Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) Ixion77 válasza mikrofon (#19250) üzenetére


Ixion77
őstag

...és GDPR kompatibilisen-e? :))

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#19256) cOxeR válasza Ixion77 (#19251) üzenetére


cOxeR
Ármester

A szerzodesemben is benne van, hogy az elkészített képek az én tulajdonom. :)

Amúgy sok. :DD A kis fotózások nyersét nem őrzöm, csak 1-2 hónapig. Az esküvő az más tészta...

(#19257) Nippon válasza cOxeR (#19256) üzenetére


Nippon
őstag

Soha nem fogom megérteni, hogy mi az értelme ennek. Az ügyfél kifizeti, övé a kép.

(#19258) woodbear válasza Nippon (#19257) üzenetére


woodbear
addikt

Megveszel egy zenei CD-t vagy egy filmet, hallgathatod, nézheted akárhányszor de attól az még nem lesz a te zenéd vagy filmed

Oldalam: www.swsfoto.de

(#19259) Nippon válasza woodbear (#19258) üzenetére


Nippon
őstag

Az teljesen más szerintem. Nem is minden fotós ragaszkodik ehhez. Mondjuk egy esküvőnél miért?

(#19260) mikrofon


mikrofon
addikt

Eltelt augusztus 1. és még semmi hír a Zeiss Batis 40/2 CF lencséröl...
Pedig már bedobozoltam a Sigma 50/1.4 Art lencsémet is....

(#19261) woodbear válasza mikrofon (#19260) üzenetére


woodbear
addikt

Szerintem Photokina lesz abból :) én most a 24 1.4 GM-et várom. Azt is ott jelentik be ha minden igaz

Oldalam: www.swsfoto.de

(#19262) mikrofon válasza woodbear (#19261) üzenetére


mikrofon
addikt

és a 135mm f/1.8 GM-et is ami 2019-re várható.

(#19263) Rapid136 válasza cOxeR (#19256) üzenetére


Rapid136
őstag

Szerzői jog szempontjából a tiéd, viszont adatvédelmi szempontból meg az ügyfélé. Egyikőtök se mondhat le az alanyi jogáról.
Ő és más sem használhatja fel a képeidet, de te sem teheted meg ezt a hozzájárulásuk nélkül és még azt is biztositanod kell hogy védett és biztonságos helyen tárold ezeket. Sőt ha neadjisten elválnak még azt is kérhetik hogy távolítsd el minden nyilvános helyről ahova esetleg feltetted promóciós céllal. Joguk van rendelkezni a képmásuk fölött.
Semmilyen szerződés nem írhat felül törvényt.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#19264) Ed Parker válasza mikrofon (#19262) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én azt várom hogy a Sony is kijöjjön egy hasonló megoldással mint a Nikon 200-500/5.6 korrekt áron.

(#19265) mikrofon válasza Ed Parker (#19264) üzenetére


mikrofon
addikt

ebből a leendő két új lencséből nekem nagyon úgy tűnik, hogy a Sony rááll a PRO lencsékre, a megfizethetőbb lencséket meg meghagyja 3rd gyártóknak....

(#19266) szazbolha válasza Rapid136 (#19263) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez is igaz... de ebbe a gondolatmenetbe hogy illeszted be a modell szerződést?
Gyak semmit nem ér?

Teljesen ismeretlen amatőr modellt amatőr fotósként fotóztam és még szerződés is volt (valami studios minta alapján készült), később leszedették velem a képeket, mikor a modell ismertebb lett.
Szóval itt én fizettem a modellnek, enyém a kép, de a közzétételt akadályozhatja a képmással kapcsolatos joga.
Talán a munkadíját visszaperelhettem volna? (minek?)

(#19267) GalaHU válasza szazbolha (#19266) üzenetére


GalaHU
őstag

Ennél már csak az a szebb, hogy az esküvőn készült 3000 képen ki tudja már hol szereplő részeg nagybácsi kérheti a fotóstól, hol pontosan adja meg milyen adatokat tárol róla, ha igényli akkor ki is kell adni belőle másolati példányt, és nyilván ő is töröltetheti!

Ha csak választ nem kap, akkor is simán perelhet, hát még ha valahol viszontlátja magát külön hozzájárulás nélkül! (mondjuk amikor éppen pofára esik a túlnyomástól). És nem, nem elég a mentességhez hogy az esküvőn való jelenlétével hozzájárult a képek készítéséhez. Írásbeli hozzájárulás kellene minden (!) résztvevőtől... :(

Agyrém ez a GDPR, betű szerint betarthatatlan...

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#19268) belovary válasza GalaHU (#19267) üzenetére


belovary
senior tag

Az biztos, hogy aki ezeket kitalálta, az fordítva ül a lovon...
Itt most csak arról írunk, hogy az esküvőn résztvevők, stb... De mondjuk ahogy fotózod a násznépet, kint a szabadban, és benne van sok turista, járókelő, sorolhatnám... szóval mindenki után rohangálni kellene, hogy írásban járuljon hozzá. Egyszerűen egy vicc az egész.

(#19269) kovsol válasza mikrofon (#19265) üzenetére


kovsol
titán

Aki nem megélhetésből fotóz annak a GM vonal szerintem megfizethetetlen. Én bízom a tamron és a sigmában azért. Az a 15-30/f2.8(vagy 16-35) meg egy 70-200/f2.8 jöhetne igazán kedvezőbb áron. :) De olyan lassan történek a dolgok. :(
De a sigma ha kiadná a 18-35/f1.8 -t APSC -re azt is tutira vinnék, mintha ingyen adnák.

May the Force be with you!

(#19270) lugosi válasza Ed Parker (#19264) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Te tervezel átállni teljes egészében Sony-ra? Vagy párhuzamosan lesz a Nikonnal?

(#19271) krmcz válasza belovary (#19268) üzenetére


krmcz
tag

Ha így haladunk tovább az álszenteskedésben, ami nagy divat lett, akkor hamarosan beperel még az erdőszéli őzike kirendelt ügyvédje is, hogy le mertem fotózni a hozzájárulása nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#19272) woodbear válasza GalaHU (#19267) üzenetére


woodbear
addikt

Én egy nagyon okos megoldást láttam erre itt Németországban. Ki volt rakva a bejárathoz egy szöveg (mellette pedig egy lapon rengeteg piros pont matrica) miszerint itt mindenkiről készülhet fotó. Aki nem szeretné az a mellékelt papiron talál öntapadós piros pöttyöt amit ragasszon a homlokára. Ha elfogyna a pötty akkor akár rúzzsal is lehet rajzolni.

Oldalam: www.swsfoto.de

(#19273) GalaHU válasza woodbear (#19272) üzenetére


GalaHU
őstag

:)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#19274) Rapid136 válasza szazbolha (#19266) üzenetére


Rapid136
őstag

Amennyiben anyagi károd származ(hat)ott, elmaradt haszonra hivatkozva perelheted.
Elvileg ingyen fotóztad, tehát pénz helyett a képek használatát kaptad meg.

Egy esküvőn a szervező kötelessége a meghívókon feltüntetni hogy az eseményen fotók készülnek, miután nem közterület az ott lévőkre más szabályozás vonatkozik.
Az meg a fotós kompetenciája hogy ne csináljon olyan képet ami miatt a rajta lévő alanynak szégyenkeznie kelljen, mert akkor jogosan kérheti a kép törlését :)
(Ez oersze mind csak feltételezés, a bírói gyakorlatban szerintem nem sok eset fordult elő)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#19275) vrbst


vrbst
tag

Sziasztok!

Azt tudom, hogy a sony vázak vakupapucsa másmilyen, mint a többi gyártóé, de vajon egy sima általános középérintkezős vezetéknélküli kioldóval kompatibilisek? Szóval ha egy sony kamerával elmegyek mondjuk egy workshopra akkor az ott adott triggert tudom használni?

Előre is köszi a válaszokat! :R

(#19276) p_adam válasza vrbst (#19275) üzenetére


p_adam
addikt

Igen.

(#19277) Ixion77 válasza vrbst (#19275) üzenetére


Ixion77
őstag

Szerintem igen.
Ráraktam egy Canon vakut, és minden gond nélkül működött. Persze nem TTL, hanem csak M módban.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#19278) vrbst válasza Ixion77 (#19277) üzenetére


vrbst
tag

Köszi a válaszokat! :R

(#19279) Ed Parker válasza lugosi (#19270) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyelőre kompromisszum teljesen átállni, mivel a jelenlegi Nikon váz mellé van 500mm-em, viszont Sony-ra nincs ilyen nativ obi, adapteres megoldások vannak, de olcsóbban nem jövök ki, szóval még nem tudom hogy alakul.
Sztem a Nikon marad vad és madárfotóra, ha már 46Mp, a Sony meg minden másra.

(#19280) cOxeR válasza Rapid136 (#19263) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tökéletes megoldás nincs. :) Felhasználási feltételek is vannak a szerződésembe, amit jóváhagy. ;)
Büntetni, meg kiskaput találni mindig lehet, ezt nem igazán lehet kiküszöbölni. :)

(#19281) Rapid136 válasza cOxeR (#19280) üzenetére


Rapid136
őstag

Bármit aláírathatsz velük, a törvény előtt nem fog számítani ha jogszabályba ütközik.
Nem csodálkoznék ha előbb-utóbb a fotósoknak is kötelező lenne az adatvédelmi nyilatkozat... a megrendelők tájékoztatása a jogaikról.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#19282) Rapid136 válasza vrbst (#19275) üzenetére


Rapid136
őstag

Ez igy félig igaz...
A Minolta AF vázainál egy speciális papucsot alakitottak ki és ezt átvette a Sony miután hozzákerült a Minolta fényképezőgép üzletága. Ehhez volt gyári átalakító középérintkezős vakuk elvillantásához.
Aztán a Sony a MILC vázainál (a NEX7-nél még nem) visszaállt a klasszikus középérintkezős rendszerre. Amúgy nagyjából egyik gyártó rendszervakuja sem kompatibilis a másikéval (különféle plusz csatlakozók kerültek a középérintkező köré), egyedül az elvillantás megy, tehát ebből a szempontból nem más a Sony vakupapucsa sem.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#19283) szazbolha válasza Rapid136 (#19274) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem ingyen fotóztam, mint írtam fizettem a modellnek a szerződés alapján.
Elmaradt haszon nem keletkezett, mert csak a saját kedvtelésem miatt készültek a képek.
.
Más:
Vettem egy Samyang 14/2.8-at A7m2-re. Hát elég gyengus a széle.
Van valakinek tapasztalata ezzel az objektívvel?
Az eladó nagyon korrekt volt, a problémáról előre tájékoztatott, de azért érdekelne, hogy mind ilyen vagy nem?
Csillagfotós oldalakon csupa jót olvastam, még a képszélt is dicsérték.
A minta képek megfelelőnek látszottak, a sajátom nem.

(#19284) madgie válasza szazbolha (#19283) üzenetére


madgie
titán

Samyangéknál hírhedt szórás van, a QC-nek szerintem hat órás ebédideje van a gyárban :DDD

(#19285) mikrofon válasza szazbolha (#19283) üzenetére


mikrofon
addikt

AF vagy MF változat?

(#19286) Matska válasza szazbolha (#19283) üzenetére


Matska
senior tag

Olvastam olyan cikket csillagfotózás kapcsán, ahol az író 2 Samyangot küldött vissza, mire a harmadik jó lett. Ő mondjuk 24 1.4-et vett.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#19287) .mf válasza szazbolha (#19283) üzenetére


.mf
veterán

Egyes régi Samyang szériák, különösen a 14 f2.8, eléggé lottó. Ha jót fogsz ki, az nagyon jó, de sokan panaszkodnak, hogy 2-3-5. lett csak kifogástalan. Az enyém is decenteres, jövő heti Perseidák-fotózás előtt még megnézem, lehet-e vele valamit DIY csinálni, mert egy-két telefonra 20-30k-s javítási ajánlatokat kaptam, annyit meg nem ér rákölteni...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19288) GyureX


GyureX
tag

Szerintetek a kisebbik godox vaku hss módban mekkora távolságig használható a szabadban?

(#19289) madgie válasza GyureX (#19288) üzenetére


madgie
titán

Tizenháromcenti :DDD

(#19290) Ixion77 válasza Ixion77 (#19169) üzenetére


Ixion77
őstag

Visszaküldtem az én példányomat, úgyhogy ha jól gondolom hamarosan lesz egy 28F20 nagyon jó áron az Emag oldalán.
Véleményem röviden: APS-C-re ez egy jó objektív jó áron, de FF-re nem az igazi. Kirajzolja ugyan, de nagyon peremsötétedik és torzul. Az élessége erősen lerekeszelve jó, tágan viszont csak középen elfogadható. Fókusz gyors és néma, bokeh kifejezetten szép. A látószög jelentősen szélesebb, mint a kitobi 28-as állásban. Akinek kis obi kell utcára, ahol jellemzően nem használ 4.0-nál tágabb rekeszt, annak kitűnő lehet. Én beltérre keresek obit, ezért nekem nem vált be.
Ma megérkezett helyette egy Samyang 35/1.4. Sokkal jobb rajzú obi, viszont nyekereg is a fókuszmotorja és batár nagy.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#19291) szazbolha válasza mikrofon (#19285) üzenetére


szazbolha
addikt

MF változat.

(#19287) .mf: Ha jutsz valamire írd meg légyszi. Illetve a telefonszám is érdekelne, mert 20-30-at még ráköltenék, hogy a széles is jó legyen.
Hol fogsz fótózni? Belső somogyban már foglalt minden szálló.....

(#19292) konyi79 válasza GyureX (#19288) üzenetére


konyi79
addikt

Madgie-t ne vedd komolyan, néha túl optimista. Jó lesz az ha megfelelzed. ;)
40-es kulcsszám alatt a HSS inkább csak egy katalógusadat, de még ott is véleményes mit ér kültéren.

(#19293) szazbolha válasza GyureX (#19288) üzenetére


szazbolha
addikt

Ha a kulcsszáma 36, és ha a HSS min 2-3 blendét levesz akkor ISO 100-al 4-6 méter f/1 rekesszel.
F/4 rekesszel már fél méter körül lesz a megvilágítási távolság.. Szóval ISO-t növelni kell 4-800-ig.
De próbálni kéne, az pontosabb mint a saccolás.

(#19294) #31733248


#31733248
törölt tag

Találtam egy érdekességet: nézzétek meg Luis Tato (Sony fotós) képeit itt és hasonlítsátok össze a többi fotóséval, akik gondolom valami Canikonnal lőnek. Színek, tónusok, bokeh, mikrokonraszt, fókuszhelyesség: FF Sony, egyszerűen zseniális, a különbség valósággal ordít.

(#19295) szazbolha válasza #31733248 (#19294) üzenetére


szazbolha
addikt

És ebben vajon mennyi szerepe van az utófeldolgozásnak?

(#19296) Ixion77 válasza szazbolha (#19295) üzenetére


Ixion77
őstag

Rengeteg. Ezeken a képeken aztán különösen.

Azért a Canon, Nikon se ma kezdték a szakmát. Lényegesen nagyobb a különbség a fotósok képességeiben és az utófeldolgozásban mint a top fényképezőgépek tulajdonságaiban. Még az objektíven is több múlik mint a gépen.

Azért kösz a linket. Érdekes néha belelátni picit mit művel az ember a világ más részén.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#19297) belovary válasza Ixion77 (#19296) üzenetére


belovary
senior tag

Igen. Viszont az ilyen jellegű fotók önmagukban már annyira erősek, hogy "szinte" akármilyen minőségű a kép, "eladja magát".

(#19298) #31733248 válasza szazbolha (#19295) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nyilván sok, de ez akkor is, szinte megszólal.

(#19299) #96302336 válasza #31733248 (#19294) üzenetére


#96302336
törölt tag

(#19300) belovary


belovary
senior tag

Most kövezzetek meg, de én ezt nem értem...

Persze, ok, egy profi kamera auto módban is legyen profi, de aki cserélhető objektíves gépet vásárol, azért, mert valóban érdekli a fotózás, és a képeiből minél többet szeretne kihozni, az valóban auto módban lőtt, vázból kiesett JPG-el akar megelégedni?

Mondanom sem kell, hogy én maximálisan meg vagyok elégedve a Sony-ból kiesett JPG-el, persze nem zöldben fotózgatok. :) De azzal sem lenne bajom, az tuti.
De miket írok? Elégedett? Nem győzőm az állam keresni amióta megvan a gép.

Sőt! A legnagyobb problémám az, hogy nem győzőm leválogatni a rengeteg képet, mert hozzászoktam hogy lövök mint a gép, úgyis fele rossz lesz, mert elmászik a fókusz... Most meg?
2000 kép után imádkoztam már legyen egy szar, mert már kihullik a hajam. :D

Vicc, de alig lett rontott most is az esküvőn, és az is max azért mert én vagyok lúzer. Elképesztő, hogy mit produkál ez a cucc, én csak pislogok. Kenyont elvittem magammal másodváznak, meg azért használom a kenyont is, és tudom, komolyabb váz a Sony, vagyis a komolyabb Canon obi, és váz azért más lenne azon a vonalon is, de volt dolgom azokkal is. Hihetetlen, hogy összehasonlítják.

Bocsi, kicsit elkanyarodtam, szóval színek. RAW-ban tolja gondolom mindenki, szóval teljesen mindegy.
Nem is kell, hogy elguruljon a gyógyszer a csúszkák terén, mert leheletnyit megbabonázza az ember, azt ordít az agyam, annyira faja.

Akármit írnak, mondanak, bármelyik márkáról, az biztos, hogy a Sony elképesztő szenzort dobott össze, és azt egy igen kis dobozba rakta. Fantasztikus mit lehet egy képpel csinálni bármelyik szerkesztőben, és szinte tökéletes marad a kép.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.