Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) gprspeter válasza konyi79 (#18049) üzenetére


gprspeter
senior tag

Igen, most jött meg a kábelem.
Google Pixel 2 - Android P
A6000-es vázzal.

[ Szerkesztve ]

(#18052) konyi79 válasza gprspeter (#18051) üzenetére


konyi79
addikt

A képen épp jpeg van, de próbáltad RAW-val is?

(#18053) gprspeter válasza konyi79 (#18052) üzenetére


gprspeter
senior tag

Ez már az átdolgozott RAW mentve jpg-be. Maradt a felbontás...

(#18054) Szoke1982 válasza gprspeter (#18053) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Biztos? Mert a nyers arw-t, nem olvassa be a snapseed.. csak ha átkonvertáltam dng-be, és snapseed akkor már írja ,hogy raw kidolgazás (bal felső sarok) opciót is! Ha sima jpeg akkor fel se dobja raw menüt!

(#18055) mikrofon válasza gprspeter (#18051) üzenetére


mikrofon
addikt

Te a6000 használod a tami 28-75/2.8-as lencsét?

(#18056) kovsol


kovsol
titán

Kicsit próbálgattam milyen a videó fókusz 18-105g -vel egy 16mm-es makro közgyűrővel. [link] Néha egész jól elkaptam vele a fokuszt. Még sokat kell gyakorolni ezt a makrót úgy érzem. 105mm-en elég nehéz lekövetni a mozgó célpontot.
És egy ráadás kép: [link] Nem tudtam elég közel menni a kis döghöz sajnos, mert nagyon ilyedős volt, így ez a kép kb 100%crop már annyira ki kellett vágjam.

Melyik obi egyébként ami jól viseli a közgyűrűt? Van valakinek ilyen irányú tapasztalata?

May the Force be with you!

(#18057) Bogyó bá' válasza kovsol (#18056) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A fix 50-es (F1,8 OSS) nagyon jól közgyűrűzhető.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#18058) gprspeter válasza Szoke1982 (#18054) üzenetére


gprspeter
senior tag

:D Biztos?

Biztos... ;)

@mikrofon: Igen 6000-en.

(#18059) Szoke1982 válasza gprspeter (#18058) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Köszi szépen :) hát akkor nálam van gebasz ,nekem ezt írja egyből hiba üzit :( Akkor en tévedtem és elnézést kérek ha úgy jött le! :)

(#18060) mikrofon válasza gprspeter (#18058) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez jó kombó! Tényleg jó választás, passzoló méret, tömeg és F2.8, ilyen nincs aps-c-re. ráadásul pont a neméppentökéletes széleket te nem is látod. Mondjuk emiatt kicsit magas a kezdő 42mm, cserébe hosszú a vége 105mm. Ideális portré lencse lehet...

[ Szerkesztve ]

(#18061) gprspeter válasza Szoke1982 (#18059) üzenetére


gprspeter
senior tag

A legfrissebb a progi?

@mikrofon: Köszönöm! :R A kezdő szettem is egyben...
Van még egy Sigma 30 f1.4-em.
Még egy ultra wide-al lenne teljes a szett, nem?

[ Szerkesztve ]

(#18062) mikrofon válasza gprspeter (#18061) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha a kezdő szett spot alá nézzél, még valamit. A többiek majd ajánlanak valami jót aps-c-re 50mm alatti tartománya és egy jó darabig el leszel vele... Szerintem

Szerk:igen! Ha van a harmincas, akkor itt van ez az új 16mm (aps-c-t nem követem, csak amiket itt olvasok) azzal már tökéletes is... Szerintem... Bár lehet van valami olcsóbb is ha az nem férne bele, vagy gyűjtögetsz még es akkor az...

Sony e bajonettre aps-c lencse választék

[ Szerkesztve ]

(#18063) gprspeter válasza mikrofon (#18062) üzenetére


gprspeter
senior tag

Köszönöm az ajánlást! :R
Ezt néztem már Én is.
A 30-as nagyon jó kis lencse, éles is fényerős is.
Gondolom a 16-os sem rosszabb.

(#18064) mikrofon válasza gprspeter (#18063) üzenetére


mikrofon
addikt

Keress vissza, mert emlékeim szerint volt itt szó róla, talán még beszámoló és képek is voltak

(#18065) gprspeter válasza mikrofon (#18064) üzenetére


gprspeter
senior tag

(#18066) mikrofon válasza gprspeter (#18065) üzenetére


mikrofon
addikt

Azért itt figyelj arra hogy mft rendszeren tesztelték így a képminőségre nem nagyon tudsz következtetni, mert más a szenzor és még kisebb is... Ráadásul a tesztelt váz az MFT talán legjobb váza...

Szerk : ERRE gondoltam

[ Szerkesztve ]

(#18067) pdave válasza gprspeter (#18032) üzenetére


pdave
aktív tag

Szia!

Én 3 évig a Samyangot használtam A6000-en, nagyon szerettem, kicsi, könnyű, de igencsak "jóképű" obi :)
Nekem nem volt decenteres, ami zavart, az a kissé nagy flare, illetve a CA, de az utóbbit viszonylag jól lehetett korrigálni. És bár nagylátónál nem számít, de a bokeh is meglepően jó. Ha érdekel, küldök pár képet, amit vele csináltam. Bár ha anno választanom kellett volna, akkor a Laowát választottam volna a nagyobb látószög miatt, korábban Sigma 10-20am volt, ami után a Samyang kissé szűk volt, és végig hiányzott az a pár mm, főleg beltéri fotóknál, amikor nem tudtam hátrébb menni.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#18068) gprspeter válasza pdave (#18067) üzenetére


gprspeter
senior tag

Köszi, küldhetsz képet! :K
Még az új Laowa 9mm f/2.8 Zero-D nézegettem Én is...

@konyi79 már kifejtette a véleményét itt.

(#18069) krmcz


krmcz
tag

Este csináltam pár képet és észrevettem ugyanazon a ponton egy kék pixelt. Utánanéztem, és ez elvileg hot vagy stuck pixel lehet. Átállítottam a dátumot és kikapcsoltam a gépet majd vissza be és eltűnt. Ez gyakran előforduló hiba?

(#18070) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Szeretnék kicsit komolyabb fényképezőgépet venni (hivatalosan gondolom ez a belépő középkategóriát jelenti) és hosszú vajúdás és tanácsok a cserélhető objektíves fényképezőgépek topikjában után úgy néz ki, a befutó a Sony A6300-as lesz. Holnap vagy a hétvégén elmegyek még élőben is kipróbálni, de több, mint valószínű, hogy ez a gép lesz, amit végül hazahozok. Most kit-ben 800 CHF-ba kerül a 16-50mm-es objektívvel [link]) . Első körben mit vegyek még hozzá (tartalék aksira és memóriakártyán kívül)? Tartalék aksiból milyet érdemes? Jók az után gyártottak is, vagy az eredeti a hosszabb életű? Memóriakártyából milyet érdemes? Én ezt néztem ki: [link] . Ebből esetleg javasoltok mást, vagy jó ez? Következő körben majd jönnek az objektívvel kapcsolatos beruházásaim, először meg szeretném ismerni a gépet. A fotós témában abszolút kezdő vagyok, egyelőre a gyerekeinkről szeretnék szép képeket (és videókat) készíteni, természetet is szeretnék fényképezni (itt tájképtől a rovarokig, virágokig minden érdekel). Később elgondolkoznék éjszakai égbolt fotózáson is, de azt tényleg később gondolnám.

(#18071) kovsol válasza Squirrel (#18070) üzenetére


kovsol
titán

Szia,
aksiból a Patona zöld címkés prémium utánagyártottat többen is ajánlották már. Jómagam is azt használom. Érdemes olyan szettet nézni ebay/amazonon amihez adnak töltőt is, mert alapból a készülékhez nem jár külső aksi töltő. ilyenre gondolok (sok féle kiszerelésben árulják)
Memória kártyám nekem pont olyan van amit linkeltél. Ez megfelelő sebességű már 100Mbit/s -es videó felvételre is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18072) Mamuska válasza kovsol (#18071) üzenetére


Mamuska
őstag

Már begépeltem fele ugyan azt. :D Még annyi, hogy én féláron vettem bontatlan eredeti aksikat apróról, előtte majdnem rányomtam a patona rendelés gombra csak megláttam a hírdetést. Én a helyében végignéznék a helyi aprón is. Ja meg nagyon szuper gép az a A6300.

[ Szerkesztve ]

(#18073) Squirrel válasza kovsol (#18071) üzenetére


Squirrel
őstag

Köszönöm, nem tudtam, hogy külső töltőt nem adnak hozzá :-)

(#18074) Szoke1982 válasza gprspeter (#18061) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Igen a legfrissebb, megpróbálok egy régebbi verzát! Köszi!

(#18075) kovsol válasza Squirrel (#18073) üzenetére


kovsol
titán

Alapból csak a vázon keresztül tudod tölteni usb-vel amihez adnak egy pici töltőt. doboz tartalma

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18076) Squirrel válasza kovsol (#18075) üzenetére


Squirrel
őstag

jól néz ki :-) Mennyit fogok még erre a gépre költeni... :DDD

(#18077) 80hun válasza Mamuska (#18072) üzenetére


80hun
addikt

Azért nézd át jól azokat a gyári akkukat mert hamisítják az eredeti akkukat csomagolással együtt

Persze nem kizárt hogy eredeti csak szólok :)

(#18078) Mamuska válasza 80hun (#18077) üzenetére


Mamuska
őstag

Köszi a tanácsot! Van hologram is rajtuk, meg nagyon eredetinek tűnik. Van bennük szufla is. Szerintem most nem vertek át, de a jövőre nézve hasznos tippet adtál és tüzetesen át fogom nézni ha veszek.

(#18079) Szoke1982 válasza gprspeter (#18061) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Na sikerült, :) vissza kellett mennem egészen a 2.0 -ig e felett ,már nem működik nekem.

(#18080) Szoke1982 válasza Szoke1982 (#18079) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Egy a baj a felbontás úgrott igy :( meg idejét múlt alk. Marad a dng konvertálás az új snapseeden.

(#18081) konyi79 válasza Szoke1982 (#18059) üzenetére


konyi79
addikt

Rendeltem én is kábelt. Kíváncsi leszek XZ2 megeszi-e, P-t nem raktam fel, nem vonz a béta.

(#18082) pdave válasza gprspeter (#18068) üzenetére


pdave
aktív tag

ebbe az albumba raktam pár képet amik a Samyanggal készültek

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#18083) gprspeter válasza pdave (#18082) üzenetére


gprspeter
senior tag

Köszönöm! Brutál jó képek!
Mennyire macerás manuálisan használni?

@szoke1982 Szuper!

[ Szerkesztve ]

(#18084) gprspeter válasza konyi79 (#18081) üzenetére


gprspeter
senior tag

Nem a P lesz a kulcs, szerintem inkább a processzor, memória...

@pdave: a képeidet nézve és általában a teszt képeket nézve jut eszembe, hogy nem mindegy, hogy KI készíti!
Baráti társaságomban többen vannak, akik komolyabb DSLR géppel, fotós tanfolyamokkal a hátuk mögött, még mindig rosszabb képeket csinálnak, mint Én mobillal...
A Laowa 9mm-én kíváncsi lennék mennyire igaz, hogy "zero torzítás mentes", vagy ez is csak marketing. :)

[ Szerkesztve ]

(#18085) Ixion77 válasza pdave (#18082) üzenetére


Ixion77
őstag

Jó érzéked van a széles látószöghöz, és láthatóan nem sajnáltad betenni a szükséges időt és energiát az utófeldolgozásba sem.
Nekem egy kicsit zavaró a vignetting és élességvesztés a sarkoknál, én azt levágnám amikor csak lehet. Persze akkor már nem 9mm....

(#18084) gprspeter: Logikus módon a torzításmentesség nem perspektívatorzítást hanem objektívtorzítást jelent. Az utóbbi meg ma már a digitális feldolgozás korában nem sokat számít ha a kamera vagy a raw konverter támogatja az adott obit.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#18086) Szoke1982 válasza gprspeter (#18084) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Baszki.. ahogy ezt leírtad "proci , memoria.." 🤔 egyből beugrott mit csináljak, átraktam fhd+ ra a kijelzőt, (note8) és egyből működött a legfríssebb snapseeden végreee :) Tegnap hajnalig szarakodtam vele..

[ Szerkesztve ]

(#18087) krmcz válasza kovsol (#18056) üzenetére


krmcz
tag

Tetszik a videó. NTSC vagy PAL módban használod? És milyen programmal lassítod be?

(#18088) kovsol válasza krmcz (#18087) üzenetére


kovsol
titán

NTSC módban és 120p 100Mbit/s beállítás. (ez valójában 119,88fps) A végtermék meg 23,976fps.
Adobe Premiere Pro -ban szoktam szerkeszteni videókat. 20% -ra levéve a sebességet az pont ötödére lassul akkor. Ha elég a kisebb mértékű lassítás is a jelenethez akkor meg 60p -ben rögzítem és 40% -ig tudom levenni a sebességet.
EOSH Pro LOG színprofillal, majd a jelenetnek megfelelő lut megy rá. Ezen az EOSHD SLOG2 WideDR2 lut van aprócska utólagos korrekcióval.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18089) Szoke1982 válasza Szoke1982 (#18086) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Szerk: mégse jó xD de már nem is izgat, ott egye meg a fene.

(#18090) gprspeter válasza Ixion77 (#18085) üzenetére


gprspeter
senior tag

Köszi, Nekem nem volt egyből logikus... :B :D

(#18091) krmcz válasza kovsol (#18088) üzenetére


krmcz
tag

Köszi a választ. Nekem most PAL van beállítva és max 100 fps-t enged. Windows Movie Makernél gondolom fényévekkel jobb az Adobe PP...

(#18092) belovary


belovary
senior tag

Gyerekek.... most itt is visszaolvastam, meg máshol is.... hááát mi megy itt a Tamron körül. :D
Mekkora marketing ez már! Esküszöm profin tolják! A Sony se kutya, ezt már korábban is írtam, hogy mindenhonnan ők folynak, de erről a Tami obiról zeng minden mostanában. ;]

Éppen most nyomatom a visszatérítési szitut, nézegetem mire lehet visszaigényelni. Ha jól látom A7iii nem. Jé, ki gondolta volna. :D

(#18093) kovsol válasza krmcz (#18091) üzenetére


kovsol
titán

Nem tudom van-e bármi jelentősége már ennek a PAL és NTSC dolognak. Én ha visszanézem a videókat a TV-men gyönyörű szépek, és gond nélkül lejátssza őket.
Évi 3x megyek nyaralni azért is vettem ezt a gépet. Remélem sok szép nyaralós videó és fénykép készül majd vele.

May the Force be with you!

(#18094) mikrofon válasza belovary (#18092) üzenetére


mikrofon
addikt

Egyszerűsítve:
- aki prémium minőségű képalkotással rendelkező lencsét szeretett volna, de a GM-nél könnyebb és kisebb méretben, az elégedetlen.
- aki a kittobjektívnál jobb és fényerősebb alaplencsét szeretett volna, az elégedett és nem érti a többiek elégedetlenségét.
- aki megbízható lencsét szeretett volna az a7III mellé az csalódott és elpártolt (ugye mint kiderült a lencse honlapján is kivették az a7III-t a kompatibilitási listából, és a honlapról minden erre utaló írást töröltek). Leginkább az AF miatt, de a képszéleket sem szolgálja ki rendesen, így alap lencsének nem annyira jó egy a7iii készüléken, vagyis aki ilyet vesz az jobb lencsét is szeretne és vesz is.
- aki esetleg A9-re tervezte az is csalódót mert a 20 képes extra gyors sorozatot, ami az a9 egyik kiemelkedő funkciója lecsökkenti 7-8 vagy 8-9-re, tehát kevesebb mint a felére...
- az Rii és RIII tulajdonosok nem rendeltek elő, kivártak, mert az árból sejtették, hogy nem ez lesz az "R" széria alap lencséje de azért bíztak... a félelem beigazolódott
- sajnos ezek a csalódottak voltak többségben akik előrendeltek, mert ugye nekik ezen az áron nem kellet gondolkodni... de ők lemondták nagytöbbségében, mert vesznek jobb, megbízhatóbb ugyan akkor drágább lencsét... ők megtehetik.... Az időzítés is nagyon jó volt, a bejelentésé is és a szállítás kezdete is, ha az a7III-t nézzük.... elő is rendelték rengetegen...
- aki olcsón szeretett volna fényerős alapzoom-ot az elfogadja az AF-hibát mert majd úgy is javítják (bár az még kérdéses, hogy a7iii esetén sikerül-e az egyik legjobb AF rendszer "butítása" nélkül)
- az viszont biztos, hogy nem igazolódott be a gyártói reklámpropaganda: "They aim to compete with 2470GM with this lens"

Jah és ugye ez nem csak a hazai körkép, hanem a nemzetközi is. Az itteni vitához hasonlóak több külföldi fórumon is voltak... Ez a lencse ketté osztotta a lencse iránt érdeklődő fotósok táborát.... De a viták lenyugodnak és marad a nyugodt és higgadt várakozás, hogy hónapok múlva mi lesz az általános tapasztalat, és valóban mennyire lesz hiánycikk a lencse és milyen gyorsan jelennek meg a használt piacon is....

[ Szerkesztve ]

(#18095) OPiiPO válasza mikrofon (#18094) üzenetére


OPiiPO
addikt

"a csalódottak voltak többségben ... de ők lemondták nagytöbbségében" - erre mondjál már légyszives megbízható forrást (ne fórumokat), egész egyszerűen nehéz elhinni, mivel ha ennyire rossz a helyzet, már csődbe kellett volna mennie a Tamronnak szerintem.
Köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18096) .mf válasza pdave (#18082) üzenetére


.mf
veterán

Köszi, ez nagyon hiányzott már ide az előző oldalak után, hogy ne csak szájkarate menjen, hanem valaki végre képeljen is, méghozzá jókat.

Fenébe már, hogy ennek nem csináltak egy FF nagytesót arányosan felnagyítva; még f2.8-ban is jó lenne, csak maradjon kompakt. (Igen, tudom, hogy létezik Zeiss 18 f2.8 -- csilliárdért).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18097) belovary


belovary
senior tag

Na mindegy, a rossz reklám is reklám, és néha még jobb is! ;)

Az hogy meg hivatalos forrásból linkeljen valaki, az már csak azért is érdekes lenne, mert ki fog kiadni olyan adatot, hogy hűűűű már vagy 90% visszamondta a rendelését. Soha senki, még ha így is van.
Biztos, hogy mondták vissza, meg van aki nem fogja így megvenni, de szerintem sokan nem mondják vissza, és sokan fogják venni ezt a Tamit. Ez tuti!

Legyen rá minél több jó üveg, az nekünk csak jóóóóóóóó

(#18098) mikrofon válasza OPiiPO (#18095) üzenetére


mikrofon
addikt

Tehát hivatalos forrás és nyilatkozat nem lesz. Ezt te sem gondolhatod komolyan.... A megbízható forrás, a tények forrása most én vagyok... (Ezt vagy elfogadod, vagy nem....)

Ráadásul lehet a Tamron lehet meg sem fogja érezni, merthogy. Termék fejlesztés előtt felmérik mire és mennyi az igény. Majd nemcsak azt tervezik, hogy milyen legyen a termék, hanem kiszámolják, hogy mennyi lesz az igény sőt még azt is, hogy hogyan fog időben változni és ehhez terveznek egy gyártósort, a gyártási kapacitást és a gyártási ciklust is. Majd elindul a folyamat és a titkolózás. Majd az előre megtervezett időben jön az adatkiszivárogtatás, majd a bejelentés. Aztán pedig a marketing. Nah most a marketinget annyira túltolták, hogy a többszörös mennyiséget előrendeltek, mint amivel számoltak. Ezt be is jelentette a Tamron. Miért lett ez többszörös, hát azért, mert aki a7III-t vett vagy akart venni, annak, (ha nem tartaléknak veszi a vázat) kell számolnia lencsevásárlással is. Pont kapóra jött a Tamron, jót igért olcsón. Hát megrendelték, azok is akiknek nem is biztos, hogy kell, de gondolták ennyit megér.... Megrendelte az is elöre, aki szereti az újításokat, van pénze, de nem is biztos, hogy kell neki.... Majd jött az előző hsz-emben részletezett csalódás és visszamondták a megrendeléseket.... Tehát a csoda helyett észhez tért a piac és visszatértek az eredeti kereslethez.

Ezt azok a nemzetközi kereskedők érzik, akiknél az első pár nap alatt elfogyott az előrendelhető mennyiség... Most a második szállítmány nem egynap alatt, hanem mondjuk egy hét alatt fog elfogyni, aztán jön a következő....

Tehát én nem azt mondom, hogy csődbe megy a Tamron, mert senki nem veszi, hanem az a többszörös túl kereslet szűnt meg, illetve, az, hogy mindenki egyből az elején, akarja. Aki lemondta annak is jelentős része nem mondott le véglegesen, hanem kivár. Addig is vesz helyette más lencsét....

Tudod te mennyi A7III fogyott? Mennyire hiánycikk volt az elején? Ezeknek a jelentős része megrendelte a Tami-t, mert ahhoz hirdették, meg... Most vesznek hozzá GM-obit, mert mert eleve azt tervezték, hozzá és megtehetik.... Most az lesz kicsit hiánycikk.... Vagy elfogy végre az eddigi folyamatos gyártásból felhalmozott raktárkészlet. Maradjunk annyiban, hogy ez egy elég összetett és bonyolult folyamat...

Hiszed vagy nem a te dolgod... Annyit azért tegyél meg, hogy próbáld logikusan végiggondolni, értelmezni és elemezni a helyzetet, majd kiértékelni....

[ Szerkesztve ]

(#18099) derrik válasza Szoke1982 (#18089) üzenetére


derrik
őstag

...nekem sem megy s8plus-On látni látja a képet de sehogyan sem engedi megnyitni.

kovsol : nekem is megérkezett a [link] ez.
a 4k elindul a lassítást még nem teszteltem. Az EosHd színprofilt a vázra kell letölteni? Milyen közgyűrűt érdemes venni?

(#18100) jmakk válasza mikrofon (#18098) üzenetére


jmakk
őstag

"Hiszed vagy nem a te dolgod... Annyit azért tegyél meg, hogy próbáld logikusan végiggondolni, értelmezni és elemezni a helyzetet, majd kiértékelni...."

Te meg próbáld meg logikusan végiggondolni, hogy a fórumokra és netre legtöbbször azok posztolnak akiknek bajuk van. Akinek semmi gondja azok többsége soha egy kukkot sem ír a netre. Szerintem óvatosabban kellene ezeket a híreket kezelni.

Azzal egyetértek Phillip Reeve tesztje alapján, hogy ez nem lett egy "közel-GM" kvalitású obi. A Tamron meg túltolta a marketinget. De ezért az árért szerintem nem rossz ajánlat a kitzoom fix f2.8 alternatívájának.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.