltak (vagy nem tetszettek :P ). Logitech egerem is volt (LX-5). Egy webshopban találtam meg ezt a mostani MS egeret, mindössze 7900Ft volt, a többi bolt 10ezer Ft-os árához képest (igaz az enyém OEM, de a doboz ugyis a kukában landolna). Ahogy nézem most ez a Logitech V450 Nano nagyon jó áron van. Nekem az volt a bajom, hogy a legtöbb webáruház, ahol olcsón lehet kapni egeret annál a személyes átvétel Pesten van, ha postával vagy futárral rendelem, akkor meg ugyanannyiba kerül, mintha itt bemegyek akármelyik számtechboltba. Na, egérről ennyit, mindenkinek csak ajánlani tudom az MS egereket (én még nem csalódtam bennük).

Az jó lenne ha kipróbálnád (más is kipróbálhatja), hogy telefonhoz Bluetooth-on csatlakozol, mondjuk átmásolgatsz pár fájlt, hogy legyen adatforgalom. Utána kapcsold ki (nem hibernál, nem szundi, kikapcs!) a VAIO-t úgy hogy a Bluetooth a bekapcsolva maradjon. Majd kapcsold be a gépet, ügyelve hogy még mindig bekapcsolva maradjon a Bluetooth. Majd miután betöltött a windows, indíts mondjuk egy winampot, vagy akármilyen programmal szólaltasd meg. Legalábbis próbáld meg :DDD

Amióta megvan a VAIO-m, nem nézem már hogy hol van-e még belőle... :C

(#1363) #71988992 válasza Bocsek (#1362) üzenetére


#71988992
törölt tag

Nekem egy Logitech V470 Cordless Laser White egerem van. Amióta megvan...kb. 3 hete azóta én a WIRELESS gombot ki se kapcsoltam VAIO-n, és minden indulásnál rögtön van hangom ha zenét indítok el, ha videót, eleve már a bejelentkező hang is megy... .Illetve telefonra is másolgattam már..., szóval sajnos nem tudom nálad mi lehet a probléma.

Nekem is lenne kérdésem : Megbízhatóság és teljesítményfigyelőbe mindig lesem éppen mi hajta meg a winyót, hogy az annyira jár, holott csak egy Winamp megy vagy egy Firefox. Na most ki van kapcsolva az indexelés, rendszervisszaállítás és az automata töredezettségmentesítés + a Sony media akármit azt letöröltem.Elméletileg ezek ha be vannak kapcsolva akkor kerreghet a winyó, mert fogja magát és elkezd cselekedni a Vista automatán.Ezek kikapcsolása ellenére is szinte minden nap (minden bekapcsolás után) megy a winyó ezerrel vagy 15-20 percet,meg olyanokat is csinál hogy CPU-t 99%-ig is használja és akkor ugy meghal a gép, hogy még egy kisidőre a Firefox is kiakad.Megnéztem lpksetup.exe illetve WER Windows Report Queue valamik írnak a winyóra kegyetlenül azaz a Temp mappába log és hdmp fájlokat, és az lpk az minden nap az aznapi dátummal ellátott log-okba ír. Valaki nem tudja mik ezek az alkalmazások, amiket így a rendszer futtat, vagy hogy ezek mi célt szolgálnak, fontosak-e és hogy ki lehet e őket valahogy kapcsolni?
Előre is köszi !

(#1364) Bocsek válasza #71988992 (#1363) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Hmm, furi, akkor tuti nálam van valami... Pedig már frissítettem a Bt meg a hangkártya drivereket is :O

WER=Windows Error Reporting
Azt olvastam, hogy ez a Report Queue azt csinálja, hogy a C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportQueue mappába logolja azokat a frissítéseket, melyeket nem sikerült telepítenie (nekem már 350MB-os ez a mappa). Ezt a mappát nyugodtan ki lehet üríteni. Erre megoldást nem találtam, szerintem kapcsold ki az automata frissítést, és manuálisan frissítsd a Vistát bizonyos időközönként.

lpksetup.exe = Language Pack installer
Nálam ilyen processz nem fut, szerintem az előző WER témához lehet köze. Nem lehet hogy valami language packot akartál feltenni, és nem sikerült? Ebből nekem úgy tűnik hogy az lpksetup.exe nem tud lefutni normálisan, ezért a WER is írja az error logokat, ezért használják annyira a gépet.

Nálam kikapcsoláskor a taskeng processz szokott beakadni. Most néztem utána, ez a feladatütemező processze. Minek fut, mikor én nem ütemeztem be semmit?? A Vezérlőpult/Felügyeleti Eszközök/Feladatütemező alatt érdekes dolgokat találtam. Pl. be van időzítve töredezettség-mentesítés, ami azért vissza tudja fogni a gépet rendesen... Érdemes átnézni mik vannak itt!

(#1365) azazell0 válasza FazekasLaci (#1361) üzenetére


azazell0
csendes tag

Annyira jó a Sony, hogy úgy döntöttünk, a meglévő 21Z mellé kollégának egy 21E-t is beszerzünk. Tud valaki helyet, ahol ez most megkapható?

Én már nagyon sok helyet tudok, ahol nem kapható meg egyik típus sem, néhol azt is mondják, hogy már csak jövőre lesz. Szóval engem is érdekelne, hol lehet 21Z-t kapni.

(Tegnap az Europarkban - Határ út - lévő Saturnben volt egy utolsó, kiállított 21E, 240-ért... a nagy kereslet felviszi az árakat...)

(#1366) k. válasza Bocsek (#1362) üzenetére


k.
őstag

Nekem egy ilyen egerem van másfél éve:

Elég sokba került(20ezer) de kiválló és kényelmes egér.Én imádom.Kiváncsi vagyok mikor komolyodik meg a sony itthoni egérkinálata.Mert amik most sony egér néven futnak hááát nem sok közük van az ilyenekhez.

(#1367) k. válasza Bocsek (#1362) üzenetére


k.
őstag

Nekem egy ilyen egerem van másfél éve:

Elég sokba került(20ezer) de kiválló és kényelmes egér.Én imádom.Kiváncsi vagyok mikor komolyodik meg a sony itthoni egérkinálata.Mert amik most sony egér néven futnak hááát nem sok közük van az ilyenekhez.

(#1368) FazekasLaci válasza #71988992 (#1363) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Én azt vettem észre a böngészőkben, ha kb. 200 MB fölé megy a memóriahasználata, akkor kerreg eszeveszettül a vinyó. Aztán ha bezárom a Firefoxot, majd újraindítom, akkor leáll.

Már olyan oldalt is találtam, ahol pl. a flash animációkat számolta folyamatosan a proci és azért kerregett, mint a bolond...

Nálam nincs kikapcsolva semmilyen indexelés, stb. és teljesen csendes. Szerencsém van?

Bluetooth-os egérről álmodozom, de egyelőre másra kell a pénz :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1369) FazekasLaci válasza k. (#1367) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Tetszik a kinézete, bár nem tűnik túl ergonómikusnak. Kényelmes használni?

Én Bluetooth-ban gondolkozom.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1370) xedos válasza k. (#1366) üzenetére


xedos
addikt

Kollégám vett egy bluetoothos skypeos egeret a mini VAIO-jához...
Már kipusztult... Valószínűleg a néhány esés kinyírta a kényes SONY lelkét. :-(

(#1371) Kicsibika


Kicsibika
csendes tag

BD-R DL x4-> a DL itt is a dubla réteget jelenti? Tehát a FW21Z simán ír/olvas egy dupla rétegű blu-ray disc-et?

(#1372) FazekasLaci válasza Kicsibika (#1371) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

elméletileg igen, de én még nem próbáltam. Túl nagy a mérete ahhoz :) Olcsóbb külső vinyón tartani, mint ilyen írható lemezt venni :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1373) FazekasLaci válasza xedos (#1370) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Mi az, hogy skype-os egér? beépített mikrofon van benne, vagy mi?

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1374) k. válasza FazekasLaci (#1373) üzenetére


k.
őstag

A sonynak ilyen a skypeos egere:

Az egerem számoma baromi kényelmes és imádom használni.Bár az tény hogy az ilyen vékony valamiket mint a fönti nem nagyon próbáltam de sztem a sony egerek ergonómikusságával nincs baj.

(#1375) vis.p válasza FazekasLaci (#1358) üzenetére


vis.p
aktív tag

Szia!

Köszönöm a segítséget. Vista alatt ez a próbléma megodódott, ki kellett kapcsonli az energitakarékos üzemmódot. Csak ugye a vista-s driverek..... Van egy creative x-fi surround 5.1 usb-s hangkártyám és vista alatt úgy szól mint egy régi isa-s hangkártya. De az Avermedia sem tud drivert készíteni vista alá. Ezért lenne jó az xp. Találtam drivereket xp-re, akit érdekel, innen letölthető.

(#1376) Zolee81


Zolee81
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék megkérni olyan kollégát, kollégákat akik FW21E/Z notin XP-t használnak, írják meg tapasztalataikat (megérte e leoperálni a Vistát, rendesen mennek e a driverek, fn billentyűk működnek e). Én is a török weblapról töltöttem le a drivereket, de egyelőre nem merek nekivágni a "gyalulásnak", merhogy' azért műxik ez a Vista de nem a zigazi. Előre is köszi a válaszokat!

(#1377) Bocsek válasza Zolee81 (#1376) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Nekem az E-n semmi bajom a Vistával. Igaz sok processz fut, de már egy-két szolgáltatást kilőttem amit nem használok. Én azért nem szedem le, mert az Acrobatot, meg a Photoshop elements-et is használom.

(#1378) gege71.hu válasza azazell0 (#1365) üzenetére


gege71.hu
addikt

FW21e-t a héten még ajánlottak nekem INNEN.
Küldtek egy emailt a múlt vasárnap esti e-mailes érdeklődésemre válaszul, hogy érkezett még 1db.
Mivel én már hétfőn a margit körúti sony-centerben leelőlegeztem és azóta átvetem egyet, mondtam nekik, h köszi tárgytalan.(A margit körúton is egy idén utolsót sikerült megfognom)
Szóval még a fentebbi linkeltnél lehetne próbálkozni.
Bár sanszos, h már elvitték azt az utsót is.
gege

(#1379) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Egy kérdés a vaio-n vistával kapcsolatban.(fw21e)
Kb minden 3-4. kikapcsolaskor kiirja a rendszer, h Frissítések beálítása 2/3 fázis ne kapcsoljam ki, majd ilyenkor újrainduláskor ugyanez csk 3/3 fázis. és jó lassan felmegy 100%ra majd még újabb kis idő mire bebootol a vista.
Olyan mintha beragadt volna valami csöcs frissítés amit ujra meg ujra beállít. Már kezd teleszaladni vele a cerkám mert mikor ezt csinálja ezer év míg feláll a vista, meg a leállás is tetü lassú ilyenkor.
Egyéb lassulás nincs a gépen használat közben, Hasít mint a dög.
Kipróbáltam ugy is ,ha letiltom a frissítéseket, de sajna akkor is elojon ez a szar kb minden 3-4 ujrainditaskor/leallaskor.
Ötlet?
gege

(#1380) Kicsibika válasza gege71.hu (#1379) üzenetére


Kicsibika
csendes tag

Erre nincs ötlet, ha újraindításos Frissítések vannak, akkor a Vista kétrészletben csinálja meg, ahogy leírtad.
Most jöhet az a kérdés, hogy mért? Mert Vista és punktum. Egyébként szerintem ezek "komoly" rendszerfrissítések(valyon mért :)) ), ha belegondolsz akkor- ha Xp SP2-re telepítettél SP3-at- ugyan ezt a procedúrát csinálta végig, csak nem írta ki, hol tart a teljes folyamat.

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket! :DD

(#1381) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Vaio VGN-FW21E-n Vista home premiummal talaltam egy külföldi vistás fórumon egy-két trükköt amivel a bootolás ideje érezhetően javítható.(kb 30-40 szazalekkal)

Start menü/Futtatás.../msconfig beír majd Enter..rendszergazdaként bla bla...
Rendszerindítás fül/
speciális beállítások/
Processzorok száma checkbox kipipál és a szám 2 legyen
(ez érvényes minden két vagy többmagos notinál és asztalinál is természetesen, 4 magos asztalinál értelemszerűen 4et választunk, 2 magosnál ezt fel sem ajánlja ofkorz).

Szolgáltatások közt is érdemes szétnézni. A futók közül vegyétek ki a pipát azok mellől amik egyértelműen baromságok. PL google minden formában, plusz én mivel van fenn egyéb vírus és féregkergető a windows defendert is kiiktattam. Adobe active file monitor is pl egy felesleges szar.

Az automatikus indítás részlegnél is érdemes kigyomlálni a felesleges ganét (minden acrobat cucc, updater meg ilyesmik, googli szarságok amiketa vaiohoz felszemeteltek gyárilag és uninstallok után is hagy a nyavalyás maga után nyomokat.

Ezután "alkalmaz" majd újraindítás és örül a hamarabb lábra kapó sallangmentesebb tisztább szárazabb érzésű visztának, mert loreál mert megérdemli :D

Nálam most olyan 35-45 mp alatt áll a rendszer(nod32 viruskergeto es ati ccc indulasokat is beleszamolva). Előtte bőven 1 perc körül volt.

gege

[ Szerkesztve ]

(#1382) #42708992


#42708992
törölt tag

Hali
Nekem az a nagy problémám h nem kaptam a notebookomhoz(FW21e)semmi driver CDt és sajnos a sony oldalan a driverek tobbsege nem hasznalhato 64 bites oprendszer alatt!Ha valaki tudna segiteni azt megkoszonném!!!

(#1383) tavi


tavi
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! Van egy Sonyi Vaio Fs415 tipusu laptopom. Vettem egy Belkin N1 Vision nevezetű routert mert meg szeretném osztani a netet. A probléma ott van, hogy ha egy szobába vagyok a routerrel akkor van internet meg minden jó, viszont ha átmegyek egy másik szobába akkor hirtelen nincs internet. Azt mutatja hogy van wireless kapcsolat meg hogy milyen jó meg erős a jel, de nem tudok egyetlen böngészővel se megnyitni semmilyen oldalt. Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm az ötleteket, tanácsokat!

(#1384) k. válasza tavi (#1383) üzenetére


k.
őstag

ÓÓÓÓÓÓ hogy én mennyit szivtam a belkinnel.Nekem nem ennyire drága volt csak egy 20 ezres de pff egy kalap ratyi.
Namost van ott a kis ikon.Ha van net megjelenik egy kis földgömb.Olyankor ottvan?Ha nincs akkor dobdt ki és vegyél egy D-Linket.
Nekem a 20 rugós belkin után jobb egy 8 ezres D-link.

(#1385) Bibby válasza k. (#1384) üzenetére


Bibby
addikt

:U

Nálam meg két belkin van és tökéletesen működik. De ha nem tudsz segíteni akkor a "dobd ki és vegyél xy-t" tanács nem hiszem hogy hasznos.

Ελευθερια η θανατος

(#1386) k. válasza Bibby (#1385) üzenetére


k.
őstag

Totálisan igazad van.
Csak kicsit morcos vagyok a márkára.30 ezer forint fölött áldoztunk már rájuk erre kaptunk olyan termékeket amit egy D-link 8ezerből kiváltott.Érzed a különbséget?
Lehet kicsit szemétség volt amit irtam de akkor is szerintem nem korrekt hogy ekkora összegért ilyen minőség.És barátom is hasonlóan járt.
Ugyhogy szorri.

(#1387) Bocsek válasza k. (#1386) üzenetére


Bocsek
aktív tag

20 ezerért vettem egy ASUS WL-500G Premiumot, Linuxos, torrent fut rajta, külső vinyóra menteget. FTP, plusz webszerver. Kell ennél több? ;] Egyébként mint router is meg vagyok vele elégedve :D

(#1388) vis.p válasza Zolee81 (#1376) üzenetére


vis.p
aktív tag

A török oldalról letöltött driverek elég jók, de nem tökéletes. A chipset része hiányos, és a vga driver sem tökéletes, csak játékra alkalmas filmnézésre nem. Persze az is lehet, hogy csak egy normális catalyst center kellene hozzá. A 8.12 nem igazán működik.
Vista vs Xp eszközkezelő

(#1389) tavi válasza k. (#1384) üzenetére


tavi
csendes tag

Okké köszi k. a tanácsot :) ! Ha más nem lesz akkor visszaviszem és kicserélem egy másikra, de szeretném inkább ezzel megoldani. Valaki másnak esetleg ötlete, tanácsa?

(#1390) gege71.hu válasza vis.p (#1388) üzenetére


gege71.hu
addikt

Le a kalappal az összehasonlítási fáradozásodért! :R

a chipset hiányosság valami kézzelfogható értelemben is észrevehető, vagy csak amit az eszközvezérlőben különbségnek látsz?
A radeon dologra meg tutil esz majd(vagy már van) valami megoldás.
Filmnézésnél mi a gond?

ui egyébként a sima xp-s legutsó catalyst csomag nem megy fel rá?
Esetleg omega driver?
Egyszer egy laptopra azzal sikerult eletre keltenem a vindóz xp alatt egy hd2600as mobilitys cuccot miután kérésre le kellett gyalulnom a visztát.. A gyári catalyst baxott feltelepulni. Állandóan elszállt hibaüzivel miszerint kvára semmiféle ati vga nincs a notiban...(nincsa faxt! :D ) Az omega meg fogta magát és sipp supp controlpaneljével driverrel mindennel felmászott. Le is teszteltem 3d játékkal és mkv filmekkel is. Simán vitte.

[ Szerkesztve ]

(#1391) FazekasLaci válasza vis.p (#1375) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Én az akksival jártam így :) Beállítottam a gépen, hogy akksikímélő módban működjön, aztán csodálkoztam, hogy miért csak 50%-ra tölti fel az akksit a gép, ha hálózatra van dugva :)
Először megijedtem, mert hallottam, a Sony akksik visszahívásáról korábban, de aztán láttam, hogy azokat az akksikat a Sony csak más notikhoz gyártja :)
és ráadásul megtaláltam a spec. beállítást a notimon, amit egyszer valami varázslóban állítottam át :))

A Vistát nem csodálom... Drivert írni elég nehézkes lehet rá... Lassan egy hónapja használom, de még mindig butuskának érzem magam, ha valamit keresni kell az oprendszeren, annak ellenére, hogy 1988-ban egy Commodore-ral kezdtem és 92-ben már PC-m volt... Elképzelek egy teljesen új felhasználót...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1392) FazekasLaci válasza gege71.hu (#1379) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Igen, ez a 21Z-n is így csinálta... Az egyik Vista frissítés nem megy fel rendesen, az a gond, azt telepíti állandóan újra....

Megoldás: Vezérlőpult - Windows Update - View Update history.
Itt megnézheted, hogy melyik nem ment fel, az MS-ről telepítheted esetleg kézzel, vagy eltávolíthatod és újra próbálhatod rakni.

21Z-n nekem az alábbival volt problémám:
http://support.microsoft.com/?kbid=957388 [link]

Ma már jól megy...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1393) FazekasLaci válasza gege71.hu (#1381) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Igen, valóban gyorsul, bár egy operációs rendszertől ilyen vason jóval többet várnék, mint az XP-től...
Az tény, hogy tisztán gyors, csak a szoftverek teleszemetelik a boot szektort. Ezt tényleg érdemes írtani, de óvatosan, ha valaki nem járatos a buherában, mert az oprendszert is ki lehet lőni ugyanitt a boot-ból :)

Nem véletlen, hogy ez nincs külön ikonként kirakva :D

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1394) FazekasLaci válasza k. (#1384) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A Cisco gyárt profi routereket, és vállalati hálózatokat. Nekem pont ezért egy Linksys van otthon (Cisco cég). Nincs is vele gondom vagy 5 éve. Nem fagy és nem is kell kikapcsolni. Kb. 5 éve folyamatosan áram alatt van, csak átrakosgatásnál húztuk ki, nem azért, mert nem ment...
(áramszünetek leszámítva....)
Az is kb. 20 körül volt annó, most kb. 15e...
http://www.linksys.hu/ [link]

Érdemes ellenőrizni azt is, hogy a géped ugyanolyan szabvánnyal sugározza-e a jeleket, amivel a router kompatibilis. Ez is okozhat "térerő" problémát, meg a vastag fal árnyékolása is...
Javasolt, hogy ha nem notiról van szó, a wireless routerrel azonos gyártójú wireless kártyát használj. Tudok mutatni egy notiba rakható PCMCIA Linksys kártyát, ami iszonyú megterheléseken ment már át (félig szét is van esve...) és még mindig működik gond nélkül!

A D-Linkkel és az SMC-vel kb. annyit szívtam vezetéknélküli hálózatok összerakásánál, hogy inkább nem vágnék bele. Géptől függ, hogy megy-e, vagy nem. Egyik ismerősömnél most pl. a D-Link USB-s wireless néha újraindítja a gépet a felállás után, a net meg állandóan elszáll. Ha kihúzza, a gép stabil.
Aztán volt egy eset, amikor F-Secure telepítése után lett a D-Link wireless felrakva a szűz gépre. Természetesen nem működött. Amikor F-Secure lezúz, D-Link feltelepít, Internetre csatlakozik, majd utána F-Secure telepít, minden gond nélkül ment. Lehet, hogy elfogult vagyok, de ahol eddig Wireless-t beraktam és Linksyst használnak, ott soha nem volt gond... A vegyes rendszerekkel nagyon lehet szívni...

Egyébként a Sony notimat hazahoztam, beírtam a Wireless azonosítót és azóta, ha kinyitom a gépet, automatikusan csatlakozik. És nem dobja le a gépet egyszer sem a wireless.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1395) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Közérdekű :)

Most olvastam a Linksys oldalán, hogy van olyan ketyeréjük, ami az otthoni elektromos hálózatot! alakítja át rendes számítógépes hálózattá :)

Ideális, ha valaki máshová akarja tenni a nyomtatóját, mint ahol a számítógépe van és tud hálózati nyomtatást a gép :) Persze a lehetőségek végtelenek :D
http://www.linksys.hu/index.php?cPath=28 [link]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1396) vis.p válasza gege71.hu (#1390) üzenetére


vis.p
aktív tag

Szia!

Nem nagy munka volt. :)
Viszont találtam normális xp-s chipset drivert. Innen letölthető.
Ezzel kiegészítve, megegyezik a vistás eszközkezelővel.
Már csak a vga-ra kellene találni valami megoldást. De ha valakit egyáltalán nem zavar a kis felbontás 1280x720, akkor a vga driver is tökéletesen működik.
Az interlace hiha 1600x900-as felbontásnál jelentkezik, ebből adódik a csúnya szaggatás, esetleges hang csúszása a képhez képest.
Semmilyen catalyst csomagot nem lehet telepíteni sajnos.
Omega drivert még nem próbáltam, de itt az ideje. :)

(#1397) k. válasza FazekasLaci (#1394) üzenetére


k.
őstag

Nekem néha ledobja de ez sajnos a távolságtól meg a falainktól van.Mivel 8 ezer forintos volt ezért nem várom el hogy a kerület tulsó végéből is netezzek.Ha várok 2 percet a vai orácsatlakozik igaz kicsit rossz 1 kockát látni a jelerősségnél.
A dolog érdekessége hogy barátomnak pont ugyan ez a modell van(ő panelban lakik) és neki semmi baja a jelerősséggel.
Rendben elhiszem hogy a linksysed jó és örülök is neki :) de nekem akkor annyira elegem lett a belkinből hogy a másik barátom által ajánlott D-linket vettem meg(érted haveri körben csak 3 ugyanilyen router van:D)és végsősoron nem bántam meg.
Nálunk ugy zajlik az installálás hogy felrakom a progit a winxp-s gépünkre a progit beállitok mindent és onnantól engem az nem érdekel.....
Jah és ha már router:
Van a telefonkábel elosztó.Na az szar.Mert csak a vezetékest osztja meg nem csinál ADSL és telefon részt.És sajnos ettől ha a dect-el beszélek akkor elmegy a net egy kisidőre.Valamiféle normális elosztót tudtok ajánlani jóhelyről:?

(#1398) k. válasza FazekasLaci (#1391) üzenetére


k.
őstag

Az érdekes mert én a 16 éves fejemmel a vistát tanultam meg értelmesen használni.Kútfőből.Ugyanis mikor meglett a vaio eldöntöttem hogy nem bohóckodok vele és normáliasan fogom használni.Hát nem ment nehezen.2 hónap után már hibátlanul vágtam a vistát.
Ez volt kb másfél éve :D

[ Szerkesztve ]

(#1399) Kicsibika


Kicsibika
csendes tag

Két kérdésre keresek választ:

1: Van egy felhasználói fiók és egy rendszergazda, ha valaki használja a felhasználói fiókot nem tud kapcsolódni az internetre (a wifi kártyának a saját szoftverét használja, nem a windos-ét), ezt hogy lehet megoldani, hogy használni tudja; a wifi szoftverét mindenki hasznélhatja. Rendszer XP, másik laptop, az enyimhez nem engedek oda mást :D .

2: Pc-men, megint XP OS, töltő képernyő után elsötétűl, és enyhén villódzik a képernyő, 1-2 újraindítás után, mintha mi sem történt volna feláll a rendszer, majd másnap folytatja, vagy éppen működik és harmadnap csinálja u.e.-t, de végül mindig feláll. Ez mi lehet?, még nem találkoztam ilyennel, winchire gyanakszom, 1x már újra raktam, de u.e csinálja, elötte persze sosem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#1400) #05951488


#05951488
törölt tag

Sziasztok!

Beszereztem egy FW21E-t nemrégiben, (harmadjára sikerült pixelhiba nélkül), és remekül működik, kivéve:
1. Ha le akarom halkítani, akkor is csipog a fenti kezelőgombokat használva. Megoldás: C:\Program Files\Sony\VAIO Event Service\pi.wav törlése. (Persze ki is lehet cserélni, amivel megtréfálhatjuk VAIO-s barátainkat.)
2. Úgy tűnik, (PES 2009) nem tudok három billentyűt lenyomni egyszerre. Erre tudtok valami megoldást?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.