Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) xedos válasza k. (#1549) üzenetére


xedos
addikt

[link]

Bocsi... 2x volt benne a http...

(#1552) k. válasza tototos (#1550) üzenetére


k.
őstag

Külön partíción.:)

(#1553) Bocsek válasza xedos (#1548) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Ez nem FW21 hanem FZ21M

(#1554) Bocsek válasza FazekasLaci (#1541) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Én egyébként azon gondolkozom, hogy veszek egy házimozi erősítőt, egy olcsóbbat (~50ezer FT környékén) amin van HDMI be- és kimenet, és arra kötöm a laptopot. (az erősítő képes továbbítani a HDMI jelet az összes létező képkimenetére, legyen az SCART, 3RCA, s-video, hdmi - legalábbis az ide vonatkozó fórumban nekem ezt mondták) Mégiscsak kisebb beruházás egyszerre mint egy FullHD LCD-TV. Később majd jöhet hozzá valami fadobozos 5.1, aztán amint lesz rá keret, akkor a TV is.

(#1555) FazekasLaci válasza Bocsek (#1554) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Igen, ilyeneket én is néztem, de már elegem van a rengeteg kütyüből. Egy átalakító bőven jó lenne. A jövő hét végén szerintem belevetem magam a témába, most vizsgaidőszak van....

Ennyi csatlakozó az összes berendezésünkön nincs, hogy még egy olcsó külső kütyüt elbírjon szerintem:

TV + DVD házimozirendszerrel + videó + digitális TV-vevő (valami set-top-box, amit a T ad a ketyeréihez) + a noti. Már ott tartok, hogy nincs is ennyi csatlakozó kimenet mindegyiken, amennyit ez kíván. Már most is ott tartok, hogy egyszerre nem lehet felvenni videót és egy másik TV-csatornát nézni digitálisan. A szerelő is alig tudta életre lehelni a sok kábel miatt... Ebbe még egy rendszert beilleszteni pluszban - azt sem tudom már, hova tegyem.

Nevetséges, hogy a gyártók azt gondolják, mindenkinek már lecserélte a régi jó nagyképernyős CRT-tv-jét RTL-logó beégetős plazmára.... [link]

A kábeleknél már csak a semmivel nem kompatibilis távirányítóból van több :)
A Sony telefonom telepítésekor a Vaio megkérdezte, hogy akarom-e a telefonomat távirányítóként használni :D Na, jót nevettem, engedélyeztem, aztán néztem, mint borjú az új kapura, amikor a kurzort a telcsivel mozgattam :) Aztán mondtam, még egy távirányító nem kell....

Ja, és közben a gyerekek nyaggatnak egy Wii miatt...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1556) k. válasza FazekasLaci (#1555) üzenetére


k.
őstag

Látom nagyon Fennakadtál a plazmás cikken.Nekünk egy braviank van 3 éve -jó az lcd - és kivállóan megy.Egy samsungom van 3,5 éve szintén hibátlan-azis lcd-.Az hogy valaki plazmát vesz-megjegyzem az már az ő hülyesége-az nem azt jelenti hogy a lapos tvk gagyik.Legalábbis nekem azt sugalja te nagyon nem csiped ezeket.
Telósra:
Nekem samsung telcsim van(symbiannal vagyis gyakorlatilag nokia menüvel:D meg minden szarral optikai zoomtól a videótelefonig) és azon is simán lehet.Csak külön programmal.
Egyébként visszatérve a Tv-re.Nagyon sok ember most cseréli le.Szerintem nagy átlagban ugy kezelik hogy van egy több száz rugós hdmi-s laptopod?Nehogymán ne legyen hozzá egy HDMI-s lcd tvd.Legalábbis ha én a sony fejese lennék valszeg igy kezelném.
Wiire:
Vegyél nekik ps3at ha jótakarsz.Hisz mindenki tudja hogy Wii have a playstation 3:D

(#1557) Taybor válasza k. (#1556) üzenetére


Taybor
tag

Azé azt hozzá kell tennem hogy már nagyon ritka a plazmáknál a beégés. Mi nemrég vettük meg a panasonicnak az idei modelljét (pv80) és még halvány jele sem volt a beégésnek pedig több órán keresztül hagytuk bekapcsolva a tvt. És szerintem ár/érték arányban mindenképpen jobb a plazma márha a képminőséget nézzük és nem akarjuk nagyon külső monitornak használni mert akkor inkább lcd a nyerő. Tehát én nem húznám ennyire le a plazmákat mert a hasonló árkategóriában jobbak az lcd-nél szerintem, pedig nagyon utána jártam még anno hogy plazma vagy lcd... :)

Más: szerintetek ha a laptopot összeakarom hdmi vel kötni a tv-vel, milyen hdmi kábelt vegyek, érdemes drágábbra beruházni vagy elég a pár ezer forintos is? Látszik vmi különbség a képminőséget illetően?

(#1558) WotB|PPeti


WotB|PPeti
csendes tag

én egy sony vaio vgn-fw139e/h tulajdonosa vagyok lassan féléve.Csak ajánlani tudom :)

(#1559) pekom


pekom
csendes tag

Sziasztok!
Újra itt, és ami a legfontosabb már a vaiomról írom e levelet. Szóval megrendeltem az e-bay-ről a panelt, ma meg is jött, és már készen is van. És ez összesen: 65000 Huf-ba került ami hihetetlen a sony 230000 huf-jával és minimum 1-1,5 hónapos javításásval szemben. A garancia a többi alakatrészre ugyanúgy megmaradt, szóval lényegében minden rendben lett mégegyszer hála a linknek.
Ja amúgy SHARP kijelző volt benne, és ugyanolyan SHARP kijelző van most is benne, minden megegyezik, ugyanolyan mint két héttel ezelőtt.

pekom

[ Szerkesztve ]

(#1560) gege71.hu válasza pekom (#1559) üzenetére


gege71.hu
addikt

Ez jóhír, örülök, hogy ilyen gyorsan megoldódott.
Nekem meg ma (ill a nejemé az fw21e) megérkezett Hong-Kongból az ebay-en rendelt KÉPERNYŐVÉDŐ FÓLIA
Volt hozzá tisztítókendő meg felrakási útmutató. Tip-top sikerült egy kb. 10 perces előzetes tisztítással együtt felraknom. Abszolút nem ront a képminőségen, alapvetően észre se lehet venni.
Ja és ingyenesen postázták Magyarországra!

[ Szerkesztve ]

(#1561) csello01 válasza pekom (#1559) üzenetére


csello01
csendes tag

Szia! Azt nem írtad, hol sikerült ilyen gyorsan összerakatni. Az árban a szerelés is benne van?

(#1562) pekom válasza csello01 (#1561) üzenetére


pekom
csendes tag

Szia!

Itthon raktuk össze, nagyon egyszerű volt szépen meg lehetett csinálni. Észre se lehet venni hogy valaki hozzányúlt. Álmomba se gondoltam volna hogy ennyiből megússzuk.

pekom

(#1563) Tomi777 válasza Tomi777 (#1457) üzenetére


Tomi777
csendes tag

Sziasztok!
Ma beszéltem mindegyik laptop.hu-val, az egyikben kaptam csak normális választ.
FW21Z nem lesz se elöbb se késöbb. Utána felhívtam a saturn.hu-t ott azt mondták , hogy nincs és valószínű ,hogy nem lesz. A központi sony salonban azt mondták , hogy kifutó model és csak a 31z lesz hónap végén.(ez gondolom nem 350000 lesz) Ezek szerint soha nem lesz ilyen notebookom.
Valaki ha szépen megkérem nem tudona nekem segíteni abban , hogy mond valami hasonló tudású gépet? Mindenhol néztem más de meg sem közelítik ezt...
Köszönöm: Tomi777

[ Szerkesztve ]

(#1564) FazekasLaci válasza k. (#1556) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Nem akadtam fent a cikken, csak megdöbbentem rajta :)
Tudom, hogy jó az LCD TV, a gyereknek azt vettünk a szobájába - Sony Bravia :D

Én a magam részéről a nagyképernyős Samsungunkat nem cserélem le, csak egy Lézer TV-re. Egy év múlva már itthon is elérhető áron lesz és akkor vége a Plazmának és az LCD tévének, mert a gyártási költsége alacsonyabb az előző kettőnél és még a Plazmánál is szebb a képe. Arról nem is beszélve, hogy a technológia megegyezik a CRT TV-kével, vagyis megbízhatóságban ugyanazt nyújtja és nincs pixelhiba lehetőség vagy beégett pixel :)

PS3 meg 100e, egy Wii 60. A Wii-vel legalább mozognak a gyerekek, PS3-ra meg csak a Sony EyeToy van néhány játékkal... Ez meg fontos szempont, hogy ne csak üljenek a TV előtt.

A Sony fejesére meg magasról teszek. A mi kereskedő cégünkben 100x jobb a logisztika, mint a Sony-nál, ahol többmilliót költenek hirdetésre aztán meg nincs termék hetekig. Nem csoda, hogy veszteségesek. A Microsoft-nál itthon ilyenkor már fejek hullanak, ezt tapasztalatból tudom.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1565) FazekasLaci válasza gege71.hu (#1560) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Egy egyszerű kérdés: rátetted és ott maradt? Ugyanolyan könnyű eltávolítani is nyom nélkül? Érdekes lehet nekem is, mert így legalább a tiszítását könnyebben meg tudnám oldani...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1566) FazekasLaci válasza Tomi777 (#1563) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Kollégának most rendelünk egyet az EU-ból. Az jó, ha angol billentyűzetes angol oprendszerrel? Ha bejött a cucc és minden rendben van, akkor nyugodtan merem majd ajánlani őket, vagy megszervezzük neked a beszállítást.... Kb. annyiban van, mint amennyiben az itthoni E volt.

General
Platform Technology Intel Centrino 2
System Type Notebook
Built-in Devices Stereo speakers, wireless LAN aerial, Bluetooth aerial
Width 38.4 cm
Depth 26.1 cm
Height 3.7 cm
Weight 3.1 kg
Colour Silver
Localisation English / United Kingdom
Processor
Processor Intel Core 2 Duo P8400 / 2.26 GHz
Multi-Core Technology Dual-Core
64-bit Computing Yes
Data Bus Speed 1066 MHz
Features Enhanced SpeedStep technology
Chipset Type Mobile Intel PM45 Express
Cache Memory
Type L2 Cache
Installed Size 3 MB
RAM
Installed Size 4 GB / 4 GB (max)
Technology DDR2 SDRAM - 800 MHz
Configuration Features 2 x 2 GB
Storage Controller
Type Serial ATA
Serial ATA Interface Serial ATA-150
Storage
Hard Drive 320 GB - Serial ATA-150 - 5400 rpm
Optical Storage
Type DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM / BD-ROM - integrated
Read Speed 24x (CD) / 8x (DVD) / 2x (BD)
Write Speed 16x (CD) / 8x (DVD±R) / 4x (DVD±R DL)
CD / DVD Rewrite Speed 10x (CD) / 4x (DVD±RW) / 5x (DVD-RAM)
Card Reader
Type Card reader
Supported Flash Memory Cards SD Memory Card, Memory Stick, Memory Stick PRO, Memory Stick Duo, Memory Stick PRO Duo
Display
Display Type 16.4" TFT
Max Resolution 1600 x 900 ( WXGA++ )
Widescreen Display Yes
Features X-black
Video
Graphics Processor / Vendor ATI Mobility Radeon HD 3470
Video Memory 256 MB
Total Available Graphics Memory 1400 MB
Audio
Audio Output Sound card
Compliant Standards Microsoft WSS 1.0/2.0, DirectSound3D, High Definition Audio
Audio Input Microphone
Notebook Camera
Camera Type Integrated
Sensor Resolution 1.3 Megapixel
Capture Resolutions 1280 x 1024
Input Device(s)
Type Keyboard, touchpad
Telecom
Modem Fax / modem
Protocols & Specifications ITU V.90, ITU V.92
Networking
Networking Network adapter
Wireless LAN Supported Yes
Data Link Protocol Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n (draft), Bluetooth 2.1 EDR
Compliant Standards IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n (draft), Bluetooth 2.1
Expansion / Connectivity
Expansion Slots Total (Free) 2 ( 0 ) x memory ¦ 1 ( 1 ) x ExpressCard/34
Interfaces 1 x headphones - output - mini-phone stereo 3.5 mm ¦ 1 x IEEE 1394 (FireWire) - 4 PIN FireWire ¦ 3 x Hi-Speed USB - 4 PIN USB Type A ¦ 1 x display / video - VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15) ¦ 1 x network - Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x modem - phone line - RJ-11 ¦ 1 x microphone - input - mini-phone 3.5mm ¦ 1 x audio / video - HDMI - 19 pin HDMI Type A
Miscellaneous
Features Security lock slot (cable lock sold separately)
Power
Power Device External
Battery
Technology Lithium Ion
Installed Qty 1
Run Time (Up To) 3.7 hour(s)
Operating System / Software
OS Provided Microsoft Windows Vista Home Premium - English
Software VAIO Music Box, VAIO Recovery Utility 2.6, McAfee Internet Security Suite (Trial), Sony Picture Motion Browser, Google Software Pack, Microsoft Windows Media Player 11, WinDVD BD for VAIO 8.0, Adobe Reader 8.1, VAIO Content Importer / Exporter, Microsoft Office 2007 (60 days trial), VAIO Movie Story, Adobe Photoshop Elements 6.0, Sony Click to Disc Editor 1.0, VAIO Media Plus, Sony SonicStage Mastering Studio 2.5, Roxio Easy Media Creator 10
Manufacturer Warranty
Service & Support 1 year warranty
Service & Support Details Limited warranty - 1 year

Úgy küldik, hogy pixelgaranciával... Holnap beszélek velük.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1567) Tomi777 válasza FazekasLaci (#1566) üzenetére


Tomi777
csendes tag

Köszönöm, a segítséget, de mindenképpen magyar billentyűset szeretnék.
Most nézem megjelent a FW31J és a FW21J.
[LINK]
Akkor beruházok egy FW31J-re, szerintetek miben jobb a 21Z-nél azon kívül , hogy 8 gb-ramot lehet bele tenni?

(#1568) FazekasLaci válasza Tomi777 (#1567) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ezt a lehúzást. Én nem látok semmi különbséget a régi és e között a széria között....
Még jó, hogy megvettem november végén az fw21z-met. Most megspóroltam 50e-t? :)

Ha nem 64 bites az oprendszer (erre kérdezz rá), akkor tök mindegy, mert 3,5 GB-nál többet úgysem fog felismerni.

Mellesleg az angol és a magyar billentyűzetes Vaio között annyi a különbség, hogy más az enter gomb és az enter gomb (nem kétsoros, csak egy), és az enter gomb feletti sorban van egy plusz billentyű.

Tényleg jobb, ha a billentyűzet magyar, de ezért nem fogunk kiadni 60-nal többet.. Arra elég lesz egy szoftver, amivel át lehet tenni a billentyűket egyik helyről a másikra (ld. y és z csere). A gari meg ugyanaz, mint itthon, mert EU. Ezt már megnéztük a Sony honlapján, itthon intézik a garit. :)

Egyébként a múlt év végén hallottam, hogy minden notigyártó a gazdasági világválság visszahúzó ereje miatt kb. 15%-ot fog emelni. Akkor nem hittem el, hogy ezt egy piacgazdaságban meg lehet tenni csak úgy. Aztán látom. Meg lehet.... Klasszikus módon a külföldi vásárlással tiltakozom a vásárlói kizsákmányolás ellen, ahol nekünk kell várni az árura, aztán ha van, akkor már csak drágábban, mert van rá kereslet. Megjegyzem, amikor én vettem 350-ért a gépet, akkor is ugyanennyi volt az EUR, az árfolyamemelkedéssel nem nagyon lehet takarózni...

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1569) Tomi777 válasza FazekasLaci (#1568) üzenetére


Tomi777
csendes tag

Hát télelg nincs sok különbség. Elbizonytalanodtam :( Megvárom a hónap végét.azt megnézem mi lesz...

(#1570) FazekasLaci válasza Tomi777 (#1569) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ha a kutya nem veszi, leviszik az árát, hogy elfogyjon... Bár kérdéses, mennyire tudatosak a vásárlók...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1571) tuso válasza FazekasLaci (#1568) üzenetére


tuso
tag

Sziasztok. Én is egy FW21E boldog tulajdonosa vagyok. Felhívnám figyelmeteket a garanciára. Idéznék a garancialvélből."....A jótállás a vásárlás időpontjában a garancialevél által kisért Sony termékre érvényes,abban az esetben , ha a vásárlás a Garanciaterületen belül történt..... Tehát a Magyarországon vásárolt Sony Hungáriás Vaiokra él a magyarországi 2 éves garancia.

(#1572) Tomi777 válasza FazekasLaci (#1570) üzenetére


Tomi777
csendes tag

Ha van pár perced nézd már meg légyszíves a [sonyszalon].hu-n az FW31J-t és a [sony.hu-n] az FW31J-t. ÉG ÉS FÖLD A KÜLÖNBSÉG a két ugyanolyan notebook között.

(#1573) gege71.hu válasza FazekasLaci (#1565) üzenetére


gege71.hu
addikt

Lényegében tényleg annyi, hogy rátettem és ottmaradt :)
Van hozzá egy kis rajzos lúzer manuál, az alapján tettem fel.VAn egy másik fólia magán a védőfólián (nevezzük "fonák"fóliának amin van egy kis darab fogantyúként használható kis darab lapka. A lényege, hogy alaposan le kell pucolni az alapot, hogy ne maradjon semmi kosz, De még a legapróbb szemcse sem.
Én úgy pucoltam, hogy elsőre áttöröltem a csomag részét képző puha kendővel. Utána a makacsabb ("hopp rátüsszentettem" kisebb marslakókat egy másik nagyon puha ronggyal úgy töröltem le hogy prontót fújtam rá. NEm a monitorra, hanem a rongyra. Nagyon picit! Ezt a már említett célszerszám-ronggyal még 1x tök csíkmentesre, szárazra.
Ezután kihajtva a fonákfóliáról a védőfóliát a saroktól indulva kb átló 40-45 fok irányban szép lassan kezdtem kigörgetni a fonákfóliáról rá a képernyőre. HA buborék keletkezik kell egy névjegykártya és inkább néha picit visszahúzva kell eltüntetni a légtásásodást. SZép lassan kell felgörgetni, inkább türelmesen visszább emelve ha makacs a légrés. A névjegykártyával tök jól lehet igazgatni. Eltávolítani szintén a már említett kis fogantycskával lehet. Szerintem mondjuk nem kell. A PDA-mon 2 éve van fólia. Kb ugyanilyen minőségű és ráadásul érintőképernyős és még sose szedtem le. Mai napig tökéletes. Szerintem nem is fogom :)
A notin is lehet az adott ronggyal finoman törölgetni, minimális prontót használni. Jó vétel volt..szerintem :)

(#1574) -zoole- válasza Tomi777 (#1572) üzenetére


-zoole-
csendes tag

Amennyire én látom a külföldi oldalak adatait az FW**J szériás laptopokról, igen valószínű, hogy a sony.hu-n látod a reális információkat.

(#1575) Tomi777 válasza -zoole- (#1574) üzenetére


Tomi777
csendes tag

EZ ELÉG ÉRDEKES :) Akkor 400000-ért adnak egy fw21e-vel egykategóriás notebookot, csak azért mert más a neve??!? Ha ez így van akkor KICSIT elszáltak az árak...... :O :W :W :W :W

(#1576) Taybor válasza Tomi777 (#1575) üzenetére


Taybor
tag

Nem 400 ezerért egy fw21z tudású gépet kapsz... a 21j most 270 ezer ami a 21e- nek felel meg.
Amúgy amikor decemberben még megvettem az egyik utsó példányt a 21e-ből akkor az egyik helyen mondták hogy ezek bevezető árasak és valszeg januártól elég rendesen fel fog menni az áruk... hatalmas mák volt hogy dec. közepén végig teloztam az összes üzletet és mindenhol felírattam a nevem hogy ha lesz akkor hívjanak, és az egyik helyen vissza mondták és így sikerült még megvenni, pedig akkor se volt már sehol :D

(#1577) Tomi777 válasza Taybor (#1576) üzenetére


Tomi777
csendes tag

De a sony.hu-n az FW31J-re az FW21E tulajdonságai vannak írva.... :F

(#1578) k. válasza Tomi777 (#1577) üzenetére


k.
őstag

Hát akkor elirták.Nincs az a jó isten hogy igy felmenjen az áruk.50 e még belefér nade 150.....

(#1579) -zoole- válasza Tomi777 (#1577) üzenetére


-zoole-
csendes tag

Jó, hát sony honlapon az fw21z-hez is ki van írva, hogy van kompozit tv kimenete, aztán ilyen sehol sem található... :) Egyébként ha figyelmesen megnézed, nem pont ugyanazok az adatok, a vinyó mérete különbözik :)

(#1580) Taybor válasza Tomi777 (#1577) üzenetére


Taybor
tag

Szerintem ezeket nézd, itt már pontosnak tűnnek [link]

(#1581) -zoole- válasza Taybor (#1580) üzenetére


-zoole-
csendes tag

Azért vicces, hogy még itt is minden fw szériás laptophoz oda van írva az s-video csatlakozó, holott hírből sincs egyiken sem...

(#1582) Tomi777 válasza Taybor (#1580) üzenetére


Tomi777
csendes tag

Kijavították!! :)) ,eddig nem így volt... :DD

(#1583) sparc


sparc
tag

Üdv mindenkinek.
Már párszor irtam itt hogy gondok vannak a recovery-vel. Azóta egy csomó más fórumra is beirtam és kaptam ötleteket de semelyik mbr visszaállitóval, linux boot cd-vel és recovery lemez gyártó progival nem értem el eredményt. Még esetleg egy megoldás van. Ha valaki lementené nekem a saját vaio laptopjának Mbr-át és elküldené azt nagyon megköszönném. Ha ezt az mbr-t felülirom akkor talán sikerrel járok.

(#1584) tuso


tuso
tag

Sziasztok. Ha valakit esetleg érdekel. [link]
Eddig a legjobb áron az FW31j ;)
üdv.

(#1585) FazekasLaci válasza tuso (#1571) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Az EU garanciális szabályozása sokkal szigorúbb, pontosan a szabad áruáramlás miatt....
Ha egy gyártónak van helyi (ország szintű) szervize, akkor nem utasíthatja el az egyébként őáltala gyártott termék garanciális javítását az adott országban csak azért, mert egy másik EU-országban vetted meg. És nem kötelezhet arra sem, hogy ezért a másik országba szállítsd vissza. Hívd fel a Fogyasztóvédelmet, ha ezzel kapcsolatban kétségeid lennének.

Nem olvastad el kellő figyelemmel a garanciális papírokat. Ott nem írják, hogy csak Magyarország. A Garanciaterület az EU-t jelenti, de itt tudsz utánanézni:

http://support.vaio.sony.hu/contacts/contacts.asp?site=voe_hu_HU_cons [link]

Az oldalon kattints a nem európai Vaio-ra, és ott fogod látni, hogy az EU-országon belüli Vaio vásárláshoz is budapesti telefonszámot kell hívni :)
Ismerve a Sony-t, még abban sem vagyok biztos, hogy tengerentúlon vett termékekre nincs garancia az EU-ban. Csak gondolom ott van valami minimális szállítási költség.

Egyébként, ami a pixelgaranciával kapcsolatosan igaz (vagyis, hogy nincs igazán ilyen garanciája a Sony-nak), külföldön biza úgy árulják a terméket, hogy pixelgaranciával szállítja az eladó, vagyis előzetesen leteszteli és ha hibás, nem is küldi ki, vagy visszaküldheted. Itthon meg szív az ember, ha vásárlás előtt nem nézte meg eléggé a gépet, mert rosszak voltak a fényviszonyok, stb....

Sok minden változott 2004 óta, mert amióta az EU-ba beléptünk, nagyon sok - a fogyasztókra nézve kedvező szabályozás lett jogszabályba foglalva. Régen ezzel lehetett trükközni, ma már ezért komolyan bírságolnak.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1586) FazekasLaci válasza Tomi777 (#1572) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Megnéztem. Nekem 21Z-m van, és az ennek megfelelőt összehasonlítottam:

http://sonyszalon.hu/products/product_2271.html [link]

Annyit tudok mondani, hogy amit én kiszúrtam, az az, hogy 8 GB memóriát lehet belerakni és emiatt a videómemória (ami úgyis osztott 512 felett) 2 GB fölé mehet. Bár szerintem egy ilyen notiba 512 is hosszú ideig elég... Más különbséget én nem láttam az árat nézve. Hacsak azt nem, hogy kicsit visszafogták az árképzést és már csak 30e-rel drágább, ami meggondolandó.

Mivel nem 21E-m van, így sokat nem tuudok ahhoz hozzátenni, hacsak azt nem, hogy a kintről megrendelt 21E-nken nem 800 MHz a buszsebesség, mint az új 31J-n, hanem 1066, mint a 21Z-n. Vagyis a max. Igaz, hogy 80 GB-tal kisebb a vinyó, de 750 angol fontot csak megér ez a különbség :)

Te milyen különbséget láttál a két gép között?

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1587) FazekasLaci válasza sparc (#1583) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

milyen géped is van pontosan? Szívesen csinálok recovery MBR-t, ha 21Z-d van...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1588) sparc válasza FazekasLaci (#1587) üzenetére


sparc
tag

Hali
cr290esem van, amcsi modell
sztem jó eséllyel bármelyik sony féle mbr jó vagy tévedek?

(#1589) Tomi777 válasza FazekasLaci (#1586) üzenetére


Tomi777
csendes tag

Én is ezeket a különbségeket láttam csak, de eddig rosszul volt feltüntetve a honlapon a típusszám és ez kicsit bezevart nekem:)

(#1590) FazekasLaci válasza sparc (#1588) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szerintem nem lesz jó. Nagyrészt azért, mert az oprendszerek mások, másodsorban egyedi telepítések vannak gépenként...

Én azt javaslom, hogy keresd meg a Sony supportját és kérj tőlük egy visszaállító CD-t. Így kapsz egy gyárit és párezer forintba kerül csak..

Nem hiszem, hogy sokaknak lenne ez a típusú noti...

De ha megmondod, hogyan kell megcsinálni az MBR másolását, akkor megcsinálom neked és megnézzük, működik-e.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1591) sparc válasza FazekasLaci (#1590) üzenetére


sparc
tag

Megkérdezem hogy mennyibe kerül a recovery lemez aztán ha tul drága talán megér egy próbát ez az mbr dolog. De valószinű akkor igazad lehet hogy minden géphez más kell.

(#1592) niyabinghi


niyabinghi
tag

Sziasztok!
Sony Vaio VGN-FZ11Z gépem van, eredetileg vistás, de úgy tűnik, ezt mnost sikerült teljesen hazavágnom. Ubuntut használ valaki ilyen gépen? Az asztali gépemen megy rendesen, de azt olvastam pár külföldi fórumon, hogy lehetnek gondok, bizonyos eszközöket nem hajlandó felismerni.
Tapasztalatok? Essek neki vagy inkább ne, mert szívás?

(#1593) -zoole- válasza niyabinghi (#1592) üzenetére


-zoole-
csendes tag

Szia!
Régi laptopomon használtam ubuntut, most fw-21z-m van, ezen még csak addig jutottam, hogy live cd-ként kipróbáltam. Nem mélyedtem bele, de nem írt semmi eszközhibát, úgy tűnt, hogy mindent tökéletesen kezel. Én ezt a verziót próbáltam: ubuntu-8.10-desktop-amd64, mert kiváncsi voltam hogyan muzsikál a gépen a 64bites oprendszer :) Úgyhogy szerintem nyugodtan próbálkozz, de nyilván érdemes először live cd-ként elindítani, majd ha valamivel baja van, akkor fórumozni. Sok sikert hozzá!
Z.

(#1594) FazekasLaci válasza niyabinghi (#1592) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Az Ubuntunak van live CD-je.. Ha azzal gond nélkül megy, akkor nincs gond.
Ha megy, akkor mellesleg az Ubuntut lehet telepíteni Windows-on belül is. Kb. 5 GB-ot foglal el. Ilyenkor induláskor megkérdezi a gép, hogy Linux avagy Windows induljon el :)
Legalábbis nekem XP alatt ezt csinálta most, amikor néhány napja feltettem a régi ASUS-ra. Sony-n nem mertem kipróbálni :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1595) FazekasLaci válasza -zoole- (#1593) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Érdekes... Bár furcsa, hogy csak AMD-re csináltak 64-bitet Ubuntu-ból.

Én inkább ezzel próbálkoznék: http://releases.ubuntu.com/8.10/ubuntu-8.10-desktop-i386.iso [link]
Linuxot ismerve az ilyen erős gépeken tuti ugyanaz lesz a sebesség, max ez Intel procira van optimalizálva.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1596) -zoole- válasza FazekasLaci (#1595) üzenetére


-zoole-
csendes tag

Az elnevezésnek csupán történelmi oka van, mégpedig az, hogy amikor anno az intel kidolgozta a saját 64bites rendszerét, az sokkal kevésbé volt sikeres, illetve elérhető árú, mint az amd 64bites architektúrája, így ez utóbbi kezdett inkább elterjedni. Az intel pedig kénytelen volt behódolni a vetélytársa szabványának, már csak a kompatibilitás megőrzése végett is (ha jól emlékszem volt is felzúdulás, hogy míg az intel tényleg rendesen átdolgozta a rendszerét, az amd csak kibővítette azt a 32bites környezetet, amit ugyebár az intelnek köszönhetünk...).
Akkoriban elég erős volt az amd, így tudott diktálni az éppen gyengélkedő intelnek.
Tehát lényegében: az amd64 oprendszerek tökéletesen futnak az intel procikon, kompatibilisek egymással.
Sebességkülönbség viszont biztosan lehet, már csak a plussz felhasználható memória miatt is, de ez persze csak felhasználói igénytől függ, majd mindenki eldönti magának, hogy kell-e neki vagy sem. :) Nekem a vaio fw-21z-n szépen és jól működött az amd64-es ubuntu. Majd még fogom tesztelni, ha vége a meló-áradatnak, ami épp körülvesz :)

Z.

(#1597) niyabinghi


niyabinghi
tag

Köszönöm, akkor próbálkozom a CD-s megoldással. :)

(#1598) FazekasLaci válasza -zoole- (#1596) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Igen, engem is izgat a 64 bit. Sajnálom, hogy olyan nincs, mint a MAC-en, hogy Mac alatt ablakban Windows-t lehetne futtatni (ld. Parallels Deskktop). Mert akkor tuti átmennék Linuxra és a kritikus progijaimat meg Windows ablakban futtatnám...
Bár megmondom őszintén, hogy nekem hosszú ideig XP volt, de ez a Vista nekem bejött. Nagyon sok az újítás, ami kényelmesebbé teszi az életet és ha nem telepít az ember össze-vissza, akkor stabilnak is mondható. A gyorsaságról nincs véleményem, mert az a progiktól is függ.... Most futtattam egy DOS-os progit és lassú volt, mintha haldokolna a gép... Pedig biztosan nem volt memória- és procihiány (64K elég kellett hogy legyen... :) )

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1599) sparc válasza FazekasLaci (#1598) üzenetére


sparc
tag

Kössz az mbr-t de sajna nem értem vele semmit. Sajna törlödött a vinyón lévő összes anyag. Igazad volt hogy nem lesz kompatibilis.

Felhivtam a sony-t de ők meg nem küldenek recovery dvd-t úgyhogy rábasztam, hacsak fel nem hívom a központot amerikában vagy japánban.

(#1600) FazekasLaci válasza sparc (#1599) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Talán ez segít neked....

http://www.sonyrecovery.co.uk/recovery.html [link]

Ha nem megy, dobj nekik egy mailt a pontos szériaszámoddal és típusszámmal.

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.