Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) Muerte68 válasza mikrofon (#15550) üzenetére


Muerte68
addikt

Valamit újítani kell ha már a 3D-meg a hajlított képernyő nem jött be :D
Hálistennek a HDR-tv sem :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#15552) madgie válasza Muerte68 (#15551) üzenetére


madgie
titán

A HDR-t az LCD-nél nem értem, nekem is "tudja" a tévé, de inkább csak így, idézőjelben.

(#15553) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, meghozta a futár a Godox TT350S vakumat, és - bár csak tök csupaszon, talpa, egyéb vackai nélkül - de befér a picurka táskámba, az a6000+18105G; illetve az 50F1,8OSS mellé, külön rekeszbe. Játszottam vele egy kicsit (2db sima Varta alkáli elemmel - más még nincs, majd jövő fizukor lesz Eneloop készlet), eddig bejövősnek tűnik. :K

szerk: Help me! Hogy lehet ezen a vakun az AF-segédfényt bekapcsolni? Félhomályos szobában alig talál fókuszt az a6000...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15554) rgranc válasza Bogyó bá' (#15553) üzenetére


rgranc
aktív tag

@Bogyó bá: nekem nincs ilyen vaku, de a C.Fn (Zoom) gombot lenyomva tartva lépsz a menübe és az AF-et ON-ra kell állítani...

Szerk.: bocs, akinek van, majd kijavít. Ez a videó alapján a6000-en nincs AF segédfény ha minden igaz... :(

[ Szerkesztve ]

(#15555) konyi79


konyi79
addikt

HDR még csak-csak, ha a natív 1/1000 kontrasztú paneleken tovább tudnának lépni. De csak nem jön az az áttörés. Mert ok, azok a csodaszép demo videók jól mutatnak, de azok ugyanúgy jól mutatnak itthon is a 1080p HDR nélküli panelen is, ami natív kontraszttal 1:3000-et tud. Innentől úgy nem értem az egészet :F

(#15556) Márton válasza madgie (#15552) üzenetére


Márton
nagyúr

Ezt kifejtenéd picit? Épp vacillálok egy 2015-ös nem HDR és 16-os HDR TV modell között.
Hát nem nagyobb a dinamika az utóbbinál, LCD ide vagy oda :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15557) Bogyó bá' válasza rgranc (#15554) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi: be van kapcsolva, de semmi. A gépen is kell valamit állítgatni? Sorry, hülye vagyok a vakuzáshoz (életem első rendszervakuja) ... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15558) rgranc válasza Bogyó bá' (#15557) üzenetére


rgranc
aktív tag

https://youtu.be/58NRsXx60Lg?t=7m32s

"Sony hates you. Anyone who has a6000 ... ... AF illumination does not work on this flash. ... it does work on the SLT models."

[ Szerkesztve ]

(#15559) madgie válasza Márton (#15556) üzenetére


madgie
titán

Mivel pixelenként nem tudja vezérelni magát ,így igazából nem érzem, hogy nagyobb lenne a dinamikaátfogás. LCD-n meg hiába emeled a fényességet, az felhúzza a feketéket is (ha más nem, csoportokba vezérlésnél nem lesz szép az sem).

Szóval szerintem normális HDR-hez OLED kell. Ott a fekete fekete marad, ha megcsutkázzuk a fényerőt (és az kell a HDR-nek, mert attól HDR).

(#15560) konyi79 válasza Márton (#15556) üzenetére


konyi79
addikt

Nagyobbnak mondják, mert ahol világos van ott a fényerőt megemelik vakítson. Ez a parasztvakítás HDR. Local dimming-el kellene ehhez szabályozni a fényerőt, hogy helyileg legyen hatása. Na mivel pár éve szinte teljesen az olcsó edge megvilágítás uralja a paneleket, ezt sejtheted mennyire valós előrelépés. Mikor a local dimming, meg ez az össze-vissza fényerővel képminőség javítgatás kb 10 éve benne volt egy értelmesebb tv-ben, csak mindenki valami jól marketingelt saját képjavító, kontrasztnövelő technológiának hívta. Csak most szabványosították, mert újra el lehet adni, és fejlődött a technológia annyit, ki lehet egy IPS panelből hozni vele majdnem egy VA kontrasztját.
Most ami ezt tényleg tudja, az az OLED, de hogy mikorra lesz elérhető áron, és tényleg kiheverte-e a beégési gondjait, azt....

(#15559) madgie: Akkor ezt leírtuk kétféleképp ugyanazt

[ Szerkesztve ]

(#15561) Radomer válasza konyi79 (#15560) üzenetére


Radomer
aktív tag

Érdekesség képen pont tegnap olvastam a cikket.

Alpixelenkénti megvilágítás az Samu új MLED paneljeiben..

[ Szerkesztve ]

(#15562) konyi79 válasza Radomer (#15561) üzenetére


konyi79
addikt

Ez lényegében eddig is létezett, talán pont a Sony-nak van hasonló panelje, moduláris kivitelben. Ez ahhoz képest annyit változott, kicsit sikerült összébb nyomni. Ez valós alternatíva akkor lesz, ha a találó neve, azaz fal méret helyett meg tudják oldani 49-55' méretben. Addig meg csak ég a Samu a QLED-del.
Ez így semmi.

(#15563) madgie válasza konyi79 (#15560) üzenetére


madgie
titán

Nekem ráadásul VA panel van, de lufi az egész egy OLED telefonhoz képest is. Hovatovább szerintem a régi plazmám magasabb fényerőt tudott, legalábbis lokálisan.

(#15564) Bogyó bá' válasza rgranc (#15558) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mexívtam..... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15565) Márton válasza madgie (#15563) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, akkor jó lesz az olcsóbb, nem hdr modell is
úgyis a 3d a lényeg :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15566) Muerte68 válasza Márton (#15565) üzenetére


Muerte68
addikt

addig vegyél 3D-t amíg van megszüntetik a gyártásukat :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#15567) konyi79 válasza madgie (#15563) üzenetére


konyi79
addikt

Az enyém is VA, azért írtam. Azok tudnak natív 3-5000:1 kontrasztot.
Hát persze, a plazma kontrasztja még jobb volt. Csak ciki lenne nekik bevallani, valójában az LCD különböző örökségei (IPS, VA, stb) mellett a rajta realizálható haszon miatt volt zsákutca.
De mondok még jobbat: egy régi profi CRT még mai napig bemutatna sok drága csodának.

(#15565) Márton:
Az a baj, ha nem HDR-t veszel sok más dolgot is elbukhatsz. Pl egy időben nagy volt verseny a hercek körül, most meg nagy kussban minden gyártó visszaállt a natív 50Hz-es panelekhez és azt villogtatják. Egy natív 200Hz-es panelért már zsebbe kell nyúlni.
Villogtatják a TV-ket, a monitoroknál meg megy a bál a pwm mentes fényerő szabályozásért. :U
Sok buzi marketinges megetet minket mindennel.

[ Szerkesztve ]

(#15568) Márton válasza Muerte68 (#15566) üzenetére


Márton
nagyúr

tudom, passzívat veszek, ezt már rég megszüntették.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15569) Radomer


Radomer
aktív tag

Valaki rendelt már be Sigma 16mm/f1.4-et?

Annyi jót olvastam róla hogy elcsábultam. :B

(#15570) .mf válasza Bogyó bá' (#15553) üzenetére


.mf
veterán

Vegyél IKEA Ladda 2450-est ;) ( == Eneloop PRO, csak más matricával, harmadáron), és ha sok AA/AAA akkud van otthon, akkor egy Technoline BC700 / Voltcraft IPC-1L töltőt.
Majd utána rendeld meg mellé az X1Ts vezérlőt, mert vakuzni nem vázon, hanem távkioldással az igazi... [link] (ha a fordító fostos, elég csak lent a képeket megnézni)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15571) Bogyó bá' válasza .mf (#15570) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

- 1 db NiMh akkum sincs még.
- Kalocsán élek, a környéken nincs Ikea, sem semmi normális üzlet.
- Még a mi Lidl-ünkben sem kapható a szintén ebben a topikban emlegetett lidl-es akksi, csak évente kétszer hoznak, amikor akciós.

Amúgy ezt néztem ki, de ez most zsebbenyúlós, kiköltekeztem magam sajnos... Féláron jobb lenne a szett. :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15572) konyi79 válasza .mf (#15570) üzenetére


konyi79
addikt

Szerintem az a voltcraft kicsit elöregedett már, én pl ilyet rendeltem most, ez tényleg mindent is tud, meg olcsóbb is.
LADDA akku tényleg nagyon jó, mérve is tényleg tök azt tudja, mint az Eneloop pro.

Bogyo:
A Sony MILC-ek sajnos nem támogatják egy vakun se az AF segédfényt. A Sony vakukon se.

(#15573) mikrofon válasza Bogyó bá' (#15571) üzenetére


mikrofon
addikt

Különbözetbe lehet belefér egy oda vissza út és még fotózhatsz is ;)
Voltcraft tényleg régi cucc nekem már évek óta megvan és tökéletes még mindig. Még az is lehet hogy több mint öt éve vásároltam

[ Szerkesztve ]

(#15574) konyi79 válasza Bogyó bá' (#15571) üzenetére


konyi79
addikt

Felejtsd el azokat a töltőket ha lehet, ami csak párban tölt akkut. Egyszer összekevered, kinyírod az akkut.

Most nem tudom, ha be vagy regelve nem lehet postán lerendelni?

[ Szerkesztve ]

(#15575) Bogyó bá' válasza konyi79 (#15574) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mondj egy ajánlott gyorstöltőt, ami a töltés végén le is kapcsol.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15576) McDuglas válasza Bogyó bá' (#15575) üzenetére


McDuglas
aktív tag

[link]
Nem gyorstöltő, de ezt szintén szokták ajánlani, mert olcsó és külön tölt. Ha csak kettesével meríted az akksikat, azzal meg tudja tartani a tempót.

szerk: "Automatikusan kikapcsol, ha az elemek teljesen fel vannak töltve, sérültek vagy túl forrók."

[ Szerkesztve ]

(#15577) konyi79 válasza Bogyó bá' (#15575) üzenetére


konyi79
addikt

Amit linkeltem nem jó?
Nem feltétlen szolgálja a javad, ha teljesen lekapcsol. Az Ni-Mh akkuk is szeretik a csepptöltést utána.
Meg ezt tudod használni később ha képbe kerül valamiben Li-po akku is.
Annyiból, mint linkelted az Eneloop pakkot, kapsz egyet, meg 2 garnitúra LADDA 2450-est. Fontos, csak a fehéret, a barna nem olyan jó.

Néztem az ikeát, nem szállít postán :(

[ Szerkesztve ]

(#15578) tailor válasza konyi79 (#15574) üzenetére


tailor
őstag

A BQ-CC55-ös Eneloop töltő már egyenként tölti az elemeket: LINK
Szerintem ez is jó vétel, 4db 2500-as akksival.

[ Szerkesztve ]

(#15579) McDuglas válasza tailor (#15578) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Az a baj, hogy ennek az árnak kb. a 60%-a az eneloop márkanév.

(#15580) .mf válasza konyi79 (#15572) üzenetére


.mf
veterán

Én tudom, csak ismered Bogyót: csak boltból, ebay nem játszik, ezért írtam csak olyat, ami itthon boltban kapható, olcsó és jó. Jóféle az az Opus is persze, csak onnan nem fog rendelni :)

Bogyó: az a töltő hiába gyári, de gagyi fapadossága miatt felejtős, egy jobb töltővel, ami tud csepptöltést, többféle áramerősséget, dV figyelést, kisütést, sokkal tovább élnek az akkuk.
Ha csak nagyon ritkán használod, és más AA/AAA akkus dolgod nincs, akkor lehet egyszerűbb sima alkáli elemeket használni, nem teljes erőn azzal is elég sok villanás belefér.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15581) konyi79 válasza tailor (#15578) üzenetére


konyi79
addikt

Igazad van, és tényleg. Akkor ez az érv kihúzva. És bár tényleg jó ár, és így a töltő is a vállalható alsó szintje, de akkor is csak tölt. Meg csak Ni-Mh-t
Meg nekem is van 2x4 garnitúra Eneloop-pro, és tényleg marha jó akkuk, csak az a helyzet, az ikeás meg nem rosszabb.
ja de, tök gagyi a cimkéje. De tényleg, még a töltést is megtartja, mint az Eneloop-ok.

(#15582) Bogyó bá' válasza .mf (#15580) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egyelőre marad a Varta elem: a gépet is havonta-két havonta veszem elő, a vakut szerintem félévente fogom... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15583) konyi79 válasza Bogyó bá' (#15582) üzenetére


konyi79
addikt

:DDD
Na ezzel én is így vagyok, ezért van egyikben Eneloop, másikban Ladda. És fél év után is működik. Az Energizer akkukkal meg szívok mindig, úgy kisülnek 2 hét alatt magukban.

(#15584) McDuglas válasza Bogyó bá' (#15582) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Akkor szerintem addig ne is foglalkozz a kérdéssel, amíg nem jársz ikea közelében. :D A pénztárcád is támogatni fogja a dolgot. Én még a lidl-s tronicot is elfelejteném, mert az sem jobb a vartánál meg hasonlóknál, az ikeás meg átcimkézett eneloop, az meg legalább 5 évig 80% fölött lesz kapacitásban és nem sokkal drágább.

(#15585) madgie válasza McDuglas (#15584) üzenetére


madgie
titán

Vartám volt vagy hét évig, most Lidl-ös Tronic is van, meg Eneloop is, vakunál szerintem tökmindegy, úgyse indulsz el fél tötléssel.

(#15586) Bogyó bá' válasza madgie (#15585) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...úgyse indulsz el fél töltéssel.... "

Dehogynem. :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15587) madgie válasza Bogyó bá' (#15586) üzenetére


madgie
titán

Jó, én is, mondjuk sima portréfotózásra, de bírja. Egy lagzira viszont inkább feltöltöm az akkukat :D

(#15588) tailor válasza konyi79 (#15581) üzenetére


tailor
őstag

Jó, de aki csak ezeket az akkukat tölti vele, annak jó :) Amúgy a FB-on egy srác árult nemrég ilyen szettet, bolti garipapírral, bontatlanul a linkelt ár feléért... Én is tőle vettem.

Sajnos én is csak nemrég leltem rá a Ladda akkukra, de vettem rögtön is egy szettet, mert tényleg egy átcímkézett Eneloop. Tökéletesen teszik a dolgukat.

(#15589) derrik válasza tailor (#15588) üzenetére


derrik
őstag

Aps-c 35mm f1.8 van olyan jó mint az 50mm-es?
Ha igen honnan lehet jó áron beszerezni??

(#15590) konyi79 válasza derrik (#15589) üzenetére


konyi79
addikt

nincs.

(#15591) rgranc válasza konyi79 (#15590) üzenetére


rgranc
aktív tag

Miért? De akkor miért drágább annyival?

(Egy várható üzleti út miatt most a japán árakat nézegetem, a SEL35F18 használtan 80ezer forint, a SEL50F18 50ezer... Mondjuk erősen arra hajlok megint hogy ha sikerül ott vásárolnom majd, akkor inkább 2 Sigmát veszek 1 Sony árán, 50ezerből kijönne a használt 60mm-es és vagy a 19 vagy a 30-as is...)

[ Szerkesztve ]

(#15592) konyi79 válasza rgranc (#15591) üzenetére


konyi79
addikt

Szubjektíven:
Nem rossz, nem azt mondom, meg a látószöge nehezen pótolható, egy aps-c rendszer legfontosabb darabja talán. Kicsi, elég éles, meg csendes, mint a többi E bajonetes.
Viszont a 35mm-es üveget már nehezebb tervezni, mint egy 50-est, kellenek bele mindenféle trükkök. Na ezek az ed tagok miatt nem mos olyan szépen, fókuszon kívül meg kontrasztos részen hamarabb esnek szét a színei. Na nem úgy, mint egy 85-ös samynak, de hamarabb, mint az 50-esnek. Szóval nem rossz üveg az, de nem olyan jó, mint a testvére. Szerintem.
Szóval megveheted nyugodtan, csak én pl annyira nem szeretem, mint az 50-est.

(#15593) Rapid136 válasza rgranc (#15591) üzenetére


Rapid136
őstag

Azért az az 1,8 nem rossz ha van. De tény hogy akitől a 2,8/30-as Sigmát vettem ő is azt mondta hogy a Sony talán még 2,8-on sem olyan éles mint a Sigma...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#15594) rumos14 válasza konyi79 (#15590) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem a kedvenc obim volt aps-c vonalon :B

(#15595) rgranc válasza Rapid136 (#15593) üzenetére


rgranc
aktív tag

:R mindkettőtöknek. A SEL35F18-ot nem akarok igazán, amit abszolút szeretnék, az egy portréobi és az a6000 megvétele óta vacillálok hogy megéri-e a felárat a SEL50F18 a Sigma 60mm-hez képest... De ha tényleg tudok majd 2 obit venni a SEL50F18 árán, akkor nem nagyon fogok tovább töprengeni, csak azon hogy vajon melyik kellene jobban a 60-as mellé, a 19 vagy a 30mm-es, Econ szerint mindkettő jó és ajánlott, én meg nem tudom elég-e a 30-as általános "sétálós" obinak, kell-e inkább a nagyobb látószög. Nagyon-nagyon nem jó dolog cserélhető objektíves rendszert venni, olyan könnyű volt egész eddigi életemben a kompaktokkal...

(#15596) Bogyó bá' válasza rgranc (#15595) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem hiperszuper a minősége, de a Sony 18-105 F4 G-vel azért nagyon jól el lehet lenni, csak úgy sétálgatva a városban. Nekem eddig bevált.

szerk: amúgy az 50F1,8 OSS-t úgy sem "úszod meg", az egy betyár jó üveg, előbb-utóbb úgyis meg fogod venni szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15597) KawaBazsy válasza Rapid136 (#15593) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Morcos leszek, ha így van, mert a stabi, meg főleg a gyors fókusz miatt lecserélném a 30-as sigmát a 35-ös Sonyra. De nehogy má több, mint dupla áron ne legyen olyan éles.. :-)

(#15598) KawaBazsy válasza rgranc (#15595) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Sztem a 30-as Sigma teljesen jó általános obinak, nyaraláskor tájképre is hibátlan. Portréra meg ott a halom manuál 50-es..

(#15599) rumos14 válasza KawaBazsy (#15598) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Sigma 30/2.8 élesebb mint a Sony 35/1.8. F2.8-on biztosan, utána nem nagyon néztem, de nem is számít.
ahogy az 50/1.8 is élesebb mint a 35/1.8.
ugyanakkor számomra a 35/1.8 is elég éles volt, nyitva sem volt rossz, kis rekeszeléssel javult. a látószög, a kis méret, a stabi nagyon bejött nekem anno.

(#15600) konyi79 válasza Rapid136 (#15593) üzenetére


konyi79
addikt

Pont az élességével nincs semmi baj, abban nemigen van különbség, de az csak egy dolog. A 2,8-as sigma meg pont sötét, nincs benne stabi, meg színtelen hozzá képest.

(#15594) rumos14
Nekem is az van legtöbbet a vázon ettől függetlenül, merthát az ekv 50 az annyi... Talán pont ezért várnék tőle többet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.