Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Chris82


Chris82
senior tag

Lenne még egy kérdésem. Hol lehet hozzá normális gyári vagy utángyártott tokot szerezni?

(#1952) Chris82


Chris82
senior tag

Válaszolva a kérdésemre, minden rendben van, 2 év garancia, magyarországi, tökéletes.
Tokot találtam a pixmania.hu oldalon 26 ezer forintért. Van valakinek tapasztalata ezzel a céggel mert előre kérik a pénzt utalással.

Sony tulajok jelentkezzetek! :R

(#1953) xedos válasza Chris82 (#1952) üzenetére


xedos
addikt

Hű! Álmaim gépe!!!!!
13.3"-os gép ügye...
Sírjál nekem egy kicsit és akkor 10K körül odaadom az én SZ2-esem gyári tokját.
Bár meg kell nézni, mert azt híszem atied szélesebb...
Írjál róla!!!!!!

(#1954) Chris82 válasza xedos (#1953) üzenetére


Chris82
senior tag

:D
Igazából még nem sok tapasztalatom van vele, hiszen csak 2 napja használom. Nagyon jól összerakott gép, a billentyűzet nagyon bejön, az lcd nagyon szép képet ad.
A ventillátor általában menni szokott, de sokszor lekapcsol, olyankor teljesen hangtalan.
Stamina üzemmódban használtam eddig, akksi kb 5 és fél órát megy egy feltöltéssel wifivel.
Esetleg egy SSD meghajtón gondolkodom, talán akkor még csendesebb lenne.
Az LCD panel elég hajlékony, hiszen nagyon vékony de azt mondják hogy jól bírja.

Rendeltem hozzá egy bőr táskát, de a Sony bőrtok nagyon bejön. Jó lehet hozzá a te tokod? :B

Ja és Made in Japan :D

(#1955) Chris82


Chris82
senior tag

13,1es a kép mérete 16:9es
Van képed a bőrtokodról?
mekkora a mérete?

(#1956) Chris82


Chris82
senior tag

Gondolkodom a windows 7et feltenni. A vistás driverek jók lehetnek hozzá?

(#1957) kgergo89 válasza Chris82 (#1956) üzenetére


kgergo89
tag

Sony Vaio FW31J

Win7 el használom, teljesen jó. A vistat le is gyalultam róla, a rejtett particio az megmaradt ha bármi probléma lenne, vissza lehet állítani gyárira a gépet.
Egyébként megbízható gép, az összerakással nem vagyok csak egyedül kibékülve így 1 hónap használat után. Recsegős, és nagyon hamar karcosodik, már rendeltem is rá védőmatricát, a touchpad mellé két oldalra mert az órámtól megkarcosodott.. ejnye bejnye Sony.,, a hátlap nem gázos, de vajon miért nem gyártották az egészet olyan anyagból?
A konfig viszont kielégít, LCD gyönyörű, na de majd 300 ezerért sony minőséget kérnék külső borításban is.. Egy HP is tud ennyit olcsóbban, jobb külsőben.
Összesítve, meg is bántam meg nem is.
Egyéb infóként ha javíttatni szeretnéd a karcos házat, drága lesz, ugyanis erre nincs garancia, csak ha pl letörik a zsanér, mert hajlamos lehet rá..
A sony 3 árral dolgozik, mert németbe viszik ki a gépeket.
1: 70.000
2: 120.000
3. 200.000+

Alaplap csere esetén a 3. kategória értendő, legalább ezt mondták a telefonban.

Remélem hasznos volt az infó mindenki aki venni akar.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1958) Chris82 válasza kgergo89 (#1957) üzenetére


Chris82
senior tag

Én ma próbáltam meg feltenni a win7et, de egyszeruen nem jott ossze.
Valamiért nem engedte feltenni arra a partícióra, pedig le is formatáltam.
Mi lehet a gond?
A rejtett partíciót nem akarom bántani.

(#1959) Reverting válasza Chris82 (#1952) üzenetére


Reverting
őstag

Arkad Sony Center... mindent be is rendelnek ha kell es van taska is vagy 3-4 fele...
:)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1960) Chris82 válasza Reverting (#1959) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszi az infót, megnézem majd, csak az a baj hogy nem Pesten lakom :R

(#1961) xedos válasza Chris82 (#1955) üzenetére


xedos
addikt

Valami hasonló mint ez :[link]

Nem bőr, hanem mint a búvárruha anyaga... Microfiber
De csak otthonról tudom megnézni. Kb júli 9-10.-én.

(#1962) Chris82 válasza xedos (#1961) üzenetére


Chris82
senior tag

Ok, ráér. Egy táskát rendeltem hozzá, igaz nem Sony, de nekem bejön.
Ha valami gyárit szeretnél hozzá, akkor a Vaio felirat duplázza az árakat.

(#1963) renee7


renee7
tag

Sziasztok!

Új vagyok itt a Prohardveren, üdvözlök mindenkit!

A segítségeteket szeretném kérni!

Szert tettem egy Vaio PCG-C1XS-re. Csodás készülék, kijelzőben, hangban mindenképpen csúcs még ma is. 400-as P2, 128 MB-ram.

Elkövettem azt a hibát, hogy a gyártó honlapján nem néztem meg alaposan a supportot, nem vettem észre, hogy driverek helyett azok frissítései vannak fenn. Letöltöttem, örültem, újratelepítettem, tiszta telepítéssel. Hidegzuhany.

Mondanom sem kell, hogy az eredeti Driver, Recovery CD-ket nem kaptam meg.

Tanácsra van szükségem: Valahonnan letölthetőek ezek a Win98SE hez való driverek?
Jogtiszta 98SE-m van. Megszerezhető akár csak a driver CD? Ti tudnátok ebben segíteni?
A Google segítségével csak XP-s driverekre bukkanatm, azokat hiánytalanul le is töltöttem, ez másik történet, mert XP-n a videódriver telepítése után sem tudtam beállítani az 1024*640-es felbontást, mintha nem ismerné a driver ezt. Mihez kezdjek?

Ha nem vagyok ennyire figyelmetlen, akkor az első az, hogy kighoostolom a C-t dehát... :W

Minden segítséget előre is köszönök, nagyon szeretném beüzemelni ezt a kis gépet! :)

Sziasztok,

Zoli

[ Szerkesztve ]

(#1964) Chris82 válasza kgergo89 (#1957) üzenetére


Chris82
senior tag

Én nem tudtam feltenni a win7et, egyszerűen nem jött össze. Nálad simán ment?

(#1965) k. válasza renee7 (#1963) üzenetére


k.
őstag

Driver
Igy elsöre ezt találtam neked.Remélem jó lesz.

(#1966) renee7 válasza k. (#1965) üzenetére


renee7
tag

Nagyon szépen köszönöm! Holnap veszek egy új vincsesztert belé, és amint működik rögtön szólok, hogyan sikerült!

Ezzel kapcsolatban kérdezném, 160GB-s hdd a legkisebb IDE vinyó, amit tudok szerezni, a bios nem fog ezen fennakadni? Az egy primer, plusz négy kiterjesztett partícióval számolva 5 db 32 GB-os partíciót szeretnék. De ha a bios nem ismeri fel a vincsesztert 160Gb-osnak, hanem X méretűnek, akkor ha az elsődleges partícót kisebbre veszem annál, mint amekkorának látja, akkor a Win98 fogja látni a többi partíciót? Egyszer ezt csináltam egy ugyancsak 400Mhz-s Portocom-on is, ott a Bios 18 GB-nak látott egy 80-as hdd-t, de ott 256Mb-ram volt, tehát tudtam XP-t telpíteni, és az látta már az egész vinyót.

Zoli

(#1967) k. válasza renee7 (#1966) üzenetére


k.
őstag

Nem vagyok biztos benne hogy teljesen látja de menni tuti menni fog.Amiatt nem kell aggodni.:)

(#1968) Chris82


Chris82
senior tag

Ha fel szeretném tenni a win7 64bites változatát a gépemre, akkor ahhoz jók a vistás 32bites driverek?

(#1969) kgergo89 válasza Chris82 (#1968) üzenetére


kgergo89
tag

32 bites driverek nem kompatibilisek a 64 bites oprendszerrel.
igen simán fölment a win7

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1970) Chris82 válasza kgergo89 (#1969) üzenetére


Chris82
senior tag

SP2es frissítés jót tett neki.
Sztem megvárom a hivatalos kiadást mostmár, nincs kedvem megint telepítgetni.
Eddig a Dell laptopomon a 7est használtam, ezt a pár hónapot kihúzom Vistával.

(#1971) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Egyik barátom vett egy VGN-SZ2XP/C Vaio-t, ebben szeretnénk memóriát bővíteni, ha lehetséges akkor 2x2GB-ot, de a weboldal szerint 2x1 GB a lehetséges. Szerintetek ez a gyakorlatban is így van? :(
Ezen kívül, ha valaki tudja hogy merre lehet merevlemezt cserélni benne, ne tartsátok titokban, mert mi csak a ramok helyét találtuk meg.

(#1972) renee7 válasza k. (#1967) üzenetére


renee7
tag

Szia!

Mégegyszer köszönöm a segítséget!

Nagyszerűen üzemel a kis készülék 98SE-vel. :) Kijöttem a 98 gyakorlatból, tehát a második telepítés lett az igazi, de ez tényleg az! :D A gép gyors, jó atomstabil!

Kellemes napot mindenkinek!

(#1973) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Hali
olyan kérdésem lenne hogy valahol itt mo-n belehet még szerezni egy ilyet???:s
VAIO NR

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#1974) Reverting


Reverting
őstag

Holnap reggel 10-tol az Arkad SonyCenterben a VGN-TT11XN 400.000 HUF... 1 db van... szerintem negyon jo ar... :) 5kilorol lett 400k:)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1975) jaffa888 válasza FazekasLaci (#1050) üzenetére


jaffa888
csendes tag

Ezek a sony-s notik gyönyörűek én is szeretnék beruházni egybe nemsokára...

Disco's Hit...

(#1976) k. válasza Barett 50cal (#1973) üzenetére


k.
őstag

Szia!
Elvileg a Hellovaionál van még!
www.speci.hu
:)

(#1977) melody134


melody134
csendes tag

Sziasztok

Kinéztem egy laptopot, de nem tudok dönetni
SONY VAIO CS118EP Intel 2,25 notebook 3 000 MB RAM, 320 GB HDD Angol verzió. Ismeri valaki ezt a típust vagy hallott róla? Jó gép? megbízható? és mennyi pénzt ér meg szerintetek???

(#1978) Chris82 válasza jaffa888 (#1975) üzenetére


Chris82
senior tag

Tényleg gyönyörűek, először kicsit sokaltam az árát, de mostmár nagyon megszerettem a gépet. Ezek után nehéz lesz majd később újat vásárolni, ha az ember hozzászokik a minőséghez.

(#1979) xedos válasza Csorbi (#1971) üzenetére


xedos
addikt

Ha jól emlékszem, akkor a chipszet és a BIOS csak 2Gbyte RAM-ig támogat.
Winyó csere:
Alul elől van 3db csavar +1db középen (billentyűzet)
Utána a billentyűzet ESC és DEL gomboknál + talán középen van egy pöcök, amiket ki kell pattintani -ezután fel tudod emelni a billentyűzetet.
Ezután még van 3db csavar ami a palm restet (csuklótámaszt) fogja.
Azt ezután előre kell picit húzni majd felemelheted. Ott van jobbra a winyó.
Az még 3csavarral van rögzítve.
SOK sikert!

(#1980) kis_galez


kis_galez
csendes tag

Hali!
Most vettem egy Vaio FW41E laptopot, a gond csak az, hogy 32bites Vista Van rajta alapból, és így hiába 4G ramos. A kérdésem az lenne, hogy megéri-e 64biteset rá feltennem, és ha igen, akkor a Vaio Support oldalon található driverek működnek-e mind 64biten.
Előre is köszönöm!

(#1981) Barett 50cal válasza k. (#1976) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

hát de nekem besehozza azt az oldalt:S:S
nemtudsz küldeni egyprintscreent mert akkor neked megnyitja.Am milyen a böngésződ??:S

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#1982) Chris82 válasza xedos (#1001) üzenetére


Chris82
senior tag

:R
Le tudod mérni a toknak a szélességét? :R

(#1983) Pierre75 válasza kis_galez (#1980) üzenetére


Pierre75
senior tag

Milyennek találod a kijelzőt? (képminőség stb)

Milyen az anyagfelhasználás (nem zörög, recseg-ropog-e)?

(#1984) inkab válasza kgergo89 (#1957) üzenetére


inkab
aktív tag

Üdv!

Hasonló notebookom van, mint neked ( VAIO VGN-FW21E ) és én is a win7-en gondolkodom meghagyva a visszatérés lehetőségét is. Érdekelne, hogy hogyan kell így felrakni a win7-et, illetve a tapasztalataid, hogy mi változott a vistához képest, gondolok itt ilyenekre: sebesség, memória-procihasználat, indulás-leállítás, akkumulátor üzemidő, melegedés-hang-ventilátor használat, valamint hogy működik-e minden ugyanúgy (FN+funkcióbillentyűk (brightnes, stb.), S1 gomb, AV gomb, volume gomb, tapipad oldal-scrollozás, Battery Care funkció, van-e ismeretlen eszköz az eszközkezelőben, jah és hogy melyik verziót raktad fel a win7-ből (build, 64 vagy 32 bit), DVD-ről vagy image-ből valahogy? Bocs, ha kicsit sokat kérdeztem, de ezzel dolgozom és biztos szeretnék lenni hogy működni fog…

(#1985) k. válasza Barett 50cal (#1981) üzenetére


k.
őstag

Szóval.Mivel hiba van az éterben ezért igy tuti bejön.
Ird be a gugliba hogy Hellovaio.Elvileg valamik link ott él.Nemrég még ment simán a honlapjuk most nem tom mi van,

(#1986) inkab


inkab
aktív tag

Hehe, ez jó. Majd egy éve vettem a gépem 229ezeré 24 hónap garival [itt] meg 270ezer most egy év garival. Vagy ez bót drága vagy nagyon jó befektetés volt... :DD

[ Szerkesztve ]

(#1987) arvaics válasza inkab (#1986) üzenetére


arvaics
csendes tag

Heló. Igen, jó befektetés volt.... Akkor akartam én is venni egyet, de lecsúsztam róla. Sony visszavonta. És most lám, újra, ugyanabban a boltban 270.000. Morcos voltam:S

Viszont lenne egy kérdésem felétek: Feltettem win7-et, gyalultam előtte mindent. Nem működnek a funkció billentyűk, touch-pad, semmi. Sajnos ráinstalláltam a hivatalos vista drivereket, semmi. Tud valaki ezügyben segítséget.

Ami még gond, külső monitoron, katasztrófa. Homály. miért lehet ez???

Segítségeteket köszi!

(#1988) melody134


melody134
csendes tag

Kinéztem egy laptopot, de nem tudok dönetni
SONY VAIO CS118EP Intel 2,25 notebook 3 000 MB RAM, 320 GB HDD Angol verzió. Ismeri valaki ezt a típust vagy hallott róla? Jó gép? megbízható? és mennyi pénzt ér meg szerintetek???

(#1989) Chris82 válasza melody134 (#1988) üzenetére


Chris82
senior tag

Szerintem ez hasonló típus, nézd meg a tesztet.
[link]

(#1990) inkab válasza arvaics (#1987) üzenetére


inkab
aktív tag

Ezért nem mertem felrakni még énsem, várok még kgergo89 kolléga tapasztalataira. Ezekszerint te is ilyen FW sorozatos notit vettél? Fel lehet rakni szerinted /ha igen akkor kérlek írd le a menetét/ úgy a win7-et hogy visszállítható legyen a vista/gyári állapot ha valamiért nem működne jól?

(#1991) kgergo89 válasza inkab (#1990) üzenetére


kgergo89
tag

sziasztok, bocsesz hogy késve írok, csak nyaralás volt :)

szóval, win7.. nálam FW noteszen tökéletesen működik, sokkal jobb mint a gyári vista.

minden gomb funkcionál, egyedül az AV gombhoz nem találtam szoftvert. ha valakit érdekelnek a driverek szívesen odaadom.

nem szeretnék kimenni a részletekre, amit még észrevettem, a vga csak 1 drivert szeret föltelepíteni, méghozzá a win7 beta drivert.

vistan pedig vagy gyári amit a honlapról szedsz, vagy semmi.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1992) Chris82


Chris82
senior tag

Hát én tegnap is próbálkoztam a win7 ill a sima XPvel is de mindkettő kékhalálban adta meg magát. Az XP már az elején amikor betölti az eszközöket, a 7es pedig telepítés után.
Én a winchesterre gyanakszom, valami azzal kapcsolatos problémát írt ki és hogy használjam a CHKDSK /F parancsot.

A Vista gyönyörűen fut.

Nem értem. Valakinek van tippje? Tegnapi napom erre ment rá

(#1993) Chris82 válasza Chris82 (#1992) üzenetére


Chris82
senior tag

Rájöttem, hogy a Sata drivert nem telepítettem előtte, ezért nem ment fel az XP, de mostmár nem variálok.

(#1994) Chris82


Chris82
senior tag

Ha esetleg winchestert szeretnék cserélni, az hogyan tdom megoldani ennél a gépnél?
Nem találok rajta winchester ajtót, csak a memóriához lehet hozzáférni.

(#1995) xedos válasza Chris82 (#1994) üzenetére


xedos
addikt

Szaerintem hasonlóan mint az SZ szériánál.
[link]

(#1996) Chris82 válasza xedos (#1995) üzenetére


Chris82
senior tag

Valami hasonló az alja, majd megpróbálom. Berakok egy SSD meghajtót

(#1997) xedos válasza Chris82 (#1996) üzenetére


xedos
addikt

Hű??, rádszakadt az OTP? Már maga a gép sem egy olcsó :-)

(#1998) Chris82 válasza xedos (#1997) üzenetére


Chris82
senior tag

Azért annyira nem megy jól. Még nincs meg a meghajtó, egyenlőre gondolkodom csak rajta, de azért nem kellett felvennem áruhitelt vagy személyi kölcsönt :D

[ Szerkesztve ]

(#1999) k. válasza Chris82 (#1998) üzenetére


k.
őstag

Én is gondlkodom hogy év vége felé esetleg beteszek egy SSD-t a vaioba.Nemrég mult 2 éves és nem tudom hogy most igy lesz e ujra pénzünk-anyunak kevés lett a válság miatt a munkája(könyvelő)-.
Tehát lehet arra még rá tudom venni:D de ha nem nem. :N
Csak SSDvel is az van hogy 100e-ért ha SLC akkor 32 esetleg 64gb ha MLC akkor ugyan van 120 is de nem tom az talán kevésbé megbízható.

(#2000) Chris82 válasza k. (#1999) üzenetére


Chris82
senior tag

Szerintem ameddig az ember használ egy gépet, az olcsóbbal is kihúzza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.