Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) woodbear


woodbear
addikt

Annyira jó lett a Sigma 24 1.4 (amit már kifejtettem itt is) , hogy eladtam sikeresen és rendeltem egy Batis 25mm-t. Mindig is szerettem volna kipróbálni de sokalltam az árát, viszont most a sigma után már csak azért is megvettem. Ezúton is üdvözlöm a Sigma mérnökeit :D

Viszont az, hogy lehet, hogy a Batis 25 latoszoge az adatlapok szerint 3 Fokkal nagyobb, mint a 24mm sigmáé? Meglepett és egyben örülök is ha ez így van tényleg :)

Oldalam: www.swsfoto.de

(#18702) Ixion77 válasza woodbear (#18701) üzenetére


Ixion77
őstag

A Batisról közismert hogy inább 22-es mint 25-ös. Ebben a kategóriában még a Firin 20/F2.0-t dicsérik. Van már AF változata is.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#18703) woodbear válasza Ixion77 (#18702) üzenetére


woodbear
addikt

Hmm nem tudtam. De király :)
Firin elég gyenge lett sajnos ami az AF-et illeti.

Oldalam: www.swsfoto.de

(#18704) mikrofon válasza Ixion77 (#18702) üzenetére


mikrofon
addikt

Képileg jó, AF-je nem igazán jó a tokina firin 20/2 lencsének, videóra kizárt és fotóra se ajánlott, vadászik, hangos és lassú az af-c módhiz.... Ára pedig kb Batis lencsék szintű... Így inkább a Batis 18 vagy 25...

[ Szerkesztve ]

(#18705) mikrofon válasza woodbear (#18701) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah erre kíváncsi leszek , mit tapasztalsz majd....

[ Szerkesztve ]

(#18706) woodbear válasza mikrofon (#18705) üzenetére


woodbear
addikt

Én is :D délután le is tesztelem a játszótéren szerintem :) (saját gyereken nyugi :D )

Oldalam: www.swsfoto.de

(#18707) FeRkE válasza kovsol (#18700) üzenetére


FeRkE
őstag

Ezt jo tudni, Amazon jo fej ezek szerint, hogy a torvenyileg eloirt 14 nap helyett 30 napot ad. Korabban ez csak Prime membereknek jart, ez volt az egyik selling pointja a Prime-nak.

(#18708) derrik


derrik
őstag

A Sony 55mm f1.8 Z az ugye nem stabilizatoros objektív?

(#18709) wms válasza derrik (#18708) üzenetére


wms
senior tag

De nem ám. ;)

(#18710) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok. Kicsit hulye kerdes, de mar nem tudok mit kitalalni😡
Van az egyik obimon(Sony a6000 kit obi)egy hoya uv szuro, amit most le szeretnek szedni, mert nem sok ertelmet latom, meg szerintem tobbet art, mint hasznal, de:olyan szunten ra szorult, hogy meg se mozdul :/
Az ujjamat persze mar szepen ossze vagdosta a szele, ahogy kinlodtam vele, de a szuro meg se moccan :/
Hogy tudnam le varazsolni rola?
Elore is koszi a valaszt :)

(#18711) Szlopa válasza d3tox1c (#18710) üzenetére


Szlopa
tag

WD40? :DDD

(#18712) Bogyó bá' válasza d3tox1c (#18710) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Van rá szerszám, kétféle méretben is: [link]; [link]

Nekem van mindkettő, és teljesen jó. Az ár egyébként 2 db egyforma eszközt takar, így ha véletlenül eltörik, sem nagy gond.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#18713) Neck válasza d3tox1c (#18710) üzenetére


Neck
veterán

Befőttesgumival próbáld meg, és ne a szorításra tedd az erőt, hanem a tekerésre.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18714) 80hun válasza Szlopa (#18711) üzenetére


80hun
addikt

Még viccnek se írjál ilyet mert valaki komolyan veszi. :)

(#18715) d3tox1c válasza Szlopa (#18711) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Próbáltam, nem jön le 🤣
Pedig befogtam satuba is :/

(#18716) derrik válasza d3tox1c (#18715) üzenetére


derrik
őstag

?????

(#18717) derrik válasza 80hun (#18714) üzenetére


derrik
őstag

Pedig nem ír hülyeséget. Engem úgy tanítottak , hogy az olaj egy fél lakatos. Injekciós fecskendővel cseppeket nyomni a menet széléhez. Nem le fújni mint a B közepet.

(#18718) d3tox1c válasza derrik (#18716) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Nem kell komolyan venni :)

(#18719) usergefi válasza d3tox1c (#18710) üzenetére


usergefi
kezdő

Egyik ismerősöm ugyanígy járt, nála a gumikesztyű lett a megoldás. Persze a vastagabb "sárga" fajta.

https://www.youtube.com/channel/UCOUWT6usZkzhcyJKaA3e-QQ

(#18720) Mandarinn válasza gprspeter (#18671) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Ezt a tisztító szettet próbáltad már amit ajánlottál? Vagy itt valaki?
Nem tűnik rossznak de érdekelnek a tapasztalatok.

Láttam, hogy van szett amihez adnak folyadékot és van amihez nem. A folyadékos a nyerő? Mindenképpen olyannal kell tisztítani vagy csak akkor ha komolyabb szennyeződés van az érzékelőn?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18721) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Na bassza meg 😡😡😡
Nem jon le sehogy, de ami a legjobb.... Vissza raktam a vazra, es nem ismeri fel :/
Nem ertem.....

(#18722) d3tox1c válasza usergefi (#18719) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Probaltam azzal is, semmi.... es most olyan erzesem van, mintha az eroltetestol valami baja lenne, nem ismeri fel a gep :(
A masik obimat(sel55210) gond nelkul, de ezt nem... homalyos kep, utanna kiirja hogy rakjam fel rendesen :/

(#18723) gprspeter válasza Mandarinn (#18720) üzenetére


gprspeter
senior tag

Tegnap vittem haza, még nem teszteltem... :)
Szerintem a folyadékos jobb. Azért vettem azt.

(#18724) Mandarinn válasza gprspeter (#18723) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Majd légyszi akkor számolj be a tapasztalatokról :)

(#18725) mikrofon válasza gprspeter (#18723) üzenetére


mikrofon
addikt

Csak a folyadékkal szabad tisztítani, egy max két csepp. Azért van folyadék nélküli, mert a folyadék sokkal tovább elég....
A folyadék nem csak a tisztítást végzi, hanem a kenést is adja, tehát védi a bevonatot, szenzor felületet....
Emiatt nagy a kockázat is... Mennyi, folyadék és hová jut... Illetve valójában mennyire tiszta a folyadék és mi is az összetétele... Tehát a tisztító eszköz ára lehet, hogy olcsóbb, de ha valami baj van akkor a szervizes tisztíttatás sokkal olcsóbb....
És ugye nagyon fontos a szenzor, a környezet és a tisztító eszköz portalansága, szilárd szennyeződés mentessége.... Elég csúnya dolgot tud eredményezni egy keményebb szemcse....
Tehát én is a szervizes tisztíttatást javaslom....

szerk: és ugye a szenzorstabis váznál a szenzort rögzített állapotban szabad csak birizgálni.....

[ Szerkesztve ]

(#18726) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Megprobalok lenyugodni a kit obim hasznalhatatlansaga miatt, nehez :/
Ha esetleg csere lenne, mert vegleg meghalt:egy Sony SELP18105G E Mount APS-C 18-105 mm F4.0 Zoom G Lens-en gondolkodom.
Erre meg talan lenne most keret.
Hasznal itt valaki ilyet? Velemenyek?

(#18727) Bogyó bá' válasza d3tox1c (#18726) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én használom, megelégedéssel: nagyon kényelmes, és a képminőség is jó. Szenzortisztítást meg el lehet felejteni.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#18728) 80hun válasza mikrofon (#18725) üzenetére


80hun
addikt

"szerk: és ugye a szenzorstabis váznál a szenzort rögzített állapotban szabad csak birizgálni....."

Igen
Megvan mit kell elifítani a menüben a tisztításhoz.

(#18729) woodbear válasza mikrofon (#18705) üzenetére


woodbear
addikt

Gyor 10perc teszt után azt kell mondanom, hogy ez szerelem lesz :) valami ilyesmi fokuszt várna el az ember ezen a rendszeren. A szinek gyönyörüek. CA van szépen de az majd utomunkanal eltünik javarészt :D
ùgyhogy most igy elsöre nagyon bejön. :)

Oldalam: www.swsfoto.de

(#18730) mikrofon válasza woodbear (#18729) üzenetére


mikrofon
addikt

Batis 25/2 a legrosszabb CA tekintetében. De ha rekeszelsz eltűnik szépen... 18mm-es sokkal jobb, a 135mm-en meg nincs is...

Majd szép lassan átállsz a Batis sorra ;]

(#18731) woodbear válasza mikrofon (#18730) üzenetére


woodbear
addikt

Neeeem, nem rekeszelünk :D egyébként tudom, hogy itt a legrosszabb a CA de ennyi belefér.
Batis sor nem hiszem, hogy lesz. De a 135 tetszene ha nem 2.8 lenne. Elvileg jön egy FE 135 f2 majd. Az érdekes lehet.
A 40 f2 is talán kiválthatja a samyang 35 1.4-et. Majd meglátjuk

Oldalam: www.swsfoto.de

(#18732) mikrofon válasza woodbear (#18731) üzenetére


mikrofon
addikt

Látod ezek személyes preferenciák, merthogy szerintem így jó, sőt tökéletes a Batis 135/2.8. Ha fényerősebb lenne nem illene bele a Batis sorba, mert nagyobb és nehezebb lenne.

Akinek ez nem elég az nézze meg a Sigma ART 105/1.4-et vagy a Sigma ART 135/1.8-at ;]

[ Szerkesztve ]

(#18734) kovsol


kovsol
titán

Hátha valakit érdekel: SIGMA 105mm F1,4 DG HSM (A) bemutató

May the Force be with you!

(#18735) Snooker147


Snooker147
tag

Melyik gépet vegyem Sony RX100 I vagy Sony A5100+KIT obi?
Tudom nem egy kategória. Inkább húzok az kompaktabb kompakt felé. Nagyjából egy áron érhető el most a kettő, kicsit drágâbb a Milc.

Kérdés az, hogy a képminőség fotó, video terén automata módban használva jelentős-e a Milc javára úgy hogy egyelőre nem tudnék plusz fényerősebb obit venni hozzá, tehet a gyári 16-50mm obival használnám? Legmözelebb egy templomban keresztelőn kéne a gép ahol szeretnék a mobilomnál jobb fotókat. Meg amúgy ált. használatra kirándulás, családi eseményeken kéne beltéren is, nem csak verőfényes napsütésben. Rossz fényviszonyok között és éjszaka nem használnám. Nincs fotós tapasztalatom, objektíveket sem cserélgetném, meg drága is, beállításokhoz sem értek, egyedül az iso-t tudom hogy az a fényerősség. De ha jobb képet ad a Milc, akkor beáldoznám cserébe a könnyebb hordozhatóságot.

(#18736) #96302336 válasza Snooker147 (#18735) üzenetére


#96302336
törölt tag

a5100+kit. Nem kérdés. Minden tekintetben jobb, mint az RX100. A kitobjektív pedig teljesen jó. Én anno eladtam, de aztán vettem egyet újra, mert azt a minőséget azon az áron és főleg olyan méretben semmi sem tudja. A kitobi létére nagyon jó a minősége, sok egyéb más márka kitjeit lealázza. És ennél kisebb objektív nem igazán létezik. simán zsebben is elfér akár vele a gép.

(#18738) PuMbA válasza Snooker147 (#18735) üzenetére


PuMbA
titán

"egyedül az iso-t tudom hogy az a fényerősség"

3 dolog adja meg együttesen a "fényerősséget": záridő, rekesz és ISO. Ha a rekeszt vagy a záridőt növeled az növeli a szenzorra jutó fényt :) Az ISO pedig a szenzor érzékenységét növeli, de ezzel a zaj is növekszik és egyre láthatóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#18739) belovary


belovary
senior tag

(#18740) kovsol válasza #96302336 (#18736) üzenetére


kovsol
titán

Másik topicban pedig ha megkérdezed nem ezt mondjak a kitre :)

May the Force be with you!

(#18741) krmcz válasza belovary (#18739) üzenetére


krmcz
tag

Lottónyertesek előnyben :D

(#18742) McDuglas


McDuglas
aktív tag

Megjött végre, a Tamron 28-75 2.8 kicsit előbb is, mint vártam! :)

[képek]

Méret összehasonlításként mellékeltem pár képet, (28-75/2.8, 28-70/3.5-5.6, 28/2) illetve, hogy hogy néz ki a jó "öreg" A7 mk1-en. :D Pár fókuszálásra volt még csak időm, egyelőre magabiztos még nem túl acélos fényviszonyok közt is. Mondjuk az AF segédfényt elég szépen kitakarja.

A mellékelt kép, a "lelkes" modellemről az eye-af-et hivatott demonstrálni, iso 2000 / 2.8 / 1/50-es fényviszonyok mellett, az A7 remek fókuszrendszerével. :D Röviden; működik.

Amúgy a tesztekhez képest "nagy" változás, hogy az obi műanyag vázán az öntésnyom sokkal kevésbé látszik, alig találtam meg.

Amint lesznek bővebb tapasztalataim megírom.

Ugyanitt, 28-70 eladó. :D

(#18743) mikrofon válasza McDuglas (#18742) üzenetére


mikrofon
addikt

Milyen firmware verzióval kaptad?

(#18744) McDuglas válasza mikrofon (#18743) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Ver.01
Miért, van már új?

(#18745) mikrofon válasza McDuglas (#18744) üzenetére


mikrofon
addikt

Point azért kérdeztem... Hátha...
Ezek szerint továbbra sincs semmilyen javítás az AF-re, pedig már elég régóta ismert...

[ Szerkesztve ]

(#18746) 80hun válasza mikrofon (#18745) üzenetére


80hun
addikt

Biztos küzdenek még kicsit az A7m3 AF redszerével. :)

[ Szerkesztve ]

(#18747) Chal válasza konyi79 (#18636) üzenetére


Chal
addikt

Arról tud-e valaki valamit, a csillagevés az A7m3-at érinti-e

Kicsit lemaradtam a fórummal, de erre válaszolok, mert eléggé belemélyedtem a témába, mivel érdekel a dolog, csak egyelőre még keresem az igazit (lencsét) :)

Alan Dyer csinált egy nagyon hosszú tesztet, amit szerintem az emberek 90%-a nem olvasott végig, mert tényleg tl;dr kategória. Ennek az elején szerepelt a "The Star Eater is gone. Stars are not smoothed out in long exposures.” mondat. Aztán erre kontrázott egy Jim Kasson nevű fazon, aki szintetikus tesztekkel bizonyította, hogy nem így van, a community meg szomorúan bólogatott.

Ámde: Alan is kerek perec leírja, hogy a jelenség továbbra is létezik A7m3-nál is (csak eddig nem nagyon jutottak az emberek az olvasással), mivel ő is kimérte, azonban a gyakorlati jelentősége ennek kb. zéró. Ez gyönyörűen látszik a fotókon, és az összehasonlító teszteken is. Én inkább ennek a fickónak hiszek, mert a háború és béke méretű tesztje dugig van csillagfotókkal (nem is akármilyenekkel!), míg Jim-ében egy darab sincs... Illetve nincs miben hinni sem igazán, mivel mindketten ugyanazt mondják, csak míg az előbbi egy gyakorló profi csillagfotós, addig az utóbbi egy foteltesztelő (ebben témakörben).

Alan tesztje
Jim tesztje

Ez alapján én halál nyugalommal venném az A7m3-at csillagfotózásra.

[ Szerkesztve ]

(#18748) belovary válasza Chal (#18747) üzenetére


belovary
senior tag

Én halál nyugalommal vettem, mert a 70D-ből kiesett képeimet még F. Lóránd is szerkesztgette, és mondta, hogy hát hol van az adat??? Hát mi, hogy, merre, ennek nem kéne ilyennek lenni.... stb.... :D
Szóval azzal is csináltam pár vállalható csillagost, így az A73-al fapofával indulok neki az egyik kedvenc tevékenységemnek.... ha majd lesz időm még ebben az évszázadban erre.... :DDD ;]

(#18749) Matska válasza Chal (#18747) üzenetére


Matska
senior tag

Bár Fuji-val fotózok, de gondolkodtam korábban A7m2 beszerzésén csillagfotózáshoz (aztán elvetettem), és Samyang 24mm F1.4-et nagyon sokan dícsérik, és én is azt vettem volna. Érdemes netről beszerezni, hogy meglegyen a 2 hetes lehetőség a visszaküldésre, ha decenteres lenne.

Érdemes csatlakozni egyébként a Milky Way Chasers Group -hoz Fb-n. Ahogy láttam ott gyűlt össze a világ tejút fotósainak krémje, rendesen szűrik, hogy csak minőségi képek kerüljenek fel, és mindig részletezve van a használt technika és exif is, így mindig látszik, hogy miket használnak.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#18750) bercsi


bercsi
aktív tag

Feltöltöttek 2 videót az új Sony FE 400mm f/2.8 GM OSS obiról.
Matt Granger
Jared Polin

Teccik :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.