Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) mzeperx


mzeperx
tag

Feldobnám a témát, mindenki hozzászólására számítva:

Mit telepítessz a Vaio-dra, mivel volt gondod és mi vált be? (minthogy ez vasfüggő is szokott lenni)

Én kezdő vagyok ennél a tipusnál,de:

Codec: K-lite 64 bit nem jött be, sőt, de a VIsta Codec pack +64 bit kieg igen! .mkv HD jól megy
Böngésző: ie+firefox+google, firefox pluginek: update scanner, colorful tabs, google preview
Képnéző: Irfanview
Iroda: Oppenoffice
Hang: winamp
Kommunikáció: skype, messenger

készülök még:

Daemon tools, DVD-Decrypter, winrar,audiograbber, totalcommander,photostory3 for windows (film képekből)

és ti? :B

[ Szerkesztve ]

Sony Vaio FW31ZJ bevált... de nyugger már, most Asus G731GU

(#1652) k. válasza mzeperx (#1651) üzenetére


k.
őstag

Hát akkor leirom én(a vaiom nem épp ithoni és nem épp a legmodernebb de a játékokon kivül minden fut simán)
Szóval:
Codec: K-lite.Nekem bevált.
Média player:Media player classic(keveset eszik és persze gyors)
Böngésző:Leggtöbbször ie(jelnleg abbol is a 8.0 RC) és firefox
Iroda:Ms Office 2007
Zeneszerkesztő,Videóvágó:Sony Sound Forge 9, Sony Vegas Pro
Dvd Lejátszás : Corel WinDVD 9
Képszerkesztés: Photoshop cs4
Programozás: Delphi 6(suli miatt, van 7es is)
Honlapszerkesztés: Dreamwaver cs4
Virusírtó: Kaspersky Internet Security 2009
Kémprogram irtó: Spyware Terminator
Registry és fájl pucolás: Desktop Maestro és ccleaner néha Tune Up utilities
Azthiszem ennyi ami fontosabb lehet. :)
Persze van még jópár dolog.
És énis kiváncsi vagyok ki mit használ.Jó részletes listát!

[ Szerkesztve ]

(#1653) FazekasLaci válasza k. (#1652) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Média player, DVD lejátszás: SMPlayer
Böngésző: Firefox. IE-ben nem hiszek, de van Opera is.
Iroda: MS Works alapból fent van ugyebár a Sony-n :) + OpenOffice 3. MS2007 nem tetszik.
Zeneszerkesztő, videóvágó: Csak a Sony, másra nem is nagyon van szükség
Grafika, képszerkesztés: CorelDRAW X3. X4 is van, de az X3-at jobban szeretem...
CAD: C-Design Fashion (ez egy ruhatervező, amit forgalmazunk, nagyon jó...)
Internet-védelem: McAfee Total Protection 2009 - gyors és stabil, merem ajánlani...

A Vaio-n szinte minden progi alapból rajta van, ami az embernek a napi munkához kell. Vagyis a fentieken kívül nagyon nem is kellett semmit telepítgetnem, mert már ready volt :)
Egyik ismerősöm meg is lepődött, hogy milyen komoly értékeket pakolnak bele (Adobe Photoshop Elements, Premiere, Acrobat 8 full standard, stb...)

Olyan progit nem találtam még, ami akadozott volna a Vaio-n :)

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1654) Kicsibika


Kicsibika
csendes tag

Én is, ha már itt tartunk :) :

Kezdem a nagyokkal :
-böngésző: Opera (nekem ez alap), Firefox mai napig nem tetszik<-egyéni vélemény!! (suliban ez volt-amíg nem lett a laptopom:))
-office: Small Business 2007
-vírusírtó: Mcafee, aztán Norton 2009 (bárki bármit mond nekem semmi bajom nem volt vele )
ccleaner, everest(a rendszer megfigyelésre), Driver Genius nagyon jó:)

Most jönnek a kissebbek:
-Kodeck-et még nem mertem felrakni eddig a lentiekkel minden megy:
-BsPlayer pro
-Nero 8 (mindent tud, minden egybevan)
-DVD player: ami benne van
-live 9, skype

És a 30napos próbaverziók :DD

[ Szerkesztve ]

(#1655) FazekasLaci válasza Kicsibika (#1654) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Abban segítsen valaki, hogyan tudom beállítani a 21Z-n, hogy a monitor felbontása ne 1920x1020 legyen néhány program futtatása alatt? Mert a driver alapból az 1020-as és 1280-as felbontást ajánlja fel, aztán viszlát... Pedig ott van az 1440 és az 1600-as felbontás is. Azt miért nem láthatom itt? (Különösen, hogy a kisebb 21E-n csak 1600-ban lehet látni a képernyőt, ami nekem azt is jelenti, hogy ez max. szoftveres probléma...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1656) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!

Ausztriában vásárolt vaio-t itthon is lehet szervizeltetni garanciásan?

Továbbá, hogy ti 15-vagy inább 17-est vennétek?

[link]

Épp ezzel szemezgetek, de nagyon gondolkodom egy Dell studion, ami 17-es, de amúgy hasonló paraméterekkel, Ti melyiket választanátok?

köszi

(#1657) Csabcsa7


Csabcsa7
csendes tag

Sziasztok!

Beruháztam én is egy VGN-FW31ZJ-re, hát én nem vagyok hanyatt esve tőle, szerintem a 6 éves VGN-A117S őskövületem 3D-ben simán jobban teljesít az XP-vel.
A kijelzője simán jobb és élethűbbek a színek a régin ( a mai napig nem láttam szebb kijelzőt nála), de a legfőbb bajom evvel az új géppel, hogy még egy kb. 2 éves szimulátor program (Phoenix simulat) is jobban és szebben fut a régi gépemmel, azaz vele rezzenéstelen 60fps szalad a progi viszont az új csúcs masina szaggatva, beesősen 25-30 fps produkál.
Már két napja állítgatom a videókártya szoftverét és az energiagazdálkodását a gépnek, de jelentősebb eredmény nélkül.
Ez még is vicc, hogy egy ilyen egyszerű nem túl hardverigényes program sem fut rajra rendesen, így én ezáltal és a kijelzőt értékelve nem vagyok elájulva tőle.
Szerintetek mi lehet a baj?
Ja és próbáltam a kártya driverét frissíteni, találtam is újabb 9.2-es verziót ( a 8.7-es helyett), de az meg nem mászik fel a gépre, gondolom azért mer csak Angol verzióban létezik.
???????

(#1658) FazekasLaci válasza holinorby (#1656) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szerintem semmi gond nem lesz vele: EU.
A Sony support oldalán ugyanazt a számot kell hívni az osztrák és a magyar Vaio-khoz is szervíztémában.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1659) FazekasLaci válasza Csabcsa7 (#1657) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A felbontás miatt lehet. Nézd meg, hogy milyen felbontásban akarsz játszani, mert 1920-as felbontásnál azért tényleg gázos tud lenni egy régebbi progi :) Jócskán képes belassulni, míg a régebbi gépen alacsony felbontásnál gyönyörűen megy.

Már írtam az ATI-nak, de még nem jött válasz, mert nekem is az a problémám, hogy 1920-as felbontás alá nem tudom a 21Z-met vinni (novemberi vásárlás). Ugyanis csak a 800x és az 1024-es felbontást ajánlja fel a monitorra, az 1440-est és az 1600-ast pl. nem...

De ha valaki erre tud megoldást, gyorsan ossze meg velem, mert sok örömet szerezne :)
Mellesleg itt megjegyezném, hogy angol nyelven telepítettem, de az új driver nekem sem ment fel. Ellenben Vista alá még nincs ehhez a videókártyához Omega driver...

Nekem, mivel korábban nem Sony-m volt, óriási örömet okozott, nagyon megszerettem. A mostani notik között tényleg az árkategóriájában a legjobb... Régen az Asus volt nálam egyértelműen a nyerő.... ;)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1660) Csabcsa7


Csabcsa7
csendes tag

Nem a felbontás miatt van!
A régi gépem felbontása 1900×1200 az új gép meg valamivel kisebb is.
A tapasztaltabbak azt mondják a fő gond a hiden particióról való telepítéssel van.
Szóval újra kellene telepíteni egy külső Vistával a gépet, evvel csak egy gond van még a Sony M.O. sem tud, vagy nem akar drivereket adni hozzá!! Jó kis támogatottság!
Egyenlőre jó gyorsan tudok vele internetezni 400 ezerért, ez is valami :DD
Már bánom, hogy nem vártam a DELL STUDIO XPS16-ost meg. :W

(#1661) xedos válasza Csabcsa7 (#1660) üzenetére


xedos
addikt

Miért? Intetretről nem tudod letölteni hozzá a legfrissebb drivereket???

(#1662) flatout66


flatout66
csendes tag

Sziasztok! A sonyszalon.hu-n úgy láttam hogy van még fw21z.

(#1663) Csabcsa7 válasza xedos (#1661) üzenetére


Csabcsa7
csendes tag

Szerinted?
Ha letudnám tölteni akkor valamivel könnyebb lenne a dolgom.
Egyenlőre nincs sehol elérhető publikált driver és a Sony sem tud adni, vagy akar adni.
A gép 3D-je meg egyenlőre semmit nem ér.
Nem értem a többiek akik vettek, még nem próbálták, vagy csak engem érint a dolog.
A Crisys-t vagy 10 perc alatt be is tölti induló képernyőre, aztán még töltöget vagy 5 percet és a leggyengébb beállításokkal sem élvezhető, fut vagy 10 fps-el.
Ennyit talán egy DX386-os tudna. :C

(#1664) k. válasza Csabcsa7 (#1663) üzenetére


k.
őstag

LEgyalultad az előre telepitett vistát?
Egyébként nézzkörbe az amerikai honlapokon is.Vagy esetleg olyan sony modellt keress amiben ugyan ez a vga.

(#1665) Csabcsa7 válasza k. (#1664) üzenetére


Csabcsa7
csendes tag

Hogyan és minek gyaluljak, ha nincs driver hozzá?

(#1666) Csabcsa7


Csabcsa7
csendes tag

Leszedtem a videó driver-ét és feltettem a FW21-esét, de semmi nem változott, csak a 8,7-ből 8,5-ös driver-em lett.
Ja és csak Sony által dedikált drivereket fogad el a gép, többit nem eszi meg! :C

[ Szerkesztve ]

(#1667) k. válasza Csabcsa7 (#1665) üzenetére


k.
őstag

Hát nem értem mert az én vaiom ugyan amcsi.De a gyári os hibátlanul ment ujratelepitéskor leszedtem a sony honlapjáról a drivereket oszt csókolom.
Szóval neked elég érdekes az eseted.Hogy miért ne menne gyárilag a gép amikor mindenkinek jó....
Egyébkéntmeg itt van az összes sony driver:
ftp://ftp.vaio-link.com/PUB/Vaio/

[ Szerkesztve ]

(#1668) Csabcsa7


Csabcsa7
csendes tag

Ebben a mindenkinek jóban én nem lennék biztos!
Ezidáig senki nem jelzett vissza itt a készülékről csak azt, hogy jaj de jó megvettem.
Mint írtam nekem sem volt semmi gondom vele míg 3D-s alkalmazásokkal nem kezdtem tesztelni.
Kérem tegyék meg a FW31ZJ tulajok, hogy próbaképpen futtassanak egy játékprogit és írják meg a tapasztalataikat.
Könnyen el tudom képzelni, hogy a gondom nem is egyedi és a 64bites rendszerrel valami nem kompatibilis és az fogja le a grafikai teljesítményt!
Amennyiben így van akkor a Sony vakarózhat, ha meg mégse akkor megy a szervízbe a gépem.

(#1669) Csabcsa7


Csabcsa7
csendes tag

Akit érdekel ezt találtam
http://esupport.sony.com/US/perl/swu-list.pl?mdl=VGNFW378J
némi megközelítéssel a FW31ZJ-hez driver gyanánt.
Egyébként az ATI Tray Tools semmi hibát nem talált.
Most megy fel a Windows7 beta, oszt meglátom.

[ Szerkesztve ]

(#1670) csello01 válasza Csabcsa7 (#1669) üzenetére


csello01
csendes tag

Én is kiváncsi lennék a Win7-re, majd írd meg róla a véleményedet. Csináltál legalább recovery lemezeket, hogy visszaállíthasd az eredeti op.rendszert??? (Már többen bajba kerültek a hiánya miatt.)

(#1671) FazekasLaci válasza Csabcsa7 (#1669) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Én kis türelmet javaslok neked. A termék még annyira új, hogy valószínűleg a webesek még nem tudták követni a driverekkel a gépet. Nekem 21Z-m van, és ahhoz minden illesztőprogi elérhető a sony.hu Support oldalon.... 1-2 hónap és biztosan fent lesz. Szerintem nem gondolták, hogy van valaki, aki 2-3 hét után máris a nem gyárti telepítőről, hanem külsőről telepítené újra a Vistát.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1672) Tomi777 válasza flatout66 (#1662) üzenetére


Tomi777
csendes tag

Na engem most ez meg a fene :W :W :W :W :W 50000 Ft.............ÁÁÁÁ

(#1673) mzeperx válasza Tomi777 (#1672) üzenetére


mzeperx
tag

tudnék nagykerből egy ismerős cég által 15eFt-vel olcsóbban, legálisan, számlával, garral 31zj-t vagy 31j-t csak ez az utalós törvény megnehezíti a lebonyolítást. :W én még akkor vettem amikor nem volt és bementem vele a nagykerbe és ott csengettük be helybe a zsét.

Sony Vaio FW31ZJ bevált... de nyugger már, most Asus G731GU

(#1674) FazekasLaci válasza mzeperx (#1673) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Igen, erre céges vásárlásnál figyelni kell...

Bemásolom ide a fontosabbakat, ha valaki cégesen indul Vaio-t venni:

2009. február 1-jétől az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény (a továbbiakban: Art.) 172. §-ának (20) bekezdése szerint ha jogszabály alapján bankszámlanyitásra kötelezett adózók között megkötött ügyletek vonatkozásában az ügyleti ellenérték megfizetése 250 ezer forint összeget meghaladóan bankjegy (érme) átadásával történik, a kifizetés teljesítőjére az adóhatóság ügyletenként, a 250 ezer forint összeghatárt túllépő kifizetés értékének 20%-ával megegyező összegű mulasztási bírságot szab ki. Az egy ügylethez tartozó kifizetéseket e szabály alkalmazásakor össze kell számítani. Amennyiben az ügylet folyamatos teljesítésű, minimum egy havi teljesítési időtartamra kell a kifizetéseket összeszámítani.

----------------------------
Elméletileg, ha az eladó bankszámlájárara fizeted be, az is megfelelő, de a legbiztosabb az előre utalás. Mi inkább ezt választjuk mindenkinél...
---------------------------

Ide bemásolok még egy fontos dolgot:

Az Art. nem a készpénzzel történő fizetést nevesíti, hanem törvényi tényállási elemként a bankjegy és/vagy érme átadását határozza meg. Ebből következik, hogy a pénzforgalom lebonyolításáról 21/2006. (XI. 24.) MNB rendelet 16. § (1) bekezdés c) pontja, illetve (2) bekezdése - amelyek a készpénzfizetés módjait sorolják fel -, nem alkalmazható az Art. 172. § (20) bekezdésének alkalmazása során.

Akit vállalkozási szinten érint, az utánanézhet ennek a fenti jogszabályokban.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1675) mzeperx válasza Csabcsa7 (#1668) üzenetére


mzeperx
tag

fw31zj

ATI Mobility!!! Radeon™ HD 3650 512 Mb-hez még az ATI honlapján sincs letölthető driver (pedig a vista szól, hogy gond van a driverrel és VAN elérhető frissítés :((( ), még a hardver is annyira új, hogy a teszt progik részben ismeretlennek azonosítják a procit és teljesen a videokártyát.

3dmark prof. 2006 teszteredmény 3832 pont. ez egzaktabb mint a játék hogy megy....

Mindenesetre a saját sony auto frissítése nálam nem megy, a vista frissítések elakadnak befagynak, a rendszer elég sok "problémát" talál, legutóbb arra kért kézzel töröljek néhány upgrade fájlt. :Y Reméljük idővel lesz mindre gyógyszer.

Én most a 64 bites progik becserkészésével töltöm az időt, ha már 64bit akkor ne kelljen emulálnia a 32-öt szerencsétlennek. Ha valakinek van tippje ez ügyben bátran ossza meg!

Sony Vaio FW31ZJ bevált... de nyugger már, most Asus G731GU

(#1676) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Hali
Sony VAIO VGN-Fw21E az végül is jó noti nem??
Mediaba 230 eddig ott láttam a legolcsóbban:DDDelég furcsa deigaz
Ha tudtok jobbat,akkor lécci ajánljatok :U
Am ezzel a 3470es vidkarival megy játék,1280on??pl crysis,cod,spore meg ilyenek

üdv

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#1677) k. válasza Barett 50cal (#1676) üzenetére


k.
őstag

Hát akkor szellemet láttál.Ugyanis az már nem kapható csak az "utódja".

(#1678) Barett 50cal válasza k. (#1677) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Persze 15évesen rosszul látok :W :W ...
Bocsi,csak egyáltalán nem.ezt láttam,és lehet kapni:SONY VAIO VGN-FW21E

Üdv,
Akkor mi az utódja???Ilyen felépitésben és ár arányban van hasonló Vaio???? :U köszönöm

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#1679) k. válasza Barett 50cal (#1678) üzenetére


k.
őstag

Nyugivan.... Nem kell mindent komolyan venni(egyébként én meg 16 éves vagyok szóval:D)
Tessék itt az utódja:
Picivel okosabb de drágább(az előző a bevezető modell volt)
http://www.argep.hu/main.asp?suche=VGN-FW31J&x=21&y=10

(#1680) mzeperx válasza Barett 50cal (#1678) üzenetére


mzeperx
tag

sajnos az hogy a neten lehet kapni ill. kosárba lehet tenni, nem mindig jelenti azt hogy tényleg van. Akkor hidd el ha már a kezedbe adják.

Sony Vaio FW31ZJ bevált... de nyugger már, most Asus G731GU

(#1681) gege71.hu válasza Barett 50cal (#1678) üzenetére


gege71.hu
addikt

Azt is elolvastad az altalad linkelt árgépes linknél hogy: "nincs készleten" ?
Már december közepe óta kifogyott és nem is lesz már belőle sehol Magyarországon.
Amiket találsz azok max elavult linkek/hivatkozások.
A 3470es ati-val nem fogsz te crysist igazan elvezhetoen jatszani. 1600x900as nativ felbontasban kene ugye mert az lcd-je ennyi, tehat ha felbontasban butitasz maris csunyul (nem kicsit) a kép.
cod 2 cod 4 erősen csökkentett beallitasokkal elszaladgál.

[ Szerkesztve ]

(#1682) Barett 50cal válasza gege71.hu (#1681) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Igen olvastam.Csak azért linkeltem be,mert akartam mutatni,hogy ezt láttam a MEdia MArkt Székesfehérvári(itt lakok) boltjában...am ha kicsit visszaolvasol akkor rájössz,hogy azért linkeltem be mert mutatni akartam nem pedig,azért mert ott szándékoztam volna megvenni.. :U

Üdv és köszönöm a válaszokat

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#1683) mzeperx


mzeperx
tag

fw 21 31 j zj stb 16,4' hoz van valakinek tapasztalata laptop táska vásárlásban? Nekem még nincs, de tervezek venni. No persze olyat amiben vastag rugalmas betét van (az IBM-hez egy DELL táskám van ami ilyen és nagyon jó, csak drága volt és nem igazán esztétikus.) Valami lehetőleg nem fekete kéne, jó ár érték aránnyal......... :R

Sony Vaio FW31ZJ bevált... de nyugger már, most Asus G731GU

(#1684) gege71.hu válasza Barett 50cal (#1682) üzenetére


gege71.hu
addikt

Nem leoltásnak szántam, ne haragudj ha így jött ki!
üdv
gege

(#1685) Csabcsa7 válasza mzeperx (#1675) üzenetére


Csabcsa7
csendes tag

Szia!

Írd meg légyszíves, hogy a 3Dmark06-tal hogyan sikerült elérni a 3800 körüli értékeket, nekem nem sikerül 2440 fölé menni, bármit is állítgatok a videókártyán illetve a Windowsban.
Feltettem a Windows7-est is de avval sem változott a helyzet, sőt még rosszabb is lett, mert nem tudtam hozzá megfelelő drivereket keresni.
Egyébként nagyon ütős lesz a WIN7, semmi pöcsölős Vistázás, csak rakéta üzem.
Külalakra tiszta Vista, de baromira takarékos a memória tekintetében és gyors az indulása és a leállása is, végre valami amire bátran lehet cserélni a régi XP-t!!!!! :C

(#1686) k. válasza Csabcsa7 (#1685) üzenetére


k.
őstag

Pöcsölős vistázás :Y .
Hát nem is tudom másfél éve ilyet használok.Az tény hogy 1gbvel kicsit lassú volt de raktam bele plusz 1gb-ot igy most süvit.A halál kivánja vissza az xp-t.Az sp1 óta a komolyabb meghalások is megszűntek szóval én nagyon megszerettem a vistát.Olyannyira hogy ma fogom a szülők félhalott xp-jét vistára lecserélni(Olyan szinten meghalt az az xp hogy raktam bele 512mb ram helyett 1gbot és nem lett gyorsabb.Semmivelse:D)

(#1687) Filpo84


Filpo84
csendes tag

Szevasztok! Valaki tudja esetleg, hogy a videókarit hol lehet felhúzni 256mb-ról (Sony Vaio Fw21-e)
Thx

(#1688) k. válasza Filpo84 (#1687) üzenetére


k.
őstag

Hát azt szerintem sehogyanse.256mb a fizikai memóriája a cuccnak szóval annyi van benne.:S

(#1689) mzeperx válasza Csabcsa7 (#1685) üzenetére


mzeperx
tag

szia, a hogyanra a válasz:

teljesen "alap" 64 bitem vista az összes online frissítéssel, és az eredeti videodriver, mindez bármilyen állítgatás nélkül, tehát a 3dmark szintén alapértelmezett beállításokkal. Ma megcsinálom a a 3dvantage?-t ami direkt a diectx10 és 64bit meg ilyesmi tesztelésére készült. Jelzem ez 31zj tipus, de gondolom a tied is uez. Esetleg kérdezz konkrétumot.

ja és egyszer kipattant egy ablak, hogy a mikrofos kéri, hogy kézzel töröljem az összes fájlt ami a frissítéssel kapcsolatos, mert nagy hiba történt, amit csak így lehet megoldani. (a pancserek :C ) Ennek egyébként előjele is volt, minden be- és kikapcsoláskor félórákig homokórázott, hogy 3/3 frissítés, "nekapcsójjaki" :K

Sony Vaio FW31ZJ bevált... de nyugger már, most Asus G731GU

(#1690) ap


ap
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ki tudom-e otthon cserélni a Vaiom-ban található T6400-as procit T9400-ra? Vagy pedig rá van integrálva az alaplapra, és hozzá se kezdjek...

Köszönöm,
ap

(#1691) Csabcsa7 válasza mzeperx (#1689) üzenetére


Csabcsa7
csendes tag

Szia!

"Ennek egyébként előjele is volt, minden be- és kikapcsoláskor félórákig homokórázott, hogy 3/3 frissítés, "nekapcsójjaki" :K"

Na nekem is ez a jelenség most és többek között ezért is mondtam pöcsölősnek a Vistát.
Az előző telepítésem is ezt csinálta folyton, meg a mostani is, valamit frissít ki-be kapcsoláskor állandóan, szóval tele a tököm vele, még jó hogy tudok már hibernálni.
Melyik frissítést kell törölni, hogy megszűnjön a hiba?
Egyébként nézegetem a Sony Vaio notik 3D tesztjeit, hát nem egy legenda e téren, általában a 3DMark06-ban 2500-3500 között szoktak teljesíteni, míg a jobb gépek a 10.000-ret kóstolgatják.
Lehet, hogy nem is szar a gépen, csak ennyit tud és evvel kell beérni?!

(#1692) mzeperx válasza Csabcsa7 (#1691) üzenetére


mzeperx
tag

hát ez fogós ravasz kérdés. Szerintem ugyanannyit kell teljesítenie, mert ez nem olyan, hogy jobban, vagy rosszabbul sikerült versenyló. Ami befolyásolhatja még:

telep-hálózati üzem, /ehhez tartozó telj beállítások (energia gazd)
éppen futó programok (mindet kilőni, amíg tesztelsz, meg amíg játszol, meszengert szkájpot vajo multimédiás vackot is stb is)
telepített programok, amik rejtetten futnak a háttérben és erőforrást használnak, esetleg hibásan erőforrást zabálnak)
vírusok, trójaik u.ezen okból.
ezeket a feladatkezelőben részben meglesheted (proc és memo terhelés, jelöld alul a minden folyamat megjelenítését)
32 bites szoftver használata amikor 64 bites is a rendelkezésre áll.

érdemes még azt is figyelembe venni, hogy ez a videokártya Ati MOBILITY Radeon, és ezért a driver is 64 bites komp. és Mobility kell legyen hozzá, ilyen frissitést pedig én még nem találtam.

amikor kérte a aut frissitések törlését az egy felbukkanó ablak volt amire rákattyoltam: valami ilyesmivel, hogy problémába ütközött és problémák megoldásához kattintsak............. ezt később a vez pult valamely almenüjében is megtaláltam. két fájlcsoport törlését kérte valhol a win mappán belüli almappákban.

sok sikert :)

ja és egy zsír új cuccnál előfordul, hogy a szoftverekkel nem érték még utol a legyártott hardvereket. Ami ebben tök új a gépben az tudomások szerint pl a videokártya és a processzor minimum. Volt már olyan a történelemben ,hogy a gyakorlatban működőképtelen fagyó driverrel került boltokba termék, azért, hogy a konkurensnél előbb kerülhessen a polcokra............... ;)

[ Szerkesztve ]

Sony Vaio FW31ZJ bevált... de nyugger már, most Asus G731GU

(#1693) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Örömteli bejelentésem van a Vaio 21Z tulajdonosoknak :)

Sikerült megoldanom, hogy az ATI-ban ne csak 800x600, 1024x, meg 1920x1020 pixeles felbontás legyen (ez játékoknál különösen idegesítő lehet, ahol a teljesítmény a felbontással arányosan változik...).

A megoldást itt találtam:
http://onuralpsoner.wordpress.com/2009/01/01/quick-fix-to-sony-vaio-vgn-fw21z-resolution-problems/ [link]

Én a következőt csináltam:
- Ati oldaláról letöltöttem a legfrissebb Catalyst-et a kártyához és kicsomagoltam külön könyvtárba
- letöltöttem a modder szoftvert, telepítettem, majd rákerestettem vele a Catalyst telepítő könyvtárára.
- uninstalláltam az Ati Catalyst-et a Vezérlőpult Programok eltávolítása alatt
- telepítettem a legújabb Catalystet és minden megy :) Már 1440x900, stb felbontást is tud...

Ha nem szeded le a korábbi ATI Catalyst-et, nem fog frissülni.

Szuper jól megy, különösen hasznos többmonitoros üzemmódoknál.
A jól olvasható betűkért érdemes leszedni a Microsoft ClearType tuningszoftverét is az MS oldaláról. :)

Most nagyon boldog vagyok és belevetem magam az állandó kikapcsolásoknál történő frissítési kényszerébe (akinek ilyenje van, az tudja, milyen idegesítő).

Szép napot :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1694) FazekasLaci válasza mzeperx (#1675) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Catalys-tet keress, és ne a Mobility részben. Ott van a HD sorozat A Radeon-nál a 3600-as szériában.
A 21Z-ben ugyanaz a videókártya van, mint a 31ZJ-ben. Teljesen jó.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1695) Csabcsa7 válasza mzeperx (#1692) üzenetére


Csabcsa7
csendes tag

Köszi!Amiket javasoltál kapásból meg is csináltam még az elején, de 68 futó proginál nem tudom kevesebbre vinni a futó alkalmazásokat, igaz ebből vagy 5 antivirus moci, de nem az amit mellékeltek hozzá.
Már próbáltam még az ATI tools kártya-tuningolóval is , de nem húzható fel jobban a kártya le van tiltva.
A Vistát is próbálom tuningolgatni, több fajta optimalizálóval, de nem sikerül számottevően felizgatni, nem úgy mint az XP-t.
Ja és folyton dolgozik a vinyóra egy "Trustedunstaller.exe" nevű progi, ez nem tudom mit csinálgat, de zabál egy 5MB/s a vinyó erejéből ja és 86MB a rendszerből.
A HD3650-nek meg nem értem azt a tulajdonságát, hogy tökre mindegy mekkora felbontásban futtatom és mit állítgatok a szoftverén folyton 2200-2450 között ingadozik a 3DMark06-ban mért értékek.
Hát ezek így együtt nem egy egyszerű esetek, az tuti.

(#1696) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Sikerült megoldani a Vista leállításnál és az újraindulásnál is a configuring updates 2/3, 3/3 problémáját is. Eléggé nevetséges volt:

Installáltam az MS oldaláról a legújabb Windows Update-et, ami kiterjeszti a Vista frissítést a gépen lévő egyéb MS cuccokra (MS Office, stb..) is. Engedélyeztem a megjelenő 11 új frissítést (ami korábban nem volt látható), mind fel is ment, a gépet újraindítottam és már nem jön a configuring updates probléma...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1697) Csabcsa7 válasza FazekasLaci (#1696) üzenetére


Csabcsa7
csendes tag

Köszi!

Már ugrok neki én is!

(#1698) Csabcsa7


Csabcsa7
csendes tag

No itt tartok jelenleg a VGN-FW31ZJ-vel a 3Dmark06-ban!

(#1699) Csabcsa7 válasza Csabcsa7 (#1697) üzenetére


Csabcsa7
csendes tag

Kicsit pontosítok.

Windows Installer 4.5 Software Development Kit ez kell
és itt van [link]

(#1700) Csabcsa7


Csabcsa7
csendes tag

Szuper, fél giga frissítés után valóban megszűnt a frissítési tökölődés.
A memória és a lemezidő zabálás viszont továbbra is fenn áll, nem is kicsit!!!! :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.