Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) mikrofon válasza Rapid136 (#15400) üzenetére


mikrofon
addikt

és valóban... a legkisebb látószögre gondoltam :B

(#15402) derrik válasza rgranc (#15399) üzenetére


derrik
őstag

Meg is érkezett?

(#15403) rgranc válasza derrik (#15402) üzenetére


rgranc
aktív tag

Á, most akartam épp puffogni miatta: jött ma az eGlobalCentraltól egy olyan email, hogy visszaadják a pénzt. WTF? Ráadásul indok nélkül...

Azt mondják:
"We sent you this email to inform that we are processing your refund due to one of below reason(s):
1) As per you request – We do understand your concerns and look forward to have you back.
2) Unavailability of stock – We didn’t want you to wait for longer time.
3) Unable to complete security verification within 5 working days.
4) No response to our emails – We’d love to hear back from you!"

Hát mi a franc? 1) Én nem kértem, 2) ne mondják hogy nincs, mert azt írja a honlap hogy "in stock", 3) milyen security verification? paypallal ki van fizetve, és nem is telt el még 5 nap, 4) na ez meg...
Szóval egy sablonszöveg jött hogy vissza a pénz, nincs obi. Hát dugják fel.

Szóval ez az egy tapasztalat alapján én abszolút nem ajánlom az eglobalcentralt... :(

szerk.: ráadásul a live chat se érhető el... hát itt már nem fognak tudni olyat ajánlani amiért én pénzt adnék nekik, azt hiszem...

[ Szerkesztve ]

(#15404) Márton válasza rgranc (#15403) üzenetére


Márton
nagyúr

:F :Y

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15405) mikrofon válasza rgranc (#15403) üzenetére


mikrofon
addikt

live chat csak a kínai munkaidőben aktív...

És miért is nem ajánlod?
Mert megrendelted, elfogyott a készlet és vissza adják a pénzed?

Ez szerintem teljesen korrekt!

(#15406) Márton válasza mikrofon (#15405) üzenetére


Márton
nagyúr

2) :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15407) PNP válasza rgranc (#15403) üzenetére


PNP
őstag

GearBest is csinált hasonlót új usereknek, nagyobb értékű vásárlásnál, hiába fizettek paypallal, bekértek iratokat, és ha nem reagáltak rá, ment a refund. Lehet, hogy nálad is hasonló a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#15408) rgranc válasza PNP (#15407) üzenetére


rgranc
aktív tag

@mikrofon: ebben a pillanatban is "in stock" az állapota, nem reális hogy készlethiány miatt mondanák le a rendelést. Ha elfogy, persze korrekt, de én ebben a pillanatban konkrétan obit szeretnék, nem a pénzt...

@PNP: nem kértek semmilyen infót, összesen 2 levelet kaptam, az elsőben visszaigazolták a megrendelést, a másodikban a refundot... Ráadásul tegnap rendeltem, még ha kértek is volna valamit, annak se járt volna le a határideje...

Egyébként tegnap óta konkrétan 5 (öt) eurót emelkedett az ára. Kíváncsi vagyok hogy ha most megrendelném, megkapnám-e (nem fogom megrendelni), azaz hogy 5 (öt) euróért játszották-e el ezt a refundot, vagy valami teljesen más van mögötte (majd megpróbálom chatben kideríteni).

[ Szerkesztve ]

(#15409) mikrofon válasza Márton (#15406) üzenetére


mikrofon
addikt

ezek a szürkeimportos cuccok nem véletlen olcsóbbak, pl a supporton is spórolnak. A Honlapjuk is elég rossz. pl.: az szinte összes Sony objektív S0ny ként van írva, tehát "o" betű helyett nulla. Ha ebben ennyire igénytelenek, mert így a saját keresőjükkel sem találod meg, akkor miért a raktárkészlet lenne aktuális...

Még az is lehet, hogy megfogták a komplett szállítmányt mikor be akarták csempészni az EU-ba, mert ezek csempészett árúk..

Ha az ember szürkeimportos cuccot vesz, tehát törvénytelenül vásárol akkor kockáztat, így fel kell készülni, hogy hiba is lehet.....

Szürke importos üzlettől az igazán korrekt, hogy még 5 nap sem telt el és már vissza adják a pénzt... Van ennek is saját topikja, ha ott elolvasod, ilyen kor sajnos rengeteg üzlet ül a vásárló pénzén és a paypal-on keresztül kell vissza igényelni, mondjuk 30 nap várakozás után....

(#15408) rgranc; ha ebben a pillanatban obit szeretnél, akkor megnézed az üzleteket, hol tartják készleten, bemész és elhozod. Ha trükközöl, akkor pedig fel kell készülni, hogy nem jön be a trükk...
Írjál nekik e-mailt, hogy mi az oka. Így találgatás helyett meg is tudod

[ Szerkesztve ]

(#15410) rgranc válasza mikrofon (#15409) üzenetére


rgranc
aktív tag

Igen, ebben teljesen igazad van és ha valóban ez a helyzet, akkor majdnem korrektnek tartom az eljárást. Továbbra is nagyon zavar egyetlen dolog: kaptam egy sablonlevelet, amelyben nem indokolják a refundot, adnak négy "lehetséges" indokot a refundra ("we are processing your refund due to one of below reason(s)" wtf???), amelyek közül egyiket sem tartom reálisnak. Mondják meg egyenesen hogy mi van, akkor valóban korrektnek tartanám a helyzetet.

Na mindegy, én elengedtem a dolgot, objektívet beszerzek máshonnan, de én személyesen továbbra sem tudom ajánlani az eglobal-t.

[ Szerkesztve ]

(#15411) Ibis válasza PNP (#15407) üzenetére


Ibis
csendes tag

Én is így jártam mind2 alkalommal, mikor rendelni próbáltam innen! Semmiféle kapcsolatfelvétel részükről nem történt, nem kértek papírokat, csak jött ugyanez a sablon levél és a refund. Az érdeklődő leveleimre pedig semmilyen válasz nem érkezett a mai napig!

(#15412) Márton válasza rgranc (#15410) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi a megosztást, egy ügyféllel kevesebb :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15413) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Nekem eddig E-Infinity vált be, ha már szürke import. Bár valamikor már írtam is, hogy elég sok minden lett tőlük véve és még nem volt para. Levelekre gyorsan válaszolnak, készlettel nem volt gond (Eddig).

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#15414) derrik válasza D-LAN|FuRioN (#15413) üzenetére


derrik
őstag

1 link?

(#15415) D-LAN|FuRioN válasza derrik (#15414) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

1 Link :))

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#15416) derrik válasza Márton (#15412) üzenetére


derrik
őstag

Én már be tettem a kosárba de a munka miatt nem okéztam le. Azóta értesítettek emilben hogy legyek szíves fizetni. De így már én sem rendelem meg !

(#15417) mikrofon


mikrofon
addikt

Az csak nekem új, hogy a Samyang -nak van már 4db AF-es objektívje Sony-E bajonettel FF leképezéssel. Ez igen jól jöhet azoknak akik olcsón szeretnének fix fényerős obiparkot kiépíteni. àrához képest kielégítö a minősége a tesztek szerint.....

Samyang AF 14mm F/2.8 FE
Samyang AF 35mm F/2.8 FE
Samyang AF 35mm F/1.4 FE
Samyang AF 50mm F/1.4 FE (aka Rokinon)

Ezek után mondja azt valaki, hogy drágák a lencsék a Sony FF vázhoz... Ezek a lencsék szerintem egy A7 vagy A7II-vel együtt elfogadhatóan dolgozhatnak.... Sokkal inkább egy ilyen szett mint egy DSLR egy kezdőnek, új belépőnek....

[ Szerkesztve ]

(#15418) rgranc válasza mikrofon (#15417) üzenetére


rgranc
aktív tag

Bocsánat, bár csak az 50-esnél említik külön, de a többi is kapható ugyanúgy Rokinon név alatt (Amerikában talán csak az van, nem Samyang), úgy is lehet tesztekre keresni...

(#15419) mikrofon válasza rgranc (#15418) üzenetére


mikrofon
addikt

valóban ezt kifelejtettem. Köszi az infót!

(#15420) #96302336 válasza rgranc (#15403) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ez pedig normális. Nagy értékű holmi esetén mindig kérnek egy visszaigazoló üzenetet, hogy tényleg megrendelted, és csak akkor küldik. Ha X ideig nincs ilyen mail a megrendelőtől, akkor visszaküldik a pénzt.
a "security verification" egyrészt védi őket, hogy nehogy kamu rendeléssel lehúzzák a boltot, másrészt védi a megrendelőt, hogy biztosan jó helyre menjen az a cucc. A gépemet is hasonló módon "verifikálták" kellett egy válasz email-t küldenem, hogy igen, az a cucc kell, igen, jó lesz, és igen, oda kérem.
Rá hamarosan jött a megerősítés, hogy köszönik a visszajelzést, küldik a cuccot, és nagyon gyorsan, mindössze pár nap alatt itt is volt a gép. Nyomkövetett futárszolgálattal jött ráadásul.
És a lényeg, csak európai boltból vásárlok, sok egyéb dolog miatt is, de főként azért, mert nincs vám, gyors a kiszállítás, és a legtöbb esetben van garancia is (van ahol szürkeimportos a cucc EU-s származása ellenére is, ez hamar kideríthető) Kínából csak a kiegészítő bizbaszokat szoktam rendelni, ami ráér 4-6 hetet is bőven, és az értéke. nem éri el a pár ezer forintot sem. Pl. objektív sapka, árnyékoló, neoprén huzat stb stb...
Azok amúgy is ott készülnek. Komoly dolgokat itthon, vagy eu-ból szigorúan. Vagy kiballagok személyesen külföldiába :D

[ Szerkesztve ]

(#15421) rgranc válasza #96302336 (#15420) üzenetére


rgranc
aktív tag

Nem megrendelés volt. Kifizettem paypallal, levonták a pénzt, megkaptam az SMS-t a bankomtól.
Milyen kamu rendeléssel lehet mégis lehúzni a boltot, ha már ott a pénz náluk?
Security verification kérés pedig egyáltalán nem is volt (mint feljebb említettem, összesen ezt a 2 emailt kaptam, ráadásul 2-án este fizettem, 3-án már vissza is mondták, nem 12 óra normálisan ez a verification window...) Megnéztem sokadszorra is az első emailt amit fizetéskor kaptam a rendelés feldolgozásáról, sehol nem szerepel benne semmi security verificationnel kapcsolatban.

A korábbi fórumban olvasott vélemények alapján nem Hongkongból küldik a cuccot hanem Európából (úgy is szerepel a honlapon hogy 5-8 nap alatt érkezik a termék)...

A külföldiáról pedig: ha nem jön közbe semmi, talán lesz egy üzleti utam még ebben a hónapban Japánba, már találtam is a neten ezüstben ezt az obit vadonatújan ~57ezer forintért... (Akihabarában rendes boltban, kézbefoghatóan, kipróbálhatóan) :D

[ Szerkesztve ]

(#15422) sszemtelen válasza rgranc (#15421) üzenetére


sszemtelen
őstag

Engem is megtréfált az eglobal anno egy 35mm f1.8-as obival. Kifizettem, majd egy hét után írta "in-stock" termékre hogy "bocs, de elfogyott". Egy újabb hét után a PayPal visszafizette az árat..

(#15423) #96302336 válasza rgranc (#15421) üzenetére


#96302336
törölt tag

A Paypal rendszer úgy működik, hogy letétbe helyezed a pénzt. A bolt addig nem kapja meg, míg nincs a vevőnél a termék. (tehát mégis csak egy megrendelés, amit előre fizetsz, itthon ezt pro forma számlázásnak nevezik, ilyen pl. a Mercateo is itthon) Ha bármelyik fél eláll a vásárlástól, bármilyen oknál fogva, akkor kell idő, míg a rendszer visszaigazolást kap a törlés megerősítéséről, és akkor adja vissza a pénzt. Ezzel csak az a baj, ha kamuzik az üzlet, és nem a valóságot írja a raktárkészletről. eddig is ódzkodtam az eglobal-tól, most még inkább.

[ Szerkesztve ]

(#15424) GyureX


GyureX
tag

Én is ideírom a tapasztalatomat az eglobalról.

Rendeltem egy 28 F2-t, és egy 85 F1.8-at. Tesóm kint él Angliában, ünnepekre jött haza, úgyhogy az uk-s shopból lett rendelve. 20 ezer Ft-tal így kevesebbe került, mintha az eu-s shopból rendeltem volna.
5-8 nap van ugye kiírva, a 8. nap kaptam emailt arról, hogy regisztrálták a futárnál a csomagszámot. Aztán ott meg is állt a dolog. 7-én rájuk lett írva, hogy mégis mi van, mert már majdnem eltelt 2 hét, és ha nincs objektív, akkor szeretném visszakapni a pénzem, mert nem lesz aki átvegye a megadott címen.
November 26-án lett leadva a rendelés, december 2-án írták, hogy hamarosan feladják, 4-én kaptam csomagszámot, 8-án került ténylegesen a futárhoz, végül 11-én lett átvéve. 12-én jött a gépük haza, necces volt rendesen. Választ nem jött azóta se.

Megkaptam itthon az objektíveket, volt nagy örülés, persze a tesómnak is. :P

A 28-as tökéletes, a 85-ösben porszemek vannak. F22-őn leteszteltem, nem látszik képeken. Facebook magyar sony-s csoportban volt egy bejegyzés, hogy az illető vett kacha shop-ból szintén egy 85-öst, neki valami buborék volt benne. Aztán visszaküldte, ígérték neki, hogy amit küldenek helyette, előtte átnézik. Úgy átnézték, hogy rosszabb volt, mint az első. Szintén porszemek belül, meg azt írta valami karc is volt rajt. Visszaküldte, visszakérte az árát, majd gondolta itthon veszi meg, azzal biztos nem fürdik be. Hát az is poros volt belül. Most vagy ilyen szar ennek a 85-ösnek a gyártási folyamata, vagy nem tudom, de ennyi ilyen hasonló hibával nem lehet.

Ami érdekesebb talán, hogy felvetődött ott is, honnan jöhetnek ezek a szürke importos cuccok, és valaki írt olyat, hogy felvásárolják a szürke boltok a mások által a sony-nak visszaküldött lencséket, majd ezeket adják el.

A bejegyzés után átnéztem már itthon még egyszer az üvegeket, és itthon vettem észre, hogy míg a 28-as dobozán rajta van a gyári vonalkódos matrica sorozatszámmal, addig a 85-ösön nincs, helyette fehér csík matrica, tollal ráírva a sorozatszám. És a dobozon nem is volt sose az eredeti vonalkódos matrica.

Úgy döntöttem visszaküldeni nem fogom, mert a porszemek a képeken nem látszanak, más hibája nincs, valószínűleg nem is kapnék jobbat, maximum a pénzt tudnám visszakérni. De eléggé úgy néz ki, hogy ez nem egyedi eset, külföldi fórumokon is találkoztam vele, de ezek szerint az itthoni vásárlásban is belefutni ilyenbe.

Fura volt, hogy a vállalt szállítási idő helyett, 2 hétig tartott országon belül, és email után indul csak meg hirtelen a csomag. Nekem a doboz miatt nagyon gyanús a dolog, hogy mi van, ha azért nem adták fel, mert nem volt 85-ösük, aztán, valahonnan gyors szereztek egyet, ki tudja honnan.

(#15425) GyureX válasza GyureX (#15424) üzenetére


GyureX
tag

Annyit helyesbítenék, hogy ebay-ről nem a kacha shop volt, hanem az eurocart4, ami elvileg a t-dimension álprofilja.

[ Szerkesztve ]

(#15426) madgie válasza GyureX (#15424) üzenetére


madgie
titán

Rendelsz valamit, az aztán a jóég tudja honnan fog megjönni egy teherhajó eldugott konténerében az adott EU ország raktárába. Na kábé ilyenek miatt 2 hét, mire egyáltalán elindul a rendelésed. Nekem arab X-T2-t adott t-dimension, mindig onnan szerzik be a szajrét, ahol épp a legolcsóbb, a vám+áfán meg tuti kummantanak... ezért lehet annyi a cucc, amennyi.

(#15427) GyureX válasza madgie (#15426) üzenetére


GyureX
tag

És a dobozra van ötleted, hogy maradhatott le róla az eredeti vonalkódos, sorozatszámos matrica, amit aztán gagyi módon kézzel írtak fel rá?
Mert nekem ebből az jön le, hogy a doboz nem az objektívhez tartozott, ami meg felveti a kérdést, hol a hozzá tartozó, és miért nem abban kaptam meg? Nem tudom elképzelni, úgy jön ki a gyárból, hogy azt lefelejtik.

Így néz ki, ami vonalkód van rajta, az az eglobal kódja lehet, mert a boltukban is ez a cikkszáma.

[ Szerkesztve ]

(#15428) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok ! Szerintetek hol lenne érdemes megtapogatni egy Sony A7 II-t és A6300-at ? Westendben a Sony centerben vajon ki vannak rakva ?

(#15429) wms válasza Mirman (#15428) üzenetére


wms
senior tag

Media Markt. :K

(#15430) Mirman válasza wms (#15429) üzenetére


Mirman
őstag

És konkrétan melyikben ? Pl Örs vezér téri Árkádban egy sincs .

(#15431) madgie válasza GyureX (#15427) üzenetére


madgie
titán

Ó, ha a szürkék agyával tudnék gondolkodni, nyitottam volna én is 2000-ben egy webshopot :D
Szerintem ezt a cuccot “véletlenül” kihozta valaki a gyárból, még a végső cimkézés előtt.

(#15432) Terapeuta válasza madgie (#15426) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nekem karácsony előtti eglobal.eu rendelésben egy Oly 12-40, egy hét alatt megjött (a két ünnep között), a dobozba betett papírokon ".au" internetcím szerepelt. Én simán kártyával fizettem, nem kért megerősítést.
A csomag belülről pont úgy volt becsomagolva, mint egy unboxing yt videón. De annyira nyirkos volt az egész csomag (na nem tocsogott, egyszerűen "hideg nedves" volt az érintése, pára sem volt benne), hogy kb én is pont arra gondoltam, hogy egy halászhajón állhatott pár hónapot. Amúgy működik...én kerestem rajta kisebb használatra utaló jeleket (karc, mikroszösz), de nem találtam semmit...

#15430) Mirman : szerintem hívd fel a MM vevőszolgálatot, ott szerintem megmondják. Karácsony előtt olyan akciókat láttam, amit neten sehol....

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#15433) madgie válasza Terapeuta (#15432) üzenetére


madgie
titán

Igazság szerint annyit lehet spórolni ezeken, hogy simán bevállaljuk a kockázatot. Az X-T2-m 130 ezerrel volt olcsóbb, mint itthon, ráadásul a hazai vásárlású X-T2-m meg harmadik hónapja (!) a szervizben van, így kábé még jobban hajlok arra, hogy a franc se fog itthon drágán cuccot venni.

[ Szerkesztve ]

(#15434) Terapeuta válasza madgie (#15433) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én kevesebb, mint fél áron vettem. Úgy voltam vele, hogy ezt bevállalom, csak fog működni....

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#15435) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv,

nemrég vettem a7II-t használtan, 3 akkuval, de nem vagyok megelégedve az akkuk teljesítményével, kb 10 perc alatt 5%-ot merülnek, wifit kikapcsoltam, meg a folyamatos fókusz állítást is. Kérdem én, az akkukkal van a gond? Canon-hoz képest ez igen gyenge..

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#15436) mikrofon válasza Terapeuta (#15434) üzenetére


mikrofon
addikt

Pontosan.
Ezt kéne mindenkinek megérteni. A szürke import az trükközés, kockáztatás a NAGY haszon reményében. Ez teljesen üzleti alapú, így fel kell készülni, hogy nem jön össze, vagy valami belecsúszik...

Nem szeretet szolgálatok üzemeltetik a jóval piaci ár alatt áruló üzleteket, hogy veszteség mellett nekünk jó legyen... Valahol valamin spórolnak, trükköznek csalnak....

A panaszkodásra akkor van OK amikor megpróbálják lenyulni a pénzt, átverik a vásárlókat.

Nem emlékszem melyik kínai telefon esetén volt az, hogy valakik jól felépítve előre kitervelve úgy hirdették, hogy a telefont a megjelenés előtt ki fogják küldeni. Ráadásul nagyon kedvező áron... Világszinten többen inkább sokan rendeltek és üres dobozokat, képernyő fóliákat kaptak egyszerre. Rendes normál csomagküldővel küldték, tracking szolgáltatással. Aki előrendelt kb egyszerre adták fel a csomagokat..... Majd jött a megdöbben és... És mikor ez már kiderült és az idevonatkozó prohardver fórumon is megjelent a híre, még mindig volt aki bepróbálta, mert annyira olcsónak tűnt.... És csak a paypal mentette meg a pénzüket és az unboxing videók..., sőt volt aki paypal nélkül rendelt.... Bukta a lóvét.... Pedig figyelmeztették előre...
Nah most ilyenkor valóba jogos a felháborodás... De aki bolond azon ez sem fog segíteni....

Ha ilyennel találkoztok van értelme hangot adni sok és hosszú HSZ-en keresztül...
De ezek a mostani esetek csak egy elbukott üzleti haszonnal egyenértékűek...

Ráadásul én inkább rendelek olyan üzlettől, ahol tudom, hogy visszaadják a pénzem, ha valami baj van.... És javaslom másnak is, hogy tegyen így.....

[ Szerkesztve ]

(#15437) wms válasza Mirman (#15430) üzenetére


wms
senior tag

A Mammutban legutóbb volt minden. :K

(#15438) 80hun válasza partymaci (#15435) üzenetére


80hun
addikt

Rakd repülő üzemmódba a gépet. :)
Egyébként egy feltöltéssel kb 350 kép készíthető. Persze ez lehet több és kevesebb is használat fügvényében.

Az utángyártottak kicsit kevesebbet szoktak bírni de ez is változó.

De egyébként köztudott hogy kevesebbet bír a milc gépekben az akku a dslr gépekhez képest.
Megnézel egy tesztet v. egy összehasonlító táblázatot és máris látod.

[ Szerkesztve ]

(#15439) #96302336 válasza mikrofon (#15436) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az még inkább csavar a dolgokon, hogy kinn a legtöbb műszaki termék még hivatalos kereskedésben is olcsóbb, mint itthon. Tehát csak kiruccan az ember pl. Ausztriába, vagy Szlovákiába, és teljesen legálisan megveszi jóval olcsóbban ugyanazt a cuccot, mint itthon, köszönhetően az agyament áfa miatt. Főleg azoknak könnyű, akik a határ közelében élnek. És ugye EU, így gyk. nem követ el semmilyen bűnt, ha kinn vesz akármit. Mi is egyre gyakrabban megyünk még bevásárolni is, az osztrákokhoz, mert nem csak műszaki, hanem egyéb háztartásban szükséges dolgok is, mint mosópor, mosogató, tartós élelmiszer(!) olcsóbb , vagy kb. ugyanannyi, de sokkal jobb minőségű. A szürke import pedig mindig is virágzott, és fog is. Amíg komoly árelőnnyel tudnak adni egy terméket, addig lesz is rá vevő. Az eleve minőségi termékek pedig nem igazán fognak meghibásodni idő előtt, arra elég sok szürke ügyel, mert abból élnek hogy elégedettek a vevők. Objektívből tényleg vannak olyanok is,amikben ott a gyári por. Ez ellen nem sokat lehet tenni. Ezért kell kalkulálni egy kacsaboltos ;] objektív esetén azt is, hogy egyből megy egy szakszervizbe takarításra. De még ezzel együtt is olcsóbb, mint itthon, amiben ugyanúgy ott lehet a por. pl. Tamron 24-70G2 itthon 430. kintről, de EU-ból 270! Portalanítással, bevizsgálással, egyebekkel is sokkal-sokkal olcsóbb, ha szükség van rá egyáltalán.(eddig egy Tamronnal sem volt gondom, ami kintről jött, mind kifogástalan patika állapotú volt) Ha elektronikailag kifogástalan, és nem decenteres, akkor bőven jó vétel. Ha mégis gond van, akkor ott az elállás lehetősége, még mindig. Nekem meg nem kötelességem tudni, hogy szürke importos a vett cucc, vagy sem. :) Ezt a hazai szakszerviznek kell kiderítenie. Amikről amúgy sincs egyáltalán jó véleményem.

(#15440) rgranc válasza #96302336 (#15439) üzenetére


rgranc
aktív tag

Szerintem meg pont az a gond, hogy NEM az ÁFA mértékével drágábbak itthon a cuccok. (És most ne menjünk bele a gyártói árképzésbe, hogy ami az Államokban 100 dollár, az Európában alapból 100 euróról indul.) Sonyval felteszem hasonlóképpen van, de a Canon és Nikon magyarországi képviselete deklaráltan azt mondta már tizen- vagy huszonéve (amikor beindult a szürkeimport) hogy kis ország, kis piac, meg kell térülni a honosítás és a helyi képviselet egyéb költségeinek, ezért drágábbak itthon annyival a kameráik (és világgarancia ide vagy oda, nem hajlandók a szürkeimportos termékeket garanciában javítani, ami kicsit visszás helyzet ugye, mert akkor miért világgarancia...) A (gyakran sokkal) magasabb áron nem (csak) a magasabb adókat fizetjük, hanem a helyi forgalmazók haszonkulcsát és/vagy költségeit. Aztán hogy milyen értéket és szolgáltatást kapunk ezért cserébe, az már más kérdés...

(#15441) Rapid136 válasza partymaci (#15435) üzenetére


Rapid136
őstag

Elég sokmindenen lehet spórolni pl. a képenyő fényerején is.
De való igaz ha megy a kereső akkor szép lassan merül, ez elkerülhetetlen. A standby-on is lehet állítani hogy hány mp után álljon át. Viszont ha a távkapcs. mód be van kapcsolva, akkor nem áll le a gép bármire is állítod a standby-t.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#15442) partymaci


partymaci
aktív tag

Köszi, most benyomtam a standby-t 10mp-re meg a repülő üzemmódot is, + a folyamatos fókuszkövetést kikapcsoltam. Esetleg majd veszek egy új akkut is kíváncsi leszek rá, mert a mostanival egy éjszaka alatt is 5%-ot merült kikapcsolva :(((

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#15443) Rapid136 válasza partymaci (#15442) üzenetére


Rapid136
őstag

Úgy rémlik hogy kinai elektromos adapterrel is merül kikapcsolva. Vedd le róla az obit éjszakára és próbáld úgy.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#15444) #31733248


#31733248
törölt tag

Most néztem meg C.F. új videóját a Sony FE 28-70-ről. Bámulatos, hogy az objektívet bemutató "szaklap" által írtaknak és "mért" eredményeknek mennyire nincs köze az obi valódi képességeihez. :(

(#15445) p_adam válasza partymaci (#15442) üzenetére


p_adam
addikt

A kijelző minősége (Display Quality) is levehető normálra, ezzel is csökken az energiafogyasztás.
Kicsivel több zaj + moiré az EVF élőképen LCD-n szinte nem is érzékelhető különbség pl. manuális obikkal még könnyebb is a fókuszálás minden egyéb segéd nélkül.
Pre-AF kikapcsolása (egyébként is idegesítő néha) meg persze beállítható, mikor menjen Standby üzemmódba (bár ennek is megvan a hátránya)

[ Szerkesztve ]

(#15446) rumos14 válasza madgie (#15433) üzenetére


rumos14
nagyúr

miafa..? mit csinálnak vele 3 hónapja? akarsz róla beszélni? nem lehet annyi ideig szervizelni valamit, alkatrész is már 6x megérkezik annyi idő alatt. Mo-on van a szerviz? egy időben a Sony gépek Franciába mentek javulni, de azt az utat is megjárták 1 hónap alatt.

(#15447) rumos14 válasza #31733248 (#15444) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezt én is néztem és kicsit értetlen vagyok a jelenség előtt :) van mondjuk szórás a 28-70-ek között, vagy 4 megfordult a kezeim közt, de a legjobbra is azt mondtam, hogy jó, de semmi extra - persze egy kitobi nem is szokott extra lenni. erre a videóban a 42 mpixeles vázon is milyen jól teljesít.

(#15448) madgie válasza rumos14 (#15446) üzenetére


madgie
titán

Angliában van a cucc. Tegnap mar kiborult a bili, ráírtam a Fuji Mo-ra. Elvileg két héten belül hazaér...

[ Szerkesztve ]

(#15449) catroot válasza Rapid136 (#15441) üzenetére


catroot
veterán

Jut eszembe:

Nálad az A7 nem hülyült be, amikor beállítottad, hogy fogadja az infrát?

Nálam olyat csinált, hogy nagyon akart átváltani a keresőről a kijelzőre. Hirtelen olyan volt, mintha kezdene tönkremenni az érzékelő, amitől átvált a kijelző/kereső.

Aztán jöttem rá, hogy azóta csinálja, mióta beállítottam a kioldást. Kikapcsoltam és megjavult.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#15450) 80hun


80hun
addikt

Új obi Apsc-re :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.