Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) #31733248 válasza grigo (#18403) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Az ellenben hogy jön a károgó oldal akik megsértődnek és felhergelik magukat azon hogy Econ a saját véleményét írja le és nem az övéket."

Amit abban a topicban a moderátor művel, az egy rossz vicc. Nem én őrjöngök ott személyeskedve (mint ahogyan Neck sem), aztán a végén mégis minket tiltanak ki, a fröcsögőket pedig sosem. Ha visszanézed a topicot, láthatod: a trolloknak 2015 táján sikerült is kiirtaniuk onnan szinte az összes DSLR fant (mostanában szivárog vissza két-három, nem kis részben szintén trollkodni), de a moderátor akkor is úgy gondolta, hogy ez teljesen rendben van.

A troll falka mára teljesen átment "antiSony" üzemmódba, aki ellentmond ennek észérvekkel bármiben is, azt először személyeskedve támadják, utána rohannak a moderátornál bepanaszolni, aki aztán "a topic békéje érdekében" kitiltja onnan az észérvekkel érvelőt. Na mindegy, szerencsére nekem van családom és komoly felelősséggel járó munkám is, nem a netes cicaharcban kell kiélnem a máshol szerzett frusztrációimat.

(#18452) konyi79 válasza #31733248 (#18451) üzenetére


konyi79
addikt

Zárjuk ezt a témát itt le jó, ne hozzuk át a veszekedést, dobálózást!

Annak a topiknak a problémájára születőben a megoldás. Minden érintett nyisson ott új lapot, a vélt és valós sérelmeit felejtse el. A cél az, a topik úgy működjön, mint a ph forumán a többi hasonló témájú ajánló. Mindenkinek sokkal jobb lenne, ha a rendszerek szakértői egymással békében megférnének.

Innentől a támához kapcsolódó del.

(#18454) szaki1986


szaki1986
tag

Sziasztok!

Beléptem a klubba egy használt A7II vázzal. Obi még nincs, csak két régi M42-es üveg amikhez veszek majd adaptert. Pár kérdésem lenne.

Átállítottam NTSC-re a gépet PAL-ról, mert vibrált (50hz csak?) a kereső képe, így már teljesen ok. Viszont kiírta minden indításnál, hogy "running on ntsc". Utánaolvasva arra jutottam, hogy ez a gép szürkeimportos lehet, időzónának is vmi ázsiai volt belőve. Találtam egy app-ot (Openmemories Tweak) amit felrakva sikerült megszüntetni ezt a kiírást. Ettől a kis közjátéktól eltekintve lehet nekem vmi hátrányom a szürkeimport miatt (gyengébb teljesítmény, stb.)?

Más. Mivel Nikon-ról jövök, kellene vennem minden szar kiegészítőt megint.
Aksit egyet kaptam csak hozzá, ebből szeretnék venni még 2-t plussz egy dupla töltőt. A wasabi power-t írják külföldi oldalakon ajánlottnak. Ti mit használtok (ami könnyedén beszerezhető)? Végül is ebay, amazon is ok.
Azt olvastam, hogy ez az A7II még nem támogatja az USB-s powerbankról az akksik töltését, csak vmi dummy akksival lehetne így használni. Igaz ez?

Szeretnék még infrás távkioldót és vezetékes intervalométeres kioldót is venni. Erre tipp? Felraktam mondjuk a Tweak-kel együtt a Timelapse app-ot is, de még nem próbáltam. Ez akkor gondolom kiváltaná az intervalométert. Csuklópántra tudtok vmi jófélét ajánlani?
Vmi egyéb kiegészítőt érdemes még venni amire esetleg nem gondoltam (körtepumpa és hasonlók)?

Obinak amúgy az új Tamron-t szemeltem ki, Sigma 18-35 után tökéletes váltás lesz szerintem. Gondoltam majd még venni egy Sony 16-35/4-est nagylátónak, aztán pár régi manuál fixxel még kiegészíteném az obiparkot majd.

Előre is köszi a segítséget!

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#18455) jmakk válasza Nippon (#18446) üzenetére


jmakk
őstag

Ahogy néztem 42mp-es fullrémeken készült teszt képeket, elég jól. Annak a kropja pedig már 18mp. Én nem aggódnék.

(#18456) grigo válasza szaki1986 (#18454) üzenetére


grigo
őstag

Szia.

Akkut én innen rendeltem anno. Egy héten belül itt volt.

Csuklópántot innen rendeltem. Ez a szokásos kínai időszámításba telt....
Szerencsére innentől a nyakpánt felejtős. Sokkal hamarabb meg kellett volna lépnem.

A kioldót én is most vadászom. De amúgy openmemories appal keresztül úgy emlékszem hogy vezéreltem anno az a7-et valahogy.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#18457) Márton válasza szaki1986 (#18454) üzenetére


Márton
nagyúr

"lehet nekem vmi hátrányom a szürkeimport miatt"

Azt nem tudom, de az NTSC miatt lehet villogás most meg a felvett videón, 50Hz-es villogó fényforrás mellett :)
PAL-on a kijelző vibrál? Nekem egy Samsung NX300 volt fura, mert a kijelző mindig fix 60Hz-en ment, PAL videó esetén is, emiatt nem volt rajta kadenciahelyes (rángatott) és videósként ez zavart.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18458) gprspeter válasza szaki1986 (#18454) üzenetére


gprspeter
senior tag

Nem biztos, hogy szürke importos volt, itthoni regisztrációval nem lehet a progikat letölteni rá.
Ázsiaival igen.

[ Szerkesztve ]

(#18459) szaki1986 válasza grigo (#18456) üzenetére


szaki1986
tag

Köszi! :)

(#18457) Márton: Igen, olyan furcsa volt a kereső képe, mintha a frissítés kevés lett volna. De délután szerzek M42 adaptert, szóval akkor majd le tudom jobban tesztelni rendesen, mert most csak a menüt tudom nézni :).

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#18460) Nippon válasza konyi79 (#18450) üzenetére


Nippon
őstag

Ennyire jó az 50-es? Nekem az valahogy kimaradt.

jmakk:A pixelsűrűsége nagyobb a 24-es apsc szenzornak, mint a 42-esnek. Az viszont határozottan tetszik amit FF szenzoron művel.

(#18461) kovsol válasza Nippon (#18460) üzenetére


kovsol
titán

Te a full frame verziós 50-es kérdezed? Én úgy tudom az nem egy jól sikerült objektív. Stabi meg egyikben sincs. Szerintem ő az 50 OSS verziójára gondolt.

May the Force be with you!

(#18462) konyi79 válasza Nippon (#18460) üzenetére


konyi79
addikt

Szerintem igen.
OK, a látószögébe bele lehet kötni, meg a 85-nél nagyobb a mosoda, de a méret meg a stabi kárpótol, ha a többivel meg tudsz barátkozni.
Lehet, az enyém az átlagosnál jobb, de a legélesebb talán a SEL APS-C obik közül, nagyon szép a bokeh, a színei, színkontrasztja gyönyörű.
A 85-öst kb ugyanezekért szeretem, talán annál egy kicsivel a ca full nyitva még kevesebb, bár amannál se zavaró. Meg persze a 85 mivel croppolva használod, a leg-leg sarkában is ugyanolyan éles.

(#18463) konyi79 válasza kovsol (#18461) üzenetére


konyi79
addikt

A SEL5f18 amit kérdezett, az APS-C obi, az olcsó FF az SEL50F18F

(#18464) Nippon


Nippon
őstag

Köszönöm! Nem az FE50-re gondoltam, hanem az OSS-es apsc obira. Erre a tartományra van egy 60-as Sigma obim, amit kb soha nem használok, gondoltam az 50-est kihagyom a 35-ös mellett és inkább a 85-öst veszem meg, mert az FF-re váltás bűnös gondolatai is gyötörnek. Persze ott az 55-ös lenne az elsődleges, viszont ahhoz meg elég közel van a 85. Hiába jó obi, lehet hogy elég lenne az 55-ös és a Tamron az elején.
De az 55-öst nem veszem meg a 6300-ra, arra pazarlás lenne.

(#18465) kovsol válasza Nippon (#18464) üzenetére


kovsol
titán

A sigma 60-t miért nem használod?

May the Force be with you!

(#18466) LakiGeri


LakiGeri
csendes tag

Sziasztok!

Egy Sony a5100-as gépem van. Vettem hozzá egy Meike 35mm F1.7 manuális objektívet. Nagyon jól bevált, jó képeket lehet vele csinálni, csak javasolni tudom. :K
Viszont lenne egy kérdésem. Mivel ennek a gépnek nincs EVF-je, ezért csak a képernyőjén keresztül tudok fényképeket készíteni. Abban az esetben, ha egy bizonyos ideig bekapcsolva van a fényképezőgép ezzel a Meike lencsével, és nem csinálok képeket, kikapcsol a képernyő. A gép nem kapcsol ki, ha bármilyen gombot nyomok, a képernyő visszajön. Ezt a kit lencsével nem tapasztaltam. Más is tapasztalta már ezt? Lehetséges ezt működést befolyásolni?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#18467) Márton válasza LakiGeri (#18466) üzenetére


Márton
nagyúr

Van a menüben egy Power save opció, az mire van állítva?
Bár a használt obitól nem kéne változnia..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18468) LakiGeri válasza Márton (#18467) üzenetére


LakiGeri
csendes tag

Heuréka! :D 1 percre volt állítva, felvittem azt 5 percre és így nem kapcsol ki. Köszönöm szépen a tippet! :)

(#18469) #31733248


#31733248
törölt tag

Sigma és Sony bemutató nap, ha valakit érdekel.

(#18470) Márton válasza LakiGeri (#18468) üzenetére


Márton
nagyúr

Na jó, de akkor ez a kittel is kikapcsolt :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18471) woodbear válasza Márton (#18470) üzenetére


woodbear
addikt

Szerintem be volt kapcsolva a pre-af ami mindig állítja a fókuszt hasznalattol függetlenül ezért nem ment el pihenni a gép

Oldalam: www.swsfoto.de

(#18472) LakiGeri válasza woodbear (#18471) üzenetére


LakiGeri
csendes tag

Kit objektívvel nem állt le, lehetséges hogy ezért. :)

(#18473) Nippon válasza kovsol (#18465) üzenetére


Nippon
őstag

A másfél éves modellem miatt leginkább. Nagyon mozgékony, a 60-as viszont kicsit lomha, meg csak pár pdaf pont van a közepén, a 6300 fókuszrendszeréhez nem nagyon illik. Ezért terveztem megvenni a 85-öst, szabadtéren használnám, távolabb tudnék kerülni és lenne jó mosoda is. Sajnos a 220V akcióról lecsúsztam, a kisasszony altatása közben elaludtunk és éjfél után ébredtem fel csütörtökön. :DDD
Most már megvárom a Digitcam tesztnapot, hátha ott lesz még valami.

(#18474) derrik


derrik
őstag

Azonos árban

Canon 70-200 F4 L is

Sigma 79-200 f2.8 apo ex dg macro hsm

lenne jobb választás mc-11 adapterrel?

(#18475) .mf válasza derrik (#18474) üzenetére


.mf
veterán

Alma vagy körte?
Az f4 L egy penge éles obi, alig kell rekeszelni a sarkig élességért, kisebb és könnyebb. Tájas-mindenes. Már amennyire működik, 135 fölött hajlamos huntolgatni.
Az f2.8-as meg fényerős, cserébe nagyobb és nehezebb, és sarkaiban gyengébb. Esküvőfotós-rendezvényes-portrés. Ha működik, nem tudom, hogy próbálta-e már valaki.
MC-11 csak egy része az egyenletnek - melyik vázon? A7, A6000 csak MF; A7m2, A6300-tól van AF.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18476) 80hun válasza .mf (#18475) üzenetére


80hun
addikt

A6300-a van ha jól emlékszem.

A 70-200/4L IS ha jól emlékszem már nem huntolgat 135mm felett csak a sima.. De ki kéne próbálni mert nem volt mág szerencsém hozzá. Nekem csak a sima non-is van :)

(#18477) derrik válasza .mf (#18475) üzenetére


derrik
őstag

a6300 lenne a végén

(#18478) .mf


.mf
veterán

Tamron 28-75 DPR hands-on

Samyang 24 teszt youtube-on

Remélem jönnek még legalább ilyen jó obik... Egy korrekt budget telezoom, illetve 50 és 35 f2-es még elférne, szerintem; esetleg egy normális 24-70 vagy 24-85 f4 is, hiába szép és jó a 24-105, eléggé meg is kérik az árát...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18479) jmakk válasza .mf (#18478) üzenetére


jmakk
őstag

Szerintem Samyangtól nem várható f2 obi, marad ez a fajta hozzáállás vagy f1.4 vagy f2.8. Tamron viszont bedodhatná a 35/1.8 milcesített változatát a kalapba. Valahogy viszont azt sejtem, hogy egy 70-200 lesz tőlük a következő dobás, mivel ott sincs nagyon natív budgetebb opció.

[ Szerkesztve ]

(#18480) bercsi válasza jmakk (#18479) üzenetére


bercsi
aktív tag

Próféta szóljon belőled a 70-200-al kapcsolatban.

(#18481) McDuglas válasza bercsi (#18480) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Ámen :R

(#18482) mikrofon válasza jmakk (#18479) üzenetére


mikrofon
addikt

én is így gondolom. a Tamron szerintem rááll a zoom vonalra. Aztán meg talán jönnek az SP G2 lencsék Sony E bajonetre.....
A Samy meg megmarad az olcsó lencséknél.

(#18483) mikrofon


mikrofon
addikt

Ugyan csak részben kapcsolódik ide, de azért még is csak. Úgy tűnik mégis Sony szenzor van a nikon D850-ben is... A fél világ tévedett... Ilyen is van.. Ez viszont azt jelenti, hogy továbbra is Sony a legjobb szenzorok gyártója....

(#18484) Toncsi válasza mikrofon (#18483) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Már máshol is írták, a Sony (is) bérgyártat sok helyen. Attól, hogy a fémkereten Sony típusjelzés van, még gyárthatta más is a chipet.

[ Szerkesztve ]

(#18485) mikrofon válasza Toncsi (#18484) üzenetére


mikrofon
addikt

Hogy most akkor, ki gyártotta, nem mennék bele... szerintem teljesen mindegy....
Attól még hogyha bérgyártás is volt a Sony-é a termék fejlesztés..... és ez a lényeg, ki készítette a gyártáshoz szükséges terveket, dokumentációkat.... szerintem....
Ez pont azt jelenti egyelőre továbbra nincs valódi konkurenciája ezen a területen....

(#18486) grigo válasza mikrofon (#18485) üzenetére


grigo
őstag

Igazából engem ez teljesen hidegen hagy. Statisztikai okoskodás és marketing. A kezemben lévő gép és az azzal készült képek érdekelnek. A gyártói marketing és ranglistákat meghagyom az éves meetingre készülő öltönyösöknek.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#18487) belovary válasza grigo (#18486) üzenetére


belovary
senior tag

Azért a prémiumokat, meg a fizujukat nyugodtan küldjék nekem, ez az egy ami érdekel max. ;]

(#18488) krmcz


krmcz
tag

Egy ilyen makró közgyűrű sor mennyire működne jól a Sigma 30 1.4-el?

[ Szerkesztve ]

(#18489) mikrofon válasza grigo (#18486) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem ez többet jelent még pedig azért, mert ha jönne egy konkurens gyártó egy új profi MiLC-cel akkor a szenzort továbbra is a Sony-tól kell vennie, tehát kérdés hogy a Sony mennyire engedi, hogy felül emelkedjen a saját pro vázan...

(#18490) konyi79 válasza krmcz (#18488) üzenetére


konyi79
addikt

Natív SEL obival van itt a topikban, aki használja. Sigmával is kellene, bár az 1,4-es felesleges alá. Makrónál rekeszellsz.

(#18489) mikrofon
Nézz szét, mielőtt ezen agyalsz. A Sony szenzorok nem ritkán teljesítenek jobban más vázakban. Legjobb példa a Fuji.

(#18491) kovsol válasza krmcz (#18488) üzenetére


kovsol
titán

Ha ebayen rendelsz harmadáért is megkapod egyébként.

May the Force be with you!

(#18492) krmcz válasza konyi79 (#18490) üzenetére


krmcz
tag

Kitobival felejtős ez a közgyűrűzés vagy azzal is meg lehet próbálni?

(#18491) kovsol Ott kitől lehet megvenni aki megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#18493) konyi79 válasza krmcz (#18492) üzenetére


konyi79
addikt

Nem lesz olyan éles, de 30mm környékén a 1650 elég éles próbálkozni.
Ha bejön és kevés neked, utána még mindig tudsz venni rá egy élesebbet. Bár én a sigma 60f28 vagy SEL50f18-at nézném, hacsak nem kifejezetten cél a nagyobb látószögű makró vagy egyébként is szeretnéd a 30f14 sigmát.

(#18494) mikrofon válasza konyi79 (#18490) üzenetére


mikrofon
addikt

Fuji-ban lévő szenzornak semmi köze a Sony két legjobb szenzorához... Sokak szerint ez a kettő a világ legjobb szenzorai jelenleg.. Ebből az egyik a Nikon vázban van míg a másik és szerintem a legjobb FF nagyfelbontású szenzor a Sony a7riii - ben...

Tehát ha egy szenzor megelőzi ezt a kettőt és az élre tőr, akkor az feltehetően Sony szenzor lesz és benne lesz a Sony zászlós hajójában is... Én erre gondoltam...

[ Szerkesztve ]

(#18495) gprspeter


gprspeter
senior tag

Van valakinek Tripont 25%-os kuponja Capture 1-ra?

(#18496) krmcz válasza konyi79 (#18493) üzenetére


krmcz
tag

Ki fogom próbálni. Köszönöm szépen a tanácsodat. :R

(#18497) csacsi77


csacsi77
senior tag

Sziasztok!
Biztos van nálam ügyesebb köztetek. AF sebesség tesztet kerestem A7+Sony 24-105-ös obival kapcsoltban, de nem nagyon találtam.
Esetleg valaki tudna linkelni?
Előre is köszönöm!

Öreg fater megoldja!!!!

(#18498) Bogyó bá' válasza krmcz (#18492) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Felejtős, a6000-rel semmit nem talál meg az autofókusz közgyűrűzött kitobival. :( szerk: a 18-105G-vel működik, de nem különösebben jó.

Az 50F1,8OSS-sel viszont kitűnő. Még jobb lenne valami nagyobb gyújtótávolságú fix telével (100-150-200).

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#18499) .mf válasza mikrofon (#18494) üzenetére


.mf
veterán

Nem csak a szenzorból áll a képalkotás - ott vannak a mikrolencsék, AA-szűrő, AD-konverterek, egyéb áramköri elemek és az áramkör felépítése, a processzor, a színek, a zajszűrés, és az egyéb döntések pl. hogy a gaint hova lövik be. Ugyanúgy Sony-gyártotta 24 Mpx-es szenzor volt az A7-A7m2-ben és a D600-610-750-ben, utóbbiak mégis sokkal jobban teljesítettek.
Aztán ott vannak a Sony agyrém blőd döntései, amikkel mintha direkt bosszantanák az embereket, mint a kikapcsolhatatlan zajszűrés a raw-ban (star eater), 14 bit veszteségmentes tömörített közepes méretű raw helyett vagy bazinagy veszteségmentes de tömörítetlen raw, vagy csak 11 + 7 bites közepes méretű, de veszteségesen tömörített raw, stb.
Aztán az ergonómiáról, kezelésről még nem is szóltunk.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18500) mikrofon válasza .mf (#18499) üzenetére


mikrofon
addikt

Megjelölném a B-t, miszerint mind két állítás igaz, de a kettőnek semmi köze egymáshoz...

Értem ezalatt, hogy ezek mind igazak de semmi köze, ahhoz, hogy a d850 megérkezésekor, a Sony leendő konkurensének kikiáltott szenzor gyártó úgy tűnik mégsem az, így a Sony az egyetlen professzionális FF szenzor gyártó, tehát marad továbbra is egyeduralkodó...

Azzal is tisztában vagyok, hogy nem a szenzor az egyetlen fontos elem.... De az talán tény, hogy a legfontosabb része ennek a folyamatnak....

Ráadásul egyelőre, ha konkurense akad is a Sony a7RIII-nek, egyelőre olyan, amelyik kiemelkedne előtte nincs.... De ugye ennek sincs semmi köze már a szenzorhoz csak az általad leírt "agyrém blőd döntése" .... Ergonómia pedig elég jó, a kezelhetőség meg kiemelkedően jó....

Természetesen elfogadható, hogy van aki másképp gondolja, de attól még a tény, az tény marad, miszerint nincs valódi konkurencia szenzorgyártásban....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.