Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) tailor válasza .mf (#19800) üzenetére


tailor
őstag

Hát igen :( Én azt mondom, ha még legalább egy évig megtartod a gépet, vedd a Sony gyári darabot. Egyszerű "plug-n-play" lesz a csere, de a yt-on vannak róla videók is, és garantáltan jó lesz minden obival. Szerintem nem éri meg a kockáztatást, azt az 5-8 ezer Ft-ot megspórolod máshol (bocs, tudom, más szerszámával verni a csalánt könnyű - én most csak magamból indultam ki :R )

[ Szerkesztve ]

(#19802) mikrofon válasza .mf (#19800) üzenetére


mikrofon
addikt

Értelemszerűen ez nem annak éri meg aki direktbe ide rendeli.... főleg, hogy ha tőlük rendelsz akkor mindenképpen van vám és áfa is mert ők már így adják fel. Nem egy kínai kereskedő aki ajándékként, dummy jelöléssel és 10 USD értékmegjelöléssel küldi, aztán hátha átcsúszik...

[ Szerkesztve ]

(#19803) Neck


Neck
veterán

Erről a Laowa 9mm f2.8-ról van valakinek tapasztalata?
Nagyon jó áron van...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#19804) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ma pedig a Sony a6500 akciós a német amazonon [link]

(#19805) Ixion77 válasza lugosi (#19804) üzenetére


Ixion77
őstag

e-infin.com-on meg akció nélkül 845 EUR, ami lényegesen olcsóbb mint az amazonos 1165 EUR. Persze még az is jóval olcsóbb mint a magyar 450eFt (1380 EUR). Siralmasan drágák nálunk a Sony cuccok, és igazán szeretném tudni hogy valójában miért.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#19806) kovsol válasza Ixion77 (#19805) üzenetére


kovsol
titán

Mert annyira kevés cuccot adnak el nálunk, hogy a szerviz, support stb üzemeltetése csak a feláras termékek mellett éri meg nekik. Persze ha olcsóbban adnák a cuccot akkor lehet jóval több fogyna.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#19807) lugosi válasza Ixion77 (#19805) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az nem az az oldal ahol ilyen bontott, visszaküldött, refurbished és egyéb cuccokat árulnak?

(#19808) Ixion77 válasza lugosi (#19807) üzenetére


Ixion77
őstag

Amennyire én tudom, nem. Problémás lenne ezrével szerezniük a "visszaküldött és egyéb" cuccokat gyári új csomagolásban... Amennyire én tudom, Hong-Kong székhelyű cég, elosztóközponttal Angliában. A visszajelzéseik jók, viszont az EU szervizek nem javítják a cuccaikat, nekik kell visszaküldeni Andliába. Új árút árulnak, csak nem az európai nagykerektől szerzik be őket, hanem a távolkeletiektől. Ott más a piac, nincs gyártó által rögzített minimum fogyasztói ár mint nálunk. Nem is értem, hogy EU-ban ez miért nem ütközik versenyjogi szabályozásba.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#19809) lugosi válasza Ixion77 (#19808) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, akkor lehet hogy összekevertem valamivel.

(#19810) mikrofon válasza Ixion77 (#19805) üzenetére


mikrofon
addikt

Én inkább vennék akciós amazon-os vázat és terjeszteném ki a garit hivatalosan mint szürke importos vázat. Főleg egy ilyen értékű vázat... mert ugyan Angliába kell vissza küldeni a szürkét, de ők Hongkong-ba küldik ott javítják aztán jön vissza.... ez időben is sok és a kockázat is magas....
Ezeknek a szürke áruknak a beszerzése sem hivatalos... senki se gondolja, hogy hivatalosan nagykerből származik csak keleti régióból és ezért ilyen olcsón adják ezek cégek ...

[ Szerkesztve ]

(#19811) kovsol válasza mikrofon (#19810) üzenetére


kovsol
titán

Sokaknak nem nagyon számít a garancia úgy figyeltem meg. Rengeteg használt gép van amit itthon vettek, és mégse bővítettek rajta garanciát. Ha már megveszi a méregdrága vázat akkor nehogy már +20e Ft -t nem tud kifizetni az exra 4 év garanciára. Én személy szerint jobban szeretem biztonságban tudni a holmikat így amire lehet veszek kibővített garanciát.

May the Force be with you!

(#19812) grigo válasza kovsol (#19811) üzenetére


grigo
őstag

Mondjuk nekem ebben a sony is balfék volt meg én is. Anno megvettem az A7-et. Nem kapkodtam mert úgy tudtam hogy 1 év van rá. Amikor mentem volna a jelezték, hogy mégsem mert fél év. Aztán mikor kiderült hogy mégis 1 év akkor meg már túl voltam az egy éven. Na azóta vásárlással együtt megy a max gari.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#19813) SkyS1gn válasza lugosi (#19807) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én is onnan rendeltem A6300-at bár ebayen keresztül, lassan meg is jön, újként van hirdetve de ha találok gyanús dolgot mondom, de nem hinném hogy ez lenne az eset.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19814) tothn


tothn
tag

Amazonos gépekre is lehet garit hosszabbítani? Hova kell fordulni? Mi a menete?

(#19815) tothn válasza tothn (#19814) üzenetére


tothn
tag

Közben megleltem, WestEnd Sony.

(#19816) UberMutant válasza kovsol (#19811) üzenetére


UberMutant
őstag

második sony milc vázam van, de nem hallottam még erről a garancia kiterjesztésről. sajnos az első nex 5r lcdjét megette a hámlás betegség 2 évesen , kaptam rá egy 70 ezres javítási ajánlatot (gazdasági totálkár)

szerintem sokan vannak ezzel így, hogy nem tájékoztatják őket erről a lehetőségről. a sony.hu-n keresgéltem, de elég szűkszavú infó áll csak rendelkezésre, kb annyi, hogy a westend sony centerben lehet kérni, de arról nincs semmi, hogy mit kell vinni? egyáltalán be kell-e menni? szóval elég ergya a tájékoztatás

(#19817) lugosi válasza SkyS1gn (#19813) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké, kiváncsi vagyok a tapasztalataidra ha majd beírod.

(#19818) grigo válasza UberMutant (#19816) üzenetére


grigo
őstag

Pedig annyi hogy lefotózom a számlát meg típust és elküldöm ők küldenek egy átutalásos számlát. Elutalom és küldik pdf-ben a szerződést.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#19819) kovsol válasza UberMutant (#19816) üzenetére


kovsol
titán

Én vázra és objektívre is bővítettem náluk garanciát személyesen. Magammal vittem a szóban forgó eszközt, és kértek mellé egy vásárlás dátumát igazoló számlát. Én a mobilomon mutattam meg nekik a pdf -t amit kaptam. A sorozat szám alapján kapja meg a termék az extra garanciát, amiről kapsz egy e-mailt is.
Lehet van más módszer is, én ezt ismerem, és ezzel voltak csak személyes tapasztalatom. [link]

May the Force be with you!

(#19820) konyi79


konyi79
addikt

Bármelyik Sony márkaboltban megköthető, én pl már úgy hozom mindig ki a boltból. Ami jó, nem csak vázra, objektívre is lehet. Pl a 70-200-nál a kettétörős téma miatt inkább hozzátoltam azt a 20k-t, jobb a nyugalom 5 évig.
Arról nem is beszélve, mikor 2-3 évesen továbbadok valamin, 2 év garival hirdetve sose kell sokáig árulni.

(#19821) UberMutant


UberMutant
őstag

köszi mindenkinek, írok nekik, remélem én is el tudom intézni online . nem szívesen bumliznék be a westendbe (se).

sajnos az online boltok ezt alehetőséget egyltalán nem reklámozzák (emag, 220volt).

egyébként ha valakit érdekel , az etele úti szervíz 70 ezres árat mondott az lcd cserére, inkább vettem egy másikat,csak sajnos az 5100 nem olyan jó, mint az 5r volt.

(#19822) konyi79


konyi79
addikt

Ezt láttátok?
Az F2.0 zoom nekem gyanús, de ha csak 2,8 is a Nikon kapkodhat!
A bajonettre leszek ott még kíváncsi, tényleg lesz egy 3. élő a Canonnál, vagy az M-et kivégzik-e?

(#19823) mikrofon válasza konyi79 (#19822) üzenetére


mikrofon
addikt

ez így látatlanban szinpatikusabb indulás mint a Nikon-é ;]

Ebből: "M adapter R" arra következtetnék, hogy marad az is....

(#19824) 80hun


80hun
addikt

És ez az FE 10-18mm-es Laowa? :)
Érdekes UWA-nak tűnik.

(#19825) mikrofon válasza 80hun (#19824) üzenetére


mikrofon
addikt

főleg így méret alapján érdekes.

(#19826) m3ss


m3ss
veterán

ha 2 kartyas meg erdekes is lehet ez a gep. 28-70 f2 meg persze, hiszem ha latom :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19827) konyi79 válasza mikrofon (#19823) üzenetére


konyi79
addikt

R-M-F lesz ott varia rendesen, de majd ha lesz hivatalos spec kiderül.

Brutál nyomul a Laowa nagylátókban, engem a 15F2 idegesít. Az a 10-18 még tájfotóra jó lehet, de az aztán már tényleg nagyon de nagyon nagy (látószög)

(#19828) Neck válasza mikrofon (#19825) üzenetére


Neck
veterán

Ez a 9mm f2.8 Laowa, amit én linkeltem, ez is nagyon pici, és azt írják egy Fujis cikkben, tiszta fém az egész, meg 15 lencse 10 csoportban, nagyon jó építési minőség, és jó az IQ. Ezt ilyen picibe, rektilineárisan beletenni...

Nagyon gondolkodom, hogy vegyek egy ilyet, vagy inkább a Sigma 16mm f1.4-et vegyem.
A Laowa-n ráadásul 49mm-es a szűrőméret, pont akkora a Hoya szűrőm...

Áááá, utálom ezt :D

Sigma:
+f1.4
+AF
+Nyitva is éles
-nagy
-a 16mm nem annyira széles
-77mm filter thread

Laowa:
+pici, könnyű
+9mm UWA rektilineárisan
+49mm filter thread
-MF
-f2.8
-vignettál f2.8-on

Kérdés, hogy elég fényerős-e az f2.8 ezen a gyutávon.
(Meg, hogy van-e szükségem ekv 17mm gyutávra...)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#19829) 80hun válasza Neck (#19828) üzenetére


80hun
addikt

A 9mm-es Laowa obinál elszámoltad az ekv gyújtótávot , 13.5mm lesz az :)

(#19830) konyi79 válasza Neck (#19828) üzenetére


konyi79
addikt

Az a Laowa 9 neked kb 13,5 nem 17.
Ami már nagyon nagy. A Samy 12 ami 18 APS-C-n, ráadásul a f2, szóval bármire jó.
Jó a nagylátó, de szeintem 18 mm alatt már nagyon kell érteni hozzá, az a 13 meg már brutál..

A fényerőt te tudod. Ha asztrózni akarsz sokkal inkább a Samy, beltéren még elég lehet a 2,8; kültéren meg úgyis rekeszelsz.

(#19831) gprspeter válasza Neck (#19828) üzenetére


gprspeter
senior tag

Én is ez a kettő között vacilláltam. Sigma lett... :)

(#19832) KawaBazsy válasza grigo (#19812) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Én is hasonlóan csúsztam ki, nem emlékeztem h mikor vettem, s mikor elővettem a szlát, akkor meg kiderült, h nem pont 1 év, hanem 360 nap, vagy ilyesmi.. Gondolom obira is lehet kötni, ugye nemrég vettem az 50/1.8-at, de azon meg mi romlik el? :-)

(#19833) kovsol válasza KawaBazsy (#19832) üzenetére


kovsol
titán

Fokusz motor meghalhat benne végülis, vagy a blendék beragadnak. :D Amiben van mozgó alkatrész az mind elromolhat.
Weblapon 360 napot írnak.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#19834) zoty


zoty
csendes tag

Sziasztok!

Kiterjesztett garancia ügyben lennének kérdéseim:
Fotoplus-on https://fotoplus.hu/hu/termekeink/extra-garanciak többféle létezik.
+2,+3 év kierjesztett gari, vagy 3,4,5 év biztosításos gari????

Melyik mire jó? Melyik éri meg jobban? Milyet kötöttetek ti? Bárhol vásároltat lehet 360 napon belül kiterjeszteni?

Van a kittes kiterjesztett gari. Az csak a gyári kittre vonatkozhat, az egy időben (egyszerre) vásárolt váz+obi esetében kettőt kell vennem a simából, ha mindkettőre akarok kiterjesztést?
A válaszokat, tapasztalatokat előre is köszönöm!

(#19835) PuMbA válasza zoty (#19834) üzenetére


PuMbA
titán

"Melyik mire jó?"

Oda van írva, ha rájuk kattintasz

"Van a kittes kiterjesztett gari."

Azt a Sony adja és nem a Fotoplus, de a kiírásra kattintva itt vannak az infók: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19836) D-LAN|FuRioN válasza konyi79 (#19830) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Samy 12 az nem 12 aps-c -n és 18 FE -n? Laowa szintén zenész. 9mm aps-c -n és 13,5mm -nek felel meg fullframe-en. Mindkét obi csak sima aps-c E mountos.

Laowa 10-18 -as zoomja FE -ra elég jónak tűnik egyébként, így ahogy néztem a képeket. Kicsi és fain. 10mm FF-en pedig már elég durván brutális. Mitagadás kipróbálnám. :))

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#19837) kovsol válasza D-LAN|FuRioN (#19836) üzenetére


kovsol
titán

Akkor szerinted a crop faktor fordítva működik és a full framnek van 1,5x szorzója? :)

May the Force be with you!

(#19838) D-LAN|FuRioN válasza kovsol (#19837) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Lehet én számolgattam fordítva. Nem mondom, hogy nem, azért kérdeztem rá. :DDD #pétneknapvége

Amúgy azt hiszem úgy szoktam számolni ha FF obi van a kezemben pl 16mm -es akkor 16/1,5=10,67mm aps-c -nek felel meg. Ha aps-c obi van a kezemben akkor meg szorzom 1,5-el az aps-c értéket.

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#19839) kovsol válasza D-LAN|FuRioN (#19838) üzenetére


kovsol
titán

16mm az 16mm akár FF akár APSC. Csak APSC vázon az 1,5x crop faktorú látványt fog nyújtani. Az nem az objektívtől függ, hanem a szenzor méretétől a gépedben.
Olyan nincs, hogy osztani kell egy APSC objektív esetén, hogy megkapd a FF látványnak megfelelőt, mert az objektívre nem az 1,5x -el szorzott érték szerepel. (BTW a aperture érték is szorzóik, szóval így pl egy 50mm/f1.8 az nem lesz egyenlő látvány mondjuk egy FF vázon 75mm/1.8 al. Mivel kisebb méretű szenzor kevesebb fényt tud elnyelni)

De én inkább nem megyek bele, mert múltkor is kaptam az oltást.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#19840) zoty válasza PuMbA (#19835) üzenetére


zoty
csendes tag

Akkor félreérthető voltam....

Van:Sony 3(4)(5) év gyári garancia baleseti fedezettel: https://fotoplus.hu/hu/termekeink/extra-garanciak/sony-3-ev-gyari-garancia-baeseti-fedezettel
Valamint van:Sony +2(+3) év gyári garancia: https://fotoplus.hu/hu/termekeink/extra-garanciak/sony-2-ev-gyari-garancia
És ezen kívül:Sony +2 (+3)év gyári garancia kit.: https://fotoplus.hu/hu/termekeink/extra-garanciak/sony-ilckitbox2e-2-ev-kiterjesztett-garancia

És van amit te linkeltél: Plussz egy év ajándék gari....

Engem a fenti 3 lehetőségek érdekelnek, olvasni tudok, de az lenne a logikus, hogy a +3 év az összesen 4-et jelent az alap gyári egy évvel együtt. Ez kerül 17890 Ft-ba. Ha a "Sony 3 év gyári garancia baleseti fedezettel" választom, oda van itt is írva hogy:"+ 3 év garancia hosszabbítás", ára:13890Ft.

Namost itt valami nem stimmel...

[ Szerkesztve ]

(#19841) 80hun válasza zoty (#19840) üzenetére


80hun
addikt

A +2 v +3 év a gyári sima garanciát terjeszti ki.
A balesetist ezen felül tudod vásárolni hozzá.

Egyszer nekem elütötte a komám az A7-nél a +4év garancia baleseti fedezettel együtt 41e ft környékén lett volna :)

A lényeg hogy a sonynak is van házon belül balesetbiztosítása

De a legjobb ha felhívod őket mert elég hülyén írták le :)

(#19842) Wa2x_ válasza Neck (#19828) üzenetére


Wa2x_
veterán

Elég nagy a gyártási szórás, sok fókuszproblémás, én a helyedben tuti a Sigmát venném.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19843) 80hun válasza Wa2x_ (#19842) üzenetére


80hun
addikt

A 9mm-es Laowa manuál objektívnél milyen fókuszprobléma lenne ? :)
Inkább a decenteresség miatt kell agódni a nagylátóknál. De ez a sigmára is igaz :)

(#19844) Wa2x_ válasza 80hun (#19843) üzenetére


Wa2x_
veterán

Úgy értettem sry. :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19845) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Sziasztok!

Sony a7-hez 24-70mm 2.8 objektívben mit ajánlotok, ha valami olcsóbb megoldás kellene?

(#19846) 80hun válasza bongeszo (#19845) üzenetére


80hun
addikt

Tamron 28-75mm f2.8
250e az ára.

(#19847) bongeszo válasza 80hun (#19846) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Köszi. Jónak tűnik kár, hogy 28-ról indul... de ahogy nézem vagy f4 vagy drágán f2.8. Esetleg nincs valami adapterezett sigma vagy canon ami bevált?

(#19848) 80hun válasza bongeszo (#19847) üzenetére


80hun
addikt

Sima A7-re (gondolom az van neked) csak MC11-el és azzal kompatibilis obikat lehet adapterezni ha normális AF-et akarsz.

Ott a Sigma 24-70/2.8 Art ami drágább mint a Tamron v. a Sigma 24-105/4 Art. De mindkét sigmához kell az MC11 is mert nem natív obik mint a Tamron.

(#19849) OPiiPO válasza konyi79 (#19822) üzenetére


OPiiPO
addikt

mondjuk szép mérete lesz annak az F2.0 zoomnak

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#19850) Ixion77 válasza OPiiPO (#19849) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem kicsi, de ez várható volt. Viszont kétségtelenül innovatív. Ezáltal Canonról lévén szó kicsit meglepő is számomra. Meglátjuk milyen a képminőség. Úgy tűnik, Nikon is és Canon is tudja miben erősebbek a Sonynál: objektívtervezésben. A Nikonnak ezt most elsőre nem sikerült kiaknáznia (MF 0.95?!) pedig tudnak ők jót csinálni (Nikon 300mm f/4E PF ED VR).

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.