Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) konyi79 válasza csacsi77 (#18497) üzenetére


konyi79
addikt

I. gen vázzal én se láttam, jellemzően 7r2-n tesztelik.

Az az üveg, fiatalabb jóval annál a váznál, aki tesztelőhöz kerül már jóeséllyel az újabb vázon nézi.

(#18502) csacsi77 válasza konyi79 (#18501) üzenetére


csacsi77
senior tag

Igen, sajnos én is csak így láttam.
Pedig megnézném, hogy ez az új obi mit produkál a legrégebbi ff vázon. Úgyis mindig azt mondják, hogy az obi a lényeg, hát most tényleg úgy lenne. Lenne értelme szerintem, mert egy natív és jó obi csak jobban muzsikálna egy relatíve öreg vázon, mint a pl. fényerőtlen 24-240 .

Öreg fater megoldja!!!!

(#18503) konyi79 válasza csacsi77 (#18502) üzenetére


konyi79
addikt

Annál biztos jobban. Kb a váz legjobb képességét hozná, de nem többet. Na ebből saccolj... :D

(#18504) csacsi77 válasza konyi79 (#18503) üzenetére


csacsi77
senior tag

Az a baj, hogy ez határeset. Mert az én tudásomat még az A7 is jóval meghaladja. De ha ez az új obi a konstans f/4-el jobban talál fókuszt, mint a sötét 24-240, akkor az én igényeimnek még a régi váz+új obi is tökéletesen megfelelne. Csak megy vele a szemfókusz és a tisztességes AF-C mód, még ha nem is olyan sok ponttal, mint a 6300-on.

Öreg fater megoldja!!!!

(#18505) krmcz válasza Bogyó bá' (#18498) üzenetére


krmcz
tag

Lesz fix obim hozzá, makrózásnál amúgy nem zavarna az AF hiánya. Közben nézegettem ebay-en is közgyűrűket és még ez volt szimpatikus. Nem tudom, hogy van-e minőségbeli különbség a JJC és a Meike között, mindkettőt Kínában gyártják. Talán a belső felület lehet vízválasztó, hogy melyiknek csillog, mert az a fotókon is zavaró lehet.

[ Szerkesztve ]

(#18506) 80hun válasza csacsi77 (#18504) üzenetére


80hun
addikt

Most A7-ről vagy A7m2-ről van szó?

(#18507) Bogyó bá' válasza krmcz (#18505) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem itthoni webshopból vett Viltrox-om van, az elég hitvány: a 10 mm-es pár hónap után kontakthibás lett, most csak a 16-osat tudom használni (azzal viszont egyelőre nincs gondom). A fix obik közül is a hosszú gyútávúakat ajánlanám, azokkal nem kell "bele mászni" a témába. Anno az OFF Canon 30D + 70-200 F4L (non IS) obimmal nagyon jól tudtam közgyűrűsorral makrózni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#18508) Ixion77


Ixion77
őstag

Elérhetők az első bemutatók a Sigma 35/1.4 FE-ről. Vártam mint a messiást, mert azt hiszem, hogy egy jó fényerős 35-ös kellene nekem most a legjobban. A méreten már többé-kevésbé túltettem magam, de most látszanak az AF eredmények is - a video készítője elégedett, de én szomorú vagyok. Nemcsak lassú, de darabos is az AF-C:
Első AFC teszt
Kicsit nyikorog is, 4:00-nál van vadászat is A kit obi a videó elején egyértelműen jobb :(
A fura az, így elsőre még a Rokinon 35/1.4-ese is jobbnak tűnik.

Remélem valaki hamarosan készít egy összehasonlítást köztük.

Talán majd a Batis 40F2 jobb lesz... Ki tudja mikor, milyen horror áron...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#18509) konyi79 válasza Ixion77 (#18508) üzenetére


konyi79
addikt

Tényleg nagyon darabosnak tűnik a videó alapján.
Sajna az a tapasztalat eddig, ha megbízható jó követőfókusz kell, még mindig a natív lencsék között kell kotorászni.

(#18510) Ixion77 válasza konyi79 (#18509) üzenetére


Ixion77
őstag

Találtam még egy első tesztet.
Érdekes módon a tulaj itt is elégedett. Biztos velem van a baj... Bosszankodtam amikor az FE85-ösöm a hintázó gyerek arcát nem képes fókuszban tartani... Ahogy elnézem a Sigmának talán még a hinta oszlopját se mindig sikerülne... :W
Még jó hogy azzal hirdették hogy az adapteressel szemben ennek aztán olyan AFC-je lesz hogy ihajj... :Y

Hiábavalónak tűnik a remény hogy majd a 3rd party termékek leverik a Sony lencsék árát reális szintre... :O

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#18511) grigo válasza Ixion77 (#18510) üzenetére


grigo
őstag

Itt talán még szembetűnöbb, hogy már egy ideje bámulom a nő homályos arcát mire átugrik az élesség. Ez így tényleg elkeserítő. Egyre jobban meg vagyok győződve, hogy nem kell nekem az mc11, sem sigma, hanem natív 85-ös és samyang 35-ös.
Köszi ezeket a videókat.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#18512) 80hun válasza grigo (#18511) üzenetére


80hun
addikt

De ahogy nézem ez videós teszt. De javítsatok ki ha fotó módban van a gép :)

Fotó módban azért pengébbek az üvegek , persze a natív a király :)

(#18513) konyi79 válasza 80hun (#18512) üzenetére


konyi79
addikt

Fotóra biztos ugyanaz, mint a mostani Sigmák: Nagy, nehéz és barom éles.
Igazad lehet, videóra nem nagyon akarnak optimalizálni. Az APS-C 16f14 is ott bajos csak, ahogy belezümmög a fókuszmotorja.

(#18514) mikrofon válasza Ixion77 (#18510) üzenetére


mikrofon
addikt

Hát nem tudom... De feltételezem nem sokban más a 35/1.4. Én az 50/1.4-gyel elégedett vagyok. Ugyan nem egy GM vagy Batis lencse... Ez leginkább a képalkotásra vonatkozik. Egyszerűen hiányzik ezek jellegzetessége. De nem panaszkodhatok a fókuszra. Lőttem vele már spontán motoros felvonulást és spontán esti koncertet is. Mindkét esetben jól teljesített az AF. Motorosokat gond nélkül lekövette. Igen gyenge és rossz fényviszonyok között a koncerten is tökéletesen fókuszált. Semmi vadászat, semmi tévedés...
ITT van pár kép a Sigma 50/1.4 natív lencsével.

Lőttem párat a Sigma 85/1.4 natív lencsével is. Kifejezetten kevés fényben próbáltam. Ennek a szem fókusza sem hibázott de még csak nem is vadászott... Ehhez még ITT van pár mintakép.

(#18515) woodbear válasza mikrofon (#18514) üzenetére


woodbear
addikt

Nekem ma jött meg a 24 1.4 Art nativban. Azt kell, hogy mondjam A7III-on nagyon gyors és pontos. Ami érdekes, hogy R3-on jóval lassabb.
Holnap érkezik a 35 1.4 is azt majd tervezem a samyanggal össze hasonlítani.
De a 24 nagyon meggyőzött.

Oldalam: www.swsfoto.de

(#18516) rumos14 válasza Ixion77 (#18508) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha folyamatos videó AF-et akarsz, aminek a hangja nem vágja agyon a felvételt, akkor a Zeiss 35/1.4 marad egyedül. nem egy olcsó objektív, de én imádom :B bár vszleg tisztán élességi adatokat nézve a Sigma jobb.

(#18517) mikrofon válasza woodbear (#18515) üzenetére


mikrofon
addikt

Azért a Sony-Zeiss 50/1.4 és Sony 85/1.4 GM sem az AF gyorsaságáról híres.

Kíváncsi leszek mit mondasz a 24/1.4 es 35/1.4 lencsékről pár használat után...
Ezek még az elviselhető tömegű lencsék. 20/1.4 is érdekes lehet de az a közel egy kilós tömegével szerintem már kényelmetlen.

(#18518) csacsi77 válasza 80hun (#18506) üzenetére


csacsi77
senior tag

A7 és Sony 24-105 viszonyáról.

Öreg fater megoldja!!!!

(#18519) 3YEW válasza csacsi77 (#18518) üzenetére


3YEW
tag

Hello! Ha Budapest jo hely akkor akár mi magunk is letesztelhetjük. Van nálam 24-105, 24-240 de a7 az nincs:)

T

(#18520) grigo válasza 3YEW (#18519) üzenetére


grigo
őstag

Mikor tervezitek?

(Kell egy új arckép mert zavaró amikor az arcképtársaknak válaszolok)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#18521) csacsi77 válasza 3YEW (#18519) üzenetére


csacsi77
senior tag

Akkor már csak egy lelkes fórumtárs kéne, aki nézettségre vágyik a youtube-on és hajlandó veled társulni egy fókuszteszt erejéig (nekem nincs A7-em :D ).

Öreg fater megoldja!!!!

(#18522) woodbear válasza mikrofon (#18517) üzenetére


woodbear
addikt

A 24-es már adapterezve is nagyon tetszett, csak nem volt teljesen megbízható, illetve kb a szenzor 40%-án tudott csak szemet követni. A vignette is sokkal erősebb volt. A nativ verzió már a sarokban is gyorsan fókuszál és követi a szemet az egész kép területén, és hangtalan maga az obi.
Hétvégén élesben fogom mindkettőt tesztelni. Akkor majd többet tudok

Oldalam: www.swsfoto.de

(#18523) Mandarinn válasza Bogyó bá' (#18498) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Én mindenkinek ajánlom a 16-50-es kitobival a makró közgyűrű sort. Működik az AF csak sokkal kisebb tartományban. Tehát az igaz, hogy nem tud bármit élesíteni, de nagyon hamar ki lehet tapasztalni, hogy milyen távolságokban működik.

(#18524) Bogyó bá' válasza Mandarinn (#18523) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem az csak kínlódás, és a képminőség is pocsék a közgyűrűzött 16-50-nel. A fix 50-essel viszont nagyon jó (legtöbbünknek van ilyen üvege, vagy tervezi beszerezni portrézásra - amúgy is).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#18525) Mandarinn válasza Bogyó bá' (#18524) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Kit obija viszont mindenkinek van, és 15.000-et biztosan megér a közgyűrű sor, ha valaki próbálkozni akar a makróval. Nem azt mondtam, hogy jobb mint az 50-essel, nekem pl. nincs 50-esem, nyilván az jobb. De nem gondolom, hogy pocsék lenne a képminősége a közgyűrűs kitnek.
Aztán meg ha lesz több objektívje akkor azt rak rá amit nem szégyell :)

[ Szerkesztve ]

(#18526) kovsol válasza Mandarinn (#18525) üzenetére


kovsol
titán

Nekem nincs kit obim :D és a közgyűrű se ér meg 15e -t szerintem, mert itthon is ugyan azt adják háromszor áron, mint amit megkapsz ebayen kinából. Ilyen van nekem. Ez fémből van, és az auto focus is megy vele. Nem tudom ez a JJC miben tud többet, hogy ennyivel drágább.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18527) Snooker147


Snooker147
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Mobiltól (Sony xz premium) jobb fotókat készítő Milc gépre váltanák, elsősorban családi eseményekhez. Kompaktot már nem érdemes venni, esetleg még az RX100 jöhetne szóba, de azon az áron van már milc is nagyobb szenzorral. Legközelebb majd egy keresztelőn kéne.
Sony A5000 használtan 70k körül, A5100 90k, vagy új 130k. Canon-t néztem még, ott a eos m10 használtan, vagy m100 jöhet szóba.
Mivel járnék a legjobban?

(#18528) grigo válasza Snooker147 (#18527) üzenetére


grigo
őstag

Ha keresztelőre készülsz akkor fotóssal 😜

Viccet félretéve a keresztelőn a templomban ha van fény az nagyon erős ha nincs az meg sötét. Ezt áthidalni erős szenzorral és vakuval tudod. Persze ha nagyok az igények. Ha csak kell pár kép emlékbe akkor nincs baj.

Ha ennyi a keret és ez a cél akkor olyan gépet vennék ahol amihez a legjobb áron lehet fényerős objektívet venni.

Persze keresztelőn túllépve bármi jó lehet családi emlékek gyártására. Azt azért vedd figyelembe hogy kicsi gyerek nagyon mozog, ott a kit objektív nem mindig elég.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#18529) krmcz válasza kovsol (#18526) üzenetére


krmcz
tag

Szerintem sem érnek annyit, amennyiért itthon árulják. Bár először nem akartam, de úgy gondoltam egy próbát megér cirka 7 ezer Ft-ért, úgyhogy tegnap megrendeltem én is ezt a Meike közgyűrűt (a fém bajonettest). Ugyanez a típus itthon 33k...

[ Szerkesztve ]

(#18530) Snooker147 válasza grigo (#18528) üzenetére


Snooker147
tag

Az RX100-nak jó a fényereje. Képminőség elmarad attól még egy Milc-hez képest? Plusz fényerősebb obira most nem futná, van aki úgy vélekedik hogy a kit obi is megfelelő általánosságban.
Szerintem most jók a fények a templomban, vaku nem nagyon kell.

(#18531) mikrofon válasza Snooker147 (#18530) üzenetére


mikrofon
addikt

Az egész feltevés hibás... A MiLC csak akkor jobb, ha a vázon kívül rendes obikat használsz. Értem ezalatt, hogy a megfelelő témához, eseményhez a megfelelő lencsét. Ezért is nevezik cserélhető objektíves rendszernek... Én szerintem az általad is említett prémium kompakt, jobban használható, így összességében jobb családi képeket eredményez. Mint egy alap MiLC kittobjektívvel....
Tehát pont ellenkezőleg! Igenis megéri manapság is prémium kompakt fényképező gépek közül választani. Főleg, ha családi események fotózására kell és hiányzik a fotózás iránti elhivatottság és objektív csere iránt érzett szerelem .... Ráadásul van köztük kifejezetten fenyérős optikával szerelt, ami családi eseményeken nagyon nagy előny.....

Igen is van létjogosultsága a Sony RX100, Sony RX10, Panasonic LX100, Panasonic FZ2000; Canon G1X, Canon G9X, Canon G7X és testvéreinek......

Keresgéljél tesztképeket és felhasználói képeket az említett típusokról aztán azután tegyél ilyen határozott, de ostoba kijelentést.... Nem hinném hogy azok a képek ne lennének elegek egy családi eseményhez.....

Ugyan nem volt szó róla hogy milyen keresztelő, de baba keresztelőn kötelezően kerülendő a vakuzás a baba szemkárosodása miatt.....

[ Szerkesztve ]

(#18532) krmcz válasza Snooker147 (#18530) üzenetére


krmcz
tag

A helyedben én az RX100-at választanám, ha most el tudod dönteni azt, hogy később sem vennél a milcedhez plusz objektíveket. 100k környékén már jó vétel, lejjebb nem fog menni az ára, hamarosan piacra dobják a 6. generációt is.

(#18533) 3YEW válasza csacsi77 (#18521) üzenetére


3YEW
tag

Ja, én kérek elnézést, hogy eszembe jutott segíteni.

T

(#18534) mikrofon válasza krmcz (#18532) üzenetére


mikrofon
addikt

RX100V de még lejjebb a VI sőt talán még az III is jobb vétel

vagy Pana LX15 vagy Pana LX100 is jobb vétel. Ezek árban is jók már....

(#18535) Bogyó bá' válasza mikrofon (#18531) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Fene se tudja.... :F ….én a kis érzékelő miatt nem vennék soha "csúcskompaktot". Ott soha, semmilyen arcképnél nem lesz háttérmosás. :(

szeri: anno, mikor 6 éve felhagytam a DSLR-rel való "komolyabb" fotózással és egy motorkerékpárra cseréltem az egész kacatot, akkor elgondolkodtam egy ilyen csúcskompakton, csak az úti emlékek megörökítésére persze. Aztán végül mégis a NEX3N mellett döntöttem, ehhez kicsit később lett még a fix 50-es. Nagyon jó képeket csináltam vele erdélyi túráimon.

Aztán "leragadtam" ennél a rendszernél, kiderült, hogy jobban nem is választhattam volna. Tavaly nyár végén váltottam az a6000-re, ehhez lett még egy 18-105, a kicsi meg megmaradt a motorozáshoz. Azt nem sajnálom, ha véletlenül baja esne. Kezelhetőségben, használhatóságban ég és föld a különbség, képminőségben viszont eléggé hasonlóak.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#18536) konyi79 válasza Snooker147 (#18527) üzenetére


konyi79
addikt

Ajánló topik

(#18537) mikrofon válasza Bogyó bá' (#18535) üzenetére


mikrofon
addikt

hosszú távon ezek szerint jól döntöttel.
én rengeteg embert ismerek körülöttem, akiknek a fényképezés csak annyit jelent, hogy megörökíteni pár képet, tehát a kijelzőt nézve megnyomni a gombot, aztán meg nézegetni otthon...
Erre pont elég a prémium kompakt szerintem.
Ráadásul ezek az emberek, még a gép árát is sajnálják, nem hogy még minden féle kiegészítőket venni, meg bonyolítani különböző dolgokkal, mint objektívcsere az életüket...

(#18538) Bogyó bá' válasza mikrofon (#18537) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha létezne olyan gép, hogy egy a6000-re fixen "felhegesztett" 18-105F4G, én bevállalnám "csúcskompaktnak".... :B
(Gyakorlatilag soha nem teszem már fel az ötvenest sem, szóval nem kell a Cserélhetőség.)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#18539) csacsi77 válasza 3YEW (#18533) üzenetére


csacsi77
senior tag

"Ja, én kérek elnézést, hogy eszembe jutott segíteni."

Már megbocsáss, de ez milyen válasz? Feltettem egy kérdést A7 + S 24-105 kapcsán és te jelezted, hogy neked van obid. Nagyon örültem neki, mert láttam, hogy van egy lelkes fórumtárs, aki felajánlja az obiját próbára. Csak megjegyeztem, hogy nekem nincs vázam és hátha van itt olyan, aki kedvet kap a tesztelésre és akkor az én kérdésem is válaszra lele, ha meg feltölti yt-re, akkor sokan mások is láthatják.
Erre jössz ezzel a megsértődős dumával, amire semmilyen alapot nem adtam.

Öreg fater megoldja!!!!

(#18540) woodbear


woodbear
addikt


Hétvégén remelem lesz időm egy kis side by side tesztre :)

Oldalam: www.swsfoto.de

(#18541) kovsol válasza woodbear (#18540) üzenetére


kovsol
titán

Pont most láttam ugyan ezt a képet a facebook csoportban :)
Csak fénykép vagy videó fokusz tesztet is csinálsz majd?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18542) woodbear válasza kovsol (#18541) üzenetére


woodbear
addikt

:) én csak fotózom, illetve időm sincs elég alapos tesztekre ezért csak képek lesznek. Próbálok teljesen azonosakat csinalni majd. Meglátjuk mennyire jön össze :)

Oldalam: www.swsfoto.de

(#18543) 3YEW válasza csacsi77 (#18539) üzenetére


3YEW
tag

Én ezt nem igy látom, lehet én vagyok érzékeny a stílusra, de azt hiszem, hogy jobb ha itt abbahagyjuk

T

(#18544) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#18538) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nekem a 30-as Sigma van így fixen a gépen, tájképre is kiváló. Ha meg zoom kell, kivágom.. :-)

(#18545) konyi79 válasza 3YEW (#18543) üzenetére


konyi79
addikt

Jobb.
Csak elbeszéltek egymás mellett, nem mondott semmi olyat.
A többit privátban pls.

(#18546) Bogyó bá' válasza KawaBazsy (#18544) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én ragaszkodom a zoomhoz: öregember már nem szívesen sétálgat..... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#18547) grigo válasza woodbear (#18540) üzenetére


grigo
őstag

Hát én is nagyon nagyon remélem. Alaposan küldd meg a samit, mert megalapozhatod vele a jövőbeni vásárlásaimat. Kár hogy a zony nincs mellette ;)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#18548) woodbear válasza grigo (#18547) üzenetére


woodbear
addikt

Zeiss is volt anno :) de mára már nincs meg.
A samyang nagyon bejön egyébként, nem hagyott még cserben 10+ esküvőn. Viszont lehetne valamivel élesebb és kevesebb CA amit így első blikkre a Sigma hoz is, viszont AF-ben lehetnek kétségek a sigmánál

Oldalam: www.swsfoto.de

(#18549) #31733248 válasza Ixion77 (#18510) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Bosszankodtam amikor az FE85-ösöm a hintázó gyerek arcát nem képes fókuszban tartani..."

Az a "baj", hogy a Sonynál nagyon hozzászoktunk a jósághoz, :D ezért igencsak magasak lettek az elvárások. Gondolj bele, még egy nyugalmi helyzetben levő modellnél is félre-félremegy a fókusz a profi tükrös gépeknél, nekünk meg ilyen bajaink vannak...

(#18550) mikrofon válasza #31733248 (#18549) üzenetére


mikrofon
addikt

A hintázás az alkalmanként ki fog rajta. Itt már sok múlik a hintán, a hintától való távolságon, a hinta mozgási irányán, látószögön.... De ez nem azt jelenti, hogy az összes kép rossz, hanem hogy van jó és van közte rossz is...

Azért aki foglalkozik fizikával és matematikával az elsőre láthatja, hogy hintát fotózni nem egyszerű. A hintán ülő gyerek alapvetően kör mozgást végez. De annak a forgáspontja bárhol lehet tőlünk a hinta mozgásának síkja és normális vektor bármilyen szöget bezárhat velünk. Ezt bonyolítja, ha a hinta felfüggesztési pontja nincs tökéletesen egyhelyben, tehat kileng. Márpedig ez elég gyakori a hinták esetén. Ehhez még hozzá jön hogy a sebessége is folyamatosan változik. Egy darabig gyorsul majd lassul majd megáll végül pedig az ellenkező irányba elindul és gyorsul.ráadásul ez csak a hinta. Az azon ülő gyerek meg valahogy kompenzál és hajtani próbálja magát. Ezért a mozgásra az agya egy nagyon összetett algoritmus alapján reagál. És a hintától eltérően mozgatja a testét és a fejét... Elsőre elég nehéz elképzelni, hogy milyen összetett agyi tevékenység a hinta hajtása... Ezt csak és kizárólag mesterséges intelligenciával ellátott AF algoritmus tudja 100%-osan lekövetni minden mas esetben csak valószínűség hogy jó lesz az AF....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.