Hirdetés

2019. november 17., vasárnap

Gyorskeresés

(#1451) Csepy

Csepy
(senior tag)

(#1452) k. válasza KavicsZrt. (#1443) üzenetére

k.
(őstag)

Hmmm.
Még nem találkoztam a céggel.Jólenne havalaki megnézné.Ugyanis van náluk asztali vaio és az a szülőket érdekli(meg valamennyire engem is)

(#1453) Veriel válasza k. (#1450) üzenetére

Veriel
(csendes tag)

Ausztriában. Holnap megyek vissza választani.

(#1454) Veriel válasza csello01 (#1449) üzenetére

Veriel
(csendes tag)

Szemből nem csíkos, kissé alulról nézve igen. Amúgy tetszett volna rajta minden más.

(#1455) k. válasza Veriel (#1453) üzenetére

k.
(őstag)

Jah az más.Kiváncsi lennék én is rá.Bár holnap indulunk sopronba hátha átugrunk bécsbe.Szóval maszkokat fel oszt megyek rabolni(amán pénz nincs rá:D).

(#1456) Veyron

Veyron
(tag)

Üdv!

Remélhetőleg holnap boldog tulajdonosa lehetek egy FW21Z típusú lapinak, kérdésem annyi lenne, h volt e vkinek panasza a 4200rpm-es hdd sebességével? A másik kérdésem, h ha a helyszínen kipróbálom a gépet és nem találok rajta pixel hibát akkor kijöhet-e rajta a későbbiekben, mert ha elviszem a boltból akkor utána emiatt nem reklamálhatok…viszont ha online rendelem akkor 8 napon belül visszavihetem indoklás nélkül, kicsit tanácstalan vagyok, szívem szerint már holnap megvenném :) ha az eszemre hallgatok akkor meg online rendelnék.

(#1457) Tomi777 válasza Veyron (#1456) üzenetére

Tomi777
(csendes tag)

Sziasztok!
Ha szabad megkérdeznem , hol fogod megvenni? Én már mindenhol kerestem az FW21Z-t, és mindenhol más kifogást mondtak , hogy miért nincs. :Y

(#1458) csello01 válasza Veyron (#1456) üzenetére

csello01
(csendes tag)

Veyron! Nem tudom, hol akarod holnap megvenni a Z-t, én olyan helyen vettem, ahol feltelepítették, pendrive-ról le tudtam futtatni a topicban már kétszer is belinkelt pixeltesztet, így teljesen nyugodtan hoztam haza. Igaz, hogy ez már a második próbálkozás volt, de az első esetben nem pixelhiba miatt vittem vissza. Szerintem ha elsőre nem találsz pixelhibát, valószínűtlen, hogy 8 napon belül előjöjjön. A hdd sebességével nekem nincs semmi problémám, olvass vissza néhány oldalt, de nem emlékszem, hogy valaki is megemlítette volna negatívumként. Letöltöttem a Cobra11 demóját, símán, csodálatos minőségben fut teljes felbontásban, full beállításokkal, itt sem érezhető, hogy lassabb a vinyó.

(#1459) Tomi777 válasza csello01 (#1458) üzenetére

Tomi777
(csendes tag)

csello01! Valaki megmondja nekem , hogy hol lehet kapni? Te hol vetted?
Előre is kössz!

(#1460) csello01 válasza Tomi777 (#1459) üzenetére

csello01
(csendes tag)

Tomi777! Én már egy hónapja vettem a Laptop.hu-nál a Körúton, de most néztem a honlapjukat, sajnos egyik fw típus sem szerepel rajta.

(#1461) Tomi777 válasza csello01 (#1460) üzenetére

Tomi777
(csendes tag)

Már teljesen feladtam :( :( Sehol sem lehet kapni, nem akarom felsorolni hogy hány üzletet hívtam fel , hogy hány üzletbe mentem el és sehol sincs, és azt mondják ,hogy nem is lesz. Egyszer megörültem , megláttam a duna pláza-i satrunba egy Z-set erre odajön egy saturnos ember , hogy csak ez az 1 van és ez már le van foglalva. :( :( :( :(

(#1462) Veyron válasza Tomi777 (#1457) üzenetére

Veyron
(tag)

Üdv!
A mai nap ugrottam be egy laptop boltba, h megkérdezzem mikorra várható a fw21z érkezése és mondták, h épp ma érkezett 2 db.Holnap megmondom neked miután megvettem az enyémet :) nem azért mert hűűű de nagy titok, csak nem akarom h elvigyék előlem, így megfelel neked?De ha nagyon akarod akkor dobj privátba nekem egy mobil számot és holnap írok neked sms-t. Megfelel így Tomi?

(#1463) Veyron válasza csello01 (#1458) üzenetére

Veyron
(tag)

Ok köszönöm!Annyi lenne még, h kötött e már rá vki monitort?nekem van egy 24" monitorom és szeretném majd használni a vaio-val, ugyebár a vaio felbontása 1920x1080-as a monitoromé pedig 1920x1200-as, remélem betudom majd lőni a monitorom natív felbontását is.

(#1464) Tomi777 válasza Veyron (#1462) üzenetére

Tomi777
(csendes tag)

PÜ ment:) KÖSZI!!

(#1465) Bocsek válasza Veyron (#1462) üzenetére

Bocsek
(aktív tag)

Így is van!
VAIO for everyone!! :C :DD :)) :DD :C

http://www.bocskayapartman.com | http://www.bocskayapartman.hu

(#1466) gege71.hu válasza Veyron (#1463) üzenetére

gege71.hu
(addikt)

be fogod tudni lőni. a catalyst vezérlőpultja elég egyértelműen elkalauzol majd, általában automatikusan felismeri a rákötött második diplayt. Én az fw21e-t kötöttem rá egyszer egy HD ready tévére egyszer meg egy full HD-s plazmára és pár klikkentés volt a beállítás.

(#1467) Tomi777 válasza Veyron (#1462) üzenetére

Tomi777
(csendes tag)

Felhívtam őket,(kb 10 perce) azt mondták, hogy "elvileg" van rá egy foglaló, és majd visszahí, hát most várok. De ez azt jelenti hogy megint nem lesz. :( :( :(

(#1468) Tomi777 válasza Tomi777 (#1467) üzenetére

Tomi777
(csendes tag)

Nem tud valaki egy helyet ahol lehet kapni FW21z-t? Nagyon megköszönném :)) :D :DD

(#1469) Veyron

Veyron
(tag)

Na meg van a Z-m!!! :)) Egy szó mint száz csodálatos!!Köszönet a pixel teszterért, mivel nagyon hatékonynak bizonyúlt és sikeresen kivédtem vele egy pixelhibás vaio-t!Tomi ment egy PÜ!

(#1470) Kicsibika

Kicsibika
(csendes tag)

[ Szerkesztve ]

(#1471) FazekasLaci

FazekasLaci
(aktív tag)

BUÉK mindenkinek! Ha valaki tud egy FW21E-t, szóljon, mert a 21Z mellé azt is be szeretnénk vásárolni :) Így lesz teljes a gyűjtemény :D

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1472) Tomi777 válasza FazekasLaci (#1471) üzenetére

Tomi777
(csendes tag)

Dejó neked Laci, már van egy Z-d! Mindenhol kerestem már:) De ha minden igaz Veyron szerint már 5.-én már az enyém lesz:):):) BUÉK!

[ Szerkesztve ]

(#1473) csello01

csello01
(csendes tag)

Boldog VAIO-s Új Évet kívánok minden fórumtársnak!

(#1474) Bocsek

Bocsek
(aktív tag)

VAIO-k széles kínálatával bővelkedő kereskedéseket, és VAIO-val örömteli boldog új évet minden kedves jelenlegi és jövőbeni VAIO tulajdonosnak! :R

http://www.bocskayapartman.com | http://www.bocskayapartman.hu

(#1475) KavicsZrt. válasza k. (#1452) üzenetére

KavicsZrt.
(csendes tag)

Én elég közelről ismerem, itt dolgozom:) Ha van kérdés szívesen válaszolok. Látom, hogy van akit kimondottan egy bizonyos típus érdekel, ha van kint akkor azt is megtudjuk rendelni. Addig is folyamatosan készleten van 25-30 modell!

Elérhetőségek között, a cím meglehet személyesen is tekinteni őket. 1 év garis, kipróbálatlan modellek.

Ez évben (2009), megnyit a nagyker részleg, illetve lesz HelloVAIO modell is. Sajnos a kép nem 100-as.

(#1476) FazekasLaci válasza Tomi777 (#1472) üzenetére

FazekasLaci
(aktív tag)

Új év, új Vaio :) Tudsz élni :)

A 21Z nagyon jó... Csak ajánlani tudom. Az enyém már 50 napos :)

(#1477) FazekasLaci

FazekasLaci
(aktív tag)

Találtam egy nagyon jó linket oprendszer buherátoroknak. Itt minden hivatalos Sony driver megtalálható egy helyen. Azon típusok driverei, amelyek olyan oprendszerekkel jönnek, amik hivatalosan is támogatják a downgrade-et (Vista Ultimate és Business), innen letölthetőek az XP Downgrade könyvtárból. De sok más hasznos fájl is van, amit esetleg hiányol a kép (nekem most az FN-billentyűim és a hangerőszabályozóm mászott el valahová és két fájlt kell újratelepítenem...

A link: ftp://ftp.vaio-link.com/PUB/Vaio/ [link]

(#1478) balage89

balage89
(csendes tag)

Klassz h van ez a topic és nagyon hasznos is számomra, ugyanis büszke tulajdonosa lehetek egy fw21e-nek. :))

(#1479) FazekasLaci

FazekasLaci
(aktív tag)

Tegnap megtörtént a Vista újratelepítése a Vaio-mon :)
Ok: Hát, egyre lassabb lett... Az új gép hozta magával, hogy mindenfélét feltettem, tesztelgettem, néztem, mit tud. Aztán uninstall, stb... Persze, hogy teleszemetelte a Vistát...
Akkor vált gyanússá a dolog, amíg régen egy 40GB-os vinyón lazán elfértem a dokumentumokkal, stb... (nem játékra kellett). Aztán most azt vettem észre, hogy az 500 GB-ból (valójában csak 450 GB, mert a többi fenn van tartva a Vaio újratelepítéséhez szükséges installokkal egy rejtett partíción) már 150 GB csak úgy eltűnt... Annak ellenére, hogy ugyanazok a progik, doksik vannak rajta, mint az XP-n. És mindezt 50 nap alatt...

Szóval gyanakodtam, de nagyon...
Biztonsági mentés: 65 GB-ot mentett le (jó, ez még nem zavart..). A temporary, stb. fájlok törlésével meg felszabadított a Vista 30! GB-ot. Nem tudom, hogy hozta ezt össze, de nem is érdekelt.

Szóval az újratelepítés lassabb, mint az első gépbekapcsoláskor a rendszer felállása. Kb. egy óra minimum volt... Ami jó hír, hogy mindez automatikus, vagyis otthagyhatod a gépet. A 21Z-nél az újratelepítéskor újra be lehet állítani a Vista nyelvét. Vagyis, ha valaki magyart használt, de ütközik mondjuk az angol szoftverekkel a nyelvi beállítás, akkor kiválaszthatja az angolt vagy az egyebet... (nekem angol van, mert idegesít, ha angol progikban az üzenetek angolul jelennek meg, a hozzá tartozó Windows gombok, stb. meg magyarul...

Gyorsabban és tisztán indult el a rendszer, és már elhatároztam, hogy félévente újrarakom, így mindig gyors is marad. Hála, hogy már olcsón vannak külső vinyók...

A Vaio Recovery újratelepítés nagyon profi, a Windows-ból indul közvetlenül, vagyis buherálni sem kell... Amit viszont nagyon ajánlok minden Vaio tulajdonosnak: készítsen recovery DVD-t! Igaz, hogy 4 db DVD kell, viszont nagy biztonságot nyújt. Miért? Mert a Recovery DVD-vel, ha nem indul el a Windows-od, vagy megsérült a vinyód, a progi képes bootolni a Vaio-t és így külső merevlemezre lementheted az összes anyagodat egyszerűen.

Ha pedig valaki elfelejtett volna ilyen biztonsági DVD-t készíteni, annak meg ajánlok egy UBUNTU Live LINUX CD-t, amivel a Linuxot tudja a DVD-meghajtón keresztül telepítés nélkül elindítani és ekkor is minden menthető.

Szeretem a Vaio-t. És egyre jobban....

(#1480) vis.p válasza FazekasLaci (#1479) üzenetére

vis.p
(aktív tag)

Mikor megvettem a notit, már akkor XP-vel próbálkoztam. Nem működött elég sok programom Vista alatt. A Vista-s driverekről nem is beszélve, és magáról a Vista-ról sem :U . Szerintem még nagyon béta...
Én is szeretem a Vaio-t, de csak és kizárólag XP-vel.

(#1481) FazekasLaci válasza vis.p (#1480) üzenetére

FazekasLaci
(aktív tag)

A progik 99%-át Vista alatt életre lehet kelteni, csak alapból nem mindig indulnak el.

A trükk:

- ha nem települ: jobb gombbal kell a telepítő programra kattintani: Tulajdonságok - kompatibilitás - és itt ki kell választani, hogy adminisztrátor módban fusson a szoftver. Meg lehet még spékelni azzal is, hogy fentebb kiválasztja az ember az XP SP2-módot, bár ez nem kötelező.

- ha települt, viszont az indulásnál nem működik megfelelően, vagy hibával indul a progi:
A fenti lépést kell megismételni, de már közvetlenül a futó alkalmazás EXE-jével.

Nekem így 8-9 éves progijaim is települtek és elindultak.
Mivel a Vistán van csak DirectX 10, meg számos szoftver már a Vistát jobban kihasználja (ld. kétprocesszoros mód, stb...) én inkább nem mennék vissza XP alá. Először én is féltem tőle, de ma már nincs különösebb problémám vele. Sőt: stabilabbak a szoftvereim Vista alatt, mint XP-n. Kifagyásom, kék halálom abszolút nem volt, bár ebből a szempontból az XP is jó, ha nem telepítget az ember mindenféle freeware és shareware cuccokat, csak olyanokat, amiket dobozban meg lehet venni...

[ Szerkesztve ]

(#1482) viglaci

viglaci
(csendes tag)

Sziasztok!
Jelenleg egy 2004-es Vaio-t használok, leginkább csak internetezésre: egy A215Z modellt. Szeretnék egy komolyabbat venni, főleg digitális fotófeldolgozásra használnám. Az FW21z alkalmas-e erre a feladatra? A kijelző minősége, kalibrálhatósága kiemelkedően fontos ebből a szempontból (no meg az is, hogy az asztali, Core2-es gépemnél ne legyen gyengébb a hardver).

Írtátok itt korábban, hogy a gép (FW21) burkolata elkezdett lekopni. Mivel azóta már néhány hét eltelt, kérdezném, hogy mi újság ezügyben? Az összeszerelési minősége milyen ezeknek a gépeknek?

Végül: ha van erre a feladatra, 350e Ft környékén alkalmasabb laptop (akár Sony, akár más
márka), ajánljatok valamit (Macbook-ot néztem, de kicsinek találom a kijelzőjét. Emellett közel sincs olyan jól felszerelve, mint az FW21z...).

(#1483) gege71.hu válasza FazekasLaci (#1479) üzenetére

gege71.hu
(addikt)

Én erre megcsináltam a jó öreg ghostolást. recovery disc cuccolásnál gyorsabb. Megcsináltam egy szűz Vista telepítést gyári állapotra a VAIO recovery visszaállítással. Kigyomláltam a felesleges sallangot és egy külső mobilvinyóra leghostoltam. Azt elmentettem egy másik tartalék sata vinyómra is.
De gyanítom, hogy érik egy xp install is. Röhej mondjuk, hogy a vista ghost még úgy is, hogy leszedtem a felesleges szoftvereket amit a vaio-hoz beletuszmákolnak úgy is több mint 10-12 GB. (hibernálást is inaktiváltam ami rengeteg helyet fenntart magának, a pagefilet pedig alapból nem teszi bele a ghost).

Egy sima XP ghost minden alapszoftverrel(tömörítők, kép, videónézegetők, Office, mindennapos alkalmazások) együttesen sem tesz ki 3-4 gigát.

[ Szerkesztve ]

(#1484) viglaci

viglaci
(csendes tag)

Ha viszont január végén, legkésőbb februárban nálunk is elérhető lesz az új FW31z, megvárom...

Product ID: VGNFW31Z
Sony VGNFW31Z Vaio Laptop Computer

* Intel T9550 Processor
* X-Black 16.4" True 16:9 Widescreen LCD
* 4Gb Ram ( 2048Mbx2/800 )
* Blu-Ray Combo Drive ( Blu-Ray Playback, DVD Record & Playback )
* 500Gb SATA Hard Disk ( 5400, 500x1 )
* Wireless LAN including Type N technology
* Built in Web Cam
* Vista Home Premium 64Bit

Prix : 1500 euros

(#1485) Csepy válasza viglaci (#1484) üzenetére

Csepy
(senior tag)

Szia!

Írtam neked prvátot reggel.
Akár nem érdekel, vagy igen, szeretném, ha megválaszolnád.
Köszönöm. :R

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#1486) csello01

csello01
(csendes tag)

Tapasztalt-e már valaki ilyet az fw21z-vel?
Lemerítettem kb. 7%-ra a gépet, és ahogy a régi notimon is szoktam, menet közben rádugtam a töltőkábelt. Annak rendje-módja szerint kijelezte az ikon, hogy hálózaton van, töltődik. Reggel csodálkoztam, hogy még mindig narancssárgán virít a töltésjelző. Bekapcsoltam, nem töltött bele semmit! Kikapcsolt állapotban újra kivettem, visszadugtam a töltőkábelt, szépen fel is töltötte, ahogy kell. A leírásban nem találtam olyat, hogy kikapcsolt állapotban kell töltőre tenni!

(#1487) pekom

pekom
(csendes tag)

Sziasztok!
Én is boldog tulajdonosa vagyok ( ! ) egy Fw21e laptopnak. Nagyon imádom, de 2 napja a kanapén felejtettem, erre a 2 éves lányom végig mászott rajta és tönkre ment a kijelzője. A bal felső sarok még egy kicsit látszik a többi fekete és csíkos, teljesen használhatatlan lett.
Valaki tud valami infot a javításról vagy esetleg valami árról hogy mennyibe fog fájni?
A válaszokat előre is köszönöm!!

Ui: Vigyázzatok hol hagyjátok!!!

(#1488) Veyron

Veyron
(tag)

Üdv! FW21Z-hez milyen codec-et tudnátok ajánlani, h ne legyenek a filmek pixelesek?Köszönöm előre is :R :R

(#1489) gege71.hu

gege71.hu
(addikt)

SONY VAIO VGN-AW11Z/B
Ehhez mit szóltok?

rövid spec kivonat:
Processzor: Intel Core 2 Duo T9400 2.53 GHz (6 MB Cache, 1066 MHz)
Chipkészlet: Mobile Intel PM45 Express Chipset
Memória: 4096 MB DDR II 800MHz (2 x 2048)
Merevlemez: 640 GB HDD 5400rpm SATA
Optikai meghajtó: Blue Ray DVD+- RW Double Layer
Kijelző: 18,4" WXGA++ TFT 16:9 (1680 x 945) Shine
Grafikus vezérlő: Nvidia GeForce 9600M GT (512 MB + 1791 MB Turbo Cache)
Audió: Intel High Definition audio 24 bit

Angliából érdemes lenne beszerezni egy ilyet? Személyes átvétel és behozatal (semmi posta meg ilyesmi). EU-s garipapírral lehet kezdeni amúgy valamit Mo-i szervízben?
Úgy fest kb 260-280k körül lenne lehetőségem egy vadi új bontatlan darabra. A listaárakhoz képest ez azért komoly dilemma!
Nem kevésbé komoly amilyen vas van ebben a cuccban :)

mit gondoltok?

gege

[ Szerkesztve ]

(#1490) gege71.hu válasza gege71.hu (#1489) üzenetére

gege71.hu
(addikt)

A felbontást rosszul kivonatoltam :
1920x1080as fullHD... ;]

(#1491) Tomi777 válasza Tomi777 (#1468) üzenetére

Tomi777
(csendes tag)

Tud valaki valamit arról , hogy holnap már télleg lehet kapni fw21Z-t?
Köszönöm!

(#1492) k. válasza gege71.hu (#1490) üzenetére

k.
(őstag)

Ez egy igazi must have gép.Nagyon ajánlom.:)
Egyébként ha valaki nem használ ki ilyen gépet-akkor hogy a haverom szóhasználatával éljek- bizonyos testrész méretét igen igen meg tudja növelni :))

(#1493) k.

k.
(őstag)

Jah egyébként nagy az öröm mostanában a vaiom háza tájáról.
Még karácsony elött teljesen ujratelepitettük a gépet.
Vagyis:
Vista feltesz előző particiók legyalul(tehát nem recoveryvel csináltuk haverral) xp feltesz(ami késöbb nem működött és továbbra sem akar de már mindegy)gép állitgat.
Mostmár magyar a vista és ma végre minden baj megoldodott.
A kártya olvasóm nem akartam menni.Hiába próbáltam sony-s driverekkel nem mentek.
NADE MA!
Unnalmamba keresgéltem hátha lesz alapon.Belefutottam egy driveres honlapba ahol belinkelték a hp oldalát.Ott találtam meg végre a működőt.Hibátlanul megy:)
Nem rétem a sony-s miért nem(valszeg azé mee magyar a vista de hogy ennek mi köze hozzá azt nem értem).De szerencsére a hp megoldotta.
Meg karácsonyi utóajándékként kaptam barátomtól egy expresscardos usb hubot.2 usb van rajta tök jól működik.Sajnos az én vaiom 2 usb van csak igy nagyon érett egy de mindig elnapoltam.Végre megkaptam.Readyboostos sony pendrive betesz felé meg a szintén sony egerem érzékelője.Azok ketten ott elvannak(a vista jelezte hogy nem megfelelő az áramellátás a hubon igy ugydöntöttem ha töltök valamit azt nem oda teszem(igaza is volt a walkmanom alig akart feltöltödni rajta)).
Szóval most minden klassz. :)
Ahogy FazekasLaci is mondta:
Imádom a vaiot,Egyre jobban:D

(#1494) gege71.hu válasza k. (#1492) üzenetére

gege71.hu
(addikt)

Gondolkodom erősen, hogy az asztali gép helyett (mellett?? luxus ON) beruházok rá.
Amúgy ITT egy jobb link róla.
260 körül megéri. (Asszonynak már vettünk egy FW21E-t..azzal jól elvan már...non stop netezés meg sims2 minden csiricsáréval...csak nem enged mostmár hozzá..hisz ő vette :D).
Bár az asztalim elboltolgatásával nincs sok kedvem bajódni :)

[ Szerkesztve ]

(#1495) k. válasza gege71.hu (#1494) üzenetére

k.
(őstag)

Hát igen.Megéri:D(asztali gépet emellé minek?A kijelzője nagy a minősége az asztalijét keresztbe veri és hát sokkal szebb is
Egyébként asszonykádnak jó szórakozást a sims2höz(készüljön mert mindjárt itt a 3:D)

(#1496) krisi047 válasza pekom (#1487) üzenetére

krisi047
(aktív tag)

hallottam már hasonló esetet. akkor azt hiszem valami hangfal esett rá a fw21e-re és vált használhatatlanná a kijelző. nos el kell hogy keserítselek, mert ehhez egy kijelző panel javítás illetve csere, annyiba kerülne mintha új gépet vennél, és mivel ez nem garanciális probléma, nem sok más lehetőség maradt. :( de remélem sikerül valami jó megoldást találnod!

üdv: Kráj

(#1497) gege71.hu válasza pekom (#1487) üzenetére

gege71.hu
(addikt)

NEW SONY VAIO VGN FW SERIES 16.4" WXGA+ LCD SCREEN

Van az ebay-en: ITT
230 font + kb 20 font postaköltség az kb 75-80ezer magyarpéz. Plusz a beszerelés. Na azt az itthoni szervízben kérdezd meg. A margit körúti sonyboltban ha felhívod őket biztos tudnak tájékoztatni.

gege

ui:
együttérzek...lehet tökön is szúrnám magam..tudom milyen mikor egy kisgyerek nekiáll rendezkedni. Nekem 2 telefonom bánta már...Szerencsére már 6 éves múlt a srácom...kezd kinőni a rongálásból...(vagy majd most jön bele? :D )

(#1498) FazekasLaci válasza viglaci (#1482) üzenetére

FazekasLaci
(aktív tag)

A 21Z-vel HD-filmet is szerkeszthetnél. Jól viszi a Photoshopot, ha ez volt a kérdés.

A burkolat: igen,, a matricák leszedése után nekem meglátszik a helye. Egyébként semmi gubancot nem érzek a gépen. Sokat hurcolom, stb, közel 6 éve notizom, nekem bejön ez a gép.

350e alatt/körül nincs ennél jobb gép. Felesleges keresni más márkákban. Mindig lesz valami, amiben a másik jóval kevesebbe tud. Ez igaz a 21E-re is.

A MacBook-ból a Pro a konkurense. Mellesleg a windows-os alkalmazások nehézkesebben fognak azon működni, bár van emulátor rá (Parallels Desktop 4). Csak akkor javaslom a MAC-et, ha valóban csak munkára lenne és a szoftvereket is meg tudod rá fizetni frissítésenként, mivel a MAC-en egy progi vagy elindul jól, vagy nem. Lassan futni (mint PC-n) nem nagyon szokott...

(#1499) FazekasLaci válasza viglaci (#1484) üzenetére

FazekasLaci
(aktív tag)

Örüljek, vagy sírjak, hogy azt gondoltam, ez a típus, ha most jött ki, néhány évig még nem avul el?

Jó érzés látni azonban, hogy csak az oprendszert cserélték le 64 bitre. Az nem gáz, mert jön a Windows 7 idén :)

Mellesleg a 64-bitre kiváncsi leszek, mert a legtöbb progi 32 biten fut. Nem elég, hogy egy progi 32-bites, még XP-s is :) Hát, lesz itt kemény inkompatibilitás....

De legalább végre az összes memóriáját ki tudja az ember használni (4GB). Bár, szerintem 3,5 is sok. Én évekig 1 GB-tal rohangáltam :)

(#1500) FazekasLaci válasza gege71.hu (#1489) üzenetére

FazekasLaci
(aktív tag)

Volt szerencsém karácsonykor egy ilyet a kezembe fogni. Hát, ez már nem notebook, hanem mozgatható asztali számítógép. Nagyon-nagyon-nagy...
Az az 5 cm nagyon sokat jelent a gépben...

Egyébként meglepően könnyű a méretéhez képest. De ezt már nem olyan egyszerű kipakolni egy asztalra. Akkor már inkább egy asztali gép....

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.