Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) #09441280 válasza k. (#1800) üzenetére


#09441280
törölt tag

A Vista angol, a noti pedig angol billenytűs ráragasztav aszépen igényesen a magyar betűkkel. Ha már a hangerő illetve a fényerő megy, és hogy tudjam váltani monitorok közt elégedett lennék! megpróbálom a mappa törlést :)
köszi, ha van estelg még ötlete azoknak örülnék

(#1802) #09441280 válasza k. (#1800) üzenetére


#09441280
törölt tag

Rendben, akkumulátor probléma megoldva. Köszönöm szépen!
A vistám angol, és azt hiszem a billentyúim is, mert a magyar ékezetes betük csak rá vannak nyomtatva, nem eredeti, magyarországon vettem, így is reménytelen az Fn billentyűm? ha a hangerő, és a fényerő megy plusz a képernyő váltás már nagyon örülnék. XP alatt eddig ment. Ha nem Fn-el, akkor a fényerőt hogy tudom állítani?

(#1803) Csabcsa7 válasza xedos (#1793) üzenetére


Csabcsa7
csendes tag

Kicsit azért vissza olvashatnál!
Mint írtam is van egy másik Vaio-m ami 5 éves és az meg ráadásul nagyobb felbontású mint full HD és ami azon fut full felbontásban 60FPS-el az újon csak 30 FPS körül döcörög.

(#1804) xedos válasza Csabcsa7 (#1803) üzenetére


xedos
addikt

Milyen notid van, amelynek nagyobb a felbontása mint a FULL HD???
Tudomásom szerint, ha 5éves, akkor vagy 16" 1600x1200-as esetleg 1920x1200-as lehet...

Szerintem vidd el szervízbe...

(#1805) Versus82 válasza #09441280 (#1802) üzenetére


Versus82
aktív tag

nekem egy régebbi szériás német vaio m van, miután feltettem a magyar xp-t fel kellett tenni az összes utility t (volt vagy 11 db), és utána ment az fn.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1806) #09441280 válasza Versus82 (#1805) üzenetére


#09441280
törölt tag

XP alatt nekem is működött minden Fn kombinációm, de Vista alatt nem tudom milehet a baj. Ha rájövök megírom, ha pedig ti tudjátok, légyszíves írjátok meg ti!
Üdv

(#1807) Versus82 válasza #09441280 (#1806) üzenetére


Versus82
aktív tag

nekem vistan is megy ugyanúgy.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#1808) csello01


csello01
csendes tag

FW21Z tulajdonosok!
Megjelent az új ATI driver a VAIO Támogatás oldalon. Frissítette-e már valaki a driverét? Ha igen, tartalmaz-e új Catalyst Control Centert is? Lehet-e a frissítés után több felbontást használni a jelenleginél, vagy változatlanul a modderes megoldás jöhet csak szóba?

(#1809) hito


hito
nagyúr

Sziasztok...2hete vettem egy VGN-TX750p-t és elkövettem azt a hibát, hogy újrahúztam rá az XP-t, de nem recoveryről hanem sima XP lemezről. Namostmár így sajnos használhatatlanná vált az AV Mode (instant mode) és sehonnan nem tudom letölteni a driver-ét.
Volt már valakinek hasonló problémája? Vagy tud esetleg valaki tippel szolgálni, hogy hogy tudnék életet lehellni ebbe a részébe? Előre is köszönöm :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1810) zsadnok


zsadnok
tag

Sziasztok! Nem értek a sony és egyéb laptopokhoz.
Kérdésem. VGN-FZ11Z -hez XP-t fel lehet rakni? Driverek vannak-e?

(#1811) csello01 válasza hito (#1809) üzenetére


csello01
csendes tag

Szia! Itt megtalálsz mindent (amit keresel:System Software): [link]

(#1812) hito válasza csello01 (#1811) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm, ott már néztem és valamiért ha kiválasztom a TX-750p-t azt írja, hogy ez nem az én modellemhez való alkalmazás. Közben felmentem az eu supportra is és onnan sikerült. Csak az eu-s oldal nagyon mocsok, mert ki tudok ugyan választani egy csoportot (utilitis), igenám de abban 18 driver van és nincs megnevezve csak számozva...tehát az összeset fel kellett telepítenem mire megtalálta :W És ki gondolta volna, persze hogy az utolsó volt :DDD
Én mondjuk úgy vettem a notit, hogy TX750p, a kijelző jobb alsó sarkában viszont az van hogy: TX17LP. Tudja valaki mi a különbség. Bluetooth-om sajna nincs, viszont azon kívül minden.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1813) Smoothy


Smoothy
tag

Hello!

Kinél, hogy szuperálnak Sony Vaio segédprogramjai?!

http://support.vaio.sony.hu/downloads/updates/updates.asp?site=voe_hu_HU_cons

Nálam, sajna a Touch padon kivül egyik progi sem műkszik igazán, op renszer: Vista Ultimate.

Tapaszataltok ezekkel a progikkal, használja valaki őket?!

(#1814) xedos


xedos
addikt

Semmi gondom velük.
Magyar XP Prof van rajta.

(#1815) FazekasLaci válasza csello01 (#1808) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Az ATI oldalán már régóta fent van... Nálam mindenféle felbontás gond nélkül beállítható, bár én ezt egy mod-dolt driver-rel oldottam meg, egy korábbi posztomban leírtam, hogyan.

Ahhoz, hogy az ATI oldaláról letöltött Catalyst települjön, előbb uninstallálni kell a Vaio-n lévő Catalyst-et, különben semmi nem fog történni.

Sajnos kisebb felbontásoknál homályos lesz a szöveg, az 1920-as a szép, éles felbontás a Vaio-hoz. Azoknak jó csak, akik játszanak és szeretnék kisebb felbontásban futtatni a játékot, mert különben nem bírja a gép (és ugyebár az okos Vista nem ajánlja fel, csak azt a felbontást, ami a driverben alapból elérhető, ezért kell a frissítés). Aki nem játszik, annak nem érdemes buherálnia a videókártyát.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1816) mzeperx


mzeperx
tag

Ha mást is idegesít az óriási csippanás amit pl. a hangerőszabályzó gomb csinál első érintésre, akkor ajánlom a pi.wav fájl átnevezését ami valahol a prog files vaio events mappájában lakik. Én speciel pi**a.wav -ra neveztem át, mert már régóta idegesít. :)

Sony Vaio FW31ZJ bevált... de nyugger már, most Asus G731GU

(#1817) hito


hito
nagyúr

Szerintetek itthon egy 11.1-es VGN-TX650P elmegy 160eFt környékén? Az az egy gáz van vele, hogy "csak" 60GB-os a hdd és "csak" 512MB ram van benne.
Egyébként fullos, gyönyörű állapotú, fekete keretes, wifi, bluetooth DL-es DVD író találtatik benne és az akksi 6 órás :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1818) xedos válasza hito (#1817) üzenetére


xedos
addikt

Szerintem igen!
Lehet sokat kell árulnod, de elmegy...
Az előnye a DVD író és a hosszú akksi idő és a nagyobb kijelző+felbontás
hátránya:nincs Webkamera és SD kártya olvasó.
Tudom nem netbook, de ahoz fogják hasonlítani.

(#1819) hito válasza xedos (#1818) üzenetére


hito
nagyúr

Hát igen, ez a borzasztó...pedig mi köze van hozzá???Melyik netbooknak van 2MB L2 cache-je? A romhalmaz atomprocit is sárba alázza az 1.2-es centrino.
Nekem volt már vagy 6féle netbookom, mind siralomház volt, van egy TX750p-m is, kb. olyan pörgös mint egy kétmagos középkategóriás nagy noti.
499$-ért rendelném meg, de így nem biztos hogy bele fogok merni vágni :F Ha tutti lennék benne, hogy átcsúszik a vámon már rendelném is, de ha nem akkor az 20% és ilyen tételnél már nem mind1 + - 22eFt. A hasznot már viszi is az állambácsika.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1820) hito válasza xedos (#1818) üzenetére


hito
nagyúr

Egyébként van benne SD kártya olvasó is....közvetlenül a MS k.o. alatt :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1821) xedos válasza hito (#1820) üzenetére


xedos
addikt

Tényleg :-( Az enyémben sincs.. Én vettem egy PCMCIA SD olvasót :-)
Ugyanakkor a netbookokba általában 2.5"-os winyó van, ami nagyobb és gyorsabb...
Ráadásul ha jól emlékszem, akkor a te notidba spéci RAM megy -micro dimm?

Mázlid van! Normál SODIMM!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#1822) hito válasza xedos (#1821) üzenetére


hito
nagyúr

Asszem a régebbi 10,6-os vaiokba megy microDDR (pl.:T240), a TX sorozatba hál'Istennek már sima. Szinte beszerezhetetlen a micro, vaterán egyik ismerősöm árul 512-est 7500Ft-ért(!!!) és azt kell mondjam, hogy teljesen reális árban van.
Mostmár nagyon ott vagyok, hogy lesz ami lesz és megrendelem. Jövő héten jön meg amcsiból a T250 is, ha nem tesznek rá vámot - hiú ábránd :DDD - (akarom mondani áfát) akkor 96eFt-ba megáll. Szerintem az nem rossz. Hibátlan a kis gép és ráadásul DVD-íróval és 1GB rammal jön.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen piaca van itthon ezeknek a kis japán csodagépeknek...azt látom, hogy egyenlőre semmijen, mert sajna el vannak szállva az árak. Srác hírdet vaterán T350-et, kikiálltási ár 149eFt, szerintem egy darabig árulni fogja. Nálam majdnem ugyanez 100eFt kezdőárba lesz (ha nincs áfa a határnál) minimálár nélkül. :K TX650p 123eFt nyitóáron szintén min.ár nélkül (szintén ha nincs áfa).

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1823) Walacky


Walacky
csendes tag

Sziasztok!

A lányom kinézett egy Vaio CS21S notebookot.

Mit tudtok róla? (Megbízhatóság, hogy viseli a (heti 2x) utazást, stb.)
Tudja valaki, milyen a váza (fém)?
És milyen a szervíz? (Eddig egy MSI-je volt, de a szervízről inkább nem szólnék...) :W

Előre is köszi.

(#1824) xedos válasza Walacky (#1823) üzenetére


xedos
addikt

Piros vagy rózsaszín? :-)
Sajnos nincs infom róla. (se a notiról, se a szervízról)

(#1825) Walacky válasza xedos (#1824) üzenetére


Walacky
csendes tag

Rózsaszín :Y (a piros még nekem is tetszene).
De ez nekem egy kicsit "plázacicás", pedig mi sem áll tőle messzebb.
MIndegy ő tudja.

Walacky

(#1826) k. válasza Walacky (#1825) üzenetére


k.
őstag

A szervizzel kapcsolatban annyit lehet megemliteni hogy ugye az igéretek szerint elég korrekt.Ezzel kapcsolatban azokat kell megkérdezni akiknek sajnos már járt szervizben a vaiojuk.Bár az hogy futár jön érte és 1 héten belül visszakapod nem hangzik rosszul.
A laptop szerintem korrekt és ajánlom hogy nézz körbe külföldi forumokon a szériával kapcsolatban.Pl notebookreview.

(#1827) csabi891120


csabi891120
csendes tag

Sziasztok! Eladó egy Sony Vaio VGN-FE41Z típusú notebook. [link]
A billentyűzet német kiosztású.

[ Szerkesztve ]

(#1828) Filpo84


Filpo84
csendes tag

Szevasztok! Sony vaio Fw21-e notira vannak már xp-s driverek??? Unom, hogy a programjaim nagy részét nem tudom a vVsta miatt feltelepíteni. :W :W thx!

(#1829) FazekasLaci válasza Filpo84 (#1828) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Miért nem tudod? Jobb gombbal kattintasz a telepítő progi exe fájljára és Adminisztrátor módban futtatod. A telepítés után a feltelepített parancsikonban jobb gomb - Tulajdonságok, beállítod az XP kompatibilitást és azt, hogy mindig adminisztrátor üzemmódban fusson.

Még 98-as szoftvert is képes voltam így telepíteni. Úgyhogy nem hiszem, hogy bármivel gond lenne...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1830) Filpo84


Filpo84
csendes tag

ohhh végre! Műkszik minden faszán :DDD
köszi szépen FazekasLaci :C
örök hála :R

(#1831) FazekasLaci válasza Filpo84 (#1830) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Örülök, hogy segíthettem. Én sem hittem elsőre, hogy szinte minden progival kompatibilis.

Így, hogy már működnek a progik, ne is gondolkodj visszafelé, mert úgy egy csomó funkcióját nem fogod a Vaio-nak rendesen kihasználni....

Tény, hogy a Vista komoly előrelépés az XP-hez képest. Vannak benne nagyon jó fejlesztések, csak sok mindent másként kell csinálni, mint az XP-ben. Így első ránézésre emiatt bizony elakad az ember, de aztán, ha rájön, megszereti és a végén már vissza sem akarsz térni.

Csak azért nem lett sikeres a Vista, mert ahhoz elég drága, és a nagyvállalatok sem állnak át a rendszerekkel évente...
Én is már a Windows 7 felé kacsingatok, ami sok jót ígér: kisebb gépigény, gyorsabb futás. És ami jó, végre a teljes memóriakapacitást és nem csak 3 GB-ot ki lehet majd használni....

A Vaio-k sokkal többet tudnak, mint amit az oprendszer megenged nekik....

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1832) hito


hito
nagyúr

Hali...esetleg tudja valaki, hogy ha a gép alján lekopott a gyári szám, hogy tudom azt kiolvasni a gépből? Elég gáz, hogy magyar vaio support csak akkor hajlandó szóbaállni az emberrel ha egy nyamvadt 15 jegyű számot kapnak. :F

Illetve ha valakit érdekelne pici Vaio gép jó áron ez neki való lehet :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1833) hito


hito
nagyúr

Ez itten meg ritka, mint a becsületes........ :DDD Legyen mondjuk politikus, nehogy rasszista benyomást keltsek egy ártatlan szólással/mondással.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1834) otkolon


otkolon
csendes tag

Nos, tegnap az ágy ritmikus mozgása közepette az FW21Z-m learaszolt az ágy szélére, majd onnan úgy fél métert zuhanva hanyattesett a parkettára (értsd a képernyős felére, a vaio feliratos oldalára). Csúnyát szólt. Monadnom se kell, azonnal abbahagytam korábbi (ritmikus) tevékenységemet és a baleset helyszínére siettem. Jelentem, a HD videofájl leszátszása egy pillanatra sem szakadt meg, és egyéb hibát sem tapasztaltam, a próbált progik hiba nélkül indultak - legalábbis eddig. Szóval úgy tűnik, jól össze van ez csavarozva. Ki meri növelni a magasságot? :) Este ránézek még, hátha a stuck pixeljeim ijedtükben megjavultak..

(#1835) FazekasLaci válasza otkolon (#1834) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Valamikor tavaly év végén volt itt egy poszt, hogy valakinek a gyermeke mászott rá a Vaio-ra és tönkrement a kijelző. 60e-ért hozott hozzá kijelzőt az ebay-ről és tök jól műkszük. Lehet, hogy a stuck pixeljeid is megoldódnának ezzel?

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1836) FazekasLaci válasza hito (#1832) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Garijegyen nincs rajta? A szériaszámot valahová biztosan felvezették?

Egyébként, ha Vistád van, akkor a Registry-ben itt keresd meg:
HKEY_CURRENT_USER - Software - Sony Corporation - Vaio Update - 4.0 - IdentifyNum

Itt van egy két részletben tagolt szériaszám, ez megegyezik a Vaio hátoldalán található számmal.

XP-n nem tudom, de ha máshogy nem megy, akkor keress rá a regedit-ben a képernyő jobb alsó sarkában a típusszámra (nálam VGN-FW21Z). Ugyanis ugyanebben a bejegyzésben a ModuleName alatt ez is megtalálható, tehát valószínűleg ugyanitt a szériaszám is megtalálható lesz.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1837) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Egyébként a Sony support nagyon segítőkész, addig keresik a hibát, amíg meg nem találják. Néha ötletelésnek tűnik ugyan, amit mondanak, de ha nincs precedens az adott hibára, akkor valóban más lehetőség nincs. Nálam a wireless netemet dobta el sokszor a gép, aztán kiderült, hogy ha letiltom, hogy az iTunes ne induljon el automatikusan a gép indításakor, akkor nincs is semmi gond :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1838) hito válasza FazekasLaci (#1836) üzenetére


hito
nagyúr

Garijegy nuku, alján fenn volt, de lekopott. Köszönöm a tippet 1ébként, megnézem h úgy megy-e, magamtól nem valószínű hogy ebben az évezredben rájöttem volna. Egyébként hihetetlen, hogy milyen szinten áll a piac. 4-5napja hírdetem a T240P-t és még csak egy privit se kaptam. Mintha fenn se lenne a hírdetés...Pedig sztem nagyon méltányos áron adom (120eFt). Vaterán ugyanez 149eFt-ról indul.

Pár nap múlva mejön amcsiból a TX670P-m is, na az durva gép lesz. Még WWAN is van benne, remélem sim-kártya hely is...ugyan a modem csak EDGE benne, de ebay-ről 79$-ért lehet rendelni 7.2-es HSDPA modemet. Én iszonyatosan beleszerelmesedtem ezekbe a pici Vaio-kba, nagyon egyedi széria sztem. 2 dolgot viszont hiányolok róla: ujjlenyomatolvasó, HDMI. Úgy tudom, hogy az utóbbi csak az új szériákba van (TZ,TT).

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1839) FazekasLaci válasza hito (#1838) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Múltkor olvastam egy cikket, mennyire egyszerű feltörni az ujjlenyomatolvasók és az arcfelismerők biztonsági rendszerét. Ehhez még szakértelem sem kellett, egyszerű próbákat csináltak minden piacon kapható notebook-kal. Az eredmény: siralmas, még az arcképfelismerés fényképről történő bemutatása is elég volt...
Szerintem csak felesleges csili-vili. Én biztos nem bíznék benne, hiszen bármikor jöhet úgy, hogy megsérülhet az ujjad, aztán annyi :) Én legalábbis már jártam így szeletelőgéppel...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1840) hito válasza FazekasLaci (#1839) üzenetére


hito
nagyúr

Ebben igazad van, de nekem nagyon bejön...olyan dzsémszbondos :DDD Mondjuk a wwan kárpótol, az tényleg hasznosabb. Akkor azt mondod, hogy egy egyszerű jelszavas védelem nagyobb biztonságot jelenthet, mint az ujjlenyomatscanner?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1841) FazekasLaci válasza hito (#1840) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Hát a Windows jelszót kb. olyan könnyű feltörni, csak elég egyszer hozzáférni a géphez bekapcsolt állapotban...

A hardveres biztonsági jelszó a notikban viszont tuti jó, annak csak az a hibája, ha x-szer elrontod, viheted a szervízbe, mert csak ott tudják kikódolni... Én nem hiszek igazából a gép jelszavas, stb. védelmében. Ha valaki úgyis hozzá akar férni, az hozzá is tud.

Ennél nagyobb biztonságot ad, ha letöltesz egy titkosító szoftvert, és az adott partíciót, vagy az érzékeny fájlokat letitkosítod. A Lavasoftnak van erre megoldása, ráadásul a titkosításokat is tudja kombinálni, így ember legyen a talpán, aki rájön, hogy milyen rendszerben kell az adatokat visszafejteni.
Itt pl. olvashatsz erről részletesen: http://www.lavasoft.com/products/lavasoft_digital_lock.php?t=features [link]

Ezt max a titkosszolgálatok fejtik vissza...

Egyébként egy USB-s ujjlenyomatleolvasó olyan 10e Ft. Microsoft is gyárt ilyet. Azt csak rádugod a Sony-ra, installálod és már megy is.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1842) FazekasLaci válasza hito (#1838) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Sikerült a Sony sorozatszámát a registry-ben megtalálni?
Állítólag ugyanaz a bejegyzése a Vistának, mint az XP-nek, de itt vannak XP-n rohangáló Sony-sok is, ők meg tudják neked nézni a sorozatszám pontos helyét a registry-ben, mert tudják ellenőrizni rögtön, hogy melyik a helyes.

De egyébként azon csodálkozom, hogy a Sony ezt nem ajánlotta alapból. Ha legközelebb beszélsz, mondd el nekik, mert felveszik a belső adatbázisba és akkor legközelebb ha valaki hasonló problémával jelentkezik, a diszpécserek már kapásból fogják tudni ajánlani.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1843) k. válasza hito (#1838) üzenetére


k.
őstag

Sajnos jelenleg nincs erre keretem.ÉS valszeg csak jövőre tudok ilyet venni.Pedig elég jó ár:D
Inkább egy ilyen vaio mint egy netbook sztem.
Bár ha netbookom lesz esetleg az SAMSUNG lesz.Sony samsung és talán dell.ezekbe nézelödöm.Abban meg a samsung a legolcsobb.

(#1844) hito válasza FazekasLaci (#1841) üzenetére


hito
nagyúr

Megdöbbentő a dolog...bár elég csak vigyázni, hogy bekapcsolat állapotban senki ne férjen hozzá (mindig ki kell jelentkezdni) és akkor ezek szerint "bombabiztos" a dolog. A cikknek utána fogok olvasni, manapság az egyik legnagyobb kincs a személyes adat és információ. Egész iparág épül ennek a védelmére és a megszerzésére is sajnos.

A serial numbernak még nem volt időm utána nézni, de köszönöm a tippet, remélem holnap lesz alkalmam megpróbálni. A Sony ügyfélszolin beszélt már valaki az akcentusos nénivel? Én mindig őt kapom ki, egy jelenség a nő :C

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1845) hito válasza k. (#1843) üzenetére


hito
nagyúr

Hát ebből a mesterhármasból én a Sony-t ajánlom mindenképp, orrhosszal lemaradva ott kullog mögötte a Dell, Samsungról semmi infóm, bár ha a sz*r kompakt házimozijaiból és telefonjaiból indulok ki, én inkább kihagynám...
Remélem jövőre azért már nem lesz meg, de ha mégis, kizárólagos vásárlási jogot biztosítok neked hozzá :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1846) #67127552


#67127552
törölt tag

Sziasztok!
Nekem december óta van egy FW21E-m. Teljes mértékben meg vagyok vele elégedve, miden szuper kívül belül. A fórumot már a gép megvétele előtt is naponta olvastam, nagyon sok hasznos infót szedtem itt össze. Most viszont lenne egy kérdésem amit eddig itt nem láttam vagy elkerülte a figyelmem. A Vista rendszerint kiírja, hogy windows intéző hiba bla bla és újraindul. Közben olyan, mintha az egész windows újra betöltene. Szerintetek ez mitől lehet?
A választ előre is köszi. Minden jót!

(#1847) Pyerre


Pyerre
csendes tag

Sziasztok!

Légyszi segítsetek, mert teljesen elakadtam. A főnökömnek van egy szép új vaioja.
A problémám az, hogy állandóan IP ütközés van. Ha még csak ez lenne.
Cuccok: Wifi router DHCP-vel (iroda), WiFi AP (lakás) + LAN.
Általában akkor jön elő amikor a főnököm bedugja az UTP kábelt.

Ami nekem nagyon fura: ipconfig valami teljesen fals MAC address-t ír ki.
A DHCP-nél látom a hálókártyák valódi címét, de arra hiába állítottam be fixen kiosztandó IP-címet, nem kapja meg. Az ipconfig pedig egy harmadik MAC-et ír ki az viszont egyforma a wifi-nél és a lan-nál is. Szóval itt keresném a hibát, de már nem tudom mit nézzek még.

Remélem érthető voltam. :)

(#1848) Pyerre válasza Pyerre (#1847) üzenetére


Pyerre
csendes tag

Bocsi, nem jól írtam. Nincs 3. MAC address.
Szóval az ipconfig is jól írja, a DHCP-nek be van állítva, hogy mit adjon és nem azt adja. :(
Ráadásul, ha egyszerre (vagy egymás után) be van kapcsolva a WiFi és a LAN akkor IP-cím üttközés van.

(#1849) xedos válasza Pyerre (#1848) üzenetére


xedos
addikt

Nem a router ossza ki rosszul az IP-t - LAN-ra és WIFI-re?

(#1850) bagó


bagó
tag

Sziasztok azt szeretném megkérdezni, hogy egy használt Sony Vaio PCG-F350 mennyit ér, és kérnék egy Új árat is!

Előre is köszönöm,

Üdv.:bagó!

VÁLASZOKAT PRIVÁTBA IS ÍRHATTOK!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.