Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) Nippon válasza mikrofon (#18250) üzenetére


Nippon
őstag

Slide lite v2

(#18252) gprspeter


gprspeter
senior tag

Foltokat látok a képeimen, lencsétől függetlenül.
Koszos lett az érzékelő? :U

(#18253) mikrofon válasza gprspeter (#18252) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha szűk rekeszen jobban látszik tág rekeszen pedig kevésbé akkor nagy valószínűséggel sajnos szenzorkosz

(#18254) gprspeter válasza mikrofon (#18253) üzenetére


gprspeter
senior tag

Ilyen...
Igen, a keresőn is látszik.
Mivel lehet megtisztítani vagy szervíz?

[ Szerkesztve ]

(#18255) usergefi válasza gprspeter (#18254) üzenetére


usergefi
kezdő

Én ilyet használok. Bocs, de fogalmam sincs, hogyan hívják magyarul :D Az obit leszeded, a gépet szenzorral a föld felé fordítod, és belefújsz párszor.

Szerk. közben beugrott: [körtepumpa]

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCOUWT6usZkzhcyJKaA3e-QQ

(#18256) krmcz


krmcz
tag

Ismerősöm a5100-at használ már évek óta és most nagyon rákapott a lepkék fotózására. :D Kérdezte, hogy milyen obi lenne a legjobb ehhez, de hirtelen nem tudtam eldöntetni, hogy csak makró vagy más is szóba jöhet. Szerintetek?

(#18257) #96302336 válasza krmcz (#18256) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem muszáj makró objektív, jóval olcsóbb és kb. ugyanaz az eredmény, ha makró gyűrűt használ egy normál objektívhez.[link]

(#18258) 80hun válasza krmcz (#18256) üzenetére


80hun
addikt

Az előttem ajánlott AF makró közgyűrű.

És ha nincs neki fix obija csak a kitobi akkor én ajánlanám hozzá a Sigma 60mm f2.8 DN obit pluszba.
Ez az obi igazán éles ahoz hogy kögyűrűzze.

Persze lényeges lenne a keret amit rászán :)

(#18259) krmcz válasza 80hun (#18258) üzenetére


krmcz
tag

Először is köszi nektek a tanácsot. :) Igen, csak a 16-50-ese van. A keretet nem is kérdeztem, de nem hiszem, hogy a gép árának sokszorosát rászánná. Ennek a Sigmának az ára még ezzel a közgyűrűvel is több mint baráti. Az amúgy sem fénye(rő)s kitobit ne akarja közgyűrűvel megerőszakolni, jól sejtem? :)

(#18260) Rapid136 válasza krmcz (#18259) üzenetére


Rapid136
őstag

Kérdés mennyire akar lepkézni...
Még az 55-200 is jó lehet teleállásban. Vagy ha manuálozna akkor egy helicoid m42 adapter és bármilyen m42 fixobi hozzá.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#18261) derrik


derrik
őstag

A6300 váz. Ha eladnám a 55-210 objektívet. Milyen alternatívák léteznek mc-11 adapterrel vagy nélküle. A Canon 70-200 f4 gondolom csak az I-es stabilizátor nélküli mert a többi már árban ott a sony környéken. Sony 70-200 f4 honnan szerezhetőbe kedvező áron?

(#18262) gprspeter válasza usergefi (#18255) üzenetére


gprspeter
senior tag

(#18263) 80hun válasza gprspeter (#18262) üzenetére


80hun
addikt

Mielőtt neikesel tisztítóval , próbáld meg kifújni körtepumpával,(de csak azzal) ha nincs körtepumpád vegyél egyet szinte kötelező tartozék :)

(#18264) #96302336 válasza derrik (#18261) üzenetére


#96302336
törölt tag

MC-11-re van sok jó megoldás. Mind olcsóbb, mint a natív Sony. Sony70-400F4 legolcsóbban e-infinity, vagy Kacha. Most néztem, hogy a 2.8 Tamron 70-200G2 is kb egy ötvenessel olcsóbb, mint az F4 sony70-200 Ha úgy veszem, akkor MC-11-el pont annyi, és még nyertél is fényerőt. Ha pedig nem a G2 szériát nézem, hanem az elődöt, az még egy százassal olcsóbb.

(#18265) gprspeter válasza 80hun (#18263) üzenetére


gprspeter
senior tag

Rendben! :R

(#18266) usergefi válasza gprspeter (#18262) üzenetére


usergefi
kezdő

80hun-nak igaza van. Fizikailag csak akkor érj bármivel a szenzorhoz, ha már semmi más nem segít. A port a körtepumpa simán leviszi róla. Nem csak erre tudod használni, objektív lencsét is ugyanúgy lehet vele portalanítani.

https://www.youtube.com/channel/UCOUWT6usZkzhcyJKaA3e-QQ

(#18267) grigo válasza 80hun (#18263) üzenetére


grigo
őstag

Megvettem a zeiss csomagot amúgy. A pumpa nekem csalódás. Azt hittem a kínaihoz képest majd olyan tornádó lesz hogy levisz mindent. Hát nem. Viszont a folyadék meg a törlőkendő tetszik.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#18268) 80hun válasza grigo (#18267) üzenetére


80hun
addikt

A pumpán nincs mit fejleszteni az csak egy pumpa :)
A lényeg a folyadék hogy kifejezetten obikhoz van kikeverve.
A törlőkendő tényleg jó de nekem még nem sikerült kimosnom normálisan törlőkendőt így egy idő mulva tab és teló törlésére használom őket és veszek újat.

(#18269) grigo


grigo
őstag

Lehetne olyan kérdésem hogy mondjuk az A7 sorozat gépeit telével ti milyen állványra tennétek? Szempont lenne az utazó jelleg, a kis súly is mert néha egész magasra kell mászni. A befree-k meg a vanguard veo sorozata már elfogadható szerintetek?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#18270) fotozona.tk válasza grigo (#18269) üzenetére


fotozona.tk
csendes tag

Mondjuk Manfrotto Element Traveller hasonló súly, picival nagyobb méret, hansonló ár, de jóval nagyobb teherbírás
Termékleírásnál össze tudod hasonlítani:
Element
Befree

(#18271) grigo válasza fotozona.tk (#18270) üzenetére


grigo
őstag

Mondjuk a Befree-nek valami sony-hoz gyártott (speciálisan ahhoz illő talp van hozzá) és valami advancedet nézem egy oly bemutatón. Egész jónak tűnt az A7II a 70-200al rajta.
De ahogy látom ennek a travellernek is van nagy verziója.
Köszi a tippet amúgy, nem is vettem észre ezt a traveller verziót eddig.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#18272) Neck válasza 80hun (#18263) üzenetére


Neck
veterán

A körtepumpa overrated. Kiürült samponos flakon, nagyon alaposan kimosva, jó néhány napig szárítva.
Használat előtt fújni vele párat levegőbe.

Nekem a szenzor szöszt úgy levitte, hogy öröm volt nézni. :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18273) derrik válasza #96302336 (#18264) üzenetére


derrik
őstag

......Canon 70-200 f4L Is usm. 210 ezerbe lenne teljesen korrekt állapotban. Gondolom az Is működik Mc -11 adapterrel. És a terület alapú fokuszon kívül minden másnak működni kellene?

(#18274) kovsol válasza derrik (#18273) üzenetére


kovsol
titán

Eye AF és videó alatti fókusz működése se garantált MC11 esetében ha nem a támogatott listán szereplő objektívvel használod.
Legjobb az lenne ha vásárlás előtt ki tudnád próbálni az objektívet a saját gépeden.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18275) derrik válasza kovsol (#18274) üzenetére


derrik
őstag

Az tényleg jó lenne ..... mármint a próba. Van egy ilyen fűrészelt Canon efs 10-18 azon tájképhez megy minden a területalapú fókuszon kívül. Ezért gondoltam amit írtam. Talán van valakinek valós tapasztalata itt. A videó nem annyira fogott még meg. De a követő fókusz viszont az követelmény lenne. Bogarászok a YT-n hátha tálalok valami elfogadhatót. Vagy marad a spórolás a sonyra

(#18276) mikrofon válasza derrik (#18273) üzenetére


mikrofon
addikt

ráadásul, ha hozzá veszed az adapter árát, akkor annyiért már majdnem kijön használtan a natív Sony 70-300 G OSS lencse is

(#18277) 80hun válasza derrik (#18275) üzenetére


80hun
addikt

A terület alapú fókuszon mit értesz?
A PDAF-nek mennie kell. Ha nem megy akkor kapcsold be a menüben a fázis alapú fókuszt.
PDAF a szélesben lesz és a (nem jut eszembe a neve) mozgatható téglaalapban aminek változtatható a mérete. :)
Videó alatt felejtős az adapterezett obi már csak azért is mert midegyiknek van hangja :)

(#18278) derrik válasza mikrofon (#18276) üzenetére


derrik
őstag

Mc-11 Az van már. Sajna család mellett 250 felé nagyon nehezen tudnék menni. Ha lennének válási terveim csak akkor engedhetném meg magamnak. De sajna az 55-210 a kép minőség még csak csak viszont a fényerő miatt elvérzett

[ Szerkesztve ]

(#18279) bercsi válasza derrik (#18278) üzenetére


bercsi
aktív tag

Én épp ezért bizakodom abban, hogy tamron vagy sigma kiad majd egy emészthető árú telét. Sajnos még pletyka szintem sem olvastam róla hogy jönne.

[ Szerkesztve ]

(#18280) mikrofon


mikrofon
addikt

Nah hát kérem, jönnek itt az olcsó lencsék.
Előrendelhető a Samyang 24mm F2.8 FF AF lencse kemény 400USD-ért. ITT

(#18281) krmcz


krmcz
tag

Azt tudja valaki, hogy a Sigma 100-400mm f/5-6,3 DC OS HSM-nek érkezik majd Sony E bajonettes változata mostanában?

(#18282) kovsol válasza krmcz (#18281) üzenetére


kovsol
titán

Én ezt kérdeztem múlt héten a Sigmás srácoktól személyesen, de nem tudtak rá válaszolni. Gondolom hétpecsétes titok, hogy milyen objektívek vannak épp előkészítés alatt. Így vettem egy Canon EF -es verziót, most akarok fotózni, nem várni még ki tudja mennyit. Még pletykák sincsenek így szerintem idén nem kell várni a megjelenést.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18283) mikrofon


mikrofon
addikt

2018 július 31-ig ingyenes licenc igényelhető a DxO OpticsPro 11-hez ITT

Kompatibilitás ITT ellenőrizhető.

[ Szerkesztve ]

(#18284) Chal


Chal
addikt

Valaki megpróbálta már felhasználni a 10%-os 220v-os kupont? A Sigma/Sony nyílt nap óta próbálom kideríteni, hogy érvényes e a kedvezmény a Sony 85/1.4-re (SEL85F18), de sem személyesen a boltban, sem telefonon nem tudják megválaszolni. Sonys termékmanagertől nagy nehezen kaptam ma egy levelet, amiben felsorolja a feltételeket, amik teljesen tiszták, kivéve az alábbi sort:

"- Illetve kategóriától függetlenül, minden Sony SDS termék kivétel! Egyik
SDS-re sem mehet a 10%!"

Van bárkinek ötlete hogy mi a az az SDS? Visszakérdeztem már, de a múlt heti levelemre is csak ma kaptam választ, lehet hogy erre se fogok, a kupon meg lejár holnap.

(#18285) gprspeter válasza Chal (#18284) üzenetére


gprspeter
senior tag

Szerintem nem, mert van a pénz visszafizetési akció, és akciók össze nem vonhatóak...

(#18286) Chal válasza gprspeter (#18285) üzenetére


Chal
addikt

Nem copyztam az egészet, de a levélben levő listában szerepel, hogy minden Sony E mount objektívre érvényes (kiemelve, hogy A mountra nem). Ugyanakkor pl. a vázaknál kiemeli, hogy ott nem így van, amire van egyéb promó, arra nem érvényes. Egyedül ez az SDS kitétel ütheti, ha az a cashbacknek valami rövidítése :)

(#18287) .mf válasza mikrofon (#18283) üzenetére


.mf
veterán

Látom megtartották a jó szokásukat, hogy amikor kijön egy új verzió, a kifutó régit ingyen adják. 11 volt már korábban is a Lab 1.0 megjelenésekor (most az 1.2 jelent meg, azért az akció), de akkor nagy hátránya volt a korábbi akciókkal szemben, hogy a Viewpoint és a Filmpack nem voltak részei - ezért én maradtam is a 9-esnél. (10-es valahogy eddig kimaradt az akciókból, pedig már abban is benne van a dehaze, ami azért jól jönne). Ha valaki letölti, megnézné, hogy most benne vannak?

Samyang 24 f2.8 teszt
Hú, tetszik. Kicsi, könnyű, és nyitott rekesztől egyenletes élesség sarkokig - rekeszelni csak a bődületes vignettálás miatt kell, ez már nem is peremsötétedés, annyira kemény nyitva :DDD És 279 GBP, annyi, amennyin a 35 f2.8 is nyitott... Kéne még egy kompakt, olcsó, rekeszelve sarkig éles 50-es (igen, van a Sonynál 55, de az drága, az 50 f1.8 rekeszelve is lágy a sarokban, az 50 f2.8-as ugyan penge, de nagyobb, nehezebb, drágább, lassabb), remélem a Samyang folytatja a sorozatot és kihoz egy hasonló minőségű kompakt olcsó 50 f2-est is. Meg a sor többi elemét, 18 f2.8, 85~100 f2~f2.4 :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18288) kovsol válasza gprspeter (#18285) üzenetére


kovsol
titán

Tévedés. A pénzvisszatérítés az akciós termékekre is jár, az a bolttól függetlenül adja a Sony a megjelölt termékekre. Pl MM-ben a fél áfás akcióban vett cuccokra is simán mehet.
Én felhasználtam már a 220voltos kuponomat.
Közben megtaláltam a promót és a 85mm -re mégse jár.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18289) mikrofon válasza .mf (#18287) üzenetére


mikrofon
addikt

Miért van az, hogy a mintafotók között az összes F8 vagy felette? Tág rekesszel miért nincs kép?

(#18290) kovsol válasza kovsol (#18288) üzenetére


kovsol
titán

[link]
Bocs benéztem, szóval a Sigma 85mm -re nem jár a kedvezmény, de a Sony 85mm -re igen. Én is szemeztem a sony 85/1.8 al, de úgy döntöttem nem használnám ki így nem rendeltem meg. -10% és a 20e Ft visszatérítéssel elég baráti az ára már. Ki is próbáltam, és tényleg tök jó kis obi amúgy, de én alig csinálok portrét.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18291) gprspeter válasza kovsol (#18288) üzenetére


gprspeter
senior tag

Én nem találtam a 85-t. Hol sikerült?
Az a Sigma...

[ Szerkesztve ]

(#18292) gprspeter válasza mikrofon (#18120) üzenetére


gprspeter
senior tag

Meg is vettem a Sigma 16 f1.4-t, köszönöm a segítséget! :D :R

(#18293) .mf válasza mikrofon (#18289) üzenetére


.mf
veterán

Egy teljes képsorozat van a rekeszről...

Nájsz, ezzel az akcióval már olcsóbb a 85 f1.8 nálunk, mint a németeknél - akció nélkül ;] Ott az 590 EUR-ból még lejön a 60 EUR cashback... :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18294) kovsol válasza .mf (#18293) üzenetére


kovsol
titán

170 a -10% és a -20e visszatérítéssel. 530€ is kb ennyi. Ott az ÁFA kisebb rajta amúgy.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18295) derrik válasza bercsi (#18279) üzenetére


derrik
őstag

link

....ez jó lehet adapterezve?

(#18296) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy leejtett, de amúgy tökéletesen üzemelő Sony A7 gép. A gond vele, hogy a mount résznél a fém gyűrű az egyik oldalt picit eláll azóta, és így a képek bal oldala picit életlen (nem simul fel rendesen az objektív.)

AF, elektronika, minden működik.

A kérdésem az lenne, hogy ez javítható-e szervízben, vagy akár házilag és ha igen kb milyen költséggel?

Köszi!

(#18297) Mamuska válasza r3dsnake (#18296) üzenetére


Mamuska
őstag

Erre gondolsz?
[link]

Én nem vagyok szakértő, de úgy tudom elég problémás volt az első gennél amúgy is ez a rész.

(#18298) r3dsnake válasza Mamuska (#18297) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pont erre találtam rá én is az előbb. Ha tényleg csak ennyi lenne az egész, az szuper volna!

Köszi!

(#18299) bercsi válasza derrik (#18295) üzenetére


bercsi
aktív tag

Most hirtelen ezt a videót találtam, igaz canon 70-200 f2.8, de néha huntingol ez is. Az lenne a legjobb ha élőben is ki tudnál egyet próbálni, akkor meglátnád hogy ez így Neked megfelel-e.

Én magam részéről maradok (vagyis álmodozok tovább még jó sokáig :D ) a natív 70-200-nál.

(#18300) krmcz válasza kovsol (#18294) üzenetére


krmcz
tag

Ilyen kuponkódot csak azok kaptak, akik elmentek a bemutatóra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.